Gouden zet Antwerp: "Zij gaan prima tandem vormen"

door
Gouden zet Antwerp:

Antwerp FC heeft zijn nieuwe hoofdtrainer helemaal beet. De Great Old kondigde afgelopen week immers aan dat Jonas De Roeck het stokje overneemt van Mark van Bommel. Op de Bosuil ligt wel meteen een zware taak voor hem te wachten.

Van Bommel stond uiteindelijk slechts twee jaar aan het roer bij Antwerp. Maar dat was voor de Nederlander voldoende om een prominente plek in de clubgeschiedenis af te dwingen. In zijn eerste seizoen leidde hij het Stamnummer 1 zelfs meteen naar de nationale dubbel.

Daar kwamen vervolgens nog een Supercup, Champions League-campagne én tweede bekerfinale bovenop. Het wordt voor De Roeck dan ook quasi onmogelijk om die successen van zijn voorganger te evenaren, laat staan te verbeteren. Zeker gezien de situatie er een pak minder rooskleurig is.

LEES OOK: Extra boost op Bosuil: "Wil graag bij Antwerp blijven"

Beperkte (transfer)middelen

Toen Van Bommel werd aangesteld leek het namelijk de 'sky is the limit' bij de Great Old. Dankzij de middelen van preses Paul Gheysens en de connecties van sportieve baas Marc Overmars, toonde Antwerp zich bijzonder slagkrachtig op de transfermarkt. Maar die laatste is nog maanden geschorst en inmiddels botste de club stevig op haar financiële limieten.

Bijgevolg zal Antwerp tijdens de zomermercato opnieuw verschillende sterkhouders moeten verkopen, zeker omdat naast de Europese inkomsten werden gegrepen. "Het valt moeilijk te voorspellen hoe het sportieve plaatje er zal uitzien. Indien Keita en Ilenikhena effectief groot geld opbrengen, is nog altijd de vraag in welke mate die miljoenen zullen geïnvesteerd worden in vers spelersmateriaal", waarschuwt analist Patrick Goots bij Gazet van Antwerpen.

Samenwerking met Kindermans

Toch vindt de oud-spits de aanstelling van De Roeck, nota bene zijn ex-ploegmaat bij Antwerp, een uitstekende zet. Zeker ook naar de toekomst toe. "Met CEO Jeugd Jean Kindermans aan zijn zijde, die hij nog kent van bij Anderlecht lijkt het erop dat er een prima tandem is gevormd om talentvolle jongeren te laten doorstromen", klinkt het. "En ik ben ervan overtuigd dat De Roeck Antwerp zal laten voetballen met de mentaliteit en in de stijl van het huis."

Antwerp had voor een meer ervaren trainer moeten gaan ...

Meest recent

Onthuld: dit riep woedende Henry naar Standard-fan

Standard Luik ging pijnlijn onderuit tegen Oud-Heverlee Leuven en na de wedstrijd was het hommeles. ...

24
24
Karim Benzema flirt met spectaculaire comeback

Karim Benzema maakte furore bij Olympique Lyon en Real Madrid, maar de inmiddels 37-jarige aanvaller ...

16
16
Beste JPL-speler? "Beter dan Vanaken en kan zo naar AC Milan"

Het niveau in de Jupiler Pro League is dit jaar voor het eerst in jaren echt wel gezakt, dat blijkt ...

73
73
‘Hallucinante Benteke-blunder: Club Brugge-fans razend’

Op Jan Breydel is het gemor niet meer te negeren. Terwijl Christian Benteke zich transfervrij ...

285
285
Bart Verhaeghe krijgt volle laag: "Een schande!"

Bart Verhaeghe heeft zich niet bepaald populair gemaakt bij de eigen aanhang en binnen het Belgische ...

211
211
Euvrard op de sukkel met Standard; "Daardoor was het zwak"

Standard is en blijft een club op de dool. De Rouches staan nog héél ver van een ...

60
60
Hazard naar exit? 'Anderlecht hakt belangrijke knoop door'

RSC Anderlecht wil zich zaterdagavond tegen STVV herpakken na de blamage van vorige week in ...

201
201
Nieuwe elementen Club Brugge-bom: "Híj́ had probleem met Hayen"

Club Brugge heeft deze week voor een serieuze bom gezorgd. Maandag besloot Blauw-Zwart namelijk om ...

668
668
Alarmbellen gaan af rond Courtois: Spanje in absolute paniek

Je zag het aan zijn blik na affluiten: dit deed pijn, veel meer dan een gewone fout. Thibaut ...

134
134
Extra boost op Bosuil: "Wil graag bij Antwerp blijven"

Na de trainerswissel en enkele knappe resultaten, is de rust bij Antwerp FC weer helemaal ...

196
196
'Leko grijpt in: eerste slachtoffer in Brugse basiself'

De nederlaag tegen Arsenal FC was nog ietwat ingecalculeerd, dit weekend heeft Club Brugge echter ...

616
616
Anderlecht dropt bommetje in JPL: spraakmakend plan op tafel

Aanstaande woensdag staat een belangrijke afspraak in het Belgische voetbal gepland. Dat vindt de ...

317
317
Mazzu haalt eindelijk zijn gram: "Iedereen was gefrustreerd"

OH Leuven heeft vrijdagavond nog eens de zoeke smaak van de overwinning geproefd. Nadat het in de ...

73
73
Hommeles bij Standard: Henry krijgt het aan de stok met fans

Standard staat voorlopig nog op een knappe zesde plaats in het klassement, maar opperbest is de ...

149
149
'Belgische clubs willen slag slaan bij Red Bull Salzburg'

De wintermercato komt stilaan zeer dichtbij en de meeste Belgische clubs zullen hun shoppinglijstje ...

96
96
OHL stuit de opmars van Standard en doet goede zaak

Standard dook vorig weekend verrassend op in de top zes, maar dreigt het straks alweer uit te gaan ...

71
71
Nieuwe coach stuurt Charleroi meteen duidelijke boodschap

Bij Charleroi moesten ze de voorbije dagen met lede ogen de afwikkeling van de trainerssoap tussen ...

101
101
Heynen velt duidelijk oordeel over mogelijk ontslag Fink

De spanning was al te snijden bij KRC Genk voor de afreis naar Denemarken, maar daar liep het ...

223
223
Beveren in slotseconden langs Futures, Lommel wint vlotjes

In de Challenger Pro League is leider SK Beveren vrijdagavond maar net aan verrassend puntenverlies ...

107
107
'Einde van de soap? Liverpool neemt beslissing over Salah'

Het heeft de laatste dagen weer serieus gestormd bij Liverpool. Vorig weekend liet de Engelse ...

109
109
Brokken gelijmd bij Essevee: "We staan of vallen met hem"

Bij Zulte Waregem hinken ze momenteel wat op twee gedachten. De promovendus heeft nog altijd de top ...

159
159
Charleroi mag terugkeer bekende naam alvast schrappen

De trainerscarousel draaide dit seizoen al op volle toeren in de Jupiler Pro League en deze week was ...

60
60
'Club baalt: grootmacht schiet in actie voor smaakmaker'

Bij Club Brugge hebben ze een woelige week achter de rug met een trainerswissel en een zware ...

365
365
'Straffe transferwending rond 2 sterkhouders Antwerp'

Enkele weken geleden leek Antwerp nog een dode mus, maar de Great Old is sindsdien plots weer ...

384
384
‘Doku verbaast Guardiola: spectaculaire exit dreigt’

Jérémy Doku zal zelf wel eens met de ogen knipperen. Een jaar geleden vroegen we ons ...

178
178

Meer sportnieuws