Legende steunt Lukaku: "Dit is ronduit belachelijk"

door
Legende steunt Lukaku:

Romelu Lukaku speelde een sterke partij en was zeer aanwezig in het spel. Hij deelde een assist uit en bijna was hij de grote matchwinnaar. Hij scoorde de 2-0, maar hij stond een halve teen buitenspel... Marco van Basten vindt het maar niets.

LEES OOK: Gert Verheyen doet harten breken met emotionele post

Steun voor Lukaku

De voormalige topspits was bij NOS kritisch. Voor hem is dit altijd een doelpunt. Hij legde ook uit waarom.

"Een halve millimeter, een teen, stond hij buitenspel. Normaal gesproken moet een voetbal helemaal over de lijn zijn voor een doelpunt. Je zou als aanvaller geheel achter de verdediger moeten zijn om buitenspel te staan. Dat zou vrij logisch zijn. Nu moet de bal volledig over de lijn zijn, maar de speler moet niet volledig achter de verdediger komen. Op het eerste beste moment dat hij gelijk staat met de verdediger, staat hij buitenspel. Dat is natuurlijk ridicuul", aldus Van Basten.

Hij is van mening dat het voetbal mee moet gaan met zijn tijd. Deze regel moet volgens Van Basten veranderd worden in de toekomst.

Pechvogel Lukaku

"Dit is een heel verdedigende manier van een regel maken. Dat wordt al twintig à dertig jaar gezegd. De FIFA en UEFA, ik weet niet wat ze allemaal in hun oren hebben, ze luisteren niet. Ze begrijpen, doen en willen het niet. Ik ben niet de enige, er zijn honderden mensen die dit constant hebben gezegd", zegt hij.

Voor Lukaku is het balen. Hij zag zo al drie goals afgekeurd worden door de VAR, waar twee goals toch wel een heel wrang gevoel geven. Eerder was er al ophef over de handsfase van Loïs Openda, waarna Lukaku scoorde. 

Trending:

Anderlecht in de knoop: drie dossiers barsten open
Anderlecht in de knoop: drie dossiers barsten open

Eens met Van Basten?

Meest recent

'Antwerp hoopt op herhaling van succestransfer'

Er is bij Antwerp nog heel veel werk aan de winkel voor het nieuwe seizoen. De eerste twee ...

46
46
'Milan verliest geduld: deadline voor Club en Jashari'

Club Brugge ging zondag in zijn tweede oefenwedstrijd van deze voorbereiding gelijkspelen op het ...

288
288
'PSG verbaast en wil titanendeal met Real Madrid sluiten'

Na jaren van frustratie haalde Paris Saint-Germain dit seizoen eindelijk zijn gram door de Champions ...

69
69
'Antwerp moet afscheid nemen van jeugdinternational'

De voorbije jaren moest de vinger op de knip bij Antwerp, waardoor de grote namen en dikke ...

54
54
'Club schakelt bliksemsnel: op zucht van vervanger Jashari'

Bij Club Brugge viel er de voorbije dagen een transferbommetje, want Ardon Jashari vertrok zaterdag ...

427
427
Antwerp kondigt extra versterking aan voor Stef Wils

Bij Antwerp is het deze zomer nog maar eens herbeginnen, want er vertrekken opnieuw heel wat spelers ...

143
143
'Prestigieuze transfer voor smaakmaker KV Kortrijk'

KV Kortrijk begint dit seizoen met een propere lei, want na de degradatie uit de Jupiler Pro League ...

168
168
'Club Brugge zorgt voor sensatie met vervanger Talbi'

Club Brugge moest zondag in zijn tweede oefenwedstrijd van de zomer vrede nemen met een ...

1113
1113
Red Flames gaan voor ouderwets voetbalmirakel: "Alles kan!"

De 1-0-nederlaag tegen Italië kwam héél ongelegen voor de Red Flames. Ze treffen ...

41
41
KRC Genk verrast met plotse Spaanse transferdeal

KRC Genk heeft dit weekend een verrassende transfer afgerond. De Limburgers laten een van de ...

235
235
De Cuyper naar Brighton: een exclusieve blik achter de schermen

Maxim De Cuyper heeft zijn transfer naar Brighton & Hove Albion afgerond. De Rode Duivel brengt ...

515
515
'PSV geeft Anderlecht en Antwerp transferboost van jewelste'

Royal Antwerp FC en RSC Anderlecht zijn nog op zoek naar versterking. Ze krijgen plots bijzonder ...

704
704
'Club Brugge casht wéér: partijen vinden miljoenenakkoord'

Club Brugge weet even niet waar het zijn geld moet stapelen. Het komt plots langs alle kanten ...

933
933
Hasi verklapt eerste indruk: "Dit belooft wat"

Bij RSC Anderlecht kreeg Besnik Hasi al zes nieuwe spelers. De Brusselaars zijn zeker nog niet klaar ...

363
363
Lokeren kondigt culttransfer aan: "Dicht bij akkoord"

Sporting Lokeren is volop bezig om zich klaar te stomen voor het komende seizoen. De Waaslanders ...

236
236
Union SG met ultiem masterplan: "Dit was voorzien"

Het waren al drukke weken bij Union SG. Het geld vloeide al rijkelijk in en uit het Dudenpark. Er ...

105
105
Deze ex-JPL-sterren doen Verenigde Staten nu daveren

In de Major League Soccer spelen de nodige spelers met een verleden in de Jupiler Pro League. Wij ...

353
353
Hayen leert bij: verrassende meevaller plus grote flop

Club Brugge speelde 2-2 tegen Rangers FC. Het werd een partij met twee gezichten. Blauw-Zwart was ...

1086
1086
Mysterie rond Kevin De Bruyne groeit met deze beelden

Voor Kevin De Bruyne begint heel binnenkort een nieuw avontuur. Onze landgenoot gaat aan de slag bij ...

213
213
Standard gokt met Henry: wordt dit drama of droom?

Standard lijkt op weg een meer dan degelijke kern samen te stellen. De Rouches haalden met Casper ...

355
355
Anderlecht in de knoop: drie dossiers barsten open

RSC Anderlecht is nog zeker niet klaar op de transfermarkt. Paars-Wit zoekt naar versterking en ...

924
924
Club Brugge-debuut van Reis verloopt bijzonder opvallend

Club Brugge speelde om 15u een oefenpot op het veld van Rangers FC. Het was vooral uitkijken naar ...

370
370
Salarisbom bij VRT: Vannieuwkerke én Van Gucht shockeren

Ze zijn ongetwijfeld twee van de absolute boegbeelden van de openbare omroep: Karl Vannieuwkerke en ...

508
508
Boetedoening of mediastunt? Antwerp-fan Tom Waes breekt

Het eerste halfjaar van 2025 was ongetwijfeld niet het meest gelukkig uit het leven van Tom Waes. De ...

97
97
AI rukt op: vrouwenploeg test straffe vernieuwing

In Zwitserland vindt momenteel het UEFA Women’s EURO plaats, met onder meer de Red Flames. Zij ...

11
11

Meer sportnieuws