Rode Duivel blijft verbazen: "Alsof hij al 30 caps heeft"

door
Rode Duivel blijft verbazen:

De Rode Duivels hebben hun laatste oefenmatch voor het EK tegen Luxemburg gewonnen met 3-0. Tegen zo'n beperkte tegenstander kunnen weinig conclusies getrokken worden, maar enkele spelers maakten toch een goede beurt. Onder meer Maxim De Cuyper liet zich positief opmerken.

Bondscoach Domenico Tedesco besloot om De Cuyper in zijn EK-groep op te nemen als tweede optie voor de linksback-positie. Niet onterecht gezien zijn sterke seizoen bij Club Brugge. Toch was het een behoorlijke verrassing. Tot dusver was De Cuyper immers niet verder geraakt dan een plek in de voor-selecties, op zijn eerste cap was het wachten geblazen.

Maar woensdagavond was het dan toch zover. In de oefenmatch tegen Montenegro maakte De Cuyper zijn grote debuut als Rode Duivel. En de blauw-zwarte sterkhouder liet meteen een goede indruk achter. Zeker zijn eerste helft mocht gezien worden. Daarnaast wist de 23-jarige krullenbol ook tijdens de trainingssessies al zijn stempel te drukken.

LEES OOK: Albert verbaast opnieuw: "Laat De Bruyne thuis"

Prima invalbeurt

En zaterdag volgde dus de bevestiging. Nochtans was het aanvankelijk niet de bedoeling dat hij (veel) zou spelen tegen Luxemburg. Maar door de blessure van Thomas Meunier moest De Cuyper toch al vroeg invallen. En hij liet opnieuw een sterke indruk achter, zeker met zijn aanvallende inspanningen.

De commentaren in de kranten zijn dan ook lovend. "Toen hij vrijwel zonder opwarming inviel, was hij meteen gevaarlijk met een recuperatie en voorzet op Trossard en Lukaku. Hij speelt alsof hij al 30 caps heeft", stelt La Dernière Heure. "Leverde een paar goede voorzetten af. Trok zo de prima lijn van tegen Montenegro door", aldus Het Nieuwsblad. "Een nieuwe overtuigende prestatie op links, waar Tedesco hem nodig zal hebben", vult SudPresse aan.

Basisplaats in zicht

In ieder geval is De Cuyper goed op weg om een basisplaats te versieren op het EK. Zeker gezien de beperkte opties achterin. Door de blessures van Arthur Theate en Meunier zijn er amper alternatieven op de back-posities. "De Cuyper heeft punten gescoord in het voorbije tweeluik. De 23-jarige linksback van Club Brugge paste zich probleemloos aan. Zowel tegen Montenegro als Luxemburg toonde hij dat Tedesco op hem kan rekenen. Weliswaar werd hij - en bij uitbreiding de hele verdediging - nauwelijks uitgedaagd tegen twee zwakke opponenten. Maar met zijn aanvallende impulsen bracht hij iets extra. Goeie actie en voorzet. Flair en vista", analyseert Het Laatste Nieuws.

De Cuyper moet starten op het EK ...

Meest recent

'Hayen hakt knopen door: derbykoorts bij KRC Genk'

In de achtste finale van de Europa League neemt KRC Genk het straks op tegen SC Freiburg. De zenuwen ...

9
9
'Leko versus Rigaux: transferclash bij Club Brugge'

Club Brugge stevent af op een heuse leegloop, want tal van goudhaantjes lijken rijp voor een ...

77
77
'Grote kuis bij Antwerp: duo bij grof huisvuil gezet'

Na een teleurstellend seizoen belooft het straks alweer een drukke zomer te worden bij Antwerp, waar ...

85
85
'Dembélé maakt pikante transfer na geheime meeting'

Vorig seizoen wist Paris Saint-Germain eindelijk de Champions League binnen te halen. De Franse club ...

61
61
Antwerp verrast en shopt in amateurreeksen

Bij Antwerp moeten ze dezer dagen de broeksriem aanspannen, want op financieel vlak zijn de middelen ...

108
108
KV Kortrijk haalt gram en mag forfaitzege bijschrijven

SK Beveren pakte woensdagavond al de titel in de Challenger Pro League. Daarmee zijn de Waaslanders ...

126
126
'Club wrijft zich in handen met nieuwe Ordoñez-wending'

Het lijkt erop dat de kassa komende zomer bij Club Brugge weer stevig zal rinkelen. Het haalde dit ...

151
151
'Thiago blijft verbazen: titanenstrijd op komst'

Igor Thiago is uitgegroeid tot één van de sensaties van het seizoen in de Premier ...

165
165
Ceulemans spreekt grote hoop uit voor Club en Westerlo

Komend weekend staat op de voorlaatste speeldag van de reguliere competitie in de Jupiler Pro League ...

139
139
Gouden Croc: MIDMID maakt 8 kanshebbers bekend

De ontknoping van het seizoen komt stilaan weer in zicht en dat betekent dat het ook tijd wordt om ...

507
507
'Bliksemtransfer Lewandowski naar grote Europese club'

Op zijn 37ste begint Robert Lewandowski komende zomer nog aan een nieuw hoofdstuk in zijn ...

127
127
TRANSFERUURTJE: 'Dompers voor Anderlecht, Sunderland shopt weer in JPL'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

311
311
Pedro Neto doet Hazard-incident opnieuw oplaaien

Chelsea kreeg een pandoering van jewelste in de Champions League. De Londense club leek nochtans op ...

27
27
Courtois slaat keihard terug: “Giftig en gebrek aan respect!”

Thibaut Courtois kreeg enorm veel lof na de 3-0 zege van Real Madrid tegen Manchester City. De ...

90
90
Ruben Van Gucht trekt aandacht in Rome met één foto

Als een ware magneet voor aandacht blijft Ruben Van Gucht de voorbije weken overal opduiken. De ...

290
290
Guardiola verrast met uitspraken over Doku: Duivel briest

Manchester City kreeg tegen Real Madrid een pak slaag. Nog voor rust stond het 3-0 na een hattrick ...

173
173
'Cercle Brugge wili stunten en PL-clubs aftroeven'

Cercle Brugge zal de komende weken nog stevig moeten knokken voor het behoud. De Vereniging kan de ...

146
146
'Inter wil Stankovic koppelen aan Rode Duivel'

Inter lijkt momenteel onbedreigd op weg naar de titel in de Serie A, maar toch lijken er grote ...

100
100
Club krijgt overbodige pion terug: "Ik moet wel"

Het wordt ongetwijfeld een zeer drukke transferzomer bij Club Brugge. Dat zal wellicht de nodige ...

558
558
Albert verbaast opnieuw: "Laat De Bruyne thuis"

De Rode Duivels vertrekken binnen een tweetal weken op stage naar de Verenigde Staten, waar ze met ...

407
407
Courtois pakt uit met klassegebaar voor Spurs-keeper

Er was deze week spektakel te beleven in de Champions League-wedstrijden in Madrid, met telkens een ...

99
99
'Rits maakt cirkel rond met gedroomde terugkeer'

Sinds hij aangesteld werd als T1 ad interim, had Jérémy Taravel al de nodige ...

1070
1070
Peter Vandenbempt met TV-stunt: "Transfer van de eeuw"

Gaat er binnenkort een opvallende transfer door in het internationale voetbal? Niet van een speler ...

140
140
AA Gent slaat nieuwe weg in: “Bezig aan een mooi verhaal”

Bij AA Gent willen ze stilaan af van de dure transfers. De club moet financieel inbinden na zware ...

208
208
'Antwerp neemt zware beslissing over Praet'

Royal Antwerp FC kent een dramatisch seizoen. De Great Old is uitgegroeid tot een grijze ...

366
366

Meer sportnieuws