Geblesseerden en laatste ticket: Tedesco maakt keuze bekend

door
Geblesseerden en laatste ticket: Tedesco maakt keuze bekend

Vrijdagavond om 23u59 verwacht de UEFA de definitieve selecties van de EK-deelnemers in haar mailbox. Bij de Rode Duivels waren er echter wel nog enkele vragen die beantwoord moesten worden voor het indienen van de lijst, maar die zijn nu beantwoord.

De voorbije dagen waren er nog wat twijfels over de geblesseerden, met name Jan Vertonghen, Arthur Theate en Youri Tielemans. Zeker die eerste twee lijken niet fit te zullen raken voor de openingsmatch tegen Slowakije en het is maar de vraag hoe hun blessure daarna zal evolueren.

LEES OOK: Drie debutanten bij Duivels: "Hij is de meest verrassende"

Tedesco bevestigt: 25 Duivels naar Duitsland

Daarnaast was er ook nog de kwestie van de mogelijke 26ste speler in de kern. Domenico Tedesco selecteerde aanvankelijk slechts 25 spelers, maar haalde wel nog Mandela Keita en Arne Engels bij de groep en liet de deur open om één van hen nog naar het EK mee te nemen als dat nodig zou blijken.

Op zijn persconferentie schonk de bondscoach vrijdagmiddag echter klare wijn over de twee kwesties. "We gaan met 25 spelers naar het EK", bevestigde hij immers aan VTM Nieuws. "We hebben na een goed gesprek met de dokters beslist dat Youri meteen kan trainen zodra we in Duitsland aankomen. Jan zal ook niet zoveel tijd nodig hebben en met Arthur gaat het beter en beter."

Zonder Engels en Keita, met Vertonghen en Theate

Engels en Keita grijpen dus naast een plaats in de kern, terwijl Tedesco ook vertrouwen heeft in een snelle terugkeer van zijn geblesseerden. Zeker voor Vertonghen en Theate zal dat nodig zijn, want de alternatieven zijn achterin toch vrij beperkt zonder de twee linksvoetige verdedigers.

"Die groep doet het goed, de vibe is prima en ik zie geen reden om daar nog wijzigingen aan toe te brengen", maakt Tedesco zich sterk. Hij mag wel nog wijzigingen doorvoeren aan zijn selectie tot 24 uur voor de match tegen Slowakije als een geblesseerde speler te lang out zou blijken te zijn.

Goede beslissing van Tedesco?

Meest recent

De Bruyne maakt 90 minuten vol: Conte geeft mooi compliment

Kevin De Bruyne heeft voor het eerst sinds zijn zware blessure opnieuw een volledige wedstrijd ...

38
38
Drie debutanten bij Duivels: "Hij is de meest verrassende"

Rudi Garcia heeft vrijdagmiddag bekend gemaakt welke spelers hij meepakt op de WK-stage in de ...

33
33
Maguire anti-held United, Leipzig en Lens halen stevig uit

Geen vrijdagavond voetbal in de Jupiler Pro League, maar elders in Europa ging de bal wel aan het ...

15
15
'Made in Neerpede' : Anderlecht eist selectie Duivels op

Bij RSC Anderlecht zal ongetwijfeld tevreden zijn geweest met de selectie van de Rode Duivels. Met ...

107
107
'Monstertransfer Kompany: titanengevecht met City en United'

Bayern München is onder leiding van Vincent Kompany bezig aan een fenomenaal seizoen. Maar ook ...

75
75
Beerschot haalt Patro door gehaktmolen, Eupen mist kansen

In de Challenger Pro League heeft een efficiënt Beerschot vanavond Patro door de gehaktmolen ...

95
95
Publieke opinie tegen Garcia: één naam zorgt voor storm

Bondscoach Rudi Garcia heeft vrijdagmiddag bekend gemaakt welke 28 spelers volgende week mee op het ...

88
88
Lammens of Sels? 'Doublure voor Courtois staat al vast'

De Rode Duivels zullen het tijdens de oefenstage in de Verenigde Staten zonder Thibaut Courtois ...

119
119
'Zure deal voor Club: ruim 20 miljoen door neus geboord'

Club Brugge lijkt na amper één seizoen al afscheid te moeten nemen van Aleksandar ...

198
198
Klaar voor Duivels! De Bruyne speelt volle match in zege Napoli

Kevin De Bruyne lijkt volledig hersteld van de blessure die hem maandenlang aan de kant hield. ...

47
47
Genk likt zijn wonden: "Iedereen had hiervoor getekend"

Het heeft dan toch niet mogen zijn voor KRC Genk. Na een 1-0-zege in de heenmatch tegen SC Freiburg ...

225
225
Club Brugge houdt de adem in: Leko werkt aan ‘comebackbom’

Ivan Leko lijkt bij Club Brugge aan een opvallende comeback te werken. De trainer wil een ...

492
492
Garcia negeert JPL-smaakmaker: "Als je mijn mening vraagt ..."

Bondscoach Rudi Garcia maakte vrijdagmiddag zijn selectie bekend voor het komende oefenkamp van de ...

174
174
Gevecht om Play-Off I: doemscenario voor één kandidaat?

Aanstaande zondag wordt de slotspeeldag van de reguliere competitie integraal op hetzelfde tijdstip ...

380
380
Taravel reageert op selectie Rode Duivels: "Hazard?"

RSC Anderlecht heeft met Nathan De Cat eindelijk weer een Rode Duivel in de rangen. Al hadden dat er ...

88
88
Geel gevaar in JPL: wie riskeert een schorsing in PO's?

Zondag staat de laatste speeldag van de reguliere competitie op het programma. Nadien gaat het pas ...

133
133
'Anderlecht bindt transferstrijd aan met Atlético'

RSC Anderlecht heeft voorlopig nog altijd geen technisch directeur aangeworven, maar dat belet de ...

132
132
Alarm bij AA Gent: bemoedigend signaal voor KRC Genk

Mathematisch kan het nog. De vier woorden die de Rode Duivels jarenlang moed inpeperden, vaak ...

345
345
Donkere wolken pakken zich samen boven Ruben Van Gucht

Ruben Van Gucht kende een jaar met hoge pieken en stevige dalen. De VRT-man dook recent op in tal ...

64
64
Taravel wanhoop nabij: Anderlecht slikt bittere pil

Om nog naast de top zes te vallen moet het zondag al serieus mislopen voor RSC Anderlecht, dat op de ...

246
246
Garcia houdt adem in: Leko geeft update over Vanaken

Op de slotspeeldag van de reguliere competitie hoopt Club Brugge nog over Union naar de koppositie ...

185
185
Anderlecht zoekt doelman: 7 vervangers voor Coosemans

Het huidige machtsvacuüm in de bestuurskamer betekent niet dat RSC Anderlecht bij de pakken kan ...

374
374
Garcia legt keuze Godts uit: ingewikkelde relatie KBVB

Mika Godts kent dit seizoen een schitterend seizoen bij Ajax. Op clubniveau vallen de resultaten ...

78
78
Must see: reactie De Cat én Anderlecht na selectie

Nathan De Cat is op 17-jarige leeftijd geselecteerd voor de Rode Duivels. Bondscoach Rudi Garcia nam ...

205
205
Garcia speelt open kaart over Vermant, Hazard en Lavia

Bondscoach Rudi Garcia heeft de selectie voor de Rode Duivels bekendgemaakt. De Belgische nationale ...

204
204

Meer sportnieuws