Duivels drama! Slowakije verkoopt België meteen EK-mokerslag

door
Duivels drama! Slowakije verkoopt België meteen EK-mokerslag

De Rode Duivels zijn op dramatische wijze aan het Europees kampioenschap begonnen. Na een dure fout van Jérémy Doku werd maandagavond met 0-1 verloren van Slowakije. Romelu Lukaku leek tot twee keer toe voor de gelijkmaker te zorgen, maar telkens stak de VAR daar een stokje voor.

Bondscoach Tedesco had voor een verrassing in zijn basiself gezorgd door Carrasco als linksachter te posteren. Op die manier kreeg Trossard op links de vrijheid om naar binnen te knijpen en kon Doku zich aan de overzijde uitleven met voldoende rugdekking. Een aanpak die in de aanvangsfase leek te werken. 

Zo namen de Belgen een sterke start. Met name Lukaku kreeg meteen enkele goede kansen, maar de nationale topschutter aller tijden had zijn vizier nog niet op scherp staan. En die missers kwamen de Duivels duur te staan. In de zevende minuut volgde namelijk een ijskoude douche.

LEES OOK: Ferme opsteker Lukaku: Rode Duivel roept boodschap

Peperdure fout Doku

Doku nam achterin veel te veel risico, waardoor Slowakije met de bal aan de haal ging. En na een goede redding van Casteels trapte Schranz de rebound zowaar binnen. Een flinke tik voor de Duivels, die behoorlijk aangeslagen leken. Het niveau ging plots aanzienlijk naar beneden ten opzichte van de openingsminuten.

Na een geschenkje van de Slowaakse doelman Dubravka was Trossard nog dichtbij de gelijkmaker. Voorts waren de betere kansen van de eerste helft voor de Slowaken. Zo moest Casteels nog vol aan de bak om Haraslin van de 0-2 te houden. Uiteindelijk stond het aan de rust nog steeds 0-1 voor Slowakije.

Sterke start tweede helft

België kwam wel een pak beter uit de kleedkamers en ging nadrukkelijk op zoek naar de gelijkmaker. Die leek ook te vallen toen Onana goed teruglegde tot bij Lukaku. Maar op aangeven van de VAR werd de treffer afgekeurd: Lukaku stond buitenspel, iets wat ook bevestigd werd door de technologische snufjes.

De Duivels bleven evenwel doordrukken. Invaller Bakayoko kwam bijvoorbeeld erg dicht bij de 1-1, hij zag zijn poging echter nog in extremis van de lijn gehaald worden. Die goede periode kreeg evenwel geen gepast vervolg. En dus besloot Tedesco opnieuw in te grijpen, Tielemans kwam Trossard aflossen.

VAR zit tweede keer dwars

Uiteindelijk werd ook Openda nog tussen de lijnen gegooid. Die wissel leek goed uit te pakken. Na een knappe actie wist hij namelijk Lukaku te bedienen en die deed de netten opnieuw trillen. Maar wederom stak de VAR daar een stokje voor: Openda had de bal immers met de arm beroerd.

En zo bleef het uiteindelijk bij 1-0. Van een mislukte start gesproken. Met oog op de volgende ronde is er evenwel nog niets verloren. Zeker omdat ook de vier beste nummers drie doorgaan. Maar aanstaande zaterdag is er tegen Roemenië geen enkele marge meer voor fouten.

Wie vond u de beste Duivel tegen Slowakije?

Meest recent

Leko speelt open kaart over verhuis van Gent naar Club

Na een hectische dag stond Ivan Leko dinsdag voor het eerst opnieuw op het oefenveld bij Club ...

21
21
Vanaken doet boekje open over trainerswissel Club Brugge

Club Brugge dropte maandag een bom van formaat door Nicky Hayen in te wisselen voor Ivan Leko. Diens ...

306
306
Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 18 bekend

Komend weekend staat in de Jupiler Pro League speeldag 18 op het programma. Via de officiële ...

35
35
'AA Gent vindt opvolger Leko: topkandidaat al bekend'

Als een donderslag bij heldere hemel nam KAA Gent maandag afscheid van Ivan Leko, die door Club ...

413
413
Vuurwerk bij Club Brugge: solo slim van Verhaeghe?

Ivan Leko leidde zopas zijn eerste training als hoofdcoach van Club Brugge, straks verschaft hij ...

291
291
Familie betreurde De Boeck komt met hartverwarmende actie

Het onverwachte overlijden van voormalig profvoetballer en trainer Glen De Boeck, gisteren, laat een ...

96
96
‘Leko grijpt genadeloos in: Club-smaakmaker afgedankt?'

Nicky Hayen out, Ivan Leko in. Club Brugge verraste vriend en vijand door de Kroaat weg te plukken ...

698
698
Ferme opsteker Lukaku: Rode Duivel roept boodschap

Romelu Lukaku ligt al maanden in de lappenmand, maar de Rode Duivel kan bijna zijn comeback vieren. ...

33
33
‘Grote kuis Anderlecht: 10 (!) transferdossiers Renard’

De wintermercato staat voor de deur en RSC Anderlecht is van plan om de selectie flink te ...

297
297
‘Leko slikt direct dubbele opdoffer, uitsluitsel Mignolet’

Ivan Leko heeft zijn eerste training bij Club Brugge afgewerkt. De Kroatische oefenmeester werd ...

705
705
‘Antwerp gaat los: Gheysens reserveert monstersom’

Royal Antwerp FC is een nieuw verhaal aan het schrijven onder T1 Joseph Oosting en het ziet er ...

656
656
‘Anderlecht slaat grote slag: Europese clubs afgetroefd’

RSC Anderlecht is al druk bezig met de komende wintertransferperiode. Olivier Renard hoopt de ...

285
285
‘Club Brugge hakt transferknopen door: Leko drukt stempel'

Club Brugge is na het ontslag van Nicky Hayen en de aanstelling van Ivan Leko volop bezig met de ...

470
470
‘Bliksemovername Belgische club: rijke Qatari breiden uit’

De Belgische clubs reiken vaker de hand uit naar buitenlandse overnemers of investeerders. Om ...

186
186
‘Crisisvergadering KAA Gent: Baro KO geslagen na naïviteit’

De trainerscarrousel in de Jupiler Pro League blijft de gemoederen bezighouden. Club Brugge stuurde ...

345
345
Bewogen dag bij Club Brugge: Tzolis steunt Hayen

Club Brugge koos ervoor om Nicky Hayen de laan uit te sturen en Ivan Leko over te nemen van KAA ...

771
771
Haalt Anderlecht talent terug? ‘Zware onderhandelingen’

RSC Anderlecht is al naarstig bezig met de komende wintertransferperiode. Het Nieuwsblad gaf de ...

493
493
TRANSFERUURTJE: ‘Club en Anderlecht dumpen, verrassing Benteke’

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

542
542
Meteen grote rel in WK-groep Duivels: protest aangetekend

De Rode Duivels kennen hun tegenstanders in de groepsfase van het WK 2026 in de Verenigde Staten, ...

213
213
‘Échte reden vertrek Leko bekend: KAA Gent-clash onthuld’

Ivan Leko is de nieuwe hoofdtrainer van Club Brugge. De Kroaat werd weggeplukt bij KAA Gent na het ...

891
891
Opvallende knaltransfer Union: datasysteem slaat weer toe

Union SG heeft een duidelijk transferbeleid. De Brusselse club maakt gebruik van een datasysteem en ...

129
129
Club Brugge berooft KAA Gent: Leko draait mes in wonde

Club Brugge heeft Nicky Hayen ontslagen en Ivan Leko weggeplukt bij KAA Gent. Er sijpelen meer en ...

588
588
‘Anderlecht wil uitpakken: straffe winterse dubbelslag'

RSC Anderlecht speurt de wintermercato al af om de selectie te versterken. Besnik Hasi heeft de club ...

406
406
Volgende pion neemt afscheid na ontslag Hayen: "Wanbeleid!"

Het plotse ontslag van Nicky Hayen bij Club Brugge deed heel wat wenkbrauwen fronsen. Blauw-Zwart ...

502
502
Nieuwe coach AA Gent: Nicky Hayen naar Buffalo's?

Vlak voor de eindejaarsperiode moet AA Gent op zoek naar een nieuwe hoofdtrainer. De Buffalo's ...

1151
1151

Meer sportnieuws