Genk-coach Fink spreekt klare taal over mislopen Europees ticket

door
Genk-coach Fink spreekt klare taal over mislopen Europees ticket

Thorsten Fink werd donderdagvoormiddag officieel voorgesteld als nieuwe coach van KRC Genk. De Duitse trainer komt over van STVV, een transfer die toch gevoelig ligt in Limburg. Fink gaf al aan enkele spelers van Sint-Truiden mee te willen nemen naar de Cegeka Arena, maar wat wil hij nog bereiken in Genk? 

Head of Football Dimitri de Condé wist op de persbabbel te vertellen dat Fink de eerste keuze was van Genk. "Thorsten is iemand die past in onze club, die heel graag jeugd introduceert. Zijn manier van spelen is vernieuwend en verfrissend. Als mens heeft hij ook indruk gemaakt, Thorsten is een warme en correcte persoon. Wij kunnen zijn ervaring zeker gebruiken", klonk het overtuigend. 

Deze club heeft een topfilosofie, daarom denk ik dat dit de juiste club is voor mij. Het stadion, de club, de jeugdopleiding,… Dat is precies wat ik nodig heb. Ik ben heel blij dat ik hier ben. Er is hier meer druk dan in Sint-Truiden, dat weet ik. Wij willen prijzen pakken en in Europa spelen", reageerde Fink. 

Bekende staf

Fink liet ook meteen verstaan dat zijn staf zo goed als compleet is voor komend seizoen. " Ik breng Sebastian Hahn en Goran Kontic mee, zij hebben mijn volste vertrouwen. Daarna zullen we zien of er nog iets extra nodig is.” De Condé pikte meteen in: “Daarnaast blijven Domenico Olivieri en Michel Ribeiro sowieso bij de staf, het is belangrijk dat die mensen met een Genk-hart hier blijven."

Europese 'njet'

Genk greep dit seizoen naast een Europees ticket. Een zware klap volgens Fink? "Natuurlijk vind ik dat jammer, want ik wil met deze club in Europa spelen. Maar soms is een stapje terug niet slecht, als je er daarna twee vooruit kan zetten. Daar gaan we alles aan doen, we gaan keihard werken. Dit is een mijnwerkersclub, net zoals mijn vader een mijnwerker was. Ik weet dus wat hard werken is en dat is ook wat ik hier ga doen.”

Had Genk Europees voetbal verdiend volgend seizoen?

Meest recent

Gigantische kater Juventus: details Openda-deal bekend

Loïs Openda zit ondertussen al een poos op een zijspoor bij Juventus en komt de laatste matchen ...

28
28
Heftige beelden: Leko gaat volledig wild in kleedkamer Club

Club Brugge boekte afgelopen weekend een belangrijke overwinning op het veld van STVV. Maar in de ...

106
106
'Anderlecht onderneemt actie: finaleplan met De Cat'

RSC Anderlecht kreeg maandag slecht nieuws te verwerken. Onderzoeken hebben namelijk aangetoond dat ...

137
137
'Bayern serieus: nieuwe ster van 60 miljoen voor Kompany'

Vincent Kompany stoomt zijn troepen bij Bayern München momenteel klaar voor de return in de ...

32
32
Knelpunt bij Duivels: 21-jarige verrassing in WK-selectie?

Bondscoach Rudi Garcia is momenteel druk in de weer met het vormen van zijn selectie voor het WK. ...

220
220
Money time in Challenger Pro League: pittig duel op slotspeeldag

Aanstaande vrijdag wordt de slotspeeldag van de reguliere competitie in de Challenger Pro League. ...

92
92
'Anderlecht slaat toe: miljoenendeal voor nieuwe Goleador'

Anderlecht zoekt opnieuw naar een spits en is daarbij uitgekomen bij een naam die in Zuid-Amerika al ...

209
209
Terechte penalty Club Brugge? Lardot spreekt duidelijke taal

Club Brugge speelde zaterdagavond geen al te beste wedstrijd op het veld van STVV maar won ...

310
310
Hoop voor AA Gent: groot verschil met horror-Play-Offs

KAA Gent heeft zondagavond een gouden opportuniteit laten liggen in de Champions' Play-Offs. Op het ...

251
251
'Napoli maakt transferprijs Romelu Lukaku bekend'

Romelu Lukaku lijkt dit seizoen niet meer echt aan de bak te gaan komen bij Napoli. Hij zal deze ...

428
428
Zulte Waregem opgelucht: Colpaert kondigt wijzigingen aan

Zulte Waregem verzekerde zich van het behoud na een 1-2-zege op het veld van FCV Dender. Trainer ...

199
199
Vanhaezebrouck looft JPL-topclub: "Kan zelfs Bayern niet"

De titelstrijd gaat tussen Club Brugge en Union SG. Wie van de twee het zal halen, dat is uiteraard ...

157
157
Vandenbempt looft JPL-club: "Zoals FC Barcelona en Man City"

Het voetbal wat we dit seizoen te krijgen in de Jupiler Pro League is niet bepaald hoogstaand. ...

111
111
Oorzaak verlies AA Gent gevonden: "Heel pijnlijk"

AA Gent is bijna vervloekt in het Lotto Park. De afgelopen jaren wisten ze er amper punten te ...

157
157
Gelijk van Kompany: ex-talent RSCA droomt plots van WK

Bij RSC Anderlecht braken de afgelopen jaren veel jonge spelers door. Maar niet elk talent kon ...

85
85
Dit zijn de vijf kandidaten voor de Ebbenhouten Schoen

De organisatie van de Ebbenhouten Schoen heeft zijn vijf genomineerden voor de trofee van dit jaar ...

262
262
Ferrera pleit schuldig: "Was niet goed van mij"

FCV Dender verloor afgelopen weekend met 1-2 van Zulte Waregem. De ploeg mag zich daardoor al ...

31
31
Van Bommel héél duidelijk over aanbiedingen van Anderlecht

Bij Royal Antwerp FC gaat het van kwaad naar erger. Als er komende zomer niet flink wordt ...

613
613
'Ajax beslist over transfers Godts en Dolberg'

Ajax is al jaren op de dool en moet dit seizoen nog keihard knokken voor een Europees ticket. De ...

71
71
‘Standard wacht bang af: twee sterkhouders twijfelen’

Standard hoopt volgend seizoen beter te doen dan dit jaar. De Rouches blijven moeite hebben om weer ...

127
127
Blessure De Cat zorgt voor immens probleem bij Anderlecht

Nathan De Cat is vier tot zes weken buiten strijd bij RSC Anderlecht. Daardoor mist Paars-Wit hem ...

197
197
Van der Elst maakt Leko af na Diakhon-farce

Club Brugge won afgelopen weekend op Stayen, maar dat ging niet van een leien dakje. Het kwam ...

354
354
'Lukaku neemt beslissing over terugkeer naar Napoli'

De voorbije weken zat het er bovenarms op tussen Napoli en Romelu Lukaku. De Italiaanse kampioen was ...

98
98
Liefdesbom rond Mulder slaat keihard in bij Vandaag Inside

De familie Mulder is al jarenlang een vaste waarde op de Belgische televisie. Zowel Jan als zoon ...

111
111
'Club Brugge baalt: megabod afgewezen'

Voorlopig is het op transfervlak nog stil gebleven bij Club Brugge, maar achter de schermen werkt ...

328
328

Meer sportnieuws