FC Porto leed zondagavond voor het eerst dit seizoen puntverlies in de Primeira Liga. De regerend landskampioen speelde op bezoek bij Estoril met 2-2 gelijk. Omdat Benfica met 1-0 won bij Vitória Guimarães naderde de titelconcurrent uit Lissabon de ploeg uit Porto op drie punten. Wel gaan de mannen van Paulo Fonseca nog steeds aan de leiding.
De bezoekers begonnen sterk aan de wedstrijd, maar tot echte mogelijkheden leidde dat nog niet. Het was Licá, in het verleden nog actief voor Estoril, die na 25 minuten de ban brak. De middenvelder van Porto promoveerde een voorzet van Silvestre Varela tot doelpunt. Nog voor rust zette Evandro de bordjes weer in evenwicht en was Porto terug bij af. Nicolás Otamendi veroorzaakte een strafschop, al was dat gezien de plaats van de overtreding dubieus.
Wie anders dan Jackson MartÃnez, vorig seizoen topscorer namens de landskampioen, maakte de 1-2. De Colombiaan chipte de bal over de uitkomende Vágner, nadat Lucho González een steekpass had gegeven. Ook dit seizoen is de aanvaller op dreef, want hij wist tot nu toe in elk duel te scoren. Tien minuten voor tijd zorgde LuÃs Leal alsnog voor de gelijkmaker.
Elders won Benfica met 0-1 van Vitória Guimarães. Marco Matios kreeg het doelpunt op zijn naam, al kwam het schot van de voet van Oscar Cardozo. Het opvallendste moment vond vlak na de wedstrijd plaats. Juichende Benfica-fans kwamen het veld opgerend, waarna stewards probeerden in te grijpen. Jorge Jesus, de trainer van de club uit Lissabon, was het daar niet mee eens en hij ging de strijd met de beveiligers aan.
Scoreverloop:
0-1 (26’) Licá
1-1 (35’) Evandro (strafschop)
1-2 (66’) Jackson Martinez
2-2 (80’) LuÃs Leal
Overige uitslag:
Nacional Madeira – Académica Coimbra 1-0
Vitória Guimarães – Benfica 0-1
LEES OOK:
Real krijgt zege cadeau van Inter, Haaland verlost City