Mercato KRC Genk: dit zijn de transferplannen

door
Mercato KRC Genk: dit zijn de transferplannen

KRC Genk heeft het seizoen afgesloten met een grote kater. Ze verloren met 0-1 van AA Gent en de Limburgers spelen volgend jaar niet in Europa. Het staat vast dat het een drukke transferzomer gaat worden. Een stand van zaken.

Racing Genk nam in januari al afscheid van Daniel Munoz, Gerardo Arteaga en Joseph Paintsil. Daar komt sowieso al Maarten Vandevoordt bij. Bij Genk zal Hendrik Van Crombrugge wellicht doorschuiven en de jonge Mike Penders gaat de concurrentie aan met hem. De kans is niet onbestaande dat Genk nog een goedkope extra doelman gaat aantrekken.

LEES OOK: Fink onder zware druk ondanks late redding tegen Westerlo

Defensie Genk krijgt nieuw gelaat

Achteraan gaan er ook wijzigingen doorgevoerd worden. Marc McKenzie en Mujad Sadick hebben nog maar één jaar contract. Het is bijtekenen of vertrekken. De kans is groot dat Genk bij een goed bod hen laat gaan. Met Joseph Kongolo en Brad Manguelle staan er twee zeer talentvolle verdedigers klaar om over te nemen. Zij maken al zeker deel uit van de A-kern.

Met Carlos Cuesta heeft Genk nog een ervaren pion in de defensie en Matte Smets is ook een prioriteit. Op rechts is er met Ken Nkuba en Zakaria El Ouahdi genoeg weelde, al werd die laatste al genoemd bij FC Porto en Benfica. Op links is er Joris Kayembe, Eduard Sobol keert wellicht terug naar Straatsburg. Hij overtuigde niet tijdens zijn uitleenbeurt. Er moet dus een extra linksachter worden gezocht, of krijgt de 19-jarige Alfred Caicedo een kans?

Op het middenveld is er met Bryan Heynen, Aziz Ouattara, Patrik Hrosovksy en Matias Galarza genoeg kwaliteit voor de 6 en de 8. Ibrahima Bangoura is nog een defensieve middenvelder die op de deur klopt. Of gaat Genk voor een knaltransfer met Galarza, die in januari al gewild was?

Karetsas krijgt voluit zijn kans

Met toptalent Konstantinos Karetsas hebben ze een topper in spe voor een aanvallende rol, al is de kans groot dat er hier nog een extra kracht zal bijkomen. Na Nieuwjaar keert de geblesseerde Luca Oyen ook terug. Bilal El Khannouss vertrekt naar het buitenland en Anouar Ait El Hadj zoekt wellicht ook andere oorden op. Een transfer naar Union SG zit in de pijplijn.

Vooraan heeft KRC Genk op de flanken met Alieu Fadera, Christopher Bonsu Baah, Yira Sor en Noah Adedeji-Sternberg toch het nodige aanvallende geweld. Al bestaat de kans dat Jarne Steuckers, die ook centraal kan spelen, daaraan wordt toegevoegd.

In het centrum staan er met Tolu Arokodare en Andi Zeqiri ook twee spitsen, maar vooral die laatste stelde toch teleur. Hij werd al genoemd bij Sporting CP. Een extra spits met scorend vermogen zou geen overbodige luxe zijn.

Conclusie: KRC Genk gaat met Thorsten Fink een nieuwe coach aanstellen. Achteraan zullen er toch de nodige wijzigingen komen, op het middenveld moet ook minstens één nieuwe speler worden aangetrokken en vooraan kan er ook wel nog iets bij. Fink zal vooral jongeren als Manguelle, Kongolo, Karetsas en Sternberg moeten proberen te laten doorbreken. Door het feit dat er geen Europees voetbal is, moet de selectie niet bijzonder breed zijn.

CR

Zal het een drukke transferzomer worden in Genk?

Meest recent

Kater voor Ajax ondanks nieuwe goal Godts

Ajax had de voorbije weken de weg naar boven weer ingezet met vijf overwinningen op een rij, maar is ...

3
3
Beveren wint topper na remontada, Kortrijk blijft in spoor

SK Beveren is zaterdag zeer dicht bij zijn eerste nederlaag van het seizoen gekomen. Na een ...

44
44
Charleroi komt met update over trainersdossier

De voorbije weken heeft er weer een heuse trainerswals plaatsgevonden in de Jupiler Pro League. Club ...

18
18
Ontlading bij Westerlo: "Daarom is deze zege belangrijk"

Westerlo is bezig aan een fraaie opmars. Na een wisselvallig seizoensbegin hebben ze de top zes ...

19
19
'Bom op ontploffen bij Club na trainerssoap'

Zondag staat de Slag om Vlaanderen tussen Club Brugge en AA Gent op het programma en die zal een ...

420
420
Liverpool bibbert tegen negenkoppig Spurs top vier binnen

Liverpool is na een moeilijke periode weer de top vier van de Premier League binnengeslopen. De ...

25
25
Westerlo mengt zich na dolle slotfase in strijd om top zes

Westerlo pakte in de laatste weken een knappe vier op zes tegen Anderlecht en Genk, en slaagde er ...

33
33
Oranje bonje: Simons pakt rood na aanslag op Van Dijk

In de Premier League waren de ogen zondagavond gericht op de topper tussen Tottenham Hotspur en ...

34
34
Enorme schok in Club-Gent? Markante voorspelling Boskamp

Dé affiche van het weekend in de Jupiler Pro League is ongetwijfeld de zogenaamde 'Slag om ...

346
346
1B-duel escaleert compleet: "Met paraplu op ref proberen slaan"

In de Challenger Pro League werd de voorbije dagen een midweekspeeldag afgewerkt. Het duel van ...

103
103
Wending in trainerszoektocht? 'Genk houdt opvallend gesprek'

KRC Genk hoopt eerstdaags zijn nieuwe hoofdtrainer te presenteren. Het heeft er alle schijn van dat ...

598
598
Antwerp op scherp gezet: Janssen stelt toekomst-voorwaarde

Nu de rust binnen de club is teruggekeerd, kan de sportieve leiding van Antwerp FC zich weer ...

393
393
Fenomenale Haaland passeert Ronaldo, Lokonga wéér belangrijk

Manchester City heeft voorlopig beslag gelegd op de koppositie in de Premier League. Het legde ...

59
59
Standard terug zesde: doelpunt na 34 seconden nekt Dender

De spelers van Standard kunnen straks met een gerust gemoed aanschuiven bij de het kerstbuffet. De ...

70
70
Club Brugge-Gent: Leko verrast met selectie voor clash

De Jupiler Pro League maakt zich op voor een uiterst geladen 'Slag om Vlaanderen' tussen Club Brugge ...

788
788
'Verrassend vertrek steunpilaar? Bal in kamp Anderlecht gelegd'

RSC Anderlecht is bezig aan een degelijk seizoen tot dusver en mag daar verschillende spelers voor ...

543
543
Ferguson heeft héél slecht nieuws voor Man Utd-fans

Het draait al vele jaren vierkant bij Manchester United. Ook dit seizoen doen ze absoluut niet mee ...

118
118
Broos over RSCA: "Zijn vertrek heeft de sfeer veranderd"

RSC Anderlecht staat derde in de Jupiler Pro League. Een positie waar ze de afgelopen jaren wel ...

330
330
Crasson verrast met nieuwe uitdaging in het voetbal

Bertrand Crasson is een bekende naam in het Belgische voetbal. De voormalige Rode Duivel is in ...

31
31
Vanderhaeghe trok naar CPL: "Plots interesse uit die hoek"

Yves Vanderhaeghe is sinds enkele weken weer trainer in het Belgische profvoetbal. Hij tekende ...

93
93
Newcastle en Chelsea blijven gefrustreerd achter

In de Premier League stond het duel der subtoppers op het programma. Newcastle United ontving in ...

35
35
Broos: "Hij wordt ooit bondscoach van de Rode Duivels"

Hugo Broos gaat zijn voorlaatste uitdaging aan bij Zuid-Afrika. Hij zal deelnemen aan de Afrika Cup ...

276
276
Oosting waarschuwt voor twee spelers van Anderlecht

Royal Antwerp FC kent een geweldige periode met een 9 op 9 en bekerkwalificatie. Zondag nemen ze het ...

231
231
Hugo Broos neergesabeld door collega-BV: "Randje dom"

Hugo Broos, momenteel aan het roer bij het Zuid-Afrikaanse nationale elftal, ligt al enkele weken ...

110
110
Druk stijgt: eerste crisisje sinds héél lang borrelt bij Union

Union SG zit in een dipje. Na een 2 op 9 in de Jupiler Pro League en een nederlaag in de Champions ...

78
78

Meer sportnieuws