Rode Duivel blijft verbazen: "Alsof hij al 30 caps heeft"

620 stemmen
Rode Duivel blijft verbazen:

De Rode Duivels hebben hun laatste oefenmatch voor het EK tegen Luxemburg gewonnen met 3-0. Tegen zo'n beperkte tegenstander kunnen weinig conclusies getrokken worden, maar enkele spelers maakten toch een goede beurt. Onder meer Maxim De Cuyper liet zich positief opmerken.

Bondscoach Domenico Tedesco besloot om De Cuyper in zijn EK-groep op te nemen als tweede optie voor de linksback-positie. Niet onterecht gezien zijn sterke seizoen bij Club Brugge. Toch was het een behoorlijke verrassing. Tot dusver was De Cuyper immers niet verder geraakt dan een plek in de voor-selecties, op zijn eerste cap was het wachten geblazen.

Maar woensdagavond was het dan toch zover. In de oefenmatch tegen Montenegro maakte De Cuyper zijn grote debuut als Rode Duivel. En de blauw-zwarte sterkhouder liet meteen een goede indruk achter. Zeker zijn eerste helft mocht gezien worden. Daarnaast wist de 23-jarige krullenbol ook tijdens de trainingssessies al zijn stempel te drukken.

LEES OOK: Radja breekt lans voor Duivel: "Hij speelt wél voor zijn plek"

Prima invalbeurt

En zaterdag volgde dus de bevestiging. Nochtans was het aanvankelijk niet de bedoeling dat hij (veel) zou spelen tegen Luxemburg. Maar door de blessure van Thomas Meunier moest De Cuyper toch al vroeg invallen. En hij liet opnieuw een sterke indruk achter, zeker met zijn aanvallende inspanningen.

De commentaren in de kranten zijn dan ook lovend. "Toen hij vrijwel zonder opwarming inviel, was hij meteen gevaarlijk met een recuperatie en voorzet op Trossard en Lukaku. Hij speelt alsof hij al 30 caps heeft", stelt La Dernière Heure. "Leverde een paar goede voorzetten af. Trok zo de prima lijn van tegen Montenegro door", aldus Het Nieuwsblad. "Een nieuwe overtuigende prestatie op links, waar Tedesco hem nodig zal hebben", vult SudPresse aan.

Basisplaats in zicht

In ieder geval is De Cuyper goed op weg om een basisplaats te versieren op het EK. Zeker gezien de beperkte opties achterin. Door de blessures van Arthur Theate en Meunier zijn er amper alternatieven op de back-posities. "De Cuyper heeft punten gescoord in het voorbije tweeluik. De 23-jarige linksback van Club Brugge paste zich probleemloos aan. Zowel tegen Montenegro als Luxemburg toonde hij dat Tedesco op hem kan rekenen. Weliswaar werd hij - en bij uitbreiding de hele verdediging - nauwelijks uitgedaagd tegen twee zwakke opponenten. Maar met zijn aanvallende impulsen bracht hij iets extra. Goeie actie en voorzet. Flair en vista", analyseert Het Laatste Nieuws.

De Cuyper moet starten op het EK ...

Meest recent

TRANSFERUURTJE: 'Club nadert topdoelman, blijft De Cat toch?'

De zomerse transfercarrousel komt stilaan op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn al ...

43
43
Charlie Hebdo zet WK op stelten met cartoon Deschamps

De Franse nationale ploeg zal de laatste groepsmatch tegen Noorwegen afwerken zonder bondscoach ...

15
15
Amadou Onana gaat op WK vol voor opvallende nieuwe carrière

Amadou Onana is een veelbesproken figuur zowel op als naast het veld. De middenvelder houdt zich ...

19
19
‘Vitor Bruno toont meteen harde hand bij Anderlecht’

RSC Anderlecht heeft met Vitor Bruno een nieuwe hoofdtrainer aangesteld. De Portugees is de ...

227
227
'Club helemaal overtuigd en all-in voor knaltransfer'

Club Brugge wacht voorlopig nog altijd op zijn eerste zomeraanwinst, want door het WK lijkt hun ...

344
344
AA Gent jubelt: toptalent zet handtekening

AA Gent is woensdag ook begonnen aan zijn voorbereiding op het nieuwe seizoen. De Buffalo's hebben ...

44
44
Hugo Broos met verstomming geslagen na sociale media-storm

Na de eerste WK-wedstrijd kreeg hij de wind van voren. Op sociale media werd zijn aanpak afgekraakt ...

106
106
Charleroi haalt derde zomeraanwinst binnen

De zomermercato komt voor alsmaar meer Belgische clubs helemaal op gang. Nu de voorbereiding bij de ...

10
10
Verschueren doet boekje open over trainerskeuze Anderlecht

Anderlecht stelde deze week eindelijk zijn nieuwe trainer voor. De keuze viel daarbij op een zeer ...

213
213
Ex-trainer rekent af met Courtois en beoordeelt Penders

Op zijn 34ste is Thibaut Courtois mogelijk bezig aan zijn laatste weken als Rode Duivel, want de ...

131
131
FIFA legt zware schorsing op na horrortackle die been brak

Het WK kende tot dusver al de nodige hoogtepunten, maar ook enkele dieptepunten. Soms vielen die ook ...

80
80
'Feyenoord shopt in Jupiler Pro League: mondeling akkoord'

KVC Westerlo gaat de nodige sterkhouders verkopen deze mercato, maar er zal ook nog kwaliteit ...

138
138
Kompany gecharmeerd: "Bayern haalt hem nu niet weg bij RSCA"

Bayern München gaat weldra Ismail Saibari voorstellen als nieuwe speler. Hij is niet de enige ...

287
287
Albert scherp voor twee Duivels: "Zijn over hun top"

België moet flink aan de bak tegen Nieuw-Zeeland. De volgende ronde moét gehaald worden, ...

224
224
Broos schrijft geschiedenis: "Een van mooiste momenten ooit"

Hugo Broos is voor eeuwig en altijd een held in Zuid-Afrika. Hij loodste hen naar de volgende ronde ...

106
106
Rel rond De Bruyne loert alweer om de hoek bij Rode Duivels

Kevin De Bruyne leek bij de Rode Duivels weer plezier gevonden te hebben. Maar na twee WK-matchen ...

396
396
Verschueren met straffe update over De Cat én transfers

Michael Verschueren, voorzitter van RSC Anderlecht, vertoeft momenteel op het WK. Hij zat daar samen ...

718
718
Defour pakt uit met gewaagde Rode Duivels-voorspelling

De Rode Duivels spelen zaterdagochtend een cruciaal duel tegen Nieuw-Zeeland. Winnen en de volgende ...

128
128
Anderlecht heeft WK-revelatie: "35 miljoen euro!"

RSC Anderlecht heeft een aantal spelers rondlopen op het WK en de Brusselaars volgen uiteraard hun ...

317
317
Hugo Broos zorgt voor dé WK-stunt, Neymar in tranen

Hugo Broos heeft voor dé stunt tot dusver gezorgd op het WK. Zuid-Afrika won verrassend ...

164
164
'Westerlo houdt been stijf: vraagprijs van 5 miljoen euro'

Het zijn bijzonder drukke dagen bij KVC Westerlo. De spelers zijn er grof wild en heel wat clubs ...

86
86
Samen in ploeg met De Bruyne? Vanaken speelt open kaart

Heel wat kenners en analisten zijn van mening dat Hans Vanaken meer speelminuten moet krijgen bij de ...

85
85
'City pakt uit met duurste Premier League-transfer óóit'

Manchester City zal volgend seizoen voor het eerst in 10 jaar tijd succes moeten zien te boeken ...

245
245
Sels of Sommer? 'Club Brugge nadert nieuwe topdoelman'

Club Brugge nam na het voorbije seizoen afscheid van Simon Mignolet. Om de prijzenpakker te ...

772
772
Goal Promise David te laat: Zwitserland pakt groepswinst

Op WK 2026 is de eerste poule volledig gespeeld. Zo wist Zwitserland beslag te leggen op groepswinst ...

62
62

Meer sportnieuws