'Volgende vertrekker bepaald: Club vangt transfersom'

1667
'Volgende vertrekker bepaald: Club vangt transfersom'

Maandag is het zover, dan begint ook landskampioen Club Brugge terug met trainen. Voorlopig zal coach Nicky Hayen het wel zonder zijn internationals moeten doen. Bovendien zal er in de komende weken en maanden nog volop aan de selectie gesleuteld worden.

Met Ardon Jashari heeft Club al een eerste aanwinst binnen en zo zullen er ongetwijfeld nog meer volgen. Het vooralsnog echter niet de bedoeling dat de volledige selectie overhoop wordt gegooid. Maar net zoals elke Belgische club, is ook de kampioen afhankelijk van de grillen op de markt.

Zo werd Igor Thiago na nog geen volledig seizoen verkocht omdat een niet te weigeren bod van Brentford binnen kwam. Dat scenario is bij nog meer sterkhouders mogelijk. Zeker na het erg sterke seizoenseinde, kunnen verschillende kampioenenmakers rekenen op de nodige interesse.

LEES OOK: Bosz blikt nog eens terug: "Doet Club normaal nooit"

Selectie afslanken

Daarnaast is het de bedoeling om de selectie op bepaalde plaatsen af te slanken, te ontdoen van spelers die niet in de plannen voorkomen. Inmiddels werd al een eerste stap in die richting gezet. Zo werd het aflopende contract van Eder Balanta niet verlengd, de Colombiaan is transfervrij vertrokken.

En ook de volgende vertrekker lijkt bepaald. Shion Homma is immers op weg naar de uitgang. De 23-jarige Japanner werd in de zomer van 2022 aangetrokken en liet regelmatige veelbelovende flitsen zien bij Club Nxt. Al wordt hij vooral herinnerd dankzij zijn geweldige invalbeurt tegen Union SG, waarmee hij de titelstrijd van 2022-23 mee besliste.

Terug naar Japan

Die veelbesproken invalbeurt kreeg afgelopen seizoen echter geen vervolg, zo kwam Homma nog amper in actie. En nu lijkt hij dus op weg naar de uitgang. Eerder raakte al bekend dat Urawa Red Diamonds hem terug wil halen naar zijn vaderland. En die interesse blijkt behoorlijk concreet, zo bevestigt het Japanse medium Sponichi. Red Diamonds zou zelfs bereid zijn om een behoorlijk transfersom te betalen ondanks het feit dat hij zijn laatste contractjaar in Brugge is ingegaan. In het beste geval wordt de deal nog voor het einde van de maand beklonken.

Homma heeft te weinig kansen gekregen bij Club ...

Meest recent

STVV droomt van stunt: "Het is mogelijk"

STVV pakte een punt tegen het Noorse SK Brann en heeft zo een zeer knappe zeven op negen in de ...

15
15
'Patro Eisden lonkt naar miljoenendeal'

Patro Eisden kan binnenkort een bijzonder mooie financiële zaak doen. De Limburgse club heeft ...

32
32
Bosz blikt nog eens terug: "Doet Club normaal nooit"

PSV miste veel te veel kansen tegen Club Brugge, dat wel redelijk efficiënt was. Peter Bosz ...

132
132
Sclessin brandt weer: Ayensa kruipt in ware heldenrol

Standard moest vanavond de crisis verjagen en heeft dat met verve gedaan. Vanaf minuut ...

29
29
'Galatasaray & co azen op parel van Union SG'

Een contract tot 2031, een groeiende marktwaarde en de belangstelling van enkele Turkse ...

33
33
'Tzolis moet opletten: Arsenal wil nieuwe ex-parel van Club'

Antonio Nusa staat opnieuw in de belangstelling van een Europese topclub. Arsenal heeft de Noorse ...

54
54
Sensatie in Limburg: Patro knipt BV-club de vleugels af

De kraker in de Challenger Pro League tussen Sporting Hasselt en Patro Eisden Maasmechelen heeft ...

65
65
Coosemans verrast: "Hij gaf een pakkende toespraak voor Salzburg"

Colin Coosemans moest een goede redding verrichten tegen RB Salzburg. De ervaren doelman van RSC ...

102
102
Bruno verklaart bankzitterstatuut van RSCA-speler

RSC Anderlecht speelde een goede partij tegen RB Salzburg en won overtuigend met 2-0. Coach Vitor ...

125
125
Van Gucht onthult wat Gert Verhulst écht van hem vindt

Ruben Van Gucht heeft er een bijzondere week opzitten. De presentator nam voor het eerst plaats aan ...

48
48
Duiventil Cercle Brugge: "Mijn verantwoordelijkheid"

Cercle Brugge heeft Pedro Caixinha officieel voorgesteld als nieuwe hoofdtrainer. De Portugese coach ...

55
55
Anderlecht krijgt twee opstekers voor clash met Club Brugge

RSC Anderlecht neemt het zondag in het Jan Breydelstadion op tegen Club Brugge. Weinigen geven de ...

293
293
'Forbs mag inpakken: Club Brugge heeft groot plan klaar'

Ivan Leko vroeg deze zomer om een extra rechter flankaanvaller, maar die kwam er nooit. Nu volgt ...

656
656
"Compleet gestoord"-Duchâtelet zorgt voor walging op TV

Een opvallend televisieoptreden van Roland Duchâtelet heeft voor heel wat ophef gezorgd. De ...

83
83
De Roeck voorgesteld bij STVV en geeft eerste doel prijs

STVV stelde namiddag Jonas De Roeck voor als opvolger van Frédéric De Meyer. De ...

25
25
Vertonghen loopt mee bij Beerschot: huwelijk in de maak?

Jan Vertonghen stopte als voetballer bij RSC Anderlecht. Nadien liep hij mee bij de Rode Duivels, ...

157
157
Standard onder zware druk: Euvrard verklaart Wilmots-verhaal

De crisis bij Standard blijft nazinderen. Na de tegenvallende resultaten en het gelijkspel tegen KV ...

81
81
Van Bommel speelt open kaart: vier Jonge Duivels op radar

Mark van Bommel maakte vrijdag zijn selectie voor het aankomende Nations League-tweeluik tegen ...

158
158
Thorup klopt op tafel in Genk: duo krijgt volle laag

Met een beschamend rapport van twee op 15 buitenshuis staat KRC Genk de immer lastige verplaatsing ...

189
189
Club Brugge rolt spierballen: vuurwerk op wintermercato

Ivan Leko wil niet te lang stilstaan bij de Champions League-triomf tegen PSV, want over een paar ...

357
357
De Winter stopt als Rode Duivel: échte reden bekend

Bij de bekendmaking van zijn selectie voor het aankomende tweeluik in de Nations League dropte Mark ...

672
672
Club Brugge slikt bittere pil: opdoffer uit ziekenboeg

De belangrijke affiches volgen mekaar snel op voor Club Brugge, dat een paar dagen na de zege tegen ...

251
251
Bruno blijft puzzelen: nieuw experiment in Brugge?

Of het advies van zijn bazen er iets mee te maken heeft valt sterk te betwijfelen, maar na een lange ...

201
201
Leko spreekt klare taal over leegloop bij Club Brugge

Met alweer een zege, dit keer op bezoek bij PSV, blijft Club Brugge hoge ogen gooien in de Champions ...

595
595
Antwerp incasseert mokerslag: twee sterkhouders out

Na de schamele vier op 24 lijken Marvin Compper zijn dagen op de Bosuil stilaan geteld. Thuis tegen ...

105
105

Meer sportnieuws