'Strijd om Matte Smets: twee JPL-topclubs leiden de dans'

door
'Strijd om Matte Smets: twee JPL-topclubs leiden de dans'

Het seizoen in de Jupiler Pro League zit er sinds afgelopen weekend helemaal op en dus kan het transfergeweld losbarsten. Verschillende smaakmakers komen immers in aanmerking voor een mooie transfer. Niet in het minst Matte Smets.

De verdediger begon aan zijn carrière bij het lokale Bilzen VV, maar maakte als snel de overstap naar de jeugdopleiding bij KRC Genk. Hoewel Smets er bijna acht jaar speelde, moest hij er uiteindelijk toch beschikken. Zo belandde hij uiteindelijk bij provinciegenoot STVV. En dat bleek een goede zet.

In Sint-Truiden heerste wel voldoende geloof in zijn kwaliteiten. Smets tekende er zijn eerste profcontract en mocht er op 18-jarige leeftijd al debuteren bij de eerste ploeg. Zijn definitieve doorbraak volgde echter pas in het voorbije seizoen. Onder de vleugels van Thorsten Fink groeide hij uit tot een vaste sterkhouder.

LEES OOK: Super Sunday in JPL: aanduidingen scheidsrechters bekend

Gegeerd aan Belgische top

Smets beschikt dan ook over heel wat kwaliteiten. Hij is sterk met de bal aan de voet en heeft het nodige fysieke vermogen, zo miste hij in de afgelopen maanden amper één minuut. En op zijn 20ste heeft hij nog een pak progressiemarge. Bovendien staat er in zijn contract een clausule waardoor hij voor een bescheiden bedrag kan vertrekken.

De belofte-international is dan ook grof wild aan de Belgische top. In januari stond hij bijvoorbeeld al dicht bij een overstap naar AA Gent, dat hem van dichtbij is blijven volgen. Ook landskampioen Club Brugge kwam hem naar verluidt al meermaals scouten. Antwerp FC en Union SG zouden de ontwikkelingen rond Smets eveneens nauwgezet onder de loep houden.

Anderlecht & Genk

Maar volgens Het Belang van Limburg leiden twee andere ploegen de dans. Zo zou KRC Genk over goede papieren beschikken. Racing heeft namelijk een belangrijke troef: Smets zou er namelijk opnieuw kunnen samenwerken met Fink. Bovendien kan hij er dicht bij huis blijven voetballen.

De voornaamste concurrent zou dan weer RSC Anderlecht zijn. Daar zou hij het vrijgekomen plekje van Zeno Debast kunnen overnemen. Bovendien is de 20-jarige er ook verzekerd van Europees voetbal. Afwachten dus welke club uiteindelijk aan het langste einde trekt.

Wat is volgens u de beste stap voor Smets?

Meest recent

'Napoli kan Cercle Brugge nog aardige duit opleveren'

Cercle Brugge verdiende dit seizoen al 16,80 miljoen euro aan transfers. Zelf spendeerden ze net ...

13
13
De Zerbi: "Of ik vertrek na Club Brugge-debacle?"

Roberto De Zerbi verloor met Olympique Marseille met 3-0 van Club Brugge. Een blamage voor de fiere ...

27
27
Patro plots internationaal bekend: "Zelfs in Italië nieuws"

Patro Eisden haalde Radja Nainggolan voor 75.000 euro weg bij Sporting Lokeren. Hij gaat daar ...

39
39
De Mil huivert: AA Gent verspeelt dure punten in PO1-strijd

AA Gent leek vanavond lange tijd een geweldige zaak te doen in de strijd om de top-6. De Buffalo's ...

86
86
De Roeck vindt net op tijd juiste recept bij Club NXT

In de Challenger Pro League heeft Jonas De Roeck eindelijk het juiste recept gevonden voor Club NXT. ...

123
123
Man City geeft cruciale update over blessure Doku

Manchester City won afgelopen week in de Champions League van Galatasaray. Jérémy Doku ...

38
38
Hasi geeft update over Augustinsson, De Cat & co

RSC Anderlecht kampt ook dit seizoen met het nodige blessureleed. Toch wel zeer opvallend, aangezien ...

151
151
Euvrard in ‘Hasi-situatie’: "Of ik vrees voor een ontslag?"

Besnik Hasi moet vrezen voor zijn job als RSC Anderlecht verliest van Standard, maar andersom is dat ...

51
51
'Ajax gaat voor gigantische stunttransfer'

Ajax zet alles op alles om tweede te worden in de Eredivisie en zich zo te verzekeren van een ticket ...

68
68
Hubert lyrisch en noemt vier spelers van Club Brugge

Club Brugge doet het al jaren uitstekend in Europa, maar in België zullen ze in de Jupiler Pro ...

370
370
'Renard zorgt voor dure miskleun bij Anderlecht'

Olivier Renard maakte tot op heden nog geen indruk als sportieve baas van RSC Anderlecht. De ...

338
338
‘Club Brugge in shock: stunttransfer is pure blamage’

Club Brugge dacht dat het dé beoogde stunttransfer van de wintermercato beet had. Maar ...

779
779
Lichtpunt bij KRC Genk: Hayen vindt nieuwe smaakmaker

De kans dat KRC Genk de top zes gaat halen, wordt met de week kleiner. Het speelde 1-1 tegen Cercle ...

255
255
Westerlo pakt uit met volgende ingaande transfer

KVC Westerlo is zeer actief deze mercato. De Kemphanen hebben alweer een buitenlandse transfer ...

39
39
Hasi: "Dat gaat mogelijk nog gebeuren op de transfermarkt"

RSC Anderlecht haalde tot op heden drie spelers en liet er vijf gaan. Mogen we nog wat verwachten in ...

425
425
'Leegloop bij Union: 5 sterkhouders richting exit'

Union greep in de Champions League net naast de knock-outfase, maar in eigen land doet de ...

242
242
'Totale uitverkoop bij Club Brugge: trio mag beschikken'

Hoewel enkele sterkhouders nog steeds aan de mouw worden getrokken lijkt Club Brugge tijdens de ...

954
954
Hoogspanning in Sclessin: RSCA-fans maken statement

Net nu er weer bezoekende fans  toegestaan zijn in de immer beladen Clasico balanceren zowel ...

320
320
'Club Brugge strikt winger, goudhaantjes vertrekken'

Om de torenhoge ambities waar te moeten zoekt Club Brugge in het slot van de wintermercato vooral ...

379
379
'De Mil drukt stempel: AA Gent polst oude bekende'

AA Gent trapt straks speeldag 23 op gang op het veld van La Louvière, maar achter de schermen ...

215
215
Ruben Van Gucht draait door: Nieuw leven verrast iedereen

Dat Ruben Van Gucht moeilijk stil kan zitten, is intussen geen geheim meer. De bekende journalist en ...

104
104
'Club Brugge all-in: Mourinho stuurt bestuur wandelen'

In de late uurtjes van de wintermercato was Club Brugge sowieso nog op zoek naar versterking, maar ...

650
650
'Hasi buiten': Anderlecht-trainer bijt van zich af

Uitgerekend nu de crisis om de hoek loert na een schamele twee op 12 gaat RSC Anderlecht zondag op ...

269
269
Louis Van Gaal breekt: Nederland tot tranen toe bewogen

Eind december stond Nederland even collectief stil bij een actie die emoties losmaakte en mensen in ...

125
125
Leko doet boekje open over toptransfer Schjelderup

Club Brugge wil zich op de wintermercato nog flink versterken. Andreas Schjelderup is hét ...

570
570

Meer sportnieuws