Topdeal helemaal rond: Anderlecht pakt miljoenen voor Debast

412
Topdeal helemaal rond: Anderlecht pakt miljoenen voor Debast

Enkele dagen na de EK-uitschakeling met de Rode Duivels, heeft Zeno Debast zijn langverwachte transfer afgerond. De verdediger werd donderdagavond aangekondigd bij Sporting CP. RSC Anderlecht vangt een bedrag dat kan oplopen tot 21 miljoen euro voor zijn jeugdproduct.

Debast ging bij Paars-Wit aan de slag toen hij amper zeven jaar oud was. Aanvankelijk speelde hij in meer offensieve posities, maar doorheen de jaren groeide hij uit tot een beloftevolle verdediger. De jongeling maakte in zijn defensieve rol dusdanig indruk, dat hij op zijn 16de al een eerste profcontract mocht tekenen.

Een jaartje later debuteerde hij ook bij de eerste ploeg. En daar geldt hij nu al voor het tweede seizoen op rij als één van de vaste steunpilaren in de defensie. Zijn verdedigende werk was echter niet altijd even precies. Maar aan de zijde van Jan Vertonghen heeft hij inmiddels grote stappen gezet wat dat betreft.

LEES OOK: Trainerscarousel: nieuwe coach Debast, Schreuder profiteert

Via EK naar nieuwe club

Ondertussen groeide Debast ook uit tot een vaste waarde in de selectie van de Rode Duivels. Hij versierde zelfs een plekje in de kern voor het WK in Qatar. En in de voorbije weken maakte hij ook deel uit van de selectie voor het EK, waar hij de eerste groepswedstrijd zelfs als titularis afwerkte.

Tijdens het toernooi werd echter ook nadrukkelijk gespeculeerd over zijn toekomst op clubniveau. Zo werd Debast al enkele weken gelinkt aan een overstap naar Sporting CP. En nu de uitschakeling de Rode Duivels een feit is, heeft de verdediger zijn transfer ook helemaal kunnen afronden.

Clausule van 80 miljoen

Donderdagavond werd Debast immers aangekondigd via de officiële kanalen van Sporting aan de hand van een leuke animatie (zie onderaan). Hij tekende een contract van vijf seizoenen bij de Portugese kampioen, in die overeenkomst staat ook een afkoopclausule van 80 miljoen euro. Anderlecht zou dan weer een vaste som van 15.5 à 16 miljoen euro vangen. Via bonussen en variabelen kan dat bedrag nog stijgen naar zo'n 21 miljoen euro. De Brusselaars hebben ook recht op een percentage op de latere doorverkoopsom.

Goede keuze van Debast?

Meest recent

Droomdebuut voor De Roeck: STVV deelt Essevee uppercup uit

Jonas De Roeck heeft zondagavond een droomdebuut gemaakt als trainer van STVV. Hij zag de Kanaries ...

5
5
AA Gent overtuigt weer niet: De Mil ziet oorzaak

AA Gent zit duidelijk niet in een goede vorm. Ze mogen Davy Roef bedanken dat hij in de slotfase ...

29
29
Union bekroont droomweek met felbegeerde leidersplaats

Wat een fantastische week werd het wederom voor Union. Het team van Hubert had het vanavond knap ...

32
32
Harde val voor De Cat: Duitsland sloopt wonderkind

In augustus noemde Duitsland Nathan De Cat nog de ‘Star-Neuzugang’ van Hoffenheim. Begin ...

121
121
Bruno doodeerlijk over verschil tussen RSCA en Club Brugge

Vitor Bruno heeft zijn criticasters de mond gesnoerd na een zeer goede week voor RSC Anderlecht. De ...

210
210
Goal Tielemans, fouten Lammens én comeback voor Man Utd

Manchester United begon als laatste in de Premier League aan zijn duel tegen Aston Villa. Ongezien. ...

80
80
Leko komt met héél opvallende woorden over Bruno

RSC Anderlecht pakte puur op karakter een punt op het veld van Club Brugge, dat de betere ploeg was. ...

205
205
Biancone slikt woorden in: "Zij hebben me de mond gesnoerd"

Enkele weken geleden was het nog crisis bij Anderlecht, maar dezer dagen staat Paars-Wit er al een ...

103
103
'Napoli neemt drastische beslissing over De Bruyne'

Napoli is er dit weekend alweer niet in geslaagd om te winnen, want het bleef tegen Lazio steken op ...

76
76
Fout Cvetkovic of Mechele? Fans gaan zwaar in de clinch

De kraker tussen Club Brugge en Anderlecht heeft zondag geen winnaar gekregen, want de twee rivalen ...

375
375
Tienkoppig Eupen zadelt Lierse met gigantische crisis op

Het wordt steeds heter onder de voeten van Lierse-coach Arno Van den Abbeel. De voormalige T1 van de ...

29
29
Cvetkovic over de 1-1: "Het was misschien een fout, maar..."

Anderlecht is erin geslaagd om het vertrouwen te behouden na een uitstekende week. Na de zeges tegen ...

492
492
Buffalo's gaan voorbij kranig KVK: De Mil wipt naar leiding

AA Gent heeft deze namiddag optimaal geprofiteerd van de 'uitschuiver' van Club Brugge. De Buffalo's ...

60
60
"Kwam om show te verkopen": Club Brugge woedend op ref

De klassieker tussen Club Brugge en Anderlecht is zondagnamiddag op 1-1 geëindigd en dat was ...

714
714
Brighton blijft verbazen, Sunderland stunt weg van laatste plaats

In de Premier League is er zondagnamiddag één en ander verschoven in het klassement. ...

70
70
Ajax grijpt in slotseconden naast koppositie in Eredivisie

Ajax heeft zondagnamiddag een uitgelezen kans laten liggen om minstens voorlopig aan de leiding te ...

25
25
Bom barst bij Club Brugge: Diakhon stormt woedend weg

Club Brugge zal ongetwijfeld meer verwacht hebben van de klassieker tegen Anderlecht, waarin het ...

586
586
Coosemans niet euforisch: "Dat is de volgende stap"

RSC Anderlecht kende een zeer goede week. Na zeges tegen KVC Westerlo en RB Salzburg pakten ze ook ...

218
218
Vanaken woedend na Club-RSCA: "Schaf die VAR af"

Club Brugge en RSC Anderlecht deelden de punten in het Jan Breydelstadion. Het werd 1-1 na een al ...

1090
1090
Club Brugge en Anderlecht delen de punten na matige topper

Club Brugge werkte namiddag de topper tegen RSC Anderlecht af. Het werd zeker niet de meest ...

165
165
Weer geen zege voor Napoli: exit Allegri?

Napoli speelde namiddag de topper in eigen huis tegen Lazio. Een match die ze maar beter konden ...

30
30
Club Brugge op voorsprong tegen RSCA: "Zielig!"

Club Brugge en RSC Anderlecht begonnen om 13u30 aan de topper in het Jan Breydelstadion. De eerste ...

214
214
Grote uitblinker bij Lommel: "Had drie keer moeten scoren"

Lommel SK pakte een knap punt op het veld van Royal Antwerp FC. De promovendus is bezig aan een goed ...

16
16
Bayern München komt met nieuwe update over Kompany

Vincent Kompany staat dicht bij zijn terugkeer als trainer van Bayern München. Volgens Uli ...

113
113
Spelersgroep Antwerp velt oordeel over ontslag Compper

Royal Antwerp FC is bezig aan een toch wel erbarmelijk seizoen. De Great Old heeft zeker niet de ...

348
348

Meer sportnieuws