De Bruyne geeft dé oorzaak voor gemiste EK-start België

door
De Bruyne geeft dé oorzaak voor gemiste EK-start België

De Rode Duivels zijn er niet in geslaagd om met een overwinning aan het EK 2024 te beginnen. Maandag werd namelijk met 0-1 verloren van Slowakije. Volgens Kevin De Bruyne was dat vooral te wijten aan een gebrek aan efficiëntie.

De start van de Rode Duivels was nochtans veelbelovend. Zo konden de Belgen meteen voor de nodige kansjes zorgen. Maar in de afwerking liep het fout en daar betaalden ze een zware prijs voor. Na een dure fout van Jérémy Doku konden de Slowaken na enkele minuten al op voorsprong komen.

De Duivels hadden wel nog ruim voldoende tijd om de scheve situatie recht te zetten. Het bleef gebrek aan efficiëntie voor doel bleef evenwel ontbreken. Bovendien zag Romelu Lukaku ook nog eens twee doelpunten afgekeurd worden op aangeven van de VAR. En zo bleef het uiteindelijk bij 0-1.

LEES OOK: Stunt in WK-selectie: "Rode Duivels volgen mij"

Dure missers

De Bruyne wijst dan ook naar de gemiste kansen als hoofdreden voor de nederlaag. "We hadden het zeker verdiend om gelijk te spelen. Geluk dwing je soms af, vandaag krijgen we die twee afgekeurde goals tegen, dat was op de limiet. We hebben de goal gewoon niet kunnen vinden", klonk het bij Het Nieuwsblad.

Daarnaast was de aanvoerder ook niet blind voor de fout van Jérémy Doku bij de tegengoal. "We hebben een fout gemaakt bij de 0-1. Op dit niveau word je soms afgestraft. Dat weten we. Buiten één of twee andere mogelijkheden hebben we niets meer weggegeven. Dus op zich hebben we niet slecht gespeeld, maar we hebben de goal zelf niet gevonden."

Geen touch of genius

De spelmaker zelf speelde overigens ook niet zijn beste wedstrijd. De Bruyne was zeker niet slecht en probeerde zijn ploegmaats bij momenten op sleeptouw te nemen, maar het ontbrak aan zijn gekende 'touch of genius'. "Ik heb geprobeerd mijn ding te doen. Sommige dingen goed, sommige dingen niet. We waren niet efficiënt genoeg, en daar reken ik mezelf ook bij. Het is beter om het positief te bekijken: we hebben tenminste de kansen gecreëerd", bleef hij evenwel optimistisch.

De Bruyne speelde zelf geen goede match ...

Meest recent

Kompany waarschuwt: "Real deed daardoor vertrouwen op"

Bayern München neemt het morgenavond in eigen huis op tegen Real Madrid. In Spanje werd het ...

5
5
Heymans reageert op alle ophef: "Is géén excuus"

KRC Genk sloeg de bal aardig mis tegen OH Leuven. Achteraf sprak Nicky Hayen over een mogelijk ...

11
11
FC Barcelona redt het niet na spektakelstuk, PSG vlot door

In de Champions League stonden er vanavond twee duels op het programma. FC Barcelona en Liverpool ...

26
26
Red Flames geven in extra tijd alsnog knappe zege weg

Om 20u30 speelden de Red Flames een belangrijk duel in en tegen Schotland. De Belgische dames ...

42
42
Messi baalt enorm: Inter Miami verrast met afscheid

Inter Miami won vorig jaar de Major League Soccer. De club groeit enorm, financieel én ...

19
19
'Standard zet alles op alles voor tweede zomertransfer'

Het is Standard duidelijk menens. De Rouches willen volgend jaar sportief een volgende stap zetten ...

46
46
'Antwerp dumpt één van de vele transferflops'

Royal Antwerp FC zit in de penarie. Weer geen Europees voetbal en dat is financieel toch wel een ...

114
114
'Club Brugge krijgt héél zware concurrentie voor transfer'

Onze redactie bracht jullie in het weekend het exclusieve nieuws dat Club Brugge de prestaties van ...

78
78
'RB Leipzig ziet héél interessante piste bij Anderlecht'

RSC Anderlecht gaat in de zomer wellicht heel wat spelers van de hand doen. Paars-Wit zal ook ...

138
138
'Kompany gecharmeerd en klopt weldra aan bij KRC Genk'

KRC Genk gaat in de zomer Konstantinos Karetsas verkopen. De jonge Griek is simpelweg onhoudbaar. ...

140
140
Maat is vol bij Club: sterkhouder pikt vernedering niet meer

Bij Club Brugge is een grens bereikt. Een sterkhouder die op Stayen opnieuw mee de match deed ...

443
443
Maesschalck komt met cruciale update omtrent Lukaku

Romelu Lukaku kent een echt horrorseizoen. In de voorbereiding liep hij een zeer zware spierblessure ...

73
73
Club Brugge haalt slag thuis met nieuw contract

Bij Club Brugge hopen ze de komende jaren talenten van eigen bodem te laten doorstromen. Na het ...

175
175
Verhuurde JPL-spelers: Anderlecht lacht én treurt

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

87
87
Straffe voorspelling: Gouden Schoen 2026 al bekend?

De play-offs zijn nog maar net begonnen, maar hier en daar wordt er nu al een pak verder ...

182
182
'Plottwist bij Anderlecht: unieke kans Verschaeren'

De hoop op de bekerfinale is nog niet opgeborgen, maar de komende weken moet RSC Anderlecht het ...

216
216
KRC Genk waagt gokje: Hayen vist 'dure miscast' op

KRC Genk kreeg de nul niet van het bord geveegd tegen OH Leuven en is daardoor leider af in de ...

168
168
Leko likt wonden: Club Brugge vreest rampscenario

Na twee speeldagen in de Champions' Play-Offs pronken Club Brugge en Union nog met een perfect ...

368
368
Anderlecht wijzigt koers: Sibierski in, Taravel out?

RSC Anderlecht boekte zondag een deugddoende zege tegen AA Gent. Een opluchting ook voor ...

422
422
'Chouchou' Daan Heymans verrast met pittige onthulling

Daan Heymans heeft zich dit seizoen helemaal in de Genkse harten gewerkt. De middenvelder kwam over ...

104
104
'Exit Tresoldi: Club Brugge richt pijlen op spits'

Zondag is het D-Day voor Club Brugge, dat op het veld van Union een grote stap kan zetten richting ...

326
326
'Taravel grijpt in: Coosemans out bij Anderlecht?'

Een op z'n zachtst gezegd matig RSC Anderlecht sleepte zondag een 3-1 zege tegen AA Gent uit de ...

324
324
Ruben Van Gucht zet puntjes op de i met één bericht

In elk nieuw TV-seizoen zijn er van die namen die plots overal opduiken. De voorbije weken lijkt dat ...

74
74
UEFA zet woedend Barça op hun plek: Atlético juicht

FC Barcelona zal een ferme remontada uit de mouw moeten schudden om alsnog voorbij Atlético ...

240
240
‘Strijd om Mirisola barst los: KRC Genk verlangt jackpot'

KRC Genk dreigt komende zomer enkele smaakmakers te verliezen. Naast Konstantinos Karetsas is er ook ...

308
308

Meer sportnieuws