Gouden zet Antwerp: "Zij gaan prima tandem vormen"

door
Gouden zet Antwerp:

Antwerp FC heeft zijn nieuwe hoofdtrainer helemaal beet. De Great Old kondigde afgelopen week immers aan dat Jonas De Roeck het stokje overneemt van Mark van Bommel. Op de Bosuil ligt wel meteen een zware taak voor hem te wachten.

Van Bommel stond uiteindelijk slechts twee jaar aan het roer bij Antwerp. Maar dat was voor de Nederlander voldoende om een prominente plek in de clubgeschiedenis af te dwingen. In zijn eerste seizoen leidde hij het Stamnummer 1 zelfs meteen naar de nationale dubbel.

Daar kwamen vervolgens nog een Supercup, Champions League-campagne én tweede bekerfinale bovenop. Het wordt voor De Roeck dan ook quasi onmogelijk om die successen van zijn voorganger te evenaren, laat staan te verbeteren. Zeker gezien de situatie er een pak minder rooskleurig is.

LEES OOK: Transferbommetje bij Antwerp: "Verslikte me in mijn koffie"

Beperkte (transfer)middelen

Toen Van Bommel werd aangesteld leek het namelijk de 'sky is the limit' bij de Great Old. Dankzij de middelen van preses Paul Gheysens en de connecties van sportieve baas Marc Overmars, toonde Antwerp zich bijzonder slagkrachtig op de transfermarkt. Maar die laatste is nog maanden geschorst en inmiddels botste de club stevig op haar financiële limieten.

Bijgevolg zal Antwerp tijdens de zomermercato opnieuw verschillende sterkhouders moeten verkopen, zeker omdat naast de Europese inkomsten werden gegrepen. "Het valt moeilijk te voorspellen hoe het sportieve plaatje er zal uitzien. Indien Keita en Ilenikhena effectief groot geld opbrengen, is nog altijd de vraag in welke mate die miljoenen zullen geïnvesteerd worden in vers spelersmateriaal", waarschuwt analist Patrick Goots bij Gazet van Antwerpen.

Samenwerking met Kindermans

Toch vindt de oud-spits de aanstelling van De Roeck, nota bene zijn ex-ploegmaat bij Antwerp, een uitstekende zet. Zeker ook naar de toekomst toe. "Met CEO Jeugd Jean Kindermans aan zijn zijde, die hij nog kent van bij Anderlecht lijkt het erop dat er een prima tandem is gevormd om talentvolle jongeren te laten doorstromen", klinkt het. "En ik ben ervan overtuigd dat De Roeck Antwerp zal laten voetballen met de mentaliteit en in de stijl van het huis."

Antwerp had voor een meer ervaren trainer moeten gaan ...

Meest recent

Antwerp ontdekt in de schaduw plots nieuwe diamant

Vincent Janssen en Gyrano Kerk vormen een zeer goed duo en de twee Nederlanders doen het zeer goed ...

8
8
De Bruyne, Courtois...: dit is hét geheim van succes RC Genk

KRC Genk heeft in zijn bestaan al héél veel spelers vanuit de eigen academie laten ...

3
3
Malinwa baalt: "Verdienden ruimschoots een punt"

KV Mechelen bleef in de laatste drie onderlinge confrontaties met Union telkens ongeslagen, maar is ...

44
44
Gemengde gevoelens bij Hubert: "Tevreden en niet tevreden"

Union heeft meteen een geweldige zaak gedaan in zijn eerste wedstrijden van 2026. Nadat het zich al ...

26
26
'Strijd om Seys is helemaal los: nog 2 clubs melden zich'

Het zal voor Club Brugge nog een helse klus worden om deze winter al zijn goudhaantjes aan boord te ...

129
129
Union velt KV Mechelen en loopt weer verder uit op Club

Union heeft zaterdagavond optimaal geprofiteerd van de nederlaag van Club Brugge een dag eerder. Het ...

52
52
Cercle lijkt vertrouwen: "We worden eindelijk beloond"

Cercle Brugge is uitstekend aan zijn 2026 begonnen. Het pakte immers een belangrijke zege op het ...

50
50
Kompany gelooft zijn ogen niet bij Bayern: "Mijn god!"

Bayern München heeft zaterdagavond opnieuw grote indruk gemaakt in de Bundesliga. In de topper ...

176
176
Beveren doet dankzij Patro alweer gouden zaak in 1B

Ook in de Challenger Pro League wordt er dit weekend opnieuw gevoetbald. Leider SK Beveren heeft in ...

199
199
'Orel Mangala krijgt cruciale transferupdate'

Maar liefst tien maanden lag Orel Mangala in de lappenmand met een zware knieblessure. Kort na zijn ...

46
46
Essevee wint eindelijk weer: "Waarom het nu wel lukt?"

Zulte Waregem heeft zondag voor een grote verrassing gezorgd door KRC Genk te kloppen. Het haalde in ...

133
133
'Verrassende miljoenentransfer bij AA Gent'

AA Gent haalde deze zomer al Hyun-seok Hong terug, maar verder is het nog wachten op versterking bij ...

421
421
Arsenal stuit op sterke Sels, Bayern haalt wéér uit

In de Premier League heeft leider Arsenal zaterdagavond verrassend punten laten liggen. Het kwam ...

97
97
Cercle doet in Westerlo gouden zaak in strijd om behoud

Cercle Brugge heeft in zijn eerste wedstrijd van 2026 meteen een geweldige zaak gedaan in de strijd ...

76
76
'Club Brugge plant winterknaller: één naam duikt op'

Club Brugge staat klaar om toe te slaan op de wintermarkt. Achter de schermen wordt aan een transfer ...

743
743
'Transfer Nainggolan: dit zijn de financiële details'

Patro Eisden heeft 2026 geopend met een gigantisch grote transfer voor de club. Ze wisten Radja ...

226
226
Hayen luidt alarmbel na achtste nederlaag van het seizoen

Nicky Hayen heeft héél veel werk. KRC Genk verloor na een zeer povere prestatie met ...

202
202
'Newcastle wil Club Brugge van smaakmaker beroven'

Bij Club Brugge draaien ze geen goed seizoen, toch loopt er veel individueel talent rond in het Jan ...

190
190
'Anderlecht en JPL-club vechten pittige transferstrijd uit'

RSC Anderlecht schakelt duidelijk een versnelling hoger op de transfermarkt. Julien Heekeren ...

191
191
'KRC Genk stuurt zomeraanwinst al richting uitgang'

Bij KRC Genk was het tot dusver geen geslaagd seizoen. Nicky Hayen ziet dat er toch wel hiaten zijn ...

487
487
Liverpool incasseert mokerslag, Chelsea pakt driepunter

In de Premier League hoopten ploegen als Chelsea en Liverpool te profiteren van de nederlaag van ...

40
40
'Kompany laat ex-toppers Jupiler Pro League links liggen'

Bayern München is bezig aan een uitstekend seizoen. Vincent Kompany levert er fantastisch werk. ...

57
57
KRC Genk begint 2026 met een ferme zeperd

KRC Genk zit toch in een stevige crisis. De Limburgers zijn 2026 begonnen met een nederlaag op het ...

171
171
Dortmund zet in extremis Bayern München alsnog onder druk

In de Bundesliga speelt Bayern München om 18u30 de topper tegen RB Leipzig. Om 16u waren er nog ...

31
31
Euvrard doet boekje open over Wilmots én ambitie Standard

Standard hoopt in 2026 de weg naar boven in te zetten. Ze staan momenteel zesde in de Jupiler Pro ...

275
275

Meer sportnieuws