Aardschok bij Union: 'Blessin op weg naar uitgang'

door
Aardschok bij Union: 'Blessin op weg naar uitgang'

Voor het derde jaar op rij dreigt Union SG ondanks een sterk seizoen op zoek te moeten gaan naar een nieuwe hoofdtrainer. Transferwatcher Sacha Tavolieri meldt namelijk dat Alexander Blessin naar de uitgang is in het Dudenpark. De Duitser zou in de Bundesliga aan de slag kunnen gaan bij promovendus Sankt Pauli.

Union maakte in de zomer van 2021 na tientallen jaren zijn rentree op het hoogste niveau en dat werd de start van een succesverhaal. Als promovendus wisten de Unionisten zelfs meteen volop mee te strijden voor de titel. Dat succes had echter ook een keerzijde. Zo zagen de Brusselaars naast verschillende sterkhouders ook trainer Felice Mazzu vetrekken.

De Italiaanse Belg ging namelijk in op de avances van stadsrivaal Anderlecht. Union besloot uiteindelijk om zijn opvolger intern aan te duiden en promoveerde assistent-trainer Geraerts naar T1. Dat bleek een uitstekende keuze. Onder Geraerts deed Union weer volop mee voor de titel én werd een fraai Europees parcours afgelegd.

LEES OOK: Done deal: Union maakt uitgaande transfer bekend

Bekerwinnaar Blessin

Maar wederom liep het na het seizoen fout. Omdat trainer en club geen akkoord vonden over een nieuwe overeenkomst, werd besloten om de samenwerking stop te zetten. Bijgevolg moest Union opnieuw op zoek naar een nieuwe trainer. En een jaartje later dreigt dat scenario zich wééral te herhalen.

Als vervanger van Geraerts werd Blessin naar het Dudenpark gehaald. Opnieuw een uitstekende zet. De Duitser liet zijn ploeg andermaal meestrijden voor de titel, pakte de Beker van België en werd verkozen tot 'Trainer vh Seizoen' in de JPL. Maar nu zou ook hij dus op vertrekken staan.

Veel dichter bij gezin

Volgens Tavolieri drukt Sankt Pauli stevig door voor de komst van Blessin. Er zouden concrete onderhandelingen lopen om tot een persoonlijk akkoord te komen en de trainer zou er voor twee seizoenen kunnen tekenen. Hoewel Blessin zich goed voelt in het Dudenpark, zou het niet onlogisch zijn om de stap te zetten. Als Duitser droomt hij uiteraard ook van een kans in de Bundesliga.

Maar vooral het familiale plaatje speelt een belangrijke rol. Zijn vrouw Charlotte raakte een jaartje geleden immers gedeeltelijk verlamd na een ruggenmerg-infarct. Zijn bleef samen met hun drie dochters in Stuttgart achter om te revalideren terwijl Blessin in Brussel vertoefde. Nu zou hij dus de kans krijgen om een pak dichter bij zijn gezin te gaan werken.

Blessin hoort bij de drie beste coaches in de JPL ...

Meest recent

'Club en Anderlecht mengen zich in strijd om JPL-sensatie'

Anderlecht was deze winter al behoorlijk actief op de transfermarkt en haalde al drie nieuwe spelers ...

91
91
'Knoop doorgehakt over transfers Deman en Engels'

De wintermercato krijgt een extra cachet door het WK van volgende zomer. Vele spelers zullen ...

28
28
'Garcia gruwelt na nieuwe wending rond Bounida'

Dit seizoen beleeft Rayane Bounida eindelijk zijn langverwachte grote doorbraak. Het 19-jarige ...

62
62
'Westerlo haalt weer Turk, Kortrijk grijpt naast oude bekende'

Volgende week sluit de wintermercato alweer zijn deuren en dus zijn vele clubs nog snel op zoek naar ...

19
19
'Witte rook bij KVM: Lauberbach out, vervanger bekend'

KV Mechelen kreeg vorig weekend een tik in de strijd om de Champions' Play-Off, want het moest tegen ...

85
85
'Anderlecht-speler gespot op luchthaven: transfer nabij'

Anderlecht stelde dinsdag zijn derde aanwinst van deze winter voor. Na Justin Heekeren en Danylo ...

171
171
Patro sluit aan bij top, enorme stunt Club NXT

Er staat deze week een midweekspeeldag op het programma in de Challenger Pro League. Dinsdagavond ...

151
151
Atalanta-coach: "Dat mist De Ketelaere nog"

Voor Union wordt kwalificatie voor de play-offs van de Champions League schier onmogelijk. De ...

60
60
De Zerbi geeft glasheldere reden voor passeren Vermeeren

Woensdagavond staat de slotspeeldag van de league phase van de Champions League op het programma. ...

131
131
Hubert ziet enorm nadeel voor Union in Champions League

Union SG speelt morgenavond in de Champions League in Brussel tegen Atalanta. Een match die ze ...

60
60
Lierse SK strikt ex-speler Anderlecht en Antwerp

Lierse SK is een club die vooral op de Belgische markt kijkt voor versterking. Ze hebben vandaag een ...

49
49
'Standard drukt door voor aanwinst nummer vier'

Standard gaat mogelijk nog versterking halen de komende dagen. Volgens buitenlandse bronnen hebben ...

103
103
‘Bayern ontploft: Kompany dropt krankzinnige transferbom’

Bayern zet de transfermarkt in brand. Kompany wil tot €100 miljoen gooien op een ster die ...

293
293
Romano: "Club Brugge doet bod op hem"

Club Brugge is heel erg bezig om zich nog te versterken. Ook voor Club NXT. De Bruggelingen hebben ...

253
253
Cercle Brugge pakt uit met miljoenentransfer

Cercle Brugge heeft vandaag een nieuwe speler aangekondigd. De Bruggelingen hebben een verdediger ...

36
36
Verhuurde JPL-spelers: lachende gezichten bij RSCA en Gent

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

142
142
'Done deal: AA Gent zet grootverdiener bij grof huisvuil'

Na een fraaie zes op zes tegen Anderlecht en Standard staat AA Gent opnieuw in de top zes. Om die ...

496
496
Smaakmaker spreekt klare taal over exit bij Club Brugge

Om een plekje te bemachtigen in de knock-outfase van de Champions League rekent Club Brugge woensdag ...

380
380
Bom barst op de Bosuil: 'Gheysens plukt Antwerp kaal'

Voor nieuwjaar leek de lucht op te klaren bij Antwerp, maar intussen gaan alle alarmbellen weer af ...

1307
1307
Hasi maakt gehakt van Anderlecht-flop: "Een kutspeler"

Nu het inkomend huiswerk afgerond lijkt ligt de focus bij RSC Anderlecht in de rest van de ...

696
696
Leko op hete kolen: CL-selectie Club Brugge bekend

Hoogspanning in Jan Breydel, waar Club Brugge woensdag tegen Olympique Marseille een ticket voor de ...

252
252
Brusselmans breekt na zitting: "Het moet stoppen!"

Voor Herman Brusselmans zijn het al moeilijke tijden geweest. De schrijver/columnist stond plots in ...

181
181
'Anderlecht vindt akkoord: Renard rondt huiswerk af'

Plots gaat het snel bij RSC Anderlecht, dat met Moussa Diarra zopas al een derde winteraanwinst ...

390
390
D-Day in Brugge: Leko zaait mist over Tzolis en Mignolet

Woensdag is het money time voor Club Brugge, dat in eigen huis wellicht nood heeft aan zege tegen ...

176
176
Achter gesloten deuren: Marc Coucke emotioneel geraakt

Bij RSC Anderlecht stond de sfeer de voorbije dagen onder hoogspanning. Het puntenverlies tegen ...

347
347

Meer sportnieuws