Duivels vloeken: "Dan had België wél een strafschop gekregen"

door
Duivels vloeken:

De Rode Duivels hebben maandagavond hun eerste groepsmatch op het EK verloren: 0-1 tegen Slowakije. Dat hadden bondscoach Domenico Tedesco grotendeels aan zichzelf te danken. Al maakte ook de arbitrage niet bepaalde een goede beurt.

Het was Halil Umut Meler die door de UEFA werd aangeduid om de wedstrijd in goede banen te leiden. Maar de Turk maakte niet bepaald een goede indruk. Bepaalde fases waarbij een gele kaart op zijn plaats was, werden niet bestraft. Daar tegenover trok hij wel kaarten voor veel minder zware overtredingen.

Daarnaast hadden de Belgen reden tot klagen vlak na het openingsdoelpunt. Jérémy Doku leek zijn tegenstander immers voorbij te gaan in de zestien. De Slowaakse verdediger ging vervolgens neer en beroerde de bal met de arm. Meler vond het echter geen strafschop en floot zowaar voor een fout van Doku.

LEES OOK: Geen vaste waarde, wel Openda: Teklak maakt WK-selectie

Technologische middelen

In de tweede helft zagen de Duivels dan weer twee doelpunten van Romelu Lukaku afgekeurd worden. Bij de eerste ging het om buitenspel, bij de tweede ging er handspel van Loïs Openda vooraf. Zeker die laatste beslissing was discutabel, maar volgens de technologische hulpmiddelen bleek het toch correct.

Oud-scheidsrechter Serge Gumienny vindt het wel vreemd dat die hulpmiddelen niet werden gebruikt bij de penaltyfase met Doku. "Men had die handsbal van een Slowaakse verdediger in het strafschopgebied ook wel met datzelfde wetenschappelijke oog bekeken mogen worden door de VAR. Dan hadden de Belgen voor de rust nog een strafschop gekregen", klinkt het bij Het Nieuwsblad.

Foutje Doku

Feit is wel dat Meler eerst floot voor een foutje van Doku en dat de VAR daardoor wellicht niet gemachtigd was om in te grijpen: het was geen 'clear-error' van de hoofdref. Gumienny's oud-collega Stéphane Breda kan de arbitrage dan ook begrijpen. "Als er niet gefloten wordt voor een duw van Doku, dan volgt een strafschop. Maar ik denk dat er wel degelijk een duwtje was. De scheidsrechter was goed, het slechtste waren de Belgen", stelt hij tegenover SudPresse.

België verdiende een penalty ...

Meest recent

'Genk wil voorbeeld van Club met Tresoldi-deal volgen'

Club Brugge sloeg vorige zomer alweer een geweldige transferslag met de komst van Nicolo Tresoldi. ...

53
53
Geen vaste waarde, wel Openda: Teklak maakt WK-selectie

Binnen ongeveer anderhalve maand moet Rudi Garcia de selectie van de Rode Duivels voor het WK ...

35
35
Hayen kondigt (noodgedwongen) wissel aan bij Genk

Vrijdagavond worden de play-offs van de Jupiler Pro League op gang getrapt. De debatten worden ...

93
93
'Brys krijgt Belgische concurrentie voor WK-job'

De Rode Duivels zakken straks opnieuw af naar het WK met een buitenlandse bondscoach, maar dat ...

17
17
Verhaeghe spreekt duidelijk over opvolging Mignolet

Het was donderdag toch wel een bommetje bij Club Brugge: Simon Mignolet stopt op het einde van het ...

270
270
'Napoli wil nog een derde Belg binnenhalen'

Napoli kleurt de laatste seizoenen weer behoorlijk Belgisch. Romelu Lukaku streek er in de zomer van ...

59
59
'Standard verrast met beslissing over Euvrard'

Standard mocht dit seizoen nog verrassend lang dromen van de top zes, maar viel uiteindelijk toch ...

156
156
'Club mag deze opvolger voor Mignolet al schrappen'

Bij Club Brugge kwam er donderdagvoormiddag zeer verrassend nieuws. Plots werd er immers een ...

340
340
TRANSFERUURTJE: 'WK-explosie bij Club, reden exit Hazard bekend'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

152
152
DAZN pakt uit met nieuwigheid voor PO's: "Voor de fans!"

DAZN heeft besloten het contract met de Pro League stop te zetten, maar dit seizoen is het Belgische ...

219
219
Verhaeghe en Mignolet geven uitleg over bliksemvertrek

Simon Mignolet stopt na een indrukwekkende carrière aan het einde van het seizoen met ...

374
374
Simon Mignolet dropt bom en verlaat Club Brugge

Club Brugge kondigde plots een persconferentie aan en de supporters wisten niet wat er aan de hand ...

376
376
STVV heeft doel in PO1: "Niet zoals Gent vorig jaar"

Vanaf komend weekend is het 'money time' in de Jupiler Pro League, want dan worden de play-offs ...

39
39
Mannaert over WK-selectie: "Zij zijn al zeker"

De Rode Duivels hebben hun stage in de Verenigde Staten afgerond met een ruime zege tegen het ...

103
103
Genk slaat drie vliegen in één klap met contractopties

KRC Genk moest tijdens de interlandbreak zijn wonden likken, want de Limburgers grepen uiteindelijk ...

273
273
Rode Duivel hint naar straffe transferwending

Er is de laatste jaren een groot spelersverloop geweest bij de Rode Duivels. Domenico Tedesco voerde ...

49
49
Ceulemans velt zijn oordeel over vergelijking met De Cat

De stage in de Verenigde Staten was voor Rudi Garcia de gelegenheid om enkele nieuwe namen aan het ...

107
107
Ward Lemmelijn en Francken: telefoontje slaat in als bom

Sommige carrières nemen onverwachte bochten, maar bij Ward Lemmelijn lijkt het eerder een ...

93
93
Vanaken komt met belangrijk nieuws over blessure

De Rode Duivels moesten het de voorbije week in de Verenigde Staten stellen zonder een aantal vaste ...

235
235
Club, RSCA of Genk: wie heeft de beste jeugdopleiding?

Zelf opgeleide talenten spelen een alsmaar belangrijkere rol bij onze Belgische topclubs. Niet ...

320
320
Stadionsoap Club Brugge: hallucinante details onthuld

Het is nog maar eens D-Day voor Club Brugge in het heikele stadiondossier, een soap die nu al bijna ...

1209
1209
Van Gucht en Vermeire: conflict krijgt vurige wending

Soms zegt één zin meer dan een heel interview. Jacques Vermeire deed recent zo’n ...

63
63
'Anderlecht breekt met Hazard: bizarre reden lekt uit'

Het heeft er alle schijn van weg dat Thorgan Hazard bezig is aan zijn laatste maanden bij RSC ...

706
706
Nagelsmann blundert met Tresoldi: topdeal in lichterlaaie

Julian Nagelsmann heeft Nicolo Tresoldi nog altijd niet definitief naar de Duitse A-ploeg gehaald, ...

406
406
AA Gent all-in: De Mil neemt drastische maatregelen

Na een prangende slotspeeldag verzekerde AA Gent zich voor het tweede jaar op rij van deelname aan ...

170
170

Meer sportnieuws