Duivels drama! Slowakije verkoopt België meteen EK-mokerslag

door
Duivels drama! Slowakije verkoopt België meteen EK-mokerslag

De Rode Duivels zijn op dramatische wijze aan het Europees kampioenschap begonnen. Na een dure fout van Jérémy Doku werd maandagavond met 0-1 verloren van Slowakije. Romelu Lukaku leek tot twee keer toe voor de gelijkmaker te zorgen, maar telkens stak de VAR daar een stokje voor.

Bondscoach Tedesco had voor een verrassing in zijn basiself gezorgd door Carrasco als linksachter te posteren. Op die manier kreeg Trossard op links de vrijheid om naar binnen te knijpen en kon Doku zich aan de overzijde uitleven met voldoende rugdekking. Een aanpak die in de aanvangsfase leek te werken. 

Zo namen de Belgen een sterke start. Met name Lukaku kreeg meteen enkele goede kansen, maar de nationale topschutter aller tijden had zijn vizier nog niet op scherp staan. En die missers kwamen de Duivels duur te staan. In de zevende minuut volgde namelijk een ijskoude douche.

LEES OOK: "Enorme kwaliteiten" - Onana wild van nieuwste Rode Duivel

Peperdure fout Doku

Doku nam achterin veel te veel risico, waardoor Slowakije met de bal aan de haal ging. En na een goede redding van Casteels trapte Schranz de rebound zowaar binnen. Een flinke tik voor de Duivels, die behoorlijk aangeslagen leken. Het niveau ging plots aanzienlijk naar beneden ten opzichte van de openingsminuten.

Na een geschenkje van de Slowaakse doelman Dubravka was Trossard nog dichtbij de gelijkmaker. Voorts waren de betere kansen van de eerste helft voor de Slowaken. Zo moest Casteels nog vol aan de bak om Haraslin van de 0-2 te houden. Uiteindelijk stond het aan de rust nog steeds 0-1 voor Slowakije.

Sterke start tweede helft

België kwam wel een pak beter uit de kleedkamers en ging nadrukkelijk op zoek naar de gelijkmaker. Die leek ook te vallen toen Onana goed teruglegde tot bij Lukaku. Maar op aangeven van de VAR werd de treffer afgekeurd: Lukaku stond buitenspel, iets wat ook bevestigd werd door de technologische snufjes.

De Duivels bleven evenwel doordrukken. Invaller Bakayoko kwam bijvoorbeeld erg dicht bij de 1-1, hij zag zijn poging echter nog in extremis van de lijn gehaald worden. Die goede periode kreeg evenwel geen gepast vervolg. En dus besloot Tedesco opnieuw in te grijpen, Tielemans kwam Trossard aflossen.

VAR zit tweede keer dwars

Uiteindelijk werd ook Openda nog tussen de lijnen gegooid. Die wissel leek goed uit te pakken. Na een knappe actie wist hij namelijk Lukaku te bedienen en die deed de netten opnieuw trillen. Maar wederom stak de VAR daar een stokje voor: Openda had de bal immers met de arm beroerd.

En zo bleef het uiteindelijk bij 1-0. Van een mislukte start gesproken. Met oog op de volgende ronde is er evenwel nog niets verloren. Zeker omdat ook de vier beste nummers drie doorgaan. Maar aanstaande zaterdag is er tegen Roemenië geen enkele marge meer voor fouten.

Wie vond u de beste Duivel tegen Slowakije?

Meest recent

Man City ziet titel wegglippen, vlotte zeges Real en Ajax

Arsenal lijkt weer een stapje dichter te staan bij de titel in de Premier League. Eerste ...

1
1
De Bruyne is helemaal terug: Conte en Højlund reageren

Napoli heeft zijn Rode Duivels stilaan helemaal terug. Nadat Romelu Lukaku twee weken geleden tegen ...

11
11
Efficiënt Club Brugge slaat PO1-droom Westerlo aan diggelen

Na de overwinning van Union, volgde ook Club Brugge vanavond. Blauw-Zwart overtuigde niet geheel, ...

49
49
Ferrera verliest eerste keer: "Hadden iets kunnen rapen"

Rode lantaarn Dender is er niet in geslaagd om te stunten in het Dudenpark. Het wist een helft lang ...

8
8
Hubert in de wolken na waanzinnige reeks Union

Union lijkt als leider aan de Champions' Play-Off te zullen beginnen. De Brusselaars wonnen immers ...

13
13
Promotiestrijd CPL: KV Kortrijk redt vel in slotfase

Lange tijd leek er vanavond terug spanning te komen in de strijd om de tweede promotieplek. KV ...

40
40
Club toont twee gezichten: "Met Vormer was het geen waar"

Aangezien Union zaterdagavond al zijn wedstrijd won, moet Club zelf ook winnen in Westerlo om in het ...

98
98
Nieuw sprookje bij Union: "Magnifiek!"

Union heeft zaterdag geen steek laten vallen in de titelstrijd. Tegen rode lantaarn Dender ...

22
22
Hayen verklaart 'stijlbreuk' Genk in vergelijking met Club

KRC Genk speelt zondag zijn laatste troeven uit in de strijd om de Champions' Play-Off. Bij een ...

61
61
16-jarige redt Arsenal, Chelsea gaat pijnlijk onderuit

Arsenal blijft stevig aan de leiding in de Premier League. Tegen Everton leek het wel lange tijd op ...

12
12
De Bruyne beslissend: Napoli zet scheve situatie recht

Napoli heeft zaterdag een scheve situatie rechtgezet. Tegen Lecce kwam het in eigen stadion op ...

44
44
Gert Verheyen staat weer op: grote comeback na 20 jaar

Een opvallende foto van Gert Verheyen zorgt momenteel voor de nodige reacties bij fans. De ...

72
72
Wisselvallig Union kraakt Dender pas na rust in Dudenpark

Union had vanavond aan één goede helft genoeg om Dender over de knie te leggen. De ...

22
22
'Nieuw drama voor Club Brugge: grote paniek rond Ordonez'

Joël Ordóñez leek op weg naar een absolute recorddeal, maar plots duiken er ...

165
165
"Enorme kwaliteiten" - Onana wild van nieuwste Rode Duivel

Volgende week maakt bondscoach Rudi Garcia zijn selectie bekend voor het oefenkamp van de Rode ...

72
72
Herman Brusselmans krijgt enorm zware klap te verwerken

Herman Brusselmans staat al decennia bekend als één van de opvallendste stemmen in de ...

61
61
KVM tegen Anderlecht en Club: "Zij zijn beste van België"

KV Mechelen staat op een zucht van zijn eerste deelname ooit aan de Champions' Play-Offs. Maar het ...

141
141
Mazzu in de wolken: "Het mooiste cadeau"

De strijd om het behoud heeft zaterdagnamiddag een nieuwe wending gekregen. OH Leuven is op de ...

33
33
'Schokkende transfer Doku: transfersom bekend'

Manchester City kreeg deze week een stevige tik. Het ging met 3-0 onderuit tegen Real Madrid en ...

122
122
Net geen stunt voor NXT: Beveren wendt eerste nederlaag af

SK Beveren liep zaterdag bijna tegen zijn eerste nederlaag van het seizoen aan. Na het titelfeest ...

70
70
OHL wint op Mambourg en wipt weg uit gevarenzone

Felice Mazzu heeft zijn oude club een peer gestoofd. Uitgerekend op Mambourg kon OHL eindelijk nog ...

26
26
Negenkoppig Bayern ontsnapt aan tweede seizoensnederlaag

Bayern München heeft de kans laten liggen om een nieuwe stap richting de titel te zetten. In de ...

88
88
De Ketelaere helpt Atalanta bij comeback aan punt in kraker

Uitstekend nieuws voor de Rode Duivels: Charles De Ketelaere heeft zaterdag zijn rentree gemaakt. De ...

33
33
'Recordtransfer Club: Barça mengt zich in strijd'

Bij Club Brugge zullen er komende zomer ongetwijfeld weer enkele transferrecords sneuvelen. Het ...

240
240
Vergeten Rode Duivel spuwt gal: "Gebrek aan erkenning"

Het wordt komende week uitkijken naar de selectie van de Rode Duivels voor de oefeninterlands tegen ...

182
182

Meer sportnieuws