Fink drukt stempel op Genk: sleutelrol voor nieuwkomer

door
Fink drukt stempel op Genk: sleutelrol voor nieuwkomer

Terwijl het Europese kampioenschap op volle toeren draait, zijn de ploegen in de Jupiler Pro League al druk in de weer met de voorbereiding op het volgend seizoen. Dat is ook bij KRC Genk het geval. De Limburgers wonnen zaterdag alvast hun eerste oefenpot.

Racing moet terugblikken op een teleurstellend seizoen. De Europese campagne draaide uit op een behoorlijk deceptie, de bekeruitschakeling tegen KV Oostende kwam zo mogelijk nog harder aan. In de competitie volgde bij de start van de Play-Offs een korte heropleving, maar uiteindelijk werd zelfs naast Europees voetbal gegrepen.

Als klap op de vuurpijl raakte de relatie tussen coach Wouter Vrancken en het bestuur verzuurd. Toen bekend raakte dat de trainer naar AA Gent lonkte, werd de samenwerking zelfs per direct stopgezet. Bijgevolg beginnen de Limburgers deze zomer aan een compleet nieuw hoofdstuk.

LEES OOK: KRC Genk roept straffe ambities en wijst naar Club Brugge

Fink herhaalt succesrecept

Met Thorsten Fink werd immers een nieuwe trainer weggeplukt bij provincierivaal STVV. En die is inmiddels al druk aan het werk bij zijn nieuwe club. Zaterdag vierde de Duitser bijvoorbeeld zijn officieuze debuut met een oefenmatch tegen het lokale RC Hades. Racing won uiteindelijk ook met duidelijke 1-4-cijfers.

Bij afwezigheid van verschillende sterkhouders, konden uiteraard nog geen verregaande conclusies getrokken worden. Maar er vielen wel enkele vaststellingen te doen. Bij Het Belang van Limburg zag men bijvoorbeeld hoe Fink qua veldbezetting zijn 'succesrecept' van bij STVV gewoon doortrekt.

Smets op cruciale positie

De Duitser lijkt dus ook bij Genk van plan om met drie centrale verdediger en hoge vleugelbacks te gaan spelen. Daarbij is voorlopig een sleutelrol weggelegd voor Matte Smets. De verdediger volgde zijn trainer van STVV naar Genk en startte zaterdag meteen in de basis. Zo werd hij uitgespeeld als de meest centrale pion van het drietal achterin. Die belangrijke positie lijkt ook in de rest van het seizoen voor hem weggelegd, zeker omdat er achterin mogelijk nog enkele vertrekkers volgen.

🔥 Populair bij onze lezers

Fans worden wild: De Bruyne heerst in nieuw Napoli-shirt
Fans worden wild: De Bruyne heerst in nieuw Napoli-shirt

Genk gaat volgend seizoen weer meedoen voor de titel ...

Meest recent

'Club Brugge krijgt cruciaal nieuws over vertrek Rigaux'

De goede prestaties van Club Brugge in binnen- en buitenland, hebben niet alleen de spelers in ...

171
171
'Monden bij City vallen open: ridicuul bod op Ederson'

Manchester City FC haalde deze zomer heel wat verse krachten in huis, maar liet daartegenover ook ...

94
94
Na onverwacht Antwerp-vertrek: nieuwe JPL-club Odoi?

De transfercarrousel draait op volle toeren, maar momenteel zijn ook heel wat transfervrije spelers ...

267
267
'Transferakkoord gevonden: bod van 9 miljoen voor Genk'

In navolging van Christopher Bonsu Baah, die voor de nodige miljoenen naar Saudi-Arabië trok, ...

289
289
'Respectloze' Jashari krijgt serieuze veeg om de oren

De vete tussen Ardon Jashari en Club Brugge KV blijft maar verder escaleren. De middenvelder wil ...

725
725
'Kompany drukt zelf op knop voor monstertransfer Bayern'

Vincent Kompany heeft een meer dan behoorlijk eerste seizoen als hoofdcoach van Bayern München ...

131
131
Anderlecht krijgt flinke opsteker voor eerste Europese clash

Het aftellen bij RSC Anderlecht is nu ook echt begonnen. Aanstaande donderdag beginnen de ...

521
521
Essevee strikt middenvelder, ook versterking Lommel en Lokeren

Zondag start het nieuwe Belgische voetbalseizoen met de supercup en ook de competities zitten ...

87
87
Nottingham Forest pakt groots uit met Matz Sels-nieuws

Binnen een kleine maand trekt de nieuwe jaargang in de Premier League zich op gang, de Engelse clubs ...

61
61
'Genk gaat vol voor tweede Jupiler Pro League-aanwinst'

Op Christopher Bonsu Baah en Mike Penders na, slaagde KRC Genk er tot dusver in zijn selectie intact ...

275
275
Jashari-ellende breidt uit: Club Brugge zwaar geraakt

Ardon Jashari zet zijn transfer naar AC Milan met alle middelen onder druk, maar Club Brugge houdt ...

1730
1730
Vlietinck tekent tot 2028, opvallende rentree Antwerp

Nog een dikke week voor de start van de competitie, zijn de clubs uit de Jupiler Pro League nog druk ...

139
139
Charleroi klaar voor Europa, vijfde zomeraanwinst Cercle

Nog exact één week en het seizoen 2025-2026 gaat van start in de Jupiler Pro League. ...

98
98
‘De Bruyne zet Serie A op stelten: dit is ongezien’

Het grote avontuur van Kevin De Bruyne bij SSC Napoli is sinds deze week officieel van start gegaan. ...

234
234
'Club Brugge loopt blauwtje bij peperdure flankaanvaller'

Club Brugge heeft met Carlos Forbs al een opvolger voor Chemsdine Talbi te pakken, maar naar ...

523
523
'Anderlecht all-in: Renard stunt met oude bekende'

Besnik Hasi mocht al zes nieuwkomers verwelkomen, maar daarmee is de honger van RSC Anderlecht nog ...

1199
1199
'Overmars op dreef: goalgetter geeft jawoord aan Antwerp'

Antwerp schakelt plots een stevige versnelling hoger op de transfermarkt, waar de teller op inkomend ...

785
785
Hasi incasseert al volgende mokerslag uit ziekenboeg RSCA

Om beter te doen dan vorig seizoen rekent RSC Anderlecht dit keer ook op minder tegenslag uit de ...

296
296
'Plottwist bij Club Brugge: transfer opnieuw op tafel'

Club Brugge neemt het zondag in de Supercup op tegen Union, maar in de laatste rechte lijn richting ...

1194
1194
Courtois verkoopt villa van 4,5 miljoen: hij wil nóg zottere luxe

Thibaut Courtois zette op het voorbije WK voor clubs weer een paar prima prestaties neer. De Rode ...

453
453
'De Condé draait overuren: Genk op zucht van toptransfer'

Dimitri de Condé windt er geen doekjes om dat KRC Genk met Zakaria El Ouahdi en Tolu ...

465
465
'Alarm in Anderlecht: Renard opnieuw transfermarkt op?'

Nadat het al zes nieuwkomers in huis haalde leken louter nog een winger en vooral een of meerdere ...

525
525
Kat Kerkhofs ontredderd: "Herstel hier nooit meer van"

Kat Kerkhofs is al lang niet meer 'alleen' de vriendin/vrouw van Dries Mertens. De blondine bouwde ...

131
131
KBVB zet ontslagronde verder: twee pionnen bij grof huisvuil

De Koninklijke Belgische Voetbalbond is een nieuwe weg ingeslagen. Een weg onder Vincent Mannaert en ...

167
167
Juventus slaat grote slag met Belgisch supertalent

Juventus en Belgische talenten, het blijft een vreemde combinatie. De afgelopen jaren haalde de Oude ...

117
117

Meer sportnieuws