Verschuivingen bij Gent: onduidelijkheid rond Milicevic

door
Verschuivingen bij Gent: onduidelijkheid rond Milicevic

AA Gent zal komend seizoen met een compleet nieuw gelaat voor de dag komen. Zo werd begin deze maand een volledig nieuwe bestuursstructuur voorgesteld. Toch is de puzzel nog niet helemaal gelegd: voorlopig is niet duidelijk wat met Danijel Milicevic zal gebeuren.

Voor Gent betekende het einde van het seizoen ook het einde van een heus tijdperk. Zo werd definitief afscheid genomen van de legendarische voorzitter Ivan De Witte. Manager Michel Louwagie werd op zijn beurt terug geplaatst naar een adviserende rol, in principe zal ook hij dus geen beslissingsrecht meer hebben.

En ook de derde pilaar uit het triumviraat dat de club in 2015 naar de landstitel leidde, verdwijnt uit beeld. Zo namen de Buffalo's definitief afscheid van Hein Vanhaezebrouck als hoofdcoach. Zoals verwacht werd Wouter Vrancken echter al officieel voorgesteld als zijn opvolger.

LEES OOK: AA Gent-flop verrijst: "Alles veranderde met De Mil"

Balette vertrekt

Daarnaast presenteerden de Oost-Vlamingen een nieuwe bestuursstructuur. Arnar Vidarsson werd benoemd als 'Manager Sports' en zal dus het sportieve beleid voor zich nemen. Sebastien Ronse werd op zijn beurt 'Manager Non-Sports'. En hoofdeigenaar Sam Baro neemt vanaf heden ook de rol van CEO op zich.

De bestuurlijke functies zijn inmiddels dus ingevuld. Die vernieuwde clubleiding moet wel op zoek naar een nieuwe teammanager. Zo raakte donderdag bekend dat Peter Balette na tien jaar trouwe dienst vertrekt. De gewaardeerde kracht kon aan boord blijven, maar besloot de samenwerking stop te zetten vanwege persoonlijke motieven.

Nieuwe rol Milicevic

Balette, ook actief als assistent-coach, wordt allicht wel het enige staflid dat vertrekt. Ook Danijel Milicevic blijft dus normaal gezien op post. Bij Het Laatste Nieuws weet men echter dat voorlopig nog niet duidelijk is welke functie de voormalige publiekslieveling zal krijgen. Zo zou hij Vidarsson kunnen opvolgen als beloften-trainer. Maar ook een rol als assistent van Vrancken, een functie die hij ook onder Vanhaezebrouck uitoefende, is niet uitgesloten.

Gent gaat volgend seizoen weer meedoen voor de top 3 ...

Meest recent

Anderlecht stevent af op 'enorme fout': "Zou heel dom zijn"

RSC Anderlecht is naarstig aan het werk om zo snel mogelijk een nieuwe hoofdtrainer te presenteren. ...

93
93
'Nieuwe coach Tottenham: drie topkandidaten al gelekt'

Olympique Marseille nam deze week afscheid van coach Roberto De Zerbi. Een gevolg van de slechte ...

33
33
Antwerp mét Kerk, Taravel wisselt vijf keer bij Anderlecht

Donderdagavond komt Union SG te weten welke ploeg het zal treffen in de finale van de beker. Kan ...

180
180
'Brute exit bij Club: chouchou aan laatste maanden bezig'

Club Brugge liet tijdens de voorbije wintermercato een pak miljoenen liggen om zijn huidige ...

231
231
Loting Nations League: Rode Duivels in loodzware poule

De Rode Duivels weten waar ze aan toe zijn tijdens de volgende editie van de Nations League. In ...

346
346
Jan Mulders hart bloedt: “Ik dacht aan begrafenissen”

Jan Mulder werd een poos geleden genadeloos aan de kant geschoven door VTM. De Nederlandse analist ...

44
44
Grote zorgen Garcia: belangrijke Duivel onder het mes

Nog exact 123 dagen te gaan alvorens de Rode Duivels hun eerste groepswedstrijd afwerken op het WK. ...

59
59
‘Anderlecht geschokt: Tomasson eist enorme XXL-topdeal’

Anderlecht kreeg donderdag een koude douche: Jon Dahl Tomasson bedankte alsnog voor de job. In de ...

267
267
Feyenoord verrast vriend & vijand met stunt van jewelste

De afgelopen jaren streefden we onze noorderburen dan wel op zowat alle vlakken voorbij, aan de ...

103
103
Anderlecht-icoon geeft toe: "Refs werden beïnvloed"

Terwijl de rechtbank zich buigt over de verkoop aan Marc Coucke verkeert RSC Anderlecht zowel op als ...

407
407
Erik Van Looy breekt Antwerp-harten: "Twee keer verkwanseld"

Hij heeft jarenlang vragen gesteld, verhalen verteld en miljoenen kijkers geboeid. Maar dit keer ...

104
104
Pro League publiceert cijfers: puntenaftrek in CPL

Zopas maakte de Licentiecommissie na een onderzoek van de jaarrekeningen uit 2025 van de Pro ...

204
204
'Overmars onder druk: sterkhouder weg bij Antwerp?'

Anterp hoopt tegen RSC Anderlecht straks nog maar eens een ticket voor de bekerfinale af te dwingen. ...

233
233
'Anderlecht heeft beet: nieuwe T1 straks al voorgesteld'

Door de abrupte exit van interimcoach Edward Still, die zelf het roer had overgenomen van de ...

1030
1030
'Leegloop bij Club Brugge: 3 meubelstukken richting exit'

Club Brugge lijkt volgende zomer alweer stevig te zullen cashen op goudhaantjes zoals Joel Ordonez, ...

449
449
'Anderlecht gaat all-in: Taravel drukt meteen stempel'

Vanavond weet Union wie het op 14 mei zal bekampen in de finale van de Croky Cup. Na de 0-1 zege in ...

417
417
Veroordeling Eddy Snelders: Gevolgen slaan in als een bom

U kon hier daarstraks al lezen dat het Hof van Beroep een uitspraak deed in de zaak rond voormalig ...

194
194
JPL-coach spreekt duidelijke taal over Anderlecht-gerucht

Anderlecht heeft nog altijd geen nieuwe trainer gevonden. Het lijkt donderdag juist enkele stappen ...

180
180
10 meest waardevolle spelers JPL: verrassende nummer 1

De wintermercato is voorbij en heel wat clubs zullen hun vizier nu al richten op volgende zomer. Dan ...

344
344
Muzio dient Verhaeghe van antwoord: "Ik was geshockeerd"

Het heeft er alle schijn van dat de titelstrijd dit seizoen opnieuw een duel zal worden tussen Union ...

282
282
Charleroi haalt hard uit na incidenten op Union

Bij Charleroi zullen ze nog wat langer moeten wachten op een eerste bekerfinale sinds 1993. Ze ...

102
102
AA Gent-flop verrijst: "Alles veranderde met De Mil"

AA Gent leed vorig weekend een pijnlijke en verrassende thuisnederlaag tegen OH Leuven, maar staat ...

438
438
Stankovic geeft grote hint over zijn toekomst

Bij Club Brugge kunnen ze de komende maanden maar beter genieten van Aleksandar Stankovic, want het ...

286
286
'Nieuwe klap Anderlecht: volgende kandidaat-T1 haakt af'

Zal Anderlecht nog voor het einde van de week zijn nieuwe hoofdtrainer vinden? Dat is volgens CEO ...

464
464
Fraudeproces RSCA eindigt al snel met sisser

Donderdagvoormiddag ging in Brussel de rechtszaak van start rond vermeende fraude bij de overname ...

177
177

Meer sportnieuws