'Anderlecht of Genk? Smets hakt knoop definitief door'

door
'Anderlecht of Genk? Smets hakt knoop definitief door'

Na een dijk van een seizoen, waarin hij geen minuut miste, moet Matte Smets momenteel zowat de meest gegeerde speler in onze competitie zijn. De 20-jarige verdediger van STVV kan op interesse van zowat alle Belgische topclubs rekenen. Een van hen lijkt nu aan het langste eind te trekken.

Eerder geraakte reeds bekend dat Anderlecht en KRC Genk over de beste papieren beschikten om Smets, die naar verluidt tevens bij AA Gent, Antwerp, Club Brugge én Union op de verlanglijst staat, in te lijven. Inmiddels zou de Jonge Duivel de knoop over zijn toekomst zelf hebben doorgehakt.

LEES OOK: Hayen vloekt: Genk incasseert opdoffer uit ziekenboeg

Smets kiest voor Genk

Volgens transferspecialist Sacha Tavolieri heeft Smets namelijk gekozen om terug naar de Cegeka Arena te verhuizen, waar hij al een deel van jeugd doorbracht. Net zoals Jarne Steuckers, rond wie weldra al witte rook wordt verwacht, wordt het toptalent er tevens herenigd met coach Thorsten Fink.

"Smets wil graag terugkeren naar Genk. In de volgende 24 uur staat er een ontmoeting met de clubleiders gepland om een akkoord over de persoonlijke voorwaarden te vinden", aldus Tavolieri. Als die gesprekken tot een goed einde worden gebracht staat niets zijn gevoelige overstap nog in de weg.

Anderlecht vangt bot

Net zoals Steuckers kan Smets, wiens afkoopclausule wel iets hoger zou liggen, tenslotte voor een erg beperkt bedrag worden losgeweekt in Sint-Truiden. Nog volgens dezelfde bron hoeven de Limburgers maar ongeveer 2,25 miljoen euro op tafel te leggen om hem weg te plukken bij de streekrivaal.

Daarmee lijkt Dimitri de Condé, die de belangstelling in de twee Kanaries niet ontkende, Fink dus meteen zijn twee meest gewenste aanwinsten cadeau te doen. Jesper Fredberg en zijn concullega's daarentegen moeten elders op zoek naar defensieve versterking. Wordt ongetwijfeld nog vervolgd.

Denkt u dat Smets meteen een voltreffer wordt in Genk?

Meest recent

Hayen vloekt: Genk incasseert opdoffer uit ziekenboeg

KRC Genk boekte vrijdag een 1-2 zege op het veld van Antwerp. Geen valse start dus voor de koploper ...

37
37
‘Hazard-deal dreigt Anderlecht te verstikken’

Bij Anderlecht groeit de twijfel rond Thorgan Hazard. Een contractverlenging lijkt logisch, maar ...

56
56
'Antwerp kan cashen: ruwe diamant al richting exit?'

"Er wordt gerekend op uitgaande transfers in de zomermercato. Hierbij verklaart de raad van bestuur ...

50
50
Alarm bij Anderlecht: 'nieuwe TD' meteen onder vuur

Na een lange zoektocht heeft RSC Anderlecht wellicht eindelijk een opvolger voor Olivier Renard te ...

49
49
’De Cat op radar van Spaanse gigant: RSCA in paniek’

Nathan De Cat dreigt Anderlecht stilaan door de vingers te glippen. Terwijl paars-wit nog hoopt op ...

164
164
‘Lukaku kan meteen weg: club ligt al op de loer‘

Romelu Lukaku lijkt in Napels stilaan op weg naar de uitgang. Door het oplopende conflict met Napoli ...

97
97
’Onrust bij Kompany: belangrijk vertrek in de maak’

Bayern München doet het voortreffelijk met Vincent Kompany als trainer. De voormalige coach van ...

37
37
Dolberg-fiasco: Ajax voelt zich bestolen door Anderlecht

Wat een droomtransfer moest worden, dreigt voor Ajax uit te draaien op een dure flop. Kasper Dolberg ...

384
384
‘Verscheurende keuze bij Anderlecht: exit sterkhouder’

Anderlecht staat voor een verscheurende keuze. Een speler wil graag blijven, maar voor paars-wit ...

165
165
‘Tresoldi-transfer escaleert: Club praat met twee topclubs’

Nicolò Tresoldi lijkt stilaan op weg naar een toptransfer. Rond de spits van Club Brugge ...

342
342
Penalty of niet? Zo reageren Mac Allister en STVV

Union liet zaterdagavond geen steek vallen in zijn openingswedstrijd in de Champions' Play-Off. De ...

238
238
STVV bestolen? "Onbegrijpelijk dat de VAR niet checkt"

Union is zaterdag uitstekend aan zijn play-offs begonnen met een zege in de topper tegen STVV. Veel ...

296
296
Stassin de held, Barça profiteert alsnog, blamage Arsenal

Zaterdagavond stonden er nog heel wat wedstrijden op het programma in het buitenland. In de FA Cup ...

74
74
Union begint foutloos aan POs en zet Club onder druk

Leider Union heeft geen steek laten vallen in zijn openingsmatch van de Champions' Play-Off. STVV ...

64
64
'Nieuwe wending in saga tussen Napoli en Lukaku'

De voorbije weken was er heel wat te doen over Romelu Lukaku. Hij moest afhaken voor de stage van de ...

199
199
Record voor Beveren, degradatiestrijd razend spannend

In de Challenger Pro League komt het einde van de reguliere competitie stilaan zeer dichtbij. ...

164
164
Arteta komt met hoopgevend nieuws over Trossard

Tijdens de interlandbreak ontspon zich een zeer opmerkelijk fenomeen: de ene na de andere speler van ...

15
15
Mazzu geeft aan waar OHL de match verloren heeft

OH Leuven wist zich voor de interlandbreak op de slotspeeldag van de reguliere competitie nog op het ...

49
49
Standard spreekt straffe ambitie uit na droomstart

Standard was de voorbije jaren doorgaans het kneusje in Play-Off II, maar dat lijkt dit seizoen ...

125
125
Club Brugge kondigt vertrek van meubelstuk aan

Bij Club Brugge belooft het alweer een drukke transferzomer te gaan worden. Deze week raakte al ...

232
232
Standard kan na 30 matchen eindelijk nog eens winnen in PO2

Het is eindelijk gebeurd: Standard heeft nog eens een wedstrijd in de Europe Play-Off gewonnen. ...

57
57
Verhaeghe pakt uit met megadeal bij Club Brugge

Bart Verhaeghe wil Club Brugge niet alleen kampioen maken, maar ook klaarstomen voor een nieuwe ...

546
546
Van Gucht en Charlotte zorgen voor groot liefdesmysterie

Ruben Van Gucht en Charlotte Van Looy verwachten binnenkort een dochter samen. Een opvallende ...

73
73
'Anderlecht laat zich gelden: recordsom De Cat gevraagd'

Nathan De Cat moet in de komende weken opnieuw een hoofdrol vertolken bij RSC Anderlecht. Maar ...

306
306
PSV mag champagne koud zetten na knotsgekke partij

Voor de interlandbreak liet PSV nog tot twee keer toe de kans liggen om de landstitel veilig te ...

55
55

Meer sportnieuws