Mercato KRC Genk: dit zijn de transferplannen

1087 stemmen
Mercato KRC Genk: dit zijn de transferplannen

KRC Genk heeft het seizoen afgesloten met een grote kater. Ze verloren met 0-1 van AA Gent en de Limburgers spelen volgend jaar niet in Europa. Het staat vast dat het een drukke transferzomer gaat worden. Een stand van zaken.

Racing Genk nam in januari al afscheid van Daniel Munoz, Gerardo Arteaga en Joseph Paintsil. Daar komt sowieso al Maarten Vandevoordt bij. Bij Genk zal Hendrik Van Crombrugge wellicht doorschuiven en de jonge Mike Penders gaat de concurrentie aan met hem. De kans is niet onbestaande dat Genk nog een goedkope extra doelman gaat aantrekken.

Defensie Genk krijgt nieuw gelaat

Achteraan gaan er ook wijzigingen doorgevoerd worden. Marc McKenzie en Mujad Sadick hebben nog maar één jaar contract. Het is bijtekenen of vertrekken. De kans is groot dat Genk bij een goed bod hen laat gaan. Met Joseph Kongolo en Brad Manguelle staan er twee zeer talentvolle verdedigers klaar om over te nemen. Zij maken al zeker deel uit van de A-kern.

Met Carlos Cuesta heeft Genk nog een ervaren pion in de defensie en Matte Smets is ook een prioriteit. Op rechts is er met Ken Nkuba en Zakaria El Ouahdi genoeg weelde, al werd die laatste al genoemd bij FC Porto en Benfica. Op links is er Joris Kayembe, Eduard Sobol keert wellicht terug naar Straatsburg. Hij overtuigde niet tijdens zijn uitleenbeurt. Er moet dus een extra linksachter worden gezocht, of krijgt de 19-jarige Alfred Caicedo een kans?

Op het middenveld is er met Bryan Heynen, Aziz Ouattara, Patrik Hrosovksy en Matias Galarza genoeg kwaliteit voor de 6 en de 8. Ibrahima Bangoura is nog een defensieve middenvelder die op de deur klopt. Of gaat Genk voor een knaltransfer met Galarza, die in januari al gewild was?

Karetsas krijgt voluit zijn kans

Met toptalent Konstantinos Karetsas hebben ze een topper in spe voor een aanvallende rol, al is de kans groot dat er hier nog een extra kracht zal bijkomen. Na Nieuwjaar keert de geblesseerde Luca Oyen ook terug. Bilal El Khannouss vertrekt naar het buitenland en Anouar Ait El Hadj zoekt wellicht ook andere oorden op. Een transfer naar Union SG zit in de pijplijn.

Vooraan heeft KRC Genk op de flanken met Alieu Fadera, Christopher Bonsu Baah, Yira Sor en Noah Adedeji-Sternberg toch het nodige aanvallende geweld. Al bestaat de kans dat Jarne Steuckers, die ook centraal kan spelen, daaraan wordt toegevoegd.

In het centrum staan er met Tolu Arokodare en Andi Zeqiri ook twee spitsen, maar vooral die laatste stelde toch teleur. Hij werd al genoemd bij Sporting CP. Een extra spits met scorend vermogen zou geen overbodige luxe zijn.

Conclusie: KRC Genk gaat met Thorsten Fink een nieuwe coach aanstellen. Achteraan zullen er toch de nodige wijzigingen komen, op het middenveld moet ook minstens één nieuwe speler worden aangetrokken en vooraan kan er ook wel nog iets bij. Fink zal vooral jongeren als Manguelle, Kongolo, Karetsas en Sternberg moeten proberen te laten doorbreken. Door het feit dat er geen Europees voetbal is, moet de selectie niet bijzonder breed zijn.

CR

Zal het een drukke transferzomer worden in Genk?

Meest recent

''Laat me gaan': Club Brugge-speler eist vertrek'

Club Brugge dreigt een toekomstige topspeler kwijt te spelen. FC Barcelona duwt door en de speler ...

579
579
'Arsenal verzilvert titel: nieuwe smaakmaker naar Emirates'

Arsenal FC heeft een puik seizoen achter de rug en kroonde zich voor het eerst sinds 2004 tot Engels ...

13
13
'Versterking Anderlecht: Sibierski lonkt naar eigen land'

Sportief directeur Antoine Sibierski is momenteel druk in de weer bij RSC Anderlecht. Zo is hij ...

164
164
"Dé openbaring" - Vandenbempt smult van verrassende Duivel

De Rode Duivels hebben een uitstekende indruk achtergelaten in hun laatste voorbereidingswedstrijd ...

74
74
Drastische beslissing Rigaux: Van Persie op straat gezet

Na jarenlange trouwe dienst bij Club Brugge, trok Dévy Rigaux naar Feyenoord om er de nieuwe ...

220
220
Uittocht Club Brugge: volgende drie vertrekkers staan klaar

Simon Mignolet. Dani van den Heuvel. Aleksandar Stankovic. Club Brugge zag inmiddels al drie spelers ...

385
385
Fraaie goal niet voldoende: De Ketelaere-twijfels duiken op

Met een 5-0-nederlaag tegen een pover Tunesië hebben de Rode Duivels zaterdag nog een flinke ...

126
126
'Schoktransfer Barça; Flick wil ophefmakende comeback'

Met de komst van Anthony Gordon, die voor zo'n 70 à 80 miljoen euro overkwam van Newcastle ...

90
90
De Bruyne doet monden openvallen met actie in 26ste minuut

Momenteel genieten ze nog van wat vrije tijd in het gezelschap van hun naasten, maandag wordt de ...

220
220
'Club zet zich schrap: Barça geeft transferdeal niet op'

Club Brugge dreigt tijdens de zomermercato niet enkel verschillende sterkhouders te verliezen. Ook ...

180
180
'Groot transferplan Mourinho doet Barcelona huiveren'

Bij Real Madrid wordt zondag voorzittersverkiezing gehouden, de exit polls voorspellen echter dat ...

179
179
WK-opponent bibbert voor Duivel: "Veel over hem gesproken"

De Rode Duivels worden door de meeste kenners en waarnemers getipt als de grote favoriet om hun ...

240
240
'Recordsom Genk: Karetsas op weg naar droomtransfer'

Op zijn eerste WK wordt het nog minstens 4 jaar wachten, maar Konstantinos Karetsas staat toch voor ...

580
580
Anderlecht-protest escaleert: privé-villa Coucke geviseerd

Het seizoen mag dan wel voorbij zijn, de onvrede bij de achterban van RSC Anderlecht is dat ...

480
480
"Basisplaats kwijt" - grote verliezer na oefencampagne Duivels

De Rode Duivels kunnen maandag met een goed gemoed afreizen naar de Verenigde Staten. Met drie zeges ...

511
511
'Kompany compleet verloren: Bayern wil peperdure PL-ster'

Terwijl een groot deel van zijn spelers zich momenteel voorbereiden op het WK, geniet Vincent ...

219
219
Courtois onthult plannen bij Genk: "Niet gewoon geld leggen"

Thibaut Courtois staat voor een comeback in het Belgisch voetbal. Niet op het veld, wel als ...

291
291
'Club schrikt zich hoedje: drastische wending Stankovic'

Club Brugge heeft afgelopen week afscheid genomen van één van zijn kampioenenmakers. ...

786
786
Mechele of Theate in basis? Albert geeft duidelijke voorkeur

Maandag steken de Rode Duivels de Atlantische Oceaan over richting het WK-basiskamp in Seattle. Op ...

682
682
'PSG laat Europa slikken: supertalent naar Prinsenpark'

Paris Saint-Germain legde afgelopen weekend voor het tweede jaar op rij beslag op de eindzege in de ...

237
237
Hazard spreekt zich uit: België dé WK-verrassing?

De Rode Duivels hebben zaterdag indruk gemaakt tijdens hun uitzwaaiwedstrijd voor het WK. Voor de ...

154
154
Buitenlands ontzag: "België gaat veel mensen verrassen op WK"

België wordt door de meerste kenners bestempeld als topfavoriet voor WK-groepswinst in poule G. ...

260
260
TU: 'Club vindt opvolger Mignolet, transferknaller Trossard'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

467
467
Antwerp wrijft zich in de handen: goud duo staat op

Er kloppen heel wat Belgische talenten op de deur. Ook bij Royal Antwerp FC focussen ze meer en meer ...

551
551
‘Garcia’s WK-verrassing: belangrijke pion plots gedumpt’

Het WK komt nu wel heel dichtbij. De voorbereiding van de Rode Duivels zit erop met overwinningen ...

198
198

Meer sportnieuws