'Club met voetjes op de grond: transfersom van 8 à 10 miljoen'

1293 stemmen
'Club met voetjes op de grond: transfersom van 8 à 10 miljoen'

Club Brugge is als landskampioen inmiddels verzekerd van een plekje in de vernieuwde Champions League. Om daarin meteen een goede beurt te maken, heeft de huidige selectie wel nood aan extra versterking. Daarvoor wordt onder meer naar de Eredivisie gelonkt.

De kersverse kampioen wist eerder deze maand alvast duidelijkheid te scheppen over de trainerspositie. Maandagavond werd immers bekend gemaakt dat Nicky Hayen en zijn staff aan boord zullen blijven. De kampioenenmaker werd voor zijn geweldige parcours beloond met een contract van onbepaalde duur.

Nu dat dossier achter de rug is, wordt vooral richting Dévy Rigaux gekeken. Na het vertrek van Vincent Mannaert besloot Club om het takenpakket van de CEO op te splitsen in verschillende functies. Die van 'Director of Football' ging uiteindelijk naar Rigaux. In die hoedanigheid zal hij zich grotendeels bekommeren over het transferbeleid.

LEES OOK: Club Brugge deelt Anderlecht, Genk & co transfertikken uit

Middenvelder in vizier

Met de controlerende middenvelder Ardon Jashari haalde hij al een eerste aanwinst binnen en zo zullen er nog meer volgen. Zo lijkt ook de Argentijnse verdediger Zaid Romero onderweg naar Brugge, terwijl een nieuwe spits als vervanger van Igor Thiago één van de grote transferprioriteiten is.

Maar ook op andere posities wordt naar versterking in de breedte gezocht. Zo raakte donderdag bekend dat Blauw-Zwart een oogje heeft laten vallen op Ryan Flamingo. Deze 21-jarige Nederlander is eveneens een defensief ingestelde middenvelder, maar kan ook in andere rollen uit de voeten.

PSV in pole-positie

Afgelopen seizoen speelde Flamingo op huurbasis voor FC Utrecht, dat hem inmiddels definitief overnam van Sassuolo. De Brugse interesse wordt nu ook bevestigd door Eindhovens Dagblad. Al schat men de kansen van Blauw-Zwart daar niet al te hoog in.

Zo zou Flamingo zelf zijn zinnen hebben gezet op een overgang naar PSV, dat inmiddels aan de onderhandelingstafel plaatsnam met Utrecht. Daarnaast speelt ook het kostenplaatje in het nadeel van de Bruggelingen. Zo zou Utrecht mikken op een slordige 8 à 10 miljoen euro, weliswaar deels via bonussen.

In welke linie heeft Club het meest nood aan extra kwaliteit?

Meest recent

Belgische globetrotter houdt plots halt in Eredivisie

Belgische spelers, trainers en specialisten zijn al jaren steeds populairder geworden in het ...

13
13
'Volgende club haakt wellicht af voor De Cat'

Nathan De Cat zijn toekomst is nog steeds onduidelijk. Vertrekt hij bij RSC Anderlecht? Gaat hij ...

123
123
VS charmeert tegen Australië en is zeker van volgende ronde

De Verenigde Staten wilden net als Mexico zich al verzekeren van de volgende ronde. De Amerikanen ...

24
24
La Louvière pakt uit met stevige aanwinst

La Louvière heeft vandaag een nieuwe speler aangekondigd. De Belgische eersteklasser ging ...

19
19
SK Beveren raast door: vier opvallende vertrekkers

SK Beveren zag Marink Reedijk de club verlaten en stelde met Tim Bakens een verrassende opvolger aan ...

48
48
‘AA Gent richt vizier op volgende ingaande transfer’

AA Gent was al heel aanwezig op de transfermarkt, maar uiteraard heeft de ploeg nog direct inzetbare ...

86
86
Dwomoh tekent voor drie jaar bij verrassende club

Pierre Dwomoh heeft een nieuwe club gevonden. Onze redactie vernam uit betrouwbare bron dat de ...

170
170
'Anderlecht zet door: nieuwe coach bijna in Brussel'

RSC Anderlecht stelde vandaag Giulian Biancone voor als eerste zomeraanwinst. Maar waar blijft de ...

680
680
Yamal lyrisch: "Hij is de allerbeste speler ooit"

Lamine Yamal viel in tegen Kaapverdië, maar kon het verschil ook niet maken voor Spanje. ...

126
126
Anderlecht slaat toe: eerste zomertransfer een feit

RSC Anderlecht start maandag de veldtrainingen en dat zal met een nieuwe speler zijn. De Brusselaars ...

212
212
Courtois als doelman terug bij Genk? 'El Muro' héél duidelijk

Romelu Lukaku wil zijn carrière afsluiten bij RSC Anderlecht, Axel Witsel liet al weten dat ...

170
170
Garcia dreigt WK van De Bruyne zwaar te verknallen

Kevin De Bruyne blijft bij de Rode Duivels de grote naam, maar na de 1-1 tegen Egypte is de ...

156
156
Club Brugge deelt Anderlecht, Genk & co transfertikken uit

Club Brugge kende een rotseizoen met Club NXT. Ze eindigden troosteloos laatste in de Challenger Pro ...

267
267
Courtois blikt vooruit: stevige waarschuwing voor Duivels

België neemt het zondag op tegen Iran, een partij die ze moeten winnen. De Rode Duivels kunnen ...

41
41
'Vergeten ex-Genkie' wil zich snel tonen bij VS op WK

De Verenigde Staten lieten en zeer goede indruk achter tegen Paraguay. Ze wonnen met 4-1. Bij de VS ...

47
47
Garcia bibbert: loodzwaar parcours voor Rode Duivels?

In hun WK-opener tegen Egypte bleven de Rode Duivels steken op een teleurstellend gelijkspel, en dus ...

180
180
'Fredberg shopt bij Anderlecht: dubbelslag op til'

Om de sportieve lijn uit te stippelen legt RSC Anderlecht zijn eieren voortaan in het mandje van ...

515
515
Vanzeir in, Gerkens out: Gent & Cercle hakken knopen door

De grote kuis lijkt begonnen bij AA Gent, dat intussen al afscheid nam van Samuel Kotto en Daisuke ...

254
254
'Antwerp koud gepakt: goudhaantje blaast akkoord op'

Samen met Union is Antwerp zowat de meest bezige bij op de Belgische transfermarkt, want het ...

238
238
Anderlecht gestraft: derby tegen Union zonder fans

Antoine Sibierski moet voor een frisse wind zorgen bij RSC Anderlecht, dat nog maar eens met een ...

141
141
Van Gucht haalt hard uit na pijnlijke exit: "Blaas het op!"

Ruben Van Gucht heeft nooit een blad voor de mond genomen, ook niet wanneer het over zijn eigen ...

91
91
'Club Brugge tast in buidel: nieuw target op shortlist'

Club Brugge heeft weinig tijd om na te genieten van de titel, want deze zomer ligt er heel wat werk ...

474
474
'Sibierski sluit deal: aanwinst gespot in Anderlecht'

Zo'n anderhalve maand na zijn voorstelling bij RSC Anderlecht staat Antoine Sibierski op het punt om ...

345
345
Martinez weer kop van jut: “Hij hielp België al om zeep…”

Het WK is nog maar net begonnen, maar de kritiek op enkele landen is al enorm. Bij Tunesië werd ...

152
152
Beerschot gaat hard op zomermercato: toptarget is binnen

Beerschot liep afgelopen seizoen promotie naar de Jupiler Pro League mis, maar de ambities zijn niet ...

145
145

Meer sportnieuws