Voetbalwereld in de bres voor Lukaku: "Kan dit niet accepteren"

1968
Voetbalwereld in de bres voor Lukaku:

Romelu Lukaku is voorlopig één van de grootste pechvogels op het Europees kampioenschap. De Belgische spits zag inmiddels alweer drie doelpunten afgekeurd worden, de ene al wat nipter dan de andere. Zaterdag tegen Roemenië was het opnieuw zover.

De nationale topschutter aller tijden is op dit EK opnieuw een belangrijke kracht voor de Rode Duivels. Met de rug naar doel vormt hij een grote meerwaarde in het veldspel, bovendien weegt hij telkens op de defensie van de tegenstander. En met al zijn ervaring vertolkt Lukaku ook binnen de kleedkamer een sleutelrol.

LEES OOK: 'Lukaku niet naar Anderlecht: exacte reden bekend'

Drie afgekeurde goals

Maar één ding ontbreekt nog op het toernooi tot dusver: doelpunten. Dat heeft de aanvaller voor een deel aan zichzelf te danken. Zo liet hij inmiddels een aantal goede kansen onbenut. Maar het zit Lukaku ook niet mee. Tot drie keer toe liet hij de netten al trillen, telkens werd zijn treffer afgekeurd.

Tegen Slowakije werd zijn eerste goal afgekeurd wegens nipt buitenspel, bij het tweede doelpunt aaide assist-gever Loïs Openda de bal eventjes met de hand. En zaterdag tegen Roemenië was het weer van dat. Andermaal werd een doelpunt afgekeurd nadat via de technolische hulpmiddelen enkele milimeters buitenspel werden vastgesteld.

Forensisch onderzoek

Vanuit de voetbalwereld wordt echter verbolgen gereageerd op die fase. "Als aanvaller kan ik dit soort buitenspel niet accepteren", sakkerde Ian Wright, die zelf meerdere grote toernooien afwerkte als Engels international, bij ITV. "Als de aanvaller en verdediger op één lijn staan en je spreekt over enkele milimeters, dan is de aanvaller altijd benadeeld."

De topanalist werd in zijn betoog gesteund door Tottenham-coach Ante Postecoglou. "Breek me de mond niet open! Mijn frustatrie is dat we het voetbal hebben omgevormd in een soort van forensisch onderzoek. Ik denk dat als dit doelpunt gescoord zou zijn geweest zonder doellijntechnologie, er niemand iets over gezegd zou hebben." Eerder toonde ook meervoudig Ballon d'Or-winnaar Marco van Basten zich al kritisch.

Zo'n milimeterwerk moet eruit ...

Meest recent

'Stassin krijgt eindelijk gewenste transfer'

Lucas Stassin moest deze zomer tot zijn grote ontgoocheling het WK vanuit zijn zetel volgen. Rudi ...

48
48
'Grote verrassing: Martinez bondscoach van Oranje?'

Na het WK gingen heel wat landen op zoek naar een nieuwe bondscoach. De Rode Duivels vonden na het ...

91
91
'Transfer in de maak voor Bornauw'

Met Brandon Mechele en Nathan Ngoy ontdekten de Rode Duivels op het WK een stevig centraal duo en ...

27
27
Anderlecht kent zijn mogelijke hordes voor league phase

Anderlecht heeft dinsdagavond met grote aandacht gekeken naar wat er zich afspeelde in de Europese ...

156
156
Donkerrode avond Union: Hubert haalt keihard uit

Union zal zich dit seizoen niet kunnen tonen in de Champions League. De Brusselaars sneuvelden ...

548
548
KV Mechelen vindt verdediger in Premier League

KV Mechelen nam een ontgoochelende start in de Jupiler Pro League, want het ging met 2-0 onderuit op ...

58
58
'Standard is eindelijk verlost van dure flop'

Standard heeft deze zomer al veel werk verzet op de transfermarkt. De Rouches haalden al zeven ...

130
130
'Club Brugge blijft gaan: akkoord in de maak'

Club Brugge heeft de laatste weken een stevig transferoffensief ingezet en zette zijn teller ...

751
751
Geen Champions League: Union strandt in Noorwegen

Union SG kruiste dinsdagavond met Bodo/Glimt voor een plek in de laatste voorronde van de Champions ...

268
268
STVV 'rekent zich rijk': "Doet denken aan de jonge Lukaku"

STVV begon met een gelijkspel aan het nieuwe seizoen. De Limburgers konden in die partij nog niet ...

85
85
KRC Genk moet héél dringend de transfermarkt op

KRC Genk verloor met 2-1 van Zulte Waregem. Een valse start. Head of Football Dimitri De ...

351
351
Tielemans verbluft Man United: ijskoude douche volgt meteen

Youri Tielemans kon zijn eerste optreden bij Manchester United bijna niet beter beginnen. De Rode ...

263
263
'Club verpulvert record: zesde miljoenaanwinst op komst'

Club Brugge is de Belgische competitie helemaal ontgroeid op financieel vlak. Dat blijkt deze ...

1720
1720
Hommeles bij KVM: "Hij wordt ongetwijfeld op matje geroepen"

KV Mechelen ging tijdens de eerste speeldag van de Jupiler Pro League vrij kansloos onderuit op AA ...

280
280
'Nieuwe details El Ouahdi-deal; vraagprijs Genk gelekt'

KRC Genk speurt momenteel de markt af naar een nieuwe rechtsback. Dat is ook broodnodig voor de ...

396
396
'Manchester City pakt uit: transfer van 100 miljoen'

Manchester City is begonnen aan het post-Pep Guardiola-tijdperk. En in navolging van de ...

215
215
'Uitsluitsel Antwerp: Verschaeren heeft nieuwe club gekozen'

Yari Verschaeren zit sinds het aflopen van zijn contract bij RSC Anderlecht nog steeds zonder club. ...

694
694
'Lukaku niet naar Anderlecht: exacte reden bekend'

Heel even leek het nu al zover, maar Romelu Lukaku besloot zijn grote comeback bij RSC Anderlecht ...

732
732
De Mil houdt adem in: rampscenario voor AA Gent?

In de derde voorronde van de Conference League verdedigt AA Gent donderdag een 1-0 voorsprong tegen ...

317
317
Mertens en Kerkhofs lokken massaal reacties uit met één foto

Kat Kerkhofs en Dries Mertens zijn al een tijdje onderweg en lijken volop te genieten van de ...

379
379
'Grote kuis in Genk: 8 (!) vertrekkers in de maak'

Ondanks de recordtransfers van Rafiu Durosinmi en Konstantinos Karetsas heeft KRC Genk, waar voorts ...

1899
1899
'Siquet wil weg: Club Brugge neemt standpunt in'

Club Brugge wil de komende weken geen sterkhouders meer zien vertrekken, al lijkt dat toch ...

666
666
KRC Genk in diepe rouw: uniek gebaar raakt tot tranen toe

Michiel Vandeweert, content creator en één van de bekendste mensen van ons land die ...

513
513
UEFA grijpt zwaar in bij VAR-regels: veranderingen nakend

De VAR blijft de gemoederen bezighouden. Sinds de invoering van de videoref is er veel discussie ...

213
213
Fabrizio Romano dropt plots bommetje in transferwereld

Fabrizio Romano is de grootste transferexpert in de voetbalwereld. Een transfer is pas in kannen en ...

110
110

Meer sportnieuws