Fink drukt stempel op Genk: sleutelrol voor nieuwkomer

1575 stemmen
Fink drukt stempel op Genk: sleutelrol voor nieuwkomer

Terwijl het Europese kampioenschap op volle toeren draait, zijn de ploegen in de Jupiler Pro League al druk in de weer met de voorbereiding op het volgend seizoen. Dat is ook bij KRC Genk het geval. De Limburgers wonnen zaterdag alvast hun eerste oefenpot.

Racing moet terugblikken op een teleurstellend seizoen. De Europese campagne draaide uit op een behoorlijk deceptie, de bekeruitschakeling tegen KV Oostende kwam zo mogelijk nog harder aan. In de competitie volgde bij de start van de Play-Offs een korte heropleving, maar uiteindelijk werd zelfs naast Europees voetbal gegrepen.

Als klap op de vuurpijl raakte de relatie tussen coach Wouter Vrancken en het bestuur verzuurd. Toen bekend raakte dat de trainer naar AA Gent lonkte, werd de samenwerking zelfs per direct stopgezet. Bijgevolg beginnen de Limburgers deze zomer aan een compleet nieuw hoofdstuk.

LEES OOK: 'Genk vindt nieuwe steunpilaar: ervaren kracht naar uitgang'

Fink herhaalt succesrecept

Met Thorsten Fink werd immers een nieuwe trainer weggeplukt bij provincierivaal STVV. En die is inmiddels al druk aan het werk bij zijn nieuwe club. Zaterdag vierde de Duitser bijvoorbeeld zijn officieuze debuut met een oefenmatch tegen het lokale RC Hades. Racing won uiteindelijk ook met duidelijke 1-4-cijfers.

Bij afwezigheid van verschillende sterkhouders, konden uiteraard nog geen verregaande conclusies getrokken worden. Maar er vielen wel enkele vaststellingen te doen. Bij Het Belang van Limburg zag men bijvoorbeeld hoe Fink qua veldbezetting zijn 'succesrecept' van bij STVV gewoon doortrekt.

Smets op cruciale positie

De Duitser lijkt dus ook bij Genk van plan om met drie centrale verdediger en hoge vleugelbacks te gaan spelen. Daarbij is voorlopig een sleutelrol weggelegd voor Matte Smets. De verdediger volgde zijn trainer van STVV naar Genk en startte zaterdag meteen in de basis. Zo werd hij uitgespeeld als de meest centrale pion van het drietal achterin. Die belangrijke positie lijkt ook in de rest van het seizoen voor hem weggelegd, zeker omdat er achterin mogelijk nog enkele vertrekkers volgen.

Genk gaat volgend seizoen weer meedoen voor de titel ...

Meest recent

Dilemma voor Standard en Euvrard: "Wat gaan we doen?"

Standard weet wat het moet doen in Westerlo: winnen. Het is dan hopen op puntenverlies van KRC Genk ...

0
0
'Trainerswals in JPL: zes (!) coaches richting exit'

Het is stilaan helaas een jaarlijkse traditie: de onophoudelijke trainerwals in de Jupiler Pro ...

14
14
Genk-Antwerp: renovatiewerken Haroun, primeur voor Hayen

Donderdag kan de titelrace in een beslissende plooi vallen, maar in de Europe Play-Offs blijft het ...

48
48
Opvallende actie Hans Vanaken lokt massa reacties uit

Club Brugge veegde zondagavond de vloer aan met concurrent Union en vond in Hans Vanaken een ...

392
392
'Kanga buiten: AA Gent geeft razende fans hun zin'

De komende dagen staat er voor AA Gent nog een Europees ticket op het spel, al lijkt dat momenteel ...

121
121
'Sibierski verrast: steunpilaar RSCA mag beschikken'

In de resterende twee wedstrijden moet RSC Anderlecht nog een Europees ticket uit de brand zien te ...

460
460
Antwerp in vieze papieren? “Pas binnen tien jaar…”

Royal Antwerp FC kent een desastreus seizoen. The Great Old haalde een paar jaar geleden nog de ...

192
192
‘Rigaux doet wenkbrauwen fronsen bij Club Brugge’

Club Brugge staat op het punt kampioen te worden, maar Blauw-Zwart zit achter de schermen met een ...

355
355
Eden Hazard doet boekje open over Real: “Ik wilde dat niet!”

Eden Hazard wordt gezien als één van de beste Belgische spelers ooit. De buitenspeler ...

150
150
Doku verbaast met Duivelse uitspraken over WK

Jérémy Doku verkeert in bloedvorm bij Manchester City. Het dribbelwonder dartelt nu ...

113
113
Ivan Leko laat Club Brugge-pion compleet sprakeloos

Club Brugge staat zéér dicht bij een nieuwe landstitel. Na de 5-0 pandoering tegen ...

346
346
Jan Vertonghen komt met kleedkameronthulling Duivels

Jan Vertonghen is de recordinternational bij de Rode Duivels, maar de centrale verdediger geniet nu ...

36
36
'Code rood bij Club Brugge: enorme leegte dreigt'

Club Brugge staat dan wel dicht bij een zevende landstitel op elf jaar tijd, het rommelt achter de ...

442
442
Beerschot neemt emotioneel afscheid van clubicoon

Beerschot zal volgend seizoen weer in de Challenger Pro League te zien zijn. De Antwerpse club liep ...

88
88
Coucke trekt champagnefles open: concurrentie in shock

Marc Coucke staat opnieuw klaar met een opvallend project. Terwijl de druk bij Anderlecht na alweer ...

297
297
‘KV Mechelen incasseert mokerslag vlak voor Club Brugge’

Er staat een midweekspeeldag in de Play-Offs op het programma. KV Mechelen neemt het op tegen Club ...

562
562
KAA Gent pakt weer uit met toptalent: duidelijke focus

KAA Gent zit dit seizoen in de hoek waar de klappen vallen. In de Champions Play-Offs loopt het ...

72
72
‘Carl Hoefkens op weg naar straffe JPL-terugkeer’

Carl Hoefkens zit in zak en as bij NAC. De Belgische oefenmeester heeft nog een doorlopende ...

224
224
Zulte Waregem stelt nieuwe T1 voor: toekomst Colpaert bekend

Zulte Waregem heeft een nieuwe hoofdtrainer te pakken. Het was al een tijdje bekend dat Steve ...

109
109
TRANSFERUURTJE: ‘Wending bij Club, jackpot voor Anderlecht’

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

360
360
‘Ruud Vormer wil grote naam naar Knokke lokken’

Ruud Vormer heeft een nieuwe uitdaging als hoofdtrainer binnen. De Nederlander gaat aan de slag als ...

578
578
Seys in shock bij Club Brugge: “Zagen we niet aankomen”

De 5-0 zege van Club Brugge zindert nog ferm na. Blauw-Zwart heeft één hand op de ...

440
440
KV Kortrijk komt met transfernieuws na promotie

KV Kortrijk is volgend seizoen weer te zien in de Jupiler Pro League en de Kerels zijn volop bezig ...

191
191
Stijn Stijnen neemt plots afscheid van publiekslieveling

Patro Eisden liep promotie naar de Jupiler Pro League mis. De club van Stijn Stijnen verloor ...

95
95
'Club Brugge haalt groot gelijk: toekomst Leko op tafel'

Club Brugge deed heel wat wenkbrauwen fronsen met het ontslag van Nicky Hayen. Blauw-Zwart plukte ...

440
440

Meer sportnieuws