Verschuivingen bij Gent: onduidelijkheid rond Milicevic

door
Verschuivingen bij Gent: onduidelijkheid rond Milicevic

AA Gent zal komend seizoen met een compleet nieuw gelaat voor de dag komen. Zo werd begin deze maand een volledig nieuwe bestuursstructuur voorgesteld. Toch is de puzzel nog niet helemaal gelegd: voorlopig is niet duidelijk wat met Danijel Milicevic zal gebeuren.

Voor Gent betekende het einde van het seizoen ook het einde van een heus tijdperk. Zo werd definitief afscheid genomen van de legendarische voorzitter Ivan De Witte. Manager Michel Louwagie werd op zijn beurt terug geplaatst naar een adviserende rol, in principe zal ook hij dus geen beslissingsrecht meer hebben.

En ook de derde pilaar uit het triumviraat dat de club in 2015 naar de landstitel leidde, verdwijnt uit beeld. Zo namen de Buffalo's definitief afscheid van Hein Vanhaezebrouck als hoofdcoach. Zoals verwacht werd Wouter Vrancken echter al officieel voorgesteld als zijn opvolger.

LEES OOK: ‘Crisisvergadering KAA Gent: Baro KO geslagen na naïviteit’

Balette vertrekt

Daarnaast presenteerden de Oost-Vlamingen een nieuwe bestuursstructuur. Arnar Vidarsson werd benoemd als 'Manager Sports' en zal dus het sportieve beleid voor zich nemen. Sebastien Ronse werd op zijn beurt 'Manager Non-Sports'. En hoofdeigenaar Sam Baro neemt vanaf heden ook de rol van CEO op zich.

De bestuurlijke functies zijn inmiddels dus ingevuld. Die vernieuwde clubleiding moet wel op zoek naar een nieuwe teammanager. Zo raakte donderdag bekend dat Peter Balette na tien jaar trouwe dienst vertrekt. De gewaardeerde kracht kon aan boord blijven, maar besloot de samenwerking stop te zetten vanwege persoonlijke motieven.

Nieuwe rol Milicevic

Balette, ook actief als assistent-coach, wordt allicht wel het enige staflid dat vertrekt. Ook Danijel Milicevic blijft dus normaal gezien op post. Bij Het Laatste Nieuws weet men echter dat voorlopig nog niet duidelijk is welke functie de voormalige publiekslieveling zal krijgen. Zo zou hij Vidarsson kunnen opvolgen als beloften-trainer. Maar ook een rol als assistent van Vrancken, een functie die hij ook onder Vanhaezebrouck uitoefende, is niet uitgesloten.

Gent gaat volgend seizoen weer meedoen voor de top 3 ...

Meest recent

Anderlecht aan zet: 'no-brainer' bij 'onmisbare' pion

RSC Anderlecht wil dit seizoen stiekem zeker een prijs winnen. Union SG en Club Brugge lijken toch ...

39
39
Vrancken ziet STVV-topper vertrekken: "Wellicht in de zomer"

Bij STVV weten ze nu al dat er in 2026 een aantal sterkhouders de club gaan verlaten. Dat is het lot ...

22
22
Grote surprise in WK-selectie? "Of het nu realistisch is ..."

Nu de loting voor de groepsfase vastligt en de logistieke puzzel bijna gelegd is, kan bondscoach ...

13
13
'Malinovskyi plots in de running voor droomtransfer'

Verschillende oud-spelers uit de Jupiler Pro League maken momenteel het mooie weer op de ...

84
84
Ivan Leko nú al onder vuur: "Beter in Gent gebleven"

Ivan Leko maakte deze week een veelbesproken rentree als hoofdcoach van Club Brugge. Op termijn zal ...

247
247
Januari-transfer De Cat? CEO Anderlecht doet bekentenis

Terwijl Besnik Hasi zijn troepen klaarstoomt voor de laatste wedstrijden van 2025, is het management ...

258
258
Marc Coucke gaat volledig los: "Alle spelregels veranderen!"

Marc Coucke is voor het brede publiek vooral de eigenaar van RSC Anderlecht, maar wie hem kent, weet ...

70
70
Job aan zijden draadje: Fink spreekt open over Genk-ontslag

Het beloven spannende dagen te worden bij KRC Genk. Donderdagavond incasseerden de Limburgers op het ...

233
233
TRANSFERUURTJE: 'Club verliest smaakmaker, knaltransfer Sadiki'

De winterse transferperiode nadert met rasse schreden. Heel wat ploegen zijn dan ook druk in de weer ...

265
265
“Pure diefstal!” - Messi veroorzaakt ongeziene chaos

Lionel Messi is een globale superster en dat werd nog maar eens duidelijk in India. Samen met Luis ...

51
51
Na Annelien Coorevits: Olivier Deschacht met liefdesbom

Olivier Deschacht was jarenlang een vaste waarde en een icoon bij RSC Anderlecht. Vandaag kennen ...

114
114
Grote WK-verrassing? De Cat doet boekje open over Duivels

Het WK 2026 in de Verenigde Staten, Mexico en Canada sluipt dichterbij. Stilaan wordt er al ...

104
104
De Mil doet vreemde uitspraken: meteen zwaar onder druk

KAA Gent zag Ivan Leko naar Club Brugge trekken na het ontslag van Nicky Hayen en de Buffalo’s ...

225
225
Knaltransfer voor Duranville? ‘Plannen Kompany bekend'

Julien Duranville maakte op jonge leeftijd de overstap van RSC Anderlecht naar Borussia Dortmund, ...

131
131
Onthuld: dit riep woedende Henry naar Standard-fan

Standard Luik ging pijnlijn onderuit tegen Oud-Heverlee Leuven en na de wedstrijd was het hommeles. ...

136
136
Karim Benzema flirt met spectaculaire comeback

Karim Benzema maakte furore bij Olympique Lyon en Real Madrid, maar de inmiddels 37-jarige aanvaller ...

51
51
Beste JPL-speler? "Beter dan Vanaken en kan zo naar AC Milan"

Het niveau in de Jupiler Pro League is dit jaar voor het eerst in jaren echt wel gezakt, dat blijkt ...

193
193
‘Hallucinante Benteke-blunder: Club Brugge-fans razend’

Op Jan Breydel is het gemor niet meer te negeren. Terwijl Christian Benteke zich transfervrij ...

585
585
Bart Verhaeghe krijgt volle laag: "Een schande!"

Bart Verhaeghe heeft zich niet bepaald populair gemaakt bij de eigen aanhang en binnen het Belgische ...

481
481
Euvrard op de sukkel met Standard; "Daardoor was het zwak"

Standard is en blijft een club op de dool. De Rouches staan nog héél ver van een ...

97
97
Hazard naar exit? 'Anderlecht hakt belangrijke knoop door'

RSC Anderlecht wil zich zaterdagavond tegen STVV herpakken na de blamage van vorige week in ...

366
366
Nieuwe elementen Club Brugge-bom: "Híj́ had probleem met Hayen"

Club Brugge heeft deze week voor een serieuze bom gezorgd. Maandag besloot Blauw-Zwart namelijk om ...

1812
1812
Alarmbellen gaan af rond Courtois: Spanje in absolute paniek

Je zag het aan zijn blik na affluiten: dit deed pijn, veel meer dan een gewone fout. Thibaut ...

202
202
Extra boost op Bosuil: "Wil graag bij Antwerp blijven"

Na de trainerswissel en enkele knappe resultaten, is de rust bij Antwerp FC weer helemaal ...

316
316
'Leko grijpt in: eerste slachtoffer in Brugse basiself'

De nederlaag tegen Arsenal FC was nog ietwat ingecalculeerd, dit weekend heeft Club Brugge echter ...

861
861

Meer sportnieuws