Coucke: "Vertonghen heeft zijn keuze al gemaakt"

door
Coucke:

Jan Vertonghen speelde tegen Roemenië en Oekraïne twee keer een meer dan degelijke wedstrijd. De 37-jarige centrale verdediger is duidelijk omisbaar voor de Rode Duivels. Gaat hij nog een jaar verder spelen?

LEES OOK: Coucke apetrots op uniek project: geheimen onthuld

Goed EK van Vertonghen

Vertonghen is positioneel vaak wel de man die veel gaten dicht. Hij deed het tegen Oekraïne ook een aantal keren, want positioneel staan de Belgen regelmatig niet goed. Dat blijft een thema. Het is duidelijk dat 'Sterke Jan' op dit moment zeker nog het niveau heeft om nog een jaar verder te doen.

Bij RSC Anderlecht hopen ze dat de ex-speler van Ajax, Tottenham en Benfica zijn contract met nog een jaar openbreekt. Al lijkt die kans toch steeds kleiner te worden, anders had hij dat sein al gegeven. Niet?

Bijteken bij Anderlecht, of niet?

Eigenaar Marc Coucke sprak bij Sporza over de toekomst van de aanvoerder van de Brusselaars. "Ik denk dat hij in zijn hoofd al beslist heeft. Dit zal EK niet veel meer uitmaken. Ik ben er zeker van dat hij tot de laatste snik zal strijden. Dat is ook het geval als hij nog een jaar extra speelt. Want ik weet ook niet of hij gaat bijtekenen bij Anderlecht”, zei Coucke.

Bij Anderlecht zou het stoppen van Vertonghen een zware aderlating zijn. Een speler van dergelijk niveau aantrekken, op en naast het veld, is immers zeer moeilijk. Dergelijk profiel kost vele miljoenen euro's en Paars-Wit ziet ook al Zeno Debast vertrekken. Vertonghen nog een jaar houden zou dus zeer welkom zijn.

Zal Vertonghen bijtekenen?

Meest recent

Leko: "Na ons zijn zij de best voetballende ploeg in België"

Club Brugge is bezig aan ijzersterke Play-Offs. Blauw-Zwart won bijzonder makkelijk met 1-3 van een ...

3
3
Union bestolen? Oud-refs unaniem na rode kaart Mac Allister

Union SG heeft een behoorlijk dramatisch weekend achter de rug. De titelverdediger verspeelde ...

165
165
Eerste United-blunder Lammens: opvallende reactie Roy Keane

Manchester United boekte zondagavond een prestigezege tegen rivaal Liverpool FC: 3-2. Daarbij mocht ...

75
75
Nieuwe optater Gent: "Iedereen in de kleedkamer ..."

AA Gent blijft na zes speeldagen op zoek naar zijn eerste overwinning in de Champions' Play-Offs. De ...

65
65
'Maat is vol bij KRC Genk: misnoegd bestuur grijpt in'

In de Europe Play-Offs is KRC Genk uiterst tegenvallend aan de terugronde begonnen. De Limburgers ...

300
300
Spectaculaire wending: Belgisch voetbal terug op televisie!

De soap rond de beeldrechten in het Belgische voetbal is een nieuwe wending rijker. Vanaf volgend ...

331
331
'Lukaku flirt met schaamteloze transferbom'

Lukaku duikt opnieuw op in een transferdossier dat Italië doet daveren. Na een moeilijk seizoen ...

94
94
Titelstrijd in beslissende plooi? Analisten doen uitspraak

Nog vier speeldagen te gaan en de Champions' Play-Offs en de titelstrijd is een volledig nieuwe ...

197
197
Hoogspanning Union: oorzaak gekend voor uithaal Burgess

Christian Burgess heeft afgelopen weekend heel wat stof doen opwaaien. Na de nederlaag op STVV pakte ...

592
592
Club onverzadigbaar: Vanaken streng voor Tzolis

Bij Club Brugge maakten ze de voorbije maanden er geen geheim van dat de titel een absolute must is. ...

297
297
Taravel verdedigt ongelukkige debutant bij Anderlecht

Voor Anderlecht is de klassieker tegen Club Brugge een nieuwe ontgoocheling geworden. Het moest ...

202
202
Real stelt titelfeestje van Barça nog even uit

In Spanje wordt de kampioen dit weekend nog niet gekroond. Dat had wel gekund, want FC Barcelona ...

56
56
Inter laat geen steek vallen en pakt 21ste Scudetto

In Italië is de titelstrijd zondagavond helemaal beslist. Inter had de champagne al een tijdje ...

29
29
Leko ziet één minpunt bij Club: "Ik was héél boos"

Na 36 speeldagen is Club Brugge voor de eerste keer dit seizoen leider in de Jupiler Pro League. Het ...

240
240
Toch nog redding? Spurs knokt zich naar veilige plaats

Tottenham Hotspur gaat mogelijk het rampscenario toch nog vermijden. De topclub moest de voorbije ...

83
83
Kranten pakken Anderlecht-schlemiel keihard aan

Anderlecht is zondagavond tegen zijn derde nederlaag op rij aangelopen. Na de verliespartijen tegen ...

523
523
Tzolis slaat terug na kritiek: "Er werden dingen gezegd..."

Club Brugge zou zondag de titelstrijd weleens naar zich toe getrokken te kunnen hebben. Het neemt op ...

192
192
Kana en Hazard zien ondanks kansloze nederlaag lichtpunt

Anderlecht is er zondag niet in geslaagd om voor een stunt te zorgen tegen Club Brugge. Het ging met ...

187
187
Zege van de hoop? Strijdend Dender legt Wolven over de knie

Het is een zege voor de statistieken, maar Dender heeft toch wat vertrouwen getankt vanavond. De ...

40
40
Stand Champions' Play-Offs: Club binnen twee speeldagen kampioen?

Na zes speeldagen heeft de Champions' Play-Offs in de Jupiler Pro League een nieuwe koploper. Club ...

419
419
"Onwaarschijnlijke non-match" - Vandenbempt spaart Anderlecht-schlemiel niet

RSC Anderlecht heeft zondagavond andermaal een flinke dreun geïncasserd in de Champions' ...

406
406
Titelstrijd kantelt: Club Brugge heerst in Lotto Park

Amper drie speeldagen na de pijnlijke nederlaag in het Dudenpark is Club Brugge weer springlevend. ...

313
313
Grote uitblinker bij KVM: Vanderbiest deelt compliment uit

Het heeft uiteindelijk zes speeldagen geduurd, maar de eerste zege ooit van KV Mechelen in de ...

157
157
Janse-bom ontploft: Ajax zet Club Brugge voor schut

Club Brugge ziet in Dies Janse een ideale versterking voor achterin, maar in Nederland klinkt een ...

240
240
Anderlecht-fans pakken Laforge fors aan: "Paljas!"

In de Champions' Play-Offs waren de ogen zondagavond gericht op het Lotto Park. Daar kon Club Brugge ...

614
614

Meer sportnieuws