Rode Duivel blijft verbazen: "Alsof hij al 30 caps heeft"

620 stemmen
Rode Duivel blijft verbazen:

De Rode Duivels hebben hun laatste oefenmatch voor het EK tegen Luxemburg gewonnen met 3-0. Tegen zo'n beperkte tegenstander kunnen weinig conclusies getrokken worden, maar enkele spelers maakten toch een goede beurt. Onder meer Maxim De Cuyper liet zich positief opmerken.

Bondscoach Domenico Tedesco besloot om De Cuyper in zijn EK-groep op te nemen als tweede optie voor de linksback-positie. Niet onterecht gezien zijn sterke seizoen bij Club Brugge. Toch was het een behoorlijke verrassing. Tot dusver was De Cuyper immers niet verder geraakt dan een plek in de voor-selecties, op zijn eerste cap was het wachten geblazen.

Maar woensdagavond was het dan toch zover. In de oefenmatch tegen Montenegro maakte De Cuyper zijn grote debuut als Rode Duivel. En de blauw-zwarte sterkhouder liet meteen een goede indruk achter. Zeker zijn eerste helft mocht gezien worden. Daarnaast wist de 23-jarige krullenbol ook tijdens de trainingssessies al zijn stempel te drukken.

LEES OOK: Basisploeg Duivels: hakt Garcia verrassende knopen door?

Prima invalbeurt

En zaterdag volgde dus de bevestiging. Nochtans was het aanvankelijk niet de bedoeling dat hij (veel) zou spelen tegen Luxemburg. Maar door de blessure van Thomas Meunier moest De Cuyper toch al vroeg invallen. En hij liet opnieuw een sterke indruk achter, zeker met zijn aanvallende inspanningen.

De commentaren in de kranten zijn dan ook lovend. "Toen hij vrijwel zonder opwarming inviel, was hij meteen gevaarlijk met een recuperatie en voorzet op Trossard en Lukaku. Hij speelt alsof hij al 30 caps heeft", stelt La Dernière Heure. "Leverde een paar goede voorzetten af. Trok zo de prima lijn van tegen Montenegro door", aldus Het Nieuwsblad. "Een nieuwe overtuigende prestatie op links, waar Tedesco hem nodig zal hebben", vult SudPresse aan.

Basisplaats in zicht

In ieder geval is De Cuyper goed op weg om een basisplaats te versieren op het EK. Zeker gezien de beperkte opties achterin. Door de blessures van Arthur Theate en Meunier zijn er amper alternatieven op de back-posities. "De Cuyper heeft punten gescoord in het voorbije tweeluik. De 23-jarige linksback van Club Brugge paste zich probleemloos aan. Zowel tegen Montenegro als Luxemburg toonde hij dat Tedesco op hem kan rekenen. Weliswaar werd hij - en bij uitbreiding de hele verdediging - nauwelijks uitgedaagd tegen twee zwakke opponenten. Maar met zijn aanvallende impulsen bracht hij iets extra. Goeie actie en voorzet. Flair en vista", analyseert Het Laatste Nieuws.

De Cuyper moet starten op het EK ...

Meest recent

Garcia aangeschoten wild: analisten kei-hard voor bondscoach

Met 2 op 6 in op papier één van de makkelijkste poules, zijn de Rode Duivels niet ...

1
1
Egypte vergroot Duivelse kater, Kaapverdië blijft stunten

Op het WK 2026 is groepswinst verder weg dan ooit voor de Rode Duivels. Na hun eigen slipper tegen ...

30
30
Nog geen paniek bij Garcia: "Dat is nu het belangrijkste"

De verwachtingen waren hoog bij de Rode Duivels voor het WK, want de voorbereiding was overtuigend ...

121
121
Buitenlandse media verschroeiend voor 'tandeloos' België

Ook tegen Iran wou het weer niet lukken voor de Rode Duivels. Net als tegen Egypte bleven ze weer ...

266
266
Punten van VN: zondebok krijgt woede van ploegmaats op de hals

De Rode Duivels hebben ook in hun tweede wedstrijd op het WK 2026 geen goede beurt gemaakt. In Los ...

1031
1031
Lukaku legt de vinger op de wonde bij Rode Duivels

De Rode Duivels hebben zondagavond ook hun tweede wedstrijd op het WK niet kunnen winnen. Na het ...

109
109
Wat een ontgoocheling: Duivels raken ook niet voorbij Iran

Het WK van de Rode Duivels dreigt een grote ontgoocheling te worden. De verwachting was dat ze ...

158
158
'STVV grijpt naast nieuwe Yamamoto'

STVV blikt terug op een geweldig seizoen, maar betaalt daar deze zomer ook de prijs voor. ...

79
79
Duivels lichtpunt: "Wie dat jaar geleden voorspeld had..."

Na het gelijkspel in de openingsmatch tegen Egypte moeten de Rode Duivels eigenlijk winnen tegen ...

75
75
Opvallende gast tijdens België-Iran: voor KDB en Lukaku?

De Rode Duivels proberen momenteel om af te rekenen met Iran. Makkelijk blijkt dat niet, want ...

39
39
Lukaku zorgt meteen voor discussie: rood of penalty?

De Rode Duivels hebben een bewogen eerste kwart van de wedstrijd beleefd tegen Iran. Twee keer ...

172
172
'Stevige hint over toekomst Benitez bij Antwerp'

Antwerp staat voor een zeer belangrijke zomer, waarin heel wat knopen doorgehakt moeten worden. Er ...

208
208
Nederland plots in de ban van ‘hun Romelu Lukaku’

In Nederland spreken ze weer van de wereldtitel, al zien we dat niet gebeuren. Oranje gaf ...

25
25
Degryse en Alderweireld zien twee vreemde keuzes bij Garcia

Rudi Garcia voert vier wissels door bij de Rode Duivels. Marc Degryse en Toby Alderweireld stellen ...

159
159
Spanje recht de rug met zeer riante overwinning

Spanje speelde om 18u een zeer belangrijk duel op het WK. Na de blamage tegen Kaapverdië (0-0) ...

27
27
Opstelling Duivels: fans hebben het allemaal over één man

De Rode Duivels spelen vanavond tegen Iran. Bondscoach Rudi Garcia voerde vier wissels door. Hans ...

298
298
Garcia verrast compleet met basisplaats Lukaku

De Rode Duivels spelen om 21u tegen Iran. De Belgen hebben geen enkele andere optie dan te winnen, ...

247
247
'Anderlecht haakt af na horen perperdure vraagprijs'

Er ligt bij Anderlecht heel wat transferhuiswerk op de plank. De club wil onder meer twee wingers ...

390
390
'Mourinho gaat los in Madrid: nieuwe transferknaller Real'

Real Madrid toonde zich al bijzonder actief op de zomercato. De Koninklijke haalde inmiddels drie ...

206
206
'Transfersoap Olise: Bayern grijpt daadkrachtig in'

Michael Olise heeft zich in het voorbije seizoen opgeworpen tot één van de betere ...

118
118
'Duel met Egypte maakt groot slachtoffer in basiself Duivels'

Het aftellen tot de tweede WK-wedstrijd van de Rode Duivels is begonnen. Maar wie zal bondscoach ...

160
160
Trainerstwist Anderlecht? Contract per direct beëindigd

Hoewel de trainingen maandag alweer hervatten, heeft RSC Anderlecht nog steeds geen nieuwe ...

871
871
'Miljoenen voor Tzolis: Club spreekt met grootmacht'

Club Brugge gaat ook deze zomermercato ongetwijfeld weer een pak miljoenen opstrijken met de verkoop ...

525
525
Verbazende vervanger voor Doku? "Absoluut een goede optie"

Daags voor de belangrijke WK-wedstrijd tegen Iran, lekte slecht nieuws naar buiten uit het Belgische ...

367
367
Spanje onder grote druk: De la Fuente grijpt fors in

Spanje staat zondagavond onder grote druk op het wereldkampioenschap. Tegen Saudi-Arabië ...

39
39

Meer sportnieuws