Bob is back! Peeters maakt Belgische comeback met topfunctie

door
Bob is back! Peeters maakt Belgische comeback met topfunctie

Terwijl het Europese kampioenschap met rasse schreden nadert, zijn de ploegen uit de Jupiler en Challenger Pro League volop bezig aan de voorbereiding op het komende seizoen. Zo ook SK Beveren. Daar pakte men woensdag uit met een opvallende naam als 'General Manager'.

Een jaartje greep Beveren ei zo na naast zijn terugkeer op het hoogste niveau. Het strandde uiteindelijk op slechts één puntje van kampioen en promovendus RWDM. Een bittere pil om te slikken, maar de campagne leverde wel voldoende elementen op om op voort te bouwen. Logischerwijs werd de samenwerking met coach Wim De Decker dan ook verlengd tot medio 2026.

LEES OOK: Beveren straks in 1A: Peeters oordeelt over twijfels

Peeters terug naar Freethiel

Maar in de voorbije campagne viel Beveren flink tegen. Uiteindelijk eindigden de Waaslanders slechts 8ste, de samenwerking met De Decker werd begin april dan ook stopgezet. De club blijft echter ambitieus en wil in de komende seizoenen opnieuw meedoen voor promotie. Om die doelstelling te halen wordt het sportieve lot nu in handen van een bekend gezicht gelegd.

Zo werd woensdagavond de aanstelling van Bob Peeters als 'General Manager' bekend gemaakt. De oud-spits en voormalige Rode Duivel was de voorbije seizoenen als trainer actief. In die hoedanigheid stond hij ook een tijdje aan het roer op de Freethiel, zo wist hij de club in 2013 van degradatie te behoeden. Vervolgens waagde hij zich onder meer aan enkele buitenlandse avonturen.

Grote sportieve baas

Begin deze maand vertrok Peeters echter bij het Nederlandse Helmond Sport. En nu maakt hij dus zijn grote comeback in het Belgische voetbal. Weliswaar in een voor hem compleet nieuwe functie. "Als 'General Manager' zal hij de komende twee seizoenen de krijtlijnen van het sportieve project van SK Beveren uittekenen", laat de club weten via de officiële kanalen.

Zijn eerste opdracht wordt het aanstellen van een nieuwe hoofdcoach en omkadering van de eerste ploeg. "Ook zal hij verantwoordelijk zijn voor het rekruteringsbeleid van de club, waarbij de focus sterker dan in het recente verleden zal komen te liggen op het opleiden, aantrekken en ontwikkelen van jonge talenten", vult men aan. Peeters zal dus ook inspraak krijgen in het jeugdbeleid en moet de doorstroming naar de eerste ploeg optimaliseren.

Goede zet van Beveren?

Meest recent

Nieuwe trainer Anderlecht: Llansana velt oordeel

Anderlecht blijft zeer wisselvallig presteren. De knalprestatie in de beker op Antwerp werd zondag ...

79
79
Vrancken niet te spreken: "Hier kon niet gevoetbald worden"

In de slotwedstrijd van de 25ste speeldag in de Jupiler Pro League heeft STVV een spectaculaire zege ...

53
53
Lukaku ziet vanaf bank titeldroom Napoli verder wegglippen

Nadat er eerder dit weekend in de Serie A al spektakel te zien was tussen Inter en Juventus, heeft ...

17
17
Vandenbroeck bijt op de lip: "Stil in het hoofd van de ref"

Zulte Waregem heeft zondag op Stayen een pijnlijke avond beleefd. Het leek aanvankelijk op weg naar ...

93
93
Straffe transfer brengt Raheem Sterling naar... België

Raheem Sterling maakte onlangs een zeer verrassende transfer. De Engelse flankaanvaller met een ...

87
87
Fans Anderlecht uiten onvrede: "Het valt te begrijpen"

Anderlecht verkeerde de voorbije dagen in de zevende hemel nadat het op fraaie wijze de bekerfinale ...

262
262
STVV mengt zich na straffe comeback helemaal in titelstrijd

STVV lijkt zich stilaan helemaal te ontpoppen tot een titelkandidaat. Op vijf speeldagen van het ...

130
130
Leko geeft aan waarom Club vertrouwen put uit matige pot

Club Brugge heeft zondag de Brugse derby naar zich toe getrokken, maar evident bleek dat allerminst. ...

83
83
Euforie helemaal weg: pover Anderlecht niet voorbij La Louvière

Nog geen vier dagen na de indrukwekkende bekerzege op Antwerp FC, staat RSC Anderlecht weer stevig ...

258
258
CPL: Beveren overwint sneeuwstorm, duel Jong Gent gestaakt

De wedstrijden in de Jupiler Pro League konden uiteindelijk afgewerkt worden, in de Challenger Pro ...

57
57
‘Clash bij Anderlecht: bestbetaalde ster naar de exit?’

Bij Anderlecht schuift een belangrijk contractdossier stilaan richting breekpunt. RSCA wil de ...

556
556
Antwerp in zak en as: "Dit was géén voetbalwedstrijd"

Antwerp FC heeft een absolute horror-week achter de rug. De Great Old gaf zijn ticket voor de ...

145
145
Kijkers Anderlecht-La Louvière niet te spreken: "Wie kan dít uitleggen?!"

RSC Anderlecht kruiste zondagavond de degens met La Louvière. Door het harde werk van heel ...

198
198
Leko geeft eerste reactie op 'duw-incident' met Campbell

Het is Club Brugge zondagmiddag gelukt om de Brugse derby tegen Cercle naar zich toe te trekken. ...

356
356
Afgang Atlético vlak voor Club, sneeuw teistert Eredivisie

Als Club Brugge aanstaande woensdag wil winnen van Atlético Madrid, kan het beste ten rade ...

129
129
Anderlecht-La Louvière tóch gespeeld: aftrap uitgesteld

RSC Anderlecht boekte donderdag zijn ticket voor de bekerfinale met een 0-4-zege op Antwerp. Die ...

382
382
Mechele geeft verklaring voor corner-fiasco bij Club

Club Brugge heeft zondagmiddag de derby tegen Cercle Brugge naar zich toe kunnen trekken: 1-2. ...

174
174
Antwerp krijgt klappen: Westerlo wint enorm sneeuwgevecht

Daags na het drama in de halve finales van de beker, heeft Antwerp FC weer een mokerslag ...

152
152
Cercle genadig voor Club: "Dát stoort me enorm"

Cercle Brugge heeft het zondagmiddag nagelaten om gouden punten te pakken in de strijd om het ...

240
240
Komst Schreuder in gevaar? Anderlecht krijgt belangrijk nieuws

RSC Anderlecht kruist zondagavond de degens met La Louvière. Die wedstrijd zal nog steeds ...

366
366
'Liverpool zet zich schrap: opzienbarende transfer Salah'

Liverpool FC plaatste zich zaterdag ten koste van Brighton voor de volgende ronde van de FA Cup en ...

130
130
Heftig beeld: Leko pakt speler in volle match bruut aan

Club Brugge heeft zondagmiddag de drie punten gepakt in de derby tegen Cercle Brugge. Maar van ...

473
473
Anderlecht speelt met vuur: "Niets geleerd uit eigen fouten"

RSC Anderlecht is naarstig aan het werk om zo snel mogelijk een nieuwe hoofdtrainer te presenteren. ...

558
558
Club overtuigt niet maar wint nipt in uitgesneeuwde derby

Club Brugge heeft zondagmiddag optimaal geprofiteerd van het puntenverlies bij leider Union SG. ...

114
114
Kompany huivert: enorme Neuer-domper bij Bayern

Bayern München heeft zaterdag geen steken laten vallen in de Bundesliga en klopte Werder Bremen ...

87
87

Meer sportnieuws