Yaremchuk eist heldenrol op bij veerkrachtig Oekraïne

door
Yaremchuk eist heldenrol op bij veerkrachtig Oekraïne

In de groep van de Rode Duivels namen vrijdag Slovakije en Oekraïne het tegen mekaar op. In een beklijvende partij met twee gezichten trokken de Oekraïners aan het langste eind. Met dank aan Roman Yaremchuk.

Slovakije schoot het best uit de startblokken en werd daarvoor na ruim een kwartier beloond met een verdiende voorsprong. Net zoals maandag tegen de Rode Duivels was het Ivan Schranz die de score opende. Na een foute inschatting van Oleksandr Zinchenko verschalkte hij met het hoofd van dichtbij Anatoliy Trubin, die Andriy Lunin na zijn mindere beurt tegen Roemenië naar de bank verdrong.

Supersub Yaremchuk

De achterstand inspireerde Oekraïne voor de rust niet meteen tot meer dadendrang, maar in de kleedkamer vond Serhiy Rebrov blijkbaar de juiste woorden om zijn troepen aan te vuren. Op een scherpe tegenprik zette Zinchenko zijn 'foutje' een tiental minuten later al recht door Mykola Shaparenko te bedienen. In één tijd trapte hij het leer knap voorbij de maandag nog onklopbare Martin Dubravka.

Na een resem wissels was tien minuten voor affluiten dan weer het moment van de intussen ingevallen Roman Yaremchuk gekomen. De recordflop van Club Brugge legde een voorzet met een knappe controle enig mooi klaar voor zijn rechter, een subtiel tikje later was zijn derde doelpunt op een EK-eindronde een feit. Nadien probeerden de Slovaken nog eventjes aan te dringen, zij het tevergeefs.

Duivels gewaarschuwd

Groep E belooft zo razend spannend te worden, want indien de Rode Duivels zaterdag winnen van Roemenië staat iedereen op drie punten bij het ingaan van de slotspeeldag. Benieuwd of Yaremchuk dan de voorkeur krijgt op Artem Dovbyk of gewoon opnieuw dienst zal doen als supersub. Hoe dan ook zijn de Belgen, die dus nog altijd mogen hopen op de eindwinst in de poule, al gewaarschuwd.

Scoreverloop:

'17' Schranz 1-0

'54 Shaparenko 1-1

'80 Yaremchuk 1-2

Wie zal Groep E winnen?

Meest recent

Beerschot snuffelt aan top twee, Lommel rukt op

Beerschot is er vrijdagavond in geslaagd om KV Kortrijk onder druk te zetten. Het boekte op het Kiel ...

1
1
Pro League maakt zeer fraaie cijfers bekend

Het was de voorbije dagen alle hens aan dek bij de Pro League door de problemen met DAZN, dat het ...

4
4
'Geen Vermant: Stuttgart richt pijlen op andere Belg'

Bij VfB Stuttgart gaan ze in januari op zoek naar een spits en dat dossier heeft ook een stevige ...

13
13
Nieuwe eigenaars Beerschot kondigen transfergeweld aan

Bij Beerschot deden onlangs nieuwe eigenaars hun intrede. Net als STVV kwamen de Mannekes in Japanse ...

76
76
'Standard krijgt cruciaal nieuws over investeerders'

Bij Standard zijn ze nog altijd in blijde verwachting van nieuwe investeerders. CEO Giacomo Angelini ...

42
42
Pijnlijk: DAZN geeft wél miljarden aan andere deal

Er wacht de komende maanden ongetwijfeld nog een bittere strijd tussen de Pro League en DAZN over ...

107
107
KV Mechelen ruikt nu al de jackpot: "Hij is een meerwaarde"

KV Mechelen is bezig aan een uitstekend seizoen en staat bijzonder knap vijfde. De fans dromen ...

60
60
Hasi wil ook scalp van Union: "Daar komen ze tekort"

RSC Anderlecht speelt zondag in een uitverkocht Lotto Park de Brusselse derby tegen Union SG. Besnik ...

122
122
Hubert over situatie bij Anderlecht: "Zie je wel…"

Union SG neemt het zondag op tegen RSC Anderlecht. Voor David Hubert is dat toch een speciale ...

248
248
Blessuregolf bij AA Gent: Leko steekt hand in eigen boezem

Na een magere vijf op 15 hoopt AA Gent zondag tegen STVV nog eens aan te knopen met de zege. ...

83
83
Hasi speelt open kaart over hete hangijzers Anderlecht

Na de negen op negen tegen KV Mechelen, Club Brugge en La Louvière hoopt RSC Anderlecht ...

141
141
Haroun moet puzzelen: Antwerp incasseert nieuwe uppercut

Antwerp stelde donderdag Joseph Oosting voor als opvolger van Stef Wils, maar op bezoek bij Club ...

374
374
Vermeeren ontploft: WK-plan van Garcia wankelt

Bij de Rode Duivels tekent zich stilaan een clash van formaat af tussen twee jonge zessen. Arthur ...

134
134
Pro League dumpt DAZN: Proximus & Telenet op vinkenslag

Ondanks de contractbreuk met de Pro League zal DAZN tot het einde van het seizoen de uitzendingen ...

585
585
'Plottwist bij RSCA: Renard hakt opvallende knoop door'

Na drie opeenvolgende zeges wacht zondag een volgende test voor RSC Anderlecht, dat dan Union over ...

269
269
Hugo Broos na tragedie: 'Het had een verwoestende impact'

Hugo Broos is al meer dan een halve eeuw een vaste waarde in het voetbal. Onze landgenoot is ...

78
78
DAZN verstuurt nieuw statement over uitzendingen JPL

In aanloop naar de zestiende speeldag in de Jupiler Pro League worden de krantenkoppen gedomineerd ...

255
255
Pro League klaagt DAZN aan: ultieme deadline bekend

DAZN zegde dinsdag het tv-contract op met de Pro League, die daarop naar de rechtbank trok om het ...

209
209
De Cuyper verrast met lofzang over Belgische club

Maxim De Cuyper maakte de overstap van Club Brugge naar Brighton. De linksback is in Engeland niet ...

291
291
‘Anderlecht vloekt: enorme monstersom voor Stassin’

Lucas Stassin werd bij RSC Anderlecht aan de kant geschoven. De aanvaller kreeg geen kansen in het ...

190
190
DAZN zet ook politiek op zijn kop: drastische veranderingen

DAZN heeft beslist om het TV-contract met de Pro League stop te zetten. Daardoor heerst er veel ...

467
467
El Ouahdi roept erg straffe taal bij KRC Genk

Zakaria El Ouahdi is dit seizoen één van de grote uitblinkers van KRC Genk. De ...

447
447
‘Jackpot Anderlecht: Europese clubs stromen binnen'

RSC Anderlecht staat in de Jupiler Pro League op een derde plek. Paars-Wit mikt uiteraard altijd op ...

260
260
'Real Madrid brengt Liverpool ongenadige transferboodschap'

Bij Real Madrid moeten we naar goede gewoonte geen transferactiviteit te verwachten tijdens de ...

64
64
AA Gent slaat toe: 'leider' tekent langdurig contract

Bij AA Gent ontdekten ze de voorbije maanden weer enkele talenten uit eigen kweek. Eind vorig ...

135
135

Meer sportnieuws