Slachtoffer bij Duivels? "Haal hem eruit in groepsfase"

door
Slachtoffer bij Duivels?

Binnen exact één week gaat het Europees kampioenschap ook voor de Rode Duivels officieel van start. Slowakije vormt dan de tegenstander van dienst in de eerste groepsmatch. Het is dan ook uitkijken naar hoe bondscoach Domenico Tedesco dan zijn basispionnen zal schikken.

Om de laatste hand te leggen aan de EK-voorbereiding, en vooral om aan het noodzakelijke aantal interlands te komen, werden deze week een tweetal oefenwedstrijden ingepland. Afgelopen woensdag werd alvast met 2-0 tegen Montenegro gewonnen. Maar Tedesco wou toen vooral bepaalde zaken uitproberen.

Tegen Luxemburg (3-0) gooide de bondscoach het echter over een andere boeg. Zo loos hij voor een basiself die allicht de blauwdruk vormt voor de type-ploeg op het EK. Thomas Meunier viel tijdens die match wel geblesseerd uit, waardoor Maxim De Cuyper en Timothy Castagne quasi zeker op de backposities zullen starten.

LEES OOK: Bounida beroert: Nederlanders hard voor Duivels én Marokko

Nog aanvallender

Centraal achterin bikkelen Axel Witsel en Zeno Debast om het plekje naast Wout Faes. Op het middenveld lijken Orel Mangala, Amadou Onana en Kevin De Bruyne de driehoek te vormen. Voorin zijn Jérémy Doku en Romelu Lukaku twee zekerheden, enkel voor het laatste plekje liggen nog verschillende kandidaten in de weegschaal.

Analist Marc Degryse is het daar echter niet mee eens. Hij zou in de groepsfase voor een veel offensiever elftal gaan. Met Leandro Trossard in een vrije rol in het centrum en naast Doku nog een extra flankaanvaller in steun van Lukaku. De Bruyne zou in dat geval het spel gaan regisseren in een iets lagere rol.

Pech voor Mangala

Een uiterst aanvallend elftal dus, maar volgens Degryse is dat geen probleem tegen landen als Slowakije en Roemenië. Moest ook Tedesco deze visie delen, zal er wel één middenvelder geslachtofferd moeten worden. En daarvoor schuift de analist Mangala naar voren. "Zeker in de groepsfase zou ik Mangala eruit halen. Tegen Roemenië bijvoorbeeld heb je echt geen dubbele buffer nodig voor de verdediging", aldus Degryse in Het Laatste Nieuws.

België wint zijn poule op het EK ...

Meest recent

'Club Brugge casht weer: strijd om Seys is helemaal los'

Club Brugge kreeg vorige zomer al te maken met een leegloop en dat zal na dit seizoen wellicht ...

0
0
Ancelotti bevestigt zeer opvallende naam in WK-kern Brazilië

Het wordt uitkijken wie komende zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico de wereldtitel zal ...

11
11
'Genk hakt knoop door over nieuwe CEO'

Bij KRC Genk viel er maandag verrassend nieuws te rapen. De club kondigde aan dat de samenwerking ...

54
54
'Nieuwe domper voor Malick Fofana'

Voor de stage van de Rode Duivels in de Verenigde Staten moest Rudi Garcia stevig puzzelen. Hij zag ...

32
32
Bounida beroert: Nederlanders hard voor Duivels én Marokko

De Rode Duivels zien weer een groot talent wegvallen voor de toekomst. Nadat hij eerder dit seizoen ...

99
99
Nainggolan pakt uit met opvallend nieuw project

Sinds januari maakt Radja Nainggolan het mooie weer bij Patro Eisden, dat hem kon weglokken bij ...

24
24
'Onthuld: om deze reden speelt De Bruyne niet naast Messi'

Kevin De Bruyne vertoeft momenteel met de Rode Duivels op stage in de Verenigde Staten. Daarmee ...

53
53
'Tottenham verbaast: topcoach stapt meteen in'

Tottenham beleeft een rampzalig seizoen, dat alleen maar van kwaad naar erger lijkt te gaan. Het ...

100
100
'Tedesco wil nu ook Genk beroven'

Nadat hij opzijgeschoven werd als bondscoach van de Rode Duivels, ging Domenico Tedesco dit seizoen ...

239
239
'Straffe wending: Tresoldi alsnog naar WK?'

Bij Club Brugge is Nicolo Tresoldi momenteel 'hot'. De spits scoort de laatste weken aan de lopende ...

181
181
Belgische coach moet ondanks mogelijke promotie opkrassen

Het bestaan van een hoofdtrainer is in de voetbalwereld vaak eenzaam en onzeker. Ze zijn vaak de ...

70
70
Beerschot haalt uit: 4 sterkhouders blijven langer

Beerschot mag nog altijd dromen van de Jupiler Pro League. De Mannekes zijn nog niet uitgeteld voor ...

57
57
Kruis over Rode Duivels? Kandidaat-spits ziet groot nadeel

De Rode Duivels nemen het in de nacht van dinsdag op woensdag op tegen Mexico in hun tweede ...

69
69
Kersvers Rode Duivel krijgt nieuwe bekroning

De Rode Duivels zijn goed begonnen aan hun stage in de Verenigde Staten met een ruime zege tegen het ...

43
43
Klappen voor Snelders: aangevallen door medegedetineerde

Wat jarenlang begon als een vertrouwd gezicht en stem in het Belgische voetbal, eindigt nu in een ...

458
458
'Club Brugge verbaast met nieuwe Zuid-Afrikaanse deal'

Club Brugge zal ongetwijfeld nu al volop achter de schermen werken aan zijn eerste aanwinsten voor ...

312
312
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht verliest talent, monsterdeal Club'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

161
161
Bounida compleet afgemaakt: “Dan kiest hij voor Marokko”

Rayane Bounida wordt gezien als een groot talent. Al bij RSC Anderlecht werd de middenvelder ...

418
418
Mbappé-ramp bij Real Madrid: België schiet te hulp

Afgelopen week kwam er opvallend nieuws naar buiten. De blessure van Kylian Mbappé kwam ...

49
49
'Garcia verwoest laatste WK-kans voor Duivel in bloedvorm'

De Rode Duivels wonnen met 2-5 van de Verenigde Staten en woensdagnacht wacht Mexico. Bondscoach ...

467
467
Nieuwe wending in soap: Lukaku dropt emotioneel statement

Romelu Lukaku zorgde de voorbije dagen voor de nodige commotie bij SSC Napoli. Tegen de wil van de ...

214
214
Verrassing bij KRC Genk: CEO vertrekt uit Cegeka Arena

KRC Genk opent vrijdagavond zijn campagne in de Europe Play-Offs met een lastige verplaatsing op ...

192
192
'Transferclash: Club en Anderlecht tegenover elkaar'

Komend weekend gaan de Champions' Play-Offs van start met de kraker tussen Club Brugge en RSC ...

342
342
Ervaren Rode Duivel op plaats gezet: "Pure nonchalance"

De Rode Duivels hebben vertrouwen getankt tijdens hun eerste oefenwedstrijd in aanloop naar het WK. ...

212
212
'Deal van 60 miljoen bezorgt Club Brugge zware kater'

Club Brugge was afgelopen zomer nadrukkelijk op zoek naar een nieuwe flankaanvaller. Daarvoor viel ...

539
539

Meer sportnieuws