Bob is back! Peeters maakt Belgische comeback met topfunctie

door
Bob is back! Peeters maakt Belgische comeback met topfunctie

Terwijl het Europese kampioenschap met rasse schreden nadert, zijn de ploegen uit de Jupiler en Challenger Pro League volop bezig aan de voorbereiding op het komende seizoen. Zo ook SK Beveren. Daar pakte men woensdag uit met een opvallende naam als 'General Manager'.

Een jaartje greep Beveren ei zo na naast zijn terugkeer op het hoogste niveau. Het strandde uiteindelijk op slechts één puntje van kampioen en promovendus RWDM. Een bittere pil om te slikken, maar de campagne leverde wel voldoende elementen op om op voort te bouwen. Logischerwijs werd de samenwerking met coach Wim De Decker dan ook verlengd tot medio 2026.

LEES OOK: SK Beveren wint na tumult in slotfase, Vanderhaeghe baalt

Peeters terug naar Freethiel

Maar in de voorbije campagne viel Beveren flink tegen. Uiteindelijk eindigden de Waaslanders slechts 8ste, de samenwerking met De Decker werd begin april dan ook stopgezet. De club blijft echter ambitieus en wil in de komende seizoenen opnieuw meedoen voor promotie. Om die doelstelling te halen wordt het sportieve lot nu in handen van een bekend gezicht gelegd.

Zo werd woensdagavond de aanstelling van Bob Peeters als 'General Manager' bekend gemaakt. De oud-spits en voormalige Rode Duivel was de voorbije seizoenen als trainer actief. In die hoedanigheid stond hij ook een tijdje aan het roer op de Freethiel, zo wist hij de club in 2013 van degradatie te behoeden. Vervolgens waagde hij zich onder meer aan enkele buitenlandse avonturen.

Grote sportieve baas

Begin deze maand vertrok Peeters echter bij het Nederlandse Helmond Sport. En nu maakt hij dus zijn grote comeback in het Belgische voetbal. Weliswaar in een voor hem compleet nieuwe functie. "Als 'General Manager' zal hij de komende twee seizoenen de krijtlijnen van het sportieve project van SK Beveren uittekenen", laat de club weten via de officiële kanalen.

Zijn eerste opdracht wordt het aanstellen van een nieuwe hoofdcoach en omkadering van de eerste ploeg. "Ook zal hij verantwoordelijk zijn voor het rekruteringsbeleid van de club, waarbij de focus sterker dan in het recente verleden zal komen te liggen op het opleiden, aantrekken en ontwikkelen van jonge talenten", vult men aan. Peeters zal dus ook inspraak krijgen in het jeugdbeleid en moet de doorstroming naar de eerste ploeg optimaliseren.

Goede zet van Beveren?

Meest recent

'IJskoude douche voor Lammens: Man Utd dropt grote bom'

Manchester United heeft Senne Lammens vorige zomer binnengehaald als een dringende oplossing. ...

357
357
Van der Elst ziet groot manco Anderlecht: “Hebben ze niet”

RSC Anderlecht zit weer in de hoek waar de klappen vallen. Besnik Hasi keek even een ontslag in de ...

32
32
KAA Gent gaat Standard en Anderlecht achterna met boycot

De boycots van supporters komen dit seizoen vaker voor. Nu is het de beurt aan de fans van KAA Gent. ...

40
40
‘Antwerp met de handen in het haar: verdict Van Helden’

Rein Van Helden werd nog maar net voorgesteld als de nieuwe toptransfer van Royal Antwerp FC. De ...

163
163
‘Opvallende recordtransfer bij Anderlecht in de maak’

Een opvallende recordtransfer bij RSC Anderlecht is in de maak. Bij de dames is keepster Aude ...

105
105
Leko krijgt gouden raad: “Als ze willen overleven in Europa”

Club Brugge neemt het in de Champions League op tegen Olympique Marseille in een allesbeslissende ...

217
217
Oordeel over Hasi: “Martens of Defour als opvolger?”

Besnik Hasi mag aanblijven bij RSC Anderlecht. De druk op de T1 wordt echter immens groot en de ...

347
347
WK-koorts neemt toe: uniek object op de markt

Het WK 2026 komt steeds dichterbij. Heel België hoopt uiteraard dat de Rode Duivels het daar ...

15
15
'Geen coach, wel transfer? Hoefkens klopt aan bij KRC Genk'

Bij Racing Genk staat er de komende dagen nog wel wat te gebeuren op de transfermarkt. Vooral ...

175
175
Westerlo hoopt op toptransfer: MLS of JPL?

Bij KVC Westerlo lieten ze al de nodige spelers vertrekken. Financieel is dat nodig, maar de club ...

38
38
Standard en Anderlecht zitten samen: Rouches doen oproep

Standard verloor met 0-4 van AA Gent en nadien was het hommeles in Luik. Plots stonden er leden van ...

296
296
KRC Genk droomt hardop: grote terugkeer 'lonkt'

Anno 2025 zit er héél veel geld in het voetbal. Spelers verkopen is voor heel veel ...

314
314
Beerschot verrast met nieuwe verdediger

Beerschot hoopt snel terug te keren in de Jupiler Pro League. De Kielse Ratten hebben vandaag nog ...

59
59
Hasi blijft: zo reageren de fans van Anderlecht

Besnik Hasi mag nog aanblijven als coach van RSC Anderlecht. De trainer van de Brusselaars zal ...

327
327
'AA Gent niet te stoppen: volgende deal in de maak'

AA Gent is al zeer actief geweest op de transfermarkt. Er zal echter mogelijk nog het een en ander ...

439
439
'Transferbom bij KRC Genk: Chelsea klopt plots aan'

Chelsea is al een tijdje geen voetbalclub, maar een handelshuis. Spelers kopen en verkopen is de ...

674
674
Anderlecht heeft beslist: dit is het lot van Besnik Hasi

Anderlecht bleef zondag steken op een teleurstellende 0-0 tegen rode lantaarn Dender en dat deed in ...

636
636
"Renard en Hasi out: met hem als coach naar Standard"

Besnik Hasi is voorlopig nog trainer van RSC Anderlecht, maar de druk is enorm. Ook Olivier Renard ...

1049
1049
Sterkhouder spreekt duidelijk over toekomst bij KV Mechelen

Het beloven bij KV Mechelen nog bewogen tijden te worden op de transfermarkt. Verschillende ...

183
183
'Topclub legt eerste bod neer voor Carrasco'

De wintermercato is voor verschillende Rode Duivels hét moment om nog van club te wisselen, ...

49
49
'Anderlecht hakt knoop door over ontslag Hasi'

Anderlecht bleef zondag steken op een teleurstellende 0-0 tegen rode lantaarn Dender en dat deed in ...

1087
1087
Groot probleem bij Club: "Zo word je geen kampioen"

Club Brugge knoopte afgelopen weekend opnieuw aan met de zege in de competitie, al was het tegen ...

300
300
Play-Off I in gevaar: Hayen oordeelt over Genkse kansen

Met Union, STVV, Club Brugge en Anderlecht lijken vier deelnemers aan de Champions' Play-Off al vast ...

357
357
'Cercle Brugge mag nog onverhoopt cashen'

Cercle Brugge pakte zondag een onverhoopt punt in Genk, maar blijft nog steeds in een penibele ...

177
177
'KV Mechelen heeft opvolger Lauberbach al beet'

KV Mechelen deed zondagavond geen goede zaak in de strijd om de top zes, want het slaagde er niet in ...

207
207

Meer sportnieuws