'Anderlecht of Genk? Smets hakt knoop definitief door'

door
'Anderlecht of Genk? Smets hakt knoop definitief door'

Na een dijk van een seizoen, waarin hij geen minuut miste, moet Matte Smets momenteel zowat de meest gegeerde speler in onze competitie zijn. De 20-jarige verdediger van STVV kan op interesse van zowat alle Belgische topclubs rekenen. Een van hen lijkt nu aan het langste eind te trekken.

Eerder geraakte reeds bekend dat Anderlecht en KRC Genk over de beste papieren beschikten om Smets, die naar verluidt tevens bij AA Gent, Antwerp, Club Brugge én Union op de verlanglijst staat, in te lijven. Inmiddels zou de Jonge Duivel de knoop over zijn toekomst zelf hebben doorgehakt.

LEES OOK: België jubelt: UEFA-coëfficiënt deelt Nederland klappen uit

Smets kiest voor Genk

Volgens transferspecialist Sacha Tavolieri heeft Smets namelijk gekozen om terug naar de Cegeka Arena te verhuizen, waar hij al een deel van jeugd doorbracht. Net zoals Jarne Steuckers, rond wie weldra al witte rook wordt verwacht, wordt het toptalent er tevens herenigd met coach Thorsten Fink.

"Smets wil graag terugkeren naar Genk. In de volgende 24 uur staat er een ontmoeting met de clubleiders gepland om een akkoord over de persoonlijke voorwaarden te vinden", aldus Tavolieri. Als die gesprekken tot een goed einde worden gebracht staat niets zijn gevoelige overstap nog in de weg.

Anderlecht vangt bot

Net zoals Steuckers kan Smets, wiens afkoopclausule wel iets hoger zou liggen, tenslotte voor een erg beperkt bedrag worden losgeweekt in Sint-Truiden. Nog volgens dezelfde bron hoeven de Limburgers maar ongeveer 2,25 miljoen euro op tafel te leggen om hem weg te plukken bij de streekrivaal.

Daarmee lijkt Dimitri de Condé, die de belangstelling in de twee Kanaries niet ontkende, Fink dus meteen zijn twee meest gewenste aanwinsten cadeau te doen. Jesper Fredberg en zijn concullega's daarentegen moeten elders op zoek naar defensieve versterking. Wordt ongetwijfeld nog vervolgd.

Denkt u dat Smets meteen een voltreffer wordt in Genk?

Meest recent

Kassa rinkelt bij Club Brugge: record aan diggelen?

Dankzij een fraaie 3-0 zege tegen Olympique Marseille kwalificeerde Club Brugge zich met glans ...

1
1
'Toch geen Klopp? Real legt contact met andere topcoach'

Real Madrid beleeft een moeilijk seizoen. Het moet in LaLiga achtervolgen op rivaal FC Barcelona, ...

17
17
OHL ziet spits vertrekken, Eupen haalt speler uit CL

Maandag sluit de transfermarkt weer zijn deuren en dus zal er in de komende dagen nog heel wat ...

15
15
Stroeykens krijgt raad: vertrek bij Anderlecht dichterbij?

Anderlecht lijkt aan inkomende zijde zijn transferhuiswerk voor deze winter al klaar te hebben met ...

115
115
'Leko drukt stempel: Club biedt voor supertalent'

Club Brugge heeft met Felix Lemaréchal tot dusver één winteraanwinst ...

167
167
De Busser spreekt duidelijke transfervoorkeur uit

Een aantal Belgische spelers zijn hot tijdens deze wintermercato. Eén van de landgenoten die ...

22
22
'Club trekt bleek weg: waanzinnige Stankovic-clausules'

Club Brugge leverde woensdagavond een straffe prestatie. Het plaatste zich voor het tweede seizoen ...

498
498
'Standard slikt forse domper op transfermarkt'

Standard was deze winter al behoorlijk actief op de transermarkt. De Rouches willen dolgraag de top ...

95
95
'Club Brugge moet definitief kruis maken over topaanwinst'

Club Brugge bezorgde zichzelf woensdagavond een flinke boost. Met een klinkende zege tegen Olympique ...

382
382
Beerschot haalt volgende Japanse aanwinst binnen

Beerschot is sinds enkele maanden in Japanse handen en dat laat zich ook zien op het Kiel. De nieuwe ...

44
44
TRANSFERUURTJE: 'Grote drukte bij Club, vertrekker bij Anderlecht'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

212
212
UEFA straft na Afrika Cup-schande: Saibari op de rooster

De UEFA heeft ingegrepen na de perikelen in de Afrika Cup-finale. Allereerst stapten de Senegalese ...

107
107
België jubelt: UEFA-coëfficiënt deelt Nederland klappen uit

Het was een hoogdag voor het Belgische voetbal in Europa woensdagavond. Club Brugge won van ...

706
706
Door dit minuscuul detail loopt Union CL-kwalificatie mis

Union SG kan terugkijken op een knappe Champions League-campagne. De Brusselse club werd ...

167
167
'Bellingham maakt monstertransfer van 150 miljoen'

Bij Real Madrid loopt het dit seizoen niet zo vlot als gehoopt en dat zorgde ervoor dat trainer Xabi ...

235
235
Club haalt gram: "Fantastisch dat het net nu lukt"

Er waren de voorbije weken de nodige twijfels rond Club Brugge, zeker na de pijnlijke ...

187
187
Ajax spoelt CL-kater door met komst toptalent Anderlecht

Voor Ajax kwam woensdagavond een pijnlijk einde aan de campagne in de Champions League. Ze leden ...

168
168
De Zerbi snoeihard na zeperd van Marseille tegen Club

Het was woensdagavond alles of niets voor Club Brugge in de Champions League. Het werd uiteindelijk ...

407
407
Feyenoord in de wolken met Belg: contract opengebroken

De titel lijkt voor Feyenoord dit seizoen alweer weg, want het heeft in de Eredivisie al veertien ...

27
27
Club Brugge blundert pijnlijk met boodschap aan Marseille

Club Brugge beleefde woensdag een geweldige Europese avond. Het leverde tegen Olympique Marseille ...

219
219
'Westerlo shopt in Ligue 1, bod op Reynolds'

KVC Westerlo gaat de komende dagen mogelijk nog wat transfers doen. Ze rondden er alvast ...

73
73
Vertrekker bij Anderlecht: "Bedankt, Neerpede"

Bij RSC Anderlecht beweegt er het nodige op de achtergrond. Na het (gedwongen) vertrek van Wouter ...

466
466
De Ketelaere merkt 'irritante' kwaliteit op bij Union SG

Atalanta verloor van Union SG en haalde zo niet de top acht, maar wel de tussenronde. De Italianen ...

257
257
Vanaken dolenthousiast: "Dit voelt heel lekker"

Club Brugge overklaste Marseille en won met 3-0. Hans Vanaken maakte zo alweer een fantastische ...

141
141
Van hoop naar horror: Exit Marseille met ongeziene beelden

Wat een absolute gala-avond werd voor Club Brugge, veranderde in een ware nachtmerrie voor Marseille ...

283
283

Meer sportnieuws