Duivels vloeken: "Dan had België wél een strafschop gekregen"

782 stemmen
Duivels vloeken:

De Rode Duivels hebben maandagavond hun eerste groepsmatch op het EK verloren: 0-1 tegen Slowakije. Dat hadden bondscoach Domenico Tedesco grotendeels aan zichzelf te danken. Al maakte ook de arbitrage niet bepaalde een goede beurt.

Het was Halil Umut Meler die door de UEFA werd aangeduid om de wedstrijd in goede banen te leiden. Maar de Turk maakte niet bepaald een goede indruk. Bepaalde fases waarbij een gele kaart op zijn plaats was, werden niet bestraft. Daar tegenover trok hij wel kaarten voor veel minder zware overtredingen.

Daarnaast hadden de Belgen reden tot klagen vlak na het openingsdoelpunt. Jérémy Doku leek zijn tegenstander immers voorbij te gaan in de zestien. De Slowaakse verdediger ging vervolgens neer en beroerde de bal met de arm. Meler vond het echter geen strafschop en floot zowaar voor een fout van Doku.

LEES OOK: WK-rel op komst: "Belgen hebben achterlijke bondscoach"

Technologische middelen

In de tweede helft zagen de Duivels dan weer twee doelpunten van Romelu Lukaku afgekeurd worden. Bij de eerste ging het om buitenspel, bij de tweede ging er handspel van Loïs Openda vooraf. Zeker die laatste beslissing was discutabel, maar volgens de technologische hulpmiddelen bleek het toch correct.

Oud-scheidsrechter Serge Gumienny vindt het wel vreemd dat die hulpmiddelen niet werden gebruikt bij de penaltyfase met Doku. "Men had die handsbal van een Slowaakse verdediger in het strafschopgebied ook wel met datzelfde wetenschappelijke oog bekeken mogen worden door de VAR. Dan hadden de Belgen voor de rust nog een strafschop gekregen", klinkt het bij Het Nieuwsblad.

Foutje Doku

Feit is wel dat Meler eerst floot voor een foutje van Doku en dat de VAR daardoor wellicht niet gemachtigd was om in te grijpen: het was geen 'clear-error' van de hoofdref. Gumienny's oud-collega Stéphane Breda kan de arbitrage dan ook begrijpen. "Als er niet gefloten wordt voor een duw van Doku, dan volgt een strafschop. Maar ik denk dat er wel degelijk een duwtje was. De scheidsrechter was goed, het slechtste waren de Belgen", stelt hij tegenover SudPresse.

België verdiende een penalty ...

Meest recent

'Stankovic hakt belangrijke transferknoop door'

Bij Club Brugge zal na het titelfeest de blik snel op de zomermercato gaan. De vraag lijkt op dit ...

155
155
Pijnlijke beelden: Waalse derby ontspoort nog helemaal

De Europe Play-Off eindigde zaterdag voor Standard op pijnlijke wijze. Het gaf de eindwinst nog uit ...

225
225
Ontknoping LaLiga: drama voor Witsel, Getafe Europa in

Zaterdagavond stond in Spanje de ontknoping van het seizoen op het programma. Bovenaan het ...

56
56
Standard faalt: Genk wint alsnog Europe Play-Off

De Europe Play-Off heeft zaterdagavond nog een verrassende ontknoping gekend. Standard begon als ...

157
157
Ferrera kondigt na degradatie meteen ontslag bij Dender aan

Na twee seizoenen is voor FCV Dender zaterdag een einde gekomen aan het avontuur in de Jupiler Pro ...

89
89
Dubbel is een feit: Bayern pakt nu ook de beker

Bayern München sluit het seizoen af met de Duitse dubbel. Na de landstitel heeft het ...

75
75
Kogel door de kerk: Vrancken kondigt vertrek bij STVV aan

STVV heeft dit seizoen de hele Belgische voetbalwereld verbaast. De Kanaries sluiten het seizoen af ...

167
167
Sibierski krijgt transfertip: Anderlecht moet aan de bak

Anderlecht heeft zich donderdagavond al verzekerd van de vierde plaats en bijhorend ticket voor de ...

264
264
'Barça dringt aan: Club legt vraagprijs vast'

Club Brugge maakt zich na het veroveren van de titel op voor een bewogen transferzomer. Heel wat ...

373
373
Lommel houdt Dender in bedwang en mag naar 1A

Lommel heeft het laatste ticket voor de Jupiler Pro League 2026/27 gepakt. Na een bewogen slotfase ...

189
189
'Club Brugge-fans kijken op: eerste transfer na titelwinst'

Na de landstitel speurt Club Brugge opnieuw naar versterking achterin. Een jonge verdediger met ...

556
556
Nederland, opgelet: Union-verhaal in de maak

Union SG, Como en Hearts werken allen samen met Jamestown Analytics, wat hen sportief al ...

62
62
Kritiek op Nicky Hayen neemt steeds meer toe

KRC Genk heeft zijn lot niet meer in eigen handen. Dat is best pijnlijk. De Limburgers moeten hopen ...

349
349
Hasi spreekt na ontslag: "Coucke heeft twee opties"

Besnik Hasi werd enkele maanden geleden ontslagen. Dat was geen verrassing, want de resultaten waren ...

252
252
Anderlecht wint de jackpot: tientallen miljoenen in zicht

RSC Anderlecht heeft financieel de ergste jaren achter de rug. De Brusselaars gaan ook deze zomer ...

381
381
Mertens zei dit seizoen 'neen' tegen deze Belgische transfer

Dries Mertens hing vorige zomer zijn schoenen aan de haak. De voormalige Rode Duivel kende een ...

257
257
Defour begrijpt RSCA-fans niet: "Compleet onbegrijpelijk"

RSC Anderlecht kende een slechter seizoen dan vorig jaar. De Brusselaars pakten wel nog een Europees ...

178
178
Stijnen looft Club Brugge: "Dat is top tien in de wereld"

Club Brugge pakte afgelopen donderdag zijn 20ste landstitel in België. De Bruggelingen waren ...

228
228
Boskamp looft 'onderschatte' Rode Duivel: "Wereldster!"

De Rode Duivels maken zich op voor het WK. Eén van de spelers waarvan men in België toch ...

178
178
Vurige Kompany: "Héél de ploeg praat er al heel seizoen over"

Vincent Kompany is een groot succes bij Bayern München en de coach kan dit weekend nog een ...

67
67
Buitenkans voor Anderlecht: keert publiekslieveling terug?

RSC Anderlecht gaat in de zomer op zoek naar meer snelheid en creativiteit, wat uiteraard heel erg ...

663
663
Standard hoopt op énorm succes: "JPL is zo vreemd..."

Standard kan een moeizaam seizoen nog afsluiten met een geweldig feest. Ze staan zelfs op enkele ...

103
103
Beveren neemt afscheid van drie spelers

SK Beveren speelt komend seizoen in de Jupiler Pro League. De club, die ook te koop zou staan, gaat ...

53
53
'Sibierski beslist: 'sterkhouder' verlaat Anderlecht'

RSC Anderlecht gaat een drukke zomermercato tegemoet. De Brusselaars laten heel wat spelers ...

296
296
STVV viert feest met de fans: "Kans bestaat dat ik blijf"

STVV vierde vrijdagavond samen met de fans dat ze een historisch Europees ticket hebben weten te ...

113
113

Meer sportnieuws