Gouden zet Antwerp: "Zij gaan prima tandem vormen"

733
Gouden zet Antwerp:

Antwerp FC heeft zijn nieuwe hoofdtrainer helemaal beet. De Great Old kondigde afgelopen week immers aan dat Jonas De Roeck het stokje overneemt van Mark van Bommel. Op de Bosuil ligt wel meteen een zware taak voor hem te wachten.

Van Bommel stond uiteindelijk slechts twee jaar aan het roer bij Antwerp. Maar dat was voor de Nederlander voldoende om een prominente plek in de clubgeschiedenis af te dwingen. In zijn eerste seizoen leidde hij het Stamnummer 1 zelfs meteen naar de nationale dubbel.

Daar kwamen vervolgens nog een Supercup, Champions League-campagne én tweede bekerfinale bovenop. Het wordt voor De Roeck dan ook quasi onmogelijk om die successen van zijn voorganger te evenaren, laat staan te verbeteren. Zeker gezien de situatie er een pak minder rooskleurig is.

LEES OOK: Messoudi krijgt ferme waarschuwing bij Beerschot: “Frappant”

Beperkte (transfer)middelen

Toen Van Bommel werd aangesteld leek het namelijk de 'sky is the limit' bij de Great Old. Dankzij de middelen van preses Paul Gheysens en de connecties van sportieve baas Marc Overmars, toonde Antwerp zich bijzonder slagkrachtig op de transfermarkt. Maar die laatste is nog maanden geschorst en inmiddels botste de club stevig op haar financiële limieten.

Bijgevolg zal Antwerp tijdens de zomermercato opnieuw verschillende sterkhouders moeten verkopen, zeker omdat naast de Europese inkomsten werden gegrepen. "Het valt moeilijk te voorspellen hoe het sportieve plaatje er zal uitzien. Indien Keita en Ilenikhena effectief groot geld opbrengen, is nog altijd de vraag in welke mate die miljoenen zullen geïnvesteerd worden in vers spelersmateriaal", waarschuwt analist Patrick Goots bij Gazet van Antwerpen.

Samenwerking met Kindermans

Toch vindt de oud-spits de aanstelling van De Roeck, nota bene zijn ex-ploegmaat bij Antwerp, een uitstekende zet. Zeker ook naar de toekomst toe. "Met CEO Jeugd Jean Kindermans aan zijn zijde, die hij nog kent van bij Anderlecht lijkt het erop dat er een prima tandem is gevormd om talentvolle jongeren te laten doorstromen", klinkt het. "En ik ben ervan overtuigd dat De Roeck Antwerp zal laten voetballen met de mentaliteit en in de stijl van het huis."

Antwerp had voor een meer ervaren trainer moeten gaan ...

Meest recent

Leko doet boekje open over explosief vertrek bij AA Gent

Bij Club Brugge kunnen ze niet morren over hun seizoen tot dusver. Ze pakten al 24 op 27 in de ...

52
52
'Rangers lacht aanbieding voor Raskin weg'

De wintermercato komt stilaan in het zicht, want er resten nog twee maanden tot de transfermarkt ...

12
12
Arsenal blameert zich tegen vierdeklasser in League Cup

In Engeland staat er deze week bekervoetbal op het programma en dat heeft voor een enorme verrassing ...

41
41
Dortmund wendt bekerblamage af, sensatie in Serie A

In België wordt er tijdens deze midweek niet gevoetbald, maar in het buitenland staan er wel ...

10
10
'Schok op Sclessin: straffe terugkeer bij Standard'

Bij Standard gaan ze momenteel door een lastige periode. De Rouches blikken terug op vier ...

92
92
Yamal breekt stilte na Gouden Bal: "Het komt eraan"

Maandagavond werd de Gouden Bal uitgereikt en die kende toch een verrassende laureaat. Het was ...

19
19
'Lukaku krijgt oude bekende (voorlopig) als trainer'

Romelu Lukaku was bij Napoli in een vervelende situatie beland na zijn blessure en koos daarom in de ...

44
44
'Strijd om smaakmaker Charleroi is helemaal los'

Charleroi leed vorig weekend dan wel verrassend zijn tweede nederlaag van het seizoen door een 3-0 ...

22
22
Leko zet smaakmaker onder druk: "Cruciaal seizoen voor hem"

Club Brugge is alweer aan een zeer sterk seizoen bezig. Het pronkt in de competitie met een zeer ...

165
165
Roemloze exit Bruno bij Anderlecht? "Met deze coach..."

De 4-0-nederlaag van Anderlecht bij AA Gent kwam hard aan in Brussel. Paars-wit creëerde wel ...

263
263
KRC Genk met luxeprobleem: "Thorup moet dat proberen"

KRC Genk wist een zes op zes te halen in de Jupiler Pro League en plaatste zich in de Croky Cup. ...

71
71
'Anderlecht in brand: Coucke moeit zich met ontslag Bruno’

Vitor Bruno mag voorlopig blijven bij Anderlecht. Toch zit de top van de club niet meer op ...

644
644
Tessa Wullaert na ontmoeting met Ronaldo: "Ik vind hem..."

Tessa Wullaert is de beste Belgische voetbalster ooit. Dat is al jaren duidelijk. Ze eindigde ...

241
241
Verhuurde spelers: Antwerp-huurling komt boven water

Ook dit jaar kunnen jullie bij VoetbalNieuws de prestaties van de uitgeleende spelers van de clubs ...

77
77
Andere Belg steelt show naast Godts: "Man Utd, haal hem!"

In Frankrijk heeft PSG een zeer goede zaak gedaan, want ze wonnen de topper tegen Olympique Lyon met ...

72
72
'Strijd om Tresoldi barst los: grootmachten overtuigd'

De wintermercato opent pas binnen een aantal maanden zijn deuren, maar nu al wordt er volop ...

190
190
Met dank aan Baro: extra troef voor AA Gent in titelrace

Na de teleurstellingen in de beker en Europa rechtte AA Gent op knappe wijze de rug tegen ...

302
302
Club Brugge zet grote stap: stadionwerken van start

Juridisch moeten er nog altijd een aantal zaken worden uitgeklaard, maar in de tussentijd blijft ...

520
520
Laatste kans verkeken: einde verhaal bij Anderlecht?

Vitor Bruno lijkt soms wel Russische roulette te spelen, want telkens is het koffiedik kijken ...

356
356
Ballon d’Or-baas onthult echte reden waarom Yamal niet won

Op het gala van de Gouden Bal kaapte Spanje het leeuwendeel van de prijzen weg, maar de hoofdvogel ...

323
323
'Kassa rinkelt bij Club Brugge: bod van 70 (!) miljoen'

Carlos Forbs verkeert eveneens in bloedvorm, maar dé man van het moment bij Club Brugge is ...

832
832
Grote schoonmaak Anderlecht: zestal weg in januari?

Na de zware nederlaag in Gent is het plots alweer crisis bij RSC Anderlecht. De meeste pijlen worden ...

738
738
Onverwachte BV steunt Van Gucht om liefdesleven: "Dappere ridder"

Ruben Van Gucht heeft van zijn privéleven bijna een publiek personage gemaakt. Terwijl de ene ...

16
16
Mbappé-rel escaleert: Real Madrid-ster door het stof

De rel rond Kylian Mbappé en zijn uitspraken over voormalige Chinese leider Mao Zedong ...

90
90
Diakhon krijgt volle laag na opstootje: “Kleuterklasgedrag!”

De wedstrijd tussen Club Brugge en Sint-Truiden VV zindert nog na. Na affluiten ging het volledig ...

325
325

Meer sportnieuws