Fink haalt hartje op bij Genk: "Zij zijn toptalenten"

door
Fink haalt hartje op bij Genk:

Terwijl het Europese kampioenschap op volle toeren draait, zijn de ploegen in de Jupiler Pro League al druk in de weer met de voorbereiding op het volgend seizoen. Dat is ook bij KRC Genk het geval. De Limburgers zijn naar Nederland vertrokken voor een oefenkamp.

Racing moet terugblikken op een teleurstellend seizoen. Als klap op de vuurpijl raakte de relatie tussen coach Wouter Vrancken en het bestuur verzuurd. Toen bekend raakte dat de trainer naar AA Gent lonkte, werd de samenwerking zelfs per direct stopgezet. Bijgevolg is men inmiddels begonnen een compleet nieuw hoofdstuk.

Met Thorsten Fink werd immers een nieuwe trainer weggeplukt bij provincierivaal STVV. En die is inmiddels al druk aan het werk bij zijn nieuwe club, zo zijn de eerste oefenmatchen onder zijn bewind inmiddels achter de rug. Zaterdag werd bijvoorbeeld 3-3-gelijkgespeeld tegen Sporting Charleroi.

LEES OOK: Smets open over ontslag Fink: onthulling over Hayen

Kwaliteit bij jonkies

In het Nederlandse Venray, traditiegetrouw de uitvalsbasis voor de zomerstage, wil Fink zijn selectie nog verder leren kennen. De oefenduels tegen PAOK en Feyenoord worden dus interessante tests. In afwachting daarvan wist een aantal spelers hun nieuwe trainer echter al te charmeren.

Zo raakte Fink, die het lanceren van jonge talenten hoog in het vaandel draagt, onder de indruk van jonkies Brad Manguelle en Josue Kongolo. De twee verdedigers zijn respectievelijk 16 en 18 jaar, maar hebben volgens de trainer een grote toekomst voor zich. "Als je ziet wat zij op hun leeftijd doen, weet je dat we te maken hebben met enkele toptalenten", stelt Fink bij Het Belang van Limburg.

Wingback Bonsu Baah

Overigens wordt ook op de trainer gerekend om Christopher Bonsu Baah te herlanceren. Die kende in zijn eerste seizoen bij Genk te veel hoogtes en laagtes, maar heeft nog steeds een pak potentieel. Tegen Charleroi werd hij alvast uitgeprobeerd als vleugelback. En ondanks die voor hem ongewone positie, was Fink toch tevreden met het optreden van de 19-jarige Ghanees. "Ik vind dat Bonsu het goed gedaan heeft. Wingback is niet zijn gebruikelijke positie, maar volgens mij kan hij die wel perfect invullen."

Fink is de ideale trainer voor dit KRC Genk ...

Meest recent

'KV Mechelen vreest: Serie A-club meldt zich'

KV Mechelen kent een zeer goed seizoen en maakt een zeer grote kans op de top zes. Dat zorgt er ...

1
1
Club Brugge baalt: "Eentje die pijn doet"

Club Brugge verloor met 4-1 van Atlético Madrid. Het was een terechte nederlaag van de ...

32
32
El Ouahdi verrast: "Hen misschien onderschat"

KRC Genk is bezig aan een uitstekend seizoen in Europa. Het beste in vele jaren. De Limburgers staan ...

23
23
D-day voor Standard: Euvrard waarschuwt de Rouches

Standard won verrassend met 0-3 op het veld van KRC Genk. Een zeer straffe prestatie van de Rouches. ...

45
45
'Brentford klopt wéér aan bij Club Brugge voor derde deal'

Bij Club Brugge gaan ze na het seizoen een halve basisploeg verliezen, dat staat vast. Ook de ...

172
172
Hayen waarschuwt Genk: "Kijk naar Bodø/Glimt en Club"

Na de uitschakeling van Club Brugge in de Champions League is KRC Genk de laatste overgebleven ...

47
47
AA Gent krijgt flinke opsteker voor topper tegen Genk

De strijd om de laatste tickets voor de Champions' Play-Off blijft razend spannend. Dat komt onder ...

53
53
'Atletico berooft Club na eliminatie ook van smaakmaker'

Voor Club Brugge is het avontuur in de Champions League dit seizoen uiteindelijk in de tussenronde ...

391
391
Preud'homme geeft verklaring voor vreemd seizoen Club NXT

Club Brugge sneuvelde dinsdagavond in de Champions League tegen Atletico Madrid, maar helemaal van ...

159
159
Anderlecht krijgt stevige waarschuwing over Sibierski

Het zijn drukke tijden voor Anderlecht, want na het ontslag van Olivier Renard en Besnik Hasi moeten ...

180
180
Toch verrassend: Dender zet Milkon op straat

De trainerswals van dit seizoen in de Jupiler Pro League gaat deze week verder. Het zesde ontslag ...

143
143
Wat speelt er écht tussen Céline Dept en Lionel Messi?

De ene week duikt ze op bij de Rode Duivels, de andere staat ze oog in oog met de grootste sterren ...

61
61
Niemand beter in de PL: zeer straffe statistiek Lammens

Manchester United ging maandag winnen op het veld van Everton en zette daarmee zijn straffe reeks ...

81
81
Garcia krijgt duidelijke boodschap: "Ik wil naar het WK"

Binnen ongeveer een maand blazen de Rode Duivels een laatste keer verzamelen voor de WK-selectie ...

54
54
'Charleroi pakt pittig prijskaartje op smaakmaker'

De kans dat Charleroi straks nog de Champions' Play-Off zal spelen, lijkt stilaan niet al te groot ...

48
48
TRANSFERUURTJE: 'Mannaert antwoordt Anderlecht, verrassing Griezmann'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

225
225
Mannaert geeft Club Brugge transferraad: dubbele jackpot

Vincent Mannaert had in het verleden de touwtjes in handen bij Club Brugge, maar nu is hij actief ...

267
267
Revolutie bij Club Brugge: leegloop en grote vrees

Club Brugge kan weer terugkijken op een geslaagde Champions League-campagne. Blauw-Zwart wist zich ...

383
383
Belgische top loert: JPL-revelatie plots gratis optie

De Belgische competitie is nog niet ten einde, maar de transfergeruchten worden al de wereld ...

159
159
Barça krijgt gelijk: Catalanen halen uit naar voetbalbond

Het is hommeles in Spanje. De titelstrijd is weer enorm spannend tussen FC Barcelona en Real Madrid. ...

86
86
KBVB houdt hart vast: grote zorgen om Lukaku en KDB?

Thibaut Courtois, Romelu Lukaku en Kevin De Bruyne zijn nog de enige constante terugkerende namen ...

58
58
Keeperlegende hakt zwaar in op Courtois én België

De controverse tussen Real Madrid en Benfica blijft nazinderen, zelfs tot in Paraguay. Daar besloot ...

273
273
Pakkende beelden Brandon Mechele gaan door merg en been

Club Brugge speelde gisteren opnieuw een meer dan verdienstelijke partij in de Champions League. Op ...

511
511
Razend ambitieus Club krijgt boodschap: “Geen excuses”

Club Brugge werd door Atlético Madrid uitgeschakeld in de tussenronde van de Champions ...

265
265
Mannaert slaat ferm terug op commotie met De Bilde

Vincent Mannaert heeft de touwtjes stevig in handen achter de schermen bij de Rode Duivels. De ...

171
171

Meer sportnieuws