Van Basten geeft oprechte mening over Romelu Lukaku

1237
Van Basten geeft oprechte mening over Romelu Lukaku

De Rode Duivels willen zich woensdagavond tegen Oekraïne verzekeren van een plek in de volgende ronde van het EK. Daarvoor rekenen ze onder meer op Romelu Lukaku. Die wil zelf dan weer zijn status van 'pechvogel van het toernooi' zo snel mogelijk van zich afschudden.

Eind februari 2010 maakte Lukaku zijn officiële debuut als Rode Duivel, op dat moment moest hij nog 17 jaar worden. En dat werd de start van een succesverhaal. In eerste instantie moest de aanvaller nog vrede nemen met een rol als doublure van Christian Benteke, al snel groeide hij echter uit tot de vaste eerste spits.

Ondertussen heeft het jeugdproduct van RSC Anderlecht meer dan 115 interlands achter zijn naam staan. Daarin scoorde hij inmiddels 85 keer. Hierdoor geldt Lukaku nu toch al een tijdje als nationale topschutter aller tijden. En een aantal van zijn doelpunten waren ook van goudwaarde voor de nationale ploeg.

LEES OOK: ‘Lukaku krijgt plots oude bekende als nieuwe Fener-coach’

Gouden goals en pijnlijke missers

Denk bijvoorbeeld aan zijn dubbelklapper in Kroatië, wat België een ticket voor het WK 2014 opleverde. Of aan zijn legendarische treffers tegen de VS. In totaal zit hij bovendien al aan elf treffers op de eindrondes van EK's en WK's. Om maar te zwijgen van zijn productie in de kwalificatiecampagnes.

Maar zijn laatste wedstrijden op grote toernooien zijn vooral onfortuinlijk. Op het WK in Qatar deed Lukaku er alles aan om fit te raken voor de cruciale match tegen Kroatië, maar tijdens dat duel liet hij een pak kansen liggen. Ook dit EK tekende hij al voor enkele missers en zag hij nog eens drie doelpunten afgekeurd worden.

Marco van Basten zwaait met lof

Toch blijft de meerwaarde van Lukaku buiten kijf staan. Binnen de voetballerij krijgt hij overigens wel de nodige waardering. Marco van Basten, destijds drievoudig winnaar van de Gouden Bal, nam het afgelopen weekend bij de NOS bijvoorbeeld nog voor hem op. "Hij is een goede spits, staat altijd goed voor de goal. Hij is ook altijd sterk bezig met zijn lichaam. Hij deed tegen Roemenië weer goede acties waarbij hij de tegenstander met zijn lichaam afschermde. Hij kan ook goed kaatsen. Hij is een beetje ongelukkig met die afgekeurde doelpunten, maar is wel overal bij betrokken. Ik vind het een goede spits", aldus Van Basten.

Lukaku verdient meer erkenning in ons land ...

Meest recent

Lommel SK heeft ruwe diamant: "Topspeler in wording"

Bij Lommel SK hebben ze een aantal zeer goede spelers in de rangen. Eén van hen schitterde op ...

1
1
Harde val voor De Cat: Duitsland sloopt wonderkind

In augustus noemde Duitsland Nathan De Cat nog de ‘Star-Neuzugang’ van Hoffenheim. Begin ...

19
19
Bruno doodeerlijk over verschil tussen RSCA en Club Brugge

Vitor Bruno heeft zijn criticasters de mond gesnoerd na een zeer goede week voor RSC Anderlecht. De ...

63
63
Goal Tielemans, fouten Lammens én comeback voor Man Utd

Manchester United begon als laatste in de Premier League aan zijn duel tegen Aston Villa. Ongezien. ...

40
40
Leko komt met héél opvallende woorden over Bruno

RSC Anderlecht pakte puur op karakter een punt op het veld van Club Brugge, dat de betere ploeg was. ...

140
140
Biancone slikt woorden in: "Zij hebben me de mond gesnoerd"

Enkele weken geleden was het nog crisis bij Anderlecht, maar dezer dagen staat Paars-Wit er al een ...

69
69
'Napoli neemt drastische beslissing over De Bruyne'

Napoli is er dit weekend alweer niet in geslaagd om te winnen, want het bleef tegen Lazio steken op ...

48
48
Fout Cvetkovic of Mechele? Fans gaan zwaar in de clinch

De kraker tussen Club Brugge en Anderlecht heeft zondag geen winnaar gekregen, want de twee rivalen ...

293
293
Tienkoppig Eupen zadelt Lierse met gigantische crisis op

Het wordt steeds heter onder de voeten van Lierse-coach Arno Van den Abbeel. De voormalige T1 van de ...

22
22
Cvetkovic over de 1-1: "Het was misschien een fout, maar..."

Anderlecht is erin geslaagd om het vertrouwen te behouden na een uitstekende week. Na de zeges tegen ...

425
425
Buffalo's gaan voorbij kranig KVK: De Mil wipt naar leiding

AA Gent heeft deze namiddag optimaal geprofiteerd van de 'uitschuiver' van Club Brugge. De Buffalo's ...

49
49
"Kwam om show te verkopen": Club Brugge woedend op ref

De klassieker tussen Club Brugge en Anderlecht is zondagnamiddag op 1-1 geëindigd en dat was ...

647
647
Brighton blijft verbazen, Sunderland stunt weg van laatste plaats

In de Premier League is er zondagnamiddag één en ander verschoven in het klassement. ...

63
63
Ajax grijpt in slotseconden naast koppositie in Eredivisie

Ajax heeft zondagnamiddag een uitgelezen kans laten liggen om minstens voorlopig aan de leiding te ...

25
25
Bom barst bij Club Brugge: Diakhon stormt woedend weg

Club Brugge zal ongetwijfeld meer verwacht hebben van de klassieker tegen Anderlecht, waarin het ...

548
548
Coosemans niet euforisch: "Dat is de volgende stap"

RSC Anderlecht kende een zeer goede week. Na zeges tegen KVC Westerlo en RB Salzburg pakten ze ook ...

214
214
Vanaken woedend na Club-RSCA: "Schaf die VAR af"

Club Brugge en RSC Anderlecht deelden de punten in het Jan Breydelstadion. Het werd 1-1 na een al ...

1045
1045
Club Brugge en Anderlecht delen de punten na matige topper

Club Brugge werkte namiddag de topper tegen RSC Anderlecht af. Het werd zeker niet de meest ...

162
162
Weer geen zege voor Napoli: exit Allegri?

Napoli speelde namiddag de topper in eigen huis tegen Lazio. Een match die ze maar beter konden ...

27
27
Club Brugge op voorsprong tegen RSCA: "Zielig!"

Club Brugge en RSC Anderlecht begonnen om 13u30 aan de topper in het Jan Breydelstadion. De eerste ...

210
210
Grote uitblinker bij Lommel: "Had drie keer moeten scoren"

Lommel SK pakte een knap punt op het veld van Royal Antwerp FC. De promovendus is bezig aan een goed ...

16
16
Bayern München komt met nieuwe update over Kompany

Vincent Kompany staat dicht bij zijn terugkeer als trainer van Bayern München. Volgens Uli ...

101
101
Spelersgroep Antwerp velt oordeel over ontslag Compper

Royal Antwerp FC is bezig aan een toch wel erbarmelijk seizoen. De Great Old heeft zeker niet de ...

329
329
Bruno kent zijn verdict: Anderlecht neemt grote beslissing

Het zag er een week geleden bijzonder somber uit voor Vitor Bruno bij Anderlecht. Na tegenvallende ...

255
255
Leko mist plots vier spelers, Bruno verrast

Club Brugge en RSC Anderlecht spelen om 13u30 de topper van deze speeldag. Ivan Leko en Vitor Bruno ...

125
125

Meer sportnieuws