Riemer bevestigt: Anderlecht zorgt voor transfervuurwerk

door
Riemer bevestigt: Anderlecht zorgt voor transfervuurwerk

Binnen een tweetal weken trekt het nieuwe seizoen in de Jupiler Pro League zich op gang. Maar in aanloop naar de competitiestart zijn een aantal ploegen nog lang niet klaar met hun huiswerk. Dat is ook bij RSC Anderlecht het geval, waar het wachten blijft op de eerste aanwinsten.

De Belgische recordkampioen kan terugblikken op een meer dan behoorlijk seizoen. Het in extremis weggeven van de titel kwam uiteraard hard aan, maar de progressie (van de elfde naar de derde plaats) was indrukwekkend. Bovendien wist RSCA zo opnieuw Europees voetbal af te dwingen. In de komende jaargang moet echter een nieuwe stap voorwaarts gezet worden.

Door de combinatie met het Europese voetbal moet de selectie van coach Brian Riemer daarvoor wel voldoende sterk zijn in de breedte. En daar wringt momenteel het schoentje. Terwijl de meeste concurrenten hun eerste zomeraanwinsten inmiddels binnen hebben, is het bij Paars-Wit nog steeds wachten op verse krachten. Maar daar zou weldra verandering in komen.

LEES OOK: Geen WK: Denemarken beslist over ontslag Riemer

Transfervuurwerk op komst

Nu het Europees kampioenschap afloopt, begint de Europese transfercarousel pas op volle toeren te draaien. Bovendien werd de uitgaande transfer van Zeno Debast afgerond, waardoor er voldoende budget beschikbaar is. Sportieve baas Jesper Fredberg, die sowieso zijn tijd neemt om de best mogelijke deals uit de brand te slepen, zet zich dan ook schrap.

Voorlopig moet coach Brian Riemer echter roeien met de riemen die hij voorhanden krijgt. Maar de Deense trainer bevestigt bij Het Laatste Nieuws dat er nog heel wat transfergeweld zal volgen. "Het is voor mij op dit moment onmogelijk om in te schatten hoe onze ploeg er midden augustus zal uitzien, omdat ons huiswerk nog niet af is. Ik kan wel met zekerheid zeggen dat de ploeg waarmee wij op 27 juli aan de competitie zullen beginnen, niet dezelfde zal zijn als de ploeg waarmee wij vanaf 1 september zullen aantreden" klinkt het.

Defensieve versterking

Tot die tijd is het dus behelpen voor Riemer. Maar hierdoor kon hij de sterktes van zijn huidige kern wel perfect inschatten. En volgens hem is het duidelijk waar nood is aan extra kwaliteit. "Onze prioriteit ligt vooral centraal achterin. Ongeacht de terugkeer van Jan Vertonghen moet er een nieuwe centrale verdediger bij. Er zijn verschillende pistes 'ongoing'. We willen spelers halen die een echte meerwaarde zijn en dat vraagt tijd. Onze targets zijn vaak ook gegeerd door andere ploegen en dat vergemakkelijkt de onderhandelingen niet. Er wordt dag en nacht gewerkt aan het halen van versterkingen, maar dat vergt tijd", aldus de trainer.

Anderlecht gaat volgend seizoen opnieuw meedoen voor de titel ...

Meest recent

Radja voor rechtbank: Nainggolan weet waar hij aan toe is

Rond Radja Nainggolan is het maar zelden stil, ook omdat de ex-Rode Duivel zelden verlegen zit om ...

14
14
Nieuwe coach Cercle eerlijk: "Daarvoor extra tijd nodig"

De Jupiler Pro League wordt dit weekend na een korte break weer op gang getrapt en dat gebeurt ook ...

6
6
Club of Union? Vrancken duidt zijn kampioen aan

Nu het interlandvoetbal weer voorbij is, staat de start van de play-offs in de Jupiler Pro League ...

135
135
Bommetje barst bij Chelsea: sterkhouder uit selectie gezet

Ook in Engeland wordt er dit weekend weer gevoetbald nu de interlandbreak erop zit. Daar zit er bij ...

24
24
Straf: onbekende Belg legt Modric vuur aan de schenen

De Serie A krijgt in ons land doorgaans toch wat minder aandacht dan pakweg de Premier League en dat ...

18
18
TRANSFERUURTJE: 'Club grijpt naast Duivels, Barça gaat los'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

109
109
Rode Duivels wereldkampioen? OPTA is onheilspellend

Alle deelnemers van het WK 2026 in de Verenigde Staten, Mexico en Canada zijn bekend. De Rode ...

61
61
Brandon Mechele blaast iedereen weg met één bericht

Maart voelde voor Brandon Mechele als een maand waarin alles samenkwam. De robuuste verdediger van ...

161
161
Vermant is de pineut: Vanhaezebrouck snoeihard voor Tresoldi

Nicolo Tresoldi zit in bloedvorm. De aanvaller scoort bij Club Brugge het ene doelpunt na het ...

120
120
Nicky Hayen slaat op tafel bij KRC Genk en grijpt in

KRC Genk kende een teleurstellend seizoenseinde. De Limburgers hadden uiteindelijk alles in eigen ...

223
223
Boussoufa mengt zich in racismedebat: “Club Brugge-fans...”

Afgelopen interlandperiode was er weer een moment dat heel wat stof deed opwaaien. Tijdens Spanje ...

272
272
'Antwerp zet Gyrano Kerk buiten kern door bizarre reden'

Royal Antwerp FC neemt het vanavond op tegen KRC Genk in Play-Off 2. Joseph Oosting en The Great Old ...

209
209
Manchester United-fan Littler afgemaakt na walgelijke actie

Luke Littler is al geruime tijd de nieuwe sensatie in dartsland. De ondertussen 19-jarige knaap ...

100
100
Karetsas krijgt advies: "Hij moet vertrekken"

KRC Genk moet dit seizoen vrede nemen met de Europe Play-Off. Dat betekent dat we een parel als ...

141
141
Degradatiestrijd al beslist? "Duimen voor mirakel"

Dit weekend beginnen de play-offs in de Jupiler Pro League. Daarin moet nog veel beslist worden, al ...

96
96
Lichtpunt bij Genk: "Mijn beste jaar ooit"

Het is voor KRC Genk al een woelig seizoen geweest. Het zette in december Thorsten Fink op straat, ...

131
131
JPL-revelatie brengt Anderlecht en co transferboodschap

De play-offs moeten in de komende weken het Belgische voetbalseizoen nog helemaal gaan beslissen, ...

113
113
Raes tipt Antwerp om concurrent kaal te plukken

Antwerp hoopt om in de Europe Play-Off nog iets van zijn seizoen te kunnen maken. De Great Old kan ...

161
161
Union bibbert: smaakmaker sluit vertrek niet uit

Nadat het vorig seizoen al de titel veroverde, kan Union dit seizoen zowaar nog beter doen. Het ...

50
50
'Anderlecht neemt alweer afscheid van doelman'

Bij Anderlecht lijkt de zomermercato stilaan vorm te krijgen. Die zal in eerste instantie gepaard ...

187
187
'Genk hakt keepersknoop door voor play-offs'

KRC Genk trapt om 20u45 de play-offs op gang met een trip naar de Bosuil. Daar kunnen de Limburgers ...

265
265
‘Mignolet weg na clash: Verhaeghe dreef hem buiten'

Bart Verhaeghe zette Simon Mignolet bij zijn afscheid op een voetstuk, maar achter die mooie woorden ...

565
565
'Anderlecht baalt keihard na transferupdate De Cat'

Voor de eerste keer in bijna anderhalf jaar had Anderlecht in de voorbije week nog eens een Rode ...

500
500
'Nieuwe klap Antwerp: 4 sterkhouders gratis weg'

Antwerp opent zijn play-offs vrijdagavond op de Bosuil tegen Genk. Die kraker wordt niet afgewerkt ...

381
381
‘Vertrek Lukaku krijgt vorm: eerste club meldt zich‘

Het wordt nog altijd afwachten hoe het conflict tussen Napoli en Romelu Lukaku opgelost zal worden. ...

366
366

Meer sportnieuws