Coucke: "Vertonghen heeft zijn keuze al gemaakt"

door
Coucke:

Jan Vertonghen speelde tegen Roemenië en Oekraïne twee keer een meer dan degelijke wedstrijd. De 37-jarige centrale verdediger is duidelijk omisbaar voor de Rode Duivels. Gaat hij nog een jaar verder spelen?

LEES OOK: Anderlecht beeft: clash met topspeler dreigt elk moment

Goed EK van Vertonghen

Vertonghen is positioneel vaak wel de man die veel gaten dicht. Hij deed het tegen Oekraïne ook een aantal keren, want positioneel staan de Belgen regelmatig niet goed. Dat blijft een thema. Het is duidelijk dat 'Sterke Jan' op dit moment zeker nog het niveau heeft om nog een jaar verder te doen.

Bij RSC Anderlecht hopen ze dat de ex-speler van Ajax, Tottenham en Benfica zijn contract met nog een jaar openbreekt. Al lijkt die kans toch steeds kleiner te worden, anders had hij dat sein al gegeven. Niet?

Bijteken bij Anderlecht, of niet?

Eigenaar Marc Coucke sprak bij Sporza over de toekomst van de aanvoerder van de Brusselaars. "Ik denk dat hij in zijn hoofd al beslist heeft. Dit zal EK niet veel meer uitmaken. Ik ben er zeker van dat hij tot de laatste snik zal strijden. Dat is ook het geval als hij nog een jaar extra speelt. Want ik weet ook niet of hij gaat bijtekenen bij Anderlecht”, zei Coucke.

Bij Anderlecht zou het stoppen van Vertonghen een zware aderlating zijn. Een speler van dergelijk niveau aantrekken, op en naast het veld, is immers zeer moeilijk. Dergelijk profiel kost vele miljoenen euro's en Paars-Wit ziet ook al Zeno Debast vertrekken. Vertonghen nog een jaar houden zou dus zeer welkom zijn.

Zal Vertonghen bijtekenen?

Meest recent

UCL: Grootmachten doen wat moet, opsteker voor Club

De voorlaatste speeldag van de League Phase in de Champions League. Woensdagavond deden de meeste ...

41
41
Union droomt één helft, Kane zorgt nadien voor mokerslag

Union keert vanuit München ongetwijfeld terug met een dubbel gevoel. In de Allianz Arena ...

23
23
'Anderlecht draaft verder: volgende verlenging in zicht'

De sportieve leiding van RSC Anderlecht heeft zijn handen momenteel meer dan vol. De Brusselaars ...

93
93
'Transferalarm in Brugge: Club weigert miljoenenbod'

Club Brugge-coach Ivan Leko krijgt er eerstdaags een aanzienlijke aanwinst bij. Zo is Rpahael ...

208
208
Sterk Union houdt stand: Bayern-fans vervloeken één man

In de Champions League stond Union SG voor zijn op papier moeilijkste wedstrijd tot dusver. De ...

71
71
'Transferbommetje bij KVM: steunpilaar hamert op vertrek'

KV Mechelen staat na 21 speeldagen nog steeds op de vijfde plaats en behoudt dus een goede kans op ...

119
119
'Bondscoach pusht Club Brugge naar absolute topaanwinst'

Met de ruime zege op Kairat Almaty heeft Club Brugge de rust voorlopig doen terugkeren, maar extra ...

418
418
UCL: Atlético geplaatst, Club vloekt na goal in 94ste minuut

In de Champions League worden woensdag de resterende wedstrijden van de voorlaatste speeldag van de ...

108
108
Bayern - Union: Kompany toont geen greintje genade

In de Champions League staat landskampioen Union SG woensdag voor een loodzware opdracht. Zo wacht ...

75
75
Mechele toont grote liefde, warm gebaar raakt iedereen

Brandon Mechele blijft zijn status bij Club Brugge maar versterken. In de verre en ijskoude ...

187
187
Anderlecht beeft: clash met topspeler dreigt elk moment

Anderlecht dacht dat één dossier stilaan gesloten was, maar plots hangt er weer ...

380
380
Hayen stuurt Genk-spelers boodschap na nieuwe zeperd

Club Brugge deed dinsdagavond al een uitstekende zaak voor de Belgische coëfficiënt met ...

172
172
'De Busser versiert transfer naar Nederlandse grootmacht'

Tot enkele maanden geleden was Jari De Busser nog onbekend en onbemind, maar tegenwoordig is de ...

59
59
Romano bevestigt: Anderlecht ziet toptalent vertrekken

Anderlecht deed de voorbije dagen uitstekende zaken. Het liet met Mads Kikkenborg en Luis Vazquez ...

250
250
Westerlo heeft opvolger voor Rommens beet

Westerlo kent een bewogen wintermercato, want het zag de voorbije weken al de nodige smaakmakers ...

29
29
Stijn Stijnen doet het weer: zitting van 3 uur(!)

De voorbije jaren stond Stijn Stijnen meer dan eens in het oog van de storm. De knappe resultaten ...

249
249
Anderlecht pakt wéér uit: sterkhouder tekent bij

Het is de voorbije twee weken relatief stil gebleven bij Anderlecht, maar nu is het helemaal onder ...

211
211
'Deal beklonken: Duranville heeft nieuwe club beet'

De voorbije weken was duidelijk geworden dat Julien Duranville zou vertrekken bij Borussia Dortmund. ...

75
75
'Nieuwe Japanse sensatie en oude bekende terug naar JPL'

De winterse transferperiode loopt nog een tiental dagen en daarin zullen ongetwijfeld nog heel wat ...

170
170
'RSCA en AA Gent vallen van hun stoel na horen prijskaartje'

Anderlecht en AA Gent hebben zich deze winter al geroerd op de transfermarkt, zij het bij de ...

506
506
Zulte Waregem en La Louvière kondigen vertrekkers aan

Zulte Waregem en La Louvière zijn achter de schermen bezig met een aantal transfersdeals. ...

82
82
'Anderlecht en Antwerp lonken naar nieuwe parel'

RSC Anderlecht en Royal Antwerp FC worden aan heel veel spelers gelinkt. Dat is logisch in een ...

152
152
'Engels op weg naar absolute stunttransfer'

Arne Engels kreeg geen kansen bij Club Brugge, maar nadien ging het zeer snel voor de middenvelder. ...

104
104
Hoe 'Kompany Ball' heel Europa laat verstommen

Vincent Kompany neemt het met Bayern München vanavond op tegen Union SG. De trainer is bezig ...

125
125
Renard 'on fire': vijfde winterdeal officieel afgerond

Olivier Renard kent een zeer drukke mercato bij RSC Anderlecht. De Brusselaars hebben vandaag ook de ...

386
386

Meer sportnieuws