'Twee twijfelgevallen: EK-basiself nu al grotendeels bekend'

611 stemmen
'Twee twijfelgevallen: EK-basiself nu al grotendeels bekend'

Het aftellen is nu definitief begonnen. Binnen een week beginnen de Rode Duivels immers aan hun campagne op het Europees kampioenschap met een groepsmatch tegen Slowakije. En inmiddels lijkt al een groot deel van de basisploeg vast te staan.

LEES OOK: Jan Vertonghen zet schouders onder uniek WK-project

Verdediging

Eén naam gaf bondscoach Domenico Tedesco al prijs. Zo bevestigde hij dat Koen Casteels het vaste sluitstuk zal zijn in Duitsland. In de defensie zijn de opties dan weer erg beperkt. De eerste match komt sowieso te vroeg voor Jan Vertonghen en Arthur Theate. En ook Thomas Meunier ligt inmiddels in de lappenmand.

Bijgevolg lijken Timothy Castagne en Maxim De Cuyper zekerheiden op de back-posities, terwijl Wout Faes centraal achterin zal starten. Enkel wie zijn partner wordt is nog onduidelijk. Axel Witsel overtuigde niet in de voorbereiding en ondervond zelf wat last tegen Luxemburg. Zeno Debast mag dus hopen.

Middenveld

Niemand die er aan twijfelt dat Kevin De Bruyne tegen de Slowaken zal starten als spelmaker, tenzij hij een blessure oploopt. Ook Amadou Onana mag zich opmaken voor een basisplaats. Voor het derde plekje is Orel Mangala volgens RTBF de grootste kandidaat. Die stelde onder Tedesco nog geen enkele keer teleur en het speelt in zijn voordeel dat Youri Tielemans nog revalideert.

Aanvalslinie

Ook voorin twee absolute zekerheden. Romelu Lukaku onderstreepte met twee doelpunten tegen Luxemburg dat hij de onbetwistbare eerste spits blijft. En ook de stroomstoten van Jérémy Doku kunnen niet meer weggedacht worden in de basisploeg. Er blijft dus nog één plekje over en daarvoor zijn een pak kandidaten: Leandro Trossard, Johan Bakayoko, Yannick Carrasco, Dodi Lukebakio, ... . Aan Tedesco om die lastige knoop door te hakken.

Wie moet voorin starten naast Doku en Lukaku?

Meest recent

Leko waarschuwt Club voor titelmatch: "Doe normaal"

Donderdagavond kan de titelstrijd in de Jupiler Pro League helemaal beslecht worden. Met een ...

53
53
De Mil brengt goed en slecht nieuws voor loodzwaar tweeluik

AA Gent hoopt om nog een Europees ticket uit de brand te slepen in de komende dagen, maar dat ...

23
23
Still heeft nieuwe job bij Jupiler Pro League-club beet

Edward Still zorgde in februari nog voor verbazing met zijn plotse vertrek bij Anderlecht, waar hij ...

24
24
'Anderlecht opent onderhandelingen over vertrek'

Anderlecht lijkt voor een zeer drukke transferzomer te staan. De nieuwe sportief directeur Antoine ...

215
215
Moris scherp: "Daar heeft Union de titel laten liggen"

Donderdagavond kan de titelstrijd in de Jupiler Pro League helemaal beslist worden. Als Club Brugge ...

137
137
Winteraanwinst drijft eindelijk boven bij Anderlecht

Voor Anderlecht eindigt het seizoen ontgoochelend. Het verloor de bekerfinale van Union en kon in de ...

203
203
'Waanzinnige zomer Union: tot wel 16 vertrekkers'

Union pakte vorige week wel de beker, maar moest enkele dagen later wel een kruis maken over de ...

126
126
'Penders weet waar hij na WK aan de slag gaat'

Rudi Garcia had toch enkele verrassingen in petto in zijn WK-selectie. Mike Penders was daar ...

89
89
TRANSFERUURTJE: 'Titularis weg bij Anderlecht, knaltransfer Fernandez-Pardo'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

193
193
Delorge onthult clash met De Mil: “Telkens open en eerlijk”

Mathias Delorge is terug bij KAA Gent. De middenvelder kampte met een blessure en had vervolgens ...

100
100
KRC Genk draait Antwerp een loer en plukt toptalent weg

Het gebeurt vaker en vaker. Eersteklassers die toptalenten bij elkaar komen wegplukken. Deze keer is ...

337
337
Haroun lanceert twee nieuwe Antwerp-goudhaantjes

Royal Antwerp FC speelde 0-0 gelijk op het veld van KRC Genk. Een flinke opsteker voor Faris Haroun ...

154
154
'Chelsea in de tribune: KRC Genk vreest vroeg vertrek'

Racing Genk speelde 0-0 tegen Royal Antwerp FC. Er zat heel wat schoon volk op de tribunes. Erik ten ...

279
279
Tessa Wullaert kondigt nieuwe toptransfer aan

Tessa Wullaert is met grote afstand de beste Belgische voetbalster ooit. Ze kende alweer een ...

189
189
'KRC Genk en AA Gent vechten pittige transferstrijd uit'

KRC Genk en AA Gent gaan zich deze zomer ongetwijfeld roeren op de transfermarkt. De twee Belgische ...

128
128
Van Gucht vs Vannieuwkerke: Pittige strijd brandt los

Ruben Van Gucht en Karl Vannieuwkerke zijn al jarenlang collega's bij de VRT. Beide heren worden ...

138
138
'Ten Hag in Genk: FC Twente aast op deze speler'

KRC Genk speelde 0-0 tegen Royal Antwerp FC. De Limburgers blijven dramatisch presteren in de ...

106
106
'Anderlecht schakelt door: topvergadering met grote inzet'

RSC Anderlecht hoopt morgenavond een Europees ticket veilig te stellen in eigen huis tegen STVV. De ...

806
806
Jan Vertonghen zet schouders onder uniek WK-project

Het WK loert om de hoek en het is stilaan aftellen naar hét voetbalevenement van het jaar. Er ...

11
11
Antwerp recht rug: Haroun duidt grote uitblinker aan

Enkele dagen na het ontslag van trainer Joseph Oosting, heeft Antwerp FC de rug ietwat kunnen ...

238
238
'Exit Guardiola bezorgt Mourinho droomtransfer bij Real'

Een officiële bevestiging ontbreekt nog, maar inmiddels is al lang en breed duidelijk dat ...

225
225
Anderlecht-bubbel doorprikt: gruwelijke toekomstvoorspelling

RSC Anderlecht verkeert ondertussen al jarenlang in zwaar weer. Desondanks blijft het geloof heersen ...

833
833
Afscheid in mineur? Genk-lieveling zwaait publiek uit

KRC Genk heeft dinsdag erg slechte zaken gedaan in de Europe Play-Offs. Het bleef op 0-0 steken ...

260
260
'Onbegrijpelijk: Club Brugge-held kan plots vertrekken'

Club Brugge zag hem eerst vooral als noodoplossing. Nu is hij plots één van de ...

1327
1327
Trainerswals van start: 'Still per direct terug naar JPL'

Het einde van seizoen is in zicht en dus beginnen de clubs al volop met de voorbereidingen op de ...

110
110

Meer sportnieuws