Copa America: Argentinië door, lijnrechter zakt in mekaar

door
Copa America: Argentinië door, lijnrechter zakt in mekaar

Terwijl de Europese toplanden momenteel de degens kruisen op het EK, wordt in de VS gestreden om de Copa America. Titelverdediger Argentinië plaatste zich dinsdagnacht alvast voor de tweede ronde. Canada zorgde dan weer voor een primeur.

Lange tijd stond de Copa America louter bekend als het landenkampioenschap in Zuid-Amerika. Maar inmiddels is het toernooi uitgebreid en nemen ook naties uit Midden- en Noord-Amerika deel. Dit jaar mocht Canada bijvoorbeeld zijn debuut maken.

LEES OOK: Marc Brys incasseert nieuwe deceptie: géén WK

Historische goal David

De co-organisator van het WK 2026 verloor tijdens de openingsspeeldag meteen van Argentinië. In de tweede wedstrijd volgde echter een gepaste reactie. Zo herpakten de Canadezen zich met een 1-0-overwinning tegen Peru, meteen goed voor hun eerste zege ooit op de Copa. Jonathan David (ex-AA Gent) zorgde voor het enige doelpunt.

De Copa America wordt overigens afgewerkt in de VS. Voor het duel tussen Canada en Peru werd bijvoorbeeld uitgeweken naar Kansas City. Daar liepen de temperaturen echter bijzonder hoog op. In die mate zelfs dat de lijnrechter plots onwel werd door een zonnesteek. De man in kwestie moest dan ook vervangen worden, maar was wel snel weer bij bewustzijn.

Bidden voor Messi

Ondertussen is ook de eerste deelnemer van de tweede ronde bekend. Argentinië wist namelijk ook zijn tweede duel te winnen en is met zes op zes inmiddels al geplaatst. Tegen Chili tekende Lautaro Martinez voor de enige en dus winnende treffer.

Toch eindigde de partij met een valse noot voor de wereldkampioen. Sterspeler Lionel Messi, die in de eerste helft nog de paal raakte, liep namelijk een (lichte) spierblessure op. Het wordt dus zaak om hem op te lappen voor de knock out-fase. De kans bestaat dat hij daarom de laatste groepsmatch overslaat.

Welk toernooi heeft volgens u de sterkste deelnemers?

Meest recent

Club Brugge wrijft zich in handen met 'nieuwe Karetsas'

Club Brugge wist de voorbije jaren heel wat jonge spelers richting de Europese topcompetities te ...

14
14
Afkeer voor Anderlecht? Vanderbiest spreekt eerlijke taal

In de Champions' Play-Offs staat zaterdagavond een interessante duel op het programma. Zo strijden ...

39
39
UEL/UECL: Nederlands verhaal over, Genk-killer stuift door

De eerste halve finalisten in de Europa en Conference League zijn bekend. Zo wist SC Freiburg na KRC ...

33
33
Furieus Barça legt wéér klacht neer na UCL-uitschakeling

FC Barcelona sneuvelde dinsdagavond uit de Champions League ondanks een 1-2-zege op het veld van ...

67
67
Lukaku verbijstert Italië met meest gehate transfer ooit

Romelu Lukaku dreigt in Italië opnieuw het middelpunt te worden van een transferstorm. Door de ...

314
314
AA Gent stoomt door: aanvaller tekent tot 2029

AA Gent strijdt momenteel nog volop in de Champions' Play-Offs voor een Europees ticket. Ondertussen ...

19
19
Blikvangers PO's: nieuwe leiders én degradatie-beslissing?

De derde speeldag van de Play-Offs in de Jupiler Pro League staat voor de deur en het belooft weer ...

63
63
Eddy Merckx bezorgt voetbalfans enorme krop in de keel

Eddy Merckx ging de laatste maanden door een ware hel. De wielerlegende kreeg te maken met tal van ...

70
70
'Eerste zomertransfer Club Brugge: contract van vijf jaar'

Club Brugge zal er in de komende weken alles aan doen om de 20ste landstitel uit zijn geschiedenis ...

441
441
Kop rolt bij Real: eerste slachtoffer na Bayern-drama'

Real Madrid zal ook dit seizoen de Champions League niet winnen. De recordhouder werd woensdag uit ...

354
354
'Club Benzema greep ondanks miljoenenbod naast RSCA-pion'

Bij RSC Anderlecht hopen ze het seizoen nog goed te eindigen. Paars-Wit wil nog voor de derde plaats ...

129
129
Cercle Brugge slaat toe met drie contractverlengingen

Cercle Brugge kent een zeer rustig einde van het seizoen nu het behoud zeker is. De Bruggelingen ...

39
39
KRC Genk raast door met volgend contract

Bij KRC Genk blijven ze werk maken van de toekomst. De Limburgers willen ook de komende jaren ...

98
98
'AA Gent bereikt akkoord: toptransfer in de maak'

Na een magere één op zes hoopt AA Gent zijn blazoen in de play-offs op te schonen ...

106
106
'Goudmijn voor Club Brugge: succesformule ontleed'

De sportieve hoogconjunctuur bij Club Brugge gaat al jaren hand in hand gepaard met een alsmaar ...

357
357
Eerste midweekspeeldag PO's: scheidsrechters bekend

Volgende week staat de eerste midweekspeeldag van de play-offs op het programma, maar eerst moet ...

251
251
'Anderlecht kruist vingers: winst op trio flops?'

RSC Anderlecht gaat straks andermaal een drukke zomer tegemoet. Vooral op uitgaand vlak ligt er ...

357
357
'Jackers buitenspel: Club Brugge all-in voor nummer 1'

Zondag hoopt Club Brugge haasje-over te doen met Union. Om iets te rapen op het veld van de koploper ...

466
466
Van Basten slaat alarm: "Ze is bezeten door de duivel"

Nederland is momenteel in de ban van een bizar schandaal. Voetbalicoon Marco Van Basten krijgt ...

50
50
Man City bevestigt: icoon verlaat de club

Bij Manchester City zetten ze de laatste jaren een verjongingsoperatie in en die gaat onverminderd ...

59
59
Essevee mag dromen van nieuwe miljoenentransfer

Zulte Waregem speelt ook volgend seizoen nog in de Jupiler Pro League. De West-Vlamingen verzekerden ...

285
285
'Kassa kassa voor Genk: bod van 21 miljoen'

Voor KRC Genk is het al bij al een ontgoochelend seizoen, want de Limburgers grepen naast de top ...

337
337
Vreven hakt knoop over toekomst bij Lokeren door

Komend weekend staat in de Challenger Pro League de laatste speeldag van de reguliere competitie ...

49
49
Cercle Brugge weer langs de kassa voor flop?

Cercle Brugge verzekerde zich vorig weekend van het behoud in de Jupiler Pro League na alweer een ...

147
147
'Union dreigt miljoenentransfer mis te lopen'

Union kan zowaar nog de titel van vorig seizoen overtreffen. Het werkte al een zeer knappe campagne ...

73
73

Meer sportnieuws