Slachtoffer bij Duivels? "Haal hem eruit in groepsfase"

door
Slachtoffer bij Duivels?

Binnen exact één week gaat het Europees kampioenschap ook voor de Rode Duivels officieel van start. Slowakije vormt dan de tegenstander van dienst in de eerste groepsmatch. Het is dan ook uitkijken naar hoe bondscoach Domenico Tedesco dan zijn basispionnen zal schikken.

Om de laatste hand te leggen aan de EK-voorbereiding, en vooral om aan het noodzakelijke aantal interlands te komen, werden deze week een tweetal oefenwedstrijden ingepland. Afgelopen woensdag werd alvast met 2-0 tegen Montenegro gewonnen. Maar Tedesco wou toen vooral bepaalde zaken uitproberen.

Tegen Luxemburg (3-0) gooide de bondscoach het echter over een andere boeg. Zo loos hij voor een basiself die allicht de blauwdruk vormt voor de type-ploeg op het EK. Thomas Meunier viel tijdens die match wel geblesseerd uit, waardoor Maxim De Cuyper en Timothy Castagne quasi zeker op de backposities zullen starten.

LEES OOK: Straf! Rode Duivel bij 10 grootste blikvangers op WK 2026

Nog aanvallender

Centraal achterin bikkelen Axel Witsel en Zeno Debast om het plekje naast Wout Faes. Op het middenveld lijken Orel Mangala, Amadou Onana en Kevin De Bruyne de driehoek te vormen. Voorin zijn Jérémy Doku en Romelu Lukaku twee zekerheden, enkel voor het laatste plekje liggen nog verschillende kandidaten in de weegschaal.

Analist Marc Degryse is het daar echter niet mee eens. Hij zou in de groepsfase voor een veel offensiever elftal gaan. Met Leandro Trossard in een vrije rol in het centrum en naast Doku nog een extra flankaanvaller in steun van Lukaku. De Bruyne zou in dat geval het spel gaan regisseren in een iets lagere rol.

Pech voor Mangala

Een uiterst aanvallend elftal dus, maar volgens Degryse is dat geen probleem tegen landen als Slowakije en Roemenië. Moest ook Tedesco deze visie delen, zal er wel één middenvelder geslachtofferd moeten worden. En daarvoor schuift de analist Mangala naar voren. "Zeker in de groepsfase zou ik Mangala eruit halen. Tegen Roemenië bijvoorbeeld heb je echt geen dubbele buffer nodig voor de verdediging", aldus Degryse in Het Laatste Nieuws.

België wint zijn poule op het EK ...

Meest recent

Akelige beelden Vermant: Club geeft update na ziekenhuisbezoek

Club Brugge heeft zich woensdagavond geplaatst voor de kwartfinales van de Croky Cup. Maar de zege ...

65
65
Croky Cup: Club, Gent én Union door, Antwerp viert na penalty's

In de 1/8ste finales van de Croky Cup werden woensdagavond vier wedstrijden afgewerkt. ...

161
161
Bizarre VAR-fase in OHL-Club: Hayen doet boekje open

Club Brugge blijft in de running om zichzelf op te volgen als bekerwinnaar. Het plaatste zich ...

87
87
Talbi verkoopt Liverpool uppercut, pijnlijke slipper Chelsea

In de Engelse Premier League heeft leider Arsenal FC woensdag weer goede zaken gedaan. De Gunners ...

57
57
Owngoals voorkomen afgang Bayern, boze Kompany pakt geel

Bayern München heeft zich woensdag geplaatst voor de volgende ronde van de DFB Pokal. Tegen ...

25
25
Sensatie: 'Anderlecht contacteert Benteke, Club op de loer'

Nadat hij de voorbij jaren heeft uitgeblonken in de MLS, gaat Christian Benteke op zijn 35ste op ...

1030
1030
Straf! Rode Duivel bij 10 grootste blikvangers op WK 2026

Aanstaande vrijdag wordt geloot voor de samenstelling van de poules op het wereldkampioenschap 2026. ...

177
177
Kijkers walgen massaal van beelden Croky Cup: "Schandalig!"

In de Croky Cup staan woensdagavond vier matchen van de 1/8ste finales op het programma. Al deze ...

205
205
Waalse analisten vellen verdict: géén titel voor Anderlecht?

Na de sterke reeks van 12 op 12, heerst opnieuw heel wat optimisme rond RSC Anderlecht. Volgens ...

294
294
Real recht rug dankzij Courtois en Mbappé, Napoli ontsnapt

Na een reeks van drie opeenvolgende draws, heeft Real Madrid weer aangeknoopt met de zege in La ...

31
31
Gezichtsverlies Standard: "Hier spelen vraagt bepaald niveau ..."

In zijn rijke geschiedenis wist Standard al acht keer de beker van België te winnen. Nummer ...

152
152
Mignolet in nauwe schoentjes: Club speelt hard spel

Alsof het dossier nog niet pijnlijk genoeg was, bleef Simon Mignolet zondag tijdens de rust tegen ...

701
701
'Schalke en co strijden volop om verrassende Belg'

Dezer dagen trekken de meeste Belgische clubs voluit de kaart van de jeugd, al blijven er nog altijd ...

35
35
Eén verrassing bij Club, Janssen start meteen bij Antwerp

Er staat woensdagavond alweer heel wat bekervoetbal op het programma. Met Club Brugge en Union komen ...

61
61
Lukaku snel terug? TD Napoli brengt update

Dit seizoen viel Romelu Lukaku nog niet te bewonderen, want de Rode Duivel liep in augustus tijdens ...

39
39
Pro League zet aanval op DAZN verder met vlammende brief

De voorbije maanden bleek het nieuwe televisiecontract een tikkende tijdbom, want een akkoord tussen ...

181
181
Vete laait weer op: Stijnen dreigt met rechtszaak tegen KBVB

Geen trainer die in ons land de voorbije jaren zo vaak in het oog van de storm stond als Stijn ...

100
100
Coup de théâtre: ronduit bizarre trainerswissel in 1B

In de Jupiler Pro League krijgen de trainers dit seizoen opvallend veel respijt. Over halfweg de ...

125
125
Antwerp blijft gaan: 2 jonge talenten tekenen

Het is bij Antwerp dezer dagen meer dan ooit aan de jeugd. Sinds de komst van Paul Gheysens werd er ...

117
117
Rode Duivels en transfer: Meunier doet straffe beloftes

De voorbije jaren zijn heel wat leden van de gouden generatie bij de Rode Duivels al afgehaakt. De ...

121
121
Cath Luyten & Frank Raes verrassen met mooi nieuws

Cath Luyten en Frank Raes waren ooit collega's bij de VRT, maar bovenal jarenlang liefdespartners. ...

126
126
Knaltransfer bij KV Mechelen? "Naar één van de grote drie"

KV Mechelen is bezig aan een sterk seizoen en staat nog altijd op een zeer knappe vijfde plaats in ...

317
317
Van Helden geeft succesrecept van sterk STVV prijs

STVV is bezig aan een fantastisch seizoen. De Truienaars staan knap vierde in de Jupiler Pro League ...

38
38
Fink slaat alarm: drie RSCA-spelers barsten los

KRC Genk is weer beter bezig. Thorsten Fink & co steken nog niet in bloedvorm, maar er is wel ...

326
326
Hasi lyrisch: Genkie maakt gigantische indruk

RSC Anderlecht won in de Jupiler Pro League en Beker van België al vijf matchen op rij. Een ...

185
185

Meer sportnieuws