Duivels drama! Slowakije verkoopt België meteen EK-mokerslag

door
Duivels drama! Slowakije verkoopt België meteen EK-mokerslag

De Rode Duivels zijn op dramatische wijze aan het Europees kampioenschap begonnen. Na een dure fout van Jérémy Doku werd maandagavond met 0-1 verloren van Slowakije. Romelu Lukaku leek tot twee keer toe voor de gelijkmaker te zorgen, maar telkens stak de VAR daar een stokje voor.

Bondscoach Tedesco had voor een verrassing in zijn basiself gezorgd door Carrasco als linksachter te posteren. Op die manier kreeg Trossard op links de vrijheid om naar binnen te knijpen en kon Doku zich aan de overzijde uitleven met voldoende rugdekking. Een aanpak die in de aanvangsfase leek te werken. 

Zo namen de Belgen een sterke start. Met name Lukaku kreeg meteen enkele goede kansen, maar de nationale topschutter aller tijden had zijn vizier nog niet op scherp staan. En die missers kwamen de Duivels duur te staan. In de zevende minuut volgde namelijk een ijskoude douche.

LEES OOK: ‘Knaltransfers Penders en Moreira na aardverschuiving’

Peperdure fout Doku

Doku nam achterin veel te veel risico, waardoor Slowakije met de bal aan de haal ging. En na een goede redding van Casteels trapte Schranz de rebound zowaar binnen. Een flinke tik voor de Duivels, die behoorlijk aangeslagen leken. Het niveau ging plots aanzienlijk naar beneden ten opzichte van de openingsminuten.

Na een geschenkje van de Slowaakse doelman Dubravka was Trossard nog dichtbij de gelijkmaker. Voorts waren de betere kansen van de eerste helft voor de Slowaken. Zo moest Casteels nog vol aan de bak om Haraslin van de 0-2 te houden. Uiteindelijk stond het aan de rust nog steeds 0-1 voor Slowakije.

Sterke start tweede helft

België kwam wel een pak beter uit de kleedkamers en ging nadrukkelijk op zoek naar de gelijkmaker. Die leek ook te vallen toen Onana goed teruglegde tot bij Lukaku. Maar op aangeven van de VAR werd de treffer afgekeurd: Lukaku stond buitenspel, iets wat ook bevestigd werd door de technologische snufjes.

De Duivels bleven evenwel doordrukken. Invaller Bakayoko kwam bijvoorbeeld erg dicht bij de 1-1, hij zag zijn poging echter nog in extremis van de lijn gehaald worden. Die goede periode kreeg evenwel geen gepast vervolg. En dus besloot Tedesco opnieuw in te grijpen, Tielemans kwam Trossard aflossen.

VAR zit tweede keer dwars

Uiteindelijk werd ook Openda nog tussen de lijnen gegooid. Die wissel leek goed uit te pakken. Na een knappe actie wist hij namelijk Lukaku te bedienen en die deed de netten opnieuw trillen. Maar wederom stak de VAR daar een stokje voor: Openda had de bal immers met de arm beroerd.

En zo bleef het uiteindelijk bij 1-0. Van een mislukte start gesproken. Met oog op de volgende ronde is er evenwel nog niets verloren. Zeker omdat ook de vier beste nummers drie doorgaan. Maar aanstaande zaterdag is er tegen Roemenië geen enkele marge meer voor fouten.

Wie vond u de beste Duivel tegen Slowakije?

Meest recent

'Renard aan de bak: Anderlecht vindt nieuwe flankaanvaller'

RSC Anderlecht heeft zijn eerste officieuze match van 2026 verloren en ging woensdag met 1-2 ...

50
50
Toptransfer bij KRC Genk: Karetsas gooit kaarten open

KRC Genk lijkt in 2026 opnieuw afscheid te moeten nemen van enkele smaakmakers. Zo is de kans ...

91
91
Serie A: De Ketelaere goud waard, Gift Orban gaat boekje te buiten

In de Italiaanse Serie A wordt midweeks de volledige 19de speeldag afgewerkt. Atalanta BC wist ...

73
73
‘Anderlecht duizelt: dribbelkoning op weg naar RSCA’

Anderlecht-fans voelen het meteen. RSCA kijkt naar een dribbelkoning en dat maakt iets los. Het ...

296
296
Barça heeft eerste aanwinst beet: Deco bevestigt deal

FC Barcelona prijkt voorlopig wel opnieuw aan de leiding in LaLiga, maar de voorbije maanden werd ...

38
38
'Union slaat weer toe: 5,5 miljoen voor tweede aanwinst'

Terwijl bij de meeste teams in de Jupiler Pro League de wintermercato nog echt van start moet gaan, ...

99
99
Hasi doet voorspelling over komst nieuwe spits

Anderlecht zal na een tegenvallende decembermaand uit een ander vaatje moeten tappen om in de tweede ...

177
177
AA Gent pakt uit: revelatie tekent bij tot 2030

Bij AA Gent bereiden ze zich momenteel in Spanje voor op de tweede seizoenshelft. Daarbij geeft Rik ...

93
93
"Zo word ik sneller dronken”: Messi onthult favoriete drankje

Lionel Messi staat bekend als het toonbeeld van rust en discipline, maar achter dat kalme imago ...

41
41
Club liet JPL-revelatie glippen: "Ze begrepen het niet"

Club Brugge zag de voorbije jaren al heel wat spelers uit de eigen jeugdopleiding doorbreken, ...

161
161
CEO gooit transferplannen Beerschot op tafel

In de Challenger Pro League lijkt de strijd om de twee rechtstreekse promotietickets al gestreden te ...

291
291
'Genk moet echt vrezen: deze club drukt door voor El Ouahdi'

Voor KRC Genk belooft het nog een hete transferwinter te worden. De Limburgers dreigen immers ...

347
347
Soap escaleert: Nainggolan maakt duidelijk transferstatement

Het lijkt erop dat we in de Challenger Pro League een heuse transfersoap gaan krijgen. Het ...

173
173
Arteta komt met straffe uitspraken over Trossard

Een halfjaar geleden leek het er nog op dat Leandro Trossard vrede zou moeten nemen met een rol in ...

98
98
'Antwerp haakt af: kampioenenspeler niét terug'

Antwerp maakte de voorbije maand een serieuze remonte. Dankzij een tien op twaalf wipte het van de ...

430
430
Anderlecht begint 2026 meteen met enorme domper

RSC Anderlecht speelde om 14u30 op oefenstage zijn enige oefenduel. De Brusselaars namen het op ...

567
567
Stijnen ontkent 'lek' bij Patro: "Nainggolan wil graag"

Sinds vorige winter is Radja Nainggolan opnieuw aan de slag op de Belgische velden. Na een passage ...

140
140
Vermant dropt straf nieuws: "Daar wil ik spelen"

Romeo Vermant is de laatste weken goed bezig bij Club Brugge. De Belgische aanvaller vond regelmatig ...

161
161
KRC Genk verliest opvallende pion aan Roda JC

KRC Genk heeft een van zijn pionnen binnen de jeugdafdeling moeten laten gaan. Kevin Van Dessel, die ...

149
149
Leko lyrisch over smaakmaker rivaal: "Dé verrassing in JPL"

Ivan Leko is sinds enkele weken trainer van Club Brugge en voordien was hij aan de slag bij AA Gent. ...

120
120
Thorgan Hazard gooit toekomstplannen op tafel

Bij Anderlecht ligt er deze winter heel veel werk op de plank voor sportief directeur Olivier ...

249
249
'De Bruyne schokt met bliksemvertrek bij Napoli'

Kevin De Bruyne maakte vorige zomer toch een opvallende carrièremove nadat duidelijk werd dat ...

2179
2179
'Nieuwe domper Hayen: Genk verliest nog sterkhouder'

KRC Genk reisde dinsdag af naar Spanje, waar Nicky Hayen zijn troepen helemaal moet zien klaar te ...

501
501
'Renard wil toeslaan: winger van 6 miljoen voor Anderlecht'

Voor Olivier Renard zou het weleens een cruciale wintermercato kunnen worden. De sportief directeur ...

328
328
'Ngonge wordt ploegmaat van verrassende Rode Duivel'

Iets meer dan een jaar geleden maakte Cyril Ngonge nog verrassend zijn debuut als Rode Duivel, maar ...

99
99

Meer sportnieuws