Fink legt glasheldere ambities van KRC Genk op tafel

door
Fink legt glasheldere ambities van KRC Genk op tafel

Net als vele andere eersteklassers trok ook KRC Genk deze week op zomerstage. Zij vertoefden de voorbije dagen in het Nederlandse Venray, waar ze woensdag al PAOK wisten te kloppen in een oefenpartij. Zaterdag wordt de stage afgesloten met een kraker in De Kuip tegen Feyenoord.

Daarmee zal Thorsten Fink stilaan een zeer goed zicht hebben op zijn spelersgroep. De Duitser werd in juni weggekaapt bij buur STVV om de eind vorig seizoen ontslagen Wouter Vrancken op te volgen. Hij moet zien zijn prestaties vanop Stayen te herhalen, waar hij met leuk voetbal resultaten haalde.

LEES OOK: Genk zet sterkhouder in bloemetjes na straffe reeks

Fink wil kampioen worden met Genk

De druk zal in Genk natuurlijk wel een stuk groter zijn dan in Sint-Truiden. Zeker na een ontgoochelend seizoen, waarin Genk in Europa teleurstelde, knullig gewipt werd in de beker en wel op het nippertje de Champions' Play-Off haalde, maar daarin snel de rol moest lossen en uiteindelijk naast een Europees ticket greep.

Dat schrikt Fink echter niet af. "Dit is een club waar je succes kan boeken", maakt hij zich immers sterk op de officiële kanalen van Genk. "Ik kan niet zeggen dat we elk jaar kampioen gaan worden. Uiteraard moet dat wel het doel zijn. Ik kan niet zeggen dat ik tweede of derde wil worden met deze club."

Concurrentie is groot

Fink mikt dus op het allerhoogste, nadat hij in het verleden ook met FC Basel en Vissel Kobe al prijzen pakte. Hij beseft wel dat de concurrentie in België zeer groot is.

"Er staan heel wat topclubs rond ons die uiteraard ook kampioen willen spelen", weet hij. "Dus we hebben kortetermijndoelen. Het kortetermijndoel is om een goede ploeg te bouwen, goed te starten in de competitie en daarna uiteraard zo snel mogelijk de Champions' Play-Off verzekeren. En dan zien we wel wat er in de play-offs gebeurt. Je moet ook niet meteen eerste zijn, maar misschien op het einde wel. Uiteindelijk kunnen de verschillen klein zijn."

Kan KRC Genk komend seizoen kampioen worden?

Meest recent

Kompany naar City? Guardioa én CEO Bayern reageren

Manchester City wordt steeds meer in verband gebracht met Vincent Kompany, maar die lijkt toch nog ...

1
1
Taravel geeft update over blessure Stroeykens

Bij RSC Anderlecht liggen er weer spelers in de lappenmand. Dat blijft toch een probleem bij de ...

42
42
AA Gent laat recordtransfer gratis vertrekken

AA Gent hoopt de komende weken in de play-offs nog een Europees ticket uit de brand te slepen, maar ...

29
29
'Chelsea neemt keiharde beslissing over Lavia'

Chelsea gaat door een zware periode. Het heeft zijn laatste vijf competitiewedstrijden verloren, ...

35
35
Standard slaat toe en legt talent onder contract

Enkele jaren geleden gold de jeugdopleiding van Standard nog als één van de beste van ...

25
25
'Grote zorgen om Lukaku: nieuwe blessure?'

Het heeft de voorbije weken stevig gestormd door Romelu Lukaku, nadat hij zich afmeldde bij de Rode ...

71
71
'Steenrijke Engelse club meldt zich voor Tzolis'

Bij Club Brugge dreigen in de zomer weer heel wat smaakmakers te gaan vertrekken. Eén van de ...

114
114
Genk zet sterkhouder in bloemetjes na straffe reeks

Genk liep dinsdagavond tegen een nieuwe ontgoocheling aan, want het kon ook zijn tweede ...

40
40
'Barça duwt door en start onderhandelingen met Club'

Bij Club Brugge hebben de voorbije maanden heel wat spelers zich in de kijker kunnen spelen. Dat ...

303
303
Pikant schandaal in Italië: Prostituee zoekt naar 'papa'

Een groot escortschandaal houdt Italië in zijn greep. In de media wordt bericht dat zo’n ...

56
56
'Antwerp dumpt held genadeloos'

Antwerp heeft zich na een moeilijke periode de voorbije dagen weer herpakt met een zes op zes. ...

197
197
KV Kortrijk doet eerste inkomende transfer na promotie

Het seizoen duurt nog enkele weken, maar de invulling van de Jupiler Pro League voor volgend seizoen ...

64
64
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht dumpt duo, Club moet geduld oefenen'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

155
155
Rudi Garcia baalt: “Rode Duivel plots onder niveau”

De komende weken zal er druk gediscussieerd worden over de nakende WK-selectie van de Rode Duivels. ...

77
77
Rik Verheye en Sam Kerkhofs kondigen groot nieuws aan

Is Sporting Hasselt stilaan op weg naar een soort Wrexham-scenario? Onder leiding van BV's Sam ...

105
105
Union SG verbaast wéér met ‘geweldig koopje’

Union SG heeft een duidelijk beleid en de Brusselse club houdt daaraan vast. De landskampioen zoekt ...

88
88
Romelu Lukaku naar de bank bij Rode Duivels?

Romelu Lukaku kent een rampseizoen bij Napoli. De aanvaller kampt met veel blessureleed en zit in de ...

63
63
Leko dumpt Club Brugge-pion genadeloos: ‘Onberekenbaar’

Club Brugge moet achtervolgen in de titelstrijd na de nederlaag op Union SG. Coach Ivan Leko stuitte ...

342
342
'Pro League schrikt: hervorming op de schop na wending'

De competitiehervorming blijft de gemoederen bezighouden. Vooral de verankering van U23-clubs deed ...

314
314
‘Forbs krijgt klappen bij Club: streep door knaltransfer'

Carlos Forbs was een paar maanden geleden nog een sensatie bij Club Brugge. De buitenspeler ...

277
277
Rosenior woedend op Lavia en co, opsteker De Cuyper

Chelsea zit in de hoek waar de klappen vallen. De Londense topclub verloor met 3-0 op het veld van ...

61
61
Erg verrassende Duivel komt boven water: ‘Garcia kijkt’

Het WK 2026 komt dichterbij en het is tijd voor de Belgische opties om volledig op stoom te komen. ...

69
69
Leysen ontloopt rode kaart: “Dit zei de ref tegen mij”

Oud-Heverlee Leuven ging in eigen huis met 0-2 onderuit tegen Westerlo. Een dubbelslag van Nacho ...

61
61
'Bliksemtransfer Club Brugge reëel: droomploeg meldt zich'

Club Brugge dreigt na het seizoen afscheid te moeten nemen van verschillende sterkhouders. Namen als ...

309
309
Anderlecht komt met groot nieuws over bekerfinale

RSC Anderlecht wil zich in de komende weken verzekeren van een plek in de top vier van de Champions' ...

507
507

Meer sportnieuws