Van Basten geeft oprechte mening over Romelu Lukaku

door
Van Basten geeft oprechte mening over Romelu Lukaku

De Rode Duivels willen zich woensdagavond tegen Oekraïne verzekeren van een plek in de volgende ronde van het EK. Daarvoor rekenen ze onder meer op Romelu Lukaku. Die wil zelf dan weer zijn status van 'pechvogel van het toernooi' zo snel mogelijk van zich afschudden.

Eind februari 2010 maakte Lukaku zijn officiële debuut als Rode Duivel, op dat moment moest hij nog 17 jaar worden. En dat werd de start van een succesverhaal. In eerste instantie moest de aanvaller nog vrede nemen met een rol als doublure van Christian Benteke, al snel groeide hij echter uit tot de vaste eerste spits.

Ondertussen heeft het jeugdproduct van RSC Anderlecht meer dan 115 interlands achter zijn naam staan. Daarin scoorde hij inmiddels 85 keer. Hierdoor geldt Lukaku nu toch al een tijdje als nationale topschutter aller tijden. En een aantal van zijn doelpunten waren ook van goudwaarde voor de nationale ploeg.

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: 'Dubbelklapper Club, wending Lukaku/De Bruyne'

Gouden goals en pijnlijke missers

Denk bijvoorbeeld aan zijn dubbelklapper in Kroatië, wat België een ticket voor het WK 2014 opleverde. Of aan zijn legendarische treffers tegen de VS. In totaal zit hij bovendien al aan elf treffers op de eindrondes van EK's en WK's. Om maar te zwijgen van zijn productie in de kwalificatiecampagnes.

Maar zijn laatste wedstrijden op grote toernooien zijn vooral onfortuinlijk. Op het WK in Qatar deed Lukaku er alles aan om fit te raken voor de cruciale match tegen Kroatië, maar tijdens dat duel liet hij een pak kansen liggen. Ook dit EK tekende hij al voor enkele missers en zag hij nog eens drie doelpunten afgekeurd worden.

Marco van Basten zwaait met lof

Toch blijft de meerwaarde van Lukaku buiten kijf staan. Binnen de voetballerij krijgt hij overigens wel de nodige waardering. Marco van Basten, destijds drievoudig winnaar van de Gouden Bal, nam het afgelopen weekend bij de NOS bijvoorbeeld nog voor hem op. "Hij is een goede spits, staat altijd goed voor de goal. Hij is ook altijd sterk bezig met zijn lichaam. Hij deed tegen Roemenië weer goede acties waarbij hij de tegenstander met zijn lichaam afschermde. Hij kan ook goed kaatsen. Hij is een beetje ongelukkig met die afgekeurde doelpunten, maar is wel overal bij betrokken. Ik vind het een goede spits", aldus Van Basten.

Lukaku verdient meer erkenning in ons land ...

Meest recent

Vuurwerk in Limburg: analisten geven favoriet Genk-STVV

Het epicentrum van de 29ste speeldag in de Jupiler Pro League, ligt zondagmiddag in Limburg. In de ...

40
40
Gent zeker van Play-Off I? Spelers maken statement

AA Gent heeft vrijdagavond een uitstekende zaak gedaan in de strijd om de tickets voor de Champions' ...

120
120
TRANSFERUURTJE: 'Dubbelklapper Club, wending Lukaku/De Bruyne'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

120
120
Alarm bij Club Brugge: ‘Gevaarlijke cocktail Ivan Leko’

Club Brugge speelde afgelopen speeldag 2-2 gelijk tegen RSC Anderlecht. Ondanks het overwicht in ...

81
81
Colpaert haalt meteen ferm uit na nederlaag Zulte

Zulte Waregem blijft in de hoek zitten waar de klappen vallen. Ook na het ontslag van Sven ...

173
173
Hasi maakt Anderlecht-trio af: “Beschermen zichzelf”

Besnik Hasi werd ontslagen bij RSC Anderlecht na slechte resultaten en onvrede bij de achterban. Het ...

193
193
‘Eden Hazard zwaar in de problemen: onderzoek geopend’

Eden Hazard is al een tijdje op voetbalpensioen, maar de voormalige Rode Duivel zit niet stil. Naast ...

75
75
Gouden raad voor Anderlecht: “Zo iemand als TD”

RSC Anderlecht is na het ontslag van Olivier Renard nog steeds op zoek naar een nieuwe Technisch ...

209
209
Vossen spreekt eerste keer over ontslag Vandenbroeck

Sven Vandenbroeck werd ontslagen bij Zulte Waregem. Essevee kijkt tegen degradatiezorgen aan en dan ...

113
113
Club Brugge in rep en roer: 'Felle clash eist zware tol'

Bij Club Brugge neemt de spanning toe. Een interne strijd die al weken sluimert, komt steeds ...

515
515
'Gheysens aan zet: Antwerp-verkoop krijgt vorm'

Nu het ticket voor de Champions' Play-Offs gaan vliegen is, wil Antwerp FC via de Europe Play-Offs ...

486
486
Club Brugge verbaasd: Leko grijpt hard in bij Vanaken

Bij Club Brugge wordt steeds duidelijker welke richting Ivan Leko uit wil. Ook voor Hans Vanaken ...

357
357
Trainerssoap duurt voort: Taravel snel weer weg als T1?

RSC Anderlecht heeft vrijdagmiddag bevestigd dat Jérémy Taravel het seizoen zal ...

313
313
Lammens verbaast United-kleedkamer: "Van Mignolet geleerd"

Senne Lammens maakt zich steeds populairder als eerste doelman bij Manchester United. Deze week werd ...

148
148
Vertrek bij Anderlecht? Vader De Cat gooit kaarten op tafel

Nathan De Cat is momenteel talk of the town bij RSC Anderlecht. Dat heeft niet enkel te maken met ...

594
594
'Grootmacht opent gesprekken: dubbeltransfer Club Brugge'

Club Brugge heeft één groot doel in de komende weken en wil absoluut de 20ste ...

519
519
'Voetbalwereld op stelten: transferplan Haaland gelekt'

Hij beleefde dit seizoen al enkele mindere periodes, maar Erling Haaland blijft één ...

331
331
Gouden zege na emotionele avond: AA Gent op zucht van PO I

AA Gent heeft zijn ticket voor de Champions' Play-Offs binnen handbereik. De Buffalo's konden ...

167
167
Werk bij Beveren: Peeters geeft transferplannen vrij

SK Beveren heeft zich woensdagavond ook mathematisch tot kampioen gekroond in de Challenger Pro ...

468
468
Exit De Bruyne én Lukaku? 'Plannetje Napoli bekend'

SSC Napoli gaat zaterdagnamiddag op bezoek bij US Lecce. Daarvoor kan coach Antonio Conte rekenen op ...

229
229
Hayen neemt Club één ding kwalijk na ophefmakend ontslag

Momenteel is hij alweer bezig aan een mooi nieuw hoofdstuk bij KRC Genk. Nicky Hayen weigert dan ook ...

312
312
CPL: Patro doet uitstekende zaak, RSCA Futures onderuit

De titelstrijd mag dan wel beslist zijn, er staat in de Challenger Pro League nog steeds heel wat op ...

85
85
'Afgang met gevolgen: City dropt dubbele transferbom'

Manchester City slikte woensdagavond een mokerslag van formaat en verloor in de Champions League met ...

202
202
Drama in Planet Group Arena: aftrap Gent-Zulte verlaat

Vrijdagavond wordt de 29ste speeldag van de Jupiler Pro League op gang getrapt met het duel tussen ...

454
454
Alarm bij Garcia: grote zorgen rond sterkhouder Duivels

Volgende week maakt bondscoach Rudi Garcia zijn selectie bekend voor de oefenstage in de Verenigde ...

133
133

Meer sportnieuws