'Anderlecht trekt bleek weg: transferbod van 10 miljoen'

door
'Anderlecht trekt bleek weg: transferbod van 10 miljoen'

Coach Brian Riemer en zijn manschappen bij RSC Anderlecht zijn vertrokken naar Portugal. Daar zal de start van het seizoen verder voorbereid worden aan de van een oefenkamp. Ondertussen blijft het evenwel wachten op de eerste aanwinsten van de zomermercato.

RSCA onderging afgelopen seizoen een indrukwekkende wederopstanding. Waar het een jaar eerder nog troosteloos op de elfde plaats eindigde, greep de recordkampioen dit keer nipt naast de titel en werd het derde. Die wedergeboorte heeft Paars-Wit niet in het minst te danken aan de kwaliteitsinjectie die werd doorgevoerd op de zomermercato.

Maar deze zomer wacht opnieuw een grote uitdaging. Zo wil Anderlecht meteen weer een goede beurt maken in het Europese voetbal. Zeker binnen het nieuwe format dat de UEFA doorvoerde binnen de internationale competities. Dat nieuwe format zorgt wel voor een aantal extra wedstrijden. En dus moet de paars-witte selectie ook voldoende sterk zijn in de breedte.

LEES OOK: Taravel maakt eigen spelers met de grond gelijk

Verdedigende versterking nodig

Bijgevolg zal er tijdens dus versterking moeten volgen. Met name in het defensieve compartiment. Zeno Debast is inmiddels vertrokken, de huurovereenkomst van Ludwig Augustinsson liep af, Jan Vertonghen gaf nog geen uitsluitsel over zijn toekomst, Killian Sardella kan rekenen op de nodige interesse en de overeenkomst van Kasper Schmeichel liep eveneens af.

Momenteel is het voor Riemer dus behelpen met jongeren, maar zo kan RSCA uiteraard niet aan het seizoen beginnen. Sportieve baas Jesper Fredberg volgt momenteel dan ook verschillende pistes om de verdediging te versterken. Vooral de Mexicaan Orozco Chiquete wordt nadrukkelijk naar voren geschoven als toptarget voor de Deense sportieve baas.

Financieel zware concurrentie

Maar waar zijn komst enkele dagen geleden nog in aantocht leek, is zijn transfer nu plots een pak onwaarschijnlijker. Vanuit Mexico weerklonk namelijk dat Paars-Wit voorlopig niet aan de financiële voorwaarden kan voldoen. Transferwatcher Sacha Tavolieri meldt nu dat de lokale topclub Cruz Azul ook een bod heeft gedaan van een slordige 10 miljoen euro. Een bedrag dat het huidige Anderlecht onmogelijk kan benaderen.

Bovendien is de afkoopclausule in zijn contract verlopen. Hierdoor kan zijn huidige werkgever Chivas vragen wat het wil voor Chiquete. Wat wel in het voordeel speelt van de Brusselaars, is dat de speler zelf zijn zinnen heeft gezet op een verhuis naar Europa. RSCA is dus nog niet definitief uitgeteld, maar zal een flinke inspanning moeten doen om de deal alsnog naar zich toe te trekken.

Waar heeft Anderlecht momenteel het meeste nood aan?

Meest recent

Om deze reden moet Cercle ook na stunt vrezen in play-downs

Dé verrassing van de slotspeeldag in de reguliere competitie kwam zonder twijfel van Cercle ...

41
41
Duidelijkheid over Bounida: "Hij heeft zijn keuze gemaakt"

De voorbije dagen was er weer heel wat te doen over de toekomst van Rayane Bounida. De 20-jarige ...

55
55
Gehavend Real trekt thriller in derby naar zich toe

Zondagavond waren in LaLiga alle ogen gericht op de Madrileense derby. Die leverde het nodige ...

27
27
Krijgt Essevee nog nieuwe coach? Colpaert reageert

Niet alleen de strijd om de zesde plaats bleef spannend tot het bittere eind, maar ook die voor de ...

56
56
Taravel maakt eigen spelers met de grond gelijk

Voor Anderlecht viel er zondag ondanks de kwalificatie voor de Champions' Play-Off niets te vieren. ...

246
246
Leko stuurt stevige waarschuwing voor start play-offs

Club Brugge heeft de reguliere competitie afgesloten met een klinkende zege. Het legde met KV ...

285
285
Gent toch in PO1, maar De Mil is niet gerust

De voorbije jaren liet AA Gent een paar keer op de laatste speeldag nog kwalificatie voor de ...

183
183
Ontgoocheling voor Genk: "We geven het zelf weg"

Er moest uiteindelijk nog één topclub uit de boot vallen voor de Champions' Play-Off ...

214
214
Keiharde conclusie Anderlecht: "Het trok op niets"

Anderlecht heeft zondag zijn ticket voor de Champions' Play-Off over de streep getrokken, maar dat ...

253
253
Titelstrijd, Europa en degradatie: zo beginnen de POs

Zondagavond is het doek gevallen over het reguliere seizoen in de Jupiler Pro League. De laatste ...

487
487
Door oog van de naald: OHL voorkomt Play-Downs in 90ste

Ook onderin het klassement in de Jupiler Pro League zijn de kaarten geschud. In navolging van FCV ...

97
97
Gent en Anderlecht bibberen naar PO1, Genk komt tekort

Het was zondagavond op de slotspeeldag van de Jupiler Pro League vooral uitkijken naar de strijd om ...

159
159
Titelstrijd met twee: Union én Club maken Play-Off-statement

Nog voor de Champions' Play-Offs van start zijn gegaan, lijkt nu al duidelijk dat de landskampioen ...

211
211
Courtois-bom: België ontploft na schokkende Real-blunder

Thibaut Courtois voelde al iets in de opwarming, maar speelde toch nog voor Real Madrid. Nu blijkt ...

113
113
City pakt League Cup! Enorme blunder nekt Arsenal in finale

Slechts enkele dagen na de uitschakeling in de Champions League heeft Manchester City zich op fraaie ...

62
62
LIVE Slotspeeldag: Anderlecht en Gent vrezen doemscenario

Zondagavond wordt de volledige slotspeeldag van de reguliere competitie integraal op hetzelfde ...

91
91
Rode Pocognoli pakt 18 op 18, zwarte zondag voor PSV

Het AS Monaco van coach Sébastien Pocognoli blijft maar winnen in de Ligue 1. Zondag werd ook ...

162
162
Garcia in de wolken: drievoudige WK-opsteker voor Duivels

Nog slechts 81 dagen te gaan tot het wereldkampioenschap in de Verenigde Staten, Mexico en Canada ...

51
51
Ultieme strijd om Play-Off I: ontdek de basisopstellingen

Zondagavond worden tijdens de slotspeeldag van de reguliere competitie de twee laatste tickets voor ...

27
27
Leko kiest vervanger Vanaken, KVM zonder aanvoerder

Club Brugge wil zondagavond een mooi einde breien aan de reguliere competitie. Het mikt op eigen ...

81
81
Slotspeeldag JPL: dit staat op het spel in kelder klassement

Zondagavond valt het doek over de reguliere competitie in de Jupiler Pro League. Daarbij is het niet ...

84
84
De Ketelaere doet monden openvallen: Atalanta sprakeloos

Bij Atalanta draait het plots weer volop om Charles De Ketelaere. De timing alleen al doet de ...

228
228
VAR-penalty stelt titelfeest PSV uit, nieuw drama Tottenham

In Nederland moet PSV zijn titelfeest uitstellen tot na de interland-break. Feyenoord pakte zondag ...

61
61
Wie wint reguliere competitie? De scenario's voor Club en Union

Zondagavond staat nog heel wat op het spel tijdens de slotspeeldag van de Jupiler Pro League. Zo ...

148
148
'Atlético lonkt naar Club Brugge: deal van 20 miljoen'

Dat Club Brugge tijdens de zomermercato zal cashen op verschillende sterkhouders, staat inmiddels ...

623
623

Meer sportnieuws