Lukaku uit de wind gezet: "Hij krijgt onvoldoende respect"

290 stemmen
Lukaku uit de wind gezet:

De Rode Duivels hebben zich op het EK herpakt met een overtuigende zege tegen Roemenië. Uiteindelijk eindigde de partij in Keulen op 2-0, die score had echter hoger kunnen en misschien wel moeten oplopen. Maar de pech blijft Romelu Lukaku achtervolgen.

De nationale topschutter aller tijden is op dit EK opnieuw een belangrijke kracht voor de Rode Duivels. Met de rug naar doel vormt hij een grote meerwaarde in het veldspel, bovendien weegt hij telkens op de defensie van de tegenstander. En met al zijn ervaring vertolkt Lukaku ook binnen de kleedkamer een sleutelrol.

Maar één ding ontbreekt nog op het toernooi tot dusver: doelpunten. Dat heeft de aanvaller voor een deel aan zichzelf te danken. Zo liet hij inmiddels een aantal goede kansen onbenut. Maar het zit Lukaku ook niet mee. Tot drie keer toe liet hij de netten al trillen, telkens werd zijn treffer afgekeurd.

LEES OOK: Albert scherp voor twee Duivels: "Zijn over hun top"

Bagger op sociale media

Tegen Slowakije werd zijn eerste goal afgekeurd wegens nipt buitenspel, bij het tweede doelpunt aaide assist-gever Loïs Openda de bal eventjes met de hand. En zaterdag tegen Roemenië was het weer van dat. Andermaal werd een doelpunt afgekeurd nadat via de technologische hulpmiddelen enkele millimeters buitenspel werden vastgesteld.

Dat Lukaku momenteel nog droog staat op het EK, heeft dus vooral met pech te maken. Voor hetzelfde geld was hij nu zelfs topschutter van het toernooi. Toch kreeg hij op de sociale media opnieuw een pak bagger over zich heen. Zelfs een deel van de Belgische supporters toonde zich opnieuw erg kritisch.

Recht op meer erkenning

Luigi Pieroni, één van zijn voorgangers als spits bij de Rode Duivels, vindt dan ook dat Lukaku meer erkenning verdiend. "Lukaku had wat pech, maar hij blijft een hele goede spits. Hij creëert kansen en dat is het allerbelangrijkste. Ik denk dat hij slecht behandeld wordt door de supporters. Hij is onze nationale topschutter aller tijden en ik vind niet dat hij het respect krijgt waar hij recht op heeft", klonk het bij RTBF.

Lukaku krijgt te weinig erkenning in eigen land ...

Meest recent

'Waanzinnige schorsing van 11 matchen voor Dwomoh'

Enkele jaren geleden werd Pierre Dwomoh nog gezien als één van de grootste talenten ...

19
19
Anderlecht moet meteen tweede blessuredomper slikken

Anderlecht begon zich deze week klaar te stomen voor het nieuwe seizoen en dat gebeurt sinds ...

84
84
Anderlecht bezorgt Sporting Hasselt stevige mokerslag

Bij Anderlecht zijn ze nu helemaal begonnen aan de voorbereiding op het nieuwe seizoen. De eerste ...

168
168
Genk pakt uit: Hayen krijgt héél wat versterking

Bij KRC Genk willen ze na een tegenvallend seizoen absoluut beter gaan doen. De Limburgers waren ...

82
82
Filip Joos hardhandig aangepakt: VRT dropt pittig statement

Filip Joos is een echt voetbaldier, dat ook op het WK weer heel wat voor-en tegenstanders heeft. ...

132
132
TRANSFERUURTJE: 'Vrancken vindt club, Club krijgt ja van topper'

De zomerse transfercarrousel komt stilaan op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn al ...

212
212
Beste WK-Duivel? Mechele reageert erg verrassend

Wie had ooit gedacht dat Brandon Mechele een basispion op het WK zou zijn voor de Rode Duivels? De ...

84
84
Nieuw-Zeeland roept ferme waarschuwing naar België

Zaterdagochtend staan België en Nieuw-Zeeland tegenover elkaar namens de laatste groepsmatch ...

167
167
Vandenbempt verwoest één Duivel: “Niet meer verdedigbaar”

De Rode Duivels bekampen Nieuw-Zeeland in de laatste groepsmatch van het WK. België moet winnen ...

251
251
Duivels extra onder druk voor Nieuw-Zeeland: “Hallucinant”

De Rode Duivels nemen het zaterdagochtend op tegen Nieuw-Zeeland. Met twee punten uit twee ...

64
64
‘Knopen doorgehakt: pakt Club Brugge uit met Sels?’

Club Brugge is naarstig op zoek naar een nieuwe doelman. Simon Mignolet stopt en Dani van den Heuvel ...

540
540
Beveren jubelt: sterspeler blijft alsnog aan boord

SK Beveren veroverde vorig seizoen tot ieders verbazing met grote overmacht de titel in 1B en mag ...

67
67
Vandenbempt waarschuwt Garcia: "Zou enorme fout zijn"

De Rode Duivels staan voor hun match van de waarheid. Tegen Nieuw-Zeeland moeten ze nog alle zeilen ...

213
213
Sporting Hasselt slaat zeer fraaie Belgische dubbelslag

Het wordt komend seizoen in de Challenger Pro League uitkijken naar welke meerwaarde Sporting ...

96
96
Kiki Vanrafelghem doet fans smullen met bloedheet spektakel

Hij werkte intussen zijn eerste volledige seizoen af bij KV Mechelen en liet meermaals zien waarom ...

102
102
'Man City haalt keihard uit met deal van 135 miljoen'

Bij Manchester City beginnen ze deze zomer aan een nieuw tijdperk na het vertrek van Pep Guardiola. ...

51
51
'Westerlo heeft prijs en vindt versterking in Bundesliga'

KVC Westerlo is op zoek naar versterking en die gaat er weldra komen. De Kemphanen staan volgens ...

41
41
Rode Duivels krijgen zware uppercut vlak voor groepsfinale

De Rode Duivels staan voor hun groepsfinale al met de rug tegen de muur. En vlak voor de beslissende ...

453
453
'KV Mechelen laat goalgetter rijpen, nieuwe keeper Westerlo'

Nu de meeste eersteklassers weer begonnen zijn aan de voorbereiding op het nieuwe seizoen, willen ze ...

49
49
De Cat en Lukaku bij Anderlecht? Dit zegt Vitor Bruno

Na alweer een tegenvallend seizoen hoopt Anderlecht straks eindelijk weer de aansluiting te maken ...

240
240
Mechele benoemt Duivels probleem: "Dat was wake-upcall"

Zaterdagochtend om 5u Belgische tijd zijn de Rode Duivels aan zet in hun laatste groepswedstrijd op ...

91
91
'Union krijgt zeer pikante vraagprijs te horen'

Union was deze zomer al bijzonder actief op de transfermarkt. De bekerwinnaar haalde de voorbije ...

77
77
Club Brugge ruikt dubbele stuntdeal na plotse wending

Club Brugge staat op het punt om te verrassen op de transfermarkt. Er ligt een dubbele stunt op ...

403
403
'Shoppinglijstje Sibierski uitgebreid na forse domper'

Bij Anderlecht lijken ze eindelijk klaar om helemaal aan hun zomermercato te beginnen. Met Vitor ...

520
520
Doku, Lukaku, Vanaken: Garcia brengt verrassende update

Zaterdagochtend staan de Rode Duivels voor hun match van de waarheid op dit WK. Tegen Nieuw-Zeeland ...

552
552

Meer sportnieuws