Copa America: Argentinië door, lijnrechter zakt in mekaar

77
Copa America: Argentinië door, lijnrechter zakt in mekaar

Terwijl de Europese toplanden momenteel de degens kruisen op het EK, wordt in de VS gestreden om de Copa America. Titelverdediger Argentinië plaatste zich dinsdagnacht alvast voor de tweede ronde. Canada zorgde dan weer voor een primeur.

Lange tijd stond de Copa America louter bekend als het landenkampioenschap in Zuid-Amerika. Maar inmiddels is het toernooi uitgebreid en nemen ook naties uit Midden- en Noord-Amerika deel. Dit jaar mocht Canada bijvoorbeeld zijn debuut maken.

Historische goal David

De co-organisator van het WK 2026 verloor tijdens de openingsspeeldag meteen van Argentinië. In de tweede wedstrijd volgde echter een gepaste reactie. Zo herpakten de Canadezen zich met een 1-0-overwinning tegen Peru, meteen goed voor hun eerste zege ooit op de Copa. Jonathan David (ex-AA Gent) zorgde voor het enige doelpunt.

De Copa America wordt overigens afgewerkt in de VS. Voor het duel tussen Canada en Peru werd bijvoorbeeld uitgeweken naar Kansas City. Daar liepen de temperaturen echter bijzonder hoog op. In die mate zelfs dat de lijnrechter plots onwel werd door een zonnesteek. De man in kwestie moest dan ook vervangen worden, maar was wel snel weer bij bewustzijn.

Bidden voor Messi

Ondertussen is ook de eerste deelnemer van de tweede ronde bekend. Argentinië wist namelijk ook zijn tweede duel te winnen en is met zes op zes inmiddels al geplaatst. Tegen Chili tekende Lautaro Martinez voor de enige en dus winnende treffer.

Toch eindigde de partij met een valse noot voor de wereldkampioen. Sterspeler Lionel Messi, die in de eerste helft nog de paal raakte, liep namelijk een (lichte) spierblessure op. Het wordt dus zaak om hem op te lappen voor de knock out-fase. De kans bestaat dat hij daarom de laatste groepsmatch overslaat.

Welk toernooi heeft volgens u de sterkste deelnemers?

Meest recent

STVV droomt van stunt: "Het is mogelijk"

STVV pakte een punt tegen het Noorse SK Brann en heeft zo een zeer knappe zeven op negen in de ...

11
11
'Patro Eisden lonkt naar miljoenendeal'

Patro Eisden kan binnenkort een bijzonder mooie financiële zaak doen. De Limburgse club heeft ...

32
32
Bosz blikt nog eens terug: "Doet Club normaal nooit"

PSV miste veel te veel kansen tegen Club Brugge, dat wel redelijk efficiënt was. Peter Bosz ...

107
107
Sclessin brandt weer: Ayensa kruipt in ware heldenrol

Standard moest vanavond de crisis verjagen en heeft dat met verve gedaan. Vanaf minuut ...

27
27
'Galatasaray & co azen op parel van Union SG'

Een contract tot 2031, een groeiende marktwaarde en de belangstelling van enkele Turkse ...

30
30
'Tzolis moet opletten: Arsenal wil nieuwe ex-parel van Club'

Antonio Nusa staat opnieuw in de belangstelling van een Europese topclub. Arsenal heeft de Noorse ...

51
51
Sensatie in Limburg: Patro knipt BV-club de vleugels af

De kraker in de Challenger Pro League tussen Sporting Hasselt en Patro Eisden Maasmechelen heeft ...

62
62
Coosemans verrast: "Hij gaf een pakkende toespraak voor Salzburg"

Colin Coosemans moest een goede redding verrichten tegen RB Salzburg. De ervaren doelman van RSC ...

97
97
Bruno verklaart bankzitterstatuut van RSCA-speler

RSC Anderlecht speelde een goede partij tegen RB Salzburg en won overtuigend met 2-0. Coach Vitor ...

121
121
Van Gucht onthult wat Gert Verhulst écht van hem vindt

Ruben Van Gucht heeft er een bijzondere week opzitten. De presentator nam voor het eerst plaats aan ...

46
46
Duiventil Cercle Brugge: "Mijn verantwoordelijkheid"

Cercle Brugge heeft Pedro Caixinha officieel voorgesteld als nieuwe hoofdtrainer. De Portugese coach ...

55
55
Anderlecht krijgt twee opstekers voor clash met Club Brugge

RSC Anderlecht neemt het zondag in het Jan Breydelstadion op tegen Club Brugge. Weinigen geven de ...

286
286
'Forbs mag inpakken: Club Brugge heeft groot plan klaar'

Ivan Leko vroeg deze zomer om een extra rechter flankaanvaller, maar die kwam er nooit. Nu volgt ...

626
626
"Compleet gestoord"-Duchâtelet zorgt voor walging op TV

Een opvallend televisieoptreden van Roland Duchâtelet heeft voor heel wat ophef gezorgd. De ...

78
78
De Roeck voorgesteld bij STVV en geeft eerste doel prijs

STVV stelde namiddag Jonas De Roeck voor als opvolger van Frédéric De Meyer. De ...

24
24
Vertonghen loopt mee bij Beerschot: huwelijk in de maak?

Jan Vertonghen stopte als voetballer bij RSC Anderlecht. Nadien liep hij mee bij de Rode Duivels, ...

150
150
Standard onder zware druk: Euvrard verklaart Wilmots-verhaal

De crisis bij Standard blijft nazinderen. Na de tegenvallende resultaten en het gelijkspel tegen KV ...

80
80
Van Bommel speelt open kaart: vier Jonge Duivels op radar

Mark van Bommel maakte vrijdag zijn selectie voor het aankomende Nations League-tweeluik tegen ...

154
154
Thorup klopt op tafel in Genk: duo krijgt volle laag

Met een beschamend rapport van twee op 15 buitenshuis staat KRC Genk de immer lastige verplaatsing ...

184
184
Club Brugge rolt spierballen: vuurwerk op wintermercato

Ivan Leko wil niet te lang stilstaan bij de Champions League-triomf tegen PSV, want over een paar ...

346
346
De Winter stopt als Rode Duivel: échte reden bekend

Bij de bekendmaking van zijn selectie voor het aankomende tweeluik in de Nations League dropte Mark ...

657
657
Club Brugge slikt bittere pil: opdoffer uit ziekenboeg

De belangrijke affiches volgen mekaar snel op voor Club Brugge, dat een paar dagen na de zege tegen ...

246
246
Bruno blijft puzzelen: nieuw experiment in Brugge?

Of het advies van zijn bazen er iets mee te maken heeft valt sterk te betwijfelen, maar na een lange ...

200
200
Leko spreekt klare taal over leegloop bij Club Brugge

Met alweer een zege, dit keer op bezoek bij PSV, blijft Club Brugge hoge ogen gooien in de Champions ...

592
592
Antwerp incasseert mokerslag: twee sterkhouders out

Na de schamele vier op 24 lijken Marvin Compper zijn dagen op de Bosuil stilaan geteld. Thuis tegen ...

103
103

Meer sportnieuws