Mercato KRC Genk: dit zijn de transferplannen

1087 stemmen
Mercato KRC Genk: dit zijn de transferplannen

KRC Genk heeft het seizoen afgesloten met een grote kater. Ze verloren met 0-1 van AA Gent en de Limburgers spelen volgend jaar niet in Europa. Het staat vast dat het een drukke transferzomer gaat worden. Een stand van zaken.

Racing Genk nam in januari al afscheid van Daniel Munoz, Gerardo Arteaga en Joseph Paintsil. Daar komt sowieso al Maarten Vandevoordt bij. Bij Genk zal Hendrik Van Crombrugge wellicht doorschuiven en de jonge Mike Penders gaat de concurrentie aan met hem. De kans is niet onbestaande dat Genk nog een goedkope extra doelman gaat aantrekken.

Defensie Genk krijgt nieuw gelaat

Achteraan gaan er ook wijzigingen doorgevoerd worden. Marc McKenzie en Mujad Sadick hebben nog maar één jaar contract. Het is bijtekenen of vertrekken. De kans is groot dat Genk bij een goed bod hen laat gaan. Met Joseph Kongolo en Brad Manguelle staan er twee zeer talentvolle verdedigers klaar om over te nemen. Zij maken al zeker deel uit van de A-kern.

Met Carlos Cuesta heeft Genk nog een ervaren pion in de defensie en Matte Smets is ook een prioriteit. Op rechts is er met Ken Nkuba en Zakaria El Ouahdi genoeg weelde, al werd die laatste al genoemd bij FC Porto en Benfica. Op links is er Joris Kayembe, Eduard Sobol keert wellicht terug naar Straatsburg. Hij overtuigde niet tijdens zijn uitleenbeurt. Er moet dus een extra linksachter worden gezocht, of krijgt de 19-jarige Alfred Caicedo een kans?

Op het middenveld is er met Bryan Heynen, Aziz Ouattara, Patrik Hrosovksy en Matias Galarza genoeg kwaliteit voor de 6 en de 8. Ibrahima Bangoura is nog een defensieve middenvelder die op de deur klopt. Of gaat Genk voor een knaltransfer met Galarza, die in januari al gewild was?

Karetsas krijgt voluit zijn kans

Met toptalent Konstantinos Karetsas hebben ze een topper in spe voor een aanvallende rol, al is de kans groot dat er hier nog een extra kracht zal bijkomen. Na Nieuwjaar keert de geblesseerde Luca Oyen ook terug. Bilal El Khannouss vertrekt naar het buitenland en Anouar Ait El Hadj zoekt wellicht ook andere oorden op. Een transfer naar Union SG zit in de pijplijn.

Vooraan heeft KRC Genk op de flanken met Alieu Fadera, Christopher Bonsu Baah, Yira Sor en Noah Adedeji-Sternberg toch het nodige aanvallende geweld. Al bestaat de kans dat Jarne Steuckers, die ook centraal kan spelen, daaraan wordt toegevoegd.

In het centrum staan er met Tolu Arokodare en Andi Zeqiri ook twee spitsen, maar vooral die laatste stelde toch teleur. Hij werd al genoemd bij Sporting CP. Een extra spits met scorend vermogen zou geen overbodige luxe zijn.

Conclusie: KRC Genk gaat met Thorsten Fink een nieuwe coach aanstellen. Achteraan zullen er toch de nodige wijzigingen komen, op het middenveld moet ook minstens één nieuwe speler worden aangetrokken en vooraan kan er ook wel nog iets bij. Fink zal vooral jongeren als Manguelle, Kongolo, Karetsas en Sternberg moeten proberen te laten doorbreken. Door het feit dat er geen Europees voetbal is, moet de selectie niet bijzonder breed zijn.

CR

Zal het een drukke transferzomer worden in Genk?

Meest recent

‘Oorlog in Portugal: Ronaldo, Fernandes en Neves clashen’

Het gaat van kwaad naar erger met Portugal na het gelijkspel tegen DR Congo. Bondscoach Roberto ...

10
10
Beerschot raast door met sterkhouder van concurrent

Beerschot gaat hard op de zomermercato. Brent Stevens en Sem Audoor werden nog maar net voorgesteld ...

3
3
Dramatisch record Turkije: primeur op WK door Paraguay

Turkije is na twee speeldagen al uitgeschakeld. Tegen Paraguay liep het alweer mis en ging het met ...

29
29
Beerschot bindt trio en stelt nieuwe toptransfer voor

Beerschot zal morgen aan de voorbereiding voor het nieuwe seizoen beginnen. De Kielse Ratten zijn ...

52
52
Courtois weet exact wat er beter moet tegen Iran

De Rode Duivels nemen het zondag op tegen Iran in de tweede groepswedstrijd van het WK in de ...

30
30
'Beerschot strikt speler Club Brugge, sterkhouder weg'

Beerschot gaat komend seizoen voluit voor promotie. De Kielse Ratten gaan weldra een aantal ...

59
59
Courtois doet opvallende oproep aan Belgische pers

Thibaut Courtois heeft altijd goede teksten als hij met de media spreekt. Weinig tot geen ...

49
49
'Anderlecht en Schalke 04 voeren pittige onderhandelingen'

Bij RSC Anderlecht begint er duidelijk beweging in de transfers te komen en weldra komt er ook een ...

297
297
Garcia grijpt in: 'zware WK-optater voor Hans Vanaken'

De Rode Duivels kruisen zondagavond de degens met Iran tijdens hun tweede wedstrijd op het WK 2026. ...

680
680
'Anderlecht houdt adem in: De Cat-doorbraak in zicht'

Bij RSC Anderlecht staan dit weekend de medische en fysieke proeven op het programma, vanaf volgende ...

323
323
Mechele eruit voor Debast? "In België geen betere verdedigers"

Volgens de laatste berichten uit de VS verloopt de revalidatie van Zeno Debast voorspoedig. En dus ...

324
324
Anderlecht aast op straffe deal met man van 10 miljoen

Anderlecht lijkt een grote slag geslaan te hebben op de transfermarkt. Paars-wit is ver gegaan voor ...

296
296
Saibari bezorgt Marokko droomstart, Brazilië soort er drie

Brazilië heeft vrijdagnacht zoals verwacht de maat genomen van Haïti en haalde het met ...

37
37
Wat een afgang! Turkije sneuvelt op WK ondanks bizar rood

Voor Turkije zit het wereldkampioenschap er na amper twee wedstrijden op. De Turken verloren ...

228
228
Belgische globetrotter houdt plots halt in Eredivisie

Belgische spelers, trainers en specialisten zijn al jaren steeds populairder geworden in het ...

24
24
'Volgende club haakt wellicht af voor De Cat'

Nathan De Cat zijn toekomst is nog steeds onduidelijk. Vertrekt hij bij RSC Anderlecht? Gaat hij ...

238
238
VS charmeert tegen Australië en is zeker van volgende ronde

De Verenigde Staten wilden net als Mexico zich al verzekeren van de volgende ronde. De Amerikanen ...

35
35
La Louvière pakt uit met stevige aanwinst

La Louvière heeft vandaag een nieuwe speler aangekondigd. De Belgische eersteklasser ging ...

40
40
SK Beveren raast door: vier opvallende vertrekkers

SK Beveren zag Marink Reedijk de club verlaten en stelde met Tim Bakens een verrassende opvolger aan ...

91
91
‘AA Gent richt vizier op volgende ingaande transfer’

AA Gent was al heel aanwezig op de transfermarkt, maar uiteraard heeft de ploeg nog direct inzetbare ...

138
138
Dwomoh tekent voor drie jaar bij verrassende club

Pierre Dwomoh heeft een nieuwe club gevonden. Onze redactie vernam uit betrouwbare bron dat de ...

196
196
'Anderlecht zet door: nieuwe coach bijna in Brussel'

RSC Anderlecht stelde vandaag Giulian Biancone voor als eerste zomeraanwinst. Maar waar blijft de ...

890
890
Yamal lyrisch: "Hij is de allerbeste speler ooit"

Lamine Yamal viel in tegen Kaapverdië, maar kon het verschil ook niet maken voor Spanje. ...

203
203
Anderlecht slaat toe: eerste zomertransfer een feit

RSC Anderlecht start maandag de veldtrainingen en dat zal met een nieuwe speler zijn. De Brusselaars ...

235
235
Courtois als doelman terug bij Genk? 'El Muro' héél duidelijk

Romelu Lukaku wil zijn carrière afsluiten bij RSC Anderlecht, Axel Witsel liet al weten dat ...

232
232

Meer sportnieuws