Duivels vloeken: "Dan had België wél een strafschop gekregen"

door
Duivels vloeken:

De Rode Duivels hebben maandagavond hun eerste groepsmatch op het EK verloren: 0-1 tegen Slowakije. Dat hadden bondscoach Domenico Tedesco grotendeels aan zichzelf te danken. Al maakte ook de arbitrage niet bepaalde een goede beurt.

Het was Halil Umut Meler die door de UEFA werd aangeduid om de wedstrijd in goede banen te leiden. Maar de Turk maakte niet bepaald een goede indruk. Bepaalde fases waarbij een gele kaart op zijn plaats was, werden niet bestraft. Daar tegenover trok hij wel kaarten voor veel minder zware overtredingen.

Daarnaast hadden de Belgen reden tot klagen vlak na het openingsdoelpunt. Jérémy Doku leek zijn tegenstander immers voorbij te gaan in de zestien. De Slowaakse verdediger ging vervolgens neer en beroerde de bal met de arm. Meler vond het echter geen strafschop en floot zowaar voor een fout van Doku.

LEES OOK: Garcia speelt open kaart over opstelling Rode Duivels

Technologische middelen

In de tweede helft zagen de Duivels dan weer twee doelpunten van Romelu Lukaku afgekeurd worden. Bij de eerste ging het om buitenspel, bij de tweede ging er handspel van Loïs Openda vooraf. Zeker die laatste beslissing was discutabel, maar volgens de technologische hulpmiddelen bleek het toch correct.

Oud-scheidsrechter Serge Gumienny vindt het wel vreemd dat die hulpmiddelen niet werden gebruikt bij de penaltyfase met Doku. "Men had die handsbal van een Slowaakse verdediger in het strafschopgebied ook wel met datzelfde wetenschappelijke oog bekeken mogen worden door de VAR. Dan hadden de Belgen voor de rust nog een strafschop gekregen", klinkt het bij Het Nieuwsblad.

Foutje Doku

Feit is wel dat Meler eerst floot voor een foutje van Doku en dat de VAR daardoor wellicht niet gemachtigd was om in te grijpen: het was geen 'clear-error' van de hoofdref. Gumienny's oud-collega Stéphane Breda kan de arbitrage dan ook begrijpen. "Als er niet gefloten wordt voor een duw van Doku, dan volgt een strafschop. Maar ik denk dat er wel degelijk een duwtje was. De scheidsrechter was goed, het slechtste waren de Belgen", stelt hij tegenover SudPresse.

België verdiende een penalty ...

Meest recent

Garcia speelt open kaart over opstelling Rode Duivels

Met een 2-5 zege tegen het gastland begonnen de Rode Duivels op geslaagde wijze aan hun oefenstage ...

80
80
'Anderlecht ruikt buitenkans: Lukaku verlaat Napoli'

Romelu Lukaku ligt alsmaar meer op ramkoers met Napoli. Nu de spanningen blijven oplopen, wordt er ...

95
95
'Club Brugge op vinkenslag: koopje bij KV Mechelen?'

Club Brugge gaat andermaal een lucratieve zomer tegemoet, waarin alweer tal van goudhaantjes de ...

141
141
'Klok tikt in Anderlecht: gesprekken De Cat on hold'

De zoektocht naar een nieuwe technisch directeur sleept aan, en dus dreigen ook een paar prangende ...

106
106
Couckes misslag: golf van verontwaardiging na sluiting

Voor Marc Coucke blijft het moeilijk om de negatieve stroom te keren. De ondernemer, die ook ...

77
77
Kompany in de wolken: enorme boost voor Real-clash

Volgende week worden de heenmatchen in de kwartfinales van de Champions League afgewerkt. Daarbij is ...

43
43
Transfervrij vertrek Hazard? 'Anderlecht onderneemt actie'

RSC Anderlecht is bijna twee maanden na het vertrek van Olivier Renard nog steeds op zoek naar een ...

225
225
Garcia helemaal overtuigd: Duivel dwingt WK-basisplaats af

De Rode Duivels vertoefden tijdens de huidige interland-break op Amerikaanse bodem voor een stage en ...

345
345
Geen perfecte week Belgische beloften: Jong Oranje wint nipt

De nationale beloften hebben hun interland-break niet bepaald met een goed gevoel kunnen afsluiten. ...

80
80
'Club Brugge perplex: Tresoldi legt transferwens neer'

Nicolo Tresoldi is de voorbije weken helemaal ontploft bij Club Brugge. Maar die goede prestaties ...

541
541
"Missen als kiespijn" - Tielemans krijgt tik om de oren

De Rode Duivels hebben vertrouwen getankt tijdens hun eerste oefenwedstrijd in aanloop naar het WK. ...

275
275
De Ketelaere onder vuur: Garcia’s geduld staat op springen

Charles De Ketelaere wil diepe spits zijn bij de Rode Duivels. Rudi Garcia blijft hem ook in die rol ...

106
106
Lukaku maakt brokken: nieuwe plottwist in Napoli-soap

Ook zonder Romelu Lukaku troffen de Rode Duivels vijf keer raak tegen de VS. Terwijl het af te ...

121
121
Club Brugge versus AA Gent: bom ontploft in Pro League

Aan de vooravond van de Algemene Vergadering staan de zenuwen weer straksgespannen in de Pro League. ...

414
414
AA Gent licht optie: revelatie nóg langer op post?

Dankzij een knappe eindspurt neemt AA Gent straks deel aan de Champions' Play-Offs. Een van de ...

95
95
'De Cat grof wild: Bayern opent bod, kapers op de kust'

Nathan De Cat vierde zaterdag op amper 17-jarige leeftijd al zijn debuut bij de Rode Duivels. De ...

334
334
KRC Genk betaalt dure flops cash: De Condé onder vuur

KRC Genk greep naast de top zes en mag, ondanks de geslaagde campagne in Europa, dus gerust spreken ...

803
803
'Kompany transfermarkt op: routinier verlaat Bayern'

Vincent Kompany smeedde het voorbije anderhalf jaar bij Bayern München een ijzersterk elftal, ...

46
46
'Club Brugge casht weer: strijd om Seys is helemaal los'

Club Brugge kreeg vorige zomer al te maken met een leegloop en dat zal na dit seizoen wellicht ...

302
302
Ancelotti bevestigt zeer opvallende naam in WK-kern Brazilië

Het wordt uitkijken wie komende zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico de wereldtitel zal ...

61
61
'Genk hakt knoop door over nieuwe CEO'

Bij KRC Genk viel er maandag verrassend nieuws te rapen. De club kondigde aan dat de samenwerking ...

299
299
'Nieuwe domper voor Malick Fofana'

Voor de stage van de Rode Duivels in de Verenigde Staten moest Rudi Garcia stevig puzzelen. Hij zag ...

89
89
Bounida beroert: Nederlanders hard voor Duivels én Marokko

De Rode Duivels zien weer een groot talent wegvallen voor de toekomst. Nadat hij eerder dit seizoen ...

296
296
Nainggolan pakt uit met opvallend nieuw project

Sinds januari maakt Radja Nainggolan het mooie weer bij Patro Eisden, dat hem kon weglokken bij ...

44
44
'Onthuld: om deze reden speelt De Bruyne niet naast Messi'

Kevin De Bruyne vertoeft momenteel met de Rode Duivels op stage in de Verenigde Staten. Daarmee ...

97
97

Meer sportnieuws