De Bruyne geeft dé oorzaak voor gemiste EK-start België

1087 stemmen
De Bruyne geeft dé oorzaak voor gemiste EK-start België

De Rode Duivels zijn er niet in geslaagd om met een overwinning aan het EK 2024 te beginnen. Maandag werd namelijk met 0-1 verloren van Slowakije. Volgens Kevin De Bruyne was dat vooral te wijten aan een gebrek aan efficiëntie.

De start van de Rode Duivels was nochtans veelbelovend. Zo konden de Belgen meteen voor de nodige kansjes zorgen. Maar in de afwerking liep het fout en daar betaalden ze een zware prijs voor. Na een dure fout van Jérémy Doku konden de Slowaken na enkele minuten al op voorsprong komen.

De Duivels hadden wel nog ruim voldoende tijd om de scheve situatie recht te zetten. Het bleef gebrek aan efficiëntie voor doel bleef evenwel ontbreken. Bovendien zag Romelu Lukaku ook nog eens twee doelpunten afgekeurd worden op aangeven van de VAR. En zo bleef het uiteindelijk bij 0-1.

LEES OOK: De Bruyne en De Ketelaere laten internet ontploffen

Dure missers

De Bruyne wijst dan ook naar de gemiste kansen als hoofdreden voor de nederlaag. "We hadden het zeker verdiend om gelijk te spelen. Geluk dwing je soms af, vandaag krijgen we die twee afgekeurde goals tegen, dat was op de limiet. We hebben de goal gewoon niet kunnen vinden", klonk het bij Het Nieuwsblad.

Daarnaast was de aanvoerder ook niet blind voor de fout van Jérémy Doku bij de tegengoal. "We hebben een fout gemaakt bij de 0-1. Op dit niveau word je soms afgestraft. Dat weten we. Buiten één of twee andere mogelijkheden hebben we niets meer weggegeven. Dus op zich hebben we niet slecht gespeeld, maar we hebben de goal zelf niet gevonden."

Geen touch of genius

De spelmaker zelf speelde overigens ook niet zijn beste wedstrijd. De Bruyne was zeker niet slecht en probeerde zijn ploegmaats bij momenten op sleeptouw te nemen, maar het ontbrak aan zijn gekende 'touch of genius'. "Ik heb geprobeerd mijn ding te doen. Sommige dingen goed, sommige dingen niet. We waren niet efficiënt genoeg, en daar reken ik mezelf ook bij. Het is beter om het positief te bekijken: we hebben tenminste de kansen gecreëerd", bleef hij evenwel optimistisch.

De Bruyne speelde zelf geen goede match ...

Meest recent

'Ex-speler Bayern naar Beveren, verdediger vertrekt'

Het begint stevig te bewegen bij SK Beveren. De Waaslanders zijn zeer actief op de transfermarkt en ...

36
36
‘Miljoenenbom Club Brugge: angst voor totale flop groeit’

Club Brugge telt een monsterbedrag neer voor Han-beom Lee. De Zuid-Koreaan moet er meteen staan, ...

284
284
STVV heeft er verrassende 'aanwinst' bij

Bij STVV hebben ze al een aantal nieuwe spelers aangetrokken, maar de Kanaries zijn zeker nog niet ...

11
11
'Drie JPL-clubs strijden om nieuwe sensatie'

Maanden geleden meldden we jullie al dat er in Hongarije een speler actief is die op de radar was ...

38
38
De Meyer sluit vertrek sterkhouder STVV niét uit

Bij STVV zagen ze een aantal sterkhouders de club verlaten, maar mogelijk stopt het daar nog niet ...

40
40
Club Brugge strikt Potts: dit mogen de fans verwachten

Club Brugge heeft met Freddie Potts een nieuwe verdedigende middenvelder aangetrokken. Hij komt over ...

232
232
Antwerp heeft volgende toptransfer helemaal beet

Royal Antwerp FC heeft nog een volgende aanwinst weten te strikken. De Great Old maakte zopas bekend ...

104
104
'Anderlecht keert kar: verguisd duo krijgt laatste kans'

Niet alleen op inkomend vlak is er nog heel wat werk aan de winkel bij RSC Anderlecht, zelf moeten ...

314
314
Jaecques licht taken Vandenhaute toe: "Antwerp 2.0"

Er waait een frisse wind bij Antwerp, dat dinsdag zijn kersverse hoofdcoach Marvin Compper ...

145
145
'Anderlecht all-in: Sibierski breekt spaarvarken open'

Nu de competitiestart met rasse schreden nadert, lijkt RSC Anderlecht van plan om een tandje bij te ...

575
575
'Plottwist bij Club Brugge: knaltransfer van de baan'

Club Brugge hoopt nog minstens één winger aan te werven, en dan is het huiswerk ...

794
794
Ruben Van Gucht tart alle TV-wetten: van BV tot miljonair

Ruben Van Gucht is al jaren één van de bekendste en vooral ook meest ...

69
69
Overmars klapt uit de biecht: vuurwerk bij Antwerp

Amper een handvol dagen voor de competitiestart heeft Antwerp met Marvin Compper een nieuwe T1 te ...

438
438
'Kassa rinkelt bij Club Brugge: nieuw record wenkt'

Na de verloren Supercup schakelt Club Brugge stilaan een versnelling hoger op de transfermarkt, want ...

1843
1843
KVDO-fans woedend na stunt Cercle: "Lijkenpikkers!"

KVDO en Cercle Brugge staan plots allebei centraal op sociale media. Een opvallende advertentie van ...

444
444
Ivan Leko ziet ‘Luka Modric’ van Club Brugge opstaan

Het nieuwe seizoen van de Jupiler Pro League staat voor de deur. Club Brugge zoekt nog naar ritme ...

671
671
Compper duidelijk over plan en speelstijl met Antwerp

Marvin Compper is de nieuwe hoofdtrainer van Royal Antwerp FC. De Duitser gaf een eerste ...

181
181
Goals op komst voor Anderlecht? “Minstens 20 dit seizoen”

RSC Anderlecht hoopt weer mee te kunnen doen voor de prijzen. Voorin zoekt Paars-Wit nog ...

859
859
Geweldig: oude foto Club-aanwinst duikt op, fans jubelen

Club Brugge heeft met Freddie Potts een nieuwe middenvelder binnengehaald. De 22-jarige Engelsman ...

202
202
Union vreest Bodo/Glimt: Hubert roept oorlogstaal

Union SG neemt het vanavond op tegen Bodo/Glimt. De Noorse topclub maakte de afgelopen jaren een ...

127
127
Westerlo pakt uit met Cisse Sandra van Club Brugge

Westerlo is ambitieus en dat is er ook aan te zien op de transfermarkt. De afgelopen jaren maakte de ...

218
218
Hoop voor RWDM? Nieuwe voorzitter komt met opvallend plan

RWDM Brussels heeft een woelige periode achter de rug met vorige eigenaar John Textor. De Belgische ...

125
125
‘Miljoenenbod de vuilbak in: Club Brugge geeft niet op’

Club Brugge wil deze zomermercato nog uitpakken. Blauw-Zwart is ambitieus en gaat weer vol voor de ...

583
583
FIFA slaat hard terug na kritiek op Infantino: intern paniek

Na het WK is de bom volledig losgebarsten rond de FIFA en baas Gianni Infantino. Nadat de Zwitser ...

449
449
Leko spreekt resoluut tegen: “Club moet nederig blijven”

Club Brugge wordt in België als een alleenheerser gezien. Vooral door de sterke Europese ...

307
307

Meer sportnieuws