'Strijd om Matte Smets: twee JPL-topclubs leiden de dans'

door
'Strijd om Matte Smets: twee JPL-topclubs leiden de dans'

Het seizoen in de Jupiler Pro League zit er sinds afgelopen weekend helemaal op en dus kan het transfergeweld losbarsten. Verschillende smaakmakers komen immers in aanmerking voor een mooie transfer. Niet in het minst Matte Smets.

De verdediger begon aan zijn carrière bij het lokale Bilzen VV, maar maakte als snel de overstap naar de jeugdopleiding bij KRC Genk. Hoewel Smets er bijna acht jaar speelde, moest hij er uiteindelijk toch beschikken. Zo belandde hij uiteindelijk bij provinciegenoot STVV. En dat bleek een goede zet.

In Sint-Truiden heerste wel voldoende geloof in zijn kwaliteiten. Smets tekende er zijn eerste profcontract en mocht er op 18-jarige leeftijd al debuteren bij de eerste ploeg. Zijn definitieve doorbraak volgde echter pas in het voorbije seizoen. Onder de vleugels van Thorsten Fink groeide hij uit tot een vaste sterkhouder.

LEES OOK: ‘Slimste clubs in Europa’: één JPL-topclub in top tien

Gegeerd aan Belgische top

Smets beschikt dan ook over heel wat kwaliteiten. Hij is sterk met de bal aan de voet en heeft het nodige fysieke vermogen, zo miste hij in de afgelopen maanden amper één minuut. En op zijn 20ste heeft hij nog een pak progressiemarge. Bovendien staat er in zijn contract een clausule waardoor hij voor een bescheiden bedrag kan vertrekken.

De belofte-international is dan ook grof wild aan de Belgische top. In januari stond hij bijvoorbeeld al dicht bij een overstap naar AA Gent, dat hem van dichtbij is blijven volgen. Ook landskampioen Club Brugge kwam hem naar verluidt al meermaals scouten. Antwerp FC en Union SG zouden de ontwikkelingen rond Smets eveneens nauwgezet onder de loep houden.

Anderlecht & Genk

Maar volgens Het Belang van Limburg leiden twee andere ploegen de dans. Zo zou KRC Genk over goede papieren beschikken. Racing heeft namelijk een belangrijke troef: Smets zou er namelijk opnieuw kunnen samenwerken met Fink. Bovendien kan hij er dicht bij huis blijven voetballen.

De voornaamste concurrent zou dan weer RSC Anderlecht zijn. Daar zou hij het vrijgekomen plekje van Zeno Debast kunnen overnemen. Bovendien is de 20-jarige er ook verzekerd van Europees voetbal. Afwachten dus welke club uiteindelijk aan het langste einde trekt.

Wat is volgens u de beste stap voor Smets?

Meest recent

'Standard krijgt cruciaal nieuws over investeerders'

Bij Standard zijn ze nog altijd in blijde verwachting van nieuwe investeerders. CEO Giacomo Angelini ...

4
4
Pijnlijk: DAZN geeft wél miljarden aan andere deal

Er wacht de komende maanden ongetwijfeld nog een bittere strijd tussen de Pro League en DAZN over ...

50
50
KV Mechelen ruikt nu al de jackpot: "Hij is een meerwaarde"

KV Mechelen is bezig aan een uitstekend seizoen en staat bijzonder knap vijfde. De fans dromen ...

41
41
Hasi wil ook scalp van Union: "Daar komen ze tekort"

RSC Anderlecht speelt zondag in een uitverkocht Lotto Park de Brusselse derby tegen Union SG. Besnik ...

91
91
Hubert over situatie bij Anderlecht: "Zie je wel…"

Union SG neemt het zondag op tegen RSC Anderlecht. Voor David Hubert is dat toch een speciale ...

197
197
Blessuregolf bij AA Gent: Leko steekt hand in eigen boezem

Na een magere vijf op 15 hoopt AA Gent zondag tegen STVV nog eens aan te knopen met de zege. ...

63
63
Hasi speelt open kaart over hete hangijzers Anderlecht

Na de negen op negen tegen KV Mechelen, Club Brugge en La Louvière hoopt RSC Anderlecht ...

125
125
Haroun moet puzzelen: Antwerp incasseert nieuwe uppercut

Antwerp stelde donderdag Joseph Oosting voor als opvolger van Stef Wils, maar op bezoek bij Club ...

314
314
Vermeeren ontploft: WK-plan van Garcia wankelt

Bij de Rode Duivels tekent zich stilaan een clash van formaat af tussen twee jonge zessen. Arthur ...

117
117
Pro League dumpt DAZN: Proximus & Telenet op vinkenslag

Ondanks de contractbreuk met de Pro League zal DAZN tot het einde van het seizoen de uitzendingen ...

512
512
'Plottwist bij RSCA: Renard hakt opvallende knoop door'

Na drie opeenvolgende zeges wacht zondag een volgende test voor RSC Anderlecht, dat dan Union over ...

250
250
Hugo Broos na tragedie: 'Het had een verwoestende impact'

Hugo Broos is al meer dan een halve eeuw een vaste waarde in het voetbal. Onze landgenoot is ...

72
72
DAZN verstuurt nieuw statement over uitzendingen JPL

In aanloop naar de zestiende speeldag in de Jupiler Pro League worden de krantenkoppen gedomineerd ...

247
247
Pro League klaagt DAZN aan: ultieme deadline bekend

DAZN zegde dinsdag het tv-contract op met de Pro League, die daarop naar de rechtbank trok om het ...

201
201
De Cuyper verrast met lofzang over Belgische club

Maxim De Cuyper maakte de overstap van Club Brugge naar Brighton. De linksback is in Engeland niet ...

267
267
‘Anderlecht vloekt: enorme monstersom voor Stassin’

Lucas Stassin werd bij RSC Anderlecht aan de kant geschoven. De aanvaller kreeg geen kansen in het ...

184
184
DAZN zet ook politiek op zijn kop: drastische veranderingen

DAZN heeft beslist om het TV-contract met de Pro League stop te zetten. Daardoor heerst er veel ...

456
456
El Ouahdi roept erg straffe taal bij KRC Genk

Zakaria El Ouahdi is dit seizoen één van de grote uitblinkers van KRC Genk. De ...

409
409
‘Jackpot Anderlecht: Europese clubs stromen binnen'

RSC Anderlecht staat in de Jupiler Pro League op een derde plek. Paars-Wit mikt uiteraard altijd op ...

258
258
'Real Madrid brengt Liverpool ongenadige transferboodschap'

Bij Real Madrid moeten we naar goede gewoonte geen transferactiviteit te verwachten tijdens de ...

62
62
AA Gent slaat toe: 'leider' tekent langdurig contract

Bij AA Gent ontdekten ze de voorbije maanden weer enkele talenten uit eigen kweek. Eind vorig ...

129
129
'Standard pakt uit met Franse WK-ganger'

Standard hoopt zich vrijdagavond tegen KV Mechelen te kunnen herpakken, want de Rouches blikken ...

179
179
'Bliksemvertrek bij Westerlo: bestemming al bekend'

Het gaat bij Westerlo dit seizoen nog met ups en downs. Wellicht hadden ze in 't Kuipje halfweg de ...

75
75
'Renard vist in Italië: verbazingwekkend target Anderlecht'

Anderlecht lijkt in januari weer de transfermarkt op te gaan trekken en de zoektocht naar mogelijke ...

342
342
Crisis in Brugge: Borkelmans haalt hard uit

Het zijn niet de beste weken voor het Brugse voetbal. Bij Club heersen er toch de nodige vraagtekens ...

207
207

Meer sportnieuws