'Anderlecht of Genk? Smets hakt knoop definitief door'

door
'Anderlecht of Genk? Smets hakt knoop definitief door'

Na een dijk van een seizoen, waarin hij geen minuut miste, moet Matte Smets momenteel zowat de meest gegeerde speler in onze competitie zijn. De 20-jarige verdediger van STVV kan op interesse van zowat alle Belgische topclubs rekenen. Een van hen lijkt nu aan het langste eind te trekken.

Eerder geraakte reeds bekend dat Anderlecht en KRC Genk over de beste papieren beschikten om Smets, die naar verluidt tevens bij AA Gent, Antwerp, Club Brugge én Union op de verlanglijst staat, in te lijven. Inmiddels zou de Jonge Duivel de knoop over zijn toekomst zelf hebben doorgehakt.

LEES OOK: 'Vrees bij KRC Genk: sterkhouder op weg naar uitgang'

Smets kiest voor Genk

Volgens transferspecialist Sacha Tavolieri heeft Smets namelijk gekozen om terug naar de Cegeka Arena te verhuizen, waar hij al een deel van jeugd doorbracht. Net zoals Jarne Steuckers, rond wie weldra al witte rook wordt verwacht, wordt het toptalent er tevens herenigd met coach Thorsten Fink.

"Smets wil graag terugkeren naar Genk. In de volgende 24 uur staat er een ontmoeting met de clubleiders gepland om een akkoord over de persoonlijke voorwaarden te vinden", aldus Tavolieri. Als die gesprekken tot een goed einde worden gebracht staat niets zijn gevoelige overstap nog in de weg.

Anderlecht vangt bot

Net zoals Steuckers kan Smets, wiens afkoopclausule wel iets hoger zou liggen, tenslotte voor een erg beperkt bedrag worden losgeweekt in Sint-Truiden. Nog volgens dezelfde bron hoeven de Limburgers maar ongeveer 2,25 miljoen euro op tafel te leggen om hem weg te plukken bij de streekrivaal.

Daarmee lijkt Dimitri de Condé, die de belangstelling in de twee Kanaries niet ontkende, Fink dus meteen zijn twee meest gewenste aanwinsten cadeau te doen. Jesper Fredberg en zijn concullega's daarentegen moeten elders op zoek naar defensieve versterking. Wordt ongetwijfeld nog vervolgd.

Denkt u dat Smets meteen een voltreffer wordt in Genk?

Meest recent

Skov Olsen heeft na jaar weer toptransfer beet

Een jaar geleden trok Andreas Skov Olsen de deur achter zich dicht bij Club Brugge. De Deense winger ...

0
0
Vanaken na blamage: "Of we niet gemotiveerd waren?"

Club Brugge is zeer zwak aan het nieuwe jaar begonnen. Ze werden door Sporting Charleroi ...

110
110
VAR, rode kaart en instorting: Club Brugge kent horroravond

Wat een statement moest worden, werd een donkerrrood alarmsignaal. Club Brugge leek lange tijd op ...

170
170
'Noa Lang bezorgt Club Brugge stevige transferkater'

Noa Lang kent een zeer moeilijk seizoen bij Napoli. Er zijn al heel wat geruchten over een snel ...

102
102
'Vrees bij KRC Genk: sterkhouder op weg naar uitgang'

KRC Genk gaat deze mercato mogelijk nog een sterkhouder verliezen. Zakaria El Ouahdi wordt vaak ...

122
122
Lommel droomt dankzij gouden transfer, RWDM met grote zorgen

De Challenger Pro League hernam vanavond na een deugddoende winterbreak. In Limburg werd de derby ...

37
37
Woede bij fans Club Brugge: "Omgekocht!"

Club Brugge is bezig aan zijn match tegen La Louvière. Blauw-Zwart staat bij de rust 2-0 ...

423
423
Van den Bosch uit de ploeg? Oosting velt oordeel

Wat gaat er gebeuren met Zeno Van den Bosch? De centrale verdediger zal weldra zijn transfer naar de ...

160
160
Kleedkamer KAA Gent velt oordeel over De Mil na beker-exit

KAA Gent ligt uit de Croky Cup en dat is een teleurstelling van jewelste. De nederlaag tegen RSC ...

316
316
'Anderlecht onder stoom: transferakkoord met spits'

RSC Anderlecht moet versterking halen, anders zal het bijzonder moeilijk worden om beter te doen dan ...

470
470
Waarom KRC Genk al 25 jaar dé norm is in België

KRC Genk is de afgelopen 25 jaar een pionier geweest inzake jeugdopleiding in België. De ...

197
197
‘Anderlecht grijpt in: 7 toptargets voor nieuwe nummer 1’

Bij RSC Anderlecht draait het al weken rond doelmannen. Wie de geruchten volgt, ziet namen blijven ...

346
346
Club Brugge moét reageren: Leko voert één wissel door

Club Brugge moet zich na de wanprestatie in de Beker van Belgie tegen Sporting Charleroi in de ...

176
176
'Duranville verrast compleet: nieuwe club bekend'

Julien Duranville gaat Borussia Dortmund deze maand verlaten. Het zal een droge uitleenbeurt zijn, ...

138
138
Patro droomt van meer: 'tweede Nainggolan-stunt'

Patro Eisden heeft uitgepakt met een zeer grote transfer. Ze stelden vandaag Radja Nainggolan voor ...

141
141
AA Gent raast door: derde vertrekker is een feit

Bij AA Gent zijn ze bezig aan een zeer intensieve wintermercato. De Buffalo's hebben al een derde ...

70
70
Standard maakt stunttransfer wereldkundig

Marc Wilmots is voorstander van een gezocht evenwicht in een spelerskern. Jonge doorverkoopbare ...

239
239
Kompany jubelt: extra sterspeler bij Bayern op komst

Vincent Kompany is op weg naar succes bij Bayern München. De Belgische oefenmeester kende de ...

64
64
Hayen drukt stempel: wissel(s) van de wacht in Genk

Nicky Hayen moet KRC Genk straks nog naar de top zes zien te loodsen, een missie die zaterdag start ...

313
313
'Renard draait overuren: transfervuurwerk in Anderlecht'

Tot dusver viel er vrij weinig te beleven bij RSC Anderlecht, maar dat lijkt slechts stilte voor de ...

218
218
De Mos fileert Belgische jaren en doet straffe onthulling

Aad De Mos heeft in België een spoor nagelaten dat tegelijk glorieus en controversieel is. Voor ...

219
219
Groen licht: Club Brugge krijgt update in stadiondossier

Club Brugge hoopt de uitschakeling in de beker vrijdag door te spelen tegen La Louvière. Op ...

435
435
Lardot velt verdict: rode kaart voor Kana & Tzolis?

De afgelopen dagen werden de kwartfinales van de Croky Cup afgewerkt. Hier en daar ontstond er ...

515
515
Ophef rond Ruben Van Gucht na opvallende boodschap

Ruben Van Gucht heeft de voorbije jaren zelden de luwte opgezocht. De VRT journalist en presentator ...

77
77
Nieuwe Chelsea-coach spreekt duidelijk over Lavia

Chelsea koos ervoor om Enzo Maresca de laan uit te sturen en Liam Rosenior bij Strasbourg weg te ...

128
128

Meer sportnieuws