'Anderlecht neemt verrassende beslissing omtrent Ashimeru'

door
'Anderlecht neemt verrassende beslissing omtrent Ashimeru'

Terwijl het nog altijd wachten blijft op versterking moet Anderlecht tijdens de zomermercato ook nog heel wat overtollige ballast zien te dumpen. Een van die overbodige pionnen lijkt Majeed Ashimeru. Al blijkt zijn vertrek nog lang geen uitgemaakte zaak.

Nochtans gaat de 26-jarige Ghanees zijn laatste contractjaar in bij Paars-Wit, dat hem drie jaar geleden voor 1,5 miljoen overnam van RB Salzburg. Sindsdien was Ashimeru, die geregeld gehinderd werd door blessureleed, goed voor acht goals en vijf assists in 106 optredens. Ook vorig seizoen bracht de middenvelder meer tijd door in de ziekenboeg dan tussen de lijnen.

LEES OOK: Nieuwe info duikt op: Nicky Hayen naar KRC Genk?

Ashimeru blijft bij Anderlecht

Zo leek hij tegen Union in de play-offs eindelijk gelanceerd, om vervolgens meteen weer in de lappenmand te belanden. Anderlecht leek dan ook niet geneigd om zijn verbintenis te verlengen. Volgens zowel Het Nieuwsblad als La Dernière Heure wil het Ashimeru evenwel alsnog aan boord houden door hem een "nieuw twee -of driejarig voorstel op maat" aan te bieden.

Concreet zou het dan gaan om een contract doorspekt met prestatiegerelateerde bonussen, waarin fitheid beloond wordt. Om dat project te doen slagen willen de Brusselaars met een individuele trainingsaanpak zijn workload ook aanpassen aan zijn specifieke noden op fysiek vlak. Het ultieme doel van dat alles is dat Ashimeru volgend seizoen een sleutelfiguur wordt.

Perfect profiel voor Fredberg

Brian Riemer en vooral Jesper Fredberg geloven tenslotte rotsvast in zijn kwaliteiten. "Majeed heeft iets speciaals. Iets wat weinig andere spelers hebben: hij voetbalt direct en verticaal. Hij zou alleen meer beschikbaar moeten zijn, want hij is vaak out. Zijn contract loopt af over een jaar. We bekijken de situatie", aldus de CEO Sports eind mei. Geen loze woorden, zo blijkt.

Zelf wil de negenvoudig international, wiens dynamische profiel in theorie perfect past bij het intense voetbal dat de Denen voor ogen hebben, naar verluidt ook graag in het Lotto Park blijven. Het lijkt dus slechts een kwestie van tijd vooraleer Ashimeru zijn kribbel zet onder een nieuw contract, waardoor Fredberg direct ook een target van zijn verlanglijst kan schrappen.

Gelooft u nog in Ashimeru?

Meest recent

'Genk zoekt coach: De Condé mag 3 pistes al schrappen'

Na anderhalf jaar zit Thorsten Fink zijn tijd erop bij KRC Genk, dat stilaan de reputatie dreigt te ...

31
31
'Vuurwerk bij Club Brugge: dubbelslag in Duitsland'

Ivan Leko moet voor meer vuur, passie en energie zorgen, maar na de trainerswissel beloofde Club ...

66
66
'Code rood bij Antwerp: topprioriteit Overmars bekend'

Amper drie weken geleden kampeerde Antwerp nog in de degradatiezone, maar nu staat het stamnummer ...

90
90
'Anderlecht verrast vriend en vijand met wintertarget'

In de laatste rechte lijn richting de wintermercato liet Olivier Renard zopas nog eens zijn licht ...

197
197
Hans Vanaken zet WK darts op stelten met bezoek aan Gent-fan

AA Gent en Club Brugge: het was de afgelopen week water en vuur. Dat had uiteraard alles te maken ...

309
309
'Vuurwerk op Bosuil: Antwerp wil terugkeer kampioenenmaker'

Na vier opeenvolgende overwinningen tegen aanzienlijke tegenstanders, heeft Antwerp FC zich op ...

162
162
Nieuwe info duikt op: Nicky Hayen naar KRC Genk?

Wat al enkele weken in de lucht hing, is sinds maandag ook een feit: KRC Genk heeft afscheid genomen ...

483
483
Spectaculaire winnaar Gouden Schoen? De Cat reageert

Begin januari wordt bekend gemaakt wie Hans Vanaken opvolgt op de erelijst van de Gouden Schoen. ...

168
168
Same smile, more years - Saelemaekers ziet topseizoen beloond

Alexis Saelemaekers heeft zich de voorbije maanden niet alleen geprofileerd bij de Rode Duivels, op ...

27
27
'Nieuwe cashbom Club: grootmacht klopt aan voor Seys'

Club Brugge won zondagnamiddag met ruime cijfers op FCV Dender, maar zag Joaquin Seys wel ...

451
451
Meteen klappen in Gent: De Mil trekt lessen na gefaald debuut

Op enkele dagen tijd mogen uiteraard geen mirakels verwacht worden, maar het is duidelijk dat Rik De ...

285
285
‘Genk davert: absolute topnaam staat al klaar'

Plots staat KRC Genk weer voor die ene moeilijke vraag: wie moeten ze nu aanstellen om hoofdcoach te ...

1209
1209
Genk zet Fink bij grof huisvuil: sappige details lekken uit

Dimitri de Condé zoekt al lang naar stabiliteit in de dug-out, maar ook Thorsten Fink wist ...

406
406
'Anderlecht bij van zich af: koude oorlog met Ajax'

In Youth We Trust. De slogan leek even uitgehold, maar met Nathan De Cat als exponent trekt Besnik ...

378
378
Lardot velt verrassend verdict over handspel Hazard

Afgelopen weekend stond in de Jupiler Pro League speeldag 18 op het programma. Hier en daar viel er ...

362
362
Club-Gent: De Mil slikt bittere pil voor clash met Leko

AA Gent zit in de hoek waar de klappen vallen. Na het abrupte vertrek van Ivan Leko vonden de ...

283
283
'Bijltjesdag in Belgisch voetbal: Cercle dumpt Cinel'

Het heeft lang geduurd, maar plots gaat het snel. De ene kop na de andere rolt in de Jupiler Pro ...

487
487
Verrassing van formaat: Fellaini viert comeback in JPL

Zowel op als naast het veld vierden de afgelopen jaren reeds heel wat leden van de Gouden Generatie ...

200
200
Albert: "Hij maakt het verschil bij Anderlecht"

RSC Anderlecht speelde een goede wedstrijd tegen een matig STVV. De 2-1 was gevleid voor de ...

346
346
Renard speelt open kaart over transferplannen Anderlecht

RSC Anderlecht staat derde in de Jupiler Pro League. Dat is degelijk, maar de Brusselaars ...

242
242
Vannieuwkerke richt vizier op Hayen: "Kudde wilde dieren!"

Het ontslag van Nicky Hayen is nauwelijks verteerd, of vandaag volgde met de C4 voor Thorsten Fink ...

391
391
RC Genk zoekt nieuwe coach: dit zijn 10 mogelijke kandidaten

Thorsten Fink werd dan toch ontslagen door KRC Genk. Het magere 1-1-gelijkspel tegen KVC Westerlo ...

3069
3069
De Condé zoekt opvolger Fink: Genk maakt voorkeur bekend

De kogel is door de kerk. Daags na het puntenverlies tegen Westerlo besloot KRC Genk om afscheid te ...

763
763
Hasi houdt adem in: dubbele mokerslag voor Anderlecht?

RSC Anderlecht etaleerde zaterdag mentale weerbaarheid door een 1-2 achterstand tegen STVV alsnog om ...

468
468
Financiële bom in BV-land: Brusselmans onthult groot geheim

Herman Brusselmans, schrijver, columnist en soms jurylid bij De Slimste Mens ter Wereld, heeft een ...

347
347

Meer sportnieuws