KBVB bevestigt mokerslag: Rode Duivel niet mee naar Duitsland

door
KBVB bevestigt mokerslag: Rode Duivel niet mee naar Duitsland

De Rode Duivels hebben hun uitzwaaiwedstrijd tegen Luxemburg met ruime 3-0-cijfers gewonnen, maar betaalden daar wel een prijs voor. Zo bevestigt de KBVB dat Thomas Meunier volgende week niet mee zal reizen naar Duitsland wegens een blessure. Zijn EK lijkt er dus op voorhand al op te zitten.

In de laatste oefenwedstrijden was het vooral zaak om geen extra blessuregevallen op te lopen. Zeker in de achterhoede. Met Jan Vertonghen en Arthur Theate neemt bondscoach Domenico Tedesco immers al twee verdedigers mee die nog steeds revalideren.

Maar tegen Luxemburg liep het na een kwartiertje spelen al fout. Zo ging Meunier plots zitten nadat hij een blessure had opgelopen. Meteen werd duidelijk dat hij niet meer verder kon, waarna Maxim De Cuyper de rechtsback kwam vervangen.

LEES OOK: Engelse pers ontploft door "meedogenloze" Doku

Onderzoeken in België

Vlak na de match waren de eerste geluiden over zijn blessure al zorgwekkend. "Wij zijn ook droevig, omdat Thomas echt wel iets gevoeld heeft. Zondag weten we meer, maar het ziet er niet zo goed uit", reageerde Tedesco voor de televisiecamera's.

En dat slechte nieuws werd daags nadien ook bevestigd. Zo laat de KBVB weten dat Meunier komende woensdag niet met de rest van de selectie meereist naar het basiskamp in Duitsland. Hij zal in de komende dagen verdere onderzoeken ondergaan om de duur van zijn afwezigheid vast te leggen.

Geen directe vervanger?

Die verdere onderzoeken lijken erop te wijzen dat Tedesco en co er op hopen dat Meunier in de loop van het EK alsnog zijn rentree kan maken. Dat zou dus de vermoedens bevestigen dat de bondscoach geen directe vervanger zal oproepen. Dat is toch een aanzienlijk risico. Zeker gezien de situaties rond Vertonghen en Theate, wordt de spoeling achterin zo wel erg dun.

Tedesco moet een directe vervanger oproepen ...

Meest recent

Slimme tip: maak VoetbalNieuws jouw vaste bron op Google

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

105
105
Ait El Hadj doet verrassende uitspraak over bekerfinale

Union heeft na de nederlaag op STVV geen nieuwe steek laten vallen. Het slaagde er zondag wel in om ...

16
16
Zure nasmaak voor Westerlo: "Er zat meer in"

Voor Westerlo lijkt het een moeilijke zaak te gaan worden om de Europe Play-Off nog te gaan winnen. ...

10
10
Champagne knalt: Barça verzekert zich in Clasico van titel

De Spaanse titelstrijd heeft zondagavond zijn ontknoping gekend. FC Barcelona trok immers aan het ...

36
36
Bidden voor Karetsas en Heymans: Hayen brengt nieuws

Voor Genk is het een tegenvallend seizoen geweest, maar dat kunnen ze wel nog altijd afsluiten met ...

92
92
'Princiepsakkoord bereikt: Union verliest smaakmaker'

Voor Union staat of valt het seizoen met de komende week. Donderdag strijden ze met Anderlecht om de ...

59
59
Rentree in mineur: Hairemans verklaart penaltymisser

Antwerp lijkt zondag definitief afgehaakt te zijn in de strijd om de Europe Play-Off te winnen. Door ...

23
23
'Genk waagt nieuwe poging en kent prijskaartje'

Bij KRC Genk staan ze wellicht voor een drukke transferzomer. Na een tegenvallend seizoen lijkt vers ...

70
70
Hubert komt met eerste update over Rodriguez

Union stond zondag onder grote druk doordat Club Brugge zaterdag al gewonnen had. De Brusselaars ...

125
125
Genk wint ruim, maar blijft met kopzorgen achter

KRC Genk heeft zondag gedaan wat het moest doen om in de running te blijven voor het laatste ...

96
96
Lichtpunt bij Anderlecht: "Of ik start in de bekerfinale?"

Bij RSC Anderlecht mocht Adriano Bertaccini zoals verwacht starten voor Thorgan Hazard, die rust ...

136
136
Union SG klaart de klus, grote zorgen omtrent sterkhouder

Union SG moest winnen tegen KV Mechelen, nadat Club Brugge vlot won van STVV. De Brusselaars konden ...

209
209
'Relatiebreuk voor Trossard? Vrouw verwijdert alle foto’s'

Sportief kent Leandro Trossard geweldige tijden. Hij was vandaag alweer bepalend voor Arsenal, maar ...

203
203
Club Brugge slaat toe met miljoenenbod voor topschutter

Club Brugge bereidt zich voor op een mogelijk vertrek van Nicolo Tresoldi, en dat gaat sneller dan ...

720
720
Roef misnoegd: "Hiervoor speel ik geen voetbal"

AA Gent mocht ruim een helft met een man meer spelen tegen RSC Anderlecht. Verder dan een ...

157
157
Trossard grote redder bij Arsenal na sensationeel slot

In de Premier League is de titelstrijd bijzonder spannend. Manchester City won, waardoor Arsenal ook ...

89
89
Taravel ziet groot lichtpunt na draw bij AA Gent

RSC Anderlecht speelde 1-1 op het veld van AA Gent. De Brusselaars speelden ruim een helft met een ...

138
138
Hommeles Antwerp: Oosting opvallend streng na penaltymoment

Antwerp FC heeft zondagnamiddag een erg dure thuisnederlaag tegen Sporting Charleroi geleden. In de ...

177
177
Vlak voor Clasico: Flick getroffen door persoonlijk drama

Zondagavond kan de beslissing vallen in de Spaanse titelstrijd. Uitgerekend in de clash tegen ...

57
57
Flirtend met de grens: Coosemans doet Gent-publiek koken

AA Gent en RSC Anderlecht hebben zondagmiddag de punten gedeeld in de Champions' Play-Offs: 1-1. De ...

321
321
Charleroi telt Antwerp uit: lat fnuikt gedroomde rentree Hairemans

Antwerp FC lijkt uitgeteld voor de eindzege in de Europe Play-Offs. Een week na de pandoering tegen ...

49
49
Cvetkovic geschorst in bekerfinale? Anderlecht krijgt uitsluitsel

De competitiewedstrijd van zondagmiddag op AA Gent was voor RSC Anderlecht tevens de generale ...

436
436
Nog geen Champions League: Burnley voorkomt droomweek Villa

In Engeland blijft de strijd om de landstitel bijzonder spannend. Het gevecht om de Champions ...

22
22
Rood Cvetkovic: aanstoker Van der Heyden klapt uit biecht

RSC Anderlecht is er niet in geslaagd zijn laatste competitiewedstrijd voor de bekerfinale al ...

330
330
De Mil in volle wedstrijd naar binnen: oorzaak bekend

AA Gent is er zondagmiddag wederom niet in geslaagd om zijn eerste zege in de Champions' Play-Offs ...

226
226
Poppen aan het dansen: Gent-Anderlecht escaleert na affluiten

In de Champions' Play-Offs hebben AA Gent en RSC Anderlecht zondagmiddag de punten gedeeld: 1-1. Een ...

586
586

Meer sportnieuws