‘KRC Genk slaat grote slag met brutale toptransfer’

door
‘KRC Genk slaat grote slag met brutale toptransfer’

KRC Genk bereidt zich voor op een grote transformatie onder leiding van nieuwe trainer Thorsten Fink. De club richt zich op de Chileense aanvaller Alexander Aravena van CD Universidad Católica.

Aravena, gezien als een van de meest waardevolle spelers in de Chileense competitie, is bekend om zijn snelheid, durf en doeltreffendheid. Genk wil hem voor 5 miljoen dollar overnemen, met een mogelijk hoog doorverkooppercentage voor Universidad Católica.

Aravena is een dynamische speler met een indrukwekkend track record van 40 beslissende acties in 91 wedstrijden. Ondanks zijn talent, is hij niet onbesproken; hij heeft een uitdagende speelstijl en kreeg kritiek en rode kaarten voor zijn gedrag op het veld.

Genk gaat voor meest waardevolle speler Chileense competitie

KRC Genk staat komend seizoen voor een ingrijpende transformatie. Met de aanstelling van Thorsten Fink als nieuwe trainer staat de club aan de vooravond van belangrijke veranderingen in elke linie van het team.

Op de aanvallende flankposities worden er bijvoorbeeld heel wat veranderingen verwacht. Luca Oyen is nog lang out, terwijl Bilal El Khannouss en Anouar Aït El-Hadj de club kunnen verlaten.

In die optiek wordt Alexander Aravena genoemd bij Genk, de Chileense aanvaller van CD Universidad Católica die eerder al op de lijst van Club Brugge en RSC Anderlecht stond.

Aravena heeft zich het afgelopen jaar gemanifesteerd als een van de meest vooraanstaande Chileense voetballers. Zijn reputatie in het Chileense voetbal is aanzienlijk en wordt verder benadrukt door een grondig onderzoek van het gerenommeerde CIES Football Observatory.

Dit vooraanstaande onderzoeksbureau heeft een model ontwikkeld voor de meest waardevolle spelers in de Primera Division en daaruit kwam hij als nummer één.

Op Transfermarkt.com prijkt hij - na Damian Pizarro van Colo Colo - als de speler in de Chileense competitie met de hoogste marktwaarde. 

Aravena: dodelijke aanvaller voor 5 miljoen dollar

Bij CD Universidad Católica beschouwen ze Alexander Aravena als hun 'juweel om te exporteren'.

In april werd gesuggereerd dat de Chileense club hem voor 8 miljoen dollar wilde verkopen, maar inmiddels lijken ze genoegen te nemen met 5 miljoen dollar, met de mogelijkheid om een hoog percentage te ontvangen bij een latere doorverkoop.

Aravena staat bekend als een bepalende speler bij Universidad, waar hij tijdens zijn carrière bijna één keer per twee wedstrijden beslissend is geweest met een doelpunt of een assist (40 keer in 91 wedstrijden).

Zijn snelheid en durf worden geprezen als zijn meest opvallende kwaliteiten. Bovendien is Aravena bijzonder effectief voor het doel, zowel in het creëren van kansen voor zichzelf als voor zijn teamgenoten, en blinkt hij uit in één-tegen-één-duels.

De jonge Chileen voegt een enorme dynamiek toe aan het offensieve spel en zijn mobiliteit zorgt voor een constante dreiging voor de tegenstander.

“Alexander Aravena is een speler die dodelijk is in de box en het potentieel heeft om op topniveau af te werken,” verklaarde Ariel Holan, de voormalige coach van CD Universidad Católica.

Aravena niet onbesproken: uitdagend en brutaal

Marcelo Salas, voormalig Lazio, Juventus en Chileens international, heeft veel vertrouwen in Alexander Aravena en voorspelt hem een ​​grote toekomst bij de nationale ploeg, ondanks de kritiek die de getalenteerde aanvaller soms te verduren krijgt.

De voormalige international Jorge Valdivia uitte in maart op ESPN kritiek omdat Aravena in die periode te weinig beslissend was voor Universidad Católica. “Aravena is een goede speler, hij kan het verschil maken, maar hij is geen speler die een titel wint.”

Aravena staat niet bekend als een onbesproken figuur in het Chileense voetbal. Hij viert zijn doelpunten soms op een ostentatieve en uitdagende manier tegenover de supporters van andere ploegen.

Zijn gedrag kwam ook negatief in de schijnwerpers toen hij direct na het laatste fluitsignaal van een wedstrijd de scheidsrechter openlijk bekritiseerde, wat resulteerde in een rode kaart voor de speler.

In de laatste wedstrijd van het vorige seizoen tegen Cobreloa kreeg Aravena ook een rode kaart van ref Benjamin Saravia, nadat hij een tegenstander sloeg. Het scheidsrechtersrapport na de wedstrijd was zeer hard.

“Schuldig aan gewelddadig gedrag. Wanneer de bal niet ter discussie staat of in de context van het spel is, slaat de speler met zijn onderarm het gezicht van de tegenstander met buitensporige kracht en brutaliteit; op het moment dat ze allebei op de grond lagen.”

POLL: Genk moet Aravena halen

Meest recent

Zeldzaam lichtpunt bij Gent: "Voorbeeld voor andere spelers"

AA Gent blijft voorlopig maar aanmodderen in de Champions' Play-Offs en verloor donderdag ook met ...

44
44
Vermant titularis in finale? Hayen licht tipje van sluier

Club Brugge veegde donderdagnamiddag de vloer aan met AA Gent en haalde het met duidelijke ...

75
75
Eén positief punt bij pover Antwerp: "Dan is vijfde plaats binnen"

Antwerp FC maakte afgelopen weekend nog indruk met een overwinning op het veld van KRC Genk. Maar ...

142
142
Engelse finale in UEL lonkt, Chelsea blijft foutloos

Het heeft er alle schijn van dat de Europa League dit seizoen een Engelse finale krijgt. In de ...

48
48
'Totale exodus bij City: volgende grote naam kan beschikken'

Manchester City strijdt in de Premier League momenteel volop voor een Champions League-ticket. Toch ...

145
145
Anderlecht onder stoom: kaarten in bekerfinale herschud?

Aanstaande zondag is het zover, dan wordt op de Heizel gestreden om de Beker van België. Club ...

323
323
Delorge kijkt ogen uit bij Club Brugge: "Hij is ongelooflijk"

AA Gent wist donderdagnamiddag zijn tweede doelpunt in de Champions' Play-Offs te scoren, maar ...

1028
1028
'Xabi Alonso vraagt meteen om transferbom bij Real'

Real Madrid strijdt momenteel nog volop voor de Spaanse titel, toch is het bij de Koninklijke ook al ...

174
174
"Te goed voor JPL" - miljoenentransfer Club onvermijdelijk

In afwachting van de clash tussen Union SG en KRC Genk, heeft Club Brugge beslag gelegd op de ...

400
400
De Cat duidelijk over Anderlecht-toekomst: "Mijn grootste droom"

RSC Anderlecht lijkt een nieuwe publiekslieveling te hebben. Na enkele veelbelovende optredens ...

246
246
Tzolis dankt één specifieke ploegmaat na nieuwe glansrol

Christos Tzolis is momenteel bezig aan zijn allereerste campagne in de Champions' Play-Offs en die ...

329
329
JPL-topclub ruikt buitenkans: Mensah komt in beeld

Antwerp FC is op zoek naar versterking op de linksachter en richt zijn pijlen op Gideon Mensah, een ...

105
105
'Onvrede bij Real Madrid: smaakmaker vraagt om vertrek'

Behoudens een last-minute wending in de titelstrijd, dreigt Real Madrid dit seizoen zonder grote ...

319
319
Rooskleurige toekomst Genk: "De club heeft hem superhard nodig"

KRC Genk heeft een tegenvallende periode achter de rug en gooide de landstitel te grabbel na een ...

406
406
Anderlecht-doublure valt hard door de mand: 4 op 10

RSC Anderlecht tankte donderdagmiddag een extra portie vertrouwen voor de bekerfinale door met 1-3 ...

450
450
'Titanenstrijd City en Bayern voor dé zomertransfer van 2025'

Kevin De Bruyne vertrekt na het seizoen bij Manchester City. Het wordt dus uitkijken wat zijn nieuwe ...

112
112
Club-smaakmaker peuzelt Gent op: "Beste speler van het land"

Club Brugge kreeg donderdagnamiddag de kans om voorlopig beslag te leggen op de leidersplaats in de ...

691
691
Viva Romeo: Club vermorzelt op Jan Breydel zwalpend AA Gent

Ook Club Brugge mag met veel vertrouwen toeleven richting de bekerfinale. Een oppermachtig ...

161
161
Straffe taal Hasi doet Club Brugge bibberen

Zondag staat de bekerfinale tussen Club Brugge en RSC Anderlecht op het programma. Eerst moet er ...

1342
1342
Ulderink maakt Antwerp genadeloos met de grond gelijk

Royal Antwerp FC kon de strijd om plek 4 weer spannend maken, maar The Great Old ging roemloos ten ...

555
555

Meer sportnieuws