KAA Gent baalt en neemt na 10 jaar afscheid van clubicoon

door
KAA Gent baalt en neemt na 10 jaar afscheid van clubicoon

KAA Gent heeft na tien jaar afscheid genomen van clubicoon Peter Balette, dat laat de club op de officiële kanalen weten. De Buffalo’s wilden de belangrijke pion graag behouden, maar om persoonlijke redenen koos Balette voor een vertrek.

Balette was de teammanager van KAA Gent en was 9,5 seizoenen actief bij de Buffalo’s. Aan die periode komt nu een einde. Balette sprak op de webstek van KAA Gent en gaf meer informatie over zijn vertrek.

LEES OOK: Standard troeft KAA Gent én buitenland af: straffe ambities

Pijn in het hart

Balette lijkt op te zijn, zowel mentaal als fysiek. "Na vele jaren in verschillende functies bij deze club heb ik beslist om niet door te gaan als teammanager. Elke dag 5 uur in de auto, dat weegt. Met pijn in het hart neem ik afscheid van collega's, spelers en supporters. Deze club heeft me zoveel mooie momenten gegeven die ik nooit ga vergeten. Ik wil iedereen met wie ik hier samenwerkte en de supporters van harte bedanken."

Meer dan 500 wedstrijden maakte Balette mee. Hij was meestal assistent-coach, maar ook de functies hoofdtrainer ad-interim en technisch directeur heeft hij bekleed. Afgelopen seizoen was Balette vooral assistent en teammanager. Nieuwe eigenaar Sam Baro had het icoon graag nog bij de club gehouden, maar snapt de keuze van Balette.

Clubicoon

De eigenaar van KAA Gent sprak dan ook lovende woorden over Balette. "Peter Balette is terecht een icoon voor onze supporters. Hij was ook heel geliefd bij alle spelers. Iedereen kon bij hem terecht voor goeie raad of hulp en als assistent had hij een grote meerwaarde. Vriendelijk en vol humor wanneer het kon, luid en duidelijk wanneer het moest”, aldus Baro.

Had jij Balette nog graag bij KAA Gent gezien?

Meest recent

'Cercle Brugge ruikt plots miljoenen voor Belgische invaller'

Bij Cercle Brugge zullen er in de zomer ook wel de nodige spelers het team gaan verlaten. Eén ...

13
13
KRC Genk met énorm probleem: cijfers spreken boekdelen

KRC Genk speelde 1-1 tegen Standard. Net als tegen Sporting Charleroi misten de Limburgers een ...

31
31
Genadeklap voor Club-lieveling: één blunder werd hem fataal

Bij Club Brugge volstaat één moment om een heel seizoen te veranderen. Een speler die ...

107
107
'Club Brugge gaat voor nieuwe transferdeal à la Forbs'

Club Brugge gaat een heel drukke zomermeracto tegemoet. Blauw-Zwart zal in elke sector stevig moeten ...

122
122
'Anderlecht neemt standpunt in: Sardella mist deze duels'

Killian Sardella kreeg afgelopen weekend een veelbesproken rode kaart tegen Union SG. De verdediger ...

82
82
Verhuurde JPL-spelers: goals en assists bij de vleet

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

28
28
Club Brugge deelt groot nieuws: record aan diggelen

Dankzij een zes op zes tegen KV Mechelen en AA Gent blijft Club Brugge in de nek hijgen van Union. ...

156
156
'Anderlecht hakt knoop door over comeback huurlingen'

Wie de nieuwe sportief directeur moet worden blijft voorlopig een vraagteken, maar dat er komende ...

252
252
Paspoortbom barst: Hoefkens midden in Nederlandse storm

Een paspoortschandaal bij onze noorderburen zet het Nederlandse voetbal op scherp. Hoofdrolspelers ...

98
98
'Club Brugge plukt Antwerp kaal: details lekken uit'

Deels uit financiële noodzaak trekt Antwerp tegenwoordig meer dan ooit de kaart van de jeugd. ...

458
458
'Bommetje bij Club Brugge: jackpot voor bankzitter?'

Club Brugge gaat andermaal een lucratieve zomer tegemoet, waarin tal van sterkhouders de kassa ...

239
239
'Leegloop in Anderlecht: nieuwkomer laat kassa rinkelen'

RSC Anderlecht kan maar beter snel een sportieve baas aanstellen, want de Brusselaars stevenen ...

424
424
'Dilemma bij Club Brugge: play-offheld richting exit'

Dankzij een zes op zes tegen KV Mechelen en AA Gent blijft Club Brugge in het spoor van koploper ...

357
357
'Klopjacht op De Cat: drie grootmachten duwen door'

RSC Anderlecht heeft geen tijd om stil te staan bij de nul op zes tegen STVV en Union, want zondag ...

380
380
Mulder haalt uit naar bondscoach: "Om stil van te worden"

Jan Mulder weet nog altijd hoe hij een bal moet raken, maar tegenwoordig treft hij vooral met ...

73
73
‘Knaltransfer STVV-sterkhouder: twee clubs dringen aan’

Sint-Truiden VV is dit seizoen dé grote revelatie van de Jupiler Pro League. De formatie van ...

62
62
'Mourinho naar Real Madrid? Sensationele comeback lonkt'

Het seizoen loopt in de grote competities ten einde en de spanning begint te stijgen. Verschillende ...

96
96
Pfaff snapt niets van Anderlecht: “Zal ik nooit begrijpen”

RSC Anderlecht zoekt al acht jaar naar een prijs. Paars-Wit leek met Vincent Kompany de ambitieuze ...

228
228
Brazilië incasseert mokerslag: definitief géén WK voor ster

De Braziliaanse nationale ploeg behoort altijd tot de topfavorieten op het WK. Dat zal ook het geval ...

86
86
‘Janssen hakt knoop door over Antwerp-toekomst’

Waar ligt de toekomst van Vincent Janssen? Het contract van de Nederlandse aanvaller loopt aan het ...

342
342
Standard troeft KAA Gent én buitenland af: straffe ambities

Standard Luik hoopt snel weer aan de top van het Belgische voetbal te staan, maar dat is uiteraard ...

212
212
Van Gucht onder vuur: DJ-avontuur zorgt voor ophef

Ruben Van Gucht moest de laatste jaren al behoorlijk wat kritiek slikken. Eén van de absolute ...

95
95
Nainggolan krijgt steun uit onverwachte hoek: fans afgemaakt

De perikelen rond Radja Nainggolan en Beerschot blijven op sociale media ‘hot’. De ...

173
173
Toekomst Sporting Hasselt onzeker: “Dat is niet houdbaar”

Sporting Hasselt werd kampioen in Eerste Amateur en maakt de overstap naar het profvoetbal ...

229
229
‘Union-revelatie uit ambitie: bliksemtransfer op komst'

Union SG is dit seizoen weer sterk bezig. In de Champion Play-Offs staat de Brusselse club bovenaan. ...

83
83

Meer sportnieuws