'Genk drukt vol door: prijskaartje STVV-duo staat vast'

door
'Genk drukt vol door: prijskaartje STVV-duo staat vast'

KRC Genk maakt zich momenteel op voor de clash van aanstaande zondag tegen AA Gent, waarbij het laatste Europese ticket op het spel staat. Maar de club is ook al druk aan het werken in functie van het nieuwe seizoen. Zo heeft het er alle schijn van dat Thorsten Fink de nieuwe hoofdcoach wordt.

Zoals alom geweten nam Racing in volle Play-Offs per direct afscheid van Wouter Vrancken. Door de tegenvallende resultaten en een verschil in visie, was diens relatie met het bestuur immers onder druk komen te staan. Zijn flirt met AA Gent was voor de clubleiding uiteindelijk de druppel en dus werd de samenwerking met onmiddellijke ingang stopgezet.

Voor de zoveelste keer op relatief korte tijd moest Genk dus op zoek naar een nieuwe hoofdcoach. Die ging het echter niet ver zoeken. Zo viel de keuze op Thorsten Fink. De ervaren Duitser heeft dan ook een puik seizoen achter de rug bij provinciegenoot STVV. Daar haalde hij met beperkte middelen de nodige resultaten en lanceerde hij verschillende jongeren.

LEES OOK: Blikvangers PO's: nieuwe leiders én degradatie-beslissing?

Witte rook in zicht

Fink maakte maandag alvast zijn vertrek uit Sint-Truiden bekend. Het lijkt dan ook een kwestie van tijd alvorens zijn komst bij Genk wereldkundig wordt gemaakt. Momenteel zouden de laatste details nog worden besproken, maar de algemene verwachting is dat er eerstdaags een officiële bevestiging volgt vanuit de Cegeka Arena.

Overigens zal Fink de overstap niet alleen maken. Zo raakte inmiddels bekend dat zijn rechterhand Sebastian Hahn eveneens mee verhuist, net zoals physical coach Goran Kontic. Daarnaast zou de Duitse coach ook twee spelers willen meepakken naar zijn nieuwe club. Meer bepaald Matte Smets en Jarne Steuckers.

Twee absolute koopjes

De twee jonkies, die een verleden hebben in de jeugd van Genk, staan echter op de verlanglijstjes van nog meer ploegen. Maar volgens Het Belang van Limburg zou Genk achter de schermen flink doordrukken. Dat heeft niet in het minst met een de interessante aankoopopties in hun contract te maken. Zo zou Steuckers kunnen vertrekken voor een vast bedrag van 'slechts' 800.000 euro. Smets zou op zijn beurt drie à vier keer kosten, maar blijft ook dan een absoluut koopje.

🚀 Koninklijke Sint-Truidense VV-fans lezen nu:

Europa League: Anderlecht en STVV supporteren voor deze club
Europa League: Anderlecht en STVV supporteren voor deze club
175

Indien Genk slechts één van de twee kan halen, wie zou u verkiezen?

Meest recent

'Zulte Waregem vindt nieuwe T1 bij ... Anderlecht'

Nu het ook mathematisch al zeker is van het behoud staat er voor Zulte Waregem de komende weken nog ...

21
21
Sensatie in Amateur: BV-sprookje en racismerel in slot

De Jupiler Pro League kent dit weekend de derde speeldag in de Play-Offs, in de amateurreeksen is ...

34
34
Liefdesverklaring Leko: dubbele wissel in basiself Club?

Zondagavond is het zover. Dan kruisen titelpretendenten Union SG en Club Brugge voor het eerst in ...

97
97
Hommeles bij Real: dít sneerde Vinicius richting Bellingham

Real Madrid sneuvelde woensdag uit de Champions League en dreigt het seizoen dus met lege handen af ...

80
80
Geschiedenis! Club NXT naar prestigieuze finale Youth League

De U19 van Club Brugge heeft een knap stukje geschiedenis geschreven. Blauw-Zwart plaatste zich als ...

209
209
Anderlecht komt met groot nieuws: sterkhouder blijft

RSC Anderlecht neemt het komende speeldag op tegen KV Mechelen, maar voor de clash in de ...

114
114
Nieuwe mokerslag voor Antwerp: crisis op de Bosuil?

Royal Antwerp FC kent een snertseizoen en de miserie lijkt maar niet te stoppen. Het Laatste Nieuws ...

208
208
Dubbele opsteker Anderlecht, Taravel spreekt over De Cat

RSC Anderlecht kampte met heel wat blessureleed en Nathan De Cat is de laatste in het rijtje. De ...

160
160
Leko bonkt op de borst: “Respect voor Union, maar…”

Komende speeldag staat de topper tussen Union SG en Club Brugge op het programma in de Champions ...

112
112
Real-fans lynchen eigen speler: racisme na Kompany-dreun

Real Madrid werd in de kwartfinale van de Champions League uitgeschakeld tegen het Bayern ...

85
85
KV Mechelen-smaakmaker doet boekje open: “Niet betaald”

KV Mechelen kent dit seizoen een wonderseizoen onder Fred Vanderbiest. Malinwa zit in de Champions ...

149
149
Straffe prestatie Stijnen: "Vooraf had ik hiervoor getekend"

Vrijdagavond volgt de ontknoping van het reguliere seizoen in de Challenger Pro League. Op de ...

42
42
Goudhaantje spreekt duidelijk over vertrek bij Anderlecht

Bij Anderlecht zagen ze de voorbije jaren al heel wat talent uit Neerpede op pijnlijke wijze de deur ...

170
170
Olivier Deschacht onthult: beschaamd na breuk met Annelien

Olivier Deschacht blikt met opvallende eerlijkheid terug op een moeilijke periode na zijn breuk met ...

68
68
Preud'homme illustreert straffe verandering bij Club

Club Brugge heeft in het voorbije decennium een straffe evolutie doorgemaakt. Het haalde in drie van ...

279
279
'Real zoekt coach: twee grote namen topkandidaat'

Real Madrid likt zijn wonden na de pijnlijke uitschakeling in de Champions League van deze week. De ...

92
92
'Standard heeft prijs: sterkhouder tekent bij'

Voor Standard kan het nog een mooi seizoen worden. De Rouches zijn immers nog niet uitgeteld voor ...

78
78
JPL-sensatie lonkt naar Anderlecht en Club: "Natuurlijk"

Het seizoen gaat zijn laatste fase in en dus beginnen heel wat clubs al te denken aan de ...

357
357
TRANSFERUURTJE: 'Real slachtoffert schlemiel, nieuwe nummer 1 Club'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

125
125
Chelsea onthult masterplan: valt Lavia uit de boot?

Chelsea staat bekend als een handelshuis. De Londense club koopt enorm veel talent en stuurt het ...

64
64
‘Zomerse knaltransfer Diego Moreira: statement voor WK’

Bondscoach Rudi Garcia zal ferme knopen moeten doorhakken voor het WK 2026 in de Verenigde Staten, ...

58
58
Aster Nzeyimana beroert tot tranen toe met pittig verleden

Aster Nzeyimana is ondertussen een vaste waarde geworden in het medialandschap. De flegmatieke en ...

56
56
‘FC Barcelona klopt aan voor twee Club Brugge-spelers’

Club Brugge focust zich de afgelopen seizoenen op de jeugdwerking en het halen van toptalenten. Dat ...

316
316
‘Standard slaat toe met grote transferslag’

Standard Luik is al volop bezig met volgend seizoen. De Rouches spelen in de Europa Play-Offs, maar ...

154
154
De Bruyne verrast met uitspraken over toekomst

Kevin De Bruyne maakte de transfervrije overstap van Manchester City naar Napoli. Ondanks ...

204
204

Meer sportnieuws