'Club Brugge neemt afscheid van cultspeler'

door
'Club Brugge neemt afscheid van cultspeler'

Club Brugge staat maandag een eerste keer op het trainingsveld, maar dat zal wellicht nog zonder nieuwe spelers gebeuren. Tot dusver werd enkel Ardon Jashari vastgelegd, maar die vertoeft nog bij de Zwitserse selectie op het EK. Voorlopig verlaten er vooral spelers de landskampioen.

Ze lieten al weten dat het aflopende contract van Eder Balanta niet verlengd zal worden, terwijl er ook nog grote onzekerheid is over het aanblijven van Denis Odoi. Ook een aantal andere jongens zullen nog vertrekken uit het Jan Breydelstadion. Een volgende uitgaande transfer is in de maak.

LEES OOK: 'Vermant en Tresoldi strijden met elkaar om knaltransfer'

Homma verlaat Club Brugge

Ook Shion Homma staat op het punt om te vertrekken. Club plukte de 23-jarige Japanner twee jaar geleden voor 500.000 euro weg bij Albirex Niigata, maar hij kon zich nooit echt doorzetten. Hij speelde zijn matchen vooral bij Club NXT, voor de A-ploeg kwam hij amper zeven keer in actie.

Homma zal wel voor altijd een cultstatus hebben na zijn opvallende rol in de titelstrijd vorig seizoen. Met een goal en een assist tijdens zijn invalbeurt in de slotfase van de slotmatch op Union zorgde hij ervoor dat niet de Brusselaars, maar Antwerp uiteindelijk de kampioensbeker omhoog mochten steken.

Geen Vojvodina, maar terugkeer naar Japan

De voorbije weken werd Homma gelinkt aan een transfer naar het Servische Vojvodina, maar uiteindelijk keert hij terug naar Japan. Lokale media melden er dat hij op het punt staat om te tekenen bij Urawa Red Diamonds, dat niet aan zijn beste seizoen bezig is maar volgend jaar wel mee mag doen aan het WK voor clubs.

Homma had nog een jaar contract bij Club en dus betaalt Urawa nog een transfersom. De overgang zou nog voor het einde van de maand helemaal beklonken en officieel aangekondigd moeten worden.

Had hij meer kansen moeten krijgen bij Club?

Meest recent

Verrassend puntenverlies Union: Hubert viseert refs

Union plaatste zich deze week nog in stijl voor de bekerfinale, maar liet zaterdagavond verrassend ...

27
27
Genk zorgt voor grote ophef: "Dit is schandalig!"

KRC Genk kwam vrijdagavond al in actie en ging toen met 2-3 winnen in Mechelen. Dat stelde de ...

120
120
Godts spreekt na nieuwe knalprestatie helder over transfer

Mika Godts heeft dit seizoen enorme stappen gezet in zijn ontwikkeling. De 20-jarige linksbuiten ...

18
18
Penaltyfestijn bij Real, Inter wint sensationele kraker

Er stonden in Spanje en Italië enkele interessante affiches op het programma. Real Madrid kreeg ...

15
15
OHL gered? Mazzu velt zijn oordeel

OH Leuven heeft zaterdag een levensbelangrijke zege gepakt in de strijd om het behoud. Het rekende ...

36
36
Fel Standard maakt kampioen Union het leven meer dan zuur

Standard thuis en uit lijkt wel een andere ploeg. De Rouches leken vanavond lange tijd Union met een ...

70
70
"Rode Duivels? Zeker geen onoverkomelijke uitdaging"

Komende zomer staat er een WK voor de deur en dat doet heel wat spelers dromen. Bij de Rode Duivels ...

17
17
"Ik zit er in"-Ruben Van Gucht pakt spetterend uit

Ruben Van Gucht is dezer dagen weer niet uit de media weg te slaan. Gisteren was er de hele soap ...

45
45
Ajax dankt zijn Belgen voor klinkende zege

Ajax heeft zich zaterdagavond voorlopig naast Feyenoord op de tweede plaats in de Eredivisie ...

38
38
KV Kortrijk doet na zinderend slot gouden zaak in CPL

KV Kortrijk heeft vanavond een gouden zaak gedaan in de promotiestrijd van de Challenger Pro League. ...

40
40
De Mil waarschuwt AA Gent in strijd voor top zes

AA Gent heeft zaterdagavond een uitstekende zaak gedaan in de strijd om de Champions' Play-Off. Het ...

79
79
"Zorgwekkend" - Cornelis ziet groot probleem bij Charleroi

Charleroi was de voorbije anderhalve maand dé sensatie van het land, maar op een week tijd is ...

36
36
'Vermant en Tresoldi strijden met elkaar om knaltransfer'

Club Brugge wist tijdens de wintermercato nog zijn kern samen te houden, maar in de zomer lijkt het ...

156
156
Thorsten Fink verrast alles en iedereen met nieuwe job

Midden december werd Thorsten Fink op straat gezet door KRC Genk als gevolg van de tegenvallende ...

113
113
Martinez geeft zijn grootste spijt bij Rode Duivels aan

Komende zomer hopen de Rode Duivels een mooi parcours af te leggen op het WK in de Verenigde Staten, ...

107
107
Rik De Mil dient ex-club mokerslag toe in strijd om PO1

In de strijd om een plek bij de beste zes ploegen, heeft Rik De Mil met AA Gent een gouden zaak ...

48
48
‘Club Brugge is klaar met hem: exit na maanden twijfel’

Maandenlang hing het dossier te zweven, maar nu lijkt Club Brugge de knoop te willen doorhakken: ...

679
679
Mazzu tempert na explosie van vreugde bij OH Leuven

OH Leuven kent heel leuke weken. Na de zege tegen AA Gent volgde er vandaag een héél ...

25
25
Vrancken gaat voor stunt: "Historische mijlpaal"

STVV neemt het zondagavond op tegen Zulte Waregem. De Limburgers kunnen daar zekerheid verschaffen ...

65
65
Milkon snoeihard voor spelleiding: "Machtsmisbruik!"

FCV Dender leek op weg naar een punt bij OH Leuven, maar in de slotfase ging het alsnog mis. OHL ...

89
89
JPL-smaakmaker naar Anderlecht? "Nu niet aan de orde"

Bij RSC Anderlecht zal er in de zomer het een en ander gaan gebeuren in de spelerskern. Daar maakten ...

202
202
Hubert kijkt nu al uit naar dé match: "Historisch"

Midden mei maakt Brussel zich klaar voor de bekerfinale tussen Union SG en RSC Anderlecht. Een ...

111
111
Lommel ruikt Play-Offs na klinische prestatie in CPL

In de Challenger Pro League heeft Lommel deze namiddag een prima zaak gedaan bovenin. De Limburgers ...

50
50
Hoefkens weigerde héél straffe aanbiedingen

Carl Hoefkens kende al een woelige trainerscarrière. Momenteel moet hij vrezen voor een derde ...

71
71
OHL viert Valentijn met nieuwe zege na laat penaltydrama

OHL lijkt op weg naar een knap slot van de reguliere competitie. De Leuvenaren lieten zich in het ...

34
34

Meer sportnieuws