Rode Duivel gaat door tot WK 2026: “Altijd beschikbaar”

door
Rode Duivel gaat door tot WK 2026: “Altijd beschikbaar”

Vanavond gaat het Europees Kampioenschap in Duitsland van start. De Rode Duivels nemen het maandag op tegen Slowakije namens de eerste groepswedstrijd en Yannick Carrasco gaf een persconferentie.

Daar sprak hij onder meer over zijn toekomst als Rode Duivel. Carrasco is momenteel actief in de Saudische Pro League, maar kreeg toch een plekje in de selectie van bondscoach Domenico Tedesco. Tegenover Het Nieuwsblad sprak hij over zijn toekomst.

LEES OOK: Van der Elst overvallen: onverwacht moment in studio

Altijd beschikbaar

Carrasco liet weten zeker nog door te gaan tot het WK 2026. “Ik ben nog jong, hé. Ik hoop dat de Rode Duivels me dan nog nodig zullen hebben. Ik blijf zolang als mogelijk beschikbaar voor mijn land”, aldus Carrasco.

De buitenspeler speelt dan mogelijk in de Jupiler Pro League. Carrasco staat open voor een terugkeer naar de Belgische velden en flirtte openlijk met KRC Genk. Voorlopig geniet de winger van het lucratieve leven in Saudi-Arabië.

Luxeleven

Carrasco heeft een lucratief contract in Saudi-Arabië en kan zeker niet klagen. “Mijn levenskwaliteit is er even goed als toen ik nog bij Atletico Madrid voetbalde. Het zijn er zeer aimabele mensen, het weer is er goed. We konden kiezen om in een apart huis te gaan wonen of in een compound.”

Qua niveau beseft Carrasco dat er een verschil is tegenover de Europese competities. “Ik heb natuurlijk in Spanje gespeeld en dat is één van de beste competities ter wereld. Die vergelijking kun je niet maken, maar het spelniveau in Saudi-Arabië stijgt stap per stap”, klinkt het.

Denk jij dat Carrasco in 2026 nog Rode Duivel zal zijn?

Meest recent

'Sibierski casht op steunpilaar: grote kuis bij RSCA'

RSC Anderlecht moet straks andermaal vanaf nul beginnen. Komende zomer staat er namelijk een heuse ...

11
11
Van der Elst overvallen: onverwacht moment in studio

Franky Van der Elst is een echt icoon van het Belgische voetbal. De voormalige sterkhouder van Club ...

95
95
Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 6 bekend

Het spektakel van de Champions League maakt straks opnieuw plaats voor onze vaderlandse competitie. ...

21
21
Club Brugge pakt uit: duo sterkhouders tekent bij

Club Brugge gaat een drukke zomer tegemoet, waarin tal van smaakmakers allicht andere oorden zullen ...

80
80
Coucke apetrots op uniek project: geheimen onthuld

Terwijl Anderlecht sportief moeilijke weken beleeft in de Champions’ Play-Offs, laat eigenaar ...

34
34
'Club Brugge al op zucht van eerste zomeraanwinst'

Terwijl de troepen van Ivan Leko zich focussen op de titelrace, denkt het bestuur van Club Brugge al ...

208
208
‘Anderlecht verrast met harde ingreep: ‘Hij moet weg‘’

RSC Anderlecht maakt zich op voor een zoveelste paleisrevolutie. De intrede van een nieuwe sportieve ...

276
276
Taravel komt met groot nieuws over De Cat

Anderlecht heeft vorige week een zeer slechte zaak gedaan in de strijd om de derde plaats met ...

98
98
Kopzorgen voor Hubert: gedecimeerd Union tegen Club?

Union ging vorig weekend met 1-3 winnen op Anderlecht en zorgde er zo voor dat de voorsprong van ...

130
130
'Cercle moet knoop doorhakken over WK-ganger'

Voor Cercle Brugge staat er in de laatste wedstrijden van het seizoen in principe niets meer op het ...

49
49
'Hongaars international op weg naar Jupiler Pro League'

We zouden dit seizoen in een aantal Europese competities weleens een verrassende kampioen kunnen ...

70
70
'Uitstekend nieuws Garcia: Rode Duivel maakt comeback'

Binnen twee weken moet Rudi Garcia bekend maken welke Rode Duivels hij zal meenemen naar het WK. De ...

114
114
Trainersdilemma Essevee: Colpaert spreekt duidelijke taal

Voor Zulte Waregem staat er dit seizoen eigenlijk niets meer op het spel, want in de Relegation ...

68
68
'Club Brugge schiet in actie: bod van 3,5 miljoen'

Club Brugge is nog volop verwikkeld in de strijd om de landstitel, maar achter de schermen lijkt hun ...

225
225
'Charleroi hoopt op miljoenen dankzij PL-duel'

Het heeft er alle schijn van dat de Jupiler Pro League komende zomer weer de nodige smaakmakers zal ...

21
21
Essevee wrijft zich in handen: smaakmaker blijft mogelijk

Bij Zulte Waregem zijn ze intussen al enkele weken zeker van het behoud in de Jupiler Pro League, ...

97
97
TRANSFERUURTJE: 'Club shopt in Genk, toptalent voor Antwerp'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

151
151
‘Code rood Antwerp: clash met supporters op komst’

Royal Antwerp FC doet nog volop mee in de Europe Play-Offs, maar de achterban begint toch te morren. ...

201
201
Saudische rel rond ref Lambrechts: "Het is een schande!"

Op de Belgische velden krijgen de scheidsrechters er wekelijks van langs, maar ook in ...

135
135
STVV verrast met transfernieuws: betrouwbare schakel

Sint-Truiden VV is dit seizoen de grote revelatie van de Jupiler Pro League. De Kanaries linken naar ...

85
85
Rode Duivels én Chelsea? Martens geeft hint over Penders

Binnen twee weken maakt Rudi Garcia de selectie van de Rode Duivels voor het WK bekend. Daarin zijn ...

67
67
Een koopje? Ajax komt met Godts-statement

De voorbije dagen ging de naam van Mika Godts in heel Europa over de tongen, na zijn geweldige ...

120
120
STVV slaat terug na kritiek: "Ongelijke strijd"

STVV is nog steeds dé revelatie van het seizoen. De Kanaries lijken in de Champions' Play-Off ...

87
87
Grote verandering: hier zal CL vanaf 2027 te zien zijn

De voorbije jaren moest de Belgische voetbalfan zich al stevig aanpassen om naar voetbal te kunnen ...

352
352
'Garcia schokt: 2 certitudes vallen nog uit de boot voor WK'

De start van het WK nadert met rasse schreden. In de komende weken zullen de eerste selecties voor ...

423
423

Meer sportnieuws