Aardschok bij Union: 'Blessin op weg naar uitgang'

1295 stemmen
Aardschok bij Union: 'Blessin op weg naar uitgang'

Voor het derde jaar op rij dreigt Union SG ondanks een sterk seizoen op zoek te moeten gaan naar een nieuwe hoofdtrainer. Transferwatcher Sacha Tavolieri meldt namelijk dat Alexander Blessin naar de uitgang is in het Dudenpark. De Duitser zou in de Bundesliga aan de slag kunnen gaan bij promovendus Sankt Pauli.

Union maakte in de zomer van 2021 na tientallen jaren zijn rentree op het hoogste niveau en dat werd de start van een succesverhaal. Als promovendus wisten de Unionisten zelfs meteen volop mee te strijden voor de titel. Dat succes had echter ook een keerzijde. Zo zagen de Brusselaars naast verschillende sterkhouders ook trainer Felice Mazzu vetrekken.

De Italiaanse Belg ging namelijk in op de avances van stadsrivaal Anderlecht. Union besloot uiteindelijk om zijn opvolger intern aan te duiden en promoveerde assistent-trainer Geraerts naar T1. Dat bleek een uitstekende keuze. Onder Geraerts deed Union weer volop mee voor de titel én werd een fraai Europees parcours afgelegd.

LEES OOK: Union gooit handdoek: "We rekenen niet meer op titel"

Bekerwinnaar Blessin

Maar wederom liep het na het seizoen fout. Omdat trainer en club geen akkoord vonden over een nieuwe overeenkomst, werd besloten om de samenwerking stop te zetten. Bijgevolg moest Union opnieuw op zoek naar een nieuwe trainer. En een jaartje later dreigt dat scenario zich wééral te herhalen.

Als vervanger van Geraerts werd Blessin naar het Dudenpark gehaald. Opnieuw een uitstekende zet. De Duitser liet zijn ploeg andermaal meestrijden voor de titel, pakte de Beker van België en werd verkozen tot 'Trainer vh Seizoen' in de JPL. Maar nu zou ook hij dus op vertrekken staan.

Veel dichter bij gezin

Volgens Tavolieri drukt Sankt Pauli stevig door voor de komst van Blessin. Er zouden concrete onderhandelingen lopen om tot een persoonlijk akkoord te komen en de trainer zou er voor twee seizoenen kunnen tekenen. Hoewel Blessin zich goed voelt in het Dudenpark, zou het niet onlogisch zijn om de stap te zetten. Als Duitser droomt hij uiteraard ook van een kans in de Bundesliga.

Maar vooral het familiale plaatje speelt een belangrijke rol. Zijn vrouw Charlotte raakte een jaartje geleden immers gedeeltelijk verlamd na een ruggenmerg-infarct. Zijn bleef samen met hun drie dochters in Stuttgart achter om te revalideren terwijl Blessin in Brussel vertoefde. Nu zou hij dus de kans krijgen om een pak dichter bij zijn gezin te gaan werken.

Blessin hoort bij de drie beste coaches in de JPL ...

Meest recent

Anderlecht krijgt énorme buitenkans op ex-kampioenenmaker

RSC Anderlecht gaat komende zomer wellicht een nieuwe trainer aanstellen. De Brusselaars zullen de ...

46
46
Overmars geeft transferplannen van Antwerp prijs

Marc Overmars moet aan de bak. Hij zal zich nog eens moeten bewijzen als sportief directeur, want de ...

22
22
Alderweireld doorbreekt taboe: verborgen strijd raakt diep

Toby Alderweireld kende een carrière waar miljoenen voetballers alleen maar van kunnen ...

4
4
Jashari komt met straffe Club Brugge-onthulling

Ardon Jashari vertrok afgelopen zomer met slaande deuren bij Club Brugge. Hij trok naar AC Milan, ...

138
138
Grootste nachtmerrie Verhaeghe wordt plots werkelijkheid

Club Brugge viert sportief hoogdagen, maar achter de schermen hangt een groot probleem boven Jan ...

185
185
Beerschot speelt open kaart over toekomst Messoudi

Beerschot verloor in de Promotion Finale in de Challenger Pro League. Lommel SK was daarin een ...

118
118
'Plots drie stevige vertrekkers bij STVV'

STVV speelt vanavond in en tegen RSC Anderlecht. De kans is groot dat een aantal jongens rust ...

115
115
Via Lommel (ooit) naar Man City? "Eerst met Lommel in JPL"

Lommel SK hoopt in de terugmatch tegen FCV Dender de promotie naar de Jupiler Pro League te kunnen ...

33
33
Lichtpunt bij Anderlecht: dan toch ‘gouden transfer’?

RSC Anderlecht speelde 2-2 tegen KV Mechelen. Er waren héél weinig lichtpunten, maar ...

203
203
Tielemans heerst in finale: Engelse pers door dolle heen

Op zijn 29ste heeft Youri Tielemans een eerste Europese trofee op zijn palmares kunnen zetten. ...

168
168
'Enorme jackpot Club: Tzolis kiest transferbestemming'

Als Club Brugge donderdagavond beslag legt op zijn 20ste landstitel, zal Christos Tzolis daar een ...

525
525
'Ten Hag op tribunes Cegeka Arena: Genkie springt in oog'

KRC Genk bleef dinsdagavond op een 0-0-gelijkspel steken tegen Antwerp FC. Voor de gelegenheid was ...

87
87
Aston Villa wint Europa League! Hoofdrol Tielemans in finale

Aston Villa heeft woensdagavond beslag gelegd op de Europa League. In de finale had de Premier ...

85
85
Straffe vuurdoop Preud'homme: dríé knalaanwinsten voor Club

Club Brugge staat op punt op 'Director of Football' Dévy Rigaux te verliezen aan Feyenoord. ...

699
699
'Grote JPL-comeback Carl Hoefkens: gesprekken opgestart'

Terwijl de competitie op zijn laatste benen loopt, zijn heel wat eersteklassers al bezig met de ...

164
164
San Youri! Tielemans breekt finale open met heerlijke volley

Woensdagavond vormde Istanbul de gaststad van de Europa League-finale tussen SC Freiburg en Aston ...

69
69
'Alonso als wervelwind van start: transfervuurwerk Chelsea'

Slechts enkele maanden na zijn ontslag bij Real Madrid, heeft Xabi Alonso een nieuwe job gevonden. ...

138
138
Transfer onvermijdelijk: El Ouahdi doet boekje open

KRC Genk heeft dinsdag erg slechte zaken gedaan in de Europe Play-Offs. Het bleef op 0-0 steken ...

346
346
Twijfels duiken op: 'Anderlecht neemt groot risico met Sibierski'

RSC Anderlecht heeft nog twee matchen om zich te verzekeren van een Europees ticket, maar het is ook ...

587
587
Sterkhouder staat op bij Antwerp: "Iedereen kent zijn kwaliteit"

Enkele dagen na het ontslag van trainer Joseph Oosting, heeft Antwerp FC de rug ietwat kunnen ...

328
328
Geruchten nemen toe: heftige spanningen bij Club Brugge

Club Brugge kan bijna de titel vieren, maar in het Basecamp blijft het rommelen. Na het vertrek van ...

698
698
Van Bommel spreekt over mogelijke nieuwe job

Tussen 2022 en 2024 kende Mark van Bommel een zeer succesvolle passage bij Antwerp. In zijn eerste ...

263
263
AA Gent legt nog maar eens talent onder contract

Bij AA Gent hebben ze de laatste jaren een stevige inhaalbeweging qua jeugdopleiding gemaakt. Dat ...

41
41
'Club onvermurwbaar: grootmacht wandelen gestuurd'

Bij Club Brugge verliezen ze met Dévy Rigaux hun sportief directeur aan Feyenoord, maar dat ...

350
350
UEFA kondigt revolutie in EK-voorronde en Nations League aan

Voor de Rode Duivels staan er drukke tijden voor de boeg. In de komende weken bereiden ze zich voor ...

125
125

Meer sportnieuws