Legende steunt Lukaku: "Dit is ronduit belachelijk"

door
Legende steunt Lukaku:

Romelu Lukaku speelde een sterke partij en was zeer aanwezig in het spel. Hij deelde een assist uit en bijna was hij de grote matchwinnaar. Hij scoorde de 2-0, maar hij stond een halve teen buitenspel... Marco van Basten vindt het maar niets.

LEES OOK: De Bruyne weldra terug? KDB geeft cruciale update

Steun voor Lukaku

De voormalige topspits was bij NOS kritisch. Voor hem is dit altijd een doelpunt. Hij legde ook uit waarom.

"Een halve millimeter, een teen, stond hij buitenspel. Normaal gesproken moet een voetbal helemaal over de lijn zijn voor een doelpunt. Je zou als aanvaller geheel achter de verdediger moeten zijn om buitenspel te staan. Dat zou vrij logisch zijn. Nu moet de bal volledig over de lijn zijn, maar de speler moet niet volledig achter de verdediger komen. Op het eerste beste moment dat hij gelijk staat met de verdediger, staat hij buitenspel. Dat is natuurlijk ridicuul", aldus Van Basten.

Hij is van mening dat het voetbal mee moet gaan met zijn tijd. Deze regel moet volgens Van Basten veranderd worden in de toekomst.

Pechvogel Lukaku

"Dit is een heel verdedigende manier van een regel maken. Dat wordt al twintig à dertig jaar gezegd. De FIFA en UEFA, ik weet niet wat ze allemaal in hun oren hebben, ze luisteren niet. Ze begrijpen, doen en willen het niet. Ik ben niet de enige, er zijn honderden mensen die dit constant hebben gezegd", zegt hij.

Voor Lukaku is het balen. Hij zag zo al drie goals afgekeurd worden door de VAR, waar twee goals toch wel een heel wrang gevoel geven. Eerder was er al ophef over de handsfase van Loïs Openda, waarna Lukaku scoorde. 

Eens met Van Basten?

Meest recent

Deschacht zwaar in opspraak: Rechtbank oordeelt vernietigend

Olivier Deschacht, de 44-jarige ex-voetballer en huidige analist, staat opnieuw in de schijnwerpers. ...

0
0
'Aston Villa doet zaken met Belgische club'

Aston Villa is dit seizoen opnieuw één van de revelaties in de Premier League. Na een ...

3
3
Leko neemt twijfels weg over keeperskwestie bij Club

Voor Club Brugge zit de winterstop er alweer op. Dinsdag staat het voor zijn eerste wedstrijd van ...

52
52
'Transfer weer dichterbij: sterkhouder ontbreekt bij Antwerp'

Deze week ontwaakt het Belgische voetbal weer uit zijn winterslaap. Dat gebeurt in eerste instantie ...

35
35
'Club gaat overstag en laat Onyedika alsnog vertrekken'

Bij Club Brugge zou de kassa deze mercato weleens stevig kunnen gaan rinkelen. Zondagavond rondden ...

295
295
'Standard snakt naar aanwinst na nieuwe domper'

Standard prijkt voorlopig op een knappe zesde plaats in de Jupiler Pro League, maar het zal alles ...

73
73
Coucke’s opvallende Gouden Schoen-keuze laat fans sprakeloos

Marc Coucke weet als geen ander hoe hij de spotlights naar zich toe trekt. Gisteren op het Gala van ...

73
73
'OHL zet streep door miljoenentransfer'

Bij OH Leuven rinkelde de kassa vorige zomer stevig met de verkoop van Ezechiel Banzuzi. Het ...

17
17
'Anderlecht plooit: transfer snel afgerond'

Er ligt bij Anderlecht deze winter heel wat transferhuiswerk op de plank, maar voorlopig blijft het ...

333
333
'Enorme transferbom: megabod voor Lukaku'

Romelu Lukaku werd zondagavond op het Gala van de Gouden Schoen verkozen tot beste Belg in het ...

412
412
'Union heeft weer beet: medische testen gepland'

De wintermercato is intussen al een tijdje weer open in België, maar bij de topclubs in ons ...

105
105
TRANSFERUURTJE: 'Gent haalt lieveling terug, prijskaartje Tzolis bekend'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

319
319
‘Vijf transferdossiers Renard: één pion vertrekt sowieso’

Het is weer een drukke periode bij Olivier Renard en RSC Anderlecht. De wintermercato zorgt voor ...

380
380
Brusselmans schetst onheil rond De Wever

Herman Brusselmans staat opnieuw in de kijker met een uitspraak die bij velen de wenkbrauwen doet ...

113
113
Spanje in de ban van Mbappé: superster start oorlog

Real Madrid verloor in de Supercopa van grote rivaal FC Barcelona en daar was Kylian Mbappé ...

218
218
‘STVV houdt hart vast: smaakmaker richting knaltransfer’

Sint-Truiden VV is richting een topseizoen aan het gaan. De formatie van Wouter Vrancken draait ...

286
286
'Na ware floptransfer: Skov Olsen trekt naar topclub'

Een jaar geleden trok Andreas Skov Olsen de deur achter zich dicht bij Club Brugge. De Deense winger ...

306
306
Gefluister rond Van Gucht op gala Gouden Schoen

Ruben Van Gucht was gisteren een opvallende aanwezige op het gala van de Gouden Schoen. Opvallend ...

241
241
Kompany zwaar onder de indruk: "Dat is niet normaal!"

Bayern München is 2026 begonnen met een geweldige zege. Ze wonnen met 8-1 van VfL Wolfsburg. ...

138
138
Romelu Lukaku laat Anderlecht watertanden met uitspraken

Bij RSC Anderlecht vielen Colin Coosemans en Nathan De Cat in de prijzen met hun prijzen van Doelman ...

485
485
Topspeler KRC Genk zet deur voor transfer wagenwijd open

Bij KRC Genk dreigen ze deze mercato met Zakaria El Ouahdi nog een speler kwijt te spelen. De ...

348
348
'Wullaert hakt knoop door: interesse is bijzonder groot'

Tessa Wullaert won haar zesde Gouden Schoen. Logisch. Ze is al vele jaren de beste speelster in het ...

116
116
’Verrassende Belgische transfer bij Anderlecht’

De eerste week van de mercato in de Jupiler Pro League ligt bijna achter de rug. Bij RSC Anderlecht ...

558
558
Analisten vellen verdict: Jashari verdiende Gouden Schoen?

De Gouden Schoen 2025 heeft een grote verrassing opgeleverd. Christos Tzolis maakte zijn ...

263
263
Terugkeer naar België? De Bruyne dropt mysterieuze uitspraak

De eregast op het Gala van de Gouden Schoen was niemand minder dan Kevin De Bruyne. De spelmaker van ...

129
129

Meer sportnieuws