Rode Duivel blijft verbazen: "Alsof hij al 30 caps heeft"

620 stemmen
Rode Duivel blijft verbazen:

De Rode Duivels hebben hun laatste oefenmatch voor het EK tegen Luxemburg gewonnen met 3-0. Tegen zo'n beperkte tegenstander kunnen weinig conclusies getrokken worden, maar enkele spelers maakten toch een goede beurt. Onder meer Maxim De Cuyper liet zich positief opmerken.

Bondscoach Domenico Tedesco besloot om De Cuyper in zijn EK-groep op te nemen als tweede optie voor de linksback-positie. Niet onterecht gezien zijn sterke seizoen bij Club Brugge. Toch was het een behoorlijke verrassing. Tot dusver was De Cuyper immers niet verder geraakt dan een plek in de voor-selecties, op zijn eerste cap was het wachten geblazen.

Maar woensdagavond was het dan toch zover. In de oefenmatch tegen Montenegro maakte De Cuyper zijn grote debuut als Rode Duivel. En de blauw-zwarte sterkhouder liet meteen een goede indruk achter. Zeker zijn eerste helft mocht gezien worden. Daarnaast wist de 23-jarige krullenbol ook tijdens de trainingssessies al zijn stempel te drukken.

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: 'Shortlist Duivels bekend, Club dicht bij megadeal'

Prima invalbeurt

En zaterdag volgde dus de bevestiging. Nochtans was het aanvankelijk niet de bedoeling dat hij (veel) zou spelen tegen Luxemburg. Maar door de blessure van Thomas Meunier moest De Cuyper toch al vroeg invallen. En hij liet opnieuw een sterke indruk achter, zeker met zijn aanvallende inspanningen.

De commentaren in de kranten zijn dan ook lovend. "Toen hij vrijwel zonder opwarming inviel, was hij meteen gevaarlijk met een recuperatie en voorzet op Trossard en Lukaku. Hij speelt alsof hij al 30 caps heeft", stelt La Dernière Heure. "Leverde een paar goede voorzetten af. Trok zo de prima lijn van tegen Montenegro door", aldus Het Nieuwsblad. "Een nieuwe overtuigende prestatie op links, waar Tedesco hem nodig zal hebben", vult SudPresse aan.

Basisplaats in zicht

In ieder geval is De Cuyper goed op weg om een basisplaats te versieren op het EK. Zeker gezien de beperkte opties achterin. Door de blessures van Arthur Theate en Meunier zijn er amper alternatieven op de back-posities. "De Cuyper heeft punten gescoord in het voorbije tweeluik. De 23-jarige linksback van Club Brugge paste zich probleemloos aan. Zowel tegen Montenegro als Luxemburg toonde hij dat Tedesco op hem kan rekenen. Weliswaar werd hij - en bij uitbreiding de hele verdediging - nauwelijks uitgedaagd tegen twee zwakke opponenten. Maar met zijn aanvallende impulsen bracht hij iets extra. Goeie actie en voorzet. Flair en vista", analyseert Het Laatste Nieuws.

De Cuyper moet starten op het EK ...

Meest recent

Genk heeft recordtransfer helemaal beet

Na een tegenvallend seizoen wil Genk straks beter doen, al kreeg het deze zomer wel een tik met het ...

4
4
TRANSFERUURTJE: 'Shortlist Duivels bekend, Club dicht bij megadeal'

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

37
37
Kruipt Ruben Van Gucht in de rol van Balthasar Boma?

Het opvallende liefdesleven van Ruben Van Gucht blijft vlot over de tongen gaan. De ...

14
14
'Zeno Debast plots in beeld bij Europese grootmacht'

Zeno Debast zat in de WK-selectie van gewezen bondscoach Rudi Garcia, maar centrale verdediger kwam ...

94
94
Hugo Cuypers meteen als held onthaald bij nieuwe club

Hugo Cuypers gaat een nieuwe uitdaging aan na zijn avontuur in de MLS. De aanvaller was de afgelopen ...

49
49
'Strijd om Onyedika is los: dit beslist Club voorlopig'

Club Brugge is deze week op stage vertrokken naar Frankrijk, waar het tegen Stade Rennes zijn ...

284
284
'Openda krijgt zin: transferakkoord in de maak'

Loïs Openda was één van de voornaamste afwezigen in de WK-selectie van de Rode ...

57
57
Club Brugge pakt uit met fraai nieuw uitshirt

Club Brugge heeft nog een dikke week voor zijn eerste officiële opdracht van het nieuwe ...

152
152
Sterkhouder bezorgt Union opsteker: "Ik wil blijven"

Union heeft zich deze zomer al fors versterkt, want het wou anticiperen op nog maar eens een ...

65
65
'Ingrijpende aankondiging over toekomst Doku op komst'

De verwachting was dat Jérémy Doku één van de sterren van het WK zou ...

154
154
Essevee weet gegeerde jeugdinternational te strikken

Zulte Waregem heeft deze zomer al goed geboerd op de transfermarkt. Het wist al 5,5 miljoen euro te ...

65
65
Thorup niet tevreden na pandoering: tijd voor actie

Racing Genk verloor kansloos met 4-0 van AZ. Dat moet toch beter en dat weer de nieuwe coach Jess ...

450
450
Bruno maakt keuze: dure vogel kind van de rekening

RSC Anderlecht geeft om 19u Hammarby partij. Het wordt interessant om te zien wie Vitor Bruno aan de ...

349
349
De Mil geeft transferplannen van AA Gent prijs

AA Gent moet Europees aan de bak, maar trainer Rik De Mil weet ook dat zijn team nog niet klaar is. ...

175
175
Aster Nzeyimana en Lize Feryn delen enorm heuglijk nieuws

Na een lange periode vol hoop, verdriet en opnieuw hoop is het geluk eindelijk compleet. Lize Feryn ...

38
38
'Anderlecht wil ervaren WK-ganger naar Lotto Park halen'

Anderlecht heeft nog nood aan heel wat versterking. Ook achteraan moet er nog een kwaliteitsinjectie ...

520
520
Club Brugge gaat voor straffe stunt: zelfs 12M volstaat niet

Club Brugge heeft een opvallende transfer in het vizier. Eerder lag er al 12 miljoen euro op tafel ...

969
969
‘Leegloop Union SG: miljoenenbod op David’

Union SG gaat deze mercato weer een resem spelers verliezen. Christian Burgess is al naar AA Gent, ...

96
96
Anderlecht deelt gigantisch goed nieuws mee

RSC Anderlecht is een gigantisch grote club in België, maar de laatste jaren draait het ...

633
633
JPL-club mikt hoog: "Grote club worden in België"

Union SG kwam de afgelopen jaren er als extra topclub bij, al moesten AA Gent en Royal Antwerp FC ...

403
403
Plots weelde voor Bruno: wie wint het pleit?

RSC Anderlecht neemt het om 19u op tegen Hammarby. De Brusselaars staan onder stevige druk, want ...

302
302
'Plan B voor Van Bommel: shortlist Rode Duivels lekt uit'

De officiële aankondiging ontbreekt nog, maar alle signalen wijzen erop dat Mark van Bommel ...

391
391
'Klopjacht op Karetsas: De Condé rolt spierballen'

KRC Genk staat niet alleen op het punt om zijn inkomend record te verpulveren, ook op uitgaand vlak ...

261
261
'Bruno schudt elftal door mekaar: frisse wind bij RSCA'

Donderdag staat Vitor Bruno voor zijn vuurdoop als coach van RSC Anderlecht. In de tweede voorronde ...

417
417
'Makelaar bevestigt: Club op zucht van knaltransfer'

Club Brugge vertrok woensdag op zomerstage naar Rennes. Voorlopig stapten er met Yann Sommer, ...

686
686

Meer sportnieuws