KBVB bevestigt mokerslag: Rode Duivel niet mee naar Duitsland

door
KBVB bevestigt mokerslag: Rode Duivel niet mee naar Duitsland

De Rode Duivels hebben hun uitzwaaiwedstrijd tegen Luxemburg met ruime 3-0-cijfers gewonnen, maar betaalden daar wel een prijs voor. Zo bevestigt de KBVB dat Thomas Meunier volgende week niet mee zal reizen naar Duitsland wegens een blessure. Zijn EK lijkt er dus op voorhand al op te zitten.

In de laatste oefenwedstrijden was het vooral zaak om geen extra blessuregevallen op te lopen. Zeker in de achterhoede. Met Jan Vertonghen en Arthur Theate neemt bondscoach Domenico Tedesco immers al twee verdedigers mee die nog steeds revalideren.

Maar tegen Luxemburg liep het na een kwartiertje spelen al fout. Zo ging Meunier plots zitten nadat hij een blessure had opgelopen. Meteen werd duidelijk dat hij niet meer verder kon, waarna Maxim De Cuyper de rechtsback kwam vervangen.

LEES OOK: Thomas Meunier haalt zeer belangrijke slag bij de FIFA

Onderzoeken in België

Vlak na de match waren de eerste geluiden over zijn blessure al zorgwekkend. "Wij zijn ook droevig, omdat Thomas echt wel iets gevoeld heeft. Zondag weten we meer, maar het ziet er niet zo goed uit", reageerde Tedesco voor de televisiecamera's.

En dat slechte nieuws werd daags nadien ook bevestigd. Zo laat de KBVB weten dat Meunier komende woensdag niet met de rest van de selectie meereist naar het basiskamp in Duitsland. Hij zal in de komende dagen verdere onderzoeken ondergaan om de duur van zijn afwezigheid vast te leggen.

Geen directe vervanger?

Die verdere onderzoeken lijken erop te wijzen dat Tedesco en co er op hopen dat Meunier in de loop van het EK alsnog zijn rentree kan maken. Dat zou dus de vermoedens bevestigen dat de bondscoach geen directe vervanger zal oproepen. Dat is toch een aanzienlijk risico. Zeker gezien de situaties rond Vertonghen en Theate, wordt de spoeling achterin zo wel erg dun.

Tedesco moet een directe vervanger oproepen ...

Meest recent

Atletico kent goede generale repetitie, Godts weer bepalend

Atletico Madrid heeft zaterdag een goede generale repetitie gekend voor de terugmatch tegen Club ...

0
0
'Man Utd zet zinnen op tweede Rode Duivel'

Manchester United lijkt de laatste weken weer stappen gezet te hebben. Sinds de aanstelling van ...

8
8
Dubbele emoties bij Union: Zorgen om David, euforie in slot

Voor Union werd het een avond met héél veel emoties. De landskampioen zag ...

64
64
Lemaréchal velt oordeel na basisdebuut bij Club

Club Brugge heeft zaterdagavond zijn opdracht in de Jupiler Pro League tot een goed einde gebracht. ...

121
121
Lammens uit straffe ambitie: "Hopelijk kom ik op dat punt"

Velen in Engeland fronsten de wenkbrauwen toen Manchester United in de zomer meer dan 20 miljoen ...

44
44
Vuur en vuurwerk: Hete avond in Challenger Pro League

Het werd een 'aparte' dag in de Challenger Pro League vandaag. Deze namiddag gooide een opvallend ...

62
62
OHL baalt: "Spijtig dat we geen punt pakken"

OH Leuven had zaterdagavond een geweldige zaak kunnen doen in de strijd om het behoud. Het liet ...

40
40
Leko komt met verrassende reactie na moeizame zege

Club Brugge heeft na het knappe gelijkspel in de Champions League tegen Atletico Madrid in de ...

169
169
Thomas Meunier haalt zeer belangrijke slag bij de FIFA

Thomas Meunier is dezer dagen gelukkig bij Lille, maar daarvoor beleefde de Rode Duivel een woelige ...

40
40
Courtois en co beleven bijzonder pijnlijke avond

Na alle ophef rond de wedstrijd op Benfica in de Champions League heeft Real Madrid zaterdag een ...

35
35
Mokio onder vuur na bizarre keuze: "Hij is te jong"

Bij Ajax zijn het dezer dagen de jonge Belgen die fuore maken. Mika Godts is dit seizoen uitgegroeid ...

56
56
Van Atlético naar OHL: Club serveert nieuw spektakel

De vele fans op Jan Breydel zijn de laatste dagen verwend geweest met heel wat spektakel. Na het ...

98
98
Saudi’s verstommen: Anderlecht plant brutale Schreuder-coup

Drie weken na het ontslag van Besnik Hasi zit RSC Anderlecht nog altijd zonder nieuwe hoofdtrainer. ...

274
274
Degradatie lonkt in JPL: "We willen dit nog omkeren"

FCV Dender verloor al bij al kansloos met 1-4 van STVV, ook al kwamen ze heel snel 1-0 voor. Bij ...

121
121
Boskamp met hoop voor RSCA: "Dan komt het in orde"

Eigenaar Marc Coucke weet dat het van moeten is. De nieuwe paleisrevolutie is de laatste kans, ...

168
168
STVV is 'onstopbaar': Kanaries maken nieuwe ambities bekend

STVV blijft vriend en vijand verbazen. De Truienaars wonnen zeer knap met 1-4 op het veld van FCV ...

125
125
'Plots heel verrassende transferwending rondom Raskin'

Nicolas Raskin leek enkele maanden geleden nog op weg naar een vertrek bij Rangers FC. Maar na een ...

97
97
Donkere wolken pakken zich samen boven Gert Verheyen

Op 55-jarige leeftijd blijft Gert Verheyen zichzelf heruitvinden. Waar hij voor het grote publiek ...

432
432
Euvrard voert druk stevig op: "Anders is het gedaan"

Standard mikte in de zomer en in januari op ervaren spelers om Operatie PO I tot een goed einde te ...

90
90
Aston Villa en Chelsea incasseren duur puntenverlies

In de Premier League kwamen er om 16u zes ploegen in actie. Onder meer Aston Villa en Chelsea gingen ...

17
17
STVV overleeft horrorstart en zet droomseizoen verder

Meer dan ooit lijkt STVV echt een te duchten titelkandidaat. Op bezoek bij hekkensluiter Dender ...

48
48
Nonchalant Bayern zwetend de winnaar, Juventus onderuit

In de Bundesliga en Serie A kwamen namiddag Bayern München en Juventus in actie. Beiden gingen ...

19
19
Leko voert vier wissels door bij Club Brugge

Club Brugge toonde zich midweeks weer aan Europa met een 3-3-gelijkspel tegen Atlético ...

161
161
Deschacht over smaakmaker Union: "Zou niet slagen bij RSCA"

Bij RSC Anderlecht willen ze terug een visie ontwikkelen die past bij de club. Niet meer proberen te ...

160
160
'Megatransfer én Rode Duivels voor Belgische middenvelder'

Belgische spelers zijn al vele jaren bijzonder 'hot' in Europa. De kans is groot dat er in de zomer ...

116
116

Meer sportnieuws