'Alexander Blessin hakt knoop over Union-vertrek'

396
'Alexander Blessin hakt knoop over Union-vertrek'

Het heeft er alle schijn van dat Union SG voor het derde jaar op rij naar een nieuwe hoofdtrainer op zoek moet. Zondag raakte immers bekend dat Sankt Pauli aan de mouw van Alexander Blessin trekt. En de Duitser ziet een avontuur in eigen land best wel zitten.

Een jaartje geleden werd Blessin aangesteld als opvolger van Karel Geraerts. Eerder had hij in ons land al goed werk afgeleverd aan het roer bij KV Oostende. Vervolgens verhuisde hij naar Genoa CFC, maar dat werd geen groot succes. Desondanks maakte Union toch een goede keuze met zijn aanstelling.

Blessin zette het werk van zijn twee voorgangers immers voort en deed zijn ploeg opnieuw volop meestrijden voor de titel. Uiteindelijk leverde dat ook de tweede plaats op. Daarnaast pakte Union onder zijn bewind de Beker van België. En ook op het Europese toneel werd opnieuw indruk gemaakt.

LEES OOK: 'Union in verzet: nieuwe tegenvaller dreigt'

Plaatje klopt volledig

De Duitser werd zelfs verkozen tot 'Trainer vh Seizoen' in de Jupiler Pro League. Maar nu lijkt hij dus op weg naar de uitgang. Bij Sankt Pauli krijgt Blessin dan ook een uitgelezen kans om zich te tonen in de Bundesliga. Wat dan weer een mooie springplank kan worden voor de rest van zijn carrière.

En ook het familiale plaatje speelt een belangrijke rol. Zijn vrouw Charlotte raakte een jaartje geleden immers gedeeltelijk verlamd na een ruggenmerg-infarct. Zijn bleef samen met hun drie dochters in Stuttgart achter om te revalideren terwijl Blessin in Brussel vertoefde. Nu zou hij dus de kans krijgen om een pak dichter bij zijn gezin te gaan werken.

Onderhandelingen lopen volop

Volgens Het Nieuwsblad is Blessin dan ook van plan om in te gaan op de interesse van de Bundesliga-promovendus. Hij zou inmiddels al vergevorderde gesprekken hebben gehad met Sankt Pauli, iets waar hij Union alvast van op de hoogte bracht. De Duitse club zou ook bereid zijn om de afkoopclausule, die schommelt tussen de 700.000 en één miljoen euro, volledig te betalen. Ook daarover zouden inmiddels contacten lopen. In het beste geval wordt de overgang eerstdaags al afgerond.

Union gaat volgend seizoen weer meedoen in de top van het klassement ...

Meest recent

Met dank aan De Mil: toptransfer op til bij AA Gent?

Door de nederlaag in Lommel, na de vroegtijdige bekerexit de eerste misstap pas in de competitie, is ...

16
16
Coucke krijgt volle laag: pers reageert op oorlogsverklaring

Marc Coucke laat in het openbaar nog maar zelden zijn licht schijnen op de gang van zaken bij RSC ...

77
77
‘Topschutter van 10M: oude bekende volgt Tresoldi op’

Club Brugge heeft een opvolger voor Nicolò Tresoldi op het oog, en het is geen onbekende. Het ...

93
93
Bewogen weekend Belgische refs: Lardot velt verdict

Speeldag tien in de Jupiler Pro League leverde helaas een vrij bewogen weekend op voor de Belgische ...

64
64
'Klopjacht op Tresoldi: 4 grootmachten drukken door'

In januari mag hij naar verluidt onder geen beding vertrekken, maar Club Brugge zal toch alle moeite ...

149
149
Bruno versus Sibierski: tikkende tijdbom in Anderlecht

Danzij een 4-1 zege is de crisis weer even bezworen bij RSC Anderlecht, maar dat betekent niet dat ...

222
222
Geen genade: STVV zet De Meyer op straat

Na tien speeldagen is het tweede trainersontslag van het seizoen in de Jupiler Pro League een feit. ...

199
199
'Union in verzet: nieuwe tegenvaller dreigt'

Union deed afgelopen weekend een uitstekende zaak, want het profiteerde mee van de nederlaag van AA ...

85
85
Eén Rode Duivel maakt kans op plek in Wereldelftal vh Jaar

Vorige week mocht Harry Kane de Gouden Bal in ontvangst nemen, maar in de komende weken en maanden ...

61
61
Defour kiest duidelijke kant in vete Bornauw-Bruno

Anderlecht mag vorig weekend dan wel met 4-1 gewonnen hebben van Westerlo, maar daarmee lijkt de ...

201
201
Jonge Duivels bereiden EK voor met 2 topmatchen

De Jonge Duivels wisten in de vorige interlandperiode in september en oktober hun opdracht tot een ...

40
40
'Grote verrassing: Dender gaat lopen met CEO Lommel'

FCV Dender hoopt om snel terug te keren op het hoogste niveau, nadat het vorig seizoen degradeerde ...

108
108
Antwerp weet opnieuw belangijke pion te strikken

Antwerp kent een lastig seizoensbegin en heeft vijf van zijn zes laatste competitiewedstrijden ...

203
203
'Conflict WK U17: Mignolet slaat terug naar Anderlecht'

Op 19 november gaat in Qatar het WK U17 van start. Daar zullen ook de Jonge Duivels weer aanwezig ...

777
777
Wéér schandaal: "FIFA betaalde miljoenen voor Infantino"

De voorbije maanden is Gianni Infantino alsmaar meer onder vuur te komen liggen als voorzitter van ...

94
94
'Union schrikt: AC Milan meldt zich voor sterkhouder'

Union draait ook dit seizoen weer netjes mee in de top van de Jupiler Pro League en is goed begonnen ...

154
154
Anderlecht bezorgt Jonge Duivels mokerslag voor WK U17

Na deze week staat er een nieuwe interlandperiode voor de deur. Die wordt niet alleen belangrijk ...

196
196
Club Brugge krijgt controversiële scheidsrechter tegen PSV

Voor Club Brugge blijft het een zeer drukke periode. Woensdag moet het alweer aan de bak, want dan ...

211
211
Vandenbempt waarschuwt Gent: "Als je dat genoeg herhaalt..."

AA Gent begon geweldig aan het seizoen, maar is de laatste weken toch een beetje van zijn wolk ...

74
74
'Club krijgt enorme concurrentie voor typische transfer'

Bij Club Brugge kunnen ze tot dusver zeer tevreden zijn over hun seizoensbegin. Na tien speeldagen ...

130
130
Albert duidelijk: "Hij moet altijd starten bij Anderlecht"

Het zijn woelige weken geweest voor Anderlecht, maar op Neerpede zullen ze hopen dat de rust een ...

136
136
'Droomtransfer Tresoldi: nieuw plan op tafel'

Nicolo Tresoldi pikte vrijdag op Zulte Waregem opnieuw zijn doelpuntje mee en is met acht goals nu ...

236
236
Conflict bij Anderlecht ontplot: lot Bruno al bezegeld?

Anderlecht herpakte zich zaterdag met een deugddoende 4-1-overwinning tegen Westerlo, maar dat ...

452
452
'Burgess laat AA Gent nog wat langer in spanning'

Het is voor AA Gent een zwart weekend geworden. Het leed in Lommel zijn eerste competitienederlaag ...

150
150
TRANSFERUURTJE: 'Genk heeft beet, nieuwe club voor Lamkel Zé'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

255
255

Meer sportnieuws