KBVB bevestigt mokerslag: Rode Duivel niet mee naar Duitsland

door
KBVB bevestigt mokerslag: Rode Duivel niet mee naar Duitsland

De Rode Duivels hebben hun uitzwaaiwedstrijd tegen Luxemburg met ruime 3-0-cijfers gewonnen, maar betaalden daar wel een prijs voor. Zo bevestigt de KBVB dat Thomas Meunier volgende week niet mee zal reizen naar Duitsland wegens een blessure. Zijn EK lijkt er dus op voorhand al op te zitten.

In de laatste oefenwedstrijden was het vooral zaak om geen extra blessuregevallen op te lopen. Zeker in de achterhoede. Met Jan Vertonghen en Arthur Theate neemt bondscoach Domenico Tedesco immers al twee verdedigers mee die nog steeds revalideren.

Maar tegen Luxemburg liep het na een kwartiertje spelen al fout. Zo ging Meunier plots zitten nadat hij een blessure had opgelopen. Meteen werd duidelijk dat hij niet meer verder kon, waarna Maxim De Cuyper de rechtsback kwam vervangen.

LEES OOK: Nations League: mogelijke tegenstanders Rode Duivels bekend

Onderzoeken in België

Vlak na de match waren de eerste geluiden over zijn blessure al zorgwekkend. "Wij zijn ook droevig, omdat Thomas echt wel iets gevoeld heeft. Zondag weten we meer, maar het ziet er niet zo goed uit", reageerde Tedesco voor de televisiecamera's.

En dat slechte nieuws werd daags nadien ook bevestigd. Zo laat de KBVB weten dat Meunier komende woensdag niet met de rest van de selectie meereist naar het basiskamp in Duitsland. Hij zal in de komende dagen verdere onderzoeken ondergaan om de duur van zijn afwezigheid vast te leggen.

Geen directe vervanger?

Die verdere onderzoeken lijken erop te wijzen dat Tedesco en co er op hopen dat Meunier in de loop van het EK alsnog zijn rentree kan maken. Dat zou dus de vermoedens bevestigen dat de bondscoach geen directe vervanger zal oproepen. Dat is toch een aanzienlijk risico. Zeker gezien de situaties rond Vertonghen en Theate, wordt de spoeling achterin zo wel erg dun.

Tedesco moet een directe vervanger oproepen ...

Meest recent

Coach Hoffenheim komt met prachtig Kompany-verhaal

Wat zal Marc Coucke 's nachts nog vaak wakker worden en zich voor het hoofd slaan dat hij Wouter ...

46
46
Edward Still heeft 'droomtransfer' helemaal beet

Edward Still was zondag nog trainer van RSC Anderlecht op het veld van KRC Genk, vandaag tekende hij ...

65
65
Club Brugge vindt nieuw elan: "Pakte goed uit"

Club Brugge won bijzonder makkelijk met 3-0 van Standard. Uiteraard waren ze bijzonder tevreden bij ...

93
93
Rapport Renard: hallucinante balans bij Anderlecht

RSC Anderlecht zette Olivier Renard zoals verwacht op straat. Het transferrapport van Renard kleurt ...

146
146
Strijd top zes barst los: RSCA juicht, Genk baalt toch

Club Brugge, Union SG en STVV gaan zeker de top zes halen. Daaronder strijden héél wat ...

395
395
Vannieuwkerke kruipt uit moeras: emoties laaien hoog op

Wie Karl Vannieuwkerke de voorbije jaren alleen maar kende als het vaste, vertrouwde gezicht van de ...

19
19
Anderlecht met 5 op 24: enkel deze remedie kan hen redden

RSC Anderlecht verloor kansloos met 2-0 van KRC Genk. De Brusselaars boekten een 5 op 24. Hoe kan ...

136
136
Karetsas doet boekje open over Hayen én Fink

KRC Genk won verdiend met 2-0 van RSC Anderlecht. De Limburgers kunnen zo de top zes weer ruiken. ...

189
189
Anderlecht zoekt sportief directeur: zes mogelijke kandidaten

RSC Anderlecht ontsloeg zoals verwacht Olivier Renard. De Brusselaars lieten weten dat de zoektocht ...

1196
1196
Club Brugge haalt slag thuis met contract tot 2029

Club Brugge werkt verder aan de toekomst. De Bruggelingen hebben vandaag een van hun jonge talenten ...

186
186
Bornauw spreekt: update over nieuwe coach én TD

RSC Anderlecht moet op zoek naar een nieuwe hoofdtrainer en sportief directeur. CEO Kenneth Bornauw ...

318
318
'Anderlecht zoekt coach: 2 topkandidaten, één alternatief'

Het is een chaotische maandag geweest bij Anderlecht met het plotse vertrek van Edward Still en ...

485
485
Nations League: mogelijke tegenstanders Rode Duivels bekend

De komende maanden zal alles bij de Rode Duivels in het teken staan van het WK van volgende zomer. ...

141
141
'Anderlecht neemt beslissing in zoektocht naar coach'

Quo vadis, Anderlecht? Het is dé vraag van de komende dagen, welke richting Paars-Wit uitgaat ...

279
279
Vergissing Anderlecht? "Het zal nu niet beter gaan"

Het was maandag nog maar eens bijltjesdag bij Anderlecht. Hoofdcoach ad interim Edward Still gaf er ...

345
345
'Voormalig toptalent Man Utd naar Belgische (sub)top'

De wintermercato is nog maar net gesloten, maar vele clubs zullen toch nog de nodige ...

70
70
'Anderlecht zet zeer verrassende Belgische coach op lijst'

Bij Anderlecht vond in de laatste week een ongeziene leegloop plaats. Na het ontslag van Besnik Hasi ...

591
591
Razend spannend om PO1: Vandenbempt geeft 3 favorieten

De 24ste speeldag in de Jupiler Pro League heeft opnieuw voor de nodige verschuivingen in het ...

486
486
'Club Brugge greep naast Italiaanse sensatie'

Club Brugge blikt terug op een uiteindelijk vrij rustige wintermercato. Zaid Romero en Kaye Furo ...

205
205
Crisis bij Anderlecht: Proto en Albert wijzen de vinger

Anderlecht is zondag en maandag in een ongeziene crisis beland. Eerst leed het in Genk een zoveelste ...

501
501
TRANSFERUURTJE: 'Nieuwe topkandidaat én leegloop bij Anderlecht'

De winterse transfercarrousel is afgerond. Ploegen in binnen- en buitenland hebben op Transfer ...

492
492
Ruben Van Gucht breekt bij pijnlijk verhaal met Vlasic

Drukke TV-tijden voor Ruben Van Gucht! De man was de laatste weken te bewonderen op zowat elke ...

94
94
Boost bij Club Brugge:”Goednieuwsshow in Jan Breydel”

Club Brugge had geen moeite met Standard Luik afgelopen speeldag in de Jupiler Pro League. ...

418
418
‘Deserteur’ bij Anderlecht: “Smalletjes en niet netjes”

Het is een totale leegloop bij RSC Anderlecht. Na het ontslag van Besnik Hasi verlieten ook Lucas ...

639
639
Antwerp in bizarre situatie: “Hoe gek het ook klinkt”

Royal Antwerp FC ging van de hemel naar de hel. In de beker won The Great Old met 0-1 op het veld ...

248
248

Meer sportnieuws