Aardschok bij Union: 'Blessin op weg naar uitgang'

1295 stemmen
Aardschok bij Union: 'Blessin op weg naar uitgang'

Voor het derde jaar op rij dreigt Union SG ondanks een sterk seizoen op zoek te moeten gaan naar een nieuwe hoofdtrainer. Transferwatcher Sacha Tavolieri meldt namelijk dat Alexander Blessin naar de uitgang is in het Dudenpark. De Duitser zou in de Bundesliga aan de slag kunnen gaan bij promovendus Sankt Pauli.

Union maakte in de zomer van 2021 na tientallen jaren zijn rentree op het hoogste niveau en dat werd de start van een succesverhaal. Als promovendus wisten de Unionisten zelfs meteen volop mee te strijden voor de titel. Dat succes had echter ook een keerzijde. Zo zagen de Brusselaars naast verschillende sterkhouders ook trainer Felice Mazzu vetrekken.

De Italiaanse Belg ging namelijk in op de avances van stadsrivaal Anderlecht. Union besloot uiteindelijk om zijn opvolger intern aan te duiden en promoveerde assistent-trainer Geraerts naar T1. Dat bleek een uitstekende keuze. Onder Geraerts deed Union weer volop mee voor de titel én werd een fraai Europees parcours afgelegd.

LEES OOK: ‘Anderlecht, Standard én Union strijden om miljoenentransfer’

Bekerwinnaar Blessin

Maar wederom liep het na het seizoen fout. Omdat trainer en club geen akkoord vonden over een nieuwe overeenkomst, werd besloten om de samenwerking stop te zetten. Bijgevolg moest Union opnieuw op zoek naar een nieuwe trainer. En een jaartje later dreigt dat scenario zich wééral te herhalen.

Als vervanger van Geraerts werd Blessin naar het Dudenpark gehaald. Opnieuw een uitstekende zet. De Duitser liet zijn ploeg andermaal meestrijden voor de titel, pakte de Beker van België en werd verkozen tot 'Trainer vh Seizoen' in de JPL. Maar nu zou ook hij dus op vertrekken staan.

Veel dichter bij gezin

Volgens Tavolieri drukt Sankt Pauli stevig door voor de komst van Blessin. Er zouden concrete onderhandelingen lopen om tot een persoonlijk akkoord te komen en de trainer zou er voor twee seizoenen kunnen tekenen. Hoewel Blessin zich goed voelt in het Dudenpark, zou het niet onlogisch zijn om de stap te zetten. Als Duitser droomt hij uiteraard ook van een kans in de Bundesliga.

Maar vooral het familiale plaatje speelt een belangrijke rol. Zijn vrouw Charlotte raakte een jaartje geleden immers gedeeltelijk verlamd na een ruggenmerg-infarct. Zijn bleef samen met hun drie dochters in Stuttgart achter om te revalideren terwijl Blessin in Brussel vertoefde. Nu zou hij dus de kans krijgen om een pak dichter bij zijn gezin te gaan werken.

Blessin hoort bij de drie beste coaches in de JPL ...

Meest recent

'Sibierski baalt: aanwinst zet Anderlecht in wachtkamer'

Anderlecht wou tegen zijn eerste Europese opdracht zijn vier belangrijkste aanwinsten binnen hebben, ...

0
0
'Club Brugge plukt staflid weg bij Rode Duivels'

Bij Club Brugge zijn ze dezer dagen druk bezig zich te versterken. Met Yann Sommer en Andrej Vasovic ...

41
41
Grote zorgen om Malick Fofana na update van trainer

Rudi Garcia deed op dit WK geen beroep op Malick Fofana bij de Rode Duivels. De 21-jarige winger was ...

20
20
Wesley Sonck zag Anderlecht-sprookje nachtmerrie worden

Sommige transfers lijken een kwestie van tijd. Alles ligt klaar, de verhuis is geregeld en de ...

70
70
'Anderlecht slikt wéér blessuredomper'

Binnen exact een week moet Anderlecht al een eerste keer aan de bak, want volgende donderdag moet ...

249
249
Tweede keer prijs voor KVK: ex-prijsschutter 1B tekent

KV Kortrijk wist zijn verblijf in de Challenger Pro League te beperken tot amper één ...

51
51
TRANSFERUURTJE: 'Club grijpt mis, Standard slaat weer toe'

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

179
179
‘Bliksemontslag Tuchel? Engelse bond hakt knoop door’

Engeland werd in de halve finale van het WK uitgeschakeld door Argentinië. The Three Lions ...

116
116
Snoeiharde Scaloni maakt criticasters met de grond gelijk

Argentinië – Engeland werd een heuse veldslag. De Engelsen leken op weg naar de ...

77
77
Marc Coucke ongewild middelpunt van enorme oplichting

Marc Coucke staat al jarenlang bekend als een steenrijk zakenman en uiteraard eigenaar van ...

98
98
‘Anderlecht, Standard én Union strijden om miljoenentransfer’

De Belgische clubs zijn de transfermarkt aan het afspeuren naar opportuniteiten. RSC Anderlecht, ...

330
330
'Lukaku keert zijn kar: transferwending in de maak'

Na de uitschakeling op het WK werken verschillende Rode Duivels aan een transfer. Youri Tielemans, ...

305
305
'Anderlecht kan nog fraai bedrag vangen voor jeugdproduct'

Bij Anderlecht mogen we in de komende weken nog de nodige transferactiviteit verwachten, want op ...

134
134
'Genk staat op zucht van megatransfer'

Het is bij KRC Genk al een bewogen zomer geweest, met onder meer een plotse gedwongen trainerswissel ...

174
174
KV Kortrijk shopt bij Standard en haalt oude bekende terug

KV Kortrijk opent zijn seizoen op 7 augustus meteen met een pittige affiche, want het moet in de ...

60
60
Argentijnen gooien olie op het vuur na zege tegen Engeland

Regerend wereldkampioen Argentinië kan zijn titel nog altijd gaan verlengen, want het plaatste ...

125
125
'Preud'homme drukt meteen stempel bij Club met straffe deal'

De zomermercato van Club Brugge lijkt in de laatste week helemaal op gang gekomen te zijn. Na het ...

993
993
'AZ zet alles op alles op voor Jupiler Pro League-talent'

AZ Alkmaar heeft zijn zinnen gezet op een talent uit de Jupiler Pro League. De Nederlandse subtopper ...

57
57
Vlaamse BV bekent: "Ben verliefd op Romelu Lukaku"

Romelu Lukaku heeft er een mooi WK opzitten. De aanvaller kwam met heel wat twijfels (en fysieke ...

224
224
Tuchel krijgt volle laag, Engelse coach slaat terug

Thomas Tuchel en Engeland liggen uit het WK. De Duitse trainer krijgt de nodige kritiek na de zeer ...

287
287
'Tzolis vindt akkoord: monsterdeal voor Club Brugge'

Christos Tzolis gaat Club Brugge deze mercato verlaten. Dat staat in principe voor 99,99% vast. De ...

704
704
Nieuwe Courtois-eis schiet Rode Duivels in verkeerde keelgat

Thibaut Courtois wil tijdens de Nations League rust nemen en daarna opnieuw zijn plaats opeisen. Dat ...

515
515
De Condé spreekt zich uit over ingaande megatransfer van Genk

KRC Genk is van plan nog stevig toe te slaan op de transfermarkt. De Limburgers willen nog een spits ...

436
436
Messi reageert en zet criticasters stevig op hun plaats

Lionel Messi is de beste voetballer ooit. Daar bestaat eigenlijk geen twijfel meer over. In de halve ...

110
110
Manchester United krijgt rijpe Tielemans: nu kan hij écht schitteren

Youri Tielemans versierde knap een transfer naar Manchester United. Het is een noodzakelijke stap in ...

62
62

Meer sportnieuws