Copa America: Argentinië door, lijnrechter zakt in mekaar

door
Copa America: Argentinië door, lijnrechter zakt in mekaar

Terwijl de Europese toplanden momenteel de degens kruisen op het EK, wordt in de VS gestreden om de Copa America. Titelverdediger Argentinië plaatste zich dinsdagnacht alvast voor de tweede ronde. Canada zorgde dan weer voor een primeur.

Lange tijd stond de Copa America louter bekend als het landenkampioenschap in Zuid-Amerika. Maar inmiddels is het toernooi uitgebreid en nemen ook naties uit Midden- en Noord-Amerika deel. Dit jaar mocht Canada bijvoorbeeld zijn debuut maken.

Historische goal David

De co-organisator van het WK 2026 verloor tijdens de openingsspeeldag meteen van Argentinië. In de tweede wedstrijd volgde echter een gepaste reactie. Zo herpakten de Canadezen zich met een 1-0-overwinning tegen Peru, meteen goed voor hun eerste zege ooit op de Copa. Jonathan David (ex-AA Gent) zorgde voor het enige doelpunt.

De Copa America wordt overigens afgewerkt in de VS. Voor het duel tussen Canada en Peru werd bijvoorbeeld uitgeweken naar Kansas City. Daar liepen de temperaturen echter bijzonder hoog op. In die mate zelfs dat de lijnrechter plots onwel werd door een zonnesteek. De man in kwestie moest dan ook vervangen worden, maar was wel snel weer bij bewustzijn.

Bidden voor Messi

Ondertussen is ook de eerste deelnemer van de tweede ronde bekend. Argentinië wist namelijk ook zijn tweede duel te winnen en is met zes op zes inmiddels al geplaatst. Tegen Chili tekende Lautaro Martinez voor de enige en dus winnende treffer.

Toch eindigde de partij met een valse noot voor de wereldkampioen. Sterspeler Lionel Messi, die in de eerste helft nog de paal raakte, liep namelijk een (lichte) spierblessure op. Het wordt dus zaak om hem op te lappen voor de knock out-fase. De kans bestaat dat hij daarom de laatste groepsmatch overslaat.

Welk toernooi heeft volgens u de sterkste deelnemers?

Meest recent

Ruben Van Gucht klapt uit de biecht: derde vrouw in spel

Ruben Van Gucht blijft verbazen. De bekende sportjournalist zette afgelopen weekend de stap naar ...

6
6
Vandenbempt: "Historische pandoering voor Anderlecht"

RSC Anderlecht verloor net als tegen Union SG met 1-3 van Club Brugge. Maar deze partij verliep ...

16
16
Coosemans en Kana voeren druk op: Anderlecht bibbert

RSC Anderlecht werd overklast door een veel sterker Club Brugge. De Brusselaars staan nog altijd ...

72
72
Standard leeft weer op: Euvrard vol lof

Standard droomt plots weer van een Europees ticket. De Rouches wonnen zeer knap met 0-5 van een ...

33
33
Vandenbempt maakt Burgess compleet met de grond gelijk

Union SG heeft al heel veel lof gekregen de afgelopen jaren, maar nu staan ze in het oog van de ...

237
237
Na vernedering Antwerp: Oosting komt met vreemde reactie

Royal Antwerp FC is afgezakt tot een grijze middenmoter in de Jupiler Pro League. Pijnlijk. Tegen ...

131
131
Hugo Vetlesen onder de indruk: “Hij stuurt ons”

Hugo Vetlesen is weer een vaste waarde bij Club Brugge. De Noor was met Club oppermachtig in het ...

240
240
'Anderlecht incasseert nieuwe klap: sterkhouder valt weg'

Bij RSC Anderlecht blijven ze ook dit jaar toch te veel blessures hebben. En dat in een seizoen ...

204
204
Bekerfinale Anderlecht - Union SG dan toch op televisie

RSC Anderlecht en Union SG spelen volgende week donderdag de bekerfinale. De Brusselse finale leek ...

123
123
Leko verrast: “Na ons de beste van België”

Club Brugge is bezig aan ijzersterke Play-Offs. Blauw-Zwart won bijzonder makkelijk met 1-3 van een ...

218
218
Keepersellende bij Club: onheilspellende update Leko

De keeperspositie bij Club Brugge lijkt dit seizoen wel vervloekt. Zondag viel Nordin Jackers ...

185
185
Union bestolen? Oud-refs unaniem na rode kaart Mac Allister

Union SG heeft een behoorlijk dramatisch weekend achter de rug. De titelverdediger verspeelde ...

853
853
Eerste United-blunder Lammens: opvallende reactie Roy Keane

Manchester United boekte zondagavond een prestigezege tegen rivaal Liverpool FC: 3-2. Daarbij mocht ...

216
216
Nieuwe optater Gent: "Iedereen in de kleedkamer ..."

AA Gent blijft na zes speeldagen op zoek naar zijn eerste overwinning in de Champions' Play-Offs. De ...

160
160
'Maat is vol bij KRC Genk: misnoegd bestuur grijpt in'

In de Europe Play-Offs is KRC Genk uiterst tegenvallend aan de terugronde begonnen. De Limburgers ...

918
918
Spectaculaire wending: Belgisch voetbal terug op televisie!

De soap rond de beeldrechten in het Belgische voetbal is een nieuwe wending rijker. Vanaf volgend ...

435
435
'Lukaku flirt met schaamteloze transferbom'

Lukaku duikt opnieuw op in een transferdossier dat Italië doet daveren. Na een moeilijk seizoen ...

166
166
Titelstrijd in beslissende plooi? Analisten doen uitspraak

Nog vier speeldagen te gaan en de Champions' Play-Offs en de titelstrijd is een volledig nieuwe ...

261
261
Hoogspanning Union: oorzaak gekend voor uithaal Burgess

Christian Burgess heeft afgelopen weekend heel wat stof doen opwaaien. Na de nederlaag op STVV pakte ...

1006
1006
Club onverzadigbaar: Vanaken streng voor Tzolis

Bij Club Brugge maakten ze de voorbije maanden er geen geheim van dat de titel een absolute must is. ...

396
396
Taravel verdedigt ongelukkige debutant bij Anderlecht

Voor Anderlecht is de klassieker tegen Club Brugge een nieuwe ontgoocheling geworden. Het moest ...

237
237
Real stelt titelfeestje van Barça nog even uit

In Spanje wordt de kampioen dit weekend nog niet gekroond. Dat had wel gekund, want FC Barcelona ...

71
71
Inter laat geen steek vallen en pakt 21ste Scudetto

In Italië is de titelstrijd zondagavond helemaal beslist. Inter had de champagne al een tijdje ...

40
40
Leko ziet één minpunt bij Club: "Ik was héél boos"

Na 36 speeldagen is Club Brugge voor de eerste keer dit seizoen leider in de Jupiler Pro League. Het ...

270
270
Toch nog redding? Spurs knokt zich naar veilige plaats

Tottenham Hotspur gaat mogelijk het rampscenario toch nog vermijden. De topclub moest de voorbije ...

99
99

Meer sportnieuws