'Genk drukt vol door: prijskaartje STVV-duo staat vast'

door
'Genk drukt vol door: prijskaartje STVV-duo staat vast'

KRC Genk maakt zich momenteel op voor de clash van aanstaande zondag tegen AA Gent, waarbij het laatste Europese ticket op het spel staat. Maar de club is ook al druk aan het werken in functie van het nieuwe seizoen. Zo heeft het er alle schijn van dat Thorsten Fink de nieuwe hoofdcoach wordt.

Zoals alom geweten nam Racing in volle Play-Offs per direct afscheid van Wouter Vrancken. Door de tegenvallende resultaten en een verschil in visie, was diens relatie met het bestuur immers onder druk komen te staan. Zijn flirt met AA Gent was voor de clubleiding uiteindelijk de druppel en dus werd de samenwerking met onmiddellijke ingang stopgezet.

Voor de zoveelste keer op relatief korte tijd moest Genk dus op zoek naar een nieuwe hoofdcoach. Die ging het echter niet ver zoeken. Zo viel de keuze op Thorsten Fink. De ervaren Duitser heeft dan ook een puik seizoen achter de rug bij provinciegenoot STVV. Daar haalde hij met beperkte middelen de nodige resultaten en lanceerde hij verschillende jongeren.

LEES OOK: Leekens: "Hij is de ideale coach voor Racing Genk"

Witte rook in zicht

Fink maakte maandag alvast zijn vertrek uit Sint-Truiden bekend. Het lijkt dan ook een kwestie van tijd alvorens zijn komst bij Genk wereldkundig wordt gemaakt. Momenteel zouden de laatste details nog worden besproken, maar de algemene verwachting is dat er eerstdaags een officiële bevestiging volgt vanuit de Cegeka Arena.

Overigens zal Fink de overstap niet alleen maken. Zo raakte inmiddels bekend dat zijn rechterhand Sebastian Hahn eveneens mee verhuist, net zoals physical coach Goran Kontic. Daarnaast zou de Duitse coach ook twee spelers willen meepakken naar zijn nieuwe club. Meer bepaald Matte Smets en Jarne Steuckers.

Twee absolute koopjes

De twee jonkies, die een verleden hebben in de jeugd van Genk, staan echter op de verlanglijstjes van nog meer ploegen. Maar volgens Het Belang van Limburg zou Genk achter de schermen flink doordrukken. Dat heeft niet in het minst met een de interessante aankoopopties in hun contract te maken. Zo zou Steuckers kunnen vertrekken voor een vast bedrag van 'slechts' 800.000 euro. Smets zou op zijn beurt drie à vier keer kosten, maar blijft ook dan een absoluut koopje.

Indien Genk slechts één van de twee kan halen, wie zou u verkiezen?

Meest recent

Broos: "Hij wordt ooit bondscoach van de Rode Duivels"

Hugo Broos gaat zijn voorlaatste uitdaging aan bij Zuid-Afrika. Hij zal deelnemen aan de Afrika Cup ...

5
5
Oosting waarschuwt voor twee spelers van Anderlecht

Royal Antwerp FC kent een geweldige periode met een 9 op 9 en bekerkwalificatie. Zondag nemen ze het ...

44
44
Hugo Broos neergesabeld door collega-BV: "Randje dom"

Hugo Broos, momenteel aan het roer bij het Zuid-Afrikaanse nationale elftal, ligt al enkele weken ...

33
33
Druk stijgt: eerste crisisje sinds héél lang borrelt bij Union

Union SG zit in een dipje. Na een 2 op 9 in de Jupiler Pro League en een nederlaag in de Champions ...

26
26
Leko met grote zorgen: Club zéér gehavend tegen Gent

Club Brugge neemt het zondag in eigen huis op tegen AA Gent. Blauw-Zwart moet winnen, dat is het aan ...

220
220
Kompany met grote zorgen: Bayern sleept zich naar einde

Bayern München pakt dit jaar de titel in de Bundesliga, dat staat nu al vast. Vincent Kompany ...

44
44
Genk-fan Brecel reageert fel na golf aan haatreacties

Nog geen tweeënhalf jaar geleden schreef Genk-fan Luca Brecel Belgische sportgeschiedenis. Als ...

29
29
STVV voor cruciaal tweeluik: Vrancken zet boel op scherp

STVV is bezig aan een geweldig seizoen. De Kanaries hopen tegen KV Mechelen en Standard nog twee ...

48
48
Euvrard slaat en zalft met héél scherpe boodschap

Standard doet mee voor de top zes, maar de Rouches spelen echt niet goed. Tegen OH Leuven deed het ...

75
75
'Game over: Anderlecht zoekt oplossing in januari'

Bij RSC Anderlecht heeft Olivier Renard héél veel werk in januari. De sportief ...

158
158
Herman Brusselmans shockeert iedereen: "Ik stop ermee"

Herman Brusselmans zorgde zopas voor een héél grote verrassing door op Radio 2 te ...

83
83
Leekens: "Hij is de ideale coach voor Racing Genk"

Georges Leekens is al jaren op pensioen, maar de voormalige Belgische trainer volgt het voetbal nog ...

495
495
TRANSFERUURTJE: Drukte bij Club, RSCA maakt lijstje bekend

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

179
179
‘Anderlecht incasseert transferklap: PSV stuurt scouts’

RSC Anderlecht is altijd op zoek naar nieuwe spelers, zeker met de wintermercato voor de deur. ...

102
102
‘Club Brugge strijdt met Europese top om supertalent’

Club Brugge is al volop bezig met de wintermercato. Blauw-Zwart kijkt daarbij niet enkel naar ...

124
124
Janssen in de maag met Wils: “Verantwoordelijk voor vertrek”

Royal Antwerp FC heeft een tijdje geleden afscheid genomen van Stef Wils na rampzalige resultaten in ...

155
155
'Verweesde' Louwagie maakt Leko met de grond gelijk

Het vertrek van Ivan Leko van KAA Gent naar Club Brugge wordt nog steeds fel besproken. Deze keer ...

262
262
El Ouahdi spreekt duidelijke taal over ontslag Fink

KRC Genk heeft Thorsten Fink ontslagen na een desastreuze reeks. De Limburgers zijn nog op zoek naar ...

285
285
Fans jubelen: Coosemans roept straffe taal bij Anderlecht

RSC Anderlecht zit al acht jaar zonder prijs en de supporters snakken naar nieuw succes. Dat is ...

203
203
De Mil wil nog versterking: "Misschien voor de winterstop"

Bij AA Gent wordt Mogi Bayat weer meer en meer ingeschakeld. Het is geen geheim dat hij de deal van ...

201
201
'Coosemans gedumpt? Anderlecht gaat voor nieuwe nummer één'

Bij Colin Coosemans groeit de onrust. Hij wacht al maanden op duidelijkheid over zijn nieuwe ...

363
363
Hasi ziet grote verandering sinds trainerswissel bij Antwerp

RSC Anderlecht sleept zich naar de winterstop. De Brusselaars missen een pak spelers tegen Royal ...

143
143
Heynen ziet nu al een verandering na tijdperk van Fink

KRC Genk speelde 2-2 op het veld van Sporting Charleroi. Alweer geen zege voor de Limburgers. Bryan ...

149
149
Vertrekken of verlengen op Bosuil: Janssen doet boekje open

Nu de rust binnen de club is teruggekeerd, kan de sportieve leiding van Antwerp FC zich weer ...

218
218
Nieuwe details op tafel: Garcia slachtoffer 'blauw-zwarte' bond?

Rudi Garcia werd donderdag op de vingers getikt door de KBVB. Na zijn kritische uitspraken over het ...

754
754

Meer sportnieuws