'Anderlecht trekt bleek weg: transferbod van 10 miljoen'

door
'Anderlecht trekt bleek weg: transferbod van 10 miljoen'

Coach Brian Riemer en zijn manschappen bij RSC Anderlecht zijn vertrokken naar Portugal. Daar zal de start van het seizoen verder voorbereid worden aan de van een oefenkamp. Ondertussen blijft het evenwel wachten op de eerste aanwinsten van de zomermercato.

RSCA onderging afgelopen seizoen een indrukwekkende wederopstanding. Waar het een jaar eerder nog troosteloos op de elfde plaats eindigde, greep de recordkampioen dit keer nipt naast de titel en werd het derde. Die wedergeboorte heeft Paars-Wit niet in het minst te danken aan de kwaliteitsinjectie die werd doorgevoerd op de zomermercato.

Maar deze zomer wacht opnieuw een grote uitdaging. Zo wil Anderlecht meteen weer een goede beurt maken in het Europese voetbal. Zeker binnen het nieuwe format dat de UEFA doorvoerde binnen de internationale competities. Dat nieuwe format zorgt wel voor een aantal extra wedstrijden. En dus moet de paars-witte selectie ook voldoende sterk zijn in de breedte.

LEES OOK: 'Voorwaarden bekend: Goto tóch terug naar Anderlecht?'

Verdedigende versterking nodig

Bijgevolg zal er tijdens dus versterking moeten volgen. Met name in het defensieve compartiment. Zeno Debast is inmiddels vertrokken, de huurovereenkomst van Ludwig Augustinsson liep af, Jan Vertonghen gaf nog geen uitsluitsel over zijn toekomst, Killian Sardella kan rekenen op de nodige interesse en de overeenkomst van Kasper Schmeichel liep eveneens af.

Momenteel is het voor Riemer dus behelpen met jongeren, maar zo kan RSCA uiteraard niet aan het seizoen beginnen. Sportieve baas Jesper Fredberg volgt momenteel dan ook verschillende pistes om de verdediging te versterken. Vooral de Mexicaan Orozco Chiquete wordt nadrukkelijk naar voren geschoven als toptarget voor de Deense sportieve baas.

Financieel zware concurrentie

Maar waar zijn komst enkele dagen geleden nog in aantocht leek, is zijn transfer nu plots een pak onwaarschijnlijker. Vanuit Mexico weerklonk namelijk dat Paars-Wit voorlopig niet aan de financiële voorwaarden kan voldoen. Transferwatcher Sacha Tavolieri meldt nu dat de lokale topclub Cruz Azul ook een bod heeft gedaan van een slordige 10 miljoen euro. Een bedrag dat het huidige Anderlecht onmogelijk kan benaderen.

Bovendien is de afkoopclausule in zijn contract verlopen. Hierdoor kan zijn huidige werkgever Chivas vragen wat het wil voor Chiquete. Wat wel in het voordeel speelt van de Brusselaars, is dat de speler zelf zijn zinnen heeft gezet op een verhuis naar Europa. RSCA is dus nog niet definitief uitgeteld, maar zal een flinke inspanning moeten doen om de deal alsnog naar zich toe te trekken.

Waar heeft Anderlecht momenteel het meeste nood aan?

Meest recent

Under Review: meevallers voor AA Gent & Anderlecht?

Ook na de laatste speeldag van het kalenderjaar blikt Jonathan Lardot namens het Referee Department ...

58
58
Bondsparket stelt voorbeeld: monstersancties in JPL

Ook tijdens de feestdagen blijft voetbal een klein beetje oorlog. Een boodschap die Timothé ...

109
109
'Code rood voor Overmars: sterkhouder verlaat Antwerp'

Een efficiënt Antwerp boekte zaterdag een gevleide zege tegen Zulte Waregem, waardoor Joseph ...

304
304
'Voorwaarden bekend: Goto tóch terug naar Anderlecht?'

Behalve een centrale verdediger staat een spits straks met stip bovenaan de verlanglijst bij RSC ...

460
460
Liefdesbom rond Sydney Sweeney: topvoetballer haalt uit

Hollywood en topvoetbal lijken opnieuw gevaarlijk dicht bij elkaar te komen. Volgens Italiaanse ...

322
322
Africa Cup: Belgische bondscoaches vieren, Marokko imponeert

Op de Africa Cup werd maandag de laatste speeldag van de groepsfase op gang getrapt. Die leverde ...

91
91
Onverwachte kampioen? Vanhaezebrouck voorspelt titelstrijd

De jaargang in de Jupiler Pro League is exact halfweg. Na de winterstop resteren nog tien speeldagen ...

277
277
Twijfels rond Coosemans: analist haalt uit vlak voor neus Proto

Colin Coosemans geldt straks als één van de absolute topfavorieten voor de trofee van ...

241
241
'Duranville op zijspoor: Dortmund grijpt keihard in'

Een aantal (kandidaat-)Rode Duivels zullen zich in het nieuwe kalenderjaar moeten herpakken. Daarbij ...

222
222
Dikke steek aan Genk: dé reden voor viering Tzolis en Vermant

Club Brugge heeft zijn kalenderjaar 2025 op een fraaie manier kunnen afsluiten. De vicekampioen won ...

553
553
Genk in de nesten: "Prioriteit van Hayen is duidelijk"

KRC Genk heeft een tegenvallende eerste seizoenshelft achter de rug. Nieuwe coach Nicky Hayen zal ...

328
328
Anderlecht verrast iedereen: stuntdeal aan soldenprijs?

Het gonst in Brussel: dit soort speler zie je normaal niet in de Jupiler Pro League belanden. ...

620
620
Rigaux speelt open kaart over transferplannen Club Brugge

Na de beruchte trainerswissel kondigde het bestuur van Club Brugge in één adem een ...

636
636
Gouden Schoen 2025: verrassing van formaat in de maak?

Met het nieuwe jaar in zicht is het ook al reikhalzend uitkijken naar het Gala van de Gouden Schoen. ...

731
731
Alderweireld beweegt tot tranen toe met emotionele beelden

Eind vorig seizoen nam Toby Alderweireld een definitief afscheid van het profvoetbal bij Antwerp. Na ...

145
145
Visser vergalt debuut Hayen: Lardot ontleedt Genk-Club

De topper tussen KRC Genk en Club Brugge leverde op tweede kerstdag een heus spektakelstuk op, ...

573
573
Rigaux dropt bom: titelheld Union naar Club Brugge?

Na een beklijvende titelrace wist Union vorig seizoen eindelijk aan het langste eind te trekken ...

1339
1339
Gert Verheyen verrast iedereen met straffe nieuwe uitdaging

Op 55-jarige leeftijd blijft Gert Verheyen verrassen. Terwijl velen hem vooral kennen als vaste ...

767
767
'Jupiler Pro League-clubs lonken naar Neerpede-product'

De wintermercato loert om de hoek. De Belgische ploegen gaan op zoek naar opportuniteiten. ...

242
242
'Anderlecht rekent zich rijk en hoopt op 25 miljoen euro'

Bij RSC Anderlecht verkochten ze afgelopen zomer Kasper Dolberg en Jan-Carlo Simic voor grof geld. ...

473
473
STVV op zucht van topdeal: "Binnenkort een overeenkomst"

Bij STVV doen ze al vele jaren financieel en sportief geweldige zaken in Japan. Maar ondertussen ...

376
376
Vanhaezebrouck dropt 'bommetje': weldra terug T1?

Hein Vanhaezebrouck heeft al anderhalf jaar geen club meer. Hij is analist, maar zijn naam werd de ...

650
650
Van der Elst voorspelt "duurste transfer ooit" bij Club

Club Brugge kende een wisselvallig 2025. In 2026 willen ze weer écht domineren in ...

1031
1031
Vanhaezebrouck ziet grote transferblunder van Anderlecht

Olivier Renard heeft héél veel werk in januari. Hij moet proberen een zestal spelers ...

360
360
Bezorgt Leko Club Brugge een absolute toptransfer?

Bij Club Brugge zijn ze op zoek naar een winger. De Bruggelingen werden al met heel wat spelers in ...

875
875

Meer sportnieuws