De Bruyne geeft dé oorzaak voor gemiste EK-start België

door
De Bruyne geeft dé oorzaak voor gemiste EK-start België

De Rode Duivels zijn er niet in geslaagd om met een overwinning aan het EK 2024 te beginnen. Maandag werd namelijk met 0-1 verloren van Slowakije. Volgens Kevin De Bruyne was dat vooral te wijten aan een gebrek aan efficiëntie.

De start van de Rode Duivels was nochtans veelbelovend. Zo konden de Belgen meteen voor de nodige kansjes zorgen. Maar in de afwerking liep het fout en daar betaalden ze een zware prijs voor. Na een dure fout van Jérémy Doku konden de Slowaken na enkele minuten al op voorsprong komen.

De Duivels hadden wel nog ruim voldoende tijd om de scheve situatie recht te zetten. Het bleef gebrek aan efficiëntie voor doel bleef evenwel ontbreken. Bovendien zag Romelu Lukaku ook nog eens twee doelpunten afgekeurd worden op aangeven van de VAR. En zo bleef het uiteindelijk bij 0-1.

LEES OOK: De Bruyne lucht zijn hart: “Kan geen normale papa zijn”

Dure missers

De Bruyne wijst dan ook naar de gemiste kansen als hoofdreden voor de nederlaag. "We hadden het zeker verdiend om gelijk te spelen. Geluk dwing je soms af, vandaag krijgen we die twee afgekeurde goals tegen, dat was op de limiet. We hebben de goal gewoon niet kunnen vinden", klonk het bij Het Nieuwsblad.

Daarnaast was de aanvoerder ook niet blind voor de fout van Jérémy Doku bij de tegengoal. "We hebben een fout gemaakt bij de 0-1. Op dit niveau word je soms afgestraft. Dat weten we. Buiten één of twee andere mogelijkheden hebben we niets meer weggegeven. Dus op zich hebben we niet slecht gespeeld, maar we hebben de goal zelf niet gevonden."

Geen touch of genius

De spelmaker zelf speelde overigens ook niet zijn beste wedstrijd. De Bruyne was zeker niet slecht en probeerde zijn ploegmaats bij momenten op sleeptouw te nemen, maar het ontbrak aan zijn gekende 'touch of genius'. "Ik heb geprobeerd mijn ding te doen. Sommige dingen goed, sommige dingen niet. We waren niet efficiënt genoeg, en daar reken ik mezelf ook bij. Het is beter om het positief te bekijken: we hebben tenminste de kansen gecreëerd", bleef hij evenwel optimistisch.

De Bruyne speelde zelf geen goede match ...

Meest recent

Toekomstsignaal? Viertal ontbreekt in wedstrijdselectie Club

Club Brugge opent maandagnamiddag zijn campagne in de Champions' Play-Offs. En er staat meteen ...

33
33
Kassa kassa in JPL: 120 miljoen voor vier smaakmakers

De Jupiler Pro League geldt al jaren als een ideale springplank richting de Europese topcompetities. ...

112
112
'United grijpt hard in: Lammens krijgt cruciaal transfernieuws'

Ook bij Manchester United werd van de afgelopen interland-break gebruik gemaakt om de ...

140
140
Thorgan weg bij Anderlecht? "Als je zijn fysieke data ziet ..."

RSC Anderlecht opent maandagnamiddag zijn campagne in de Champions' Play-Offs met een bezoek aan ...

162
162
Opschudding na Union-STVV: "Ongelooflijk op dit niveau"

Union SG heeft zijn start in de Champions' Play-Offs niet gemist. De winnaar van de reguliere ...

200
200
Feyenoord faalt: PSV vanuit zetel kampioen van Nederland

PSV heeft zich voor de derde keer op rij tot Nederlands gekroond. Dat zat er natuurlijk al een hele ...

38
38
Beerschot vs. Kortrijk: promotiestrijd beslist voor BAS?

Terwijl de Play-Offs in de Jupiler Pro League op gang zijn getrapt, is de ontknoping van de ...

331
331
Hete transferzomer Club Brugge: vijf topaanwinsten onderweg

Simon Mignolet kondigde afgelopen donderdag aan dat hij na het seizoen met pensioen gaat als ...

584
584
Mechele speelt open kaart: "Zij zijn geen titelkandidaat"

Het wachten is voorbij: de titelstrijd in de Champions' Play-Offs barst komend weekend in alle ...

218
218
'Anderlecht-exit in de maak: De Cat legt eisen op tafel'

Nathan De Cat wil in de komende weken schitteren in de Champions' Play-Offs en heeft ook de ...

245
245
Potje Lamine Yamal kookt over: Flick komt met verklaring

FC Barcelona heeft zaterdag gouden zaken gedaan in de Spaanse titelstrijd. Terwijl grote rivaal Real ...

59
59
'City eist uitsluitsel Guardiola: opvolger al aangeduid'

Of hij doet zijn contract tot medio 2027 uit. Of hij zet er na dit seizoen al een punt achter. Feit ...

119
119
Nieuw goudhaantje voor KRC Genk: "Legacy voortzetten"

KRC Genk heeft vrijdagavond de Europe Play-Offs op gang getrapt met een belangrijke 1-2-overwinning ...

316
316
Union bevoordeeld tegen STVV? Frank Boeckx velt verdict

Leider Union SG heeft een foutloze start van de Champions' Play-Offs genomen. De Brusselaars wonnen ...

324
324
Goedkope strafschop tegen Antwerp: Oosting reageert

Antwerp FC is er niet in geslaagd om met een overwinning te starten aan de campagne in de Europe ...

200
200
Boskamp zet fans op scherp met opvallende RVV-voorspelling

Op een dag waarop heel Vlaanderen in de ban is van wielrennen, zorgt Johan Boskamp voor een ...

28
28
Club Brugge of Union kampioen? "Zij zijn in het voordeel"

Volgt Union SG zichzelf op als kampioen? Kan Club Brugge de macht heroveren? Of staat alsnog een ...

198
198
TRANSFERUURTJE 'Nieuwe TD Anderlecht, pijnlijke aftocht Dolberg'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

271
271
Drama rond DAZN: twee oplossingen voor Pro League

Nu de play-offs losbarsten laait ook het debat rond DAZN opnieuw op. Voorlopig blijft het ...

355
355
'Anderlecht moet verkopen: onmogelijke eisen De Cat'

Zowel in de play-offs als de bekerfinale staat er de komende weken nog heel wat op het spel bij RSC ...

375
375
Geen speeltijd maar wel held: Vossen verovert harten

De frustratie groeit, maar Jelle Vossen blijft niet bij de pakken zitten. Terwijl hij bij Zulte ...

118
118
DAZN versus Pro League: nieuwe plottwist in dossier

Met de reguliere competitie achter de rug gaat het nu pas écht om de knikkers in de Jupiler ...

359
359
'Newcastle wil shoppen bij KRC Genk en Club Brugge'

In de play-offs nemen ze het wellicht niet meer tegen mekaar op, maar op de zomermercato kunnen de ...

272
272
Ambras in Anderlecht: 'nieuwe TD' meteen onder vuur

Na een lange zoektocht heeft RSC Anderlecht wellicht eindelijk een opvolger voor Olivier Renard te ...

216
216
Hayen vloekt: Genk incasseert opdoffer uit ziekenboeg

KRC Genk boekte vrijdag een 1-2 zege op het veld van Antwerp. Geen valse start dus voor de koploper ...

230
230

Meer sportnieuws