Copa America: Argentinië door, lijnrechter zakt in mekaar

door
Copa America: Argentinië door, lijnrechter zakt in mekaar

Terwijl de Europese toplanden momenteel de degens kruisen op het EK, wordt in de VS gestreden om de Copa America. Titelverdediger Argentinië plaatste zich dinsdagnacht alvast voor de tweede ronde. Canada zorgde dan weer voor een primeur.

Lange tijd stond de Copa America louter bekend als het landenkampioenschap in Zuid-Amerika. Maar inmiddels is het toernooi uitgebreid en nemen ook naties uit Midden- en Noord-Amerika deel. Dit jaar mocht Canada bijvoorbeeld zijn debuut maken.

Historische goal David

De co-organisator van het WK 2026 verloor tijdens de openingsspeeldag meteen van Argentinië. In de tweede wedstrijd volgde echter een gepaste reactie. Zo herpakten de Canadezen zich met een 1-0-overwinning tegen Peru, meteen goed voor hun eerste zege ooit op de Copa. Jonathan David (ex-AA Gent) zorgde voor het enige doelpunt.

De Copa America wordt overigens afgewerkt in de VS. Voor het duel tussen Canada en Peru werd bijvoorbeeld uitgeweken naar Kansas City. Daar liepen de temperaturen echter bijzonder hoog op. In die mate zelfs dat de lijnrechter plots onwel werd door een zonnesteek. De man in kwestie moest dan ook vervangen worden, maar was wel snel weer bij bewustzijn.

Bidden voor Messi

Ondertussen is ook de eerste deelnemer van de tweede ronde bekend. Argentinië wist namelijk ook zijn tweede duel te winnen en is met zes op zes inmiddels al geplaatst. Tegen Chili tekende Lautaro Martinez voor de enige en dus winnende treffer.

Toch eindigde de partij met een valse noot voor de wereldkampioen. Sterspeler Lionel Messi, die in de eerste helft nog de paal raakte, liep namelijk een (lichte) spierblessure op. Het wordt dus zaak om hem op te lappen voor de knock out-fase. De kans bestaat dat hij daarom de laatste groepsmatch overslaat.

Welk toernooi heeft volgens u de sterkste deelnemers?

Meest recent

Still rekent op debutant om KRC Genk te verslaan

RSC Anderlecht moet om 13u30 aan de bak tegen KRC Genk. Een partij die ze daar maar beter kunnen ...

21
21
Rode loper ontploft: Aster en Lize delen groot geheim

Soms zegt één beeld meer dan duizend woorden. Op de rode loper in Oostende was het ...

4
4
‘Alarm bij Club Brugge: meteen drama rond Lemaréchal’

Club Brugge heeft Felix Lemaréchal aangetrokken, maar de omstandigheden maken hem meteen een ...

278
278
Van bankzitter naar sleutelspeler: Genk ziet nieuwe leider

Bij KRC Genk weten ze wat ze moeten doen tegen RSC Anderlecht: winnen. Ze hebben zo goed als geen ...

167
167
Anderlecht in nood: twee spelers moeten alles redden

Bij RSC Anderlecht blijven ze maar verliezen. Het is Crisis met grote C. Paars-Wit moet ...

112
112
Stijnen verrast opnieuw: Belgische top, opgelet

Stijn Stijnen komt vaak in het nieuws omwille van zijn straffen, maar de man ziét voetbal. ...

63
63
Bayern laat geen twijfel: ex-JPL-sensatie komt niét

Bayern München kijkt naar de zomermercato. De Duitse club wordt steeds meer in verband gebracht ...

28
28
KRC Genk met buitenkans op enorme ‘coup’ bij Anderlecht

KRC Genk en RSC Anderlecht nemen het namiddag tegen elkaar op. Bij de Limburgers weten ze dat ze in ...

271
271
AA Gent weer bij af: De Mil streng voor spelers

AA Gent maakte de voorbije weken een mooie opmars en drong zelfs weer de top zes binnen na een negen ...

209
209
'Knaltransfer Ordoñez: ook Engelse grootmacht meldt zich'

Club Brugge beleefde al bij al een rustige wintermercato, maar in de zomer mogen we opnieuw vuurwerk ...

133
133
Nainggolan verbaast: "Daar kan ik nog mee"

Radja Nainggolan maakt dezer dagen furore in de Challenger Pro League. Op zijn 37ste maakte de ...

145
145
Gent schiet zichzelf in voet: pijnlijke nederlaag tegen OHL

AA Gent was de voorbije weken weer de top zes binnengeslopen, maar heeft zijn positie daar weer in ...

102
102
PSV ontdekt nieuwe Belg: "Zoveel mogelijk meepikken"

De voorbije weken kampten ze bij PSV met een stevige blessurecrisis. Dat had echter ook tot gevolg ...

36
36
Beerschot verstevigt derde plaats, Futures winnen op valreep

Zaterdagavond stonden er nog drie wedstrijden op het programma in de Challenger Pro League. Daarin ...

93
93
'Anderlecht-talent is het beu: vertrek dreigt'

Bij Anderlecht was het alweer een drukke transferperiode. En ook in de zomer lijkt er weer heel wat ...

495
495
Harde woorden bij Charleroi na einde fraaie reeks

Charleroi was de laatste weken bezig aan een zeer straffe reeks en was in 2026 nog altijd ...

64
64
Chelsea-coach verschaft update over rentree Lavia

Al jarenlang geldt Roméo Lavia als misschien wel hét grootste talent van het Belgische ...

68
68
'Raskin op weg naar knaltransfer voor een prikje'

De titelstrijd in Schotland belooft de komende maanden nog zeer spannend te worden. Het verrassende ...

135
135
Tienkoppig Cercle stunt en stopt straffe reeks Charleroi

Charleroi was de voorbije weken aan een zeer straffe reeks bezig. Nadat het zes veelal topmatchen ...

69
69
Riemer zijn hart gebroken: RSCA-lieveling verdwijnt

Brian Riemer was de laatste trainer die het best goed deed in Anderlecht. Hij werd door een ...

221
221
Cercle Brugge cashte opnieuw: derde duurste ooit

Cercle Brugge kende een zeer stevige wintermercato. De Bruggelingen lieten heel veel miljoenen ...

156
156
Van der Elst fronst: eerste keuze van Still verrast

Edward Still nam over na het ontslag van Besnik Hasi. Zijn eerste match ging meteen al niet goed: ...

144
144
'FC Barcelona duwt door: megadeal lijkt beslist'

FC Barcelona is bezig aan een goed seizoen. Ze kunnen nog de titel en de Champions League winnen. De ...

114
114
'Spoedoverleg bij Anderlecht: stuntnaam duikt op'

De klok tikt bij Anderlecht in de zoektocht naar een nieuwe hoofdcoach. Een piste-Thorsten Fink viel ...

658
658
'Bitsige strijd tussen Standard en Charleroi barst los'

Standard en Sporting Charleroi zijn twee ploegen die knokken voor een plaats in de top zes in de ...

52
52

Meer sportnieuws