'Genk drukt vol door: prijskaartje STVV-duo staat vast'

door
'Genk drukt vol door: prijskaartje STVV-duo staat vast'

KRC Genk maakt zich momenteel op voor de clash van aanstaande zondag tegen AA Gent, waarbij het laatste Europese ticket op het spel staat. Maar de club is ook al druk aan het werken in functie van het nieuwe seizoen. Zo heeft het er alle schijn van dat Thorsten Fink de nieuwe hoofdcoach wordt.

Zoals alom geweten nam Racing in volle Play-Offs per direct afscheid van Wouter Vrancken. Door de tegenvallende resultaten en een verschil in visie, was diens relatie met het bestuur immers onder druk komen te staan. Zijn flirt met AA Gent was voor de clubleiding uiteindelijk de druppel en dus werd de samenwerking met onmiddellijke ingang stopgezet.

Voor de zoveelste keer op relatief korte tijd moest Genk dus op zoek naar een nieuwe hoofdcoach. Die ging het echter niet ver zoeken. Zo viel de keuze op Thorsten Fink. De ervaren Duitser heeft dan ook een puik seizoen achter de rug bij provinciegenoot STVV. Daar haalde hij met beperkte middelen de nodige resultaten en lanceerde hij verschillende jongeren.

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: 'Verrassende wending in Genk, knaltransfer Karetsas'

Witte rook in zicht

Fink maakte maandag alvast zijn vertrek uit Sint-Truiden bekend. Het lijkt dan ook een kwestie van tijd alvorens zijn komst bij Genk wereldkundig wordt gemaakt. Momenteel zouden de laatste details nog worden besproken, maar de algemene verwachting is dat er eerstdaags een officiële bevestiging volgt vanuit de Cegeka Arena.

Overigens zal Fink de overstap niet alleen maken. Zo raakte inmiddels bekend dat zijn rechterhand Sebastian Hahn eveneens mee verhuist, net zoals physical coach Goran Kontic. Daarnaast zou de Duitse coach ook twee spelers willen meepakken naar zijn nieuwe club. Meer bepaald Matte Smets en Jarne Steuckers.

Twee absolute koopjes

De twee jonkies, die een verleden hebben in de jeugd van Genk, staan echter op de verlanglijstjes van nog meer ploegen. Maar volgens Het Belang van Limburg zou Genk achter de schermen flink doordrukken. Dat heeft niet in het minst met een de interessante aankoopopties in hun contract te maken. Zo zou Steuckers kunnen vertrekken voor een vast bedrag van 'slechts' 800.000 euro. Smets zou op zijn beurt drie à vier keer kosten, maar blijft ook dan een absoluut koopje.

Indien Genk slechts één van de twee kan halen, wie zou u verkiezen?

Meest recent

'Mika Godts staat plots voor absolute toptransfer'

Ajax beleeft tot dusver een moeilijk seizoen, maar Mika Godts is daarin wel een schaars lichtpuntje. ...

7
7
'Gouden kans: jeugdinternational gratis naar JPL'

De wintermercato opent zeer weldra zijn deuren en heel wat Belgische clubs kunnen versterking ...

24
24
"Hopelijk nooit in de JPL" - Stijnen helemaal afgemaakt

Stijn Stijnen en Patro Eisden stonden de voorbije dagen alweer volop in de spotlights, zij het ...

96
96
'Rampscenario in de maak voor Belgische profclubs'

Het blijft angstvallig afwachten welke afloop de vete tussen DAZN en de Pro League zal kennen. De ...

177
177
Theate sneert weer naar pers over Rode Duivels

Voor de Rode Duivels is 2025 een jaar met pieken en dalen geweest. Ze wisten wel hun ticket voor het ...

62
62
'Stassin krijgt belangrijk nieuws over knaltransfer'

In november haalde Rudi Garcia Romeo Vermant als nieuwe spits bij de selectie. Dat zal toch een ...

57
57
Axel Witsel alsnog terug naar Standard?

Na negentien speeldagen staat Standard knap zesde, al is het maar de vraag of ze die plaats zullen ...

101
101
Ondanks comeback: Defour keihard voor Anderlecht

Anderlecht heeft zondag een sterk staaltje mentale weerbaarheid laten zien. Het leek aanvankelijk op ...

201
201
Union moet alsnog sterkhouder komende weken missen

Union klopte afgelopen weekend Zulte Waregem met 2-0 en pakte zo nog eens een deugddoende ...

33
33
TRANSFERUURTJE: 'Verrassende wending in Genk, knaltransfer Karetsas'

De winterse transferperiode staat voor de deur. Heel wat ploegen zijn dan ook druk in de weer met ...

808
808
“Luis in de pels” – ambitie STVV wringt bij toppers

Sint-Truiden VV blijft vriend en vijand verbazen dit seizoen. De Kanaries, onder leiding van Wouter ...

162
162
KAA Gent schrikt en spreekt Ivan Leko resoluut tegen

De vete tussen KAA Gent en Ivan Leko blijft voortduren. De Kroatische oefenmeester kon zegevieren ...

267
267
Birger Verstraete haalt verschroeiend uit: “Schandalig!”

Oud-Heverlee Leuven ging in eigen huis met 0-2 onderuit tegen Cercle Brugge. Eerder was Felice Mazzu ...

146
146
Topclubs vrezen: "We gaan voluit voor PO 1"

STVV is veruit dé verrassing van het seizoen in de Jupiler Pro League. Een lichtpunt in een ...

173
173
Anderlecht krijgt extra 'genialiteit': weldra basisplaats?

Bij RSC Anderlecht draait het dezer dagen blijkbaar enkel om intensiteit, energie en mentaliteit. ...

469
469
Leko scoort geen punten in Gent, wél bij Club: "Dat hoor je waaien"

Club Brugge won met 2-1 van AA Gent. Een verdiende zege, maar het was toch vooral de match waar Ivan ...

221
221
'Hoogspanning: verrassende wending in dossier van Hoefkens'

KRC Genk dacht aan Carl Hoefkens als de nieuwe trainer, maar die gaf aan bij NAC Breda te blijven. ...

299
299
Club Brugge lacht tanden bloot, KRC Genk gewaarschuwd

Club Brugge won met 2-1 van AA Gent. Voetballend was het een zeer matige Slag om Vlaanderen. Ook ...

647
647
Sardella dankt Kompany: "Toen hij hier trainer was..."

RSC Anderlecht pakte een punt op het veld van Royal Antwerp FC, dat zo wéér niet kon ...

144
144
Buffalo weigert hand Leko: "Heel onprofessioneel gehandeld"

De centrale figuur tijdens de clash van zondagmiddag tussen Club Brugge en AA Gent, was uiteraard ...

959
959
"Systematisch problematisch" - kranten buizen zondebok RSCA

RSC Anderlecht blijft het lastig hebben in de competitieduels op verplaatsing. Zondag pakte het op ...

349
349
'Slag om Vlaanderen' loopt fout: supporter naar ziekenhuis

Club Brugge won zondagmiddag met 2-1 van AA Gent na relatief matige wedstrijd. Jammer genoeg liep ...

256
256
Vincent Janssen naar Anderlecht? "Hij zou goud waard zijn"

Antwerp FC is de laatste weken opnieuw sterk bezig. Dat heeft onder meer te maken met de goede ...

608
608
Wéér geen clean sheet United: Engelse pers beoordeelt Lammens

Manchester United blijft uiterst wisselvallig voor de dag komen in de Premier League. Zondag liep de ...

164
164
‘Club Brugge gokt alles: 12 miljoen voor tikkende tijdbom’

Hoeveel risico kan Club Brugge nemen om de defensie te versterken? In Brugge dromen ze van een ...

523
523

Meer sportnieuws