Gouden zet Antwerp: "Zij gaan prima tandem vormen"

door
Gouden zet Antwerp:

Antwerp FC heeft zijn nieuwe hoofdtrainer helemaal beet. De Great Old kondigde afgelopen week immers aan dat Jonas De Roeck het stokje overneemt van Mark van Bommel. Op de Bosuil ligt wel meteen een zware taak voor hem te wachten.

Van Bommel stond uiteindelijk slechts twee jaar aan het roer bij Antwerp. Maar dat was voor de Nederlander voldoende om een prominente plek in de clubgeschiedenis af te dwingen. In zijn eerste seizoen leidde hij het Stamnummer 1 zelfs meteen naar de nationale dubbel.

Daar kwamen vervolgens nog een Supercup, Champions League-campagne én tweede bekerfinale bovenop. Het wordt voor De Roeck dan ook quasi onmogelijk om die successen van zijn voorganger te evenaren, laat staan te verbeteren. Zeker gezien de situatie er een pak minder rooskleurig is.

LEES OOK: Goots vreest: Antwerp straks in Relegation Play-Off?

Beperkte (transfer)middelen

Toen Van Bommel werd aangesteld leek het namelijk de 'sky is the limit' bij de Great Old. Dankzij de middelen van preses Paul Gheysens en de connecties van sportieve baas Marc Overmars, toonde Antwerp zich bijzonder slagkrachtig op de transfermarkt. Maar die laatste is nog maanden geschorst en inmiddels botste de club stevig op haar financiële limieten.

Bijgevolg zal Antwerp tijdens de zomermercato opnieuw verschillende sterkhouders moeten verkopen, zeker omdat naast de Europese inkomsten werden gegrepen. "Het valt moeilijk te voorspellen hoe het sportieve plaatje er zal uitzien. Indien Keita en Ilenikhena effectief groot geld opbrengen, is nog altijd de vraag in welke mate die miljoenen zullen geïnvesteerd worden in vers spelersmateriaal", waarschuwt analist Patrick Goots bij Gazet van Antwerpen.

Samenwerking met Kindermans

Toch vindt de oud-spits de aanstelling van De Roeck, nota bene zijn ex-ploegmaat bij Antwerp, een uitstekende zet. Zeker ook naar de toekomst toe. "Met CEO Jeugd Jean Kindermans aan zijn zijde, die hij nog kent van bij Anderlecht lijkt het erop dat er een prima tandem is gevormd om talentvolle jongeren te laten doorstromen", klinkt het. "En ik ben ervan overtuigd dat De Roeck Antwerp zal laten voetballen met de mentaliteit en in de stijl van het huis."

Antwerp had voor een meer ervaren trainer moeten gaan ...

Meest recent

'Schot in de zaak: Anderlecht charmeert 'nieuwe TD''

RSC Anderlecht zal eerstdaags de knoop moeten doorhakken in zijn trainersdossier. Blijft ...

34
34
Oorzaak eliminatie Club gevonden? "Hij had zeker gescoord"

De Champions League-campagne van Club Brugge zit erop dit seizoen. Ondanks een meer dan degelijk ...

46
46
Vanaken geeft dé reden voor pijnlijke blunder Mignolet

Na een sterke eerste helft leek het erin te zitten, maar Club Brugge is er uiteindelijk toch niet in ...

128
128
Antwerp in dubio: aanvaller gratis naar uitgang?

Antwerp FC wil dit seizoen alsnog een Europees ticket veroveren, via eender welke play-off. ...

88
88
Snoeiharde woorden: Brusselmans breekt imago Van Gucht

Herman Brusselmans werd gisteren nogmaals vrijgesproken vanwege een 'aangebrande' column. Dat ...

46
46
Spaanse pers fileert Club: spectaculaire woorden voor één speler

Club Brugge hield één helft lang de schijn hoog, maar moest dinsdagavond uiteindelijk ...

409
409
‘Anderlecht gaat upgraden: prijzenpakker op de A-lijst’

Anderlecht wil upgraden en kijkt verder dan snelle noodoplossingen als hoofdcoach. Plan A blijft ...

208
208
Duizelingwekkend! Club verdient dít bedrag aan UCL-campagne

Het is Club Brugge dan toch niet gelukt om voor het tweede jaar op rij door te stoten naar de 1/8ste ...

512
512
Kranten zien zondebok: toekomst bij Club Brugge in gevaar?

Het Champions League-verhaal van Club Brugge is geschreven voor dit seizoen. In de terugmatch tegen ...

375
375
'Anderlecht vloekt: volgend trainersplan valt in water'

Er zijn ondertussen al een drietal weken verstreken na het ontslag van Besnik Hasi en RSC Anderlecht ...

271
271
'Zeer verrassende WK-ganger voor Club Brugge'

Club Brugge zag dit seizoen weer de nodige spelers doorbreken op het internationale toneel. Sinds de ...

148
148
'KV Mechelen twijfelt nog over verlenging sterkhouder'

KV Mechelen ligt met nog vier wedstrijden te spelen in de reguliere competitie nog altijd op koers ...

102
102
Trotse Leko: "We hebben voor paniek gezorgd"

Voor Club Brugge is er dinsdagavond een einde gekomen aan het avontuur in de Champions League. Op ...

108
108
Bodø/Glimt stunt weer, ook Leverkusen en Newcastle door

Dinsdagavond hebben nog drie teams hun ticket voor de achtste finales van de Champions League ...

97
97
'Marokko vier maanden voor WK op zoek naar bondscoach'

De start van het WK nadert met rasse schreden en de meeste deelnemers leggen de laatste hand aan hun ...

66
66
Mignolet reageert goudeerlijk na stevige blunder

Club Brugge heeft zich dinsdag niet opnieuw kunnen plaatsen voor de achtste finales van de Champions ...

153
153
'Wilmots zorgt voor opmerkelijke wending bij Standard'

Op vier speeldagen van het einde van de reguliere competitie strijdt Standard nog altijd mee voor de ...

163
163
Twee sterkhouders gebuisd bij Club: "Je ziet het zelden"

Voor Club Brugge zit het avontuur in de Champions League erop. Het slaagde er niet in om te stunten ...

377
377
Zure avond voor Club: "Cijfers zijn te zwaar"

Club Brugge is er dit seizoen niet in geslaagd om de achtste finale van de Champions League te ...

118
118
Mannaert héél duidelijk over transfer naar Anderlecht

Vincent Mannaert heeft een aflopend contract bij de KBVB. De toekomst van de voormalige sportieve ...

349
349
Exit Club Brugge: ex-Buffalo kegelt Blauw-Zwart uit CL

Om 18u45 ging Club Brugge op bezoek naar Atlético Madrid. Heel Brugge geloofde in een stunt ...

123
123
'Griezmann op weg naar bijzonder straffe transfer'

Antoine Griezmann hoopt vanavond met Atlético Madrid Club Brugge uit te schakelen. De Franse ...

49
49
‘Casteels-stunt: één detail zet Club Brugge op z’n kop’

Club Brugge kijkt al vooruit naar het leven na Simon Mignolet, want zijn contractdossier blijft ...

448
448
Sensatie in Atlético-Club Brugge: "50 miljoen euro!"

Club Brugge begon om 18u45 aan zijn match tegen Atlético Madrid. De Bruggelingen speelden 3-3 ...

200
200
'Standard wil cashen: smaakmaker ontploft'

Bij Standard kennen ze al jarenlang heel veel miserie, op en naast het veld. Sportief en financieel ...

141
141

Meer sportnieuws