Witte rook op de Bosuil: Antwerp stelt nieuwe T1 voor

398
Witte rook op de Bosuil: Antwerp stelt nieuwe T1 voor

De voorbije weken namen heel wat coaches al afscheid van hun club, nu is het daar stilaan ook tijd om hun vervangers bekend te maken. Zo stelde Antwerp zopas Jonas De Roeck voor als opvolger van Mark van Bommel.

Dat de 44-jarige ex-coach van Westerlo aan de slag zou gaan op de Bosuil was reeds een tijdje een publiek geheim. Nu is de kogel ook officieel door de kerk. De Roeck zette in Deurne-Noord zijn kribbel onder een contract voor twee seizoenen.

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht genadeloos, Club aast op toptalent’

De Roeck terug naar Antwerp

"De Roeck heeft als voetballer een verleden bij Antwerp: hij speelde hier bij de jeugd en verdeeld over twee periodes trok hij voor de eerste ploeg in totaal 120 keer het rood-witte shirt aan", klinkt het op de clubwebsite van het stamnummer één.

"Trainerservaring in de Jupiler Pro League deed De Roeck al op bij STVV, RSC Anderlecht en KVC Westerlo. Op 24 juni leidt hij zijn eerste training als T1 van RAFC en wordt hij voorgesteld aan de pers", luidt het verder nog in de aankondiging.

Schoenen van Van Bommel

In het oude nest krijgt De Roeck de zware taak om Van Bommel zijn schoenen te vullen. Ondanks een tegenvallend seizoen vertrok de Nederlander na de dubbel, Supercup en Champions League-campagne door de grote poort bij de Great Old.

Bovendien zal De Roeck, die zonder werk zat na zijn ontslag in december, het wellicht met minder middelen moeten rooien. Als jonge trainer met kennis van de competitie én oog voor de ontwikkeling van talent past hij binnen het gewenste profiel.

Goede keuze van Antwerp?

Meest recent

Topper baart een muis: Club haalt Genk door gehaktmolen

Club Brugge mag met een zalig gevoel richting de interlandbreak. Blauw-Zwart haalde een defensief ...

35
35
'Ito op weg naar spraakmakende terugkeer in JPL'

Ryotaro Ito wordt nog steeds gesignaleerd in Sint-Truiden. De Japanse smaakmaker wacht in Haspengouw ...

27
27
'Nieuw stadion bezorgt Club-fans stevige mokerslag'

Club Brugge droomt al jaren van een nieuw stadion, maar voor de supporters komt daar ook een minder ...

704
704
Compper maakt ref met de grond gelijk na nieuw verlies

Royal Antwerp FC is ronduit matig aan het seizoen begonnen. Een 7 op 21 zijn de cijfers. Trainer ...

38
38
Man Utd verliest weer punten: knullige tegengoal nekt Lammens

Manchester United is alweer slecht begonnen aan het seizoen. Ze moesten vanavond op bezoek gaan bij ...

20
20
Club Brugge op rozen tegen Genk: "Hij is te goed voor JPL"

Club Brugge begon om 18u30 aan zijn thuismatch tegen KRC Genk. De eerste 45 minuten liggen achter de ...

143
143
Lukaku slikt: concurrent scoort 4 keer in immense afstraffing

Romelu Lukaku kan met een overwinning op zak naar de nationale ploeg afzakken. Maar op individueel ...

42
42
Optater Courtois en co: rode kaart hypothekeert pittige derby

Real Madrid heeft daags voor het ingaan van de interland-periode een flinke opdoffer moeten slikken. ...

55
55
Lokeren bijt tanden stuk op stevig blok van Virton in CPL

Na de indrukwekkende 2-6 overwinning op het veld van Anderlecht wilde Lokeren ook tegen promovendus ...

21
21
Hubert krijgt extra wapen: "Wou alleen maar naar Union"

Union SG heeft zijn ijzersterke reeks van de laatste weken bevestigd. Op het veld van Antwerp FC ...

39
39
Westelse machine draait overuren: Kanaries kind van rekening

Wat een machine is Westerlo geworden de laatste weken! De Kemphanen speelden ook op Stayen een ...

41
41
Opstellingen: drie wissels bij Club, Genk met Adedeji-Sternberg

Daags voor de start van een lange interland-periode staat in de Jupiler Pro League nog een affiche ...

79
79
City leider na doelpuntenfeest; opvallende koploper Eredivisie

Manchester City mag de interland-break inzetten als enige leider in de Premier League. De ...

27
27
Drastische wissel bij Duivels: "Van Bommel start met hem"

Maandag is het zover, dan blazen de Rode Duivels een eerste keer dit seizoen verzamelen. En er wacht ...

148
148
Nieuwe lieveling bij Anderlecht: tweetal krijgt klappen

RSC Anderlecht won zaterdagavond op overtuigende wijze van Zulte Waregem: 3-0. Daarbij scoorde ...

296
296
Union bevoordeeld? Antwerp-coach haalt uit naar arbitrage

Antwerp FC blijft in de hoek waar de klappen vallen. De Great Old zette zondagmiddag bij momenten ...

260
260
Wéér averij De Bruyne en co; Feyenoord haalt sloophamer uit

In de Serie A heeft SSC Napoli al voor de derde keer op vijf speeldagen tijd averij opgelopen. Kevin ...

39
39
Cercle Brugge in vieze papieren: "Dit komt hard aan"

Cercle Brugge is er niet in geslaagd om de interland-periode al winnend in te zetten. Groen-Zwart ...

260
260
Dominant Union bezorgt dolend Antwerp nieuwe mokerslag

Union is andermaal aan een ijzersterk seizoen bezig. Het team van David Hubert won nu ook ...

52
52
Real Madrid-icoon Guti dropt sensationele Courtois-uitspraak

Bondscoach Mark van Bommel zal tijdens de komende Nations League-campagne geen beroep kunnen doen op ...

103
103
Noodlot treft Jelle Vossen: Beerschot bevestigt mokerslag

Na het debacle in zijn afscheidsseizoen bij Zulte Waregem, heeft Jelle Vossen op 37-jarige leeftijd ...

118
118
Poppen aan dansen in Antwerp-Union: "Hij verdient 4 keer geel"

In de Jupiler Pro League kruisten de landskampioenen van 2023 en 2025 zondagmiddag de degens met ...

367
367
Razend spannende Ballon d'Or-strijd: dit zijn de topfavorieten

Eind volgende maand wordt de winnaar van de Ballon d'Or bekend gemaakt. Onder meer ter ere van de ...

243
243
Kippenvel op Bosuil: Overmars krijgt pakkend afscheid

Royal Antwerp FC kruist zondagmiddag de degens met vicekampioen Union SG. Die wedstrijd staat in ...

122
122
Valentine Besard slaat Van Gucht met complete verstomming

Het waren spannende dagen voor zowel Ruben Van Gucht als Valentine Besard. De twee zijn ondertussen ...

30
30

Meer sportnieuws