Bob is back! Peeters maakt Belgische comeback met topfunctie

door
Bob is back! Peeters maakt Belgische comeback met topfunctie

Terwijl het Europese kampioenschap met rasse schreden nadert, zijn de ploegen uit de Jupiler en Challenger Pro League volop bezig aan de voorbereiding op het komende seizoen. Zo ook SK Beveren. Daar pakte men woensdag uit met een opvallende naam als 'General Manager'.

Een jaartje greep Beveren ei zo na naast zijn terugkeer op het hoogste niveau. Het strandde uiteindelijk op slechts één puntje van kampioen en promovendus RWDM. Een bittere pil om te slikken, maar de campagne leverde wel voldoende elementen op om op voort te bouwen. Logischerwijs werd de samenwerking met coach Wim De Decker dan ook verlengd tot medio 2026.

LEES OOK: Ongeziene dominantie: Beveren gaat voor historie in CPL

Peeters terug naar Freethiel

Maar in de voorbije campagne viel Beveren flink tegen. Uiteindelijk eindigden de Waaslanders slechts 8ste, de samenwerking met De Decker werd begin april dan ook stopgezet. De club blijft echter ambitieus en wil in de komende seizoenen opnieuw meedoen voor promotie. Om die doelstelling te halen wordt het sportieve lot nu in handen van een bekend gezicht gelegd.

Zo werd woensdagavond de aanstelling van Bob Peeters als 'General Manager' bekend gemaakt. De oud-spits en voormalige Rode Duivel was de voorbije seizoenen als trainer actief. In die hoedanigheid stond hij ook een tijdje aan het roer op de Freethiel, zo wist hij de club in 2013 van degradatie te behoeden. Vervolgens waagde hij zich onder meer aan enkele buitenlandse avonturen.

Grote sportieve baas

Begin deze maand vertrok Peeters echter bij het Nederlandse Helmond Sport. En nu maakt hij dus zijn grote comeback in het Belgische voetbal. Weliswaar in een voor hem compleet nieuwe functie. "Als 'General Manager' zal hij de komende twee seizoenen de krijtlijnen van het sportieve project van SK Beveren uittekenen", laat de club weten via de officiële kanalen.

Zijn eerste opdracht wordt het aanstellen van een nieuwe hoofdcoach en omkadering van de eerste ploeg. "Ook zal hij verantwoordelijk zijn voor het rekruteringsbeleid van de club, waarbij de focus sterker dan in het recente verleden zal komen te liggen op het opleiden, aantrekken en ontwikkelen van jonge talenten", vult men aan. Peeters zal dus ook inspraak krijgen in het jeugdbeleid en moet de doorstroming naar de eerste ploeg optimaliseren.

Goede zet van Beveren?

Meest recent

Onana gaat viraal: geweldige reactie op scheldende fan

Amadou Onana begint meer en meer harten te veroveren in Engeland. De middenvelder is een sterkhouder ...

3
3
Vandenbempt ziet gigantisch probleem voor Club Brugge

Club Brugge won afgelopen weekend onverdiend met 1-2 van STVV. Op verplaatsing blijft Blauw-Zwart ...

89
89
Degryse scherp voor topclub: "Ik verwacht meer"

STVV-Club Brugge was een goede partij, met vooral een sterke thuisploeg. KV Mechelen-Union SG was ...

27
27
Verschaeren niet eens met Taravel: "Mogen van geluk spreken"

Yari Verschaeren vertrek na dit seizoen bij RSC Anderlecht. De middenvelder viel alweer goed in bij ...

94
94
'Drama in voetbalwereld: speler sterft na gewapende overval'

Zopas kwam er bijzonder droevig nieuws vanuit Ghana naar buiten. Daar maken ze melding van het ...

0
0
Jubilaris bij Club Brugge: te goed voor Jupiler Pro League

Club Brugge moét kampioen worden. Blauw-Zwart kan het zich niet veroorloven om ...

191
191
Taravel leert wéér dure les na gevleide zege tegen AA Gent

RSC Anderlecht won met 3-1 van AA Gent, maar hoe ze dat gedaan hebben... Dat weten ze nog niet in ...

95
95
Anderlecht houdt hart vast: Taravel geeft eerste verdict De Cat

RSC Anderlecht speelde zondagavond geen grootse wedstrijd tegen AA Gent en kwam zelfs meermaals goed ...

241
241
Van Aert-mania: mooie boodschap Courtois, uitnodiging KVM

Hoewel de Play-Offs in de Jupiler Pro League op volle toeren draaien, is het maandagochtend ...

140
140
Low-cost penalty voor Club? Ex-scheidsrechter velt oordeel

Club Brugge heeft op de tweede speeldag van de Champions' Play-Offs gedaan wat moest. Zo pakte ...

489
489
Play-Downs: volgend weekend beslissing in degradatiestrijd?

Toen waren ze nog met twee. Afgelopen weekend wisten ook Zulte Waregem en Cercle Brugge zich te ...

103
103
City beukt titelstrijd open: Engelse pers plakt cijfer op Doku

Manchester City heeft afgelopen weekend opnieuw gouden zaken gedaan in de Engelse titelstrijd. ...

95
95
Club Brugge in paniek: drama rond Vanaken‑verlenging

Club Brugge werkt aan een nieuwe verlenging voor Hans Vanaken. Achter de gesprekken schuilt niet ...

352
352
KV Mechelen plots laatste in PO I: "Burgess en Sykes ..."

KV Mechelen was bezig aan een straffe reeks tegen Union SG. Sinds 2019 had Malinwa niet meer op ...

136
136
"Slow motion" - kranten geven Anderlecht-dissonant 3 op 10

Na drie opeenvolgende nederlagen heeft RSC Anderlecht opnieuw kunnen aanknopen met een overwinning. ...

252
252
Gent-spelers om uitleg gevraagd: "Komt binnen in kleedkamer"

KAA Gent heeft zondagavond een gouden opportuniteit laten liggen in de Champions' Play-Offs. Op het ...

174
174
‘Oude bekende 1B helpt Inter aan Rode Duivel’

Met nog zeven speeldagen voor de boeg lijkt Inter op weg naar de titel in de Serie A. Desondanks ...

45
45
‘Standard vult dringende vacature met koopje in’

Standard ging zaterdag met 1-2 onderuit tegen Westerlo en lijkt daardoor voorlopig de rol in de ...

103
103
Enorme verrassing in PO2? “We mogen nog hopen”

De Europe Play-Off kende zondag een verrassende wending. KRC Genk raakte in eigen stadion verrassend ...

109
109
Doku stuurt Arsenal flinke waarschuwing

De titelstrijd in de Premier League is dit weekend weer een pak spannender geworden. Leider Arsenal ...

61
61
Anderlecht bibbert na uitvallen De Cat en Coosemans

Anderlecht leek zondagavond lange tijd alweer tegen een domper aan te lopen. Na een nul op negen ...

318
318
Essevee (en Cercle) zeker van behoud na ommekeer op Dender

De Relegation Play-Off werd zondagavond al grotendeels in een beslissende plooi gelegd. Zulte ...

199
199
Club meldt domper: einde seizoen sterkhouder

Club Brugge heeft zaterdag gedaan wat het moest doen om zijn titelambities in leven te houden door ...

301
301
Hubert tevreden: "Dat gaat het verschil maken"

Union SG won met 0-1 van KV Mechelen. Zo blijven ze aan de leiding staan. De Brusselaars spelen ...

78
78
Anderlecht in extase na onverwachte ommekeer in slotfase

RSC Anderlecht begon om 18u30 aan zijn match tegen AA Gent. De Brusselaars kenden alweer een zeer ...

271
271

Meer sportnieuws