'Club Brugge neemt afscheid van cultspeler'

1182 stemmen
'Club Brugge neemt afscheid van cultspeler'

Club Brugge staat maandag een eerste keer op het trainingsveld, maar dat zal wellicht nog zonder nieuwe spelers gebeuren. Tot dusver werd enkel Ardon Jashari vastgelegd, maar die vertoeft nog bij de Zwitserse selectie op het EK. Voorlopig verlaten er vooral spelers de landskampioen.

Ze lieten al weten dat het aflopende contract van Eder Balanta niet verlengd zal worden, terwijl er ook nog grote onzekerheid is over het aanblijven van Denis Odoi. Ook een aantal andere jongens zullen nog vertrekken uit het Jan Breydelstadion. Een volgende uitgaande transfer is in de maak.

LEES OOK: 'Miljoenen voor Tzolis: Club spreekt met grootmacht'

Homma verlaat Club Brugge

Ook Shion Homma staat op het punt om te vertrekken. Club plukte de 23-jarige Japanner twee jaar geleden voor 500.000 euro weg bij Albirex Niigata, maar hij kon zich nooit echt doorzetten. Hij speelde zijn matchen vooral bij Club NXT, voor de A-ploeg kwam hij amper zeven keer in actie.

Homma zal wel voor altijd een cultstatus hebben na zijn opvallende rol in de titelstrijd vorig seizoen. Met een goal en een assist tijdens zijn invalbeurt in de slotfase van de slotmatch op Union zorgde hij ervoor dat niet de Brusselaars, maar Antwerp uiteindelijk de kampioensbeker omhoog mochten steken.

Geen Vojvodina, maar terugkeer naar Japan

De voorbije weken werd Homma gelinkt aan een transfer naar het Servische Vojvodina, maar uiteindelijk keert hij terug naar Japan. Lokale media melden er dat hij op het punt staat om te tekenen bij Urawa Red Diamonds, dat niet aan zijn beste seizoen bezig is maar volgend jaar wel mee mag doen aan het WK voor clubs.

Homma had nog een jaar contract bij Club en dus betaalt Urawa nog een transfersom. De overgang zou nog voor het einde van de maand helemaal beklonken en officieel aangekondigd moeten worden.

Had hij meer kansen moeten krijgen bij Club?

Meest recent

Nog geen paniek bij Garcia: "Dat is nu het belangrijkste"

De verwachtingen waren hoog bij de Rode Duivels voor het WK, want de voorbereiding was overtuigend ...

87
87
Buitenlandse media verschroeiend voor 'tandeloos' België

Ook tegen Iran wou het weer niet lukken voor de Rode Duivels. Net als tegen Egypte bleven ze weer ...

219
219
Punten van VN: zondebok krijgt woede van ploegmaats op de hals

De Rode Duivels hebben ook in hun tweede wedstrijd op het WK 2026 geen goede beurt gemaakt. In Los ...

850
850
Lukaku legt de vinger op de wonde bij Rode Duivels

De Rode Duivels hebben zondagavond ook hun tweede wedstrijd op het WK niet kunnen winnen. Na het ...

100
100
Wat een ontgoocheling: Duivels raken ook niet voorbij Iran

Het WK van de Rode Duivels dreigt een grote ontgoocheling te worden. De verwachting was dat ze ...

151
151
'STVV grijpt naast nieuwe Yamamoto'

STVV blikt terug op een geweldig seizoen, maar betaalt daar deze zomer ook de prijs voor. ...

65
65
Duivels lichtpunt: "Wie dat jaar geleden voorspeld had..."

Na het gelijkspel in de openingsmatch tegen Egypte moeten de Rode Duivels eigenlijk winnen tegen ...

68
68
Opvallende gast tijdens België-Iran: voor KDB en Lukaku?

De Rode Duivels proberen momenteel om af te rekenen met Iran. Makkelijk blijkt dat niet, want ...

37
37
Lukaku zorgt meteen voor discussie: rood of penalty?

De Rode Duivels hebben een bewogen eerste kwart van de wedstrijd beleefd tegen Iran. Twee keer ...

161
161
'Stevige hint over toekomst Benitez bij Antwerp'

Antwerp staat voor een zeer belangrijke zomer, waarin heel wat knopen doorgehakt moeten worden. Er ...

189
189
Nederland plots in de ban van ‘hun Romelu Lukaku’

In Nederland spreken ze weer van de wereldtitel, al zien we dat niet gebeuren. Oranje gaf ...

25
25
Degryse en Alderweireld zien twee vreemde keuzes bij Garcia

Rudi Garcia voert vier wissels door bij de Rode Duivels. Marc Degryse en Toby Alderweireld stellen ...

157
157
Spanje recht de rug met zeer riante overwinning

Spanje speelde om 18u een zeer belangrijk duel op het WK. Na de blamage tegen Kaapverdië (0-0) ...

26
26
Opstelling Duivels: fans hebben het allemaal over één man

De Rode Duivels spelen vanavond tegen Iran. Bondscoach Rudi Garcia voerde vier wissels door. Hans ...

293
293
Garcia verrast compleet met basisplaats Lukaku

De Rode Duivels spelen om 21u tegen Iran. De Belgen hebben geen enkele andere optie dan te winnen, ...

246
246
'Anderlecht haakt af na horen perperdure vraagprijs'

Er ligt bij Anderlecht heel wat transferhuiswerk op de plank. De club wil onder meer twee wingers ...

384
384
'Mourinho gaat los in Madrid: nieuwe transferknaller Real'

Real Madrid toonde zich al bijzonder actief op de zomercato. De Koninklijke haalde inmiddels drie ...

201
201
'Transfersoap Olise: Bayern grijpt daadkrachtig in'

Michael Olise heeft zich in het voorbije seizoen opgeworpen tot één van de betere ...

116
116
'Duel met Egypte maakt groot slachtoffer in basiself Duivels'

Het aftellen tot de tweede WK-wedstrijd van de Rode Duivels is begonnen. Maar wie zal bondscoach ...

160
160
Trainerstwist Anderlecht? Contract per direct beëindigd

Hoewel de trainingen maandag alweer hervatten, heeft RSC Anderlecht nog steeds geen nieuwe ...

858
858
'Miljoenen voor Tzolis: Club spreekt met grootmacht'

Club Brugge gaat ook deze zomermercato ongetwijfeld weer een pak miljoenen opstrijken met de verkoop ...

522
522
Verbazende vervanger voor Doku? "Absoluut een goede optie"

Daags voor de belangrijke WK-wedstrijd tegen Iran, lekte slecht nieuws naar buiten uit het Belgische ...

366
366
Spanje onder grote druk: De la Fuente grijpt fors in

Spanje staat zondagavond onder grote druk op het wereldkampioenschap. Tegen Saudi-Arabië ...

39
39
Opstelling Rode Duivels: Albert voorspelt cruciale wissel

De Rode Duivels willen straks vanuit pole-positie voor groepswinst aan de slotspeeldag beginnen. ...

267
267
'WK-sensatie ontketent titanenstrijd: pokerspel van 120 mil'

Het wereldkampioenschap vormt uiteraard een ideaal uitstalraam voor spelers die later in de zomer ...

50
50

Meer sportnieuws