'Volgende vertrekker bepaald: Club vangt transfersom'

door
'Volgende vertrekker bepaald: Club vangt transfersom'

Maandag is het zover, dan begint ook landskampioen Club Brugge terug met trainen. Voorlopig zal coach Nicky Hayen het wel zonder zijn internationals moeten doen. Bovendien zal er in de komende weken en maanden nog volop aan de selectie gesleuteld worden.

Met Ardon Jashari heeft Club al een eerste aanwinst binnen en zo zullen er ongetwijfeld nog meer volgen. Het vooralsnog echter niet de bedoeling dat de volledige selectie overhoop wordt gegooid. Maar net zoals elke Belgische club, is ook de kampioen afhankelijk van de grillen op de markt.

Zo werd Igor Thiago na nog geen volledig seizoen verkocht omdat een niet te weigeren bod van Brentford binnen kwam. Dat scenario is bij nog meer sterkhouders mogelijk. Zeker na het erg sterke seizoenseinde, kunnen verschillende kampioenenmakers rekenen op de nodige interesse.

LEES OOK: Eerste midweekspeeldag PO's: scheidsrechters bekend

Selectie afslanken

Daarnaast is het de bedoeling om de selectie op bepaalde plaatsen af te slanken, te ontdoen van spelers die niet in de plannen voorkomen. Inmiddels werd al een eerste stap in die richting gezet. Zo werd het aflopende contract van Eder Balanta niet verlengd, de Colombiaan is transfervrij vertrokken.

En ook de volgende vertrekker lijkt bepaald. Shion Homma is immers op weg naar de uitgang. De 23-jarige Japanner werd in de zomer van 2022 aangetrokken en liet regelmatige veelbelovende flitsen zien bij Club Nxt. Al wordt hij vooral herinnerd dankzij zijn geweldige invalbeurt tegen Union SG, waarmee hij de titelstrijd van 2022-23 mee besliste.

Terug naar Japan

Die veelbesproken invalbeurt kreeg afgelopen seizoen echter geen vervolg, zo kwam Homma nog amper in actie. En nu lijkt hij dus op weg naar de uitgang. Eerder raakte al bekend dat Urawa Red Diamonds hem terug wil halen naar zijn vaderland. En die interesse blijkt behoorlijk concreet, zo bevestigt het Japanse medium Sponichi. Red Diamonds zou zelfs bereid zijn om een behoorlijk transfersom te betalen ondanks het feit dat hij zijn laatste contractjaar in Brugge is ingegaan. In het beste geval wordt de deal nog voor het einde van de maand beklonken.

Homma heeft te weinig kansen gekregen bij Club ...

Meest recent

Eerste midweekspeeldag PO's: scheidsrechters bekend

Volgende week staat de eerste midweekspeeldag van de play-offs op het programma, maar eerst moet ...

9
9
'Anderlecht kruist vingers: winst op trio flops?'

RSC Anderlecht gaat straks andermaal een drukke zomer tegemoet. Vooral op uitgaand vlak ligt er ...

59
59
'Jackers buitenspel: Club Brugge all-in voor nummer 1'

Zondag hoopt Club Brugge haasje-over te doen met Union. Om iets te rapen op het veld van de koploper ...

169
169
Van Basten slaat alarm: "Ze is bezeten door de duivel"

Nederland is momenteel in de ban van een bizar schandaal. Voetbalicoon Marco Van Basten krijgt ...

19
19
Man City bevestigt: icoon verlaat de club

Bij Manchester City zetten ze de laatste jaren een verjongingsoperatie in en die gaat onverminderd ...

28
28
Essevee mag dromen van nieuwe miljoenentransfer

Zulte Waregem speelt ook volgend seizoen nog in de Jupiler Pro League. De West-Vlamingen verzekerden ...

80
80
'Kassa kassa voor Genk: bod van 21 miljoen'

Voor KRC Genk is het al bij al een ontgoochelend seizoen, want de Limburgers grepen naast de top ...

160
160
Vreven hakt knoop over toekomst bij Lokeren door

Komend weekend staat in de Challenger Pro League de laatste speeldag van de reguliere competitie ...

28
28
Cercle Brugge weer langs de kassa voor flop?

Cercle Brugge verzekerde zich vorig weekend van het behoud in de Jupiler Pro League na alweer een ...

75
75
'Union dreigt miljoenentransfer mis te lopen'

Union kan zowaar nog de titel van vorig seizoen overtreffen. Het werkte al een zeer knappe campagne ...

58
58
'Anderlecht zet Duitse goalgetter op verlanglijst'

Ondanks dat het nog steeds geen sportief directeur heeft, lijkt Anderlecht al volop begonnen te zijn ...

105
105
'Straffe toekomstwending voor Stassin'

In maart gaf Rudi Garcia in de oefenmatchen tegen de Verenigde Staten en Mexico kansen aan enkele ...

63
63
Onthuld: speech Kompany zorgde voor comeback Bayern

Vincent Kompany wordt straks de eerste Belgische trainer ooit die in de halve finale van de ...

296
296
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht schrikt van Lukaku, Club-transfer rond'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

498
498
Ook Kompany vloekt en briest na clash met Real Madrid

Vincent Kompany heeft weer geschiedenis geschreven. Met Bayern München schakelde hij Real ...

98
98
‘KV Kortrijk heeft eerste topaankoop na promotie al beet’

KV Kortrijk zal volgend seizoen weer in de Jupiler Pro League te zien zijn. De Kerels zijn zeker van ...

334
334
'Drie fraaie pistes dienen zich aan voor Openda'

Deze week bezegelde Loïs Openda zijn definitieve transfer naar Juventus. De Oude Dame verkreeg ...

91
91
Westerlo kondigt waanzinnig transferoffensief aan

De Europe Play-Off belooft de komende weken nog zeer spannend te worden. Genk leek dé ...

159
159
Anderlecht legt alweer goudhaantje onder contract

Bij Anderlecht blijft Neerpede van cruciaal belang. Met Tristan Degreef was vorig weekend nog een ...

112
112
Stijnen terechtgewezen: "Enkel relevant in podcast"

Het reguliere seizoen in de Challenger Pro League kent komend weekend zijn ontknoping. De strijd om ...

124
124
Infantino brengt belangrijk nieuws voor Rode Duivels

De Rode Duivels zijn in maart helemaal begonnen aan hun voorbereiding op het WK, dat binnen zowat ...

146
146
Rode kaart zindert na: Real woest, Kompany reageert gevat

De terugmatch tussen Bayern München en Real Madrid is woensdagavond een zinderend kijkstuk ...

443
443
Kompany schrijft alwéér Belgische geschiedenis

Bayern München won met 4-3 van Real Madrid en is zo door naar de volgende ronde. Een zeer ...

111
111
Van wereldkampioen tot WK-drama: Genk-fan Brecel stort in

Het kan verkeren in de topsportwereld, vraag dat maar aan Luca Brecel. In 2023 werd onze landgenoot ...

92
92
'Belgische clubs lonken naar nieuwe parel'

De Belgische clubs speuren heel de wereld rond naar versterking. Onze redactie weet dat ze steeds ...

88
88

Meer sportnieuws