Verschuivingen bij Gent: onduidelijkheid rond Milicevic

581 stemmen
Verschuivingen bij Gent: onduidelijkheid rond Milicevic

AA Gent zal komend seizoen met een compleet nieuw gelaat voor de dag komen. Zo werd begin deze maand een volledig nieuwe bestuursstructuur voorgesteld. Toch is de puzzel nog niet helemaal gelegd: voorlopig is niet duidelijk wat met Danijel Milicevic zal gebeuren.

Voor Gent betekende het einde van het seizoen ook het einde van een heus tijdperk. Zo werd definitief afscheid genomen van de legendarische voorzitter Ivan De Witte. Manager Michel Louwagie werd op zijn beurt terug geplaatst naar een adviserende rol, in principe zal ook hij dus geen beslissingsrecht meer hebben.

En ook de derde pilaar uit het triumviraat dat de club in 2015 naar de landstitel leidde, verdwijnt uit beeld. Zo namen de Buffalo's definitief afscheid van Hein Vanhaezebrouck als hoofdcoach. Zoals verwacht werd Wouter Vrancken echter al officieel voorgesteld als zijn opvolger.

LEES OOK: De Mil onthult één dilemma: "Moeten creatief zijn"

Balette vertrekt

Daarnaast presenteerden de Oost-Vlamingen een nieuwe bestuursstructuur. Arnar Vidarsson werd benoemd als 'Manager Sports' en zal dus het sportieve beleid voor zich nemen. Sebastien Ronse werd op zijn beurt 'Manager Non-Sports'. En hoofdeigenaar Sam Baro neemt vanaf heden ook de rol van CEO op zich.

De bestuurlijke functies zijn inmiddels dus ingevuld. Die vernieuwde clubleiding moet wel op zoek naar een nieuwe teammanager. Zo raakte donderdag bekend dat Peter Balette na tien jaar trouwe dienst vertrekt. De gewaardeerde kracht kon aan boord blijven, maar besloot de samenwerking stop te zetten vanwege persoonlijke motieven.

Nieuwe rol Milicevic

Balette, ook actief als assistent-coach, wordt allicht wel het enige staflid dat vertrekt. Ook Danijel Milicevic blijft dus normaal gezien op post. Bij Het Laatste Nieuws weet men echter dat voorlopig nog niet duidelijk is welke functie de voormalige publiekslieveling zal krijgen. Zo zou hij Vidarsson kunnen opvolgen als beloften-trainer. Maar ook een rol als assistent van Vrancken, een functie die hij ook onder Vanhaezebrouck uitoefende, is niet uitgesloten.

Gent gaat volgend seizoen weer meedoen voor de top 3 ...

Meest recent

'Plan B voor Van Bommel: shortlist Rode Duivels lekt uit'

De officiële aankondiging ontbreekt nog, maar alle signalen wijzen erop dat Mark van Bommel ...

133
133
'Klopjacht op Karetsas: De Condé rolt spierballen'

KRC Genk staat niet alleen op het punt om zijn inkomend record te verpulveren, ook op uitgaand vlak ...

74
74
'Bruno schudt elftal door mekaar: frisse wind bij RSCA'

Donderdag staat Vitor Bruno voor zijn vuurdoop als coach van RSC Anderlecht. In de tweede voorronde ...

189
189
'Makelaar bevestigt: Club op zucht van knaltransfer'

Club Brugge vertrok woensdag op zomerstage naar Rennes. Voorlopig stapten er met Yann Sommer, ...

366
366
Peter Vandenbempt laat tranen rollen: "Het laatste woord..."

Na een maand vol voetbal, duizenden kilometers en 104 wedstrijden is ook voor Peter Vandenbempt het ...

339
339
De Mil onthult één dilemma: "Moeten creatief zijn"

AA Gent moet meteen vol aan de bak in zijn eerste officiële opdracht van het nieuwe seizoen. ...

38
38
Eerst pak slaag, dan transferdeal voor Genk?

KRC Genk is dezer dagen zeer druk in de weer. Niet alleen met de voorbereiding op het nieuwe ...

559
559
Vitor Bruno zet Anderlecht op scherp voor debuut

Donderdagavond begint het seizoen van Anderlecht officieel. In de tweede voorronde van de Europa ...

341
341
Westerlo pakt uit met eenmalige Rode Duivel

Bij Westerlo zagen ze deze zomer al een pak sterkhouders vertrekken. 't Kuipje liep vrijwel helemaal ...

53
53
'Straffe transfer op komst voor De Keersmaecker'

In eigen land kon Brian De Keersmaecker niet doorbreken, maar in het buitenland is de middenvelder ...

52
52
Unieke kans voor Antwerp: oude bekende plots vrij

Voor Antwerp blijft het een zeer moeizame transferzomer. De club werd wekenlang gegijzeld door de ...

480
480
Napoli draait volledig: De Bruyne krijgt pijnlijke klap

Napoli leek Kevin De Bruyne nog te willen behouden. Vier dagen later wordt zijn naam plots op de ...

438
438
Van Bommel de juiste keuze? Dit vindt Van der Elst

Met een kwartfinale deden de Rode Duivels op het WK wat er van hen verwacht werd. Desondanks ...

299
299
De Mil keihard: kwartet én aanwinst niet op Europese lijst

Voor twee Belgische clubs begint het nieuwe seizoen deze week al. Naast Anderlecht moet ook AA Gent ...

151
151
Romano meldt mogelijke twist in transferdossier Club

Club Brugge heeft deze zomer al toegeslagen met drie Zwitserse aanwinsten, maar de verwachte ...

373
373
Transfer Casemiro krijgt staartje: onderzoek geopend

Deze zomer gingen enkele grote namen op zoek naar een nieuwe club. Een dossier dat al maandenlang ...

41
41
Cercle pakt uit met verrassende transfer bij Kortrijk

Nu de start van het nieuwe seizoen in de Jupiler Pro League dichterbij komt, schakelen alle teams ...

146
146
'Kogel door de kerk: Genk heeft recorddeal beet'

Het zijn zeer drukke dagen voor KRC Genk. De Limburgers zetten de voorbije weken enkele mogelijke ...

368
368
Belgische voetbalwereld in rouw: ex-Gouden Schoen overleden

De Belgische voetbalwereld krijgt zeer triest nieuws te verwerken. Een ex-Rode Duivel en gewezen ...

0
0
Transferdomper Anderlecht: "Meer dan 5 miljoen"

Anderlecht staat donderdag al voor zijn eerste opdracht op het Europese toneel. In de tweede ...

512
512
'Barça heeft bijzonder plan met Belgisch toptalent'

Slechts twee Belgen mochten tot dusver ooit het shirt van FC Barcelona dragen. Fernand Goyvaerts was ...

406
406
Is Anderlecht klaar voor Hammarby? Bornauw oordeelt

RSC Anderlecht moet donderdag flink aan de bak tegen Hammarby. De Brusselaars moeten deze voorronde ...

385
385
Hammarby-coach velt oordeel over Anderlecht

Henrik Rydström maakt zich met Hammarby op voor het treffen met RSC Anderlecht in de voorrondes ...

323
323
Zoon Van Bommel verklapt: "Komt wel rond met Duivels"

Mark van Bommel wordt de nieuwe bondscoach van België. De Nederlander tekent weldra zijn ...

113
113
'Anderlecht kent maximprijs die het aan De Cat kan verdienen'

Nathan De Cat verliet RSC Anderlecht voor 20 miljoen euro. Een goed bedrag, maar meer ook niet. De ...

257
257

Meer sportnieuws