Standard-aanhang grijpt in: "Faillissement niet uitgesloten"

734
Standard-aanhang grijpt in:

Nu het seizoen in het clubvoetbal erop zit, zijn de meeste ploegen al volop bezig met de komende jaargang. Maar bij Standard is dat allesbehalve een evidentie. De zorgwekkende situatie rond hoofdeigenaar '777 Partners' blijft als het Zwaard van Damocles boven de club hangen.

Sinds de Luikse club in handen kwam van de Noord-Amerikaanse investeringsmaatschapij '777 Partners', loopt het sportief gezien niet van een leien dakje. Mede door de eigenaars, die veel minder (financiële) middelen voorzagen dan verwacht. En ondertussen is ook duidelijk hoe dat komt. Zo blijkt dat '777 Partners' zelf met de nodige financiële problemen te maken heeft.

LEES OOK: Westerlo feest en duwt Antwerp in stevige sportieve crisis

Rechtbank onderneemt stappen

En dat heeft uiteraard ook zijn effect op Standard. De club is niet langer in staat om alle financiële verplichtingen na te komen, wat inmiddels leidde tot een tijdelijk transferverbod. Er lopen bovendien verschillende juridische procedures tegen hun, niet voor niets werd hun aankoop van Everton FC zaterdag definitief afgeblazen.

Ondertussen werd bij de rechtbank van eerste aanleg beslag gelegd op alle Belgische eigendommen van '777 Partners'. Hun rekeningen en activa werden dan weer bevroren. Op die manier zijn de nodige materiële garanties voorzien in geval dat Standard toch failliet moet gaan. Iets wat een eventuele verkoop er niet makkelijker op maakt.

Abo-verkoop voorlopig geboycot

Door die aanhoudende onduidelijkheid over de toekomst, laat ook de achterban opnieuw van zich horen. La Famille des Rouches, de overkoepelende supportersorganisatie, roept namelijk op om voorlopig geen abonnementen te verlengen/aan te kopen. Dit minstens tot de nieuwe uitspraak van de rechtbank op 21 juni.

Een nieuw onderhoud met de huidige clubleiding leverde dan ook amper antwoorden op. "Deze antwoorden lijken nog steeds erg vaag. Al heeft de aandeelhouder beloofd om continuïteit te verzekeren door elke maand bij te storten in de clubkas, het risico op een faillissement is nog steeds niet uitgesloten. We wachten op iets concreets", klinkt het in een persbericht.

De Pro League moet ingrijpen bij de situatie van Standard ...

Meest recent

Compper briest na rode kaart: "Ik ben nog steeds boos"

Antwerp had gehoopt om zich te herpakken nadat het zijn vier laatste wedstrijden voor de ...

17
17
'Club bidt voor Forbs: plan-B ligt op tafel'

Club Brugge heeft dit weekend geen steek laten vallen in de Jupiler Pro League en ging vlotjes met ...

26
26
KV Mechelen pakt na spektakelstuk eindelijk eerste zege

Een collectieve zucht van opluchting in het AFAS Stadion. KV Mechelen heeft op de achtste speeldag ...

37
37
Hubert zeer scherp voor Union: "Dat kan niet!"

Union SG speelde 1-1 tegen OH Leuven en dat was al bij al logisch op basis van de twee helften. De ...

41
41
Westerlo feest en duwt Antwerp in stevige sportieve crisis

Om 18u30 ontving KVC Westerlo Royal Antwerp FC. De bezoekers moesten na een slechte reeks punten ...

88
88
'Eerste winterknaller Club Brugge: ‘beest’ van 6M'

Club Brugge kijkt nu al vooruit naar de wintermercato. Blauw-zwart heeft een Spaanse flankaanvaller ...

355
355
Stunt van formaat: Seedorf trainer bij buitenlandse topclub

Zeer verrassend nieuws in de voetbalwereld. Clarence Seedorf heeft een nieuwe club gevonden als ...

28
28
Beresterke Doku speelt Liverpool compleet aan flarden

Manchester City en Liverpool gaven elkaar om 17u30 partij. Het werd een zeer beladen dueln met ...

146
146
Standard pakt 0 op 9: Euvrard laat frustraties vrije loop

Standard begon erg veelbelovend aan het huidige seizoen. Maar momenteel zijn de Rouches op een ...

62
62
De Meyer spreekt klare taal: “Of ik de druk op mijn positie voel?”

STVV speelt een belangrijk duel tegen KV Mechelen. De Truienaars willen na een 0 op 6 weer aanknopen ...

31
31
3.5 op 10: basisdebutant zakt door ijs bij zwak Union

Union SG is tegenvallend aan het twee luik van het seizoen begonnen. De Brusselaars mochten zondag ...

40
40
Droomdebuut voor Ferrera bij Patro: derby ontspoort in slot

Patro Eisden en Jong Genk maakten er een bijzonder geladen Limburgse derby van. Met Radja Nainggolan ...

300
300
Evenepoel steelt show bij Serie A-topper; baalmiddag Sels

In de Engelse Premier League heeft Nottingham Forrest andermaal puntenverlies geleden. Matz Sels en ...

49
49
Sterk OHL zorgt voor stevige verrassing op veld van Union

Uiterst verrassend, maar absoluut verdiend, heeft OHL deze namiddag Union in bedwang gehouden. De ...

70
70
Club Brugge kruist vingers: eerste update blessure Forbs

Club Brugge staat in de Champions League voor de lastige verplaatsing naar Inter Milaan. Daarvoor ...

266
266
Standard spreekt schande: veelzeggende reactie Lardot

Standard heeft zich na de interland-break niet kunnen herpakken. In een leeg Sclessin boekten de ...

225
225
Anderlecht grijpt rigoureus in met matchwinnaar Bertaccini

RSC Anderlecht heeft zaterdagnamiddag de drie punten gepakt op het veld van Cercle Brugge. Maar de ...

386
386
Hopelijk geen voorbode: Club Brugge kent ref in Milaan

Volgende week is het zover, dan trekt de Champions League zich weer op gang. Club Brugge staat dan ...

175
175
Nieuwe blamage United: Neville neemt Lammens in vizier

Manchester United blijft maar aanmodderen in de Premier League. De Mancunians gaven zaterdag ook ...

136
136
De Bruyne zorgt voor penalty-incident: misnoegde Allegri reageert

Kevin De Bruyne heeft zijn sterke prestaties bij de Rode Duivels bevestigd bij zijn club SSC Napoli. ...

100
100
Choc Wallon in spookstadion: Zebra's glunderen, Standard in crisis

De Choc Wallon werd in een leeg en kil Sclessin een kolfje naar de hand van Charleroi. De Zebra's ...

83
83
Club Brugge gered door VAR? Vanhaezebrouck velt verdict

Club Brugge heeft het seizoen hervat met een ruime overwinning op het veld van La Louvière: ...

567
567
Trieste taferelen: 'Choc Wallon' in desolaat Sclessin

In de Jupiler Pro League staat zondagmiddag de Waalse clash tussen Standard en Sporting Charleroi op ...

44
44
'Toptransfer Seys: volgende grootmacht meldt zich'

Arsenal FC dokte afgelopen zomer zo'n 40 miljoen euro om Christos Tzolis over te nemen van Club ...

269
269
Na Deschacht-commotie: 'Ongefilterd' pakt voetbalprogramma aan

De voetbalpodcast Ongefilterd weet steeds meer kijkers aan zich te binden, maar zorgt tegelijk ook ...

80
80

Meer sportnieuws