'Strijd om Matte Smets: twee JPL-topclubs leiden de dans'

door
'Strijd om Matte Smets: twee JPL-topclubs leiden de dans'

Het seizoen in de Jupiler Pro League zit er sinds afgelopen weekend helemaal op en dus kan het transfergeweld losbarsten. Verschillende smaakmakers komen immers in aanmerking voor een mooie transfer. Niet in het minst Matte Smets.

De verdediger begon aan zijn carrière bij het lokale Bilzen VV, maar maakte als snel de overstap naar de jeugdopleiding bij KRC Genk. Hoewel Smets er bijna acht jaar speelde, moest hij er uiteindelijk toch beschikken. Zo belandde hij uiteindelijk bij provinciegenoot STVV. En dat bleek een goede zet.

In Sint-Truiden heerste wel voldoende geloof in zijn kwaliteiten. Smets tekende er zijn eerste profcontract en mocht er op 18-jarige leeftijd al debuteren bij de eerste ploeg. Zijn definitieve doorbraak volgde echter pas in het voorbije seizoen. Onder de vleugels van Thorsten Fink groeide hij uit tot een vaste sterkhouder.

LEES OOK: Genk vreest voor top zes: Smets doet oproep

Gegeerd aan Belgische top

Smets beschikt dan ook over heel wat kwaliteiten. Hij is sterk met de bal aan de voet en heeft het nodige fysieke vermogen, zo miste hij in de afgelopen maanden amper één minuut. En op zijn 20ste heeft hij nog een pak progressiemarge. Bovendien staat er in zijn contract een clausule waardoor hij voor een bescheiden bedrag kan vertrekken.

De belofte-international is dan ook grof wild aan de Belgische top. In januari stond hij bijvoorbeeld al dicht bij een overstap naar AA Gent, dat hem van dichtbij is blijven volgen. Ook landskampioen Club Brugge kwam hem naar verluidt al meermaals scouten. Antwerp FC en Union SG zouden de ontwikkelingen rond Smets eveneens nauwgezet onder de loep houden.

Anderlecht & Genk

Maar volgens Het Belang van Limburg leiden twee andere ploegen de dans. Zo zou KRC Genk over goede papieren beschikken. Racing heeft namelijk een belangrijke troef: Smets zou er namelijk opnieuw kunnen samenwerken met Fink. Bovendien kan hij er dicht bij huis blijven voetballen.

De voornaamste concurrent zou dan weer RSC Anderlecht zijn. Daar zou hij het vrijgekomen plekje van Zeno Debast kunnen overnemen. Bovendien is de 20-jarige er ook verzekerd van Europees voetbal. Afwachten dus welke club uiteindelijk aan het langste einde trekt.

Wat is volgens u de beste stap voor Smets?

Meest recent

'Club Brugge grijpt genadeloos in bij Shandre Campbell'

Club Brugge doet nog volop mee voor de titel, maar er wacht nog eerst een interlandperiode. ...

5
5
Van der Elst ziet nu al kampioen: verrassend oordeel

De titelstrijd in de Jupiler Pro League gaat dit seizoen tussen Union SG, STVV en Club Brugge. ...

13
13
Vannieuwkerke slikt snoeiharde kritiek: "Karl Coucke"

Het is crisis aan de zee en dat heeft ook Karl Vannieuwkerke geweten. Eén van de sterke ...

17
17
De Cat krijgt ultieme transferraad: “Hij moet naar daar”

Nathan De Cat is gespreksonderwerp nummer 1 in het Lotto Park. Het 17-jarige supertalent behoort ...

48
48
Trump verbaast weer met uitspraken: "Anders afgemaakt"

Het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada ligt zwaar onder vuur. Er zijn problemen met de ...

18
18
Goots maakt Antwerp compleet af: onbegrip over één man

Patrick Goots is een clubicoon van Royal Antwerp FC. De voormalige aanvaller volgt zijn oude club ...

43
43
Rigaux doet boekje open over transfersituatie Tresoldi

Nicolo Tresoldi verkeert in bloedvorm bij Club Brugge. Afgelopen speeldag was de goaltjesdief weer ...

165
165
‘Spectaculaire terugkeer Tessa Wullaert in de maak’

Tessa Wullaert is één van de grootste voetbalsterren die het Belgische vrouwenvoetbal ...

80
80
Club Brugge pakt weer uit met contractverlenging

Club Brugge is volop bezig met de toekomst te verzekeren. Op de officiële kanalen werd er weer ...

94
94
Hommeles bij KV Mechelen: “Hartig woordje gesproken"

KV Mechelen zit nog steeds in de top 6, maar de kansloze nederlaag tegen KAA Gent kwam hard aan. ...

183
183
Groot De Cat-probleem bij Anderlecht: record in gevaar

Nathan De Cat is op 17-jarige leeftijd een absolute smaakmaker bij RSC Anderlecht. De middenvelder ...

140
140
TRANSFERUURTJE: ‘Jackpot De Cat en Tresoldi, Rode Duivels gewild

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

144
144
Thorsten Fink onthult waarom hij Anderlecht afwimpelde

RSC Anderlecht is na het ontslag van Besnik Hasi nog op zoek naar een nieuwe hoofdtrainer, maar ...

200
200
Cercle Brugge rondt deal af: “Belangrijk onderdeel”

Cercle Brugge heeft op de officiële kanalen een contractverlenging bekendgemaakt. Terwijl ...

73
73
‘Textor zet verkoop RWDM in gang: zwarte lijst bekend’

RWDM Brussels zit weer in de hoek waar de klappen vallen. De Belgische traditieclub ging in het ...

94
94
Mourinho weer in rel verzeild geraakt: “Een verrader!”

Afgelopen speeldag werd de Portugese topper tussen FC Porto en Benfica afgewerkt. Voor José ...

58
58
Knaltransfer Degreef? Anderlecht-revelatie is duidelijk

Tristan Degreef begint zijn draai te vinden onder Jeremy Taravel bij RSC Anderlecht. Ook in de ...

441
441
’Schokkend: exact loon Lionel Messi onthuld’

Lionel Messi is op 38-jarige leeftijd nog steeds een wereldster. Ook in de Verenigde Staten ...

133
133
Eden Hazard: "Hij zou ideale bondscoach Rode Duivels zijn"

Met Rudi Garcia zitten de Rode Duivels momenteel aan hun derde buitenlandse bondscoach op rij. ...

333
333
Monstertransfer Nathan De Cat: "Nog straffer dan Jashari"

Nathan De Cat blijft dit seizoen hoge toppen scheren bij RSC Anderlecht. De Brusselaars kunnen ...

560
560
Zulte Waregem zet Vandenbroeck buiten: nieuwe details bekend

Met nog amper twee speeldagen te gaan in de reguliere competitie, werd alsnog een trainerswissel ...

420
420
'City dumpt weer grote naam: transferklapper Bernardo'

Manchester City liet de voorbije mercato's verschillende vaste waarden vertrekken. En dat lot dreigt ...

102
102
Rechtstreeks naar UCL? Waarom Club voor deze Europese ploeg supportert

Club Brugge wil ook komend seizoen weer aantreden in de Champions League. Daarvoor moet het beslag ...

257
257
Dilemma Garcia: plots twéé topkandidaten voor één WK-ticket

Bondscoach Rudi Garcia is momenteel druk in de weer met het voorbereiden van zijn WK-selectie. Op ...

169
169
JPL-uitblinker genoemd: "Zet hem bij KRC Genk ..."

KRC Genk dreigt dan toch naast de Champions' Play-Offs te grijpen. De Limburgers vielen afgelopen ...

320
320

Meer sportnieuws