TRANSFERUURTJE: 'Club strikt Nilsson, Kompany houdt grote kuis'

door
TRANSFERUURTJE: 'Club strikt Nilsson, Kompany houdt grote kuis'

Heel wat clubs zijn al druk in de weer met het ontrollen van hun transferplannen voor de zomermercato en verschillende deals worden al gesloten. Daarnaast draait de trainerscarrousel inmiddels ook al op volle toeren. VoetbalNieuws verzamelt de laatste transfernieuwtjes dagelijks voor u in dit TRANSFERUURTJE.

LEES OOK: Kompany pakt weer een trofee, ook De Cat in de prijzen

Jupiler Pro League

Club Brugge staat op het punt om weer een fraaie transferslag te slaan, want de landskampioen zou woensdag een akkoord bereikt hebben met Union omtrent de komst van Gustaf Nilsson. Daarvoor zouden ze maar liefst 6,1 miljoen euro neertellen en met bonussen kan die som nog oplopen tot 7 miljoen. Voor de Zweed zou bovendien ook een stevige loonsverhoging klaarliggen.

Een andere transfer wist Club zelfs al helemaal af te ronden. Ze wonnen immers definitief de strijd om Shandre Campbell. Het Zuid-Afrikaanse toptalent zette zijn handtekening onder een contract voor drie jaar in Brugge, maar zal eerst nog aansluiten bij Club NXT.

Bij Anderlecht wordt het nog afwachten waar de toekomst van Alexis Flips zal liggen. De Fransman krijgt een nieuwe kans in de voorbereiding en zou indruk maken op Brian Riemer, maar ook een vertrek is niet uitgesloten. RC Lens blijft op de loer liggen, terwijl Villarreal al een bod uitgebracht zou hebben. Dat lag echter veel te laag voor Anderlecht, dat minstens 3,5 miljoen euro eist.

Union gaat gezien de vele vertrekkers zelf uiteraard ook op zoek naar versterking deze zomer. Anouar Ait El Hadj lijkt de volgende aanwinst te gaan worden. De offensieve middenvelder zou zelf aangedrongen hebben op een vertrek bij KRC Genk omdat hij vond dat hij onvoldoende speelminuten kreeg en ook te weinig perspectief op verandering zag.

Vorige zomer greep Abdelkahar Kadri nog naast een toptransfer, maar deze zomer gaat hij mogelijk wel KV Kortrijk verlaten. Een eerste club heeft zich alvast gemeld, want Cardiff City zou al contact opgenomen hebben met de entourage van de middenvelder. Die zou echter niet staan springen voor een overgang naar de zusterclub van KVK, die in de Championship uitkomt.

Buitenland

Vincent Kompany is Bayern München alsmaar meer naar zijn hand aan het zetten. Donderdag mocht hij met João Palhinha al een derde aanwinst verwelkomen en daar zal het zeker niet bij blijven. Voor er nog meer ingekocht wordt, wil Bayern echter eerst een aantal spelers verkopen. Daarbij is Kompany bereid om enkele grote namen van de hand te doen. Met name Joshua Kimmich, Alphonso Davies, Kingsley Coman, Serge Gnabry, Leon Goretzka en Matthijs de Ligt zouden bij een goed bod kunnen vertrekken.

Bij FC Barcelona zijn ze woensdag aan hun voorbereiding op het nieuwe seizoen begonnen. Daarbij kon nieuwe trainer Hansi Flick nog geen nieuwe spelers verwelkomen, maar een opvallende naam keert wel terug naar Barça. Thiago Alcantara gaat enkele dagen na zijn spelerspensioen meteen aan de slag in de staf van de Duitse coach.

PSG zag deze zomer Kylian Mbappé vertrekken, maar blijft niet bij de pakken zitten. Met het vrijgekomen budget wil het zich stevig gaan versterken. De Franse kampioen zou een bod van maar liefst 90 miljoen euro neergelegd hebben bij Benfica voor João Neves, het 19-jarige goudhaantje op het middenveld. Daarnaast zou PSG ook bereid zijn om een speler naar Portugal te laten vertrekken.

Sluit Club een goede deal voor Nilsson?

Meest recent

'Code rood bij Antwerp: topprioriteit Overmars bekend'

Amper drie weken geleden kampeerde Antwerp nog in de degradatiezone, maar nu staat het stamnummer ...

22
22
'Anderlecht verrast vriend en vijand met wintertarget'

In de laatste rechte lijn richting de wintermercato liet Olivier Renard zopas nog eens zijn licht ...

110
110
'Vuurwerk op Bosuil: Antwerp wil terugkeer kampioenenmaker'

Na vier opeenvolgende overwinningen tegen aanzienlijke tegenstanders, heeft Antwerp FC zich op ...

64
64
Nieuwe info duikt op: Nicky Hayen naar KRC Genk?

Wat al enkele weken in de lucht hing, is sinds maandag ook een feit: KRC Genk heeft afscheid genomen ...

331
331
Hans Vanaken zet WK darts op stelten met bezoek aan Gent-fan

AA Gent en Club Brugge: het was de afgelopen week water en vuur. Dat had uiteraard alles te maken ...

244
244
Spectaculaire winnaar Gouden Schoen? De Cat reageert

Begin januari wordt bekend gemaakt wie Hans Vanaken opvolgt op de erelijst van de Gouden Schoen. ...

146
146
Same smile, more years - Saelemaekers ziet topseizoen beloond

Alexis Saelemaekers heeft zich de voorbije maanden niet alleen geprofileerd bij de Rode Duivels, op ...

17
17
'Nieuwe cashbom Club: grootmacht klopt aan voor Seys'

Club Brugge won zondagnamiddag met ruime cijfers op FCV Dender, maar zag Joaquin Seys wel ...

371
371
Meteen klappen in Gent: De Mil trekt lessen na gefaald debuut

Op enkele dagen tijd mogen uiteraard geen mirakels verwacht worden, maar het is duidelijk dat Rik De ...

277
277
‘Genk davert: absolute topnaam staat al klaar'

Plots staat KRC Genk weer voor die ene moeilijke vraag: wie moeten ze nu aanstellen om hoofdcoach te ...

1092
1092
Genk zet Fink bij grof huisvuil: sappige details lekken uit

Dimitri de Condé zoekt al lang naar stabiliteit in de dug-out, maar ook Thorsten Fink wist ...

364
364
'Anderlecht bij van zich af: koude oorlog met Ajax'

In Youth We Trust. De slogan leek even uitgehold, maar met Nathan De Cat als exponent trekt Besnik ...

342
342
Lardot velt verrassend verdict over handspel Hazard

Afgelopen weekend stond in de Jupiler Pro League speeldag 18 op het programma. Hier en daar viel er ...

331
331
Club-Gent: De Mil slikt bittere pil voor clash met Leko

AA Gent zit in de hoek waar de klappen vallen. Na het abrupte vertrek van Ivan Leko vonden de ...

274
274
'Bijltjesdag in Belgisch voetbal: Cercle dumpt Cinel'

Het heeft lang geduurd, maar plots gaat het snel. De ene kop na de andere rolt in de Jupiler Pro ...

445
445
Verrassing van formaat: Fellaini viert comeback in JPL

Zowel op als naast het veld vierden de afgelopen jaren reeds heel wat leden van de Gouden Generatie ...

197
197
Albert: "Hij maakt het verschil bij Anderlecht"

RSC Anderlecht speelde een goede wedstrijd tegen een matig STVV. De 2-1 was gevleid voor de ...

329
329
Renard speelt open kaart over transferplannen Anderlecht

RSC Anderlecht staat derde in de Jupiler Pro League. Dat is degelijk, maar de Brusselaars ...

239
239
Vannieuwkerke richt vizier op Hayen: "Kudde wilde dieren!"

Het ontslag van Nicky Hayen is nauwelijks verteerd, of vandaag volgde met de C4 voor Thorsten Fink ...

364
364
RC Genk zoekt nieuwe coach: dit zijn 10 mogelijke kandidaten

Thorsten Fink werd dan toch ontslagen door KRC Genk. Het magere 1-1-gelijkspel tegen KVC Westerlo ...

3015
3015
De Condé zoekt opvolger Fink: Genk maakt voorkeur bekend

De kogel is door de kerk. Daags na het puntenverlies tegen Westerlo besloot KRC Genk om afscheid te ...

714
714
Hasi houdt adem in: dubbele mokerslag voor Anderlecht?

RSC Anderlecht etaleerde zaterdag mentale weerbaarheid door een 1-2 achterstand tegen STVV alsnog om ...

452
452
Financiële bom in BV-land: Brusselmans onthult groot geheim

Herman Brusselmans, schrijver, columnist en soms jurylid bij De Slimste Mens ter Wereld, heeft een ...

337
337
Genk laat Fink vallen: opvallende zondebok geviseerd

Het doek is gevallen voor Thorsten Fink, die maandag door KRC Genk bedankt werd voor bewezen ...

225
225
'Dilemma voor Renard: Goto of Benteke naar Anderlecht?'

RSC Anderlecht won zaterdag in eigen huis de topper tegen STVV. Op karakter, steeds meer het ...

490
490

Meer sportnieuws