Aardschok bij Union: 'Blessin op weg naar uitgang'

1295
Aardschok bij Union: 'Blessin op weg naar uitgang'

Voor het derde jaar op rij dreigt Union SG ondanks een sterk seizoen op zoek te moeten gaan naar een nieuwe hoofdtrainer. Transferwatcher Sacha Tavolieri meldt namelijk dat Alexander Blessin naar de uitgang is in het Dudenpark. De Duitser zou in de Bundesliga aan de slag kunnen gaan bij promovendus Sankt Pauli.

Union maakte in de zomer van 2021 na tientallen jaren zijn rentree op het hoogste niveau en dat werd de start van een succesverhaal. Als promovendus wisten de Unionisten zelfs meteen volop mee te strijden voor de titel. Dat succes had echter ook een keerzijde. Zo zagen de Brusselaars naast verschillende sterkhouders ook trainer Felice Mazzu vetrekken.

De Italiaanse Belg ging namelijk in op de avances van stadsrivaal Anderlecht. Union besloot uiteindelijk om zijn opvolger intern aan te duiden en promoveerde assistent-trainer Geraerts naar T1. Dat bleek een uitstekende keuze. Onder Geraerts deed Union weer volop mee voor de titel én werd een fraai Europees parcours afgelegd.

LEES OOK: RSCA-flop, nu verrassing bij Union: "Wist wat ik waard ben"

Bekerwinnaar Blessin

Maar wederom liep het na het seizoen fout. Omdat trainer en club geen akkoord vonden over een nieuwe overeenkomst, werd besloten om de samenwerking stop te zetten. Bijgevolg moest Union opnieuw op zoek naar een nieuwe trainer. En een jaartje later dreigt dat scenario zich wééral te herhalen.

Als vervanger van Geraerts werd Blessin naar het Dudenpark gehaald. Opnieuw een uitstekende zet. De Duitser liet zijn ploeg andermaal meestrijden voor de titel, pakte de Beker van België en werd verkozen tot 'Trainer vh Seizoen' in de JPL. Maar nu zou ook hij dus op vertrekken staan.

Veel dichter bij gezin

Volgens Tavolieri drukt Sankt Pauli stevig door voor de komst van Blessin. Er zouden concrete onderhandelingen lopen om tot een persoonlijk akkoord te komen en de trainer zou er voor twee seizoenen kunnen tekenen. Hoewel Blessin zich goed voelt in het Dudenpark, zou het niet onlogisch zijn om de stap te zetten. Als Duitser droomt hij uiteraard ook van een kans in de Bundesliga.

Maar vooral het familiale plaatje speelt een belangrijke rol. Zijn vrouw Charlotte raakte een jaartje geleden immers gedeeltelijk verlamd na een ruggenmerg-infarct. Zijn bleef samen met hun drie dochters in Stuttgart achter om te revalideren terwijl Blessin in Brussel vertoefde. Nu zou hij dus de kans krijgen om een pak dichter bij zijn gezin te gaan werken.

Blessin hoort bij de drie beste coaches in de JPL ...

Meest recent

Coosemans niet euforisch: "Dat is de volgende stap"

RSC Anderlecht kende een zeer goede week. Na zeges tegen KVC Westerlo en RB Salzburg pakten ze ook ...

18
18
Vanaken woedend na Club-RSCA: "Schaf die VAR af"

Club Brugge en RSC Anderlecht deelden de punten in het Jan Breydelstadion. Het werd 1-1 na een al ...

194
194
Club Brugge en Anderlecht delen de punten na matige topper

Club Brugge werkte namiddag de topper tegen RSC Anderlecht af. Het werd zeker niet de meest ...

82
82
Weer geen zege voor Napoli: exit Allegri?

Napoli speelde namiddag de topper in eigen huis tegen Lazio. Een match die ze maar beter konden ...

8
8
Club Brugge op voorsprong tegen RSCA: "Zielig!"

Club Brugge en RSC Anderlecht begonnen om 13u30 aan de topper in het Jan Breydelstadion. De eerste ...

159
159
Grote uitblinker bij Lommel: "Had drie keer moeten scoren"

Lommel SK pakte een knap punt op het veld van Royal Antwerp FC. De promovendus is bezig aan een goed ...

8
8
Bayern München komt met nieuwe update over Kompany

Vincent Kompany staat dicht bij zijn terugkeer als trainer van Bayern München. Volgens Uli ...

43
43
Spelersgroep Antwerp velt oordeel over ontslag Compper

Royal Antwerp FC is bezig aan een toch wel erbarmelijk seizoen. De Great Old heeft zeker niet de ...

190
190
Bruno kent zijn verdict: Anderlecht neemt grote beslissing

Het zag er een week geleden bijzonder somber uit voor Vitor Bruno bij Anderlecht. Na tegenvallende ...

127
127
Leko mist plots vier spelers, Bruno verrast

Club Brugge en RSC Anderlecht spelen om 13u30 de topper van deze speeldag. Ivan Leko en Vitor Bruno ...

115
115
Rits onthult wat hij hoort over Vitor Bruno bij Anderlecht

Mats Rits werd door Olivier Renard en Tim Borguet op bedenkelijke wijze naar de C-kern gestuurd. Na ...

230
230
TRANSFERUURTJE: Toptransfer voor Forbs, De Winter grof wild

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

112
112
Coucke opgeschrikt door bijtincident: politie grijpt hard in

Een opvallende weekend is het voor Anderlecht-eigenaar Marc Coucke. Deze namiddag staat Paars-Wit ...

49
49
‘Strijd om Seys barst los: dan in stroomversnelling’

Joaquin Seys is grof wild. De linksback is dit seizoen een absolute smaakmaker bij Club Brugge, ...

125
125
Code rood bij KRC Genk: Thorup verrast met ingreep

KRC Genk kampt met een 15 op 30 en dat is te weinig voor de Limburgers. Het is dan ook code rood ...

376
376
Valentine schrikt van waarheid Ruben Van Gucht: "Dat kan toch niet?"

Een gewone avond op de sofa draaide voor Ruben Van Gucht (39) uit op een onverwachte terugblik. Wat ...

103
103
Pijnlijke tendens Westerlo: spelers grijpen in

Westerlo zit in de hoek waar de klappen vallen. De Kemphanen incasseerden afgelopen drie wedstrijden ...

47
47
‘Club Brugge – Anderlecht: Leko voert twee wissels door’

De meest interessante affiche van speeldag 11 van de Jupiler Pro League is ongetwijfeld Club Brugge ...

272
272
‘Koni De Winter is stikjaloers op één Rode Duivel’

Koni De Winter wil niet meer voor de Rode Duivels spelen. Zijn omgeving spreekt van “iets ...

490
490
Boskamp begrijpt één man bij RSCA niet: "Waarom doe je dat?"

RSC Anderlecht is versterkt uit de zomermercato gekomen. Bij Paars-Wit hebben ze echter een ...

110
110
KBVB stelt nieuwe bondscoach Red Flames voor

Elisabet Gunnarsdóttir werd enkele weken geleden ontslagen als bondscoach van de Red Flames. ...

120
120
Zorgt Ivan Leko voor verrassing tegen Anderlecht?

Club Brugge neemt het zondag op tegen RSC Anderlecht. Blauw-Zwart moet Freddie Potts missen wegens ...

184
184
Zoektocht voor Tielemans: maakte Carrick een grote fout?

Youri Tielemans liet tegen AS Roma opnieuw zien wat hij Manchester United kan bijbrengen. De Rode ...

91
91
Club Brugge versus Anderlecht: de rollen zijn omgedraaid

Club Brugge-Anderlecht is nog altijd de grootste Belgische voetbalmatch die er is. Alleen is Brugge ...

292
292
‘Alle schaamte voorbij: Anderlecht vernedert Bruno’

In juni was Vítor Bruno voor Anderlecht nog “duidelijk onze topkandidaat”. Vier ...

391
391

Meer sportnieuws