Fink legt glasheldere ambities van KRC Genk op tafel

door
Fink legt glasheldere ambities van KRC Genk op tafel

Net als vele andere eersteklassers trok ook KRC Genk deze week op zomerstage. Zij vertoefden de voorbije dagen in het Nederlandse Venray, waar ze woensdag al PAOK wisten te kloppen in een oefenpartij. Zaterdag wordt de stage afgesloten met een kraker in De Kuip tegen Feyenoord.

Daarmee zal Thorsten Fink stilaan een zeer goed zicht hebben op zijn spelersgroep. De Duitser werd in juni weggekaapt bij buur STVV om de eind vorig seizoen ontslagen Wouter Vrancken op te volgen. Hij moet zien zijn prestaties vanop Stayen te herhalen, waar hij met leuk voetbal resultaten haalde.

LEES OOK: Penders wrijft zich in de handen: snel knaltransfer?

Fink wil kampioen worden met Genk

De druk zal in Genk natuurlijk wel een stuk groter zijn dan in Sint-Truiden. Zeker na een ontgoochelend seizoen, waarin Genk in Europa teleurstelde, knullig gewipt werd in de beker en wel op het nippertje de Champions' Play-Off haalde, maar daarin snel de rol moest lossen en uiteindelijk naast een Europees ticket greep.

Dat schrikt Fink echter niet af. "Dit is een club waar je succes kan boeken", maakt hij zich immers sterk op de officiële kanalen van Genk. "Ik kan niet zeggen dat we elk jaar kampioen gaan worden. Uiteraard moet dat wel het doel zijn. Ik kan niet zeggen dat ik tweede of derde wil worden met deze club."

Concurrentie is groot

Fink mikt dus op het allerhoogste, nadat hij in het verleden ook met FC Basel en Vissel Kobe al prijzen pakte. Hij beseft wel dat de concurrentie in België zeer groot is.

"Er staan heel wat topclubs rond ons die uiteraard ook kampioen willen spelen", weet hij. "Dus we hebben kortetermijndoelen. Het kortetermijndoel is om een goede ploeg te bouwen, goed te starten in de competitie en daarna uiteraard zo snel mogelijk de Champions' Play-Off verzekeren. En dan zien we wel wat er in de play-offs gebeurt. Je moet ook niet meteen eerste zijn, maar misschien op het einde wel. Uiteindelijk kunnen de verschillen klein zijn."

Kan KRC Genk komend seizoen kampioen worden?

Meest recent

Radiostilte bij Club: talent al afgeschreven?

Voor de spelers van Club Brugge zit de wintervakantie er alweer bijna op. Zaterdag moeten ze zich ...

10
10
'Neerpede in overdrive: Anderlecht stoomt 7 talenten klaar'

Anderlecht kon de voorbije maanden zijn hart ophalen aan de grote doorbraak van Nathan De Cat, ...

55
55
'OH Leuven haalt nieuw toptalent binnen'

OH Leuven zal zich deze winter ongetwijfeld willen versterken, want er wacht hen de komende maanden ...

27
27
Kompany glundert en pikt pion weg bij Guardiola

Vincent Kompany kan terugblikken op een uitstekende eerste seizoenshelft met Bayern München. In ...

74
74
'Club Brugge vindt noodoplossing bij Atletico Madrid'

Bij Club Brugge mogen we in de komende weken sowieso de nodige transferactiviteit verwachten. Er ...

340
340
TRANSFERUURTJE: 'Benteke heeft nieuwe club, knaltransfer Club'

De wintermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk ...

229
229
Guardiola vloekt op Doku: City in zak en as na zeperd

Manchester City is het nieuwe jaar niet goed begonnen. The Cityzens speelden 0-0 gelijk op het veld ...

93
93
Club Brugge verrast en zet vol in op supertalent (16)

Club Brugge trekt, net zoals bijna alle andere Belgische eersteklassers, op winterstage naar de zon. ...

334
334
Penders wrijft zich in de handen: snel knaltransfer?

De opmars van Mike Penders is indrukwekkend. Chelsea legde een bom geld op tafel voor de jonge ...

79
79
Advocaat verbaast na stunt met keuze: "Schrijf maar op"

Dick Advocaat was ooit persona non grata in België na zijn vroegtijdige exit bij de Rode ...

31
31
Winterse toptransfer: ‘Cercle vreest exit smaakmaker’

Cercle Brugge zit dit seizoen weer in de hoek waar de klappen vallen. Groen-Zwart staat op een ...

111
111
‘Club Brugge-target genadeloos weggepest: FIFA grijpt in’

De wintermercato staat op het punt te ontploffen en de Belgische clubs doen gretig mee met de ...

496
496
'Rentree De Bruyne: datum voor terugkeer in Napels geprikt'

Bij Napoli gaan ze tijdens de wintermercato op zoek naar offensieve versterking en dat heeft in ...

67
67
'Karetsas greep in de zomer naast knaltransfer'

KRC Genk beleeft niet zijn beste seizoen en dat leidde enkele weken geleden nog tot het ontslag van ...

192
192
’Bliksemvertrek Noa Lang bij Napoli’

Noa Lang versierde vorige zomer een zeer fraaie transfer. Na twee seizoenen bij PSV zette de ...

205
205
Stevige sneer naar Brys: "Wie krijgt nu ruzie met Eto'o?"

Marc Brys volgt de Africa Cup vanuit zijn zetel, want na een onwaarschijnlijke soap trok Kameroen ...

120
120
'Anderlecht in transferstrijd met Barça en Liverpool'

Het belooft alweer een drukke mercato te worden voor Anderlecht. Sportief directeur Olivier Renard ...

310
310
Bornauw maakt plots grote indruk: "Ik ben niet verrast"

De Premier League heeft op Nieuwjaarsdag een nieuwe Belg ontdekt. Leeds United ging knap een punt ...

120
120
'Om deze reden maakte Benteke verrassende transferkeuze'

Christian Benteke heeft een maand na zijn vertrek bij DC United een nieuwe club gevonden. De ...

205
205
‘Club Brugge zet Frankrijk op stelten: powerhouse van 11M’

Club Brugge-fans voelen het al kriebelen: dit is zo’n transfer die de winter in ...

1144
1144
'Club Brugge mag kruis maken over grote naam'

Club Brugge koestert ambitieuze transferplannen voor deze winter. Het wil absoluut de titel pakken ...

485
485
'Absolute droomtransfer voor Ismael Saibari'

Bij Anderlecht en Genk kon hij niet doorbreken, maar in Nederland maakt Ismael Saibari intussen wel ...

67
67
Pro League vs DAZN: dit zijn de volgende stappen

De Pro League haalde vlak voor de jaarwisseling nog een mooie slag thuis in de strijd tegen DAZN. ...

317
317
'Nachtmerrie voor Duivel: na 6 maanden alweer weg'

Met het oog op het WK van volgende zomer zullen mogelijk nog enkele Rode Duivels deze winter van ...

130
130
DAZN-uitspraak: dit zijn de gevolgen voor de voetbalkijker

De Brusselse arbitragerechtbank CEPANI deed woensdag een voorlopige uitspraak in het veelbesproken ...

449
449

Meer sportnieuws