Rode Duivel gaat door tot WK 2026: “Altijd beschikbaar”

103 stemmen
Rode Duivel gaat door tot WK 2026: “Altijd beschikbaar”

Vanavond gaat het Europees Kampioenschap in Duitsland van start. De Rode Duivels nemen het maandag op tegen Slowakije namens de eerste groepswedstrijd en Yannick Carrasco gaf een persconferentie.

Daar sprak hij onder meer over zijn toekomst als Rode Duivel. Carrasco is momenteel actief in de Saudische Pro League, maar kreeg toch een plekje in de selectie van bondscoach Domenico Tedesco. Tegenover Het Nieuwsblad sprak hij over zijn toekomst.

LEES OOK: Analisten unaniem: 'Vaste Rode Duivel gedumpt voor WK'

Altijd beschikbaar

Carrasco liet weten zeker nog door te gaan tot het WK 2026. “Ik ben nog jong, hé. Ik hoop dat de Rode Duivels me dan nog nodig zullen hebben. Ik blijf zolang als mogelijk beschikbaar voor mijn land”, aldus Carrasco.

De buitenspeler speelt dan mogelijk in de Jupiler Pro League. Carrasco staat open voor een terugkeer naar de Belgische velden en flirtte openlijk met KRC Genk. Voorlopig geniet de winger van het lucratieve leven in Saudi-Arabië.

Luxeleven

Carrasco heeft een lucratief contract in Saudi-Arabië en kan zeker niet klagen. “Mijn levenskwaliteit is er even goed als toen ik nog bij Atletico Madrid voetbalde. Het zijn er zeer aimabele mensen, het weer is er goed. We konden kiezen om in een apart huis te gaan wonen of in een compound.”

Qua niveau beseft Carrasco dat er een verschil is tegenover de Europese competities. “Ik heb natuurlijk in Spanje gespeeld en dat is één van de beste competities ter wereld. Die vergelijking kun je niet maken, maar het spelniveau in Saudi-Arabië stijgt stap per stap”, klinkt het.

Denk jij dat Carrasco in 2026 nog Rode Duivel zal zijn?

Meest recent

'Opvolger Onyedika: Club gaat strijd om international aan'

Club Brugge dreigt komende zomer verschillende sterkhouders kwijt te spelen. Ook voor Raphael ...

46
46
Anderlecht kijkt vreemd op: bizarre wending rond Schreuder

RSC Anderlecht besloot in aanloop naar de Play-Offs om het seizoen af te werken met ...

71
71
Kvaratskhelia trapt PSG naar titel, Inter voltooit dubbel

Paris Saint-Germain heeft zich op de voorlaatste speeldag van de Ligue 1 tot kampioen gekroond. Een ...

19
19
Arsenal bibbert: winnend City houdt titelstrijd springlevend

Met nog slechts twee speeldagen te gaan is de titelstrijd in de Premier League allerminst voorbij. ...

75
75
Analisten unaniem: 'Vaste Rode Duivel gedumpt voor WK'

Nog twee keer slapen en bondscoach Rudi Garcia maakt bekend welke 26 spelers België zullen ...

135
135
'United wild van Lammens: ingrijpend transferbesluit'

Manchester United maakt komend seizoen zijn comeback in de Champions League en lijk het seizoen te ...

90
90
Verschaeren doet Anderlecht-fans dromen vlak voor finale

RSC Anderlecht wil er donderdag alles aan doen om de beker van België veroveren. De Belgische ...

240
240
'Transferschok Lewandowski: kersvers kampioen in de dans'

Nu de landstitel een feit is, kan FC Barcelona zich stilaan kan toeleggen op de voorbereiding op het ...

64
64
WK-selectie Duivels: 'Geen De Cat, wél onverwachte naam'

Het aftellen zit er bijna op: aanstaande vrijdag maakt bondscoach Rudi Garcia bekend welke Rode ...

420
420
Club krijgt enorme opsteker voor titelclash met Union

Club Brugge maakt zich op voor een levensbelangrijke afspraak. Aanstaande zondag wordt immers de ...

371
371
Taravel geeft finale-selectie vrij: extra boost Anderlecht

RSC Anderlecht krijgt donderdag een unieke kans om een einde te maken aan de jarenlange droogte. De ...

300
300
'Duidelijkheid voor Lammens: Man Utd kiest coach'

De komende weken zullen alle ogen in de Premier League gericht zijn op de titelstrijd tussen Arsenal ...

82
82
'Napoli wil af van Lukaku: verrassende wending'

Vanuit Napels kwam er woensdag opmerkelijk nieuws. Romelu Lukaku kreeg immers van zijn club ...

151
151
Niemand ziet dit aankomen: plots toptransfer Vermeeren

Arthur Vermeeren wordt overal aan de kant geschoven, maar toch duikt zijn naam op in bijna ...

671
671
'Pocognoli ziet eerste Belgische pion vertrekken'

Sébastien Pocognoli verruilde in oktober Union voor AS Monaco, maar een enorm succes is die ...

42
42
Albert beschermt Anderlecht-pion: "Gebrek aan respect"

Anderlecht zal donderdagnamiddag alles uit de kast halen om de Croky Cup te pakken. Het snakt immers ...

126
126
'Openda geeft groen licht: transfer in de maak'

De voorbije jaren was Loïs Openda een vaste waarde in de selectie van de Rode Duivels, maar het ...

77
77
Godts tegenover Saibari en Antwerp-lieveling voor prijs

Vrijdag zal blijken of Rudi Garcia plaats heeft in zijn WK-selectie voor Mika Godts. De 20-jarige ...

30
30
Revanche op Anderlecht? Hubert oordeelt

Donderdagnamiddag staat er nog eens een Brusselse derby op het programma. Dat wordt niet zomaar een ...

103
103
'Standard krijgt mokerslag en moet mercato op'

Drie speeldagen voor het einde is Standard nog steeds volop in de running voor een Europees ticket. ...

204
204
Burgess houdt druk weg bij Union voor bekerfinale

Union kan zich donderdagnamiddag verzekeren van al de derde prijs op drie jaar tijd. Nadat het twee ...

93
93
Glen De Boeck wordt intens gemist: bericht raakt iedereen

Enkele maanden geleden werd de voetbalwereld plots heel stil bij het overlijden van voormalig ...

183
183
Genk geeft cruciale blessure-update Heymans/Karetsas

KRC Genk moet in de komende weken vol aan de bak om alsnog de Europe Play-Offs te winnen. In aanloop ...

100
100
'Nationaal recordbod richting Club: duizelingwekkende cijfers'

Dat Club Brugge komende zomer opnieuw miljoenen gaat verdienen op de transfermarkt, staat inmiddels ...

721
721
Garcia houdt adem in: sterkhouder in allerijl naar België

Binnen minder dan een maand gaat het wereldkampioenschap officieel van start. Het wordt de komende ...

217
217

Meer sportnieuws