'Volgende vertrekker bepaald: Club vangt transfersom'

1667
'Volgende vertrekker bepaald: Club vangt transfersom'

Maandag is het zover, dan begint ook landskampioen Club Brugge terug met trainen. Voorlopig zal coach Nicky Hayen het wel zonder zijn internationals moeten doen. Bovendien zal er in de komende weken en maanden nog volop aan de selectie gesleuteld worden.

Met Ardon Jashari heeft Club al een eerste aanwinst binnen en zo zullen er ongetwijfeld nog meer volgen. Het vooralsnog echter niet de bedoeling dat de volledige selectie overhoop wordt gegooid. Maar net zoals elke Belgische club, is ook de kampioen afhankelijk van de grillen op de markt.

Zo werd Igor Thiago na nog geen volledig seizoen verkocht omdat een niet te weigeren bod van Brentford binnen kwam. Dat scenario is bij nog meer sterkhouders mogelijk. Zeker na het erg sterke seizoenseinde, kunnen verschillende kampioenenmakers rekenen op de nodige interesse.

LEES OOK: Steun voor zondebok Club: "Zijn shirt weegt 100 kilo"

Selectie afslanken

Daarnaast is het de bedoeling om de selectie op bepaalde plaatsen af te slanken, te ontdoen van spelers die niet in de plannen voorkomen. Inmiddels werd al een eerste stap in die richting gezet. Zo werd het aflopende contract van Eder Balanta niet verlengd, de Colombiaan is transfervrij vertrokken.

En ook de volgende vertrekker lijkt bepaald. Shion Homma is immers op weg naar de uitgang. De 23-jarige Japanner werd in de zomer van 2022 aangetrokken en liet regelmatige veelbelovende flitsen zien bij Club Nxt. Al wordt hij vooral herinnerd dankzij zijn geweldige invalbeurt tegen Union SG, waarmee hij de titelstrijd van 2022-23 mee besliste.

Terug naar Japan

Die veelbesproken invalbeurt kreeg afgelopen seizoen echter geen vervolg, zo kwam Homma nog amper in actie. En nu lijkt hij dus op weg naar de uitgang. Eerder raakte al bekend dat Urawa Red Diamonds hem terug wil halen naar zijn vaderland. En die interesse blijkt behoorlijk concreet, zo bevestigt het Japanse medium Sponichi. Red Diamonds zou zelfs bereid zijn om een behoorlijk transfersom te betalen ondanks het feit dat hij zijn laatste contractjaar in Brugge is ingegaan. In het beste geval wordt de deal nog voor het einde van de maand beklonken.

Homma heeft te weinig kansen gekregen bij Club ...

Meest recent

Cercle gewaarschuwd: Friis geeft mening over swingend Gent

AA Gent is uitstekend aan het nieuwe seizoen in de Jupiler Pro League begonnen. Met 12 op 12 staan ...

6
6
United-insiders doen boekje open: collectieve verbazing over Lammens

In de Premier League wil Manchester United zondag op het veld van Everton zijn eerste uitzege van ...

69
69
Toby Alderweireld en Ruben Van Gucht keihard in de clinch

De spanning liep recent bijzonder hoog op tussen Ruben Van Gucht en Toby Alderweireld. Wat begon als ...

49
49
Standard-Antwerp: supporterssoap kent totale wending

In de Jupiler Pro League staat zaterdagavond het interessante duel tussen Standard en Antwerp FC op ...

78
78
Steun voor zondebok Club: "Zijn shirt weegt 100 kilo"

Club Brugge pakte vrijdagavond de drie punten mee uit het Soevereinstadion, maar maakte tegen Lommel ...

461
461
TRANSFERUURTJE: 'Genk slaat toe bij Anderlecht, zware klap Talbi'

De zomermercato mag in België dan wel voorbij zijn, ploegen kunnen nog steeds spelers verpatsen ...

318
318
Westerlo wrijft zich in de handen met nieuwe aanvalsleider

Westerlo heeft zich deze zomermercato flink geroerd. De Kemphanen haalde bijna een nieuwe selectie ...

51
51
Vanaken eerlijk na speciale wedstrijd tegen Lommel

Club Brugge kreeg vorige speeldag een mokerslag te verwerken met de nederlaag tegen KAA Gent, maar ...

122
122
Hairemans neemt met pijn in het hart afscheid van Antwerp

Geoffrey Hairemans (35) maakt de overstap van Royal Antwerp FC naar Sporting Hasselt. De ...

95
95
Lille stampt hard na en maakt Meunier compleet af

Thomas Meunier vertrok afgelopen zomer transfervrij van Lille naar Sunderland. De Rode Duivel was ...

171
171
Antwerp-fans kloppen op tafel: dreigende taal voor Standard

Vlak voor de topper tussen Standard Luik en Royal Antwerp FC werd plots bekend dat de supporters van ...

122
122
Thorup overweegt drastische Brughmans-keuze

De grote transferverrassing van afgelopen zomermercato was de uitgaande deal van Lucca Brughmans. De ...

308
308
Basispion Club Brugge: "Ben geen 15 miljoen waard"

Club Brugge had nog véél meer geld kunnen vangen op de transfermarkt, maar ze ...

206
206
Smaakmaker voor Union: "Explosief, stevig en prima schot"

In het Belgische voetbal worden er héél veel transfers gedaan. Elke zomer worden de ...

65
65
Nostalgie voor Kompany: "Krijgen steun uit België"

Bayern München is uitstekend begonnen aan het seizoen. Vincent Kompany & co wonnen drie ...

68
68
Selectie Van Bommel: eerste grote slachtoffers al bekend?

Eind deze maand maakt Mark van Bommel zijn officiële debuut als Belgisch bondscoach. De ...

2141
2141
Anderlecht bikkelhard: kaakslag voor Stroeykens/Bertaccini

RSC Anderlecht heeft een razend drukke mercato achter de rug. De Brusselaars haalden een elftal aan ...

716
716
Verhaeghe voorspelt complete Club Brugge-ramp

Bart Verhaeghe waarschuwde zelf al voor het enorme financiële risico dat Club Brugge liep met ...

630
630
"Lamentabel" - Club Brugge-schlemiel 'delft eigen graf'

Club Brugge heeft zich vrijdagavond herpakt na de slipper op het veld van AA Gent. Tenminste toch ...

588
588
UCL-koorts: dramatische start PSG, eerste uitschuiver Real

Volgende week gaat de League Phase in de Champions League van start. Maar enkele van de Europese ...

59
59
Patro stunt op de transfermarkt: Stijnen geeft uitleg

Patro Eisden sloeg op de laatste dag van de mercato nog keihard toe. De club uit de Challenger Pro ...

144
144
Euvrard tempert verwachtingen: “Wellicht niet tegen Antwerp”

Bij Standard begonnen ze niet onaardig aan het nieuwe seizoen. De ploeg had zelfs nog meer punten ...

164
164
Anderlecht strikt smaakmaker: "Snel, technisch en goede vrije trap"

RSC Anderlecht kende een héél drukke zomermercato. De Brusselaars haalden met Thelo ...

501
501
Zegevierend Club overtuigt wederom niet tegen moedig Lommel

Club Brugge blijft voorlopig bijzonder wisselvallig voor de dag komen. Na de pijnlijke nederlaag ...

217
217
Thorup maakt balans op van mercato KRC Genk

KRC Genk spendeerde ruim dertig miljoen euro op de transfermarkt, enkel Club Brugge investeerde meer ...

223
223

Meer sportnieuws