Van Basten geeft oprechte mening over Romelu Lukaku

1237 stemmen
Van Basten geeft oprechte mening over Romelu Lukaku

De Rode Duivels willen zich woensdagavond tegen Oekraïne verzekeren van een plek in de volgende ronde van het EK. Daarvoor rekenen ze onder meer op Romelu Lukaku. Die wil zelf dan weer zijn status van 'pechvogel van het toernooi' zo snel mogelijk van zich afschudden.

Eind februari 2010 maakte Lukaku zijn officiële debuut als Rode Duivel, op dat moment moest hij nog 17 jaar worden. En dat werd de start van een succesverhaal. In eerste instantie moest de aanvaller nog vrede nemen met een rol als doublure van Christian Benteke, al snel groeide hij echter uit tot de vaste eerste spits.

Ondertussen heeft het jeugdproduct van RSC Anderlecht meer dan 115 interlands achter zijn naam staan. Daarin scoorde hij inmiddels 85 keer. Hierdoor geldt Lukaku nu toch al een tijdje als nationale topschutter aller tijden. En een aantal van zijn doelpunten waren ook van goudwaarde voor de nationale ploeg.

LEES OOK: Mechele wrijft ogen uit op training Duivels: "Dan is het kassa"

Gouden goals en pijnlijke missers

Denk bijvoorbeeld aan zijn dubbelklapper in Kroatië, wat België een ticket voor het WK 2014 opleverde. Of aan zijn legendarische treffers tegen de VS. In totaal zit hij bovendien al aan elf treffers op de eindrondes van EK's en WK's. Om maar te zwijgen van zijn productie in de kwalificatiecampagnes.

Maar zijn laatste wedstrijden op grote toernooien zijn vooral onfortuinlijk. Op het WK in Qatar deed Lukaku er alles aan om fit te raken voor de cruciale match tegen Kroatië, maar tijdens dat duel liet hij een pak kansen liggen. Ook dit EK tekende hij al voor enkele missers en zag hij nog eens drie doelpunten afgekeurd worden.

Marco van Basten zwaait met lof

Toch blijft de meerwaarde van Lukaku buiten kijf staan. Binnen de voetballerij krijgt hij overigens wel de nodige waardering. Marco van Basten, destijds drievoudig winnaar van de Gouden Bal, nam het afgelopen weekend bij de NOS bijvoorbeeld nog voor hem op. "Hij is een goede spits, staat altijd goed voor de goal. Hij is ook altijd sterk bezig met zijn lichaam. Hij deed tegen Roemenië weer goede acties waarbij hij de tegenstander met zijn lichaam afschermde. Hij kan ook goed kaatsen. Hij is een beetje ongelukkig met die afgekeurde doelpunten, maar is wel overal bij betrokken. Ik vind het een goede spits", aldus Van Basten.

Lukaku verdient meer erkenning in ons land ...

Meest recent

'Fernandez-Pardo plots op zucht van absolute knaltransfer’

Matias Fernandez-Pardo kende een sterk seizoen bij Lille en de KBVB wist op de valreep nog een ...

1
1
AA Gent pakt uit met komst nieuwe spits

AA Gent zit zeker niet stil op de transfermarkt. Ze maakten onder meer de transfer van Christian ...

58
58
Martinez verklaart waarom Ronaldo altijd start

Portugal opent zijn WK met een leuk duel tegen Congo. Bondscoach Roberto Martinez, die Portugal gaat ...

44
44
'Westerlo wil uitpakken met Jupiler Pro League-transfer'

Bij KVC Westerlo gaan ze een heel drukke zomermercato tegemoet. De Kemphanen gaan heel wat miljoenen ...

31
31
'FC Porto legt bizar miljoenenbod neer bij OH Leuven'

Bij OH Leuven zouden ze de komende dagen en weken wel eens twee uitgaande transfers kunnen afronden. ...

50
50
'KV Mechelen strikt topper met 'man van 10 miljoen euro''

KV Mechelen is op zoek naar versterking en er duikt vanuit Zuid-Amerika plots een heel straf gerucht ...

231
231
Kritische Joos krijgt koekje van eigen deeg in Nederland

Filip Joos was onlangs zeer scherp voor Ronald Koeman omdat die Memphis Depay liet invallen tegen ...

144
144
Woensdag Europese loting: Anderlecht vreest zware dobber

De eerste speelronde van de WK-groepsfase zit er nog niet eens op, of het seizoen in het clubvoetbal ...

220
220
Voorkeursbehandeling Messi? "Dit is 100% een rode kaart"

Lionel Messi is grandioos begonnen aan zijn WK 2026. Met een weergaloze hattrick leidde hij ...

240
240
Moeizame zege Oostenrijk: VAR bezorgt Arnautovic rollercoaster

Oostenrijk is met een overwinning begonnen aan zijn wereldkampioenschap, het had echter veel meer ...

73
73
Transferorkaan Anderlecht: 'zeven exits, vier tópaanwinsten'

Terwijl het wereldkampioenschap op volle toeren draait, beginnen de ploegen uit de Jupiler Pro ...

830
830
"Altijd bij dit elftal" - Pijnlijke Duivels-conclusie in Nederland

De Rode Duivels hebben tijdens hun opener van het WK gelijkgespeeld tegen Egypte (1-1). Op zich geen ...

282
282
Garcia-favoriet verknalt het: niemand zag deze bom aankomen

Het gelijkspel tegen Egypte blijft nazinderen bij de Rode Duivels. België kwam niet verder dan ...

314
314
Mechele wrijft ogen uit op training Duivels: "Dan is het kassa"

Een grootse prestatie was het zeker niet, maar het gelijkspel tegen Egypte bezorgden de Rode Duivels ...

420
420
Messi breekt na straffe goal: oorzaak voor tranen bekend

Zou hij nog wel voldoende honger hebben? Was hij wel voldoende fit na zijn recente blessures? Welk ...

133
133
Magische Messi scoort hattrick; Haaland mist WK-debuut niet

Een week voor zijn 39ste verjaardag heeft Lionel Messi opnieuw voetbalgeschiedenis geschreven. Met ...

98
98
'Raskin en Fofana maken surprise transfer’'

Pas na het WK zal de transferzomer pas echt op gang komen. Dat zal zeker het geval zijn voor heel ...

165
165
'Club wil bliksemdeal sluiten voor opvolger Ordoñez'

Het is bij Club Brugge nog altijd wachten op de eerste aanwinst van de zomer. Verschillende deals ...

261
261
Mbappé knalt zich in annalen en Frankrijk naar zege

De voorbije dagen vielen er op dit WK al een aantal verrassingen te noteren. Frankrijk leek even ook ...

43
43
Brandon Mechele zorgt voor diepe emoties met één WK-bericht

Brandon Mechele was gisterenavond ongetwijfeld één van de beste Rode Duivels. De ...

354
354
Duivels tanken vertrouwen in oefenpot: Lukaku toont zich weer

De Rode Duivels moesten maandagavond vrede nemen met een gelijkspel in hun openingswedstrijd van het ...

225
225
'Feyenoord klopt aan in JPL, vertrekker bij Charleroi'

Hoewel het WK volop aan de gang is en dat de transfermarkt wat vertraagt, wordt er toch al volop ...

42
42
'Juventus verrast iedereen met piepjonge Belg'

Juventus en Belgen, dat bleek de voorbije jaren nog geen al te geslaagd huwelijk. Verschillende ...

44
44
Pfaff ziet enkele grote problemen voor Rode Duivels

De Rode Duivels zijn hun WK ontgoochelend begonnen met een gelijkspel tegen Egypte. Daarmee krijgen ...

174
174
'AA Gent en Saint-Etienne strijden om Patro-sensatie'

De voorbije jaren wist Patro Eisden al enkele uitstekende transfers te doen. De Limburgers wisten al ...

292
292

Meer sportnieuws