Duivels drama! Slowakije verkoopt België meteen EK-mokerslag

door
Duivels drama! Slowakije verkoopt België meteen EK-mokerslag

De Rode Duivels zijn op dramatische wijze aan het Europees kampioenschap begonnen. Na een dure fout van Jérémy Doku werd maandagavond met 0-1 verloren van Slowakije. Romelu Lukaku leek tot twee keer toe voor de gelijkmaker te zorgen, maar telkens stak de VAR daar een stokje voor.

Bondscoach Tedesco had voor een verrassing in zijn basiself gezorgd door Carrasco als linksachter te posteren. Op die manier kreeg Trossard op links de vrijheid om naar binnen te knijpen en kon Doku zich aan de overzijde uitleven met voldoende rugdekking. Een aanpak die in de aanvangsfase leek te werken. 

Zo namen de Belgen een sterke start. Met name Lukaku kreeg meteen enkele goede kansen, maar de nationale topschutter aller tijden had zijn vizier nog niet op scherp staan. En die missers kwamen de Duivels duur te staan. In de zevende minuut volgde namelijk een ijskoude douche.

LEES OOK: 'Rode Duivels krijgen grote opsteker voor WK'

Peperdure fout Doku

Doku nam achterin veel te veel risico, waardoor Slowakije met de bal aan de haal ging. En na een goede redding van Casteels trapte Schranz de rebound zowaar binnen. Een flinke tik voor de Duivels, die behoorlijk aangeslagen leken. Het niveau ging plots aanzienlijk naar beneden ten opzichte van de openingsminuten.

Na een geschenkje van de Slowaakse doelman Dubravka was Trossard nog dichtbij de gelijkmaker. Voorts waren de betere kansen van de eerste helft voor de Slowaken. Zo moest Casteels nog vol aan de bak om Haraslin van de 0-2 te houden. Uiteindelijk stond het aan de rust nog steeds 0-1 voor Slowakije.

Sterke start tweede helft

België kwam wel een pak beter uit de kleedkamers en ging nadrukkelijk op zoek naar de gelijkmaker. Die leek ook te vallen toen Onana goed teruglegde tot bij Lukaku. Maar op aangeven van de VAR werd de treffer afgekeurd: Lukaku stond buitenspel, iets wat ook bevestigd werd door de technologische snufjes.

De Duivels bleven evenwel doordrukken. Invaller Bakayoko kwam bijvoorbeeld erg dicht bij de 1-1, hij zag zijn poging echter nog in extremis van de lijn gehaald worden. Die goede periode kreeg evenwel geen gepast vervolg. En dus besloot Tedesco opnieuw in te grijpen, Tielemans kwam Trossard aflossen.

VAR zit tweede keer dwars

Uiteindelijk werd ook Openda nog tussen de lijnen gegooid. Die wissel leek goed uit te pakken. Na een knappe actie wist hij namelijk Lukaku te bedienen en die deed de netten opnieuw trillen. Maar wederom stak de VAR daar een stokje voor: Openda had de bal immers met de arm beroerd.

En zo bleef het uiteindelijk bij 1-0. Van een mislukte start gesproken. Met oog op de volgende ronde is er evenwel nog niets verloren. Zeker omdat ook de vier beste nummers drie doorgaan. Maar aanstaande zaterdag is er tegen Roemenië geen enkele marge meer voor fouten.

Wie vond u de beste Duivel tegen Slowakije?

Meest recent

'Hasi houdt adem in: sterkhouders weg bij Anderlecht?'

Mads Kikkenborg mag pas weg wanneer RSC Anderlecht een nieuwe doelman te pakken heeft, maar voor het ...

52
52
'Furo zorgt voor plottwist van jewelste bij Club Brugge'

Als een donderslag bij heldere hemel staat Club Brugge op het punt om afscheid te nemen van Kaye ...

229
229
“Van alle kanten komen ze”: Van Gucht doet boekje open

Hij is een man die zelden onopgemerkt blijft. Wat Ruben Van Gucht zegt of doet, zorgt steevast voor ...

277
277
Familiedrama Beckham escaleert: zoon trekt harde lijn

Wat ooit een droomfamilie leek rond een voetbalicoon is nu pure reality drama. In het huis van David ...

143
143
Witte rook bij AA Gent: Gandelman laat kassa rinkelen

Eerder geraakte reeds bekend dat AA Gent op het punt stond om afscheid te nemen van Omri Gandelman, ...

73
73
'Transferbom bij Club Brugge: tiener levert jackpot op'

Club Brugge dacht om in januari iedereen aan boord te houden, maar één goudhaantje ...

366
366
‘KAA Gent, Standard en STVV strijden om knaltransfer’

De wintermercato is officieel geopend en soms kijken de Belgische elkaar recht in de ogen. Dat is ...

295
295
‘Weer naar de top? Europese grootmacht wil Carrasco’

Yannick Carrasco was jarenlang actief op het allerhoogste niveau in Europa bij clubs zoals ...

89
89
Saintfiet haalt stevig uit naar Belgische clubs

Tom Saintfiet is momenteel actief als bondscoach van Mali op de Afrika Cup. De Belgische keuzeheer ...

104
104
‘Standard draait kar volledig in transferdossier’

Standard Luik wil de selectie voor de tweede seizoenshelft versterken. De Rouches zijn ambitieus, ...

111
111
‘KV Mechelen wil wéér shoppen in eigen land’

De Belgische clubs zijn volop de wintermercato aan het afspeuren voor opportuniteiten. Ook KV ...

104
104
Genk verliest spektakelstuk, KAA Gent wint zakelijk

De Belgische clubs zijn op winterstage ter voorbereiding van de tweede seizoenshelft na de break. ...

174
174
'Club Brugge trekt streep door transferdeal'

Bij Club Brugge maakten ze er de voorbije weken geen geheim van dat ze zich tijdens deze ...

413
413
KV Mechelen wrijft zich in handen met extra offensieve troef

KV Mechelen was één van de revelaties van de eerste seizoenshelft in de Jupiler Pro ...

194
194
'Club wil Union en co aftroeven voor JPL-goudhaantje'

Club Brugge zoekt dezer dagen in de zoektocht naar versterking doorgaans zijn heil in het ...

371
371
'Rode Duivels krijgen grote opsteker voor WK'

Voor de Rode Duivels is het al aftellen naar juni, wanneer ze hun beste beentje kunnen voorzetten op ...

185
185
Defour geeft grote hint over terugkeer als trainer

Verschillende ex-Rode Duivels stapten de voorbije jaren al in het trainersvak, al bleven ze daar ...

112
112
'Westerlo op weg naar tweede uitgaande transfer'

De Belgische ploegen moeten spelers verkopen door de DAZN-saga, dat lieten we jullie al eerder ...

86
86
'Club Brugge in shock: winters vertrek Stankovic dreigt'

Club Brugge heeft zich in de eerste dagen van de mercato nog koest gehouden, maar ongetwijfeld mogen ...

587
587
TRANSFERUURTJE: 'Extra miljoenen voor Club, Bayern pakt uit'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

221
221
Saintfiet doet schrijnende onthulling: “Doodsbedreigingen”

Er is nog maar één Belgische coach actief op de Afrika Cup. Tom Saintfiet staat met ...

78
78
Enorme Gouden Schoen-surprise met Kevin De Bruyne

Het is al Gouden Schoen wat de klok slaat. Het gala staat zondagavond op het programma en de details ...

134
134
Hubert vreest: Union-spelers schieten elkaar in de voet

De Gouden Schoen staat voor de deur en de grote favorieten worden naar voren geschoven. ...

133
133
Slecht nieuws voor Doku: City slaat toe

Manchester City heeft op de wintermercato meteen ferm uitgepakt. The Cityzens werden al tijdje ...

170
170
Ontslag? Pocognoli slaat snoeihard terug na kritiek

Sebastien Pocognoli liet Union SG achter zich en koos voor een uitdaging bij AS Monaco. De Franse ...

223
223

Meer sportnieuws