De Cuyper verbluft bij Rode Duivels: "Echt een sterke speler"

498
De Cuyper verbluft bij Rode Duivels:

Bondscoach Domenico Tedesco heeft besloten om voor het EK vast te houden aan zijn oorspronkelijke selectie van 25 spelers. Hij neemt dus een risico met het revaliderende drietal Jan Vertonghen, Youri Tielemans en Arthur Theate. Voor die laatste staat echter al een vervanger klaar.

Theate is een vaste sterkhouder onder Tedesco, die hem doorgaans uitspeelt als linksback. Dat blijft dan ook een probleempositie bij de Duivels. Als alternatief werd tijdens de kwalificatiecampagne onder meer Olivier Deman uitgetest. Maar nadat hij bij Werder Bremen op een zijspoor belandde, viel het Cercle Brugge-product uiteindelijk naast de boot.

Tedesco besloot namelijk om Maxim De Cuyper in zijn EK-groep op te nemen als tweede optie voor de linksback-positie. Niet onterecht gezien zijn sterke seizoen bij Club Brugge. Toch was het een behoorlijke verrassing. Tot dusver was De Cuyper immers niet verder geraakt dan een plek in de voor-selecties, op zijn eerste cap was het wachten geblazen.

LEES OOK: ‘Koni De Winter is stikjaloers op één Rode Duivel’

Aanvallende troef

Maar woensdagavond was het dan toch zover. In de oefenmatch tegen Montenegro maakte De Cuyper zijn grote debuut als Rode Duivel. En de blauw-zwarte sterkhouder liet meteen een goede indruk achter. Zeker zijn eerste helft mocht gezien worden. Daarnaast wist de 23-jarige krullenbol ook tijdens de trainingssessies al zijn stempel te drukken.

Ploegmaat Thomas Meunier, die inmiddels al heel wat spelers zag passeren bij de nationale ploeg, is dan ook gecharmeerd. "Hij heeft een heel goede indruk op me gemaakt. Hij is een sterke speler, comfortabel aan de bal met beide voeten en erg aanvallend. Aanvallender dan mij zelfs. Hij echt veel potentieel en kan een aanzienlijk rol opnemen in deze ploeg", klonk het bij RTBF.

Goede houding

Inmiddels raakte bekend dat Theate naar alle waarschijnlijkheid minstens de eerste groepswedstrijd zal moeten missen. De Cuyper, die zaterdag niet in actie zal komen in de oefenpot tegen Luxemburg, lijkt zich dus te mogen opmaken voor zijn grote EK-debuut. Ondertussen verloopt ook zijn integratie in de groep voorspoedig. Meunier is alvast onder de indruk met hoe zijn jonge ploegmaat zich profileert. "We spreken wel eens samen: hij is erg kalm, geconcentreerd en open", aldus de ervaren rechtsback.

De Cuyper is op de linksback een betere optie dan Theate ...

Meest recent

AA Gent bidt na nieuws over Vergara: "Niet ideaal"

AA Gent kan met een goed gevoel de interlandbreak in, want het heeft in zijn laatste wedstrijd weer ...

25
25
Beerschot lacht wéér in vuistje: Dender struikelt opnieuw

In de Challenger Pro League lijkt Beerschot alsmaar meer vrije baan te hebben richting de titel en ...

10
10
Droomdebuut voor De Roeck: STVV deelt Essevee uppercup uit

Jonas De Roeck heeft zondagavond een droomdebuut gemaakt als trainer van STVV. Hij zag de Kanaries ...

33
33
AA Gent overtuigt weer niet: De Mil ziet oorzaak

AA Gent zit duidelijk niet in een goede vorm. Ze mogen Davy Roef bedanken dat hij in de slotfase ...

38
38
Union bekroont droomweek met felbegeerde leidersplaats

Wat een fantastische week werd het wederom voor Union. Het team van Hubert had het vanavond knap ...

44
44
Harde val voor De Cat: Duitsland sloopt wonderkind

In augustus noemde Duitsland Nathan De Cat nog de ‘Star-Neuzugang’ van Hoffenheim. Begin ...

173
173
Bruno doodeerlijk over verschil tussen RSCA en Club Brugge

Vitor Bruno heeft zijn criticasters de mond gesnoerd na een zeer goede week voor RSC Anderlecht. De ...

287
287
Goal Tielemans, fouten Lammens én comeback voor Man Utd

Manchester United begon als laatste in de Premier League aan zijn duel tegen Aston Villa. Ongezien. ...

97
97
Leko komt met héél opvallende woorden over Bruno

RSC Anderlecht pakte puur op karakter een punt op het veld van Club Brugge, dat de betere ploeg was. ...

233
233
Biancone slikt woorden in: "Zij hebben me de mond gesnoerd"

Enkele weken geleden was het nog crisis bij Anderlecht, maar dezer dagen staat Paars-Wit er al een ...

117
117
'Napoli neemt drastische beslissing over De Bruyne'

Napoli is er dit weekend alweer niet in geslaagd om te winnen, want het bleef tegen Lazio steken op ...

93
93
Fout Cvetkovic of Mechele? Fans gaan zwaar in de clinch

De kraker tussen Club Brugge en Anderlecht heeft zondag geen winnaar gekregen, want de twee rivalen ...

431
431
Tienkoppig Eupen zadelt Lierse met gigantische crisis op

Het wordt steeds heter onder de voeten van Lierse-coach Arno Van den Abbeel. De voormalige T1 van de ...

34
34
Cvetkovic over de 1-1: "Het was misschien een fout, maar..."

Anderlecht is erin geslaagd om het vertrouwen te behouden na een uitstekende week. Na de zeges tegen ...

527
527
Buffalo's gaan voorbij kranig KVK: De Mil wipt naar leiding

AA Gent heeft deze namiddag optimaal geprofiteerd van de 'uitschuiver' van Club Brugge. De Buffalo's ...

62
62
"Kwam om show te verkopen": Club Brugge woedend op ref

De klassieker tussen Club Brugge en Anderlecht is zondagnamiddag op 1-1 geëindigd en dat was ...

738
738
Brighton blijft verbazen, Sunderland stunt weg van laatste plaats

In de Premier League is er zondagnamiddag één en ander verschoven in het klassement. ...

71
71
Ajax grijpt in slotseconden naast koppositie in Eredivisie

Ajax heeft zondagnamiddag een uitgelezen kans laten liggen om minstens voorlopig aan de leiding te ...

25
25
Bom barst bij Club Brugge: Diakhon stormt woedend weg

Club Brugge zal ongetwijfeld meer verwacht hebben van de klassieker tegen Anderlecht, waarin het ...

610
610
Coosemans niet euforisch: "Dat is de volgende stap"

RSC Anderlecht kende een zeer goede week. Na zeges tegen KVC Westerlo en RB Salzburg pakten ze ook ...

221
221
Vanaken woedend na Club-RSCA: "Schaf die VAR af"

Club Brugge en RSC Anderlecht deelden de punten in het Jan Breydelstadion. Het werd 1-1 na een al ...

1111
1111
Club Brugge en Anderlecht delen de punten na matige topper

Club Brugge werkte namiddag de topper tegen RSC Anderlecht af. Het werd zeker niet de meest ...

166
166
Weer geen zege voor Napoli: exit Allegri?

Napoli speelde namiddag de topper in eigen huis tegen Lazio. Een match die ze maar beter konden ...

30
30
Club Brugge op voorsprong tegen RSCA: "Zielig!"

Club Brugge en RSC Anderlecht begonnen om 13u30 aan de topper in het Jan Breydelstadion. De eerste ...

214
214
Grote uitblinker bij Lommel: "Had drie keer moeten scoren"

Lommel SK pakte een knap punt op het veld van Royal Antwerp FC. De promovendus is bezig aan een goed ...

17
17

Meer sportnieuws