Lukaku uit de wind gezet: "Hij krijgt onvoldoende respect"

door
Lukaku uit de wind gezet:

De Rode Duivels hebben zich op het EK herpakt met een overtuigende zege tegen Roemenië. Uiteindelijk eindigde de partij in Keulen op 2-0, die score had echter hoger kunnen en misschien wel moeten oplopen. Maar de pech blijft Romelu Lukaku achtervolgen.

De nationale topschutter aller tijden is op dit EK opnieuw een belangrijke kracht voor de Rode Duivels. Met de rug naar doel vormt hij een grote meerwaarde in het veldspel, bovendien weegt hij telkens op de defensie van de tegenstander. En met al zijn ervaring vertolkt Lukaku ook binnen de kleedkamer een sleutelrol.

Maar één ding ontbreekt nog op het toernooi tot dusver: doelpunten. Dat heeft de aanvaller voor een deel aan zichzelf te danken. Zo liet hij inmiddels een aantal goede kansen onbenut. Maar het zit Lukaku ook niet mee. Tot drie keer toe liet hij de netten al trillen, telkens werd zijn treffer afgekeurd.

LEES OOK: Coucke onthult masterplan: Anderlecht polst Kompany

Bagger op sociale media

Tegen Slowakije werd zijn eerste goal afgekeurd wegens nipt buitenspel, bij het tweede doelpunt aaide assist-gever Loïs Openda de bal eventjes met de hand. En zaterdag tegen Roemenië was het weer van dat. Andermaal werd een doelpunt afgekeurd nadat via de technologische hulpmiddelen enkele millimeters buitenspel werden vastgesteld.

Dat Lukaku momenteel nog droog staat op het EK, heeft dus vooral met pech te maken. Voor hetzelfde geld was hij nu zelfs topschutter van het toernooi. Toch kreeg hij op de sociale media opnieuw een pak bagger over zich heen. Zelfs een deel van de Belgische supporters toonde zich opnieuw erg kritisch.

Recht op meer erkenning

Luigi Pieroni, één van zijn voorgangers als spits bij de Rode Duivels, vindt dan ook dat Lukaku meer erkenning verdiend. "Lukaku had wat pech, maar hij blijft een hele goede spits. Hij creëert kansen en dat is het allerbelangrijkste. Ik denk dat hij slecht behandeld wordt door de supporters. Hij is onze nationale topschutter aller tijden en ik vind niet dat hij het respect krijgt waar hij recht op heeft", klonk het bij RTBF.

Lukaku krijgt te weinig erkenning in eigen land ...

Meest recent

'Club en Anderlecht mengen zich in strijd om JPL-sensatie'

Anderlecht was deze winter al behoorlijk actief op de transfermarkt en haalde al drie nieuwe spelers ...

130
130
'Knoop doorgehakt over transfers Deman en Engels'

De wintermercato krijgt een extra cachet door het WK van volgende zomer. Vele spelers zullen ...

35
35
'Garcia gruwelt na nieuwe wending rond Bounida'

Dit seizoen beleeft Rayane Bounida eindelijk zijn langverwachte grote doorbraak. Het 19-jarige ...

82
82
'Westerlo haalt weer Turk, Kortrijk grijpt naast oude bekende'

Volgende week sluit de wintermercato alweer zijn deuren en dus zijn vele clubs nog snel op zoek naar ...

21
21
'Witte rook bij KVM: Lauberbach out, vervanger bekend'

KV Mechelen kreeg vorig weekend een tik in de strijd om de Champions' Play-Off, want het moest tegen ...

86
86
'Anderlecht-speler gespot op luchthaven: transfer nabij'

Anderlecht stelde dinsdag zijn derde aanwinst van deze winter voor. Na Justin Heekeren en Danylo ...

181
181
Patro sluit aan bij top, enorme stunt Club NXT

Er staat deze week een midweekspeeldag op het programma in de Challenger Pro League. Dinsdagavond ...

160
160
Atalanta-coach: "Dat mist De Ketelaere nog"

Voor Union wordt kwalificatie voor de play-offs van de Champions League schier onmogelijk. De ...

65
65
De Zerbi geeft glasheldere reden voor passeren Vermeeren

Woensdagavond staat de slotspeeldag van de league phase van de Champions League op het programma. ...

136
136
Hubert ziet enorm nadeel voor Union in Champions League

Union SG speelt morgenavond in de Champions League in Brussel tegen Atalanta. Een match die ze ...

61
61
Lierse SK strikt ex-speler Anderlecht en Antwerp

Lierse SK is een club die vooral op de Belgische markt kijkt voor versterking. Ze hebben vandaag een ...

50
50
'Standard drukt door voor aanwinst nummer vier'

Standard gaat mogelijk nog versterking halen de komende dagen. Volgens buitenlandse bronnen hebben ...

105
105
‘Bayern ontploft: Kompany dropt krankzinnige transferbom’

Bayern zet de transfermarkt in brand. Kompany wil tot €100 miljoen gooien op een ster die ...

300
300
Romano: "Club Brugge doet bod op hem"

Club Brugge is heel erg bezig om zich nog te versterken. Ook voor Club NXT. De Bruggelingen hebben ...

256
256
Cercle Brugge pakt uit met miljoenentransfer

Cercle Brugge heeft vandaag een nieuwe speler aangekondigd. De Bruggelingen hebben een verdediger ...

36
36
Verhuurde JPL-spelers: lachende gezichten bij RSCA en Gent

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

145
145
'Done deal: AA Gent zet grootverdiener bij grof huisvuil'

Na een fraaie zes op zes tegen Anderlecht en Standard staat AA Gent opnieuw in de top zes. Om die ...

509
509
Smaakmaker spreekt klare taal over exit bij Club Brugge

Om een plekje te bemachtigen in de knock-outfase van de Champions League rekent Club Brugge woensdag ...

395
395
Bom barst op de Bosuil: 'Gheysens plukt Antwerp kaal'

Voor nieuwjaar leek de lucht op te klaren bij Antwerp, maar intussen gaan alle alarmbellen weer af ...

1349
1349
Hasi maakt gehakt van Anderlecht-flop: "Een kutspeler"

Nu het inkomend huiswerk afgerond lijkt ligt de focus bij RSC Anderlecht in de rest van de ...

704
704
Leko op hete kolen: CL-selectie Club Brugge bekend

Hoogspanning in Jan Breydel, waar Club Brugge woensdag tegen Olympique Marseille een ticket voor de ...

255
255
Brusselmans breekt na zitting: "Het moet stoppen!"

Voor Herman Brusselmans zijn het al moeilijke tijden geweest. De schrijver/columnist stond plots in ...

188
188
'Anderlecht vindt akkoord: Renard rondt huiswerk af'

Plots gaat het snel bij RSC Anderlecht, dat met Moussa Diarra zopas al een derde winteraanwinst ...

391
391
D-Day in Brugge: Leko zaait mist over Tzolis en Mignolet

Woensdag is het money time voor Club Brugge, dat in eigen huis wellicht nood heeft aan zege tegen ...

178
178
Achter gesloten deuren: Marc Coucke emotioneel geraakt

Bij RSC Anderlecht stond de sfeer de voorbije dagen onder hoogspanning. Het puntenverlies tegen ...

351
351

Meer sportnieuws