'Alarmbellen bij Anderlecht: Fredberg krijgt ultimatum'

door
'Alarmbellen bij Anderlecht: Fredberg krijgt ultimatum'

De transfermarkt is intussen al ruim drie weken geopend, maar bij Anderlecht blijft het nog steeds wachten op een eerste zomeraanwinst. Nochtans kan Brian Riemer vooral in het hart van de verdediging wel het nodige vers bloed gebruiken.

Ook indien Jan Vertonghen nog een jaartje langer op post blijft is de spoeling centraal achterin door het vertrek van Federico Gattoni en Zeno Debast plots flinterdun. Dankzij die laatste beschikt Jesper Fredberg nu wel over de nodige middelen om mee op jacht te gaan naar defensieve versterking.

LEES OOK: Twijfels rond Coosemans: analist haalt uit vlak voor neus Proto

Chivas wil cashen op Chiquete

Toch blijkt hij niet bereid om het geld door ramen en deuren te smijten. Zo zouden de Brusselaars een oogje hebben laten vallen op Jesus Orozco Chiquete, voor wie ze evenwel niet diep genoeg in de buidel willen tasten. Een eerste bod op de 22-jarige Mexicaan werd naar verluidt al weggelachen.

Conform met zijn marktwaarde zou het contract van Chiquete, die tot medio 2026 vastligt bij Chivas, een afkoopclausule van zes miljoen bedragen. Het eerste aanbod van Paars-Wit zou echter nog niet eens in de buurt komen van dat prijskaartje, waar zijn huidige werkgever weigert van af te wijken.

Anderlecht vangt opnieuw bot

Mexicaanse media benadrukken nogmaals dat een vertrek van de drievoudig international enkel bespreekbaar is indien de vereiste som op z'n minst benaderd wordt. Chiquete staat tevens op de verlanglijst van Rayados en Cruz Azul, maar zelf heeft hij zijn zinnen op een Europees avontuur gezet.

Hoewel de linkspoot van het vorige bestuur de belofte kreeg dat die wens zou worden ingewilligd liggen de kaarten nu anders. Liefst van al houdt Chivas hem zelfs gewoon aan boord. Of hoe Fredberg ook bij de verhoopte concurrent annex opvolger van Vertonghen achter het net dreigt te vissen.

RSCA moet doorduwen voor Chiquete

Meest recent

Under Review: meevallers voor AA Gent & Anderlecht?

Ook na de laatste speeldag van het kalenderjaar blikt Jonathan Lardot namens het Referee Department ...

70
70
Bondsparket stelt voorbeeld: monstersancties in JPL

Ook tijdens de feestdagen blijft voetbal een klein beetje oorlog. Een boodschap die Timothé ...

129
129
'Code rood voor Overmars: sterkhouder verlaat Antwerp'

Een efficiënt Antwerp boekte zaterdag een gevleide zege tegen Zulte Waregem, waardoor Joseph ...

371
371
'Voorwaarden bekend: Goto tóch terug naar Anderlecht?'

Behalve een centrale verdediger staat een spits straks met stip bovenaan de verlanglijst bij RSC ...

509
509
Liefdesbom rond Sydney Sweeney: topvoetballer haalt uit

Hollywood en topvoetbal lijken opnieuw gevaarlijk dicht bij elkaar te komen. Volgens Italiaanse ...

326
326
Africa Cup: Belgische bondscoaches vieren, Marokko imponeert

Op de Africa Cup werd maandag de laatste speeldag van de groepsfase op gang getrapt. Die leverde ...

96
96
Onverwachte kampioen? Vanhaezebrouck voorspelt titelstrijd

De jaargang in de Jupiler Pro League is exact halfweg. Na de winterstop resteren nog tien speeldagen ...

304
304
Twijfels rond Coosemans: analist haalt uit vlak voor neus Proto

Colin Coosemans geldt straks als één van de absolute topfavorieten voor de trofee van ...

258
258
'Duranville op zijspoor: Dortmund grijpt keihard in'

Een aantal (kandidaat-)Rode Duivels zullen zich in het nieuwe kalenderjaar moeten herpakken. Daarbij ...

231
231
Dikke steek aan Genk: dé reden voor viering Tzolis en Vermant

Club Brugge heeft zijn kalenderjaar 2025 op een fraaie manier kunnen afsluiten. De vicekampioen won ...

572
572
Genk in de nesten: "Prioriteit van Hayen is duidelijk"

KRC Genk heeft een tegenvallende eerste seizoenshelft achter de rug. Nieuwe coach Nicky Hayen zal ...

330
330
Anderlecht verrast iedereen: stuntdeal aan soldenprijs?

Het gonst in Brussel: dit soort speler zie je normaal niet in de Jupiler Pro League belanden. ...

646
646
Rigaux speelt open kaart over transferplannen Club Brugge

Na de beruchte trainerswissel kondigde het bestuur van Club Brugge in één adem een ...

653
653
Gouden Schoen 2025: verrassing van formaat in de maak?

Met het nieuwe jaar in zicht is het ook al reikhalzend uitkijken naar het Gala van de Gouden Schoen. ...

756
756
Alderweireld beweegt tot tranen toe met emotionele beelden

Eind vorig seizoen nam Toby Alderweireld een definitief afscheid van het profvoetbal bij Antwerp. Na ...

147
147
Visser vergalt debuut Hayen: Lardot ontleedt Genk-Club

De topper tussen KRC Genk en Club Brugge leverde op tweede kerstdag een heus spektakelstuk op, ...

580
580
Rigaux dropt bom: titelheld Union naar Club Brugge?

Na een beklijvende titelrace wist Union vorig seizoen eindelijk aan het langste eind te trekken ...

1375
1375
Gert Verheyen verrast iedereen met straffe nieuwe uitdaging

Op 55-jarige leeftijd blijft Gert Verheyen verrassen. Terwijl velen hem vooral kennen als vaste ...

773
773
'Jupiler Pro League-clubs lonken naar Neerpede-product'

De wintermercato loert om de hoek. De Belgische ploegen gaan op zoek naar opportuniteiten. ...

243
243
'Anderlecht rekent zich rijk en hoopt op 25 miljoen euro'

Bij RSC Anderlecht verkochten ze afgelopen zomer Kasper Dolberg en Jan-Carlo Simic voor grof geld. ...

475
475
STVV op zucht van topdeal: "Binnenkort een overeenkomst"

Bij STVV doen ze al vele jaren financieel en sportief geweldige zaken in Japan. Maar ondertussen ...

389
389
Vanhaezebrouck dropt 'bommetje': weldra terug T1?

Hein Vanhaezebrouck heeft al anderhalf jaar geen club meer. Hij is analist, maar zijn naam werd de ...

656
656
Van der Elst voorspelt "duurste transfer ooit" bij Club

Club Brugge kende een wisselvallig 2025. In 2026 willen ze weer écht domineren in ...

1047
1047
Vanhaezebrouck ziet grote transferblunder van Anderlecht

Olivier Renard heeft héél veel werk in januari. Hij moet proberen een zestal spelers ...

364
364
Bezorgt Leko Club Brugge een absolute toptransfer?

Bij Club Brugge zijn ze op zoek naar een winger. De Bruggelingen werden al met heel wat spelers in ...

891
891

Meer sportnieuws