Fink legt glasheldere ambities van KRC Genk op tafel

door
Fink legt glasheldere ambities van KRC Genk op tafel

Net als vele andere eersteklassers trok ook KRC Genk deze week op zomerstage. Zij vertoefden de voorbije dagen in het Nederlandse Venray, waar ze woensdag al PAOK wisten te kloppen in een oefenpartij. Zaterdag wordt de stage afgesloten met een kraker in De Kuip tegen Feyenoord.

Daarmee zal Thorsten Fink stilaan een zeer goed zicht hebben op zijn spelersgroep. De Duitser werd in juni weggekaapt bij buur STVV om de eind vorig seizoen ontslagen Wouter Vrancken op te volgen. Hij moet zien zijn prestaties vanop Stayen te herhalen, waar hij met leuk voetbal resultaten haalde.

LEES OOK: Speeltijd voorbij: Hayen maakt transferstatement bij Genk

Fink wil kampioen worden met Genk

De druk zal in Genk natuurlijk wel een stuk groter zijn dan in Sint-Truiden. Zeker na een ontgoochelend seizoen, waarin Genk in Europa teleurstelde, knullig gewipt werd in de beker en wel op het nippertje de Champions' Play-Off haalde, maar daarin snel de rol moest lossen en uiteindelijk naast een Europees ticket greep.

Dat schrikt Fink echter niet af. "Dit is een club waar je succes kan boeken", maakt hij zich immers sterk op de officiële kanalen van Genk. "Ik kan niet zeggen dat we elk jaar kampioen gaan worden. Uiteraard moet dat wel het doel zijn. Ik kan niet zeggen dat ik tweede of derde wil worden met deze club."

Concurrentie is groot

Fink mikt dus op het allerhoogste, nadat hij in het verleden ook met FC Basel en Vissel Kobe al prijzen pakte. Hij beseft wel dat de concurrentie in België zeer groot is.

"Er staan heel wat topclubs rond ons die uiteraard ook kampioen willen spelen", weet hij. "Dus we hebben kortetermijndoelen. Het kortetermijndoel is om een goede ploeg te bouwen, goed te starten in de competitie en daarna uiteraard zo snel mogelijk de Champions' Play-Off verzekeren. En dan zien we wel wat er in de play-offs gebeurt. Je moet ook niet meteen eerste zijn, maar misschien op het einde wel. Uiteindelijk kunnen de verschillen klein zijn."

Kan KRC Genk komend seizoen kampioen worden?

Meest recent

Basiself Club Brugge: Leko hakt lastige knoop door

Bij Club Brugge zit de winterstop er alweer op. Blauw-Zwart hervat dinsdagavond met een ...

63
63
'Radja Nainggolan maakt ophefmakende transfer'

Komend weekend trekt ook de Challenger Pro League zich weer op gang. In aanloop naar de ...

65
65
Grote verrassing bij Antwerp: Oosting zwaait met lof

Bij Antwerp FC zit de winterstop er alweer op. Dinsdagavond strijdt de Great Old op eigen veld tegen ...

89
89
Gouden Schoen zindert na: Hans Vanaken zwaar bestolen?

Ardon Jashari is de nieuwste naam op de erelijst van de Gouden Schoen. De Zwitserse middenvelder had ...

278
278
'Real Madrid zet zinnen op sensationele nieuwe trainer'

Daags na de nederlaag tegen FC Barcelona in de finale van de Supercopa de España, heeft het ...

123
123
Club Brugge verbijsterd: JPL-toptransfer krijgt plotse twist

Club Brugge keek mee — en zag het dossier veranderen. Tussen ambitie en voorzichtigheid ...

312
312
Speeltijd voorbij: Hayen maakt transferstatement bij Genk

Bij KRC Genk moet men bij de start van de tweede seizoenshelft meteen vol aan de bak. Coach Nicky ...

329
329
Gouden drama: pijnlijk details aftocht Tzolis bekend

De 19de Gouden Schoen uit de clubgeschiedenis staat op het palmares, maar bij Club Brugge KV had men ...

473
473
'Anderlecht slaat toe: topdeal met seizoensrevelatie'

Bij RSC Anderlecht is het voorlopig wachten geblazen tot de volgende wintertransfers worden ...

450
450
'Vuurwerk bij kampioen: Union pakt fors uit op mercato'

Union SG begint woensdagavond opnieuw aan een loodzware wedstrijdmarathon, die pas ten vroegste ...

196
196
'Ordonez out: Club Brugge opent jacht op opvolger'

Club Brugge hoopt hem in januari nog op post  te houden, maar dat Joel Ordonez ten laatste ...

304
304
'Grote kuis in Anderlecht: dubbelslag voor Renard'

Een spits en centrale verdediger zijn meer dan welkom, maar de voornaamste opdracht van Olivier ...

249
249
'Done deal: AA Gent heeft topaanwinst helemaal beet'

In de kwartfinale van de Croky Cup gaat AA Gent donderdag op bezoek bij RSC Anderlecht, nadien moet ...

353
353
'Anderlecht vs. Club Brugge: ex-Genkie terug naar JPL?'

Zowel bij RSC Anderlecht als Club Brugge draait de geruchtenmolen op volle toeren. In ...

366
366
Deschacht zwaar in opspraak: rechtbank vernietigend

Olivier Deschacht, de 44-jarige ex-voetballer en huidige analist, staat opnieuw in de schijnwerpers. ...

543
543
'Ultieme WK-push: Wout Faes verbaast met nieuwe club'

Een aantal kandidaat-Rode Duivels zullen deze wintermercato van club moeten wisselen om zich in de ...

273
273
'Schoktransfer Noa Lang: gesprekken al geopend'

Met een cruciale assist in de topper tegen Internazionale, toonde Noa Lang zich zondagavond ...

334
334
Jashari beklinkt triomf met straffe Club Brugge-uitspraak

Ardon Jashari heeft Club Brugge een half jaar na zijn vertrek nog een mooie prijs bezorgd. Want zijn ...

354
354
"Misbaksel" - Gouden Schoen-verkiezing zwáár onder vuur

De 72ste Gouden Schoen heeft een grote verrassing opgeleverd. Zo wist Ardon Jashari met de trofee ...

439
439
Xabi Alonso op straat: deze rol speelde Courtois in Real-bom

Het verlies tegen aartsrivaal FC Barcelona in de finale van de Supercopa de España heeft ...

280
280
'Anderlecht zet transfersoap van de winter op z’n kop'

Anderlecht zet deze winter een transfersoap in gang. Een dossier dat groter wordt dan eerst gedacht ...

367
367
'Leko hakt knopen door: einde verhaal bij Club Brugge?'

Zondag vulde Club Brugge het podium op het Gala van de Gouden Schoen, maar dinsdag is het weer ...

717
717
'Witte rook bij Antwerp: duo sterkhouders pakt koffers'

Om een vervolgstuk te breien aan de sterke reeks in december hoopt Antwerp in januari op een ...

491
491
Vandenbempt onthult reden Gouden Schoen-stunt Jashari

Ardon Jashari verbaasde zondag vriend en vijand door op basis van één stemronde de ...

167
167
'Géén Club Brugge: Yow trekt naar deze club'

Griffin Yow werd de afgelopen twee weken in verband gebracht met de Belgische topclubs. Dat was ...

179
179

Meer sportnieuws