Mercato KRC Genk: dit zijn de transferplannen

door
Mercato KRC Genk: dit zijn de transferplannen

KRC Genk heeft het seizoen afgesloten met een grote kater. Ze verloren met 0-1 van AA Gent en de Limburgers spelen volgend jaar niet in Europa. Het staat vast dat het een drukke transferzomer gaat worden. Een stand van zaken.

Racing Genk nam in januari al afscheid van Daniel Munoz, Gerardo Arteaga en Joseph Paintsil. Daar komt sowieso al Maarten Vandevoordt bij. Bij Genk zal Hendrik Van Crombrugge wellicht doorschuiven en de jonge Mike Penders gaat de concurrentie aan met hem. De kans is niet onbestaande dat Genk nog een goedkope extra doelman gaat aantrekken.

Defensie Genk krijgt nieuw gelaat

Achteraan gaan er ook wijzigingen doorgevoerd worden. Marc McKenzie en Mujad Sadick hebben nog maar één jaar contract. Het is bijtekenen of vertrekken. De kans is groot dat Genk bij een goed bod hen laat gaan. Met Joseph Kongolo en Brad Manguelle staan er twee zeer talentvolle verdedigers klaar om over te nemen. Zij maken al zeker deel uit van de A-kern.

Met Carlos Cuesta heeft Genk nog een ervaren pion in de defensie en Matte Smets is ook een prioriteit. Op rechts is er met Ken Nkuba en Zakaria El Ouahdi genoeg weelde, al werd die laatste al genoemd bij FC Porto en Benfica. Op links is er Joris Kayembe, Eduard Sobol keert wellicht terug naar Straatsburg. Hij overtuigde niet tijdens zijn uitleenbeurt. Er moet dus een extra linksachter worden gezocht, of krijgt de 19-jarige Alfred Caicedo een kans?

Op het middenveld is er met Bryan Heynen, Aziz Ouattara, Patrik Hrosovksy en Matias Galarza genoeg kwaliteit voor de 6 en de 8. Ibrahima Bangoura is nog een defensieve middenvelder die op de deur klopt. Of gaat Genk voor een knaltransfer met Galarza, die in januari al gewild was?

Karetsas krijgt voluit zijn kans

Met toptalent Konstantinos Karetsas hebben ze een topper in spe voor een aanvallende rol, al is de kans groot dat er hier nog een extra kracht zal bijkomen. Na Nieuwjaar keert de geblesseerde Luca Oyen ook terug. Bilal El Khannouss vertrekt naar het buitenland en Anouar Ait El Hadj zoekt wellicht ook andere oorden op. Een transfer naar Union SG zit in de pijplijn.

Vooraan heeft KRC Genk op de flanken met Alieu Fadera, Christopher Bonsu Baah, Yira Sor en Noah Adedeji-Sternberg toch het nodige aanvallende geweld. Al bestaat de kans dat Jarne Steuckers, die ook centraal kan spelen, daaraan wordt toegevoegd.

In het centrum staan er met Tolu Arokodare en Andi Zeqiri ook twee spitsen, maar vooral die laatste stelde toch teleur. Hij werd al genoemd bij Sporting CP. Een extra spits met scorend vermogen zou geen overbodige luxe zijn.

Conclusie: KRC Genk gaat met Thorsten Fink een nieuwe coach aanstellen. Achteraan zullen er toch de nodige wijzigingen komen, op het middenveld moet ook minstens één nieuwe speler worden aangetrokken en vooraan kan er ook wel nog iets bij. Fink zal vooral jongeren als Manguelle, Kongolo, Karetsas en Sternberg moeten proberen te laten doorbreken. Door het feit dat er geen Europees voetbal is, moet de selectie niet bijzonder breed zijn.

CR

Zal het een drukke transferzomer worden in Genk?

Meest recent

Hazard tipt RSCA-bestuur: "Andere ploegen hebben dat wel"

Thorgan Hazard is bezig aan een sterk seizoen, maar hij mist kwaliteit rondom zich. Er is geen ...

42
42
AA Gent in de rats: De Mil met slecht rapport

Rik De Mil kreeg de afgelopen jaren heel veel lof. Soms terecht, soms wat overdreven. Zijn transfer ...

46
46
Westerlo mist unieke kans: "Wat als?"

Met nog drie speeldagen voor de boeg is de strijd om de top zes nog altijd niet gestreden. Ook ...

16
16
Bob Peeters doet plannen SK Beveren uit de doeken

De strijd om promotie naar en degradatie uit de Jupiler Pro League is nog volop aan de gang. ...

54
54
AA Gent in crisis: Degryse geeft duidelijk advies

AA Gent dreigt alweer naast de Champions' Play-Off te grijpen. De Buffalo's gaven vorig weekend hun ...

101
101
Italiaanse pers brengt geweldig nieuws over De Bruyne

Er is licht aan het einde van de tunnel voor de Belgen van Napoli. Romelu Lukaku kroonde zich vorig ...

37
37
Trainerswaarschuwing Anderlecht: "Niet zoals met Hubert"

Anderlecht boekte vorig weekend een klinkende zege tegen OH Leuven en zette zo een grote stap ...

161
161
'Straf Premier League-avontuur voor Will Still'

De voorbije jaren hebben de broertjes-Still een mooie naam voor zichzelf gemaakt in de ...

48
48
Jean-Marie Pfaff’s ingrijpende keuze zet Beveren op z’n kop

Het zijn intense en moeilijke jaren geweest voor Jean-Marie Pfaff. Eén van de beste ...

64
64
'Club Brugge gaat transferstrijd aan met Monaco'

Club Brugge lijkt voor een zeer drukke transferzomer te staan. Heel wat smaakmakers lijken na dit ...

173
173
'Real Madrid dropt in zomer stevige trainersbom'

Real Madrid beleeft een woelig seizoen. Het zette in januari Xabi Alonso alweer op straat. De ...

53
53
Dit is dé reden waarom Charleroi-Cub extra lang duurde

Club Brugge deed zondag een uitstekende zaak door na het puntenverlies van Union en STVV te gaan ...

666
666
TRANSFERUURTJE: 'Witte trainersrook bij Anderlecht, Barça dokt 30 miljoen'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

348
348
Buitenaardse Messi helpt Inter Miami aan straffe comeback

Lionel Messi is inmiddels al 38 jaar, maar net zoals Cristiano Ronaldo blijft de Argentijn gaan op ...

43
43
Simon Mignolet deelt boodschap die blijft nazinderen

Wat zich gisteren in Charleroi afspeelde, was het soort voetbalavond dat nog lang blijft nazinderen. ...

362
362
Ramp voor Union: “Groot probleem, géén oplossing”

Union SG staat nog altijd aan de leiding in de Jupiler Pro League, maar Club Brugge sloop afgelopen ...

140
140
Albert compleet verrast over RSCA: "Monsterlijk!"

RSC Anderlecht is onder Jérémy Taravel weer beter bezig. Er is nog veel werk om van ...

379
379
Van Gucht haalt Brusselmans door gehaktmolen

Ruben Van Gucht en Herman Brusselmans zijn twee van onze bekendste en misschien ook wel meest ...

122
122
Club door oog van de naald: "Dat leek nergens op"

Club Brugge won met meer geluk dan kunde op het veld van Sporting Charleroi. Blauw-Zwart speelde een ...

170
170
Enorm probleem bij Union SG: "Te weinig voor een kampioen"

Wat Union SG liet zien tegen KVC Westerlo, dat deed pijn aan de ogen. Dat was zeker niet de eerste ...

73
73
Vragen bij RSCA-ster: "Kan hij dit ook in de PO's brengen?"

RSC Anderlecht won met 5-1 van OH Leuven. De Brusselaars speelden een uur lang best goed, voordien ...

283
283
Mignolet bedankt Charleroi: "We werden wat geholpen"

Club Brugge pakte de drie punten in Charleroi. Het deed dat in de 100ste minuut via een goal van ...

228
228
'STVV rekent op duurste transfer ooit van de club'

Bij STVV gaan ze komende zomer ongetwijfeld een resem sterkhouders de club zien verlaten. De ...

229
229
Commotie na sleutelfase: Club bevoordeeld op Mambourg?

Na een doelpunt van Joel Ordoñez in de 100ste minuut, ging Club Brugge zondagavond ...

822
822
Enorme mokerslag AA Gent: "In de kleedkamer ..."

AA Gent heeft zijn deelname aan de Champions' Play-Offs zelf te grabbel gegooid. Na twee ...

367
367

Meer sportnieuws