Fink legt glasheldere ambities van KRC Genk op tafel

door
Fink legt glasheldere ambities van KRC Genk op tafel

Net als vele andere eersteklassers trok ook KRC Genk deze week op zomerstage. Zij vertoefden de voorbije dagen in het Nederlandse Venray, waar ze woensdag al PAOK wisten te kloppen in een oefenpartij. Zaterdag wordt de stage afgesloten met een kraker in De Kuip tegen Feyenoord.

Daarmee zal Thorsten Fink stilaan een zeer goed zicht hebben op zijn spelersgroep. De Duitser werd in juni weggekaapt bij buur STVV om de eind vorig seizoen ontslagen Wouter Vrancken op te volgen. Hij moet zien zijn prestaties vanop Stayen te herhalen, waar hij met leuk voetbal resultaten haalde.

LEES OOK: 'Hayen kan opgelucht ademhalen na blessurenieuws'

Fink wil kampioen worden met Genk

De druk zal in Genk natuurlijk wel een stuk groter zijn dan in Sint-Truiden. Zeker na een ontgoochelend seizoen, waarin Genk in Europa teleurstelde, knullig gewipt werd in de beker en wel op het nippertje de Champions' Play-Off haalde, maar daarin snel de rol moest lossen en uiteindelijk naast een Europees ticket greep.

Dat schrikt Fink echter niet af. "Dit is een club waar je succes kan boeken", maakt hij zich immers sterk op de officiële kanalen van Genk. "Ik kan niet zeggen dat we elk jaar kampioen gaan worden. Uiteraard moet dat wel het doel zijn. Ik kan niet zeggen dat ik tweede of derde wil worden met deze club."

Concurrentie is groot

Fink mikt dus op het allerhoogste, nadat hij in het verleden ook met FC Basel en Vissel Kobe al prijzen pakte. Hij beseft wel dat de concurrentie in België zeer groot is.

"Er staan heel wat topclubs rond ons die uiteraard ook kampioen willen spelen", weet hij. "Dus we hebben kortetermijndoelen. Het kortetermijndoel is om een goede ploeg te bouwen, goed te starten in de competitie en daarna uiteraard zo snel mogelijk de Champions' Play-Off verzekeren. En dan zien we wel wat er in de play-offs gebeurt. Je moet ook niet meteen eerste zijn, maar misschien op het einde wel. Uiteindelijk kunnen de verschillen klein zijn."

Kan KRC Genk komend seizoen kampioen worden?

Meest recent

Enorme kater AA Gent: KVM pakt gouden punt in 95ste minuut

KV Mechelen heeft het andermaal geflikt in de slotfase. Malinwa leek nochtans met een nederlaag op ...

33
33
Fiasco dreigt voor Club: stadiondrama loert om de hoek

Club Brugge leek eindelijk uitzicht te krijgen op zijn nieuwe stadion, maar ook nu kan het weer ...

297
297
Ferrera slaat op tafel bij Dender na zege van de hoop

Dender won met 0-1 van La Louvière en de rode lantaarn kan zich zo vasthouden aan een vleugje ...

31
31
Van de hel naar de hemel: Pocognoli op handen gedragen

Sebastien Pocognoli ging van Union SG naar AS Monaco en kreeg in Frankrijk de ene na de andere klap. ...

53
53
Taravel haalt verwoestend uit: groot probleem bloot

RSC Anderlecht kreeg in de eerste helft kletsen van Club Brugge. Blauw-Zwart stond na 45 minuten al ...

126
126
El Hadj spreekt kritiek STVV tegen: “Absoluut niét”

Union SG won met het kleinste verschil van Sint-Truiden VV. De Brusselse club blijft zo leider in de ...

50
50
Llansana neemt geen blad voor de mond: “Vernedering”

RSC Anderlecht kreeg in de eerste helft een pak voor de broek van Club Brugge, maar in de tweede ...

132
132
Hans Vanaken verrast met uitspraken na Anderlecht

Club Brugge won met 4-2 van RSC Anderlecht. De eerste helft van Blauw-Zwart was wervelend, maar ...

403
403
Dender grijpt laatste strohalm in strijd om behoud

Dender staat voor een loodzware opdracht om in de Relegation Play-Off nog het behoud te verzekeren. ...

66
66
De Mil moet één keer wijzigen, 2 nieuwkomers bij KVM

De eerste speeldag in de Champions' Play-Off wordt maandagavond afgesloten met een partij tussen AA ...

31
31
Atalanta dankt 'assist king' Charles voor ruime zege

Atalanta heeft maandag in de Serie A een uitstekende zaak gedaan in de strijd om een Champions ...

26
26
Anderlecht rekent zich rijk: Real Madrid & co zien sterretjes

RSC Anderlecht nam de afgelopen dagen deel aan het bekende toernooi in Amsterdam: de Future Cup. ...

171
171
Leko noemt verrassende oorzaak voor instorting Club

Club Brugge heeft zijn play-offs geopend met een overwinning tegen Anderlecht, maar helemaal ...

239
239
Kranten streng: 3 drietjes bij dramatisch Anderlecht

Anderlecht dreigt in de Champions' Play-Off stilaan een figurant te worden. Paars-Wit zakte al weg ...

465
465
Onvrede ondanks zege bij Club: "Dat mag echt niet"

Club Brugge heeft zijn start in de Champions' Play-Off niet gemist. Het blijft in het spoor van ...

181
181
Ontgoocheling bij Anderlecht: "Eerste helft was héél slecht"

Anderlecht is er niet in geslaagd om een goede start te nemen in de Champions' Play-Off. Het leed al ...

162
162
Eén helft wervelen volstaat: Club telt Anderlecht uit

Club Brugge heeft ervoor gezorgd dat het in het spoor blijft van Union in de titelstrijd. In de ...

144
144
'Hayen kan opgelucht ademhalen na blessurenieuws'

KRC Genk likte tijdens de interlandbreak zijn wonden na het missen van de top zes. De Limburgers ...

90
90
Vertrek bij Real? Vinicius Junior spreekt klare taal

De komende dagen zullen weer alle ogen gericht zijn op de Champions League, waarin de ...

73
73
Anderlecht ziet sterretjes: fans duiden zondebok aan

De klassieker tussen Club Brugge en Anderlecht is voor beide teams van cruciaal belang. Paars-Wit ...

377
377
Pocognoli zorgt voor straffe reeks: CL op komst?

In oktober was er de nodige ophef toen Sébastien Pocognoli plots zijn biezen pakte bij Union. ...

61
61
Verrassende optie bij Duivels: "Vuurtje brandt weer"

Zowat anderhalve maand voor de selectie voor het WK bekendgemaakt moet worden, zijn er nog de nodige ...

91
91
'Dwomoh probeert carrière met transfer weer te lanceren'

Het Belgische voetbal blijft heel wat grote talenten produceren, al kunnen die niet allemaal de hoge ...

61
61
11 namen: Vanaken terug bij Club, Taravel verrast

Er wordt op Paasmaandag heel wat gevoetbald in de Jupiler Pro League. De dag wordt afgetrapt met de ...

179
179
Malinwa-hit Van Brederode scoort met knappe voetbaldochter

Bij KV Mechelen staat alles op scherp. De club begint straks aan de eerste Champions' Play-Offs uit ...

59
59

Meer sportnieuws