Genk maakt zich sterk: "Gaan hem zeker níét verkopen"

door
Genk maakt zich sterk:

Bij KRC Genk draaien de voorbereidingen op het nieuwe seizoen inmiddels op volle toeren. Vorige week werd bijvoorbeeld Thorsten Fink gepresenteerd als nieuwe hoofdcoach in de Cegeka Arena. En ondertussen is de club ook al druk in de weer op de transfermarkt.

Bij de evaluatie van het seizoen, kan het Genkse bestuur niet anders dan oordelen dat de club in de voorbije maanden heeft gefaald. Zo was de Europese campagne ronduit ondermaats. In de beker werd Genk dan weer gewipt door tweedeklasser KV Oostende. En in de competitie werd uiteindelijk naast een Europees ticket gegrepen.

Daarbovenop werd ook nog eens vroegtijdig afscheid genomen van hoofdcoach Wouter Vrancken. Kortom: een mislukt seizoen. Ondertussen is de blik echter weer op de nabije toekomst gericht. Zo werd Fink officieel aangekondigd als opvolger voor Vrancken. De Duitser tekende een contract voor onbepaalde duur.

LEES OOK: 'Hayen hakt knopen door: Genk dumpt dure zomerflop'

Leegloop dreigt

Fink zal zijn goede werk van bij STVV moeten doortrekken in de Cegeka Arena. In Sint-Truiden liet hij zijn ploeg al aantrekkelijk voetbal brengen, terwijl bij Genk toch meer intrinsieke kwaliteiten aanwezig zijn. Bovendien wordt er ook volop werk gemaakt van extra versterking voor de Duitse trainer. Daarnaast zullen echter ook verschillende spelers vertrekken.

Maarten Vandevoordt trok bijvoorbeeld al naar RB Leipzig. Ook Bilal El Khannouss maakt zich op voor een mooie transfer. En in de voorbije weken werden Mark McKenzie, Andi Zeqiri, Mujaid Sadick, Matias Galarza, ... al gelinkt aan een vertrek. Maar het is zeker niet de bedoeling om iedereen te laten gaan.

Bonsu Baah blijft

Sportieve baas Dimitri De Condé bevestigt bij Het Laatste Nieuws namelijk dat hij Christopher Bonsu Baah wil houden. De aanvaller werd een jaartje geleden voor de nodige miljoenen naar de Cegeka Arena gehaald, maar kon in zijn eerste seizoen niet overtuigen. Toch schrijft Genk hem nog lang niet af. "Bonsu is een speler die vandaag internationaal nog supergoed in de markt ligt en dat is niet omdat hij niet goed zou kunnen voetballen. We kunnen hem verkopen, maar zullen dat zeker niet doen. We willen met die jongen aan de slag", aldus De Condé.

Bonsu Baah gaat alsnog helemaal doorbreken ...

Meest recent

DAZN bijt van zich af: donkere wolken boven Pro League

De Belgische profclubs slaakten woensdag een collectieve zucht van opluchting toen de rechtbank DAZN ...

88
88
'Club Brugge breekt record: transfer in stroomversnelling'

Club Brugge gaat in januari op zoek naar een kwaliteitsinjectie, maar ook op uitgaand vlak kan het ...

373
373
'Grote kuis in Gent: peperduur viertal richting exit'

Rik De Mil kan gerust nog wat versterking gebruiken, maar een van de goede voornemens bij AA Gent ...

359
359
'Chelsea zoekt trainer: topkandidaat al gekend'

Sinds de overname door BlueCo blijft Chelsea een chaotische club. Niet alleen blijven ze maar ...

37
37
Waanzin op Africa Cup: volledige nationale ploeg opgeschort

Op de Africa Cup vallen er altijd wel straffe verhalen te rapen. Voor het toernooi was er ...

97
97
Hein los over Duivels: "Als je met hem naar het WK moet..."

Voor de Rode Duivels wordt 2026 een zeer belangrijk jaar, want volgende zomer moeten ze op het WK ...

180
180
'STVV ziet smaakmaker naar LaLiga vertrekken'

STVV is zonder twijfel dé sensatie van de eerste helft van het seizoen in de Jupiler Pro ...

241
241
Straf: jeugdwerking Club krijgt navolging in buitenland

Bij Club Brugge hebben ze de voorbije jaren al stevig gecasht. Dat gebeurt ook alsmaar meer op eigen ...

184
184
'Vlot scorende IJslandse international naar JPL'

De Belgische eersteklassers zetten hun zoektocht naar versterking voor deze winter volop in. Een ...

174
174
Vandaag Inside-schok: 'Derksen in ongeziene leugenstorm'

Johan Derksen ligt (andermaal) zwaar onder vuur. De Vandaag Inside-analist krijgt harde kritiek na ...

23
23
'Nieuwjaarsdag brengt trainersbom bij Chelsea'

Een winterbreak nemen ze in de Premier League niet. Op Nieuwjaarsdag staan er meteen enkele ...

62
62
'Antwerp scheurt zijn broek: 10 miljoen in prullenmand'

Bij Antwerp staan ze voor belangrijke maanden. Er zou weleens een heuse leegloop kunnen aankomen op ...

545
545
Gilles De Coster vertedert voetbalwereld met prachtbeelden

Wie Gilles De Coster volgt, weet dat hij zijn privéleven zorgvuldig buiten de spotlights ...

10
10
'Transferplannen Union tijdens wintermercato bekend'

De wintermercato is officieel van start gegaan en ongetwijfeld zullen we snel de eerste deals ...

76
76
TRANSFERUURTJE: 'Recordtransfer bij Club, Neymar beslist'

De wintermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk ...

399
399
Bounida doet opvallend masterplan Ajax uit de doeken

Rayane Bounida maakte de overstap van de jeugdopleiding van RSC Anderlecht naar Ajax. De Belgische ...

97
97
‘Klap voor Lukaku: Napoli kiest nieuwe aanval’

Romelu Lukaku ligt al maanden in de lappenmand en een comeback op het veld zit er voorlopig nog niet ...

108
108
Deze Belgische topclub voor Benteke: Joos weet meer

Christian Benteke is einde contract in de MLS. De aanvaller werd al meermaals in verband gebracht ...

876
876
Hein prikt naar Verhaeghe: "Zo moet een club bestuurd worden"

Het voetbaljaar 2025 is alweer zeer bewogen geweest. Dat was ook het geval bij Club Brugge, dat in ...

328
328
Neymar hakt knoop door en kiest club voor 2026

In 2026 zullen enkele grote namen knopen moeten doorhakken over hun toekomst. Voor Neymar moest die ...

45
45
Zorgen bij RWDM: imperium Textor brokkelt verder af

De voorbije weken doken er heel wat onrustwekkende verhalen op over de toestand bij RWDM Brussels. ...

136
136
Olivier Deschacht & Jotti: liefdesvonk zet 2026 in brand

Sinds zijn breuk met Annelien Coorevits bleef Deschacht regelmatig in de belangstelling. Er was een ...

162
162
Toni Kroos voorspelt enorme WK-sensatie

Het voetbaljaar 2026 zal uiteraard in grote mate in het teken staan van het WK in de Verenigde ...

131
131
'Club zorgt meteen voor sensatie: deal van 40 miljoen'

Bij Club Brugge mogen de spelers nog heel even van hun vakantie genieten, maar zaterdag moeten ze ...

1428
1428
The NEST van Club: sportief en financieel énorme meerwaarde

Club Brugge zet sinds enkele jaren steeds meer in de op de eigen jeugd. De Bruggelingen zagen ...

308
308

Meer sportnieuws