'Exodus gaat verder: volgende grote naam verlaat Standard'

door
'Exodus gaat verder: volgende grote naam verlaat Standard'

Standard wist zich de voorbije weken al te versterken met Grejohn Kyei, Marko Bulat en Bosko Sutalo en dat was ook broodnodig. De Rouches zagen immers al een waslijst aan spelers vertrekken deze zomer. Eerst vertrokken een pak spelers die einde contract waren of gehuurd werden, terwijl de club sindsdien ook de clubkas spijsde met de nodige verkopen.

De voorbije weken werden Denis Dragus, Cihan Canak, Gilles Dewaele en Noah Ohio al te gelde gemaakt en nu staat er opnieuw een bekende naam op het punt om Luik te verlaten. Na amper één seizoen scheiden de wegen van Moussa Djenepo en Standard alweer.

LEES OOK: Pijnlijke uitschuiver in strijd om PO I: "Een schande"

Djenepo medisch gekeurd bij Antalyaspor

De Malinees werd een jaar geleden teruggehaald van Southampton, maar kon de hoge verwachtingen niet inlossen. In 31 matchen liet hij amper één doelpunt noteren en die prestaties stonden niet in verhouding tot zijn zware contract. Standard probeerde dan ook al een tijdje om hem te slijten.

Djenepo wees echter aanbiedingen van Konyaspor en Maccabi Tel Aviv af, maar de derde keer blijkt toch de goede keer. Sudpresse weet dat Djenepo momenteel in Turkije vertoeft om zijn medische keuring af te leggen bij Antalyaspor.

Standard recupereert zijn investering

Aan die club had de flankspeler eerder al zijn jawoord gegeven, maar ook de clubs hebben nu een akkoord gevonden. Antalyaspor zal Djenepo voor een seizoen huren en zijn volledige loon overnemen. Daarnaast wordt in de deal ook een aankoopoptie van 2,5 miljoen euro opgenomen.

Op die manier lijkt Standard zijn investering grotendeels te kunnen gaan recupereren als Djenepo een goed seizoen afwerkt in Turkije. Het betekent wel dat de kern van Ivan Leko weer een beetje smaller wordt, terwijl de trainer al zeer weinig overschot heeft.

Had Standard hem dit seizoen nog kunnen gebruiken?

Meest recent

RAFC-fan Tom Waes verrast iedereen: “Vertrek komt eraan”

Tom Waes was de laatste weken in oorlogsgebied. De man achter succesreeksen zoals Kamp Waes en ...

6
6
Charai niet 'happy': "Dat gaan we binnenskamers bespreken"

Bij KVC Westerlo pakten ze een oververdiend punt tegen Union SG. Ze hadden zelfs misschien nog ...

7
7
"Ik sprak met Anderlecht, niet met Club Brugge"

RSC Anderlecht en Club Brugge gaan komende zomer ongetwijfeld offensieve versterking zoeken. De twee ...

78
78
STVV in dubio: ervaren basispion gratis weg?

Bij STVV lopen heel veel spelers in de kijker. Een aantal spelers die niet al te veel aandacht ...

40
40
Hazard tipt RSCA-bestuur: "Andere ploegen hebben dat wel"

Thorgan Hazard is bezig aan een sterk seizoen, maar hij mist kwaliteit rondom zich. Er is geen ...

176
176
AA Gent in de rats: De Mil met slecht rapport

Rik De Mil kreeg de afgelopen jaren heel veel lof. Soms terecht, soms wat overdreven. Zijn transfer ...

109
109
Westerlo mist unieke kans: "Wat als?"

Met nog drie speeldagen voor de boeg is de strijd om de top zes nog altijd niet gestreden. Ook ...

31
31
Bob Peeters doet plannen SK Beveren uit de doeken

De strijd om promotie naar en degradatie uit de Jupiler Pro League is nog volop aan de gang. ...

101
101
AA Gent in crisis: Degryse geeft duidelijk advies

AA Gent dreigt alweer naast de Champions' Play-Off te grijpen. De Buffalo's gaven vorig weekend hun ...

162
162
Italiaanse pers brengt geweldig nieuws over De Bruyne

Er is licht aan het einde van de tunnel voor de Belgen van Napoli. Romelu Lukaku kroonde zich vorig ...

53
53
Trainerswaarschuwing Anderlecht: "Niet zoals met Hubert"

Anderlecht boekte vorig weekend een klinkende zege tegen OH Leuven en zette zo een grote stap ...

184
184
'Straf Premier League-avontuur voor Will Still'

De voorbije jaren hebben de broertjes-Still een mooie naam voor zichzelf gemaakt in de ...

56
56
Jean-Marie Pfaff’s ingrijpende keuze zet Beveren op z’n kop

Het zijn intense en moeilijke jaren geweest voor Jean-Marie Pfaff. Eén van de beste ...

76
76
'Club Brugge gaat transferstrijd aan met Monaco'

Club Brugge lijkt voor een zeer drukke transferzomer te staan. Heel wat smaakmakers lijken na dit ...

206
206
'Real Madrid dropt in zomer stevige trainersbom'

Real Madrid beleeft een woelig seizoen. Het zette in januari Xabi Alonso alweer op straat. De ...

63
63
Dit is dé reden waarom Charleroi-Cub extra lang duurde

Club Brugge deed zondag een uitstekende zaak door na het puntenverlies van Union en STVV te gaan ...

737
737
TRANSFERUURTJE: 'Witte trainersrook bij Anderlecht, Barça dokt 30 miljoen'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

394
394
Buitenaardse Messi helpt Inter Miami aan straffe comeback

Lionel Messi is inmiddels al 38 jaar, maar net zoals Cristiano Ronaldo blijft de Argentijn gaan op ...

46
46
Simon Mignolet deelt boodschap die blijft nazinderen

Wat zich gisteren in Charleroi afspeelde, was het soort voetbalavond dat nog lang blijft nazinderen. ...

391
391
Ramp voor Union: “Groot probleem, géén oplossing”

Union SG staat nog altijd aan de leiding in de Jupiler Pro League, maar Club Brugge sloop afgelopen ...

146
146
Albert compleet verrast over RSCA: "Monsterlijk!"

RSC Anderlecht is onder Jérémy Taravel weer beter bezig. Er is nog veel werk om van ...

395
395
Van Gucht haalt Brusselmans door gehaktmolen

Ruben Van Gucht en Herman Brusselmans zijn twee van onze bekendste en misschien ook wel meest ...

139
139
Club door oog van de naald: "Dat leek nergens op"

Club Brugge won met meer geluk dan kunde op het veld van Sporting Charleroi. Blauw-Zwart speelde een ...

176
176
Enorm probleem bij Union SG: "Te weinig voor een kampioen"

Wat Union SG liet zien tegen KVC Westerlo, dat deed pijn aan de ogen. Dat was zeker niet de eerste ...

75
75
Vragen bij RSCA-ster: "Kan hij dit ook in de PO's brengen?"

RSC Anderlecht won met 5-1 van OH Leuven. De Brusselaars speelden een uur lang best goed, voordien ...

294
294

Meer sportnieuws