Yaremchuk eist heldenrol op bij veerkrachtig Oekraïne

door
Yaremchuk eist heldenrol op bij veerkrachtig Oekraïne

In de groep van de Rode Duivels namen vrijdag Slovakije en Oekraïne het tegen mekaar op. In een beklijvende partij met twee gezichten trokken de Oekraïners aan het langste eind. Met dank aan Roman Yaremchuk.

Slovakije schoot het best uit de startblokken en werd daarvoor na ruim een kwartier beloond met een verdiende voorsprong. Net zoals maandag tegen de Rode Duivels was het Ivan Schranz die de score opende. Na een foute inschatting van Oleksandr Zinchenko verschalkte hij met het hoofd van dichtbij Anatoliy Trubin, die Andriy Lunin na zijn mindere beurt tegen Roemenië naar de bank verdrong.

Supersub Yaremchuk

De achterstand inspireerde Oekraïne voor de rust niet meteen tot meer dadendrang, maar in de kleedkamer vond Serhiy Rebrov blijkbaar de juiste woorden om zijn troepen aan te vuren. Op een scherpe tegenprik zette Zinchenko zijn 'foutje' een tiental minuten later al recht door Mykola Shaparenko te bedienen. In één tijd trapte hij het leer knap voorbij de maandag nog onklopbare Martin Dubravka.

Na een resem wissels was tien minuten voor affluiten dan weer het moment van de intussen ingevallen Roman Yaremchuk gekomen. De recordflop van Club Brugge legde een voorzet met een knappe controle enig mooi klaar voor zijn rechter, een subtiel tikje later was zijn derde doelpunt op een EK-eindronde een feit. Nadien probeerden de Slovaken nog eventjes aan te dringen, zij het tevergeefs.

Duivels gewaarschuwd

Groep E belooft zo razend spannend te worden, want indien de Rode Duivels zaterdag winnen van Roemenië staat iedereen op drie punten bij het ingaan van de slotspeeldag. Benieuwd of Yaremchuk dan de voorkeur krijgt op Artem Dovbyk of gewoon opnieuw dienst zal doen als supersub. Hoe dan ook zijn de Belgen, die dus nog altijd mogen hopen op de eindwinst in de poule, al gewaarschuwd.

Scoreverloop:

'17' Schranz 1-0

'54 Shaparenko 1-1

'80 Yaremchuk 1-2

Wie zal Groep E winnen?

Meest recent

Slimme tip: maak VoetbalNieuws jouw vaste bron op Google

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

105
105
Ait El Hadj doet verrassende uitspraak over bekerfinale

Union heeft na de nederlaag op STVV geen nieuwe steek laten vallen. Het slaagde er zondag wel in om ...

47
47
Zure nasmaak voor Westerlo: "Er zat meer in"

Voor Westerlo lijkt het een moeilijke zaak te gaan worden om de Europe Play-Off nog te gaan winnen. ...

17
17
Champagne knalt: Barça verzekert zich in Clasico van titel

De Spaanse titelstrijd heeft zondagavond zijn ontknoping gekend. FC Barcelona trok immers aan het ...

45
45
Bidden voor Karetsas en Heymans: Hayen brengt nieuws

Voor Genk is het een tegenvallend seizoen geweest, maar dat kunnen ze wel nog altijd afsluiten met ...

111
111
'Princiepsakkoord bereikt: Union verliest smaakmaker'

Voor Union staat of valt het seizoen met de komende week. Donderdag strijden ze met Anderlecht om de ...

83
83
Rentree in mineur: Hairemans verklaart penaltymisser

Antwerp lijkt zondag definitief afgehaakt te zijn in de strijd om de Europe Play-Off te winnen. Door ...

29
29
'Genk waagt nieuwe poging en kent prijskaartje'

Bij KRC Genk staan ze wellicht voor een drukke transferzomer. Na een tegenvallend seizoen lijkt vers ...

80
80
Hubert komt met eerste update over Rodriguez

Union stond zondag onder grote druk doordat Club Brugge zaterdag al gewonnen had. De Brusselaars ...

141
141
Genk wint ruim, maar blijft met kopzorgen achter

KRC Genk heeft zondag gedaan wat het moest doen om in de running te blijven voor het laatste ...

103
103
Lichtpunt bij Anderlecht: "Of ik start in de bekerfinale?"

Bij RSC Anderlecht mocht Adriano Bertaccini zoals verwacht starten voor Thorgan Hazard, die rust ...

140
140
Union SG klaart de klus, grote zorgen omtrent sterkhouder

Union SG moest winnen tegen KV Mechelen, nadat Club Brugge vlot won van STVV. De Brusselaars konden ...

214
214
'Relatiebreuk voor Trossard? Vrouw verwijdert alle foto’s'

Sportief kent Leandro Trossard geweldige tijden. Hij was vandaag alweer bepalend voor Arsenal, maar ...

211
211
Club Brugge slaat toe met miljoenenbod voor topschutter

Club Brugge bereidt zich voor op een mogelijk vertrek van Nicolo Tresoldi, en dat gaat sneller dan ...

741
741
Roef misnoegd: "Hiervoor speel ik geen voetbal"

AA Gent mocht ruim een helft met een man meer spelen tegen RSC Anderlecht. Verder dan een ...

163
163
Trossard grote redder bij Arsenal na sensationeel slot

In de Premier League is de titelstrijd bijzonder spannend. Manchester City won, waardoor Arsenal ook ...

91
91
Taravel ziet groot lichtpunt na draw bij AA Gent

RSC Anderlecht speelde 1-1 op het veld van AA Gent. De Brusselaars speelden ruim een helft met een ...

141
141
Hommeles Antwerp: Oosting opvallend streng na penaltymoment

Antwerp FC heeft zondagnamiddag een erg dure thuisnederlaag tegen Sporting Charleroi geleden. In de ...

181
181
Vlak voor Clasico: Flick getroffen door persoonlijk drama

Zondagavond kan de beslissing vallen in de Spaanse titelstrijd. Uitgerekend in de clash tegen ...

59
59
Flirtend met de grens: Coosemans doet Gent-publiek koken

AA Gent en RSC Anderlecht hebben zondagmiddag de punten gedeeld in de Champions' Play-Offs: 1-1. De ...

331
331
Charleroi telt Antwerp uit: lat fnuikt gedroomde rentree Hairemans

Antwerp FC lijkt uitgeteld voor de eindzege in de Europe Play-Offs. Een week na de pandoering tegen ...

49
49
Cvetkovic geschorst in bekerfinale? Anderlecht krijgt uitsluitsel

De competitiewedstrijd van zondagmiddag op AA Gent was voor RSC Anderlecht tevens de generale ...

449
449
Nog geen Champions League: Burnley voorkomt droomweek Villa

In Engeland blijft de strijd om de landstitel bijzonder spannend. Het gevecht om de Champions ...

23
23
Rood Cvetkovic: aanstoker Van der Heyden klapt uit biecht

RSC Anderlecht is er niet in geslaagd zijn laatste competitiewedstrijd voor de bekerfinale al ...

337
337
De Mil in volle wedstrijd naar binnen: oorzaak bekend

AA Gent is er zondagmiddag wederom niet in geslaagd om zijn eerste zege in de Champions' Play-Offs ...

230
230
Poppen aan het dansen: Gent-Anderlecht escaleert na affluiten

In de Champions' Play-Offs hebben AA Gent en RSC Anderlecht zondagmiddag de punten gedeeld: 1-1. Een ...

588
588

Meer sportnieuws