Genk-coach Fink spreekt klare taal over mislopen Europees ticket

516 stemmen
Genk-coach Fink spreekt klare taal over mislopen Europees ticket

Thorsten Fink werd donderdagvoormiddag officieel voorgesteld als nieuwe coach van KRC Genk. De Duitse trainer komt over van STVV, een transfer die toch gevoelig ligt in Limburg. Fink gaf al aan enkele spelers van Sint-Truiden mee te willen nemen naar de Cegeka Arena, maar wat wil hij nog bereiken in Genk? 

Head of Football Dimitri de Condé wist op de persbabbel te vertellen dat Fink de eerste keuze was van Genk. "Thorsten is iemand die past in onze club, die heel graag jeugd introduceert. Zijn manier van spelen is vernieuwend en verfrissend. Als mens heeft hij ook indruk gemaakt, Thorsten is een warme en correcte persoon. Wij kunnen zijn ervaring zeker gebruiken", klonk het overtuigend. 

Deze club heeft een topfilosofie, daarom denk ik dat dit de juiste club is voor mij. Het stadion, de club, de jeugdopleiding,… Dat is precies wat ik nodig heb. Ik ben heel blij dat ik hier ben. Er is hier meer druk dan in Sint-Truiden, dat weet ik. Wij willen prijzen pakken en in Europa spelen", reageerde Fink. 

Bekende staf

Fink liet ook meteen verstaan dat zijn staf zo goed als compleet is voor komend seizoen. " Ik breng Sebastian Hahn en Goran Kontic mee, zij hebben mijn volste vertrouwen. Daarna zullen we zien of er nog iets extra nodig is.” De Condé pikte meteen in: “Daarnaast blijven Domenico Olivieri en Michel Ribeiro sowieso bij de staf, het is belangrijk dat die mensen met een Genk-hart hier blijven."

Europese 'njet'

Genk greep dit seizoen naast een Europees ticket. Een zware klap volgens Fink? "Natuurlijk vind ik dat jammer, want ik wil met deze club in Europa spelen. Maar soms is een stapje terug niet slecht, als je er daarna twee vooruit kan zetten. Daar gaan we alles aan doen, we gaan keihard werken. Dit is een mijnwerkersclub, net zoals mijn vader een mijnwerker was. Ik weet dus wat hard werken is en dat is ook wat ik hier ga doen.”

Had Genk Europees voetbal verdiend volgend seizoen?

Meest recent

'Bom in Engeland: Tuchel laat 3 vedetten uit WK-selectie'

Ten laatste op 2 juni moeten alle WK-selecties bekend gemaakt worden, maar de meeste landen hakken ...

4
4
Emotionele Verhaeghe: "Hij is de beste Club-speler ooit"

Club Brugge legde zichzelf de voorbije maanden heel wat druk op, want het moest absoluut kampioen ...

47
47
Union reageert sportief na titel van Club Brugge

De titelstrijd werd donderdagavond definitief beslecht. Union koesterde al geen hoop meer na de ...

93
93
'Anderlecht mengt zich in strijd voor gegeerde winger'

Anderlecht heeft zich donderdag verzekerd van de vierde plaats en het bijhorende ticket voor de ...

119
119
Nieuw pijnlijk Kanga-moment: De Mil geeft verklaring

De voorbije weken zat het er al bovenarms op tussen Wilfried Kanga en de fans van AA Gent. De soap ...

67
67
Smetje op titelviering: rellen in stadion in Mechelen

De titelstrijd is donderdagavond in een beslissende plooi gevallen. Doordat Union punten liet liggen ...

151
151
Kampioenenfeest slaat om: horrorscenario treft Club Brugge

Club Brugge kan eindelijk de landstitel vieren, maar lang zal dat feest niet duren. De titel is ...

652
652
Verschaeren geeft hint over toekomst: "90% zeker"

Anderlecht heeft zich donderdagavond verzekerd van de vierde plaats met een zege tegen STVV, maar de ...

280
280
Tzolis laat zich uit over mogelijke transfer

Club Brugge heeft donderdagavond de landstitel binnengehaald, met dank aan het puntenverlies van ...

182
182
Tranen bij De Cat: transfer op komst?

De laatste thuiswedstrijd van Anderlecht dit seizoen werd donderdagavond een emotionele avond. Het ...

195
195
Afscheid op het veld? Mignolet schept duidelijkheid

Club Brugge heeft donderdagavond zijn 20ste landstitel veroverd. Het moest daarvoor wel bibberen tot ...

330
330
Club casht na titel: toptransfer voor deze kampioenmakers

De 20ste landstitel uit de clubgeschiedenis zal in de komende dagen ongetwijfeld stevig gevierd ...

304
304
Tranen met tuiten: Ronaldo heeft Saudische titel beet

Hij heeft er lang op moeten wachten, maar Cristiano Ronaldo heeft zich met Al-Nassr dan toch tot ...

63
63
"Woede, blijdschap, verdriet" - rauwe emoties na titel Club

Het werd nog bijzonder spannend in de slotminuten. Maar Club Brugge is er dan toch in geslaagd om ...

273
273
Impressionant! De spectaculaire legacy van Verhaeghe bij Club

Club Brugge heeft de 20ste landstitel uit zijn clubgeschiedenis beet. Liefst zeven daarvan werden ...

346
346
Anderlecht wint weer: onverwachte held verzilvert vierde plaats

Ondanks de malaise van de voorbije weken heeft RSC Anderlecht beslag kunnen leggen op de vierde ...

456
456
Tweede ster is binnen! Club kampioen na krankzinnig slot

Club Brugge heeft zich donderd voor de 20ste keer tot kampioen van België gekroond. Blauw-Zwart ...

224
224
Geen genade Garcia: 'onbegrijpelijke' afwezige in selectie

De Rode Duivels blazen weldra verzamelen om de laatste rechte lijn richting het WK in te zetten. Een ...

354
354
Pijnlijk: Kanga-soap bereikt volgend dieptepunt

Bij AA Gent heeft Wilfried Kanga het helemaal verpest bij de eigen achterban. En de soap rond de ...

198
198
"Niet eerlijk met hem" - Kampioenenmaker staat op bij Club

Club Brugge kreeg donderdag een eerste kans om de titelstrijd te beklinken. Een zege op KV Mechelen ...

168
168
'Tuchel schokt Engeland: grote namen gedumpt voor WK'

De start van het WK nadert met rasse schreden en dus maken de deelnemende landen volop hun selecties ...

352
352
Van Bommel onthult: "Dán was ik bij Antwerp gebleven"

Antwerp FC nam afgelopen weekend al na enkele maanden afscheid van Joseph Oosting. Sinds het vertrek ...

340
340
'Kompany-reünie in München: Bayern ziet koopje bij City'

Vincent Kompany en zijn troepen bij Bayern München bereiden zich momenteel voor op de ...

144
144
Club kampioen? Ontdek de basisteams van voorlaatste speeldag

Donderdagavond kan het doek vallen over de titelstrijd in de Champions' Play-Offs. Indien Club ...

44
44
'Maresca zet PL in lichterlaaie met eerste City-transfer'

Een officiële bevestiging ontbreekt nog, maar het heeft er alle schijn van Pep Guardiola zondag ...

109
109

Meer sportnieuws