Depoitre doet ontluisterende onthulling over AA Gent

526
Depoitre doet ontluisterende onthulling over AA Gent

Bij AA Gent is er deze zomer al heel wat veranderd. Het sportieve kader werd volledig hertekend en ook in de spelersgroep werden al enkele jongens doorgestuurd. De meest in het oog springende vertrekker was Laurent Depoitre, die geen nieuw contract meer kreeg.

De 35-jarige spits was in totaal maar liefst zeven jaar aan de slag bij de Buffalo's. Zijn eerste passage was zonder twijfel de meest succesvolle, want tussen 2014 en 2016 leidde hij Gent mee naar nog altijd de enige landstitel in de clubgeschiedenis en werd hij ook Rode Duivel. Na buitenlandse omzwervingen bij FC Porto en Huddersfield keerde hij in 2019 terug.

LEES OOK: Gentse roes blijft duren: Buffalo's voorbij OHL naar leidersplaats

AA Gent weigerde Depoitre nog te betalen

Hein Vanhaezebrouck gunde Depoitre dan ook een mooi afscheid, met nog eens een basisplaats én de aanvoerdersband in zijn laatste wedstrijd. Dat stond echter in groot contrast met de calvarietocht die zijn laatste seizoen bij Gent was. Door een gescheurde achillespees miste hij de eerste seizoenshelft, daarna moest hij vrede nemen met een plaats op de bank.

Dat was bovendien niet de enige beslommering waarmee Depoitre kampte. In Het Nieuwsblad onthult hij dat AA Gent hem nog weigerde te betalen in de laatste fase van zijn revalidatie. "Het bestuur had beslist me na zes maanden alleen nog te betalen als ik geselecteerd werd voor een wedstrijd", legt hij uit.

Totaal gebrek aan eerlijkheid en transparantie

"Wat niet volgens de regels is. Stel je voor: als de coach me nooit meer selecteerde, dan had ik geen loon meer? Het toppunt was dat me nooit iets werd gezegd. Plots moest ik dat zelf vaststellen, op mijn loonbrief. Niet meer betaald. Vanaf half oktober. Zonder uitleg. Dat totale gebrek aan eerlijkheid en transparantie, neem ik het oude bestuur zeer kwalijk", wijst hij vooral gewezen manager Michel Louwagie met de vinger.

Het werd voor Depoitre dus toch een afscheid in mineur bij Gent. Hij hoopt dat nieuwe eigenaar Sam Baro hem het achterstallige loon alsnog zal betalen en zoekt intussen naar een nieuwe club. Depoitre laat weten dat hij graag nog een laatste buitenlandse uitdaging zou aangaan, maar staat ook open voor een club uit de Jupiler Pro League. Afzakken naar 1B ziet hij niet zitten.

Wat vind je van de handelswijze van AA Gent?

Meest recent

'Last-minute JPL-deal Bertaccini: plottwist door Anderlecht'

RSC Anderlecht haalde de voorbije dagen een flink lijstje aan aanwinsten in huis en dus moeten op ...

21
21
Gentse roes blijft duren: Buffalo's voorbij OHL naar leidersplaats

AA Gent blijft voorlopig uitstekende resultaten voorleggen. De Buffalo's wonnen woensdagavond ook ...

54
54
Met dichtgeknepen billen: Anderlecht nipt voorbij Kortrijk

RSC Anderlecht heeft zich ietwat herpakt na de pandoering op Union SG. In de inhaalwedstrijd tegen ...

109
109
Exodus bij KRC Genk: Mirisola rondt JPL-transfer af

Het is een razend druk einde van de transferperiode geworden bij KRC Genk. En vlak voor het sluiten ...

70
70
Anderlecht slaat tóch nog toe: aanwinst al in tribunes

RSC Anderlecht heeft enkele bijzonder drukke dagen op de transfermarkt achter de rug. Maar vlakken ...

291
291
De Bruyne terug in basis? Ploegmaat doet krasse uitspraak

Kevin De Bruyne begon het seizoen als bankzitter bij SSC Napoli. Door de blessure van Scott ...

64
64
Witte rook: KRC Genk haalt verloren zoon terug in huis

KRC Genk blijft bijzonder actief tijdens de slotdagen van de mercato. Enkele uren voor het ...

118
118
Opstellingen: Bruno houdt been stijf; Simons grijpt fors in

Donderdagavond worden de twee laatste duels van de derde speeldag afgewerkt. Zo krijgt RSC ...

48
48
‘Courtois bezorgt Van Bommel meteen eerste crisis’

De eerste grote soap onder Mark van Bommel lijkt meteen te escaleren. Thibaut Courtois stelde na het ...

592
592
Dé Deadline Day-stunt! Vermeeren heeft grote comeback beet

Antwerp FC heeft voor dé stunt van de Belgische Transferdeadline Day gezorgd. De Great Old ...

234
234
Zorgen voor Van Bommel: transfermiserie voor drie Duivels

In de grootste Europese voetballanden is de transfermarkt sinds dinsdagavond weer achter slot en ...

385
385
Supermercato Anderlecht: Vandenbempt ziet één groot nadeel

Na een spectaculair slotoffensief kan RSC Anderlecht nu al terugblikken op een spectaculaire ...

377
377
Club-fans fronsen wenkbrauwen: Gent haalt slag thuis na rood Cissé

AA Gent won afgelopen zondag met 2-1 van Club Brugge na een redelijk onderhoudende wedstrijd. De ...

562
562
Topcoaches clashen: "Híj́ moet de Ballon d'Or winnen"

Binnen anderhalve maand is het zover, dan wordt in Londen de 70ste Ballon d'Or uitgereikt. Stilaan ...

172
172
Tessa Wullaert zorgt voor bloedheet spektakel: fans smullen

Tessa Wullaert weet als geen ander hoe ze de aandacht kan trekken. De Red Flame heeft een nieuwe ...

95
95
JPL-transfers: Malinwa, Westerlo & Essevee hebben beet

Ook in België sluit de transfermarkt weldra onherroepelijk zijn deuren. Het sein voor heel wat ...

242
242
Vers bloed voor Bruno: nieuwkomers RSCA direct in basis?

De afgelopen weken leek er stilaan sprake van een typeploeg bij RSC Anderlecht, maar de nederlaag ...

497
497
'Opvallende afwezige bij Club Brugge: transfer op til?'

Club Brugge trekt vrijdag naar Lommel, waar het de rug moet zien te rechten na de nederlaag in Gent. ...

845
845
'Wending in transfersoap: Genk shopt bij Anderlecht'

Zowel bij RSC Anderlecht als KRC Genk deed de eigen jeugd de kassa de voorbije maanden alweer stevig ...

781
781
'Club Brugge slaat toe: twee last-minute aanwinsten'

Zowel op inkomend als uitgaand vlak lijkt het huiswerk van Club Brugge al afgerond. Dat betekent ...

960
960
'Sibierski drukt stempel: Anderlecht breekt alle records'

In het slot van de mercato valt er plots nog heel wat te beleven bij RSC Anderlecht, dat woensdag de ...

807
807
'Antwerp pakt stevig uit: twee vliegen in één klap'

Traditiegetrouw heeft Antwerp alweer een drukke zomer achter de rug, waarin tot dusver al maar ...

495
495
Coucke scheert hoge toppen met megalomaan nieuw project

Marc Coucke heeft wel vaker laten zien dat hij niet bepaald bang is om groot te dromen. Ook nu duikt ...

90
90
‘Valse start Jesse Bisiwu: verdict bij Barça bekend’

Jesse Bisiwu maakte deze zomer de verrassende overstap van Club Brugge naar FC Barcelona. Nog voor ...

258
258
Charleroi stelt supertalent met geweldig filmpje voor

Sporting Charleroi heeft op de valreep nog een transfer afgerond. De Carolo’s zijn uitstekend ...

30
30

Meer sportnieuws