Explosiegevaar bij Anderlecht: "Zij worden bevoordeeld"

757
Explosiegevaar bij Anderlecht:

Bij RSC Anderlecht zijn de spelers zonder interland-verplichtingen inmiddels op vakantie vertrokken. De sportieve leiding daarentegen, maakt zich op voor een drukke periode. Maar eerst zal er nog een serieuze evaluatie van het voorbije seizoen gemaakt moeten worden.

Over de progressie die in de voorbije maanden gemaakt werd, mag Paars-Wit tevreden zijn. Tenminste toch wat de resultaten betreft. De recordkampioen wist immers van een 11de plaats in de eindnotering op te klimmen naar de 3de plek en versierde zo ook een Europees ticket. De doelstellingen die voor het seizoen werden gesteld werd zo ook gehaald.

LEES OOK: Anderlecht keert kar: trio terug naar RSCA Futures

Gouden kans gemist

Maar die doelstellingen waren wel erg voorzichtig, zeker gezien de vele aanwinsten die in de transferzomer werden aangetrokken. Bovendien stond RSCA voor aanvang van de slotspeeldag nog op de leidersplaats. Wie vervolgens 'slechts' als derde eindigt, kan niet anders dan spreken over een gemiste kans.

Zo liet Paars-Wit het liggen om te profiteren van een seizoen zonder Europese verplichtingen én van de steken die de concurrenten lieten vallen. "Ze hadden een gouden kans toen Union instortte en met de komst van Club op de voorlaatste speeldag. Maar dit is wel al het zevende seizoen zonder titel", oordeelde analist Philippe Albert bij La Tribune.

Privileges voor Denen?

Komend seizoen zal RSCA dan ook een nieuwe stap moeten zetten. Dat wil het doen met grotendeels dezelfde kern als in de voorbije maanden. Maar dan wordt het wel zaak om de spelersgroep op één lijn te houden. Want hoewel coach Brian Riemer te boek staat als een goede people manager, zouden er toch bepaalde interne fricties zijn. De uithaal van de vader van Kristian Arnstad was daar een voorbeeldje van.

Afgelopen zondag tegen Antwerp kregen Théo Leoni en Anders Dreyer het dan weer aan de stok na een slecht uitgespeelde aanval. Volgens oud-speler Silvio Proto heeft de frustratie van Leoni echter niet alleen met de bewuste aanval te maken. "De andere spelers zien ook dat de Denen meer krediet krijgen. En dat is niet normaal. Dat kan voor problemen zorgen", wijst de ex-doelman bij La Vestiaire op mogelijk explosiegevaar.

Denkt u dat de Deense spelers bevoordeeld worden?

Meest recent

'Bayern juicht te vroeg: Kane zorgt voor onverwachte wending'

In München klinken ze al op de nieuwe deal met Harry Kane. Alleen krijgt de beste speler ter ...

7
7
AA Gent bevestigt mokerslag: dramatisch verdict Burgess

Rik De Mil duimde nog dat de schade alsnog zou meevallen, maar zoals verwacht blijkt helaas niks ...

138
138
Opdoffer voor Genk: exit Youth League na spektakelstuk

Enkele dagen nadat het eerste elftal onderuit ging in Mechelen kregen ook de beloften van KRC Genk ...

26
26
Bosz blaast loftrompet: Club Brugge maakt indruk op PSV

In de Champions League staat er woensdag met PSV tegen Club Brugge een Derby der Lage Landen op het ...

38
38
Anderlecht keert kar: trio terug naar RSCA Futures

RSC Anderlecht boekte zaterdag een deugddoende zege met Westerlo. Deels met dank aan Jayden Onia ...

159
159
Leko vist outcast op: opvallende comeback bij Club Brugge

Na de zeges tegen Inter en Lens hoopt Club Brugge woensdag ook tegen PSV een resultaat te boeken in ...

182
182
'Bizarre werkwijze Cercle Brugge blootgelegd: hallucinant'

Cercle Brugge heeft afscheid genomen van hoofdtrainer Lars Friis. De oefenmeester leek nog ...

153
153
Verliest België weer parel? Anderlecht-belofte reageert

De afgelopen jaren verloor België heel wat toptalenten aan andere federaties. De malaise lijkt ...

129
129
Belgisch toptalent Noah Fernandez sneert ferm naar PSV

Noah Fernandez is een jeugdproduct van Lierse, maar hij maakte al op jonge leeftijd de overstap naar ...

83
83
Selectie Club Brugge voor PSV: Leko bevestigt verandering

Club Brugge neemt het woensdagavond in de Champions League op tegen PSV Eindhoven. Blauw-Zwart is ...

177
177
HVH maakt Standard-smaakmaker af: “Serieus blijven hè”

Standard Luik kent een wisselvallige periode en de Rouches vinden maar geen aansluiting bij de ...

167
167
Bosz wil Vanaken bij PSV: “Verrassend dat hij bij Club zit”

Hans Vanaken is al jaren dé sterkhouder op het middenveld van Club Brugge. De Rode Duivel ...

218
218
Van Bommel betrokken bij ontslag Gerets? Hij reageert

Eric Gerets is een icoon van PSV en woensdagavond neemt Club Brugge het op tegen de Nederlandse ...

107
107
Enorm manco KRC Genk onthuld: Vanhaezebrouck snoeihard

KRC Genk blijft in hetzelfde bedje ziek. Jess Thorup krijgt de ploeg maar niet volledig op de rails ...

124
124
Ex-Rode Duivel Toni Brogno op 53-jarige leeftijd overleden

Treurig nieuws: voormalige Rode Duivel Toni Brogno is op 53-jarige leeftijd overleden, dat werd ...

0
0
Bosz roept oorlogstaal voor Club: “Ook voor landsbelang”

Club Brugge moet woensdag op bezoek bij PSV namens de League Phase van de Champions League. Coach ...

209
209
‘Ontslag Compper op tafel: cruciaal oordeel nakend'

Marvin Compper staat zwaar onder druk bij Royal Antwerp FC. Na de broodnodige zege tegen Sporting ...

154
154
TRANSFERUURTJE: ‘KRC Genk slaat toe én baalt, record Club’

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

236
236
Sonck snapt niets van trainersontslag: “Het beste voorbeeld”

In de Jupiler Pro League beginnen de clubs hard in te grijpen. Bij STVV werd Frédéric ...

368
368
Lavia naar absolute wereldtop? Opvallende uitspraak

Roméo Lavia staat er weer bij Chelsea. De Rode Duivel verdween na de interlandperiode even ...

104
104
Eric Gerets voorspelt Europese clash PSV – Club Brugge

Club Brugge neemt het woensdagavond op tegen PSV in de Champions League. Eric Gerets heeft een ...

475
475
Voetbalwereld reageert geschokt: van Courtois tot Barça

De voetbalwereld is opgeschrikt door een droevig incident. In de Spaanse tweede klasse overleed een ...

0
0
Vermeeren richting transfer: Antwerp-periode geeft doorslag

Royal Antwerp FC zit in de hoek waar de klappen vallen. The Great Old haalde Arthur Vermeeren op ...

676
676
Nieuw Club Brugge-systeem op komst: nog hoger niveau

Club Brugge is aan een straffe opmars bezig. De afgelopen seizoenen maakte Blauw-Zwart veel indruk ...

221
221
Voetbalwereld in rouw: Spaanse spits overlijdt na botsing

Voetbal is de belangrijkste bijzaak, maar af en toe wordt het spelletje plots wel erg relatief. Zo ...

0
0

Meer sportnieuws