'Genk drukt vol door: prijskaartje STVV-duo staat vast'

1283
'Genk drukt vol door: prijskaartje STVV-duo staat vast'

KRC Genk maakt zich momenteel op voor de clash van aanstaande zondag tegen AA Gent, waarbij het laatste Europese ticket op het spel staat. Maar de club is ook al druk aan het werken in functie van het nieuwe seizoen. Zo heeft het er alle schijn van dat Thorsten Fink de nieuwe hoofdcoach wordt.

Zoals alom geweten nam Racing in volle Play-Offs per direct afscheid van Wouter Vrancken. Door de tegenvallende resultaten en een verschil in visie, was diens relatie met het bestuur immers onder druk komen te staan. Zijn flirt met AA Gent was voor de clubleiding uiteindelijk de druppel en dus werd de samenwerking met onmiddellijke ingang stopgezet.

Voor de zoveelste keer op relatief korte tijd moest Genk dus op zoek naar een nieuwe hoofdcoach. Die ging het echter niet ver zoeken. Zo viel de keuze op Thorsten Fink. De ervaren Duitser heeft dan ook een puik seizoen achter de rug bij provinciegenoot STVV. Daar haalde hij met beperkte middelen de nodige resultaten en lanceerde hij verschillende jongeren.

LEES OOK: Jonge Duivels doen ontdekking voor Genk

Witte rook in zicht

Fink maakte maandag alvast zijn vertrek uit Sint-Truiden bekend. Het lijkt dan ook een kwestie van tijd alvorens zijn komst bij Genk wereldkundig wordt gemaakt. Momenteel zouden de laatste details nog worden besproken, maar de algemene verwachting is dat er eerstdaags een officiële bevestiging volgt vanuit de Cegeka Arena.

Overigens zal Fink de overstap niet alleen maken. Zo raakte inmiddels bekend dat zijn rechterhand Sebastian Hahn eveneens mee verhuist, net zoals physical coach Goran Kontic. Daarnaast zou de Duitse coach ook twee spelers willen meepakken naar zijn nieuwe club. Meer bepaald Matte Smets en Jarne Steuckers.

Twee absolute koopjes

De twee jonkies, die een verleden hebben in de jeugd van Genk, staan echter op de verlanglijstjes van nog meer ploegen. Maar volgens Het Belang van Limburg zou Genk achter de schermen flink doordrukken. Dat heeft niet in het minst met een de interessante aankoopopties in hun contract te maken. Zo zou Steuckers kunnen vertrekken voor een vast bedrag van 'slechts' 800.000 euro. Smets zou op zijn beurt drie à vier keer kosten, maar blijft ook dan een absoluut koopje.

Indien Genk slechts één van de twee kan halen, wie zou u verkiezen?

Meest recent

Duivels krijgen nieuw gelaat: "Zo lang hij maar speelt"

De Rode Duivels hebben een goede start gemaakt onder bondscoach Mark van Bommel. Het geleverde spel ...

35
35
Portugese rel escaleert compleet: schokkende beslissing Ronaldo

Op zijn 41ste haalt Cristiano Ronaldo opnieuw de internationale headlines tijdens de ...

57
57
Zien! Kunststukje Tresoldi doet Duitse monden openvallen

Club Brugge zag tijdens de huidige interland-periode een waslijst aan internationals uitzwermen. En ...

68
68
'Real maakt keepersplan op: sensationele troonopvolger Courtois'

Thibaut Courtois bewees in de eerste weken van het seizoen dat hij nog steeds een doelman van ...

89
89
Nieuw wapen Anderlecht: opvallende naam imponeert op fandag

Door de XXL-interlandperiode ligt het clubvoetbal uitzonderlijk lang stil. Toch konden de supporters ...

246
246
Wissel bij Duivels: "Onbegrijpelijk als hij in basis start"

De Rode Duivels kruisen vrijdagavond in Luik de degens met Turkije. Hoewel er voldoende ...

804
804
Portugal op stelten: woeste Ronaldo dropt bom op Instagram

Het Portugese voetbal, en bij uitbreiding de hele natie, staat op stelten. Dat heeft alles te maken ...

182
182
Gevolgen na Frankrijk: nieuwe naam in selectie Duivels?

De eerste twee matchen van hun Nations League-campagne zitten erop, maar aanstaande vrijdag moeten ...

398
398
1/16de finale Croky Cup: Play Sports maakt zendschema bekend

Nog anderhalve week interland-voetbal en dat barst het seizoen weer helemaal los op clubniveau. Het ...

178
178
Duivels hebben nieuwe steunpilaar: "Komende tien jaar ..."

Verschillende Rode Duivels hebben punten gescoord tijdens het eerste tweeluik onder bondscoach Mark ...

203
203
"Geen vrolijke jongen"-Vandaag Inside gaat los op Van Gucht

Vandaag Inside heeft een heel opvallend oordeel geveld over Ruben Van Gucht. Tijdens een uitzending ...

34
34
Januzaj klaar voor comeback: kippenvel bij Anderlecht

Anderlecht haalde deze zomer elf nieuwe spelers, maar geen enkele Belg. Sportief directeur Antoine ...

860
860
Smaakmakers Club en Union schitteren bij hun nationale teams

Er wordt woensdag niet gevoetbald in de Nations League, maar dat betekent niet dat de voetbalwereld ...

123
123
'Ronaldo-bom helemaal ontploft: ster verlaat selectie'

Met een zes op zes tegen Wales en Noorwegen was de Nations League ogenschijnlijk perfect begonnen ...

146
146
Standard slaagt erin om groot talent langer vast te leggen

Standard blikt terug op een moeilijke periode, waarin de club bijna de afgrond in gereden werd door ...

73
73
Nieuwe wending in affaire-Ronaldo: bondscoach in zijn hemd

Omgaan met vedetten die op leeftijd raken, makkelijk is het niet. Denk maar aan de ophef die er in ...

67
67
Vlaamse regering grijpt hard in: voetbalfans zwaar getroffen

Voor miljoenen Vlaamse voetbalfans dreigt er de komende jaren iets te veranderen wat jarenlang ...

254
254
Rode Duivels vrijdag op Sclessin: dit is de reden

De Rode Duivels hebben weinig tijd om uit te rusten tussen hun wedstrijden in de Nations League. ...

154
154
Antwerp fronst wenkbrauwen na nieuws over bekermatch

Woensdag maakte de Pro League de kalender bekend voor de zestiende finales van de Croky Cup, die al ...

324
324
Laporta onthult: “Wilde hem tot elke prijs naar Barça halen”

Het is bij FC Barcelona alweer een zeer bewogen transferzomer geweest. De Spaanse kampioen pakte ...

68
68
Anderlecht verrast fans met opvallende gezichten

Bij Anderlecht hebben ze van de lange interlandbreak gebruik gemaakt om even op adem te komen. Na ...

218
218
KBVB meldt geweldige opsteker voor België-Turkije

De Rode Duivels zijn halfweg hun opdracht in deze extra lange interlandbreak. De nieuwe campagne in ...

209
209
Keita onthult ‘gemiste transfer’ en spreekt over Rode Duivels

Mark van Bommel heeft momenteel Roméo Lavia en Nicolas Raskin als de twee spelers voor de ...

71
71
Lommel SK rondde deal op vier minuten van de deadline af

PEC Zwolle beleefde een spectaculaire deadline day. De Nederlandse club leek de transferperiode al ...

46
46
'Geen Serie A, wel Championship voor Krépin Diatta'

De zomermercato is intussen al bijna een maand voorbij, maar verschillende grote namen zitten nog ...

46
46

Meer sportnieuws