Slachtoffer bij Duivels? "Haal hem eruit in groepsfase"

352 stemmen
Slachtoffer bij Duivels?

Binnen exact één week gaat het Europees kampioenschap ook voor de Rode Duivels officieel van start. Slowakije vormt dan de tegenstander van dienst in de eerste groepsmatch. Het is dan ook uitkijken naar hoe bondscoach Domenico Tedesco dan zijn basispionnen zal schikken.

Om de laatste hand te leggen aan de EK-voorbereiding, en vooral om aan het noodzakelijke aantal interlands te komen, werden deze week een tweetal oefenwedstrijden ingepland. Afgelopen woensdag werd alvast met 2-0 tegen Montenegro gewonnen. Maar Tedesco wou toen vooral bepaalde zaken uitproberen.

Tegen Luxemburg (3-0) gooide de bondscoach het echter over een andere boeg. Zo loos hij voor een basiself die allicht de blauwdruk vormt voor de type-ploeg op het EK. Thomas Meunier viel tijdens die match wel geblesseerd uit, waardoor Maxim De Cuyper en Timothy Castagne quasi zeker op de backposities zullen starten.

LEES OOK: 'Rode Duivel aast op reünie met Tedesco'

Nog aanvallender

Centraal achterin bikkelen Axel Witsel en Zeno Debast om het plekje naast Wout Faes. Op het middenveld lijken Orel Mangala, Amadou Onana en Kevin De Bruyne de driehoek te vormen. Voorin zijn Jérémy Doku en Romelu Lukaku twee zekerheden, enkel voor het laatste plekje liggen nog verschillende kandidaten in de weegschaal.

Analist Marc Degryse is het daar echter niet mee eens. Hij zou in de groepsfase voor een veel offensiever elftal gaan. Met Leandro Trossard in een vrije rol in het centrum en naast Doku nog een extra flankaanvaller in steun van Lukaku. De Bruyne zou in dat geval het spel gaan regisseren in een iets lagere rol.

Pech voor Mangala

Een uiterst aanvallend elftal dus, maar volgens Degryse is dat geen probleem tegen landen als Slowakije en Roemenië. Moest ook Tedesco deze visie delen, zal er wel één middenvelder geslachtofferd moeten worden. En daarvoor schuift de analist Mangala naar voren. "Zeker in de groepsfase zou ik Mangala eruit halen. Tegen Roemenië bijvoorbeeld heb je echt geen dubbele buffer nodig voor de verdediging", aldus Degryse in Het Laatste Nieuws.

België wint zijn poule op het EK ...

Meest recent

Leekens lyrisch over twee Duivels: "Besten ooit van België"

Georges Leekens werkte met een aantal Rode Duivels samen die tegen Nieuw-Zeeland een blamage moeten ...

37
37
Beveren maakt nieuwe versterking bekend

SK Beveren maakt zich klaar voor zijn terugkeer in de Jupiler Pro League. De Waaslanders hebben de ...

47
47
Van Geneugden kondigt verrassend vertrek aan

Verrassend nieuws uit Maastricht. Plaatselijke tweedeklasser MVV kondigde aan dat Ronny van ...

25
25
Frankrijk en Senegal halen stevig uit op het WK

Op het WK stond in Groep I de laatste speeldag op het programma. Noorwegen en Frankrijk namen het op ...

29
29
Belgische topclubs, opgelet: ontdek deze ster bij Nieuw-Zeeland

België neemt het op tegen Nieuw-Zeeland. De Kiwi’s zijn zeker niet het zwakste land op ...

30
30
Boskamp begrijpt kritiek op Rode Duivel niet: "Zonnesteek?"

D-day voor de Rode Duivels. Dat is het voor België tegen Nieuw-Zeeland. Tijd voor de grote ...

100
100
Rode Duivels zoeken identiteit: ‘afscheid’ is nodig

De Rode Duivels spelen om 5u tegen Nieuw-Zeeland. Het is van moeten. Goed voetbal telt niet. Winnen. ...

105
105
Sibierski geeft inzicht in mercato van Anderlecht

Antoine Sibierski sprak voor het eerst echt met de Belgische pers bij de voorstelling van Vitor ...

391
391
Hasi verrast en plukt ervaren pion weg bij Standard

Standard heeft een uitgaande transfer afgerond en toch wel een verrassende. De Luikenaars hebben ...

74
74
Marc Coucke heeft het gehad: "Geen zin om te lachen!"

Marc Coucke ligt al maanden onder vuur bij een deel van de de Anderlecht-aanhang. Supporters trokken ...

146
146
'Sibierski hakt knoop door en zorgt meteen voor ontslag'

Antoine Sibierski begint stilaan zijn stempel te drukken bij Anderlecht. Hij haalde Vitor Bruno als ...

302
302
'Westerlo heeft prijs en vindt versterking in Bundesliga'

KVC Westerlo is op zoek naar versterking en die gaat er weldra komen. De Kemphanen staan volgens ...

63
63
'Oorlog in JPL: Club achter de rug om akkoord met Genkie'

Een transferbom in de Jupiler Pro League. Club Brugge heeft volgens Het Laatste Nieuws achter de rug ...

899
899
'Basisteam uitgelekt: nieuws over Doku en Vanaken'

De Rode Duivels spelen komende ochtend om 5u tegen Nieuw-Zeeland. Een partij die ze moeten winnen. ...

495
495
Patro Eisden strikt al zijn vijfde én zesde aanwinst

Patro Eisden laat er geen gras over groeien. De Limburgse tweedeklasser heeft vanavond zijn volgende ...

31
31
Charleroi en JPL-club ronden transfer af

Sporting Charleroi zet een tandje bij op de transfermarkt. De Carolo’s hebben een volgende ...

11
11
België dondert van zijn wolk: NZE hierdoor probleem

België moet winnen tegen Nieuw-Zeeland. In de Belgische pers worden de kiwi’s als een ...

183
183
Relletje rond stadiondossier: Club Brugge reageert

Bart Verhaeghe kijkt vast met enige jaloezie naar het WK, waar de ene na de andere voetbaltempel de ...

912
912
Anderlecht troeft topploegen af: contract tot 2029

Onder leiding van Antoine Sibierski en Vitor Bruno hoopt RSC Anderlecht een nieuwe koers te varen. ...

156
156
Rode Duivel gooit eigen ruiten in: Garcia grijpt hard in

Indien ze nog langer op het WK willen blijven zit er voor de Rode Duivels wellicht niks anders op ...

431
431
'Sommer naar Club Brugge: laatste struikelblok bekend'

Door het afscheid van Simon Mignolet moet Club Brugge op zoek naar een nieuwe nummer ...

816
816
'Anderlecht baalt: De Cat geeft groen licht voor transfer'

Zijn kersverse coach Vitor Bruno wil hem overtuigen om op post te blijven, terwijl een verlengd ...

563
563
Filip Joos hardhandig aangepakt: VRT dropt pittig statement

Filip Joos is een echt voetbaldier, dat ook op het WK weer heel wat voor-en tegenstanders heeft. ...

351
351
'Grootmacht duwt door: kassa rinkelt bij Club Brugge'

Hoewel het transfergeweld wellicht pas na het WK helemaal zal losbarsten, draait de geruchtenmolen ...

580
580
Zoals tegen Kroatië: masterplan van Garcia onthuld?

Win or go home. Dat is het devies voor de Rode Duivels in hun laatste poulematch tegen ...

157
157

Meer sportnieuws