Duivels vloeken: "Dan had België wél een strafschop gekregen"

782 stemmen
Duivels vloeken:

De Rode Duivels hebben maandagavond hun eerste groepsmatch op het EK verloren: 0-1 tegen Slowakije. Dat hadden bondscoach Domenico Tedesco grotendeels aan zichzelf te danken. Al maakte ook de arbitrage niet bepaalde een goede beurt.

Het was Halil Umut Meler die door de UEFA werd aangeduid om de wedstrijd in goede banen te leiden. Maar de Turk maakte niet bepaald een goede indruk. Bepaalde fases waarbij een gele kaart op zijn plaats was, werden niet bestraft. Daar tegenover trok hij wel kaarten voor veel minder zware overtredingen.

Daarnaast hadden de Belgen reden tot klagen vlak na het openingsdoelpunt. Jérémy Doku leek zijn tegenstander immers voorbij te gaan in de zestien. De Slowaakse verdediger ging vervolgens neer en beroerde de bal met de arm. Meler vond het echter geen strafschop en floot zowaar voor een fout van Doku.

LEES OOK: Rudi Garcia mengt zich in De Bruyne-debat: harde kritiek

Technologische middelen

In de tweede helft zagen de Duivels dan weer twee doelpunten van Romelu Lukaku afgekeurd worden. Bij de eerste ging het om buitenspel, bij de tweede ging er handspel van Loïs Openda vooraf. Zeker die laatste beslissing was discutabel, maar volgens de technologische hulpmiddelen bleek het toch correct.

Oud-scheidsrechter Serge Gumienny vindt het wel vreemd dat die hulpmiddelen niet werden gebruikt bij de penaltyfase met Doku. "Men had die handsbal van een Slowaakse verdediger in het strafschopgebied ook wel met datzelfde wetenschappelijke oog bekeken mogen worden door de VAR. Dan hadden de Belgen voor de rust nog een strafschop gekregen", klinkt het bij Het Nieuwsblad.

Foutje Doku

Feit is wel dat Meler eerst floot voor een foutje van Doku en dat de VAR daardoor wellicht niet gemachtigd was om in te grijpen: het was geen 'clear-error' van de hoofdref. Gumienny's oud-collega Stéphane Breda kan de arbitrage dan ook begrijpen. "Als er niet gefloten wordt voor een duw van Doku, dan volgt een strafschop. Maar ik denk dat er wel degelijk een duwtje was. De scheidsrechter was goed, het slechtste waren de Belgen", stelt hij tegenover SudPresse.

België verdiende een penalty ...

Meest recent

Rudi Garcia mengt zich in De Bruyne-debat: harde kritiek

De Rode Duivels nemen het dinsdagavond op tegen Kroatië in een oefeninterland ter voorbereiding ...

10
10
Nieuwe liefdesboodschap voor Van Gucht zorgt voor beroering

Ruben Van Gucht is al maanden één van de meest besproken gezichten in de Vlaamse ...

4
4
Yannick Carrasco verrast en hakt transferknoop door

Yannick Carrasco maakte deel uit van de Gouden Generatie, maar de buitenspeler speelt al enkele ...

25
25
Mokerslag Ilay Camara: Anderlecht loopt vergoeding mis

Het WK 2026 staat voor de deur en de definitieve selecties sijpelen naar buiten. Ook Senegal maakte ...

59
59
Antwerp-fans zijn het beu: hard protest aan Bosuil

Het rommelt bij Royal Antwerp FC. Achter de schermen zoekt Paul Gheysens naar miljoenen en COO Kris ...

107
107
Duivels op TV: oefenduels níét op VRT, opvallende aftrapuren

De WK-koorts in België begint zienderogen te stijgen. En dat zal deze week alleen maar toenemen ...

144
144
'Club onvermurwbaar: Barça plooit aan onderhandelingstafel'

Dat Club Brugge verschillende sterkhouders zal zien vertrekken tijdens de zomermercato staat buiten ...

316
316
'Arsenal spoelt CL-kater door met Premier League-bom'

Arsenal FC heeft een puik seizoen achter de rug en kroonde zich voor het eerst sinds 2004 tot Engels ...

76
76
'Sibierski gaat wild tekeer: nieuwe lading vertrekkers klaar'

Antoine Sibierski laat er geen gras over groeien bij RSC Anderlecht. De sportief directeur maakt ...

727
727
Buitenland ziet WK-droomscenario: "Geweldige kans voor Belgen"

Na de teleurstelling op de voorbije grote toernooien, zijn de verwachtingen rond de Rode Duivels ...

266
266
Uitspraken Courtois doen Genk-fans watertanden

Thibaut Courtois staat voor een comeback in het Belgisch voetbal. Niet op het veld, wel als ...

88
88
'Recordtransfer Tzolis: Champions League-ganger meldt zich'

De kans dat Christos Tzolis volgend seizoen nog te bewonderen zal zijn in het shirt van Club Brugge, ...

436
436
'De Ketelaere betrapt bij gesprekken: Atalanta schrikt'

Charles De Ketelaere voelt zich goed in Bergamo, maar toch komt er wat beweging in zijn dossier. De ...

268
268
'Lammens glundert: United pakt stevig uit op mercato'

Manchester United heeft zich na een kwakkelend seizoensstart op fraaie wijze herpakt. Op die goede ...

227
227
Kroatië - België: drie grote dilemma's in basiself Garcia

De Rode Duivels staan dinsdagavond voor een belangrijke test richting het komende WK. In Rijeka ...

316
316
Tweetal doet Kroaten bibberen: "België terug naar wereldtop"

De Rode Duivels staan dinsdagavond voor een belangrijke test richting het WK. Dan werken ze een ...

432
432
'Barça niet af te remmen: officieel bod van 100 miljoen'

FC Barcelona is van plan een er een historische zomermercato van te maken. Zo spendeerde de Spaanse ...

121
121
Solo slim Gheysens: sleutelfiguur verlaat Antwerp

Antwerp heeft niet alleen een tegenvallend seizoen achter de rug, boven de Bosuil hangen ook donkere ...

575
575
Garcia kiest basisploeg: WK-elftal Duivels bekend?

De laatste rechte lijn richting de VS wordt dinsdag om 18 uur ingezet. Dan nemen de Rode Duivels het ...

243
243
'Club Brugge hakt knopen door: trio mag beschikken'

Na de landstitel en fraaie Champions League-campagne vertrekt er straks wellicht heel wat volk door ...

1026
1026
KRC Genk pakt uit: meubelstuk tekent monstercontract

KRC Genk greep zondag op de valreep naast een Europees ticket. Om de pijn enigszins te verzachten ...

241
241
Hans Vanaken ontroert iedereen tot tranen toe met één beeld

Hans Vanaken heeft er alweer een seizoen opzitten om in te kaderen. De aanvoerder van Club Brugge ...

480
480
WK '26: Ex-JPL'ers schitteren bij Noorwegen, Turken halen uit

Het aftellen tot de start van het wereldkampioenschap is nu ook echt begonnen. De 48 deelnemende ...

57
57
'Bliksemvertrek Cvetkovic: Anderlecht vraagt gepeperde som'

Antoine Sibierski moet bij RSC Anderlecht opnieuw een selectie bouwen die kan meedoen voor de ...

732
732
Schokgolf bij Genk: Courtois keert terug als investeerder

Thibaut Courtois gaat zijn stempel nog wat steviger drukken op het Belgische voetbal. Maandagavond ...

269
269

Meer sportnieuws