Slachtoffer bij Duivels? "Haal hem eruit in groepsfase"

door
Slachtoffer bij Duivels?

Binnen exact één week gaat het Europees kampioenschap ook voor de Rode Duivels officieel van start. Slowakije vormt dan de tegenstander van dienst in de eerste groepsmatch. Het is dan ook uitkijken naar hoe bondscoach Domenico Tedesco dan zijn basispionnen zal schikken.

Om de laatste hand te leggen aan de EK-voorbereiding, en vooral om aan het noodzakelijke aantal interlands te komen, werden deze week een tweetal oefenwedstrijden ingepland. Afgelopen woensdag werd alvast met 2-0 tegen Montenegro gewonnen. Maar Tedesco wou toen vooral bepaalde zaken uitproberen.

Tegen Luxemburg (3-0) gooide de bondscoach het echter over een andere boeg. Zo loos hij voor een basiself die allicht de blauwdruk vormt voor de type-ploeg op het EK. Thomas Meunier viel tijdens die match wel geblesseerd uit, waardoor Maxim De Cuyper en Timothy Castagne quasi zeker op de backposities zullen starten.

LEES OOK: Selectie Rode Duivels: twéé grote JPL-verrassingen?

Nog aanvallender

Centraal achterin bikkelen Axel Witsel en Zeno Debast om het plekje naast Wout Faes. Op het middenveld lijken Orel Mangala, Amadou Onana en Kevin De Bruyne de driehoek te vormen. Voorin zijn Jérémy Doku en Romelu Lukaku twee zekerheden, enkel voor het laatste plekje liggen nog verschillende kandidaten in de weegschaal.

Analist Marc Degryse is het daar echter niet mee eens. Hij zou in de groepsfase voor een veel offensiever elftal gaan. Met Leandro Trossard in een vrije rol in het centrum en naast Doku nog een extra flankaanvaller in steun van Lukaku. De Bruyne zou in dat geval het spel gaan regisseren in een iets lagere rol.

Pech voor Mangala

Een uiterst aanvallend elftal dus, maar volgens Degryse is dat geen probleem tegen landen als Slowakije en Roemenië. Moest ook Tedesco deze visie delen, zal er wel één middenvelder geslachtofferd moeten worden. En daarvoor schuift de analist Mangala naar voren. "Zeker in de groepsfase zou ik Mangala eruit halen. Tegen Roemenië bijvoorbeeld heb je echt geen dubbele buffer nodig voor de verdediging", aldus Degryse in Het Laatste Nieuws.

België wint zijn poule op het EK ...

Meest recent

Selectie Rode Duivels: twéé grote JPL-verrassingen?

Vrijdag maakt bondscoach Rudi Garcia zijn selectie bekend voor het oefenkamp van eind deze maand in ...

18
18
'Harde concurrentie: drie Club-producten richting exit'

Dat de jeugdwerking van Club Brugge steeds beter rendeert, bleek dinsdag andermaal. Zo plaatste de ...

77
77
‘Anderlecht zet alles op alles: toptransfer op de nummer 10’

Anderlecht maakt werk van extra creativiteit op de nummer 10. Paars-wit volgt een offensieve ...

173
173
'Transfergevecht Karetsas barst los: bod van 30 miljoen'

KRC Genk staat voor tweede seizoensbepalende duels tegen SC Freiburg en La Louvière. De ...

54
54
Africa Cup-bom zorgt voor schokgolf: Senegal in alle staten

Het Afrikaanse voetbal staat sinds dinsdagavond in rep en roer. Twee maanden na de verloren finale ...

106
106
Garcia houdt adem in: eerste verdict Courtois bekend

Vrijdag maakt Rudi Garcia zijn selectie voor het aanstaande oefenkamp van de Rode Duivels bekend. De ...

86
86
Senegal moet Afrika Cup-overwinning afstaan aan Marokko

Terwijl de ogen van voetbalminnend Europa op de achtste finale van de Champions League gericht zijn, ...

84
84
CL uitslagen: Arsenal redt Engelse eer, Courtois valt uit

Na een straffe comeback tegen FK Bodø/Glimt kroonde Sporting CP zich dinsdag tot de ...

66
66
'AA Gent tast in buidel: eerste zomeraanwinst lekt uit'

Tenzij het straks nog misloopt tegen rode lantaarn Dender mag AA Gent zich opmaken voor de ...

162
162
'Verhaeghe haalt gram: nieuwe goudmijn Club Brugge'

Dankzij een klinkende zege tegen Atlético Madrid kwalificeerde Club NXT zich dinsdag voor de ...

388
388
'Anderlecht zoekt TD: vijf kandidaten op shortlist'

Jérémy Taravel mag het seizoen volmaken als T1 van RSC Anderlecht, maar een andere ...

458
458
Champions League: Noors sprookje strandt tegen Debast

De returns van de achtste finales in de Champions League werden dinsdag afgetrapt door Sporting CP ...

69
69
'Penders zet zich schrap: één man bepaalt toekomst'

Het wordt uitkijken naar wat Rudi Garcia deze week zal doen met Mike Penders. Enerzijds spelen de ...

59
59
'Club maakt zich op voor waanzinnig transferoffensief'

Het belooft bij Club Brugge een zeer drukke zomer te gaan worden. Het lijkt erop dat zowat half ...

314
314
PSV krijgt cruciaal nieuws over blessure Fernandez

PSV is dit seizoen weer onbedreigd op weg naar de titel in de Eredivisie. Het zag ook weer enkele ...

24
24
'KV Mechelen verliest sensatie: Engeland lonkt'

KV Mechelen zag in het voorbije halfjaar heel wat ervaren sterkhouders vertrekken, maar wist zich ...

186
186
'Garcia klaar om Bruggeling te dumpen bij Rode Duivels'

Rudi Garcia staat voor een keuze die in Brugge hard kan aankomen. In de strijd om een vast plek ...

286
286
'Anderlecht ziet transferrecord in rook opgaan'

Anderlecht moet nog wachten op zekerheid over de Champions' Play-Off na de nederlaag van vorig ...

344
344
Opvolger Coosemans? 'Anderlecht aast op Duitse doelman'

Bij Anderlecht moeten in de komende maanden nog heel wat hete hangijzers uitgeklaard worden. De ...

154
154
Vanhaezebrouck enthousiast: Rode Duivel voor Mechelen?

De Champions' Play-Off leek de voorbije vijftien jaar wel vervloekt voor KV Mechelen, maar straks ...

79
79
Joos hoopt op eindelijke doorbraak Genk-talent

Voor KRC Genk wordt het een week die de teneur van het hele seizoen kan bepalen. Donderdag kunnen ze ...

203
203
'PSG verbaast iedereen met JPL-transfer'

Paris Saint-Germain wist vorig seizoen eindelijk de Champions League in de wacht te slepen en lijkt ...

116
116
Anderlecht strikt talent na stormachtige ontwikkeling

Voor Anderlecht blijft Neerpede een goudmijn en in moeilijke tijden is dat zelfs meer dan ooit het ...

175
175
Club heeft goud in handen: "Zij staan verder dan wij"

Club NXT heeft dinsdag opnieuw voor een straffe prestatie gezorgd in de Youth League. In de ...

402
402
'STVV slikt ferme blessuredomper'

STVV ging vorig weekend dan wel onderuit in de Limburgse derby tegen Genk, maar mag nog steeds zeer ...

149
149

Meer sportnieuws