Fink legt glasheldere ambities van KRC Genk op tafel

door
Fink legt glasheldere ambities van KRC Genk op tafel

Net als vele andere eersteklassers trok ook KRC Genk deze week op zomerstage. Zij vertoefden de voorbije dagen in het Nederlandse Venray, waar ze woensdag al PAOK wisten te kloppen in een oefenpartij. Zaterdag wordt de stage afgesloten met een kraker in De Kuip tegen Feyenoord.

Daarmee zal Thorsten Fink stilaan een zeer goed zicht hebben op zijn spelersgroep. De Duitser werd in juni weggekaapt bij buur STVV om de eind vorig seizoen ontslagen Wouter Vrancken op te volgen. Hij moet zien zijn prestaties vanop Stayen te herhalen, waar hij met leuk voetbal resultaten haalde.

LEES OOK: Promotiestrijd CPL: KV Kortrijk redt vel in slotfase

Fink wil kampioen worden met Genk

De druk zal in Genk natuurlijk wel een stuk groter zijn dan in Sint-Truiden. Zeker na een ontgoochelend seizoen, waarin Genk in Europa teleurstelde, knullig gewipt werd in de beker en wel op het nippertje de Champions' Play-Off haalde, maar daarin snel de rol moest lossen en uiteindelijk naast een Europees ticket greep.

Dat schrikt Fink echter niet af. "Dit is een club waar je succes kan boeken", maakt hij zich immers sterk op de officiële kanalen van Genk. "Ik kan niet zeggen dat we elk jaar kampioen gaan worden. Uiteraard moet dat wel het doel zijn. Ik kan niet zeggen dat ik tweede of derde wil worden met deze club."

Concurrentie is groot

Fink mikt dus op het allerhoogste, nadat hij in het verleden ook met FC Basel en Vissel Kobe al prijzen pakte. Hij beseft wel dat de concurrentie in België zeer groot is.

"Er staan heel wat topclubs rond ons die uiteraard ook kampioen willen spelen", weet hij. "Dus we hebben kortetermijndoelen. Het kortetermijndoel is om een goede ploeg te bouwen, goed te starten in de competitie en daarna uiteraard zo snel mogelijk de Champions' Play-Off verzekeren. En dan zien we wel wat er in de play-offs gebeurt. Je moet ook niet meteen eerste zijn, maar misschien op het einde wel. Uiteindelijk kunnen de verschillen klein zijn."

Kan KRC Genk komend seizoen kampioen worden?

Meest recent

Leko komt met zorgwekkende update over Vanaken

Club Brugge heeft in Westerlo gedaan wat het moest doen, want dankzij de 1-2-zege blijft het in het ...

119
119
Charaï trots: "Hebben beste ploeg in België gedomineerd"

Westerlo zag zaterdagavond zijn droom sneuvelen. De Kemphanen hoopten nog de Champions' Play-Off te ...

20
20
Man City ziet titel wegglippen, vlotte zeges Real en Ajax

Arsenal lijkt weer een stapje dichter te staan bij de titel in de Premier League. Eerste ...

19
19
De Bruyne is helemaal terug: Conte en Højlund reageren

Napoli heeft zijn Rode Duivels stilaan helemaal terug. Nadat Romelu Lukaku twee weken geleden tegen ...

45
45
Efficiënt Club Brugge slaat PO1-droom Westerlo aan diggelen

Na de overwinning van Union, volgde ook Club Brugge vanavond. Blauw-Zwart overtuigde niet geheel, ...

71
71
Ferrera verliest eerste keer: "Hadden iets kunnen rapen"

Rode lantaarn Dender is er niet in geslaagd om te stunten in het Dudenpark. Het wist een helft lang ...

12
12
Hubert in de wolken na waanzinnige reeks Union

Union lijkt als leider aan de Champions' Play-Off te zullen beginnen. De Brusselaars wonnen immers ...

27
27
Promotiestrijd CPL: KV Kortrijk redt vel in slotfase

Lange tijd leek er vanavond terug spanning te komen in de strijd om de tweede promotieplek. KV ...

63
63
Club toont twee gezichten: "Met Vormer was het geen waar"

Aangezien Union zaterdagavond al zijn wedstrijd won, moet Club zelf ook winnen in Westerlo om in het ...

145
145
Nieuw sprookje bij Union: "Magnifiek!"

Union heeft zaterdag geen steek laten vallen in de titelstrijd. Tegen rode lantaarn Dender ...

33
33
Hayen verklaart 'stijlbreuk' Genk in vergelijking met Club

KRC Genk speelt zondag zijn laatste troeven uit in de strijd om de Champions' Play-Off. Bij een ...

73
73
16-jarige redt Arsenal, Chelsea gaat pijnlijk onderuit

Arsenal blijft stevig aan de leiding in de Premier League. Tegen Everton leek het wel lange tijd op ...

15
15
De Bruyne beslissend: Napoli zet scheve situatie recht

Napoli heeft zaterdag een scheve situatie rechtgezet. Tegen Lecce kwam het in eigen stadion op ...

50
50
Gert Verheyen staat weer op: grote comeback na 20 jaar

Een opvallende foto van Gert Verheyen zorgt momenteel voor de nodige reacties bij fans. De ...

89
89
Wisselvallig Union kraakt Dender pas na rust in Dudenpark

Union had vanavond aan één goede helft genoeg om Dender over de knie te leggen. De ...

23
23
'Nieuw drama voor Club Brugge: grote paniek rond Ordonez'

Joël Ordóñez leek op weg naar een absolute recorddeal, maar plots duiken er ...

203
203
"Enorme kwaliteiten" - Onana wild van nieuwste Rode Duivel

Volgende week maakt bondscoach Rudi Garcia zijn selectie bekend voor het oefenkamp van de Rode ...

93
93
Herman Brusselmans krijgt enorm zware klap te verwerken

Herman Brusselmans staat al decennia bekend als één van de opvallendste stemmen in de ...

78
78
KVM tegen Anderlecht en Club: "Zij zijn beste van België"

KV Mechelen staat op een zucht van zijn eerste deelname ooit aan de Champions' Play-Offs. Maar het ...

159
159
Mazzu in de wolken: "Het mooiste cadeau"

De strijd om het behoud heeft zaterdagnamiddag een nieuwe wending gekregen. OH Leuven is op de ...

35
35
'Schokkende transfer Doku: transfersom bekend'

Manchester City kreeg deze week een stevige tik. Het ging met 3-0 onderuit tegen Real Madrid en ...

140
140
Net geen stunt voor NXT: Beveren wendt eerste nederlaag af

SK Beveren liep zaterdag bijna tegen zijn eerste nederlaag van het seizoen aan. Na het titelfeest ...

80
80
OHL wint op Mambourg en wipt weg uit gevarenzone

Felice Mazzu heeft zijn oude club een peer gestoofd. Uitgerekend op Mambourg kon OHL eindelijk nog ...

31
31
Negenkoppig Bayern ontsnapt aan tweede seizoensnederlaag

Bayern München heeft de kans laten liggen om een nieuwe stap richting de titel te zetten. In de ...

94
94
De Ketelaere helpt Atalanta bij comeback aan punt in kraker

Uitstekend nieuws voor de Rode Duivels: Charles De Ketelaere heeft zaterdag zijn rentree gemaakt. De ...

35
35

Meer sportnieuws