Explosiegevaar bij Anderlecht: "Zij worden bevoordeeld"

door
Explosiegevaar bij Anderlecht:

Bij RSC Anderlecht zijn de spelers zonder interland-verplichtingen inmiddels op vakantie vertrokken. De sportieve leiding daarentegen, maakt zich op voor een drukke periode. Maar eerst zal er nog een serieuze evaluatie van het voorbije seizoen gemaakt moeten worden.

Over de progressie die in de voorbije maanden gemaakt werd, mag Paars-Wit tevreden zijn. Tenminste toch wat de resultaten betreft. De recordkampioen wist immers van een 11de plaats in de eindnotering op te klimmen naar de 3de plek en versierde zo ook een Europees ticket. De doelstellingen die voor het seizoen werden gesteld werd zo ook gehaald.

LEES OOK: Nieuw format JPL: Anderlecht bekvecht met Club Brugge

Gouden kans gemist

Maar die doelstellingen waren wel erg voorzichtig, zeker gezien de vele aanwinsten die in de transferzomer werden aangetrokken. Bovendien stond RSCA voor aanvang van de slotspeeldag nog op de leidersplaats. Wie vervolgens 'slechts' als derde eindigt, kan niet anders dan spreken over een gemiste kans.

Zo liet Paars-Wit het liggen om te profiteren van een seizoen zonder Europese verplichtingen én van de steken die de concurrenten lieten vallen. "Ze hadden een gouden kans toen Union instortte en met de komst van Club op de voorlaatste speeldag. Maar dit is wel al het zevende seizoen zonder titel", oordeelde analist Philippe Albert bij La Tribune.

Privileges voor Denen?

Komend seizoen zal RSCA dan ook een nieuwe stap moeten zetten. Dat wil het doen met grotendeels dezelfde kern als in de voorbije maanden. Maar dan wordt het wel zaak om de spelersgroep op één lijn te houden. Want hoewel coach Brian Riemer te boek staat als een goede people manager, zouden er toch bepaalde interne fricties zijn. De uithaal van de vader van Kristian Arnstad was daar een voorbeeldje van.

Afgelopen zondag tegen Antwerp kregen Théo Leoni en Anders Dreyer het dan weer aan de stok na een slecht uitgespeelde aanval. Volgens oud-speler Silvio Proto heeft de frustratie van Leoni echter niet alleen met de bewuste aanval te maken. "De andere spelers zien ook dat de Denen meer krediet krijgen. En dat is niet normaal. Dat kan voor problemen zorgen", wijst de ex-doelman bij La Vestiaire op mogelijk explosiegevaar.

Denkt u dat de Deense spelers bevoordeeld worden?

Meest recent

KRC Genk verschaft belangrijke update uit ziekenboeg

Na het spektakelstuk in La Louvière moet KRC Genk genoegen nemen met de Europe Play-Offs. ...

7
7
Nieuw format JPL: Anderlecht bekvecht met Club Brugge

Het laatste woord is er ongetwijfeld nog niet over gezegd, maar behoudens een nieuwe plottwist ...

166
166
Meunier dropt bommetje: transfer naar ... Anderlecht?

Woensdag vertrekken de Rode Duivels naar Amerika voor een tweeluik tegen Mexico en de VS. Een van de ...

224
224
Zorgwekkende update rond Boskamp: fans reageren geschokt

De zorgen rond Jan Boskamp nemen toe. Tijdens een recente uitzending liet René van der Gijp ...

122
122
Lukaku haakt af bij Rode Duivels: puzzelen voor Garcia

Dinsdag bliezen de Rode Duivels verzamelen in Tubeke, om daags nadien koers te zetten richting de ...

109
109
Anderlecht moet dokken: spelers passeren langs de kassa

Met de hakken over de sloot verzekerde RSC Anderlecht zich van een plekje in de Champions' ...

154
154
Brusselmans zorgt voor kippenvel: "Zou het nooit doen"

Herman Brusselmans heeft met een onverwacht gezinsmoment iedereen naar de keel gegrepen. De ...

25
25
Madou zet Club Brugge op scherp: straffe woorden voor PO's

Club Brugge gaat Play-Off 1 in als achtervolger. De ambities van Blauw-Zwart zijn duidelijk: ...

193
193
Meunier verbaast iedereen met toekomstplannen

Thomas Meunier was afgelopen speeldag de grote man bij Lille met een doelpunt en een assist. De ...

128
128
Zinho Vanheusden doet emotionele bekentenis

Zinho Vanheusden stopte op 26-jarige leeftijd al met profvoetbal. De centrale verdediger kende ...

108
108
Debast doet boekje open over Anderlecht én De Cat

De Rode Duivels kampen met een blessuregolf. Bondscoach Rudi Garcia kan over verschillende pionnen ...

183
183
STVV primus van de JPL: groot wapen Vrancken in PO’s

Het viel op afgelopen speeldag, veel doelpunten vanuit stilstaande fases. Het Laatste Nieuws vond ...

48
48
Noa Lang doet pittige onthulling over horrorblessure

Het waren geen beelden voor gevoelige kijkers. Noa Lang liep tijdens de Champions League-clash ...

65
65
Anderlecht in vrije val: dit wordt nu duidelijk

RSC Anderlecht heeft zich geplaatst voor Play-Off 1, maar de afgelopen weken sputtert de motor weer. ...

320
320
Hayen krijgt raad: Genk-miscast moet er meteen uit

KRC Genk greep net naast een ticket voor Play-Off 1. De Limburgers sloten het seizoen af met een 5-5 ...

260
260
Code rood bij Antwerp: Oosting zwaar onder vuur

Royal Antwerp FC wist Play-Off 1 niet te bereiken. The Great Old keek zelfs even tegen ...

243
243
Steven Defour maakt brandhout van Anderlecht

RSC Anderlecht ging op de laatste speeldag van de reguliere competitie pijnlijk onderuit tegen ...

156
156
Jan Vertonghen mee naar WK? Mannaert hakt knopen door

Wie Rode Duivels zegt, zegt Jan Vertonghen (157 caps). De recordinternational is inmiddels al ...

129
129
TRANSFERUURTJE: ‘Standard en Club kijken in JPL, Anderlecht dubt’

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

188
188
Ruben Van Gucht duikt in pikant avontuur met blonde BV

Hij slijpt de messen. Letterlijk en figuurlijk. Ruben Van Gucht lijkt klaar om opnieuw toe te slaan, ...

69
69
Titelrace barst los: Union, Club Brugge of underdog?

Union, Club Brugge, STVV, AA Gent, KV Mechelen en RSC Anderlecht. Ziedaar de zes ploegen die straks ...

106
106
'Hard verdict Hayen: sterkhouder out bij KRC Genk?'

KRC Genk verspeelde zondag een uitgelezen kans om zich op de valreep alsnog bij de top zes scharen. ...

344
344
Aftellen naar de play-offs: de ultieme 11 van de JPL

De echte prijzen worden pas aan de meet uitgedeeld, maar met de reguliere competitie achter de rug ...

148
148
Vanhaezebrouck helpt topclubs: vijf koopjes in JPL

De voorbije maanden drukten weer heel wat smaakmakers hun stempel op de Belgische velden. Niet ...

488
488
JPL 2025-26: 10 opvallende cijfers na regulier seizoen

Nu alle tickets verdeeld zijn maakt de reguliere competitie plaats voor de play-offs. Vooraleer het ...

164
164

Meer sportnieuws