Aardschok bij Union: 'Blessin op weg naar uitgang'

1295 stemmen
Aardschok bij Union: 'Blessin op weg naar uitgang'

Voor het derde jaar op rij dreigt Union SG ondanks een sterk seizoen op zoek te moeten gaan naar een nieuwe hoofdtrainer. Transferwatcher Sacha Tavolieri meldt namelijk dat Alexander Blessin naar de uitgang is in het Dudenpark. De Duitser zou in de Bundesliga aan de slag kunnen gaan bij promovendus Sankt Pauli.

Union maakte in de zomer van 2021 na tientallen jaren zijn rentree op het hoogste niveau en dat werd de start van een succesverhaal. Als promovendus wisten de Unionisten zelfs meteen volop mee te strijden voor de titel. Dat succes had echter ook een keerzijde. Zo zagen de Brusselaars naast verschillende sterkhouders ook trainer Felice Mazzu vetrekken.

De Italiaanse Belg ging namelijk in op de avances van stadsrivaal Anderlecht. Union besloot uiteindelijk om zijn opvolger intern aan te duiden en promoveerde assistent-trainer Geraerts naar T1. Dat bleek een uitstekende keuze. Onder Geraerts deed Union weer volop mee voor de titel én werd een fraai Europees parcours afgelegd.

LEES OOK: Burgess kent zijn sanctie na pikante uitspraken

Bekerwinnaar Blessin

Maar wederom liep het na het seizoen fout. Omdat trainer en club geen akkoord vonden over een nieuwe overeenkomst, werd besloten om de samenwerking stop te zetten. Bijgevolg moest Union opnieuw op zoek naar een nieuwe trainer. En een jaartje later dreigt dat scenario zich wééral te herhalen.

Als vervanger van Geraerts werd Blessin naar het Dudenpark gehaald. Opnieuw een uitstekende zet. De Duitser liet zijn ploeg andermaal meestrijden voor de titel, pakte de Beker van België en werd verkozen tot 'Trainer vh Seizoen' in de JPL. Maar nu zou ook hij dus op vertrekken staan.

Veel dichter bij gezin

Volgens Tavolieri drukt Sankt Pauli stevig door voor de komst van Blessin. Er zouden concrete onderhandelingen lopen om tot een persoonlijk akkoord te komen en de trainer zou er voor twee seizoenen kunnen tekenen. Hoewel Blessin zich goed voelt in het Dudenpark, zou het niet onlogisch zijn om de stap te zetten. Als Duitser droomt hij uiteraard ook van een kans in de Bundesliga.

Maar vooral het familiale plaatje speelt een belangrijke rol. Zijn vrouw Charlotte raakte een jaartje geleden immers gedeeltelijk verlamd na een ruggenmerg-infarct. Zijn bleef samen met hun drie dochters in Stuttgart achter om te revalideren terwijl Blessin in Brussel vertoefde. Nu zou hij dus de kans krijgen om een pak dichter bij zijn gezin te gaan werken.

Blessin hoort bij de drie beste coaches in de JPL ...

Meest recent

Euvrard komt met groot nieuws over toekomst bij Standard

De kans lijkt alsmaar groter dat Standard straks voor de eerste keer sinds het seizoen 2020/21 nog ...

31
31
Tottenham moet blijven bibberen tot slotspeeldag

De strijd om het behoud in de Premier League zal pas op de slotspeeldag beslist worden. Tottenham ...

34
34
'Monaco shopt in JPL en beslist over Faes'

Voor AS Monaco eindigde het seizoen vorig weekend met een ontgoocheling. Het ging in zijn slotmatch ...

51
51
Standard grijpt de macht in PO2, Genk verliest weer punten

Standard heeft op de voorlaatste speeldag een grote stap gezet richting eindwinst in de Europe ...

139
139
Arsenal is kampioen: puntenverlies City beslist titelstrijd

Het doek is dinsdagavond gevallen over de Engelse titelstrijd. Arsenal heeft zich na maar liefst 22 ...

94
94
Burgess kent zijn sanctie na pikante uitspraken

Union moet in de komende dagen hopen op een mirakel om nog landskampioen te worden. Het mag zelf ...

176
176
Nieuwe coach Essevee verklaart verrassende keuze

Bij Zulte Waregem wilden ze na het verzekeren van het behoud zo snel mogelijk de trainersknoop voor ...

82
82
'Titanenstrijd los: 3 grootmachten melden zich voor Tzolis'

Donderdag kan Club Brugge met een zege tegen KV Mechelen de landstitel veroveren. Als dat lukt, zal ...

394
394
'WK én toptransfer voor Fernandez-Pardo'

Matias Fernandez-Pardo kent spannende weken. De aanvaller koos voor België en gaat mee naar het ...

115
115
'KV Mechelen realiseert toptransfer in Bundesliga'

KV Mechelen kent een zeer goed seizoen, dat ze hopen af te sluiten met een Europees ticket. De ...

245
245
‘Club Brugge in shock: Anderlecht jaagt op topdeal’

Anderlecht mikt op een opvallende zomertransfer, en dat zorgt voor grte nervositeit in Brugge. Club ...

747
747
Verhuurde JPL-spelers: spits sluit seizoen op mooie wijze af

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

21
21
Baseggio raadt Anderlecht deze JPL-toptransfer aan

RSC Anderlecht gaat een drukke zomermercato tegemoet, maar het is ook niet dat Antoine Sibierski van ...

540
540
'Antonio Conte dropt enorme bom bij Napoli'

Napoli kent een moeilijk seizoen. De Champions League-campagne was een grote flop en in de Serie A ...

116
116
Strijkt Romelu Lukaku plots neer in de Eredivisie?

Waar speelt Romelu Lukaku volgend seizoen? Elke fan van RSC Anderlecht hoopt op een mirakel, maar ...

260
260
'Club Brugge weigert monsterbod van 30 miljoen euro'

Club Brugge gaat komende zomer weer héél veel aanbiedingen krijgen. De toekomstige ...

858
858
Dilemma voor Standard en Euvrard: "Wat gaan we doen?"

Standard weet wat het moet doen in Westerlo: winnen. Het is dan hopen op puntenverlies van KRC Genk ...

130
130
'Trainerswals in JPL: zes (!) coaches richting exit'

Het is stilaan helaas een jaarlijkse traditie: de onophoudelijke trainerwals in de Jupiler Pro ...

227
227
Genk-Antwerp: renovatiewerken Haroun, primeur voor Hayen

Donderdag kan de titelrace in een beslissende plooi vallen, maar in de Europe Play-Offs blijft het ...

214
214
Opvallende actie Hans Vanaken lokt massa reacties uit

Club Brugge veegde zondagavond de vloer aan met concurrent Union en vond in Hans Vanaken een ...

581
581
'Kanga buiten: AA Gent geeft razende fans hun zin'

De komende dagen staat er voor AA Gent nog een Europees ticket op het spel, al lijkt dat momenteel ...

595
595
'Sibierski verrast: steunpilaar RSCA mag beschikken'

In de resterende twee wedstrijden moet RSC Anderlecht nog een Europees ticket uit de brand zien te ...

1018
1018
Antwerp in vieze papieren? “Pas binnen tien jaar…”

Royal Antwerp FC kent een desastreus seizoen. The Great Old haalde een paar jaar geleden nog de ...

366
366
‘Rigaux doet wenkbrauwen fronsen bij Club Brugge’

Club Brugge staat op het punt kampioen te worden, maar Blauw-Zwart zit achter de schermen met een ...

558
558
Eden Hazard doet boekje open over Real: “Ik wilde dat niet!”

Eden Hazard wordt gezien als één van de beste Belgische spelers ooit. De buitenspeler ...

357
357

Meer sportnieuws