Genk-coach Fink spreekt klare taal over mislopen Europees ticket

door
Genk-coach Fink spreekt klare taal over mislopen Europees ticket

Thorsten Fink werd donderdagvoormiddag officieel voorgesteld als nieuwe coach van KRC Genk. De Duitse trainer komt over van STVV, een transfer die toch gevoelig ligt in Limburg. Fink gaf al aan enkele spelers van Sint-Truiden mee te willen nemen naar de Cegeka Arena, maar wat wil hij nog bereiken in Genk? 

Head of Football Dimitri de Condé wist op de persbabbel te vertellen dat Fink de eerste keuze was van Genk. "Thorsten is iemand die past in onze club, die heel graag jeugd introduceert. Zijn manier van spelen is vernieuwend en verfrissend. Als mens heeft hij ook indruk gemaakt, Thorsten is een warme en correcte persoon. Wij kunnen zijn ervaring zeker gebruiken", klonk het overtuigend. 

Deze club heeft een topfilosofie, daarom denk ik dat dit de juiste club is voor mij. Het stadion, de club, de jeugdopleiding,… Dat is precies wat ik nodig heb. Ik ben heel blij dat ik hier ben. Er is hier meer druk dan in Sint-Truiden, dat weet ik. Wij willen prijzen pakken en in Europa spelen", reageerde Fink. 

Bekende staf

Fink liet ook meteen verstaan dat zijn staf zo goed als compleet is voor komend seizoen. " Ik breng Sebastian Hahn en Goran Kontic mee, zij hebben mijn volste vertrouwen. Daarna zullen we zien of er nog iets extra nodig is.” De Condé pikte meteen in: “Daarnaast blijven Domenico Olivieri en Michel Ribeiro sowieso bij de staf, het is belangrijk dat die mensen met een Genk-hart hier blijven."

Europese 'njet'

Genk greep dit seizoen naast een Europees ticket. Een zware klap volgens Fink? "Natuurlijk vind ik dat jammer, want ik wil met deze club in Europa spelen. Maar soms is een stapje terug niet slecht, als je er daarna twee vooruit kan zetten. Daar gaan we alles aan doen, we gaan keihard werken. Dit is een mijnwerkersclub, net zoals mijn vader een mijnwerker was. Ik weet dus wat hard werken is en dat is ook wat ik hier ga doen.”

Had Genk Europees voetbal verdiend volgend seizoen?

Meest recent

Slimme tip: maak VoetbalNieuws jouw vaste bron op Google

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

78
78
Real op apegapen: Valverde naar hospitaal na nieuwe knokpartij

Aanstaande zondag wil Real Madrid er alles aan doen om te voorkomen dat FC Barcelona kampioen speelt ...

41
41
Union verliest aura van sympathie: analist geeft dé reden

Union SG legde de voorbije jaren een indrukwekkend parcours af en deed sinds zijn promotie op ...

76
76
KV Kortrijk haalt slag thuis: steunpilaar mee naar JPL

Na één jaartje in de Challenger Pro League maakt KV Kortrijk komend seizoen zijn ...

33
33
Vier toppers, één verrassing: ontdek de Europese topscorers

Het einde van het seizoen in het clubvoetbal nadert met rasse schreden en dus staan ook nog heel wat ...

54
54
'Pittige vuurdoop: Sibierski krijgt eerste transferopdracht'

RSC Anderlecht presenteerde woensdag zijn nieuwe sportief directeur officieel aan de pers. Nu de ...

348
348
'Club Brugge kaalgeplukt: ook Forbs richting exit?'

Of de titelrace tot een goed einde zal worden gebracht valt nog af te wachten, maar hoe dan ook mag ...

296
296
'Duiventil in Genk: verlanglijst De Condé lekt uit'

Of het nog een Europees ticket kan bemachtigen valt voorlopig af te wachten, maar dat KRC Genk ...

205
205
Anderlecht-fans spuwen gal: bestuur in het verweer

Daags na de officiële voorstelling van Antoine Sibierski als technisch directeur zit het er ...

208
208
'Frisse wind bij Club Brugge: unieke kans toptalent'

Om de zopas veroverde leidersplaats te verdedigen rekent Club Brugge zaterdag tegen STVV mogelijk op ...

359
359
Bondsparket maakt opvallende sanctie Burgess bekend

Voor het eerst in deze play-offs is Union op achtervolgen aangewezen, want afgelopen weekend nam ...

620
620
Jean-Marie Pfaff stinkend rijk? Absurde jackpot wacht

Jean-Marie Pfaff staat mogelijk voor de transfer van zijn leven. Niet op een voetbalveld dit keer, ...

393
393
'Grote kuis in Genk: volledig elftal richting exit'

KRC Genk dreigt nog naast een Europees ticket te grijpen, maar zelfs mits een goede afloop hebben de ...

343
343
'Club Brugge hakt knoop door over opvolger Mignolet'

Of hij zaterdag zijn wederoptreden kan vieren tegen STVV valt nog af te wachten, maar Simon Mignolet ...

431
431
Julie Vanloo na immense shock: Club Brugge als reddingsboei

De klap kwam hard aan voor Julie Vanloo. Enkele dagen voor de start van het nieuwe WNBA-seizoen werd ...

659
659
'Strijd Karetsas is los: gesprekken met eerste club'

Voor KRC Genk is het op sportief vlak een ontgoochelend seizoen, maar toch lijkt de kassa in de ...

151
151
Club houdt toptalent uit handen van buitenlandse clubs

Club Brugge lijkt alweer voor een hete transferzomer te staan. Het zal opnieuw af te rekenen krijgen ...

146
146
Verrassende transferzet STVV: "Cultuurbewaker in kleedkamer"

STVV beleeft één van de mooiste seizoenen uit haar geschiedenis en is nu al zeker van ...

60
60
Amerikaanse club: "We waren zeer dicht bij komst De Bruyne"

In de Verenigde Staten zullen ze in juni kunnen genieten van Kevin De Bruyne, want de ervaren ...

27
27
'Tottenham gaat all-in voor kandidaat-Rode Duivel'

Tottenham leek af te stevenen op een schokkende degradatie uit de Premier League, maar na een zes op ...

56
56
AA Gent liep op pijnlijke wijze recordtransfer mis

AA Gent wist de laatste jaren heel wat lucratieve uitgaande transfers te doen, maar dat bleek in het ...

75
75
'D-Day nadert: 6 dilemma's voor Garcia'

Er zal de komende dagen nog druk gespeculeerd worden over hoe de selectie van de Rode Duivels op het ...

167
167
'Standard ziet belangrijke pion na één jaar al vertrekken'

Standard mag nog altijd dromen van een Europees ticket, want op vier speeldagen van het einde prijkt ...

117
117
'Club en Anderlecht kennen prijskaartje voor JPL-sensatie'

De eindsprint wordt stilaan ingezet in de Jupiler Pro League, waarna de Belgische clubs hun pijlen ...

360
360
TRANSFERUURTJE: 'Taak voor Sibierski, weer transfer Lang'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

140
140
Club-target legt knaltransfer op tafel: “Dat is de droom”

Club Brugge is door het nakende pensioen van Simon Mignolet op zoek naar een nieuwe doelman. ...

251
251

Meer sportnieuws