Genk-coach Fink spreekt klare taal over mislopen Europees ticket

door
Genk-coach Fink spreekt klare taal over mislopen Europees ticket

Thorsten Fink werd donderdagvoormiddag officieel voorgesteld als nieuwe coach van KRC Genk. De Duitse trainer komt over van STVV, een transfer die toch gevoelig ligt in Limburg. Fink gaf al aan enkele spelers van Sint-Truiden mee te willen nemen naar de Cegeka Arena, maar wat wil hij nog bereiken in Genk? 

Head of Football Dimitri de Condé wist op de persbabbel te vertellen dat Fink de eerste keuze was van Genk. "Thorsten is iemand die past in onze club, die heel graag jeugd introduceert. Zijn manier van spelen is vernieuwend en verfrissend. Als mens heeft hij ook indruk gemaakt, Thorsten is een warme en correcte persoon. Wij kunnen zijn ervaring zeker gebruiken", klonk het overtuigend. 

Deze club heeft een topfilosofie, daarom denk ik dat dit de juiste club is voor mij. Het stadion, de club, de jeugdopleiding,… Dat is precies wat ik nodig heb. Ik ben heel blij dat ik hier ben. Er is hier meer druk dan in Sint-Truiden, dat weet ik. Wij willen prijzen pakken en in Europa spelen", reageerde Fink. 

LEES OOK: Genk-fan Brecel in crisis: VIP-formule verrast iedereen

Bekende staf

Fink liet ook meteen verstaan dat zijn staf zo goed als compleet is voor komend seizoen. " Ik breng Sebastian Hahn en Goran Kontic mee, zij hebben mijn volste vertrouwen. Daarna zullen we zien of er nog iets extra nodig is.” De Condé pikte meteen in: “Daarnaast blijven Domenico Olivieri en Michel Ribeiro sowieso bij de staf, het is belangrijk dat die mensen met een Genk-hart hier blijven."

Europese 'njet'

Genk greep dit seizoen naast een Europees ticket. Een zware klap volgens Fink? "Natuurlijk vind ik dat jammer, want ik wil met deze club in Europa spelen. Maar soms is een stapje terug niet slecht, als je er daarna twee vooruit kan zetten. Daar gaan we alles aan doen, we gaan keihard werken. Dit is een mijnwerkersclub, net zoals mijn vader een mijnwerker was. Ik weet dus wat hard werken is en dat is ook wat ik hier ga doen.”

Had Genk Europees voetbal verdiend volgend seizoen?

Meest recent

Hoofdrolspelers vellen verdict over kalender Play-Offs

Na de interlandbreak is het money time in de Jupiler Pro League, waar de reguliere competitie dan ...

78
78
'1B-revelatie dropt hint: RSCA, Union, Gent of Club?'

De titelstrijd lijkt straks opnieuw een tweekoppige race tussen Union en Club Brugge te worden, al ...

109
109
Opvallende afwezige bij Club Brugge: veto van Leko?

Club Brugge sloot de reguliere competitie zondag af met een klinkende zege tegen KV Mechelen. ...

156
156
Anderlecht in alle staten: Taravel laat koppen rollen

Het ticket voor de Champions' Play-Offs kwam nooit écht in gevaar, maar op de slotspeeldag ...

444
444
Alderweireld zorgt voor vuurwerk in opvallend debat

Toby Alderweireld blijft ook na zijn actieve carrière enorm geliefd in de voetbalwereld. ...

42
42
Italianen wrijven zich in de ogen: verbluffende vaststelling De Bruyne

Kevin De Bruyne werkte afgelopen vrijdag tegen Cagliari zijn eerste volledige wedstrijd af sinds ...

61
61
Anderlecht spoelt kater door: Bornauw waarschuwt Club Brugge

RSC Anderlecht sloot zondagavond de reguliere competitie af met een pijnlijke slipper in eigen huis ...

270
270
'Flick steekt duim omhoog: eerste zomertransfer Barça'

FC Barcelona gaat na de interland-break op jacht naar de Spaanse titel én de eindzege in de ...

47
47
Rode Duivel zwaar onder vuur: "Zijn selectie is héél slecht signaal"

De Rode Duivels reizen eerstdaags naar de Verenigde Staten voor een voorbereidende stage op het WK ...

172
172
Gevecht om Gouden Stier: Anderlecht kwelduivel Club Brugge

De reguliere competitie in de Jupiler Pro League. Na de interland-break barst de voorlopig laatste ...

285
285
Gezichtsverlies bij Anderlecht: "Ronduit onvergeeflijk"

RSC Anderlecht heeft de interland-break allerminst met een goed gevoel kunnen inzetten. De ...

245
245
‘Club deelt mokerslag uit: Leko furieus door transferdeal'

Club Brugge kijkt al vooruit naar de zomermercato, maar botst daarbij stevig op Ivan Leko. Een ...

596
596
'Club Brugge laat oogje vallen op steunpilaar KV Mechelen'

Met een 4-1 nederlaag denderde KV Mechelen zondag tegen Club Brugge van zijn roze welk. Nu het voor ...

328
328
Anderlecht historisch slecht: harde cijfers voor Taravel

Een scenaro waar vooraf haast niemand rekening mee hield, hing even toch in de lucht: KRC Genk en AA ...

166
166
Lardot evalueert Belgische arbitrage: "Een punt op 10?"

Zondag werd in de Jupiler Pro League de slotspeeldag van de reguliere competitie afgerond. Ook nu ...

176
176
Club Brugge verschaft update over blessure Vanaken

Met een klinkende 4-1 zege tegen KV Mechelen hield Club Brugge zondag een geslaagde generale ...

215
215
Weyts ziet Anderlecht crashen: pijnlijke foto gaat viraal

De ontgoocheling was groot bij minister Ben Weyts, die net als duizenden supporters van RSC ...

430
430
Bekendmaking kalender PO's: Club-RSCA op speeldag 1

Op een beklijvende slotspeeldag vol verrassende wendingen werden zondag de laatste tickets voor de ...

448
448
Goots wijst op enorm transferdilemma bij Antwerp

Antwerp zal de komende maanden moeten proberen om zijn seizoen nog een beetje kleur te geven in de ...

177
177
Wilmots stuurt Standard-spelers keiharde boodschap

Standard had op de slotspeeldag van de reguliere competitie nog een waterkansje om de top zes te ...

194
194
Hein in clinch met Garcia: liever JPL-klepper dan De Cat

De Rode Duivels blazen straks verzamelen voor hun trip naar de Verenigde Staten. Daar zullen ze zich ...

552
552
Hubert zoekt inspiratie bij deze buitenlandse topcoach

Het reguliere seizoen van de Jupiler Pro League zit erop. Voor de start van de play-offs krijgen de ...

41
41
Union vs Club Brugge: dit wordt bepalend in titelstrijd

De laatste speeldag van de reguliere competitie was vooral bepalend voor de laatste tickets voor de ...

303
303
'Garcia hakt selectieknoop door na dubbele opdoffer'

De Rode Duivels willen in juni in optimale omstandigheden aan de start van het WK verschijnen. ...

284
284
Lecce haalt Belgisch jeugdinternational naar Serie A

Sinds de integratie van beloftenteams in het volwassenenvoetbal krijgen jonge Belgische talenten ...

33
33

Meer sportnieuws