'Club met voetjes op de grond: transfersom van 8 à 10 miljoen'

1293
'Club met voetjes op de grond: transfersom van 8 à 10 miljoen'

Club Brugge is als landskampioen inmiddels verzekerd van een plekje in de vernieuwde Champions League. Om daarin meteen een goede beurt te maken, heeft de huidige selectie wel nood aan extra versterking. Daarvoor wordt onder meer naar de Eredivisie gelonkt.

De kersverse kampioen wist eerder deze maand alvast duidelijkheid te scheppen over de trainerspositie. Maandagavond werd immers bekend gemaakt dat Nicky Hayen en zijn staff aan boord zullen blijven. De kampioenenmaker werd voor zijn geweldige parcours beloond met een contract van onbepaalde duur.

Nu dat dossier achter de rug is, wordt vooral richting Dévy Rigaux gekeken. Na het vertrek van Vincent Mannaert besloot Club om het takenpakket van de CEO op te splitsen in verschillende functies. Die van 'Director of Football' ging uiteindelijk naar Rigaux. In die hoedanigheid zal hij zich grotendeels bekommeren over het transferbeleid.

LEES OOK: 'Utrecht verrast met Belgische trainer'

Middenvelder in vizier

Met de controlerende middenvelder Ardon Jashari haalde hij al een eerste aanwinst binnen en zo zullen er nog meer volgen. Zo lijkt ook de Argentijnse verdediger Zaid Romero onderweg naar Brugge, terwijl een nieuwe spits als vervanger van Igor Thiago één van de grote transferprioriteiten is.

Maar ook op andere posities wordt naar versterking in de breedte gezocht. Zo raakte donderdag bekend dat Blauw-Zwart een oogje heeft laten vallen op Ryan Flamingo. Deze 21-jarige Nederlander is eveneens een defensief ingestelde middenvelder, maar kan ook in andere rollen uit de voeten.

PSV in pole-positie

Afgelopen seizoen speelde Flamingo op huurbasis voor FC Utrecht, dat hem inmiddels definitief overnam van Sassuolo. De Brugse interesse wordt nu ook bevestigd door Eindhovens Dagblad. Al schat men de kansen van Blauw-Zwart daar niet al te hoog in.

Zo zou Flamingo zelf zijn zinnen hebben gezet op een overgang naar PSV, dat inmiddels aan de onderhandelingstafel plaatsnam met Utrecht. Daarnaast speelt ook het kostenplaatje in het nadeel van de Bruggelingen. Zo zou Utrecht mikken op een slordige 8 à 10 miljoen euro, weliswaar deels via bonussen.

In welke linie heeft Club het meest nood aan extra kwaliteit?

Meest recent

JPL-topclub grijpt mis: opvallende transfer Ryotaro Ito

De transfermarkt is in de meeste Europese voetballanden inmiddels gesloten. Maar transfervrije ...

0
0
‘Leko dumpt Club-leider uitgerekend tegen Aston Villa’

Een basisplaats tegen Lommel leek eindelijk een doorbraak, maar aan de echte hiërarchie bij ...

73
73
Statement! Club-jonkies vernederen Villa in Youth League

Dinsdagavond trapt Club Brugge zijn Champions League-campagne op gang met een thuisduel tegen Aston ...

84
84
Imke Courtois snoeihard aangepakt na KVM-uitspraak

Imke Courtois heeft zich in een interview bij Sporza niet meteen van haar meest overtuigende kant ...

52
52
Één Rode Duivel maakt kans op Ballon d’Or-prijs

De verkiezing van de Ballon d’Or staat voor de deur en naar goede gewoonte sijpelen de ...

21
21
Ongeziene jackpot: Club Brugge heeft WK voor Clubs in vizier

Over drie jaar is er weer een WK voor Clubs. Het nieuwe format zorgt ervoor dat het tornooi is ...

160
160
Nieuwe klacht tegen Infantino: “Machtsmisbruik voor Trump”

De rel rond Gianni Infantino blijft nog voortduren. Na het WK 2026 is de kritiek op de Zwitserse ...

51
51
Charleroi krijgt zware straf: ook Cercle deelt in malaise

Vorig seizoen ontspoorde de Waalse derby tussen Sporting Charleroi en Standard Luik volledig en het ...

56
56
Van Crombrugge eerlijk: KRC Genk dumpt genadeloos

De carrière van Hendrik Van Crombrugge zit op een dood spoor. Bij KRC Genk komt de doelman ...

284
284
Champions League-druk op “beste transfer van Club”

Club Brugge heeft er weer een drukke mercato opzitten. Verschillende sterkhouders werden verkocht en ...

97
97
Vincent Kompany genomineerd voor prestigieuze award

De opmars van Vincent Kompany als hoofdtrainer is indrukwekkend. De Belgische oefenmeester kende een ...

52
52
Club Brugge grijpt zwaar in na vertrek Bisiwu en Furo

Club Brugge legde de focus de afgelopen seizoenen op de jeugd en de samenwerking met Club NXT. ...

506
506
Schrik bij Antwerp groeit: Patrick Goots is snoeihard

Royal Antwerp FC was goed begonnen in de Jupiler Pro League, maar de afgelopen weken liep het plots ...

249
249
Crisis KV Mechelen: lot Fred Vanderbiest al beslist?

KV Mechelen zit in de hoek waar de klappen vallen. Afgelopen speeldag kreeg Malinwa in eigen huis ...

238
238
Verhaeghe slaat hard terug op Club Brugge-twijfels

Club Brugge is in de competitie met een 12 op 15 gestart. Geen slechte start, maar vooral de zure ...

210
210
TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht zoekt oplossing, toekomst Club’

De zomermercato zit er inmiddels op, maar heel wat clubs in binnen- en buitenland zijn nu al plannen ...

260
260
Vitor Bruno krijgt ‘godsgeschenk’ bij Anderlecht

RSC Anderlecht is met een 7 op 15 aan de Jupiler Pro League begonnen. Tegen KV Kortrijk wonnen de ...

870
870
Hendrik Van Crombrugge verrast fans met nieuwe uitdaging

Hendrik Van Crombrugge heeft een opvallende nieuwe uitdaging beet. De voormalige doelman van ...

455
455
KV Mechelen-icoon onthult: “Problemen binnen de ploeg”

Het rommelt bij KV Mechelen. Malinwa was vorig seizoen nog één van de grote revelaties ...

260
260
"Zwaar geraakt": Hevige storm rond Van Gucht en Alderweireld

Ruben Van Gucht en Toby Alderweireld zijn in een stevige storm terechtgekomen. De twee bekende ...

135
135
Balans Anderlecht bekend: ‘Nog altijd op centen letten’

RSC Anderlecht heeft er een drukke zomermercato opzitten. Antoine Sibierski spendeerde een slordige ...

375
375
OPTA geeft Club Brugge straffe Champions League-hoop

De afgelopen seizoenen maakte Club Brugge telkens indruk in de Champions League. Ook dit seizoen is ...

175
175
Na amper drie matchen: 'Uppercut Tielemans bij United'

In de Champions League neemt Manchester United het aanstaande donderdag op tegen debutant Sabah FC. ...

269
269
Verhaeghe grijpt eerste keer in: kleedkamer krijg keiharde boodschap

Club Brugge is degelijk aan het seizoen begonnen, maar er is zeker nog heel wat ruimte voor ...

483
483
Antwerp-aanwinst zakt door ijs: "Ongelooflijk hoe moeilijk"

Na een hoopgevende competitiestart, staat Antwerp FC weer met beide voeten op de grond. Zo werd in ...

568
568

Meer sportnieuws