Van Basten geeft oprechte mening over Romelu Lukaku

door
Van Basten geeft oprechte mening over Romelu Lukaku

De Rode Duivels willen zich woensdagavond tegen Oekraïne verzekeren van een plek in de volgende ronde van het EK. Daarvoor rekenen ze onder meer op Romelu Lukaku. Die wil zelf dan weer zijn status van 'pechvogel van het toernooi' zo snel mogelijk van zich afschudden.

Eind februari 2010 maakte Lukaku zijn officiële debuut als Rode Duivel, op dat moment moest hij nog 17 jaar worden. En dat werd de start van een succesverhaal. In eerste instantie moest de aanvaller nog vrede nemen met een rol als doublure van Christian Benteke, al snel groeide hij echter uit tot de vaste eerste spits.

Ondertussen heeft het jeugdproduct van RSC Anderlecht meer dan 115 interlands achter zijn naam staan. Daarin scoorde hij inmiddels 85 keer. Hierdoor geldt Lukaku nu toch al een tijdje als nationale topschutter aller tijden. En een aantal van zijn doelpunten waren ook van goudwaarde voor de nationale ploeg.

LEES OOK: Lukaku doet boekje open: zo denkt hij écht over Vanaken

Gouden goals en pijnlijke missers

Denk bijvoorbeeld aan zijn dubbelklapper in Kroatië, wat België een ticket voor het WK 2014 opleverde. Of aan zijn legendarische treffers tegen de VS. In totaal zit hij bovendien al aan elf treffers op de eindrondes van EK's en WK's. Om maar te zwijgen van zijn productie in de kwalificatiecampagnes.

Maar zijn laatste wedstrijden op grote toernooien zijn vooral onfortuinlijk. Op het WK in Qatar deed Lukaku er alles aan om fit te raken voor de cruciale match tegen Kroatië, maar tijdens dat duel liet hij een pak kansen liggen. Ook dit EK tekende hij al voor enkele missers en zag hij nog eens drie doelpunten afgekeurd worden.

Marco van Basten zwaait met lof

Toch blijft de meerwaarde van Lukaku buiten kijf staan. Binnen de voetballerij krijgt hij overigens wel de nodige waardering. Marco van Basten, destijds drievoudig winnaar van de Gouden Bal, nam het afgelopen weekend bij de NOS bijvoorbeeld nog voor hem op. "Hij is een goede spits, staat altijd goed voor de goal. Hij is ook altijd sterk bezig met zijn lichaam. Hij deed tegen Roemenië weer goede acties waarbij hij de tegenstander met zijn lichaam afschermde. Hij kan ook goed kaatsen. Hij is een beetje ongelukkig met die afgekeurde doelpunten, maar is wel overal bij betrokken. Ik vind het een goede spits", aldus Van Basten.

Lukaku verdient meer erkenning in ons land ...

Meest recent

Westerlo baalt: gegokt en toch wel verloren

We lieten het al iets voor de wintermercato weten: KVC Westerlo moet deze mercato spelers verkopen. ...

0
0
Hasi prijst zich gelukkig: Sikan lost twee problemen op

RSC Anderlecht haalde Danylo Sikan weg bij Trabzonspor. Dat kostte RSCA een stevige som. Navraag ...

26
26
KRC Genk houdt stand: "Juventus, PSV…? Valt héél goed mee"

KRC Genk is een club met een jeugdopleiding van Europese topklasse. De Limburgers wisten al heel wat ...

4
4
'Club-bestuur neemt drastische beslissing op transfermarkt'

Club Brugge KV wist de voorbije jaren een pak miljoenen op te halen op de transfermarkt. En ook ...

295
295
Stand UCL: Union zoekt mirakel, Club Brugge mag hopen

Volgende week woensdag is het zover. Dan wordt de laatste speeldag van de League Phase van de ...

113
113
UCL: Grootmachten doen wat moet, opsteker voor Club

De voorlaatste speeldag van de League Phase in de Champions League. Woensdagavond deden de meeste ...

92
92
Union droomt één helft, Kane zorgt nadien voor mokerslag

Union keert vanuit München ongetwijfeld terug met een dubbel gevoel. In de Allianz Arena ...

42
42
'Anderlecht draaft verder: volgende verlenging in zicht'

De sportieve leiding van RSC Anderlecht heeft zijn handen momenteel meer dan vol. De Brusselaars ...

198
198
'Transferalarm in Brugge: Club weigert miljoenenbod'

Club Brugge-coach Ivan Leko krijgt er eerstdaags een aanzienlijke aanwinst bij. Zo is Rpahael ...

288
288
Sterk Union houdt stand: Bayern-fans vervloeken één man

In de Champions League stond Union SG voor zijn op papier moeilijkste wedstrijd tot dusver. De ...

87
87
'Transferbommetje bij KVM: steunpilaar hamert op vertrek'

KV Mechelen staat na 21 speeldagen nog steeds op de vijfde plaats en behoudt dus een goede kans op ...

164
164
'Bondscoach pusht Club Brugge naar absolute topaanwinst'

Met de ruime zege op Kairat Almaty heeft Club Brugge de rust voorlopig doen terugkeren, maar extra ...

524
524
UCL: Atlético geplaatst, Club vloekt na goal in 94ste minuut

In de Champions League worden woensdag de resterende wedstrijden van de voorlaatste speeldag van de ...

123
123
Bayern - Union: Kompany toont geen greintje genade

In de Champions League staat landskampioen Union SG woensdag voor een loodzware opdracht. Zo wacht ...

79
79
Mechele toont grote liefde, warm gebaar raakt iedereen

Brandon Mechele blijft zijn status bij Club Brugge maar versterken. In de verre en ijskoude ...

225
225
Anderlecht beeft: clash met topspeler dreigt elk moment

Anderlecht dacht dat één dossier stilaan gesloten was, maar plots hangt er weer ...

415
415
Hayen stuurt Genk-spelers boodschap na nieuwe zeperd

Club Brugge deed dinsdagavond al een uitstekende zaak voor de Belgische coëfficiënt met ...

204
204
'De Busser versiert transfer naar Nederlandse grootmacht'

Tot enkele maanden geleden was Jari De Busser nog onbekend en onbemind, maar tegenwoordig is de ...

68
68
Romano bevestigt: Anderlecht ziet toptalent vertrekken

Anderlecht deed de voorbije dagen uitstekende zaken. Het liet met Mads Kikkenborg en Luis Vazquez ...

271
271
Westerlo heeft opvolger voor Rommens beet

Westerlo kent een bewogen wintermercato, want het zag de voorbije weken al de nodige smaakmakers ...

32
32
Stijn Stijnen doet het weer: zitting van 3 uur(!)

De voorbije jaren stond Stijn Stijnen meer dan eens in het oog van de storm. De knappe resultaten ...

278
278
Anderlecht pakt wéér uit: sterkhouder tekent bij

Het is de voorbije twee weken relatief stil gebleven bij Anderlecht, maar nu is het helemaal onder ...

223
223
'Deal beklonken: Duranville heeft nieuwe club beet'

De voorbije weken was duidelijk geworden dat Julien Duranville zou vertrekken bij Borussia Dortmund. ...

82
82
'Nieuwe Japanse sensatie en oude bekende terug naar JPL'

De winterse transferperiode loopt nog een tiental dagen en daarin zullen ongetwijfeld nog heel wat ...

177
177
'RSCA en AA Gent vallen van hun stoel na horen prijskaartje'

Anderlecht en AA Gent hebben zich deze winter al geroerd op de transfermarkt, zij het bij de ...

540
540

Meer sportnieuws