Mercato KRC Genk: dit zijn de transferplannen

door
Mercato KRC Genk: dit zijn de transferplannen

KRC Genk heeft het seizoen afgesloten met een grote kater. Ze verloren met 0-1 van AA Gent en de Limburgers spelen volgend jaar niet in Europa. Het staat vast dat het een drukke transferzomer gaat worden. Een stand van zaken.

Racing Genk nam in januari al afscheid van Daniel Munoz, Gerardo Arteaga en Joseph Paintsil. Daar komt sowieso al Maarten Vandevoordt bij. Bij Genk zal Hendrik Van Crombrugge wellicht doorschuiven en de jonge Mike Penders gaat de concurrentie aan met hem. De kans is niet onbestaande dat Genk nog een goedkope extra doelman gaat aantrekken.

LEES OOK: Luca Brecel genadeloos afgeslacht: 'Werkelijk schokkend'

Defensie Genk krijgt nieuw gelaat

Achteraan gaan er ook wijzigingen doorgevoerd worden. Marc McKenzie en Mujad Sadick hebben nog maar één jaar contract. Het is bijtekenen of vertrekken. De kans is groot dat Genk bij een goed bod hen laat gaan. Met Joseph Kongolo en Brad Manguelle staan er twee zeer talentvolle verdedigers klaar om over te nemen. Zij maken al zeker deel uit van de A-kern.

Met Carlos Cuesta heeft Genk nog een ervaren pion in de defensie en Matte Smets is ook een prioriteit. Op rechts is er met Ken Nkuba en Zakaria El Ouahdi genoeg weelde, al werd die laatste al genoemd bij FC Porto en Benfica. Op links is er Joris Kayembe, Eduard Sobol keert wellicht terug naar Straatsburg. Hij overtuigde niet tijdens zijn uitleenbeurt. Er moet dus een extra linksachter worden gezocht, of krijgt de 19-jarige Alfred Caicedo een kans?

Op het middenveld is er met Bryan Heynen, Aziz Ouattara, Patrik Hrosovksy en Matias Galarza genoeg kwaliteit voor de 6 en de 8. Ibrahima Bangoura is nog een defensieve middenvelder die op de deur klopt. Of gaat Genk voor een knaltransfer met Galarza, die in januari al gewild was?

Karetsas krijgt voluit zijn kans

Met toptalent Konstantinos Karetsas hebben ze een topper in spe voor een aanvallende rol, al is de kans groot dat er hier nog een extra kracht zal bijkomen. Na Nieuwjaar keert de geblesseerde Luca Oyen ook terug. Bilal El Khannouss vertrekt naar het buitenland en Anouar Ait El Hadj zoekt wellicht ook andere oorden op. Een transfer naar Union SG zit in de pijplijn.

Vooraan heeft KRC Genk op de flanken met Alieu Fadera, Christopher Bonsu Baah, Yira Sor en Noah Adedeji-Sternberg toch het nodige aanvallende geweld. Al bestaat de kans dat Jarne Steuckers, die ook centraal kan spelen, daaraan wordt toegevoegd.

In het centrum staan er met Tolu Arokodare en Andi Zeqiri ook twee spitsen, maar vooral die laatste stelde toch teleur. Hij werd al genoemd bij Sporting CP. Een extra spits met scorend vermogen zou geen overbodige luxe zijn.

Conclusie: KRC Genk gaat met Thorsten Fink een nieuwe coach aanstellen. Achteraan zullen er toch de nodige wijzigingen komen, op het middenveld moet ook minstens één nieuwe speler worden aangetrokken en vooraan kan er ook wel nog iets bij. Fink zal vooral jongeren als Manguelle, Kongolo, Karetsas en Sternberg moeten proberen te laten doorbreken. Door het feit dat er geen Europees voetbal is, moet de selectie niet bijzonder breed zijn.

CR

Zal het een drukke transferzomer worden in Genk?

Meest recent

Anderlecht kampioen dit seizoen? Harde voorwaarde op tafel

Met 34 landstitels op het palmares, blijft RSC Anderlecht de onbetwiste recordkampioen in ...

19
19
'Sterke man Bayern heeft groot nieuws voor Kompany'

Nog een vijftal wedstrijden te gaan en de winterstop gaat van start voor Vincent Kompany en zijn ...

70
70
'Club op de dool: grote gevolgen op transfermarkt'

Club Brugge verkeert momenteel in een behoorlijke dip. Van zijn laatste vier wedstrijden, verloor de ...

76
76
DAZN dropt nieuwe A-bom: 'faillissement verschillende clubs'

De soap rond de mediarechten in het Belgische voetbal blijft maar escaleren. Maandag raakte bekend ...

215
215
Code oranje bij Club Brugge: Van Der Elst luidt alarmbel

Na drie nederlagen in vier matchen gaan de alarmbellen af bij Club Brugge, dat zondag in eigen huis ...

160
160
Fink hakt knopen door: duo buitenspel bij KRC Genk?

KRC Genk boekte zondag een deugddoende zege in Leuven. Veel tijd om na te genieten is er evenwel ...

167
167
Lardot velt verdict: Union ontsnapt tegen Anderlecht?

Besnik Hasi houdt de voeten op de grond, maar na zege in de Brusselse stadsderby mag RSC Anderlecht ...

214
214
Hayen slikt bittere pil: blessuregolf bij Club Brugge

Sinds de stunt tegen FC Barcelona ging Club Brugge in vier matchen drie keer onderuit. De crisis ...

309
309
Georges Leekens betovert iedereen bij mysterieuze comeback

Georges Leekens (76) blijft een van de meest markante figuren uit de Belgische voetbalgeschiedenis. ...

221
221
Brys midden in nieuwe rel: Eto'o dropt plots enorme bom

Eind deze maand gaat de Africa Cup van start. Normaal gezien zou Marc Brys ook aan dat grote ...

82
82
Deschacht: 'Dubbele transferklapper bij Anderlecht'

RSC Anderlecht heeft een sterke reeks van 12 op 12 neergezet en klopte onder meer Union SG en Club ...

604
604
Loting WK '26: deze landen moeten Duivels absoluut ontlopen

Aanstaande vrijdag is het zover, dan wordt geloot voor de groepsfase van het WK 2026. De Rode ...

155
155
Protesten Club terecht? Lardot beoordeelt penaltyfase

Antwerp FC boekte zondagmiddag een verrassende stuntzege op het veld van Club Brugge na een late ...

503
503
Engelsen verbluft: De Cuyper tikkende tijdbom bij Brighton

Er zijn avonden waarop een speler alles doet wat een trainer van hem vraagt, en toch met een vreemd ...

154
154
'AA Gent shopt in Leuven: Leko hoopt op dubbelslag'

AA Gent zit tegenwoordig in de hoek waar de klappen vallen, want tegen STVV gingen Ivan Leko en zijn ...

275
275
Standard & STVV pakken uit met financiële cijfers

De soap omtrent DAZN dreigt een financieel bloedbad te veroorzaken binnen het Belgisch profvoetbal, ...

167
167
Sonck zorgt voor rel: “Hij verheerlijkt onsportiviteit”

Het was een opmerkelijk moment, afgelopen weekend bij Play Sports. Terwijl de tafel — met ...

173
173
DAZN-drama escaleert: Pro League schiet meteen in actie

Het eindspel lijkt definitief ingezet. Nadat het eerder al liet weten het contract met de Pro League ...

389
389
Hayen houdt adem in: Club Brugge vreest rampscenario

Club Brugge ging zondag met 0-1 onderuit tegen Antwerp. Tot overmaat van ramp bleek Simon Mignolet ...

574
574
Ruben Van Gucht bedolven onder kritiek: BV in verdediging

Ruben Van Gucht heeft zich de voorbije jaren ontpopt tot een van de meest veelzijdige mediafiguren ...

128
128
HVH voorspelt Anderlecht-jackpot: “Beter dan Forbs”

Afgelopen speeldag gingen zowel Club Brugge als Union SG onderuit. RSC Anderlecht werd zo dé ...

723
723
Club Brugge in crisis: druk op Hayen explodeert

Club Brugge ging in de competitie met 0-1 onderuit tegen Royal Antwerp FC, een club die in de ...

339
339
KAA Gent verrast met transfernieuws: ‘Sterke nummer 9’

KAA Gent is bezig om de toekomst te verzekeren. Op de officiële kanalen kwamen de ...

228
228
Club Brugge krijgt gouden transferraad: “Dat missen ze”

Club Brugge zit even in de hoek waar de klappen vallen. In de Champions League was Sporting CP een ...

356
356
Oorlogstaal Anderlecht: waarschuwing richting concurrenten

RSC Anderlecht heeft de afgelopen weken veel vertrouwen getankt. Vorige speeldag werd rivaal Union ...

300
300

Meer sportnieuws