Gouden zet Antwerp: "Zij gaan prima tandem vormen"

door
Gouden zet Antwerp:

Antwerp FC heeft zijn nieuwe hoofdtrainer helemaal beet. De Great Old kondigde afgelopen week immers aan dat Jonas De Roeck het stokje overneemt van Mark van Bommel. Op de Bosuil ligt wel meteen een zware taak voor hem te wachten.

Van Bommel stond uiteindelijk slechts twee jaar aan het roer bij Antwerp. Maar dat was voor de Nederlander voldoende om een prominente plek in de clubgeschiedenis af te dwingen. In zijn eerste seizoen leidde hij het Stamnummer 1 zelfs meteen naar de nationale dubbel.

Daar kwamen vervolgens nog een Supercup, Champions League-campagne én tweede bekerfinale bovenop. Het wordt voor De Roeck dan ook quasi onmogelijk om die successen van zijn voorganger te evenaren, laat staan te verbeteren. Zeker gezien de situatie er een pak minder rooskleurig is.

LEES OOK: Opvallende optie voor Antwerp: JPL-coach naar Bosuil?

Beperkte (transfer)middelen

Toen Van Bommel werd aangesteld leek het namelijk de 'sky is the limit' bij de Great Old. Dankzij de middelen van preses Paul Gheysens en de connecties van sportieve baas Marc Overmars, toonde Antwerp zich bijzonder slagkrachtig op de transfermarkt. Maar die laatste is nog maanden geschorst en inmiddels botste de club stevig op haar financiële limieten.

Bijgevolg zal Antwerp tijdens de zomermercato opnieuw verschillende sterkhouders moeten verkopen, zeker omdat naast de Europese inkomsten werden gegrepen. "Het valt moeilijk te voorspellen hoe het sportieve plaatje er zal uitzien. Indien Keita en Ilenikhena effectief groot geld opbrengen, is nog altijd de vraag in welke mate die miljoenen zullen geïnvesteerd worden in vers spelersmateriaal", waarschuwt analist Patrick Goots bij Gazet van Antwerpen.

Samenwerking met Kindermans

Toch vindt de oud-spits de aanstelling van De Roeck, nota bene zijn ex-ploegmaat bij Antwerp, een uitstekende zet. Zeker ook naar de toekomst toe. "Met CEO Jeugd Jean Kindermans aan zijn zijde, die hij nog kent van bij Anderlecht lijkt het erop dat er een prima tandem is gevormd om talentvolle jongeren te laten doorstromen", klinkt het. "En ik ben ervan overtuigd dat De Roeck Antwerp zal laten voetballen met de mentaliteit en in de stijl van het huis."

Antwerp had voor een meer ervaren trainer moeten gaan ...

Meest recent

'Transferbom Man Utd: bod van 100 miljoen bij Real'

Manchester United draait een iets beter seizoen, maar overtuigend is het zeker niet. De recente 1 op ...

1
1
Fink wil klus afmaken: "Dat is de volgende stap"

KRC Genk won met 2-1 van FC Basel en boekt zo een zeer knappe 10 op 15 in de Europa League. De ...

16
16
STVV aan de bak: deals met twee succespionnen?

Bij STVV lopen heel wat spelers in de kijker. Trainer Wouter Vrancken sprak bij TVL Sportcafé ...

9
9
'Anderlecht slaakt zucht: Union krijgt harde ‘nee’'

RSC Anderlecht wist in het verleden Théo Leoni uit de handen van Union SG te houden. De ...

110
110
Code rood: ook JPL-tv dreigt regelrechte ramp te worden

Na de DAZN-bom schuift een eigen JPL-tv-kanaal plots naar voren als dé oplossing. Eén ...

103
103
'Transferoorlog los: Club vs Anderlecht om 1 man'

RSC Anderlecht en Club Brugge hebben in januari nood aan versterking. Beide ploegen kunnen op ...

141
141
Overmars voelt hitte: Antwerp eist topbeslissing

Marc Overmars kreeg al veel lof in België, maar de Nederlandse sportief directeur moet aan de ...

137
137
Genk blaast iedereen weg: droom leeft weer op

KRC Genk won met 2-1 van FC Basel. De Limburgers doen het uitstekend in Europa, wat het grijze ...

83
83
'Anderlecht negeert Mourinho: opvallend signaal'

Bij RSC Anderlecht begint de interesse in een aantal spelers serieus toe te nemen. De Brusselaars ...

165
165
Verrassende keepersoptie Club: géén Mignolet in doel?

Club Brugge wil zondagmiddag tegen Antwerp FC zijn Europese kater doorspoelen. Maar dan zal coach ...

652
652
Karetsas gaat Europa rond: "Mooiste van mijn carrière"

Terwijl de prestaties in eigen land tot dusver ondermaats waren, mag de Europese campagne van KRC ...

81
81
UEL/UECL: Penders ontloopt drama, Moreira en Vertessen vallen op

In de Europa en Conference League hebben enkele Belgen van zich laten spreken. Diego Moreira tekende ...

43
43
Genk ruikt volgende ronde: cruciale zege na parel Karetsas

In de Europa League heeft KRC Genk donderdagavond een cruciale overwinning op eigen veld geboekt. Na ...

112
112
'Tragedie voor JPL: grote schuldigen in DAZN-affaire bekend'

De soap rond de mediarechten in het Belgische voetbal heeft een voorlopige climax bereikt. ...

519
519
"Irritant" - Club Brugge-steunpilaar keihard aangepakt

Club Brugge heeft woensdagavond een flinke tik te verwerken gekregen in de Champions League. Op het ...

222
222
Antwerp in de penarie: "Iedereen in het voetbal wist het"

Slechts enkele dagen na het ontslag van Stef Wils, heeft Antwerp FC zijn nieuwe trainer beet. Zo ...

566
566
Ook politiek bindt strijd aan met DAZN: "Schandalig!"

Het Belgische voetbal davert sinds enkele dagen op zijn grondvesten. Rechtenhouder DAZN besloot ...

180
180
Union of Club? 'Slechts één Belgische ploeg door in UCL'

De League Phase van de Champions League is inmiddels alweer vijf speeldagen ver. De twee Belgische ...

236
236
UEL/UECL: Tielemans en Meunier goud waard, pijnlijke avond Feyenoord

In de Europa en Conference League hebben de vroege wedstrijden wisselend succes opgeleverd voor de ...

41
41
Grote rentree in basiself, Fink slachtoffert titularis

In de Europa League staat KRC Genk donderdagavond voor een belangrijke wedstrijd. Op eigen veld ...

53
53
'Aaanwinst schopt stennis: vroegtijdige Anderlecht-exit nabij'

Olivier Renard haalde als sportief directeur van RSC Anderlecht inmiddels een behoorlijke lijst aan ...

676
676
'Portugese afgang heeft gevolgen: Club vliegt mercato op'

Club Brugge is in de Champions League stevig op zijn limieten gebotst. Op het veld van Sporting CP ...

837
837
Kompany moet brandje blussen: "Hij was een ramp"

De ongeslagen reeks van Bayern München dit seizoen is ten einde gekomen. Arsenal FC wist de ...

152
152
Loting WK-groepsfase: oplawaai Rode Duivels dreigt

Binnen anderhalve week is het zover, dan wordt geloot voor de groepsfase van het WK 2026. De Rode ...

314
314
Belgisch voetbal in verval: oorzaak gevonden voor DAZN-explosie?

Het Belgische clubvoetbal kreeg deze week een heuse klap te verwerken, zo besloot DAZN om het ...

408
408

Meer sportnieuws