'Anderlecht trekt bleek weg: transferbod van 10 miljoen'

712
'Anderlecht trekt bleek weg: transferbod van 10 miljoen'

Coach Brian Riemer en zijn manschappen bij RSC Anderlecht zijn vertrokken naar Portugal. Daar zal de start van het seizoen verder voorbereid worden aan de van een oefenkamp. Ondertussen blijft het evenwel wachten op de eerste aanwinsten van de zomermercato.

RSCA onderging afgelopen seizoen een indrukwekkende wederopstanding. Waar het een jaar eerder nog troosteloos op de elfde plaats eindigde, greep de recordkampioen dit keer nipt naast de titel en werd het derde. Die wedergeboorte heeft Paars-Wit niet in het minst te danken aan de kwaliteitsinjectie die werd doorgevoerd op de zomermercato.

Maar deze zomer wacht opnieuw een grote uitdaging. Zo wil Anderlecht meteen weer een goede beurt maken in het Europese voetbal. Zeker binnen het nieuwe format dat de UEFA doorvoerde binnen de internationale competities. Dat nieuwe format zorgt wel voor een aantal extra wedstrijden. En dus moet de paars-witte selectie ook voldoende sterk zijn in de breedte.

LEES OOK: Coucke breekt stilte bij Anderlecht: "Geduld ver op"

Verdedigende versterking nodig

Bijgevolg zal er tijdens dus versterking moeten volgen. Met name in het defensieve compartiment. Zeno Debast is inmiddels vertrokken, de huurovereenkomst van Ludwig Augustinsson liep af, Jan Vertonghen gaf nog geen uitsluitsel over zijn toekomst, Killian Sardella kan rekenen op de nodige interesse en de overeenkomst van Kasper Schmeichel liep eveneens af.

Momenteel is het voor Riemer dus behelpen met jongeren, maar zo kan RSCA uiteraard niet aan het seizoen beginnen. Sportieve baas Jesper Fredberg volgt momenteel dan ook verschillende pistes om de verdediging te versterken. Vooral de Mexicaan Orozco Chiquete wordt nadrukkelijk naar voren geschoven als toptarget voor de Deense sportieve baas.

Financieel zware concurrentie

Maar waar zijn komst enkele dagen geleden nog in aantocht leek, is zijn transfer nu plots een pak onwaarschijnlijker. Vanuit Mexico weerklonk namelijk dat Paars-Wit voorlopig niet aan de financiële voorwaarden kan voldoen. Transferwatcher Sacha Tavolieri meldt nu dat de lokale topclub Cruz Azul ook een bod heeft gedaan van een slordige 10 miljoen euro. Een bedrag dat het huidige Anderlecht onmogelijk kan benaderen.

Bovendien is de afkoopclausule in zijn contract verlopen. Hierdoor kan zijn huidige werkgever Chivas vragen wat het wil voor Chiquete. Wat wel in het voordeel speelt van de Brusselaars, is dat de speler zelf zijn zinnen heeft gezet op een verhuis naar Europa. RSCA is dus nog niet definitief uitgeteld, maar zal een flinke inspanning moeten doen om de deal alsnog naar zich toe te trekken.

Waar heeft Anderlecht momenteel het meeste nood aan?

Meest recent

Keuzestress bij Bruno: speelt dit trio tegen Westerlo?

RSC Anderlecht neemt het op tegen KVC Westerlo. Een partij die de Brusselaars moeten winnen. Vitor ...

4
4
Ronaldo had bijna Belgische T1: "Kon coach worden van Al-Nassr"

Marc Brys heeft nog lang niet alle ambities opgeborgen. De voormalige bondscoach van Kameroen ...

33
33
Goed nieuws én slecht nieuws: Hubert met blessureupdate

Union Sint-Gillis trekt zaterdag naar SK Beveren voor de tiende speeldag van de Jupiler Pro League. ...

25
25
Lammens krijgt de volle laag: Keane messcherp

Het zijn momenteel geen gemakkelijke tijden voor Senne Lammens bij Manchester United. De club ...

54
54
Onstopbaar Club Brugge rolt Zulte Waregem in één helft op

Club Brugge ging aan de Gaverbeek op zoek naar een 27 op 30. Zulte Waregem zocht na een 0 op 12 dan ...

93
93
Club Brugge mist sterkhouder tegen Anderlecht

Club Brugge neemt het volgende week op tegen RSC Anderlecht. De Belgische landskampioen zal daar ...

249
249
Coucke haalt uit naar krant: "Puur fake news!"

We haalden de afgelopen weken aan dat het woord 'crisis' tegenwoordig wel héél snel in ...

80
80
Club Brugge maakt gehak van Zulte Waregem: "Even doorduwen"

Zulte Waregem en Club Brugge begonnen om 20u45 aan hun partij in de Jupiler Pro League. De eerste 45 ...

69
69
Bornauw verrast met uitspraken over Bertaccini en Stroeykens

RSC Anderlecht moet zaterdagavond winnen van KVC Westerlo. Anders zal het echt crisis zijn. Gaat ...

170
170
Thorup looft smaakmaker: "Verwacht ik van al mijn invallers"

KRC Genk zit in de lift. Na drie overwinningen op rij groeit het vertrouwen binnen de Limburgse ...

45
45
Nieuwkomers in de Jupiler Pro League: 11 toptransfers

Dit weekend staat in de Jupiler Pro League speeldag tien op het programma. De ideale gelegenheid dus ...

162
162
Club Brugge kraakt Potts: onverwachte wending op komst?

In Brugge krijgt Freddie Potts week na week de wind van voren, zelfs Ivan Leko wil hem een andere ...

709
709
Godts onder stoom en laat Bodart kansloos achter

Mika Godts trok afgelopen zomer van Ajax naar PSG. Het begon was moeilijk, maar logisch want de Rode ...

60
60
Basisploeg Club Brugge: Leko hakt knoop door

Om 20u45 spelen Zulte Waregem en Club Brugge hun partij in de Jupiler Pro League. Ivan Leko heeft ...

100
100
Zorgen bij Leko? "Voelt dat hij de groep even kwijt is"

Club Brugge is bezig aan een goed seizoen. Blauw-Zwart wint de meeste matchen, maar Ivan Leko was ...

67
67
Euvrard voert zélf druk: hoogspanning bij Standard

Standard staat onder zware druk na een nul op twaalf. Vincent Euvrard weet dat een zege nodig is, ...

70
70
Coucke breekt stilte bij Anderlecht: "Geduld ver op"

Hij had zich voorgenomen om zich voortaan in stilzwijgen te hullen, maar nu het weer van kwaad naar ...

358
358
Bruno houdt adem in: vaste titularis Anderlecht out?

Op de valreep speelt RSC Anderlecht zaterdag zijn enige thuismatch in oktober. Een met veel druk op ...

167
167
De Mil verschaft update uit ziekenboeg AA Gent

Dankzij de fraaie 4-0 zege tegen Anderlecht is AA Gent nog steeds de fiere koploper in onze ...

99
99
Bruno spreekt klare taal over ontslag bij Anderlecht

Het is stilaan vijf voor twaalf bij RSC Anderlecht, waar Vitor Bruno zijn stoel alsmaar meer ...

192
192
Leko hakt knopen door: laatste kans bij Club Brugge?

Met het oog al half op PSV gericht gaat Club Brugge vrijdag op bezoek bij Zulte Waregem. Vermits hij ...

236
236
Nainggolan in grote problemen? Parket vraagt heftige celstraf

Radja Nainggolan riskeert een bijzonder zware straf. De voormalige Rode Duivel, die tegenwoordig bij ...

175
175
Bestuur viseert Bruno: vijf voor twaalf in Anderlecht

Zelf houdt hij niet van het woord 'crisis', maar als CEO van RSC Anderlecht voelde Kenneth Bornauw ...

124
124
Nieuwkomers in Jupiler Pro League: de 11 grootste flops

Komend weekend staat in de Jupiler Pro League al de tiende speeldag op het programma. Het ideale ...

232
232
586.000 euro en één bizarre regel: Man Utd-fan Littler stunt

Luke Littler is een supporter van Manchester United, maar in zijn nieuwe Netflix-show draait alles ...

44
44

Meer sportnieuws