Rode Duivel blijft verbazen: "Alsof hij al 30 caps heeft"

door
Rode Duivel blijft verbazen:

De Rode Duivels hebben hun laatste oefenmatch voor het EK tegen Luxemburg gewonnen met 3-0. Tegen zo'n beperkte tegenstander kunnen weinig conclusies getrokken worden, maar enkele spelers maakten toch een goede beurt. Onder meer Maxim De Cuyper liet zich positief opmerken.

Bondscoach Domenico Tedesco besloot om De Cuyper in zijn EK-groep op te nemen als tweede optie voor de linksback-positie. Niet onterecht gezien zijn sterke seizoen bij Club Brugge. Toch was het een behoorlijke verrassing. Tot dusver was De Cuyper immers niet verder geraakt dan een plek in de voor-selecties, op zijn eerste cap was het wachten geblazen.

Maar woensdagavond was het dan toch zover. In de oefenmatch tegen Montenegro maakte De Cuyper zijn grote debuut als Rode Duivel. En de blauw-zwarte sterkhouder liet meteen een goede indruk achter. Zeker zijn eerste helft mocht gezien worden. Daarnaast wist de 23-jarige krullenbol ook tijdens de trainingssessies al zijn stempel te drukken.

LEES OOK: The NEST van Club: sportief en financieel énorme meerwaarde

Prima invalbeurt

En zaterdag volgde dus de bevestiging. Nochtans was het aanvankelijk niet de bedoeling dat hij (veel) zou spelen tegen Luxemburg. Maar door de blessure van Thomas Meunier moest De Cuyper toch al vroeg invallen. En hij liet opnieuw een sterke indruk achter, zeker met zijn aanvallende inspanningen.

De commentaren in de kranten zijn dan ook lovend. "Toen hij vrijwel zonder opwarming inviel, was hij meteen gevaarlijk met een recuperatie en voorzet op Trossard en Lukaku. Hij speelt alsof hij al 30 caps heeft", stelt La Dernière Heure. "Leverde een paar goede voorzetten af. Trok zo de prima lijn van tegen Montenegro door", aldus Het Nieuwsblad. "Een nieuwe overtuigende prestatie op links, waar Tedesco hem nodig zal hebben", vult SudPresse aan.

Basisplaats in zicht

In ieder geval is De Cuyper goed op weg om een basisplaats te versieren op het EK. Zeker gezien de beperkte opties achterin. Door de blessures van Arthur Theate en Meunier zijn er amper alternatieven op de back-posities. "De Cuyper heeft punten gescoord in het voorbije tweeluik. De 23-jarige linksback van Club Brugge paste zich probleemloos aan. Zowel tegen Montenegro als Luxemburg toonde hij dat Tedesco op hem kan rekenen. Weliswaar werd hij - en bij uitbreiding de hele verdediging - nauwelijks uitgedaagd tegen twee zwakke opponenten. Maar met zijn aanvallende impulsen bracht hij iets extra. Goeie actie en voorzet. Flair en vista", analyseert Het Laatste Nieuws.

De Cuyper moet starten op het EK ...

Meest recent

'Antwerp all-in: Gheysens geeft Overmars groen licht'

Antwerp vreest om Gyrano Kerk, Vincent Janssen en Zeno Van den Bosch gratis te verliezen, maar zij ...

185
185
'Kink in de kabel: recorddeal Club Brugge valt in duigen'

Afgelopen zomer rinkelde de kassa als nooit tevoren bij Club Brugge, waar een aantal goudhaantjes ...

247
247
'Antwerp verrast en houdt speler wél aan boord'

Edit article ...

114
114
'STVV haalt opgelucht adem: smaakmaker niet weg'

STVV is zonder twijfel dé sensatie van de eerste helft van het seizoen in de Jupiler Pro ...

108
108
'Anderlecht onderhandelt: transfer Fredberg vertrekt'

Bij RSC Anderlecht willen ze heel wat spelers van de hand gaan doen deze mercato. Mogelijk gaat een ...

287
287
Zulte Waregem krijgt twee enorme dompers te verwerken

Zulte Waregem kent een goed seizoen in de Jupiler Pro League. Essevee verloor zijn laatste match van ...

70
70
'Na AA Gent volgende JPL-topclub in de markt voor Yow'

Griffin Yow is bezig aan zijn laatste weken/maanden in België. De Amerikaanse aanvallende ...

145
145
Anderlecht wil twee keer toeslaan in één pittig dossier

De tijd begint stilaan te dringen bij Anderlecht. Vanaf heden kunnen een aantal spelers zoals Yari ...

495
495
Cercle Brugge baalt: dan toch geen miljoenendeal?

Cercle Brugge is een vereniging die alle jaren voor meerdere miljoenen euro’s moet verkopen. ...

154
154
‘Anderlecht ruikt stunttransfer: ex-JPL-ster met megaloon'

Alsof er één ding is waar Anderlecht géén zin in heeft, dan is het nog ...

304
304
KRC Genk verrast compleet met terugkeer oude bekende

Verrassend nieuws uit Genk. Daar gaan de Limburgers twee wissels doorvoeren bij de A-ploeg en bij ...

521
521
Transfer Benteke: deze negen opties werden niets

Christian Benteke tekende bij Al-Wahda. Daar zal hij de laatste jaren van zijn loopbaan doorbrengen ...

192
192
Romano kondigt volgende 'stunttransfer' Union SG aan

Union SG gaat eerstdaags een volgende speler voorstellen. Volgens transfergoeroe Fabrizio Romano ...

106
106
Felle kritiek van Dedecker zet vrouwenvoetbal in brand

Traditiegetrouw blikt Het Nieuwsblad aan het einde van het jaar terug met een uitgebreid interview ...

177
177
'Alarmerende geluiden omtrent Victor Boniface'

Victor Boniface was een sensatie in de Jupiler Pro League. De aanvaller deed het zeer goed en ...

160
160
'AA Gent vergroot opties: verrassende aanwinst in zicht'

AA Gent is op zoek naar versterking, maar ze moeten ook spelers van de hand gaan doen. Er duikt een ...

428
428
'Westerlo schakelt door: sensatie trekt naar de Kempen'

KVC Westerlo schakelt een versnelling hoger op de transfermarkt. Ze halen weldra een speler weg bij ...

74
74
'Pech voor Anderlecht: Renard vist achter het net'

RSC Anderlecht gaat een drukke wintermercato tegemoet, zowel op uitgaand als inkomend vlak. ...

198
198
'Overmars draait overuren: Antwerp op zucht van topdeals'

Antwerp stevent af op een leegloop van jewelste, want op de Bosuil lopen volgende zomer een resem ...

777
777
'Club Brugge loopt blauwtje: knaltransfer van de baan?'

Mits een exit van Joel Ordonez lijkt vers bloed achterin evenmin een overbodige luxe voor Club ...

683
683
'Done deal: Westerlo bezorgt Anderlecht fikse kater'

Met de doorbraak van Nathan De Cat doet Neerpede zijn reputatie als kweekvijver van talent weer alle ...

372
372
'Grote kuis bij Antwerp: Overmars hakt knopen door'

Antwerp gaat tijdens de wintermercato op zoek naar vers bloed, maar Marc Overmars moet zich ook ...

621
621
Vanhaezebrouck steekt lofzang af over unieke wereldtopper

Na een rijkgevulde trainerscarrière heeft Hein Vanhaezebrouck zijn plek gevonden aan de ...

197
197
‘Stem Guardiola zindert: Anderlecht-samenwerking lonkt’

Pep Guardiola is nu al een legende bij Manchester City. De Spaanse oefenmeester zette de club ...

435
435
‘Update monsterdeal Ordonez: Club kruist vingers’

Joel Ordonez stond afgelopen zomer al dicht bij een knaltransfer naar Olympique Marseille, maar ...

658
658

Meer sportnieuws