'Anderlecht of Genk? Smets hakt knoop definitief door'

door
'Anderlecht of Genk? Smets hakt knoop definitief door'

Na een dijk van een seizoen, waarin hij geen minuut miste, moet Matte Smets momenteel zowat de meest gegeerde speler in onze competitie zijn. De 20-jarige verdediger van STVV kan op interesse van zowat alle Belgische topclubs rekenen. Een van hen lijkt nu aan het langste eind te trekken.

Eerder geraakte reeds bekend dat Anderlecht en KRC Genk over de beste papieren beschikten om Smets, die naar verluidt tevens bij AA Gent, Antwerp, Club Brugge én Union op de verlanglijst staat, in te lijven. Inmiddels zou de Jonge Duivel de knoop over zijn toekomst zelf hebben doorgehakt.

LEES OOK: KRC Genk onder druk: clubleiding moet knoop doorhakken

Smets kiest voor Genk

Volgens transferspecialist Sacha Tavolieri heeft Smets namelijk gekozen om terug naar de Cegeka Arena te verhuizen, waar hij al een deel van jeugd doorbracht. Net zoals Jarne Steuckers, rond wie weldra al witte rook wordt verwacht, wordt het toptalent er tevens herenigd met coach Thorsten Fink.

"Smets wil graag terugkeren naar Genk. In de volgende 24 uur staat er een ontmoeting met de clubleiders gepland om een akkoord over de persoonlijke voorwaarden te vinden", aldus Tavolieri. Als die gesprekken tot een goed einde worden gebracht staat niets zijn gevoelige overstap nog in de weg.

Anderlecht vangt bot

Net zoals Steuckers kan Smets, wiens afkoopclausule wel iets hoger zou liggen, tenslotte voor een erg beperkt bedrag worden losgeweekt in Sint-Truiden. Nog volgens dezelfde bron hoeven de Limburgers maar ongeveer 2,25 miljoen euro op tafel te leggen om hem weg te plukken bij de streekrivaal.

Daarmee lijkt Dimitri de Condé, die de belangstelling in de twee Kanaries niet ontkende, Fink dus meteen zijn twee meest gewenste aanwinsten cadeau te doen. Jesper Fredberg en zijn concullega's daarentegen moeten elders op zoek naar defensieve versterking. Wordt ongetwijfeld nog vervolgd.

Denkt u dat Smets meteen een voltreffer wordt in Genk?

Meest recent

'Anderlecht dumpt flop: eerste slachtoffer Sibierski'

RSC Anderlecht maakte zopas officieel de komst van Antoine Sibierski wereldkundig. De nieuwe ...

13
13
'Megatransfer Ordonez: één van deze vijf clubs'

Joel Ordonez is aan zijn laatste weken bezig bij Club Brugge. De 22-jarige centrale verdediger gaat ...

150
150
Beveren legt weer sterkhouder langer onder contract

Bij SK Beveren is Bob Peeters druk bezig met het samenstellen van de kern van komend seizoen in de ...

20
20
Anderlecht maakt komst sportief directeur wereldkundig

RSC Anderlecht ontsloeg enkele maanden geleden Olivier Renard. Dat was een logische beslissing na ...

147
147
KRC Genk onder druk: clubleiding moet knoop doorhakken

KRC Genk zit in een sportieve crisis. De Limburgers gaan de komende matchen stevig moeten toeslaan. ...

149
149
'Anderlecht incasseert miljoenen voor overbodige pion'

Bij RSC Anderlecht hopen ze de komende weken de nodige miljoenen binnen te rijven. De Brusselaars ...

296
296
SK Beveren haalt slag thuis voor Jupiler Pro League

SK Beveren werd op heel overtuigende kampioen in de Jupiler Pro League. Ze promoveerden zo terug ...

77
77
Verrassend oordeel Sonck over Vrancken en Burgess

Op papier was de klassieker tussen Anderlecht en Club Brugge dé affiche van het weekend, maar ...

221
221
Revanche na nederlaag: Anderlecht slaat slag bij Club

Voor Anderlecht dreigen de play-offs alweer een ontgoocheling te worden. Zondag werd het door Club ...

263
263
'Lukaku is terug: D-Day voor toekomst bij Napoli'

Er was de voorbije weken zeer veel te doen over Romelu Lukaku. Dat de Rode Duivel ervoor koos om in ...

153
153
'Antwerp trekt nieuw blik met talenten open'

Antwerp kreeg vorig weekend een absolute mokerslag. Het werd op de eigen Bosuil compleet vernederd ...

263
263
Bondsparket beslist over schorsingen Mac Allister en Burgess

Bij Union likken ze maandag hun wonden na een pijnlijk weekend. De landskampioen verloor zijn ...

604
604
'Club Brugge druipt af in transferstrijd'

Het bleef tot dusver nog stil bij Club Brugge wat betreft aanwinsten voor volgend seizoen, maar er ...

202
202
'OHL gaat transferstrijd aan met Athletic Bilbao'

Voor OH Leuven werd het alweer een grijs seizoen. Het wist maar op het nippertje de play-downs te ...

30
30
'Eindelijk witte rook: Anderlecht heeft nieuwe TD'

De voorbije maanden waren er heel wat vraagtekens bij Anderlecht. Begin februari werden zowel ...

465
465
'STVV krijgt belangrijk nieuws over vertrek Vrancken'

STVV pakte vorig weekend een stuntzege tegen Union. Daarmee is het stilaan helemaal zeker van de ...

226
226
"Ik was beschaamd" - Hazard met de grond gelijk gemaakt

Anderlecht werd zondag nog maar eens pijnlijk met de neus op de feiten gedrukt door Club Brugge. Dat ...

446
446
Voetbalbond verrast iedereen: Georges Leekens mee naar WK?

De Belgische voetbalbond pakte zopas uit met een opvallende en vooral humoristische video die meteen ...

35
35
Godts ondanks heldenrol aangepakt: "No f*cking way"

Ajax sprokkelde afgelopen weekend op de valreep nog een punt tegen PSV en daarvoor mocht het nog ...

63
63
Geen medelijden met Union: "Als je met vuur speelt..."

Het is een bewogen weekend geweest in de Champions' Play-Off. Daarin werd Club Brugge de nieuwe ...

276
276
TRANSFERUURTJE: 'Club vindt nieuwe Ordoñez, De Bruyne beslist'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

282
282
Ruben Van Gucht klapt uit de biecht: derde vrouw in spel

Ruben Van Gucht blijft verbazen. De bekende sportjournalist zette afgelopen weekend de stap naar ...

92
92
Vandenbempt: "Historische pandoering voor Anderlecht"

RSC Anderlecht verloor net als tegen Union SG met 1-3 van Club Brugge. Maar deze partij verliep ...

299
299
Coosemans en Kana voeren druk op: Anderlecht bibbert

RSC Anderlecht werd overklast door een veel sterker Club Brugge. De Brusselaars staan nog altijd ...

287
287
Standard leeft weer op: Euvrard vol lof

Standard droomt plots weer van een Europees ticket. De Rouches wonnen zeer knap met 0-5 van een ...

134
134

Meer sportnieuws