Verschuivingen bij Gent: onduidelijkheid rond Milicevic

door
Verschuivingen bij Gent: onduidelijkheid rond Milicevic

AA Gent zal komend seizoen met een compleet nieuw gelaat voor de dag komen. Zo werd begin deze maand een volledig nieuwe bestuursstructuur voorgesteld. Toch is de puzzel nog niet helemaal gelegd: voorlopig is niet duidelijk wat met Danijel Milicevic zal gebeuren.

Voor Gent betekende het einde van het seizoen ook het einde van een heus tijdperk. Zo werd definitief afscheid genomen van de legendarische voorzitter Ivan De Witte. Manager Michel Louwagie werd op zijn beurt terug geplaatst naar een adviserende rol, in principe zal ook hij dus geen beslissingsrecht meer hebben.

En ook de derde pilaar uit het triumviraat dat de club in 2015 naar de landstitel leidde, verdwijnt uit beeld. Zo namen de Buffalo's definitief afscheid van Hein Vanhaezebrouck als hoofdcoach. Zoals verwacht werd Wouter Vrancken echter al officieel voorgesteld als zijn opvolger.

LEES OOK: Janssen trekt pijnlijke conclusie na zure nederlaag

Balette vertrekt

Daarnaast presenteerden de Oost-Vlamingen een nieuwe bestuursstructuur. Arnar Vidarsson werd benoemd als 'Manager Sports' en zal dus het sportieve beleid voor zich nemen. Sebastien Ronse werd op zijn beurt 'Manager Non-Sports'. En hoofdeigenaar Sam Baro neemt vanaf heden ook de rol van CEO op zich.

De bestuurlijke functies zijn inmiddels dus ingevuld. Die vernieuwde clubleiding moet wel op zoek naar een nieuwe teammanager. Zo raakte donderdag bekend dat Peter Balette na tien jaar trouwe dienst vertrekt. De gewaardeerde kracht kon aan boord blijven, maar besloot de samenwerking stop te zetten vanwege persoonlijke motieven.

Nieuwe rol Milicevic

Balette, ook actief als assistent-coach, wordt allicht wel het enige staflid dat vertrekt. Ook Danijel Milicevic blijft dus normaal gezien op post. Bij Het Laatste Nieuws weet men echter dat voorlopig nog niet duidelijk is welke functie de voormalige publiekslieveling zal krijgen. Zo zou hij Vidarsson kunnen opvolgen als beloften-trainer. Maar ook een rol als assistent van Vrancken, een functie die hij ook onder Vanhaezebrouck uitoefende, is niet uitgesloten.

Gent gaat volgend seizoen weer meedoen voor de top 3 ...

Meest recent

'Ongepaste' houding Renard onder vuur: "Niet klassevol"

Olivier Renard heeft een woelige eerste zomermercato als sportief directeur van RSC Anderlecht ...

48
48
Lies Vandenberghe doet harten smelten bij VTM-fans

Eén van de grootste powerkoppels in medialand? Dat zijn ongetwijfeld VTM-collega's Lies ...

16
16
Union door in Champions League? Vandenbempt voorspelt

De League Phase van de Champions League barst dinsdagavond in alle hevigheid los. En het is zowaar ...

29
29
Fink moet ingrijpen: grote wijziging in basiself Genk?

KRC Genk moest zondagavond vrede nemen met een puntje op het veld van RSC Anderlecht. De Limburgers ...

146
146
Het knettert bij Club: speler kan elk moment ontploffen

Club Brugge sloeg €32 miljoen van Crystal Palace af en bouwt rond Tzolis tot 2029. Wekenlang ...

246
246
Champions League: het programma op de Belgische zenders

Dinsdagavond is het zover, dan wordt de League Phase van de Champions League op gang getrapt. Om de ...

76
76
Club laat miljoenenaankoop vallen: "Vreemde keuze"

Club Brugge heeft een uiterst lucratieve, maar ook vrij woelige transferperiode achter de rug. ...

431
431
Drastisch plan Anderlecht: viertal op straat gezet?

Dankzij de onverwachte jackpot van Jan-Carlo Simic, kon RSC Anderlecht alsnog een positieve ...

653
653
Noa Lang in diepe problemen: 'Terugkeer naar Club Brugge'

In de Champions League gaat SSC Napoli donderdag op bezoek bij Manchester City. De spotlights zullen ...

455
455
Vanhaezebrouck waarschuwt Club: code rood in Brugge

Club Brugge begint donderdag in eigen huis aan een nieuwe campagne in de Champions League. De ideale ...

204
204
Anderlecht luidt alarmbel: Renard verdedigt beleid

Maandagavond organiseerde RSC Anderlecht nog eens een zogenaamde Fan Council, waarbij Olivier Renard ...

239
239
Wils zorgt voor ophef: mysterie Antwerp opgeklaard

Met een magere negen op 21 heeft Antwerp haar competitiestart gemist. Na de nul op zes tegen ...

133
133
DAZN versus Proximus: laatste struikelblok onthuld

Voor samenvattingen van de Jupiler Pro League kan de Belgische voetballiefhebber zich voortaan weer ...

581
581
Hayen grijpt in: karrenvracht wissels bij Club Brugge

Club Brugge heeft weinig tijd om stil te staan bij de nederlaag tegen La Louvière, want ...

396
396
Leysen wil scalp van ex-ploeg en waarschuwt PSV

Bij PSV kennen ze één speler héél goed: Fedde Leysen. De Belgische ...

39
39
Volgende parel voor KRC Genk: "Fysieke présence"

KRC Genk is een club waar jonge talenten van eigen bodem kansen krijgen. De Limburgers willen die ...

114
114
Harde boodschap voor Hasi: zelfs die coach was beter

RSC Anderlecht speelde 1-1 tegen KRC Genk. Een goed resultaat, aangezien ze een uur lang met een man ...

227
227
Smets: "Hij is een extra wapen voor KRC Genk"

KRC Genk speelde niet goed genoeg tegen RSC Anderlecht. De Limburgers speelden ruim een uur met een ...

146
146
Pocognoli daags voor PSV: Union SG is héél ambitieus

Union SG staat voor een nieuw hoogtepunt in de clubgeschiedenis. Ze nemen het morgen om 18u45 op ...

37
37
Hasi krijgt twee énorme meevallers bij Anderlecht

RSC Anderlecht knokte zich met tien spelers naar een verdiend gelijkspel tegen KRC Genk. De ...

577
577
Waanzin of meesterzet? Anderlecht schokt met transferplan

Anderlecht twijfelt niet: Nilson Angulo krijgt een nieuw contract tot 2029 mét opslag. Maar ...

529
529
Ex-ref velt verdict: Club Brugge bestolen in La Louvière?

Club Brugge liep zaterdag een blauwtje in La Louvière. Door het foutje van Nordin Jakers ging ...

650
650
Carte blanche voor Coucke: Hasi & Renard weg bij RSCA?

De interlandbreak zorgde niet bepaald voor rust bij RSC Anderlecht, waar Wouter Vandenhaute ...

776
776
'Hayen hakt keeperknoop door: Jackers out, Mignolet in?'

Met een 1-0 nederlaag in La Louvière beleefde Club Brugge geen geslaagde generale repetitie ...

340
340
Renard doet boekje open over hete hangijzers Anderlecht

Met een mannetje minder sleepte RSC Anderlecht zondag nog een punt uit de brand tegen KRC Genk. Toch ...

485
485

Meer sportnieuws