Bob is back! Peeters maakt Belgische comeback met topfunctie

door
Bob is back! Peeters maakt Belgische comeback met topfunctie

Terwijl het Europese kampioenschap met rasse schreden nadert, zijn de ploegen uit de Jupiler en Challenger Pro League volop bezig aan de voorbereiding op het komende seizoen. Zo ook SK Beveren. Daar pakte men woensdag uit met een opvallende naam als 'General Manager'.

Een jaartje greep Beveren ei zo na naast zijn terugkeer op het hoogste niveau. Het strandde uiteindelijk op slechts één puntje van kampioen en promovendus RWDM. Een bittere pil om te slikken, maar de campagne leverde wel voldoende elementen op om op voort te bouwen. Logischerwijs werd de samenwerking met coach Wim De Decker dan ook verlengd tot medio 2026.

LEES OOK: ‘Succescoach SK Beveren plots genoemd bij topclub’

Peeters terug naar Freethiel

Maar in de voorbije campagne viel Beveren flink tegen. Uiteindelijk eindigden de Waaslanders slechts 8ste, de samenwerking met De Decker werd begin april dan ook stopgezet. De club blijft echter ambitieus en wil in de komende seizoenen opnieuw meedoen voor promotie. Om die doelstelling te halen wordt het sportieve lot nu in handen van een bekend gezicht gelegd.

Zo werd woensdagavond de aanstelling van Bob Peeters als 'General Manager' bekend gemaakt. De oud-spits en voormalige Rode Duivel was de voorbije seizoenen als trainer actief. In die hoedanigheid stond hij ook een tijdje aan het roer op de Freethiel, zo wist hij de club in 2013 van degradatie te behoeden. Vervolgens waagde hij zich onder meer aan enkele buitenlandse avonturen.

Grote sportieve baas

Begin deze maand vertrok Peeters echter bij het Nederlandse Helmond Sport. En nu maakt hij dus zijn grote comeback in het Belgische voetbal. Weliswaar in een voor hem compleet nieuwe functie. "Als 'General Manager' zal hij de komende twee seizoenen de krijtlijnen van het sportieve project van SK Beveren uittekenen", laat de club weten via de officiële kanalen.

Zijn eerste opdracht wordt het aanstellen van een nieuwe hoofdcoach en omkadering van de eerste ploeg. "Ook zal hij verantwoordelijk zijn voor het rekruteringsbeleid van de club, waarbij de focus sterker dan in het recente verleden zal komen te liggen op het opleiden, aantrekken en ontwikkelen van jonge talenten", vult men aan. Peeters zal dus ook inspraak krijgen in het jeugdbeleid en moet de doorstroming naar de eerste ploeg optimaliseren.

Goede zet van Beveren?

Meest recent

Taravel grijpt in: vier wijzigingen bij Anderlecht?

RSC Anderlecht ging afgelopen weekend in eigen huis met de billen bloot tegen Club Brugge. Zondag ...

6
6
Leko houdt adem in: comeback Mignolet uitgesteld?

Club Brugge nam afgelopen weekend de koppositie over van Union, maar zag wel Nordin Jackers ...

44
44
Schorsingen in Play-Offs: wie staat er nog op scherp?

Onderin is Dender veroordeeld tot de barrages, maar zowel in de Champions' als de Europe Play-Offs ...

57
57
Genk glundert: El Ouahdi pronkt met Ebbenhouten Schoen

Door de nederlaag tegen Charleroi is KRC Genk niet langer de leider in de Europe PO's. Ondanks het ...

33
33
Union houdt adem in: Burgess geschorst in bekerfinale?

Union is leider af na de nederlaag tegen STVV, waar de Brusselaars zich benadeeeld voelden door de ...

212
212
Sleutelmoment in titelstrijd: Doku breekt de ban met pareltje

De titelstrijd in de Premier League is bezig aan een zinderende climax. Nadat leider Arsenal FC ...

117
117
'Pittig transfergevecht: Club slaat toe bij Anderlecht'

De transfermarkt opent pas binnen enkele weken zijn deuren, maar jeugdspelers zonder ...

396
396
Burgess-relletje zindert na: ook Vrancken op plaats gezet

Christian Burgess zorgde afgelopen weekend voor een heuse relletje. De aanvoerder van Union SG ...

154
154
'Schokkend gerucht Lammens: United maakt fors statement'

Senne Lammens maakte zondag zijn eerste grote fout als doelman van Manchester United, maar droeg met ...

198
198
DAZN-soap in stroomversnelling: volgende grote deal nabij?

De soap rond de mediarechten in het Belgische voetbal heeft andermaal een U-bocht genomen. Na ...

432
432
'Club droomt van stunt: WK-held op weg naar Jan Breydel'

Club Brugge heeft zijn zinnen gezet op een grote naam. Blauw-zwart werkt aan een dossier dat de ...

670
670
'Sibierski velt hard verdict: dagen Taravel geteld?'

RSC Anderlecht ging zondag kansloos met 1-3 onderuit tegen Club Brugge. Vooral door de ...

304
304
'Bommetje bij Club Brugge: redder in nood gratis weg'

Momenteel ligt de focus uiteraard op de titelrace, maar nadien wenkt een heuse leegloop bij Club ...

659
659
Ruben Van Gucht klapt uit de biecht: derde vrouw in spel

Ruben Van Gucht blijft verbazen. De bekende sportjournalist zette afgelopen weekend de stap naar ...

120
120
Under Review: Lardot dient Burgess & Union van antwoord

Club Brugge profiteerde zondag optimaal van het puntenverlies van Union, dat collectief moord en ...

369
369
'Grote kuis in Anderlecht: eerste slachtoffer Sibierski'

RSC Anderlecht maakte zopas officieel de komst van Antoine Sibierski wereldkundig. De nieuwe ...

582
582
Voetbalbond verrast iedereen: Georges Leekens mee naar WK?

De Belgische voetbalbond pakte zopas uit met een opvallende en vooral humoristische video die meteen ...

45
45
'Megatransfer Ordonez: één van deze vijf clubs'

Joel Ordonez is aan zijn laatste weken bezig bij Club Brugge. De 22-jarige centrale verdediger gaat ...

526
526
Beveren legt weer sterkhouder langer onder contract

Bij SK Beveren is Bob Peeters druk bezig met het samenstellen van de kern van komend seizoen in de ...

61
61
Anderlecht maakt komst sportief directeur wereldkundig

RSC Anderlecht ontsloeg enkele maanden geleden Olivier Renard. Dat was een logische beslissing na ...

259
259
KRC Genk onder druk: clubleiding moet knoop doorhakken

KRC Genk zit in een sportieve crisis. De Limburgers gaan de komende matchen stevig moeten toeslaan. ...

424
424
'Anderlecht incasseert miljoenen voor overbodige pion'

Bij RSC Anderlecht hopen ze de komende weken de nodige miljoenen binnen te rijven. De Brusselaars ...

575
575
SK Beveren haalt slag thuis voor Jupiler Pro League

SK Beveren werd op heel overtuigende kampioen in de Jupiler Pro League. Ze promoveerden zo terug ...

153
153
Verrassend oordeel Sonck over Vrancken en Burgess

Op papier was de klassieker tussen Anderlecht en Club Brugge dé affiche van het weekend, maar ...

325
325
Revanche na nederlaag: Anderlecht slaat slag bij Club

Voor Anderlecht dreigen de play-offs alweer een ontgoocheling te worden. Zondag werd het door Club ...

333
333

Meer sportnieuws