'Club Brugge beslist over terugkeer Yaremchuk'

door
'Club Brugge beslist over terugkeer Yaremchuk'

De Rode Duivels nemen het woensdagavond op tegen Oekraïne en zullen dan onder meer met Roman Yaremchuk moeten afrekenen. Die heeft nog een extra reden om zich in de kijker te spelen. Zo hoopt de recordaanwinst van Club Brugge een mooie transfer af te dwingen.

In het slot van de zomermercato van 2022 was Club Brugge nadrukkelijk op zoek naar een nieuwe topspits. Blauw-Zwart wou immers zover mogelijk geraken in de Champions League en was dus bereid om fors te investeren in de komst van een nieuw aanvallend speerpunt.

Dat deden de Bruggelingen uiteindelijk ook. Zo werd een slordige 16 miljoen euro neergeteld om Yaremchuk over te nemen van SL Benfica. Dat maakt de Oekraïner tot op heden nog steeds de duurste inkomende transfer in ons land. Maar de investering rendeerde niet zoals gewenst.

LEES OOK: Club onder druk: BV komt met onheilspellend bericht

Zware teleurstelling

Yaremchuk had destijds bij AA Gent nochtans bewezen dat hij de kwaliteiten heeft om bij de beste aanvallers in de Jupiler Pro League te behoren. Dat niveau kon hij in Brugge echter niet benaderen. Na een bijzonder tegenvallend eerste seizoen bij Blauw-Zwart, werd de aanvaller dan ook verhuurd aan Valencia CF.

In Spanje wisselde hij vervolgens goede met slechte momenten af. Maar wegens financiële overwegingen besloot Valencia uiteindelijk om geen vervolg te breien aan de samenwerking. Bijgevolg moet Yaremchuk na het Europees kampioenschap in principe terugkeren naar zijn broodheer Club Brugge.

Financiële schade beperken

Daar hoeft hij echter niet op een herkansing te rekenen. Volgens Het Nieuwsblad heeft Blauw-Zwart namelijk de intentie om Yaremchuk definitief te verpatsen. De spits heeft dan ook een stevig contract, dat Club liefst uit de boekhouding wil halen. Daarnaast hoopt men nog een deel van de transfersom te recupereren.

Verlies maken lijkt echter sowieso onvermijdelijk, afwachten hoe hoog dat zal oplopen. Yaremchuk zelf wil in ieder geval ook vertrekken. Voorlopig kijkt hij de kat nog uit de boom, wetende dat goede prestaties op het EK zijn transferkansen serieus kunnen boosten. In het vorige duel tegen Slowakije was hij als invaller alvast goed voor een belangrijk doelpunt.

Yaremchuk heeft te weinig kansen gehad bij Club ...

Meest recent

Euvrard baalt: "Mochten deze match nooit verliezen"

Standard wist in de eerste weken van de play-offs in het spoor te blijven van Genk en Westerlo. ...

16
16
Real spoelt CL-uitschakeling door met zuinige zege

Vorige week kreeg Real Madrid een mokerslag met de uitschakeling door Bayern München in de ...

7
7
Oosting bijt op de tong na discutabele penalty

Voor Antwerp leken de play-offs een maat voor niets te gaan worden, maar de Great Old lijkt plots ...

33
33
Drama voor Leicester voltrekt zich, Chelsea verliest weer

Ook in Engeland werd er dinsdagavond gevoetbald. In de Premier League leed Chelsea opnieuw een ...

32
32
Genk houdt net koppositie vast, averij voor Standard

De Europe Play-Off blijft razend spannend. Leider Genk liet dinsdag immers opnieuw punten liggen en ...

73
73
'Lazio pleziert Sarri met komst Rode Duivel'

Enkele jaren geleden stond Maurizio Sarri nog te boek als één van de beste coaches van ...

0
0
'Anderlecht moet vrezen: droomtransfer gekaapt'

Ondanks dat er de komende weken nog heel veel op het spel staat voor Anderlecht en de zoektocht naar ...

96
96
"Club Brugge? Interesseert me op dit moment niet"

Voor Club Brugge zijn het ontgoochelende dagen geweest. Het zag de titel mogelijk definitief ...

105
105
De Mil komt met update over verguisde Kanga

AA Gent kon in deze play-offs nog niet winnen, met tot dusver een schamele twee op negen tegen KV ...

78
78
Vanderbiest verklapt aanpak: "Als je dat doet tegen Club..."

KV Mechelen pakte voorlopig één punt in de Play-Offs. Tegen Union SG en RSC Anderlecht ...

75
75
Verhuurde JPL-spelers: KV Mechelen-speler maakt wéér indruk

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

73
73
Club Brugge gaat ver met waanzinnige eis rond Tresoldi

Club Brugge voelt dat er iets beweegt rond Nicolò Tresoldi, en dat vertaalt zich meteen in ...

366
366
Anderlecht loopt stevige transferkater op

RSC Anderlecht wordt stilaan aan de nodige spelers gelinkt. Dat is uiteraard logisch, aangezien de ...

95
95
Charaï zwaar onder de indruk van topper KRC Genk

Bij KRC Genk hebben ze héél wat leuke voetballers rondlopen. Een aantal van hen gaan ...

52
52
Taravel maakt keuze: vervanger voor Hazard

Bij RSC Anderlecht staan ze voor een keuze. Thorgan Hazard zal wellicht niet én tegen STVV ...

191
191
'Drukke zomer Anderlecht: eerste toptarget lekt uit'

Ongeacht de verdere afloop van dit seizoen gaat RSC Anderlecht nadien alweer een drukke zomer ...

219
219
Club onder druk: BV komt met onheilspellend bericht

Club Brugge incasseerde afgelopen weekend een mokerslag van jewelste. Tegen rivaal Union ging het ...

298
298
'Overmars houdt adem in: goudhaantjes weg bij Antwerp?'

De nul is van het bord. Na de nederlagen tegen Genk en Charleroi knoopte Antwerp tegen OHL eindelijk ...

157
157
Leko hakt knopen door: duo buitenspel bij Club Brugge

Club Brugge hoopt de nederlaag tegen Union woensdag in eigen huis meteen weer door te spoelen tegen ...

206
206
'Anderlecht kan cashen: Goto richting topcompetitie'

Adriano Bertaccini en Mihajlo Cvetkovic vonden de voorbije weken hun neus voor doelpunten terug, ...

444
444
'AA Gent strijdt met JPL-subtoppers om goalgetter'

Met een magere twee op negen heeft AA Gent zijn start in de play-offs opnieuw gemist. Daar ...

109
109
'Leko grijpt in: drie slachtoffers bij Club Brugge'

De nederlaag tegen Union zindert nog na bij Club Brugge, dat evenwel weinig tijd heeft om stil te ...

631
631
'Anderlecht dumpt flops: Taravel op vingers getikt'

Dankzij een gevleide zes op zes ligt de derde plaats plots opnieuw binnen handbereik voor RSC ...

353
353
Amateurvoetbal op stelten: Antwerp-pion zaait titelchaos

Met nog één speeldag voor de boeg blijft het razend spannend in verschillende ...

149
149
KAA Gent en De Mil slikken opdoffer voor Union

KAA Gent neemt het komende speeldag van de Play-Offs op tegen leider Union SG. De Buffalo’s ...

168
168

Meer sportnieuws