'Anderlecht trekt bleek weg: transferbod van 10 miljoen'

door
'Anderlecht trekt bleek weg: transferbod van 10 miljoen'

Coach Brian Riemer en zijn manschappen bij RSC Anderlecht zijn vertrokken naar Portugal. Daar zal de start van het seizoen verder voorbereid worden aan de van een oefenkamp. Ondertussen blijft het evenwel wachten op de eerste aanwinsten van de zomermercato.

RSCA onderging afgelopen seizoen een indrukwekkende wederopstanding. Waar het een jaar eerder nog troosteloos op de elfde plaats eindigde, greep de recordkampioen dit keer nipt naast de titel en werd het derde. Die wedergeboorte heeft Paars-Wit niet in het minst te danken aan de kwaliteitsinjectie die werd doorgevoerd op de zomermercato.

Maar deze zomer wacht opnieuw een grote uitdaging. Zo wil Anderlecht meteen weer een goede beurt maken in het Europese voetbal. Zeker binnen het nieuwe format dat de UEFA doorvoerde binnen de internationale competities. Dat nieuwe format zorgt wel voor een aantal extra wedstrijden. En dus moet de paars-witte selectie ook voldoende sterk zijn in de breedte.

LEES OOK: Renard legt doelstellingen van Anderlecht op tafel

Verdedigende versterking nodig

Bijgevolg zal er tijdens dus versterking moeten volgen. Met name in het defensieve compartiment. Zeno Debast is inmiddels vertrokken, de huurovereenkomst van Ludwig Augustinsson liep af, Jan Vertonghen gaf nog geen uitsluitsel over zijn toekomst, Killian Sardella kan rekenen op de nodige interesse en de overeenkomst van Kasper Schmeichel liep eveneens af.

Momenteel is het voor Riemer dus behelpen met jongeren, maar zo kan RSCA uiteraard niet aan het seizoen beginnen. Sportieve baas Jesper Fredberg volgt momenteel dan ook verschillende pistes om de verdediging te versterken. Vooral de Mexicaan Orozco Chiquete wordt nadrukkelijk naar voren geschoven als toptarget voor de Deense sportieve baas.

Financieel zware concurrentie

Maar waar zijn komst enkele dagen geleden nog in aantocht leek, is zijn transfer nu plots een pak onwaarschijnlijker. Vanuit Mexico weerklonk namelijk dat Paars-Wit voorlopig niet aan de financiële voorwaarden kan voldoen. Transferwatcher Sacha Tavolieri meldt nu dat de lokale topclub Cruz Azul ook een bod heeft gedaan van een slordige 10 miljoen euro. Een bedrag dat het huidige Anderlecht onmogelijk kan benaderen.

Bovendien is de afkoopclausule in zijn contract verlopen. Hierdoor kan zijn huidige werkgever Chivas vragen wat het wil voor Chiquete. Wat wel in het voordeel speelt van de Brusselaars, is dat de speler zelf zijn zinnen heeft gezet op een verhuis naar Europa. RSCA is dus nog niet definitief uitgeteld, maar zal een flinke inspanning moeten doen om de deal alsnog naar zich toe te trekken.

Waar heeft Anderlecht momenteel het meeste nood aan?

Meest recent

Vanderbiest hielp KV Mechelen aan verrassende aanwinst

KV Mechelen hoopt dit weekend zijn plaats in de top zes te kunnen behouden, maar daarvoor zal het ...

0
0
'Club Brugge krijgt herkansing bij toptalent'

Club Brugge lijkt weer een bewogen mercato tegemoet te gaan. Het wemelt nu al van de geruchten rond ...

22
22
Chelsea pakt belangrijke zege en mengt zich in titelstrijd

De Engelse titelstrijd zou dit seizoen weleens razend spannend kunnen gaan worden. Daar waar ze de ...

8
8
'Duranville neemt drastische toekomstbeslissing'

De voorbije interlandbreak bracht een opsteker voor de Jonge Duivels, want zij konden nog eens ...

38
38
Schot in roos voor Club: oude bekende doet trio ontploffen

Club Brugge kreeg in de zomer te maken met heel wat belangrijke vertrekkers, maar die werden tot ...

117
117
'Strijd om Mokio is los: grootmacht in polepositie'

Ajax neemt het zaterdagavond in de Eredivisie op tegen Excelsior, maar voor Jorthy Mokio zullen ...

32
32
Renard legt doelstellingen van Anderlecht op tafel

Met een prestigieuze zege tegen Club Brugge leek Anderlecht vlak voor de interlandbreak een grote ...

95
95
Ondanks nieuwe onthullingen: "Ajax moet Overmars kans geven"

Het is de laatste weken weer crisis bij Ajax en dat betekent ook dat er weer druk gespeculeerd wordt ...

21
21
Genk slijpt nieuwe diamant: jonkie apart genomen op training

KRC Genk wist de voorbije jaren heel wat jonge talenten uit de eigen jeugdopleiding te lanceren. En ...

158
158
Overmars lacht tanden bloot: groot transfernieuws Antwerp

Antwerp FC is bezig aan een behoorlijk tegenvallend seizoen tot dusver. Dat heeft deels te maken met ...

569
569
Lammens slaat heel United met verstomming: Amorim reageert

In de Premier League wil Manchester United maandagavond tegen Everton FC zijn reeks zonder ...

612
612
'Club houdt zich vast: winters miljoenenbod op steunpilaar'

Club Brugge heeft niet de gewoonte om sterkhouders te laten gaan in januari, maar maakte daar in het ...

165
165
"Tegen België op het WK? Zou ik héél vervelend vinden"

De Rode Duivels hebben zich officieel geplaatst voor de WK-eindronde van komende zomer. Maar zij ...

103
103
TRANSFERUURTJE: 'Club haalt topaanwinst, transferbom Kane'

De competities zijn inmiddels enkele maanden ver, de winterse transferperiode komt er dus met rasse ...

306
306
'Leko krijgt cruciale update uit ziekenboeg AA Gent'

AA Gent gaat zaterdag op bezoek bij Westerlo. In de stille Kempen wordt het wellicht weer puzzelen ...

108
108
Renard & Hasi spreken klare taal over toekomst bij RSCA

Dankzij een deugddoende zes op zes tegen KV Mechelen en Club Brugge dook RSC Anderlecht met een goed ...

122
122
'Hayen hakt knopen door: 2 wissels bij Club Brugge'

"Club Brugge is uit op eerherstel", aldus Nicky Hayen vrijdag op zijn persbabbel. Hoewel in de ...

318
318
Renard doorbreekt stilte: "Dan verlaat ik Anderlecht'

Voor de interlandbreak boekte RSC Anderlecht een fraaie zes op zes tegen KV Mechelen en Club Brugge. ...

358
358
'Italië in alle staten: coach ontketent De Ketelaere-rel'

Raffaele Palladino gooit meteen de wetten om bij Atalanta — en precies daar wordt De Ketelaere ...

109
109
Anderlecht en Genk balen: "Beste speler in de Eredivisie"

PSV steekt er ook dit seizoen weer bovenuit in de Nederlandse eerste klasse. De club uit Eindhoven ...

110
110
Heropenen AA Gent en Westerlo pikant transferdossier?

AA Gent en KVC Westerlo kennen voorlopig een wisselvallig seizoen. Afgelopen zomer kwam het bijna ...

138
138
Hasi verklapt gemiste toptransfer: "Was in de zomer te duur"

RSC Anderlecht zocht afgelopen zomer naar versterking en vond die ook, maar op bepaalde posities is ...

252
252
Renard slaat hard terug: "Klein van hem"

Ongeveer een jaar geleden werd Olivier Renard aangesteld als sportief directeur bij RSC Anderlecht. ...

187
187
Noodlot slaat toe bij Antwerp: "En nu dit ... echt zonde"

meAntwerp FC staat in de komende weken voor een lastig programma en dat terwijl de club zo snel ...

174
174
'Kompany totaal verrast: grootmacht rukt op voor Kane'

Bayern München staat aanstaande woensdag voor een absolute kraker in de Champions League tegen ...

166
166

Meer sportnieuws