KBVB bevestigt mokerslag: Rode Duivel niet mee naar Duitsland

door
KBVB bevestigt mokerslag: Rode Duivel niet mee naar Duitsland

De Rode Duivels hebben hun uitzwaaiwedstrijd tegen Luxemburg met ruime 3-0-cijfers gewonnen, maar betaalden daar wel een prijs voor. Zo bevestigt de KBVB dat Thomas Meunier volgende week niet mee zal reizen naar Duitsland wegens een blessure. Zijn EK lijkt er dus op voorhand al op te zitten.

In de laatste oefenwedstrijden was het vooral zaak om geen extra blessuregevallen op te lopen. Zeker in de achterhoede. Met Jan Vertonghen en Arthur Theate neemt bondscoach Domenico Tedesco immers al twee verdedigers mee die nog steeds revalideren.

Maar tegen Luxemburg liep het na een kwartiertje spelen al fout. Zo ging Meunier plots zitten nadat hij een blessure had opgelopen. Meteen werd duidelijk dat hij niet meer verder kon, waarna Maxim De Cuyper de rechtsback kwam vervangen.

LEES OOK: UEL/UECL: Tielemans en Meunier goud waard, pijnlijke avond Feyenoord

Onderzoeken in België

Vlak na de match waren de eerste geluiden over zijn blessure al zorgwekkend. "Wij zijn ook droevig, omdat Thomas echt wel iets gevoeld heeft. Zondag weten we meer, maar het ziet er niet zo goed uit", reageerde Tedesco voor de televisiecamera's.

En dat slechte nieuws werd daags nadien ook bevestigd. Zo laat de KBVB weten dat Meunier komende woensdag niet met de rest van de selectie meereist naar het basiskamp in Duitsland. Hij zal in de komende dagen verdere onderzoeken ondergaan om de duur van zijn afwezigheid vast te leggen.

Geen directe vervanger?

Die verdere onderzoeken lijken erop te wijzen dat Tedesco en co er op hopen dat Meunier in de loop van het EK alsnog zijn rentree kan maken. Dat zou dus de vermoedens bevestigen dat de bondscoach geen directe vervanger zal oproepen. Dat is toch een aanzienlijk risico. Zeker gezien de situaties rond Vertonghen en Theate, wordt de spoeling achterin zo wel erg dun.

Tedesco moet een directe vervanger oproepen ...

Meest recent

Vannieuwkerke sneert: "Hopelijk horen we hem niet meer”

Karl Vannieuwkerke staat al een eeuwigheid bekend als één van de meest betrouwbare en ...

7
7
Hasi vloekt: Anderlecht moet sterkhouder lang missen

Na een fraaie 12 op12 in de competitie, met daarin zeges tegen aartsrivalen Club Brugge en Union, ...

15
15
NOS dropt onverwachte bom boven Nederlands voetbal

De Nederlandse voetbalwereld kreeg de afgelopen dagen een schokgolf te verwerken. De NOS kondigde ...

36
36
AC Milan aast op smaakmaker Club Brugge: "Of dit klopt?"

Spelers van Club Brugge worden elke mercato aan tal van clubs gelinkt. AC Milan is een ploeg die de ...

140
140
STVV ruikt bloed: is Antwerp volgende slachtoffer?

STVV neemt het in de Croky Cup op tegen Royal Antwerp FC. Voor de Great Old is er héél ...

94
94
Kompany naar Man City? Coach reageert héél duidelijk

Vincent Kompany doet het fantastisch bij Bayern München. Hij is er veruit de beste trainer in ...

108
108
Hubert lovend: "Hij heeft een uitzonderlijk potentieel"

Bij Union SG zit er minder genie in de ploeg dan de vorige jaren. Voetballend is het vaak toch ...

41
41
Anderlecht geeft Manchester United voetballes

RSC Anderlecht neemt voor het tweede jaar op rij deel aan de Premier League International Cup. ...

185
185
Vandenbroeck op zijn hoede: "Het favoriete spelletje van Union"

Union SG en Zulte Waregem nemen het vanavond op tegen elkaar. Bij Essevee ligt geen enkele druk. ...

36
36
Pijnlijke afgang Standard: "Dit is onacceptabel"

In zijn rijke geschiedenis wist Standard al acht keer de beker van België te winnen. Nummer ...

91
91
Grove transferblunder Club Brugge? "Veel geld voor ..."

Club Brugge heeft een moeilijke maand achter de rug en kon slechts één van zijn vijf ...

467
467
Voeten terug op de grond: Anderlecht géén titelkandidaat?

Na de sterke reeks van 12 op 12, heerst opnieuw heel wat optimisme rond RSC Anderlecht. Volgens ...

203
203
'Knaltransfer Barça: Flick wil spectaculaire reünie'

Titelverdediger FC Barcelona maakte dinsdagavond een statement in La Liga door met 3-1 te winnen in ...

99
99
KBVB op ontploffen: heeft Mannaert de grens overschreden?

Bij de KBVB lopen mensen rond die zich steeds minder goed voelen op het werk. Niet door een verloren ...

257
257
Vete Garcia - De Bilde: nieuwe details komen bovendrijven

Aanstaande vrijdag wordt in Washington de loting voor het WK 2026 afgewerkt. Het wordt uitkijken of ...

386
386
Club, Union of ... Anderlecht? De Wilde geeft titelfavoriet

Met 34 landstitels op het palmares, blijft RSC Anderlecht de onbetwiste recordkampioen in ...

272
272
JPL tóch terug op Telenet? Essentiële elementen duiken op

De 1/8ste finales van de Croky Cup zijn deze week op de app van DAZN te zien, voorlopig blijft het ...

575
575
Hayen grijpt in: onuitgegeven basiself bij Club Brugge

Na enkele tegenvallende resultaten wil Club Brugge zich woensdagavond herpakken met een overtuigende ...

458
458
Grote frustratie bij Standard: Euvrard en Ayensa halen uit

Standard zal iets van zijn seizoen moeten maken in de competitie, want hun avontuur in het ...

162
162
Barça trekt kraker naar zich toe, pech voor Openda

In LaLiga stond er dinsdagavond een absolute kraker op het programma tussen FC Barcelona en Atletico ...

38
38
Doku helpt City aan zege na knotsgekke partij met 9 goals

Manchester City heeft dinsdag de fans verwend. Het zette zich wat steviger op de tweede plaats in de ...

96
96
Pijnlijke bekerexit Standard, geen nieuwe stunt Beerschot

De eerste wedstrijden in de achtste finales van de Croky Cup hebben dinsdagavond één ...

203
203
Nu ook officieel: Duivels maken WK-voorbereiding bekend

De Rode Duivels wisten in november hun ticket voor het WK definitief over de streep te trekken. ...

92
92
Vertonghen verbaast met terugkeer in de voetbalwereld

Vorige lente zette Jan Vertonghen een punt achter zijn indrukwekkende spelerscarrière. ...

91
91
'Transferduel der titanen voor Fofana barst los'

Dezer dagen zien we Malick Fofana niet flitsen, want de jonge Rode Duivel ligt sinds eind oktober in ...

101
101

Meer sportnieuws