Duivels vloeken: "Dan had België wél een strafschop gekregen"

782 stemmen
Duivels vloeken:

De Rode Duivels hebben maandagavond hun eerste groepsmatch op het EK verloren: 0-1 tegen Slowakije. Dat hadden bondscoach Domenico Tedesco grotendeels aan zichzelf te danken. Al maakte ook de arbitrage niet bepaalde een goede beurt.

Het was Halil Umut Meler die door de UEFA werd aangeduid om de wedstrijd in goede banen te leiden. Maar de Turk maakte niet bepaald een goede indruk. Bepaalde fases waarbij een gele kaart op zijn plaats was, werden niet bestraft. Daar tegenover trok hij wel kaarten voor veel minder zware overtredingen.

Daarnaast hadden de Belgen reden tot klagen vlak na het openingsdoelpunt. Jérémy Doku leek zijn tegenstander immers voorbij te gaan in de zestien. De Slowaakse verdediger ging vervolgens neer en beroerde de bal met de arm. Meler vond het echter geen strafschop en floot zowaar voor een fout van Doku.

LEES OOK: WK-rel op komst: "Belgen hebben achterlijke bondscoach"

Technologische middelen

In de tweede helft zagen de Duivels dan weer twee doelpunten van Romelu Lukaku afgekeurd worden. Bij de eerste ging het om buitenspel, bij de tweede ging er handspel van Loïs Openda vooraf. Zeker die laatste beslissing was discutabel, maar volgens de technologische hulpmiddelen bleek het toch correct.

Oud-scheidsrechter Serge Gumienny vindt het wel vreemd dat die hulpmiddelen niet werden gebruikt bij de penaltyfase met Doku. "Men had die handsbal van een Slowaakse verdediger in het strafschopgebied ook wel met datzelfde wetenschappelijke oog bekeken mogen worden door de VAR. Dan hadden de Belgen voor de rust nog een strafschop gekregen", klinkt het bij Het Nieuwsblad.

Foutje Doku

Feit is wel dat Meler eerst floot voor een foutje van Doku en dat de VAR daardoor wellicht niet gemachtigd was om in te grijpen: het was geen 'clear-error' van de hoofdref. Gumienny's oud-collega Stéphane Breda kan de arbitrage dan ook begrijpen. "Als er niet gefloten wordt voor een duw van Doku, dan volgt een strafschop. Maar ik denk dat er wel degelijk een duwtje was. De scheidsrechter was goed, het slechtste waren de Belgen", stelt hij tegenover SudPresse.

België verdiende een penalty ...

Meest recent

Kane-statement bij Bayern: Barça krijgt tik om de oren

Bayern München verzekerde zich zaterdag van de Duitse dubbel door in de bekerfinale met VfB ...

12
12
Schokkend! Nieuwe beelden duiken op na veldslag op Sclessin

Sporting Charleroi won zaterdagavond met 0-2 van Standard en kostte de Rouches zo de eindzege in de ...

102
102
Brandon Mechele deelt nieuws dat enorm veel emoties losmaakt

De komende dagen staan volledig in het teken van feest, emotie en mooie vooruitzichten. Terwijl ...

120
120
'Nieuwe trainer Napoli absoluut godsgeschenk De Bruyne'

SSC Napoli wil zondagavond zijn tweede plaats veilig stellen in de afsluitende competitiematch tegen ...

80
80
Revanche Tzolis: vier uitdagers voor 'Player of the Season'

Op een Europese barragematch na, valt dit weekend het doek over het seizoen in de Jupiler Pro ...

297
297
TU: 'Trainerscarrousel in JPL, eerste aanwinsten Club/RSCA'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

301
301
Rampscenario voor Genk: halve basisploeg mist barrage

Op de valreep kroonde KRC Genk zich alsnog tot winnaar van de Europe Play-Offs. Straks weten de ...

109
109
Janssen onthult toekomstplannen: "Anderlecht of Brugge?"

Het einde van het seizoen gaat traditiegetrouw weer gepaard met oudgedienden die op emotionele wijze ...

318
318
Kippenvel: Van der Elst schrijft eerbetoon aan Vanaken

Christos Tzolis is de gevierde held bij Club Brugge, maar ook Hans Vanaken zijn aandeel in de ...

68
68
'Code rood voor Sibierski: nieuw toptarget Anderlecht'

RSC Anderlecht hoopt een op z'n zachtst gezegd matig seizoen nog in schoonheid af te sluiten tegen ...

269
269
Verhaeghe dropt hint over exit: Club Brugge te koop?

Club Brugge viert straks de twintigste landstitel in het clubbestaan. De zevende al in de afgelopen ...

321
321
Engeland in shock: Tielemans-bom hangt boven Villa

Tielemans heeft Aston Villa de Europa League bezorgd. Maar daarom kan het nu ook moeilijk worden ...

484
484
Euvrard reageert na zware rellen bij Standard-Charleroi

Standard en Sporting Charleroi hebben voor de zoveelste keer hun eigen imago besmeurd na een Waalse ...

161
161
STVV heeft opvolger Wouter Vrancken bijna beet

Wouter Vrancken verlaat STVV. De Belgische trainer en de club maakten dat officieel bekend. De ...

237
237
Afscheid Janssen en Kerk: "De mooiste jaren bij Antwerp"

Royal Antwerp FC sloot het seizoen af met een zege tegen een zeer matig KVC Westerlo. Voor Vincent ...

178
178
Grote rel dreigt bij Club: “Hij komt hier niet mee weg”

Bart Verhaeghe heeft zijn zin gekregen: Club NXT blijft dan toch in 1B. Maar die redding kan Club ...

880
880
Genk haalt opgelucht adem: jongeling alweer uitblinker

KRC Genk heeft de Europe Play-Offs gewonnen. Ze pakten een 0-2-zege bij OH Leuven en Standard ging ...

210
210
Vierende Kompany stuurt boodschap richting Anderlecht

Vincent Kompany heeft van Bayern München weer een machine gemaakt. De Duitsers wonnen zonder ...

351
351
Defour voorspelt toptransfer bij KRC Genk

Bij KRC Genk gaat komende zomer de kassa weer rinkelen. De Limburgers hebben heel veel jong talent, ...

215
215
Club Brugge wint jackpot: ruim 150 miljoen euro

Club Brugge is de verdiende kampioen. En dat voor de 20ste keer. Het was een cruciale titel voor ...

511
511
Anderlecht opgelucht: trio toont zich voor komend jaar

RSC Anderlecht werd vierde. Na compleet mislukte mercato’s van het vorige beleid was dit het ...

367
367
'Stankovic hakt belangrijke transferknoop door'

Bij Club Brugge zal na het titelfeest de blik snel op de zomermercato gaan. De vraag lijkt op dit ...

588
588
Pijnlijke beelden: Waalse derby ontspoort nog helemaal

De Europe Play-Off eindigde zaterdag voor Standard op pijnlijke wijze. Het gaf de eindwinst nog uit ...

495
495
Ontknoping LaLiga: drama voor Witsel, Getafe Europa in

Zaterdagavond stond in Spanje de ontknoping van het seizoen op het programma. Bovenaan het ...

121
121
Standard faalt: Genk wint alsnog Europe Play-Off

De Europe Play-Off heeft zaterdagavond nog een verrassende ontknoping gekend. Standard begon als ...

228
228

Meer sportnieuws