Riemer bevestigt: Anderlecht zorgt voor transfervuurwerk

1672
Riemer bevestigt: Anderlecht zorgt voor transfervuurwerk

Binnen een tweetal weken trekt het nieuwe seizoen in de Jupiler Pro League zich op gang. Maar in aanloop naar de competitiestart zijn een aantal ploegen nog lang niet klaar met hun huiswerk. Dat is ook bij RSC Anderlecht het geval, waar het wachten blijft op de eerste aanwinsten.

De Belgische recordkampioen kan terugblikken op een meer dan behoorlijk seizoen. Het in extremis weggeven van de titel kwam uiteraard hard aan, maar de progressie (van de elfde naar de derde plaats) was indrukwekkend. Bovendien wist RSCA zo opnieuw Europees voetbal af te dwingen. In de komende jaargang moet echter een nieuwe stap voorwaarts gezet worden.

Door de combinatie met het Europese voetbal moet de selectie van coach Brian Riemer daarvoor wel voldoende sterk zijn in de breedte. En daar wringt momenteel het schoentje. Terwijl de meeste concurrenten hun eerste zomeraanwinsten inmiddels binnen hebben, is het bij Paars-Wit nog steeds wachten op verse krachten. Maar daar zou weldra verandering in komen.

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: 'Club greep naast twee kleppers, clubs vingen bot bij RSCA'

Transfervuurwerk op komst

Nu het Europees kampioenschap afloopt, begint de Europese transfercarousel pas op volle toeren te draaien. Bovendien werd de uitgaande transfer van Zeno Debast afgerond, waardoor er voldoende budget beschikbaar is. Sportieve baas Jesper Fredberg, die sowieso zijn tijd neemt om de best mogelijke deals uit de brand te slepen, zet zich dan ook schrap.

Voorlopig moet coach Brian Riemer echter roeien met de riemen die hij voorhanden krijgt. Maar de Deense trainer bevestigt bij Het Laatste Nieuws dat er nog heel wat transfergeweld zal volgen. "Het is voor mij op dit moment onmogelijk om in te schatten hoe onze ploeg er midden augustus zal uitzien, omdat ons huiswerk nog niet af is. Ik kan wel met zekerheid zeggen dat de ploeg waarmee wij op 27 juli aan de competitie zullen beginnen, niet dezelfde zal zijn als de ploeg waarmee wij vanaf 1 september zullen aantreden" klinkt het.

Defensieve versterking

Tot die tijd is het dus behelpen voor Riemer. Maar hierdoor kon hij de sterktes van zijn huidige kern wel perfect inschatten. En volgens hem is het duidelijk waar nood is aan extra kwaliteit. "Onze prioriteit ligt vooral centraal achterin. Ongeacht de terugkeer van Jan Vertonghen moet er een nieuwe centrale verdediger bij. Er zijn verschillende pistes 'ongoing'. We willen spelers halen die een echte meerwaarde zijn en dat vraagt tijd. Onze targets zijn vaak ook gegeerd door andere ploegen en dat vergemakkelijkt de onderhandelingen niet. Er wordt dag en nacht gewerkt aan het halen van versterkingen, maar dat vergt tijd", aldus de trainer.

Anderlecht gaat volgend seizoen opnieuw meedoen voor de titel ...

Meest recent

AA Gent pakt nog uit met nieuwe aanvaller

AA Gent is uitstekend aan het seizoen begonnen. Het slaagde erin om zich te plaatsen voor de league ...

1
1
'RB Leipzig weigert héél verrassend voorstel voor Bakayoko'

Er speelde de voorbije periode iets rond Johan Bakayoko. De Belgische winger stond plots op de radar ...

20
20
'David Alaba op weg naar opmerkelijke transfer'

Er hangt iets in de lucht rond David Alba. Terwijl de transfervrije verdediger nog altijd zonder ...

13
13
Gullit vol lof over Courtois, Mourinho krijgt volle laag

De 2-1-overwinning van Real Madrid tegen Inter verborg volgens Ruud Gullit en Rafael van der Vaart ...

57
57
'Martial versiert alsnog zeer mooie transfer'

Anthony Martial staat voor een opvallende nieuwe wending in zijn carrière. De Franse ...

11
11
Duurste kern: Liverpool op één, Club Brugge Belgische leider

De transferperiode ligt achter de rug. Eindelijk. De kernen worden jaarlijks (al te vaak) overhoop ...

174
174
STVV vol enthousiasme: "Onze grootste match ooit"

STVV is goed begonnen aan het seizoen. De Kanaries draaien mee in de subtop en ze maken zich klaar ...

49
49
'Westerlo laat toptalent nog vertrekken'

Bij Westerlo hebben ze er een zeer drukke transferzomer opzitten. De Kemphanen haalden maar liefst ...

61
61
'Club slikt dubbele blessuredomper voor Antwerp'

Club Brugge likt woensdag zijn wonden. Het slaagde er dinsdagavond immers niet in om zijn campagne ...

226
226
Club-fans perplex door opmerkelijke bromance van Tresoldi

Alexander Blockx schrijft op de US Open momenteel een bijzonder hoofdstuk in de Belgische ...

82
82
Bankzitter De Bruyne? Allegri schenkt klare wijn

Woensdagavond staan nog de nodige wedstrijden van de openingsspeeldag in de league phase van de ...

52
52
'Talbi krijgt uitsluitsel over verrassende transfer'

Hoewel de transfermarkt in vrijwel heel Europa gesloten is, worden er toch nog enkele deals ...

73
73
Henry verbaast en duidt favoriet voor Gouden Bal aan

Deze week maakte organisator France Football de 30 kanshebbers bekend voor de Gouden Bal. Op 26 ...

105
105
Zal Club spijt krijgen? "Hij had kunnen doorbreken"

Club Brugge zag de kassa in de zomer weer stevig rinkelen. Dat gebeurde niet alleen door de verkoop ...

286
286
'Club moet in januari vrezen: strijd om Tresoldi weer los'

Dinsdag tegen Aston Villa bleek dat Club Brugge nog niet op zijn sterkst staat na een bewogen ...

114
114
Onrust over Karetsas: "Dit is echt een domper"

Het debuut van Konstantinos Karetsas in de Champions League is er één in mineur ...

123
123
TRANSFERUURTJE: 'Club greep naast twee kleppers, clubs vingen bot bij RSCA'

De zomermercato zit er inmiddels op, maar heel wat clubs in binnen- en buitenland zijn nu al plannen ...

332
332
Antwerp grijpt meteen in na vertrek Marc Overmars

Marc Overmars legt per direct zijn functies neer bij Royal Antwerp FC, dat liet de Nederlander weten ...

686
686
Refs volgende speeldag bekend: twee knappe affiches

Club Brugge verloor dinsdagavond in de Champions League van Aston Villa, maar een nieuwe speeldag in ...

117
117
Club Brugge nog niet op zijn best: "Aston Villa won verdiend"

Club Brugge verloor met 2-3 van Aston Villa. Blauw-Zwart speelde een zeer zwakke eerst en een betere ...

168
168
Bom bij Antwerp: Marc Overmars vertrekt per direct

Een bom is ontploft bij Royal Antwerp FC. Sportieve baas Marc Overmars is per direct weg. De ...

401
401
Afscheid van een icoon: KRC Genk eert clubheld

Bij KRC Genk nemen ze komend weekend officieel afscheid van één van de absolute ...

186
186
"Club Brugge het Bayern van België? Gaat niet gebeuren"

Club Brugge gaat vanaf 2029 wellicht in een nieuw stadion van ruim 40.000 plaatsen voetballen. ...

447
447
(Un)Happy Hour? Van Gucht verwerkt ferme VTM-shock

Ruben Van Gucht krijgt een stevige realitycheck met zijn nieuwe talkshow Happy Hour. Het programma ...

111
111
Anderlecht komt met verrassend nieuws voor de fans

RSC Anderlecht heeft belangrijk nieuws meegedeeld voor de fans. Nadat ze de afgelopen maanden de ...

500
500

Meer sportnieuws