Genk-coach Fink spreekt klare taal over mislopen Europees ticket

door
Genk-coach Fink spreekt klare taal over mislopen Europees ticket

Thorsten Fink werd donderdagvoormiddag officieel voorgesteld als nieuwe coach van KRC Genk. De Duitse trainer komt over van STVV, een transfer die toch gevoelig ligt in Limburg. Fink gaf al aan enkele spelers van Sint-Truiden mee te willen nemen naar de Cegeka Arena, maar wat wil hij nog bereiken in Genk? 

Head of Football Dimitri de Condé wist op de persbabbel te vertellen dat Fink de eerste keuze was van Genk. "Thorsten is iemand die past in onze club, die heel graag jeugd introduceert. Zijn manier van spelen is vernieuwend en verfrissend. Als mens heeft hij ook indruk gemaakt, Thorsten is een warme en correcte persoon. Wij kunnen zijn ervaring zeker gebruiken", klonk het overtuigend. 

Deze club heeft een topfilosofie, daarom denk ik dat dit de juiste club is voor mij. Het stadion, de club, de jeugdopleiding,… Dat is precies wat ik nodig heb. Ik ben heel blij dat ik hier ben. Er is hier meer druk dan in Sint-Truiden, dat weet ik. Wij willen prijzen pakken en in Europa spelen", reageerde Fink. 

LEES OOK: Antwerp in extase: herboren Bosuil slokt Genk volledig op

Bekende staf

Fink liet ook meteen verstaan dat zijn staf zo goed als compleet is voor komend seizoen. " Ik breng Sebastian Hahn en Goran Kontic mee, zij hebben mijn volste vertrouwen. Daarna zullen we zien of er nog iets extra nodig is.” De Condé pikte meteen in: “Daarnaast blijven Domenico Olivieri en Michel Ribeiro sowieso bij de staf, het is belangrijk dat die mensen met een Genk-hart hier blijven."

Europese 'njet'

Genk greep dit seizoen naast een Europees ticket. Een zware klap volgens Fink? "Natuurlijk vind ik dat jammer, want ik wil met deze club in Europa spelen. Maar soms is een stapje terug niet slecht, als je er daarna twee vooruit kan zetten. Daar gaan we alles aan doen, we gaan keihard werken. Dit is een mijnwerkersclub, net zoals mijn vader een mijnwerker was. Ik weet dus wat hard werken is en dat is ook wat ik hier ga doen.”

Had Genk Europees voetbal verdiend volgend seizoen?

Meest recent

Degryse steekt tirade af nadat VAR Union nekt

Union is er dinsdagavond op het nippertje niet geslaagd om een knappe comeback tegen Olympique ...

55
55
De Ketelaere schittert, opluchting voor Barça en Liverpool

Er stond dinsdagavond nog heel wat Champions League-voetbal op het programma. Charles De Ketelaere ...

22
22
Anticlimax: Union strandt op milimeters van straffe comeback

Kwalificatie voor de play-offs van de Champions League wordt weer wat moeilijker voor Union. De ...

46
46
Beslissende De Ketelaere zorgt voor zeer straffe statistiek

Charles De Ketelaere stond dinsdagavond met Atalanta voor een lastige opdracht in de Champions ...

42
42
Jong Genk wint dankzij blitzstart prestigeduel tegen Futures

In de schaduw van de Champions League werd er dinsdagavond ook nog gevoetbald in de Challenger Pro ...

76
76
Arteta baalt om deze reden van trainerswissel bij Club

Dinsdag verzamelden de media in Brugge voor het traditionele persmoment aan de vooravond van de ...

209
209
Verrassende zet Anderlecht: spelers in etalage gezet

Anderlecht werd vorig weekend weer met de voetjes op de grond gezet, want het kreeg een 4-0 om de ...

172
172
Hayen komt met emotionele reactie op ontslag bij Club

Bij Club Brugge werd Ivan Leko dinsdag officieel aan de pers voorgesteld en woensdag zal de Kroaat ...

286
286
Bayern schrikt even, maar boekt nog vlotte CL-zege

In de Champions League mochten Bayern München en Sporting CP het om 18u45 tegen elkaar opnemen. ...

52
52
Rigaux over onvrede AA Gent: "In eer en geweten"

Club Brugge heeft 2025 afgesloten met beslissingen die Blauw-Zwart niet geliefd hebben gemaakt in de ...

358
358
De Zerbi komt met verrassende transferonthulling Vermeeren

Bij Olympique Marseille start Arthur Vermeeren wellicht in de basis tegen Union SG. De middenvelder ...

95
95
‘Salah uitgekotst: Liverpool zet icoon brutaal aan de deur’

Je voelt bijna de gêne in de kleedkamer. Een club die haar grootste icoon brutaal naar de deur ...

153
153
'Weggehoond' in België, nu waardevolle kracht bij Marseille

Union SG neemt het vanavond in het Lotto Park op tegen Olympique Marseille. Het is bij de Fransen ...

145
145
Verhuurde JPL-spelers: KV Mechelen en AA Gent heel tevreden

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

80
80
Ex-smaakmaker wil terug naar Union SG: "Waarom niet?"

Bij Union SG verkochten ze de afgelopen jaren héél veel spelers voor tientallen ...

115
115
Club Brugge-bestuur verdedigt ontslag Hayen: "Het was op"

Het tweede tijdperk van Ivan Leko als hoofdcoach van Club Brugge is officieel begonnen. Dinsdag ...

289
289
'Baro loopt blauwtje: AA Gent mag 2 coaches schrappen'

 Terwijl ex-coach Ivan Leko voor het eerst de pers te woord stond als trainer van Club Brugge ...

935
935
Van Gucht hangt het serieus uit: tv-bazen pisnijdig

Ruben Van Gucht jaagt heel wat vuurwerk door het medialandschap. Ingrijpende beslissingen zorgden ...

390
390
Leko speelt open kaart over verhuis van Gent naar Club

Na een hectische dag stond Ivan Leko dinsdag voor het eerst opnieuw op het oefenveld bij Club ...

293
293
Vanaken doet boekje open over trainerswissel Club Brugge

Club Brugge dropte maandag een bom van formaat door Nicky Hayen in te wisselen voor Ivan Leko. Diens ...

791
791
Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 18 bekend

Komend weekend staat in de Jupiler Pro League speeldag 18 op het programma. Via de officiële ...

222
222
'AA Gent vindt opvolger Leko: topkandidaat al bekend'

Als een donderslag bij heldere hemel nam KAA Gent maandag afscheid van Ivan Leko, die door Club ...

733
733
Vuurwerk bij Club Brugge: solo slim van Verhaeghe?

Ivan Leko leidde zopas zijn eerste training als hoofdcoach van Club Brugge, straks verschaft hij ...

494
494
Familie betreurde De Boeck komt met hartverwarmende actie

Het onverwachte overlijden van voormalig profvoetballer en trainer Glen De Boeck, gisteren, laat een ...

153
153
‘Leko grijpt genadeloos in: Club-smaakmaker afgedankt?'

Nicky Hayen out, Ivan Leko in. Club Brugge verraste vriend en vijand door de Kroaat weg te plukken ...

1059
1059

Meer sportnieuws