Lukaku uit de wind gezet: "Hij krijgt onvoldoende respect"

door
Lukaku uit de wind gezet:

De Rode Duivels hebben zich op het EK herpakt met een overtuigende zege tegen Roemenië. Uiteindelijk eindigde de partij in Keulen op 2-0, die score had echter hoger kunnen en misschien wel moeten oplopen. Maar de pech blijft Romelu Lukaku achtervolgen.

De nationale topschutter aller tijden is op dit EK opnieuw een belangrijke kracht voor de Rode Duivels. Met de rug naar doel vormt hij een grote meerwaarde in het veldspel, bovendien weegt hij telkens op de defensie van de tegenstander. En met al zijn ervaring vertolkt Lukaku ook binnen de kleedkamer een sleutelrol.

Maar één ding ontbreekt nog op het toernooi tot dusver: doelpunten. Dat heeft de aanvaller voor een deel aan zichzelf te danken. Zo liet hij inmiddels een aantal goede kansen onbenut. Maar het zit Lukaku ook niet mee. Tot drie keer toe liet hij de netten al trillen, telkens werd zijn treffer afgekeurd.

LEES OOK: Rode Duivels revelatie op WK: twee spelers cruciaal

Bagger op sociale media

Tegen Slowakije werd zijn eerste goal afgekeurd wegens nipt buitenspel, bij het tweede doelpunt aaide assist-gever Loïs Openda de bal eventjes met de hand. En zaterdag tegen Roemenië was het weer van dat. Andermaal werd een doelpunt afgekeurd nadat via de technologische hulpmiddelen enkele millimeters buitenspel werden vastgesteld.

Dat Lukaku momenteel nog droog staat op het EK, heeft dus vooral met pech te maken. Voor hetzelfde geld was hij nu zelfs topschutter van het toernooi. Toch kreeg hij op de sociale media opnieuw een pak bagger over zich heen. Zelfs een deel van de Belgische supporters toonde zich opnieuw erg kritisch.

Recht op meer erkenning

Luigi Pieroni, één van zijn voorgangers als spits bij de Rode Duivels, vindt dan ook dat Lukaku meer erkenning verdiend. "Lukaku had wat pech, maar hij blijft een hele goede spits. Hij creëert kansen en dat is het allerbelangrijkste. Ik denk dat hij slecht behandeld wordt door de supporters. Hij is onze nationale topschutter aller tijden en ik vind niet dat hij het respect krijgt waar hij recht op heeft", klonk het bij RTBF.

Lukaku krijgt te weinig erkenning in eigen land ...

Meest recent

Kompany in de bres voor Bayern-schietschijf: "Sinds ik hier ben ..."

Bayern München lijkt helemaal klaar voor de hervatting van de Champions League. Het won vrijdag ...

0
0
"Dan maakt niemand kans" - zware titelclaim bij Club Brugge

Het einde van de reguliere competitie in de Jupiler Pro League is in zicht, de titelstrijd in de ...

56
56
Marc Coucke bakt het bruin: 'Helse uitdaging wacht'

Ondernemer, voetbalbaas en showman: Marc Coucke weet als geen ander hoe hij de aandacht moet ...

12
12
TRANSFERUURTJE: 'Kassa rinkelt in Gent, zware dreun Club'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

118
118
Antwerp-lichtpuntje blijft strijdvaardig na teleurstelling

Play-Off 1 lijkt wel heel erg ver voor Royal Antwerp FC na het gelijkspel tegen La Louvière. ...

17
17
Conte schept duidelijkheid over De Bruyne én Lukaku

Kevin De Bruyne maakte eindelijk zijn rentree bij Napoli na een slepende blessure. Ook Romelu Lukaku ...

24
24
Proto verrast met open sollicitatie bij Anderlecht

Silvio Proto is momenteel assistent van Jeremy Taravel bij RSC Anderlecht. De voormalige doelman ...

170
170
Tresoldi eerlijk over concurrentiestrijd bij Club Brugge

Nicolo Tresoldi is dit seizoen volledig ontploft bij Club Brugge. De aanvaller scoort aan de lopende ...

107
107
Kouyaté verbaast iedereen met uitspraken na Antwerp-zeperd

Royal Antwerp FC heeft de kansen op een plek in de top 6 helemaal om zeep geholpen. The Great Old ...

107
107
Pocognoli geeft criticasters lik op stuk: Frankrijk keert kar

Sebastien Pocognoli kende een desastreuze start bij AS Monaco en er werd meteen al over een ...

82
82
Niet Vanaken, Bertaccini ziet beste JPL-speler bij Club

Club Brugge is de grote favoriet voor het duel met RSC Anderlecht. Adriano Bertaccini hoopt in de ...

204
204
Kompany verliest geduld met media na Bayern-zege

Bayern München won makkelijk met 4-1 van Borussia Mönchengladbach. De titel kan Bayern ...

134
134
Proto bijt terug naar Renard na uitval over Anderlecht

Olivier Renard haalde enkele weken geleden zeer hard uit naar RSC Anderlecht, nadat hij er werd ...

175
175
Deschacht ziet Anderlecht-zonde: "Zet hem bij Club ..."

Zondagmiddag is het weer zover, dan kijken rivalen Club Brugge en RSC Anderlecht mekaar weer recht ...

503
503
Antwerp uitgeteld voor PO I? Oosting klaar en duidelijk

Mathematisch is er in principe nog heel wat mogelijk. Maar na vrijdagavond lijkt de Champions' ...

158
158
De Bruyne eindelijk weer voetballer: zo reageert Italiaanse pers

Na 132 dagen wachten, was het vrijdagavond eindelijk zover. Kevin De Bruyne maakte in de ...

102
102
‘Club Brugge genadeloos: hij kan z’n boeltje pakken’

Club Brugge gaat deze zomer genadeloos door de kern. Een speler met een aflopende verbintenis is de ...

311
311
Ommekeer in de maak: opnieuw Rode Duivel voor Genk?

De Rode Duivels trekken eind deze maand naar de VS om het WK voor te bereiden aan de hand van een ...

388
388
'Grote test Taravel: opvallende basisklant tegen Club Brugge'

Met twee opeenvolgende zeges is de rust bij RSC Anderlecht ietwat weergekeerd. Maar zondagmiddag ...

285
285
KV Kortrijk met cruciale partij: zekerheid op komst?

KV Kortrijk staat momenteel tweede in de Challenger Pro League. Die plaats geeft recht op een ticket ...

275
275
Bale legt uit : dit moét een coach kunnen bij Real Madrid

Real Madrid ontsloeg dit seizoen Xabi Alonso. Gareth Bale vond dat geen verrassing. De voormalige ...

58
58
Geslaagd of niet? Van der Elst maakt rapport Hayen

Nicky Hayen volgde Thorsten Fink op als coach van KRC Genk. De eerste maanden liggen ondertussen ...

172
172
Grote rentree De Bruyne, Pocognoli met enorme stunt

In het buitenland stonden er heel wat matchen op het programma. Zo kwamen Real Madrid, Bayern ...

89
89
Antwerp’s droom stort abrupt in na belabberde avond

Voor Antwerp is de hoop op de Champions' Play-Offs nu wel helemaal verdwenen. The Great Old speelde ...

128
128
Rode Duivels revelatie op WK: twee spelers cruciaal

De Rode Duivels maken zich stilaan klaar voor het WK. Eerst volgt er nog een stage in de Verenigde ...

84
84

Meer sportnieuws