'Twee twijfelgevallen: EK-basiself nu al grotendeels bekend'

door
'Twee twijfelgevallen: EK-basiself nu al grotendeels bekend'

Het aftellen is nu definitief begonnen. Binnen een week beginnen de Rode Duivels immers aan hun campagne op het Europees kampioenschap met een groepsmatch tegen Slowakije. En inmiddels lijkt al een groot deel van de basisploeg vast te staan.

LEES OOK: Lammens belangrijk in zege United, Tedesco vliegt na horror-week

Verdediging

Eén naam gaf bondscoach Domenico Tedesco al prijs. Zo bevestigde hij dat Koen Casteels het vaste sluitstuk zal zijn in Duitsland. In de defensie zijn de opties dan weer erg beperkt. De eerste match komt sowieso te vroeg voor Jan Vertonghen en Arthur Theate. En ook Thomas Meunier ligt inmiddels in de lappenmand.

Bijgevolg lijken Timothy Castagne en Maxim De Cuyper zekerheiden op de back-posities, terwijl Wout Faes centraal achterin zal starten. Enkel wie zijn partner wordt is nog onduidelijk. Axel Witsel overtuigde niet in de voorbereiding en ondervond zelf wat last tegen Luxemburg. Zeno Debast mag dus hopen.

Middenveld

Niemand die er aan twijfelt dat Kevin De Bruyne tegen de Slowaken zal starten als spelmaker, tenzij hij een blessure oploopt. Ook Amadou Onana mag zich opmaken voor een basisplaats. Voor het derde plekje is Orel Mangala volgens RTBF de grootste kandidaat. Die stelde onder Tedesco nog geen enkele keer teleur en het speelt in zijn voordeel dat Youri Tielemans nog revalideert.

Aanvalslinie

Ook voorin twee absolute zekerheden. Romelu Lukaku onderstreepte met twee doelpunten tegen Luxemburg dat hij de onbetwistbare eerste spits blijft. En ook de stroomstoten van Jérémy Doku kunnen niet meer weggedacht worden in de basisploeg. Er blijft dus nog één plekje over en daarvoor zijn een pak kandidaten: Leandro Trossard, Johan Bakayoko, Yannick Carrasco, Dodi Lukebakio, ... . Aan Tedesco om die lastige knoop door te hakken.

Wie moet voorin starten naast Doku en Lukaku?

Meest recent

Taravel grijpt in: vier wijzigingen bij Anderlecht?

RSC Anderlecht ging afgelopen weekend in eigen huis met de billen bloot tegen Club Brugge. Zondag ...

24
24
Leko houdt adem in: comeback Mignolet uitgesteld?

Club Brugge nam afgelopen weekend de koppositie over van Union, maar zag wel Nordin Jackers ...

56
56
Schorsingen in Play-Offs: wie staat er nog op scherp?

Onderin is Dender veroordeeld tot de barrages, maar zowel in de Champions' als de Europe Play-Offs ...

72
72
Genk glundert: El Ouahdi pronkt met Ebbenhouten Schoen

Door de nederlaag tegen Charleroi is KRC Genk niet langer de leider in de Europe PO's. Ondanks het ...

35
35
Union houdt adem in: Burgess geschorst in bekerfinale?

Union is leider af na de nederlaag tegen STVV, waar de Brusselaars zich benadeeeld voelden door de ...

229
229
Sleutelmoment in titelstrijd: Doku breekt de ban met pareltje

De titelstrijd in de Premier League is bezig aan een zinderende climax. Nadat leider Arsenal FC ...

123
123
'Pittig transfergevecht: Club slaat toe bij Anderlecht'

De transfermarkt opent pas binnen enkele weken zijn deuren, maar jeugdspelers zonder ...

414
414
Burgess-relletje zindert na: ook Vrancken op plaats gezet

Christian Burgess zorgde afgelopen weekend voor een heuse relletje. De aanvoerder van Union SG ...

161
161
'Schokkend gerucht Lammens: United maakt fors statement'

Senne Lammens maakte zondag zijn eerste grote fout als doelman van Manchester United, maar droeg met ...

205
205
DAZN-soap in stroomversnelling: volgende grote deal nabij?

De soap rond de mediarechten in het Belgische voetbal heeft andermaal een U-bocht genomen. Na ...

442
442
'Club droomt van stunt: WK-held op weg naar Jan Breydel'

Club Brugge heeft zijn zinnen gezet op een grote naam. Blauw-zwart werkt aan een dossier dat de ...

681
681
'Sibierski velt hard verdict: dagen Taravel geteld?'

RSC Anderlecht ging zondag kansloos met 1-3 onderuit tegen Club Brugge. Vooral door de ...

312
312
'Bommetje bij Club Brugge: redder in nood gratis weg'

Momenteel ligt de focus uiteraard op de titelrace, maar nadien wenkt een heuse leegloop bij Club ...

673
673
Ruben Van Gucht klapt uit de biecht: derde vrouw in spel

Ruben Van Gucht blijft verbazen. De bekende sportjournalist zette afgelopen weekend de stap naar ...

122
122
Under Review: Lardot dient Burgess & Union van antwoord

Club Brugge profiteerde zondag optimaal van het puntenverlies van Union, dat collectief moord en ...

373
373
'Grote kuis in Anderlecht: eerste slachtoffer Sibierski'

RSC Anderlecht maakte zopas officieel de komst van Antoine Sibierski wereldkundig. De nieuwe ...

589
589
Voetbalbond verrast iedereen: Georges Leekens mee naar WK?

De Belgische voetbalbond pakte zopas uit met een opvallende en vooral humoristische video die meteen ...

46
46
'Megatransfer Ordonez: één van deze vijf clubs'

Joel Ordonez is aan zijn laatste weken bezig bij Club Brugge. De 22-jarige centrale verdediger gaat ...

535
535
Beveren legt weer sterkhouder langer onder contract

Bij SK Beveren is Bob Peeters druk bezig met het samenstellen van de kern van komend seizoen in de ...

63
63
Anderlecht maakt komst sportief directeur wereldkundig

RSC Anderlecht ontsloeg enkele maanden geleden Olivier Renard. Dat was een logische beslissing na ...

259
259
KRC Genk onder druk: clubleiding moet knoop doorhakken

KRC Genk zit in een sportieve crisis. De Limburgers gaan de komende matchen stevig moeten toeslaan. ...

432
432
'Anderlecht incasseert miljoenen voor overbodige pion'

Bij RSC Anderlecht hopen ze de komende weken de nodige miljoenen binnen te rijven. De Brusselaars ...

581
581
SK Beveren haalt slag thuis voor Jupiler Pro League

SK Beveren werd op heel overtuigende kampioen in de Jupiler Pro League. Ze promoveerden zo terug ...

154
154
Verrassend oordeel Sonck over Vrancken en Burgess

Op papier was de klassieker tussen Anderlecht en Club Brugge dé affiche van het weekend, maar ...

327
327
Revanche na nederlaag: Anderlecht slaat slag bij Club

Voor Anderlecht dreigen de play-offs alweer een ontgoocheling te worden. Zondag werd het door Club ...

336
336

Meer sportnieuws