De Bruyne geeft dé oorzaak voor gemiste EK-start België

door
De Bruyne geeft dé oorzaak voor gemiste EK-start België

De Rode Duivels zijn er niet in geslaagd om met een overwinning aan het EK 2024 te beginnen. Maandag werd namelijk met 0-1 verloren van Slowakije. Volgens Kevin De Bruyne was dat vooral te wijten aan een gebrek aan efficiëntie.

De start van de Rode Duivels was nochtans veelbelovend. Zo konden de Belgen meteen voor de nodige kansjes zorgen. Maar in de afwerking liep het fout en daar betaalden ze een zware prijs voor. Na een dure fout van Jérémy Doku konden de Slowaken na enkele minuten al op voorsprong komen.

De Duivels hadden wel nog ruim voldoende tijd om de scheve situatie recht te zetten. Het bleef gebrek aan efficiëntie voor doel bleef evenwel ontbreken. Bovendien zag Romelu Lukaku ook nog eens twee doelpunten afgekeurd worden op aangeven van de VAR. En zo bleef het uiteindelijk bij 0-1.

LEES OOK: Napoli dropt groot Lukaku-nieuws, tijdlijn voor De Bruyne

Dure missers

De Bruyne wijst dan ook naar de gemiste kansen als hoofdreden voor de nederlaag. "We hadden het zeker verdiend om gelijk te spelen. Geluk dwing je soms af, vandaag krijgen we die twee afgekeurde goals tegen, dat was op de limiet. We hebben de goal gewoon niet kunnen vinden", klonk het bij Het Nieuwsblad.

Daarnaast was de aanvoerder ook niet blind voor de fout van Jérémy Doku bij de tegengoal. "We hebben een fout gemaakt bij de 0-1. Op dit niveau word je soms afgestraft. Dat weten we. Buiten één of twee andere mogelijkheden hebben we niets meer weggegeven. Dus op zich hebben we niet slecht gespeeld, maar we hebben de goal zelf niet gevonden."

Geen touch of genius

De spelmaker zelf speelde overigens ook niet zijn beste wedstrijd. De Bruyne was zeker niet slecht en probeerde zijn ploegmaats bij momenten op sleeptouw te nemen, maar het ontbrak aan zijn gekende 'touch of genius'. "Ik heb geprobeerd mijn ding te doen. Sommige dingen goed, sommige dingen niet. We waren niet efficiënt genoeg, en daar reken ik mezelf ook bij. Het is beter om het positief te bekijken: we hebben tenminste de kansen gecreëerd", bleef hij evenwel optimistisch.

De Bruyne speelde zelf geen goede match ...

Meest recent

Bom ontploft bij Standard: fans dringen kleedkamer binnen

Het is Crisis met een grote C bij Standard. Ze verloren met 0-4 van AA Gent en de top zes lijkt ...

72
72
Toptransfer Antwerp: "Een interessant profiel"

Royal Antwerp FC kende tot op heden nog een rustige mercato. Nochtans kan de ploeg de nodige ...

43
43
'Pocognoli klopt aan voor toptransfer bij Anderlecht'

Bij RSC Anderlecht willen ze dolgraag een aantal spelers van de hand doen. De loonmassa moet naar ...

119
119
Uitgerekend Kanga vernedert Standard in eigen huis

In de Jupiler Pro League stond er met Standard - AA Gent een topper voor de top zes op het ...

102
102
KRC Genk trots: beste rapport in vele jaren

Het ging na de zege bij FC Utrecht vooral over de fans van KRC Genk. Maar de Limburgers zorgden wel ...

70
70
Hubert deelt gigantische tegenvaller Union SG mee

Union SG speelde verdienstelijk tegen Bayern München, maar verloor er met 2-0. De Brusselaars ...

44
44
'Dortmund wil zomerse slag slaan bij Genk én Club'

Borussia Dortmund is een club die heel aandachtig scout in de Jupiler Pro League. De Duitsers hebben ...

184
184
Leko krijgt volle laag: "Gelukkig dat hij AA Gent verliet"

Ivan Leko vertrok als een dief in de nacht bij AA Gent om voor Club Brugge te kenen. Ondertussen ...

185
185
Patro en Lokeren ronden alweer onderlinge transfer af

Sporting Lokeren en Patro Eisden maakten vorige week de transfer van Radja Nainggolan bekend. De ...

36
36
KRC Genk riskeert zware straf: club onderneemt stappen

Racing Genk won met 0-2 van FC Utrecht, maar het ging vooral over de rellen met de fans. CEO Luc ...

368
368
Vrancken heeft zeer groot transfernieuws bij STVV

Het is toch een drukke mercato bij STVV. Wouter Vrancken zag al drie spelers naar Stayen komen en er ...

231
231
'Club Brugge ruikt bloed: toptransfer aan stuntprijs'

Club Brugge heeft een winterkans geroken en ze willen toeslaan. Ze kunnen een toptransfer aan ...

472
472
KRC Genk houdt stand: "Juventus, PSV…? Valt héél goed mee"

KRC Genk is een club met een jeugdopleiding van Europese topklasse. De Limburgers wisten al heel wat ...

89
89
FCV Dender strikt smaakmaker uit Challenger Pro League

Er werden vanavond twee transfers officieel afgerond in de Jupiler Pro League. FCV Dender en La ...

36
36
'Anderlecht vindt akkoord: Stroeykens weigert voorstel'

Bij RSC Anderlecht mag er nog het een en ander verwacht worden deze transferperiode. De Brusselaars ...

428
428
OHL laat spits gaan, JPL-club hapt meteen

Oud-Heverlee Leuven heeft vandaag een speler gratis de club laten verlaten. Even later tekende die ...

51
51
'Club Brugge loopt blauwtje: toptransfer van de baan'

Vers bloed achterin is misschien evenmin een overbodige luxe, maar Club Brugge blijkt momenteel toch ...

459
459
De Mil klopt op tafel: vijf voor twaalf bij AA Gent

AA Gent boekte zondag een deugddoende zege tegen RSC Anderlecht. De kop is er dus af voor Rik De ...

143
143
Leko hakt knopen door: selectie Club Brugge bekend

Na de nederlaag tegen La Louvière gaat Club Brugge zaterdag in eigen huis tegen Zulte Waregem ...

356
356
Hasi verschaft cruciale update uit ziekenboeg Anderlecht

Na twee competitienederlagen op een rij, en een magere vier op 12, wil RSC Anderlecht opnieuw ...

250
250
Leko moet puzzelen: 'Club Brugge transfermarkt op?'

Tussenin de helse tocht naar Kazachstan en de cruciale kraker tegen Olympique Marseille in de ...

324
324
Marc Coucke richt zich tot God: "Het is verschrikkelijk!"

Marc Coucke blijft ook zonder grote aankondigingen moeiteloos de aandacht trekken. Niet met een ...

108
108
'Hasi verrast: Anderlecht rondt transferhuiswerk af'

Tot zijn tevredenheid mocht Besnik Hasi met Danylo Sikan sneller dan verwacht een spits verwelkomen, ...

502
502
'Leko houdt adem in: totale leegloop bij Club Brugge?'

Club Brugge hoopt met Félix Lemaréchal en Andreas Schjelderup snel twee aanwinsten ...

523
523
Nainggolan kiest voor openheid: “Ik doe het elke dag”

Radja Nainggolan is 37 en weigert rustig uit te bollen. Na een opvallende overstap van Lokeren naar ...

670
670

Meer sportnieuws