Explosiegevaar bij Anderlecht: "Zij worden bevoordeeld"

door
Explosiegevaar bij Anderlecht:

Bij RSC Anderlecht zijn de spelers zonder interland-verplichtingen inmiddels op vakantie vertrokken. De sportieve leiding daarentegen, maakt zich op voor een drukke periode. Maar eerst zal er nog een serieuze evaluatie van het voorbije seizoen gemaakt moeten worden.

Over de progressie die in de voorbije maanden gemaakt werd, mag Paars-Wit tevreden zijn. Tenminste toch wat de resultaten betreft. De recordkampioen wist immers van een 11de plaats in de eindnotering op te klimmen naar de 3de plek en versierde zo ook een Europees ticket. De doelstellingen die voor het seizoen werden gesteld werd zo ook gehaald.

LEES OOK: Nieuwe opdoffer Anderlecht: Proto heeft inside informatie

Gouden kans gemist

Maar die doelstellingen waren wel erg voorzichtig, zeker gezien de vele aanwinsten die in de transferzomer werden aangetrokken. Bovendien stond RSCA voor aanvang van de slotspeeldag nog op de leidersplaats. Wie vervolgens 'slechts' als derde eindigt, kan niet anders dan spreken over een gemiste kans.

Zo liet Paars-Wit het liggen om te profiteren van een seizoen zonder Europese verplichtingen én van de steken die de concurrenten lieten vallen. "Ze hadden een gouden kans toen Union instortte en met de komst van Club op de voorlaatste speeldag. Maar dit is wel al het zevende seizoen zonder titel", oordeelde analist Philippe Albert bij La Tribune.

Privileges voor Denen?

Komend seizoen zal RSCA dan ook een nieuwe stap moeten zetten. Dat wil het doen met grotendeels dezelfde kern als in de voorbije maanden. Maar dan wordt het wel zaak om de spelersgroep op één lijn te houden. Want hoewel coach Brian Riemer te boek staat als een goede people manager, zouden er toch bepaalde interne fricties zijn. De uithaal van de vader van Kristian Arnstad was daar een voorbeeldje van.

Afgelopen zondag tegen Antwerp kregen Théo Leoni en Anders Dreyer het dan weer aan de stok na een slecht uitgespeelde aanval. Volgens oud-speler Silvio Proto heeft de frustratie van Leoni echter niet alleen met de bewuste aanval te maken. "De andere spelers zien ook dat de Denen meer krediet krijgen. En dat is niet normaal. Dat kan voor problemen zorgen", wijst de ex-doelman bij La Vestiaire op mogelijk explosiegevaar.

Denkt u dat de Deense spelers bevoordeeld worden?

Meest recent

Julie Vanloo zet voetbalfans op scherp: "Ik gok dat..."

Julie Vanloo, al jarenlang een vaste waarde bij de Belgian Cats, blijft ook naast het veld in de ...

4
4
Leko keert kar: opvallende wissel bij Club Brugge

Club Brugge boekte woensdag een ruime 6-1 zege tegen KV Mechelen. Na de pijnlijke nederlaag tegen ...

64
64
Defour weer voor rechtbank: straf komt keihard binnen

Voormalig Rode Duivel Steven Defour moest zich opnieuw verantwoorden voor de rechtbank, waar zijn ...

96
96
Hubert houdt adem in: sterkhouder Union valt uit

Union liet woensdag tegen AA Gent voor het eerst punten liggen in de play-offs, waardoor de koploper ...

39
39
'Taravel grijpt in: 5 (!) wissels bij Anderlecht'

Mits een zege tegen STVV wipt RSC Anderlecht straks over de Kanaries naar de derde plaats in het ...

277
277
Bertaccini onder vuur: vrouw reageert fel

De voorbije weken waren allesbehalve eenvoudig voor Adriano Bertaccini en zijn gezin. De spits van ...

85
85
Bekerfinale-fiasco: minister haalt keihard uit naar DAZN

Op 14 mei strijden Anderlecht en Union in het Koning Boudewijnstadion voor de Croky Cup, maar er ...

126
126
Bizar interview Leko: Vandenbempt ziet verklaring

Het had woensdagavond een feestavond moeten zijn voor Club Brugge. Het hield zelf een galavertoning ...

121
121
Verdict Yamal: opluchting voor Spanje, niet voor Barça

FC Barcelona zette woensdagavond een nieuwe stap richting de Spaanse titel, maar ondanks de 1-0-zege ...

62
62
'Anderlecht gaat transferstrijd aan met PSG'

De zomermercato van Anderlecht lijkt stilaan op gang te komen, ondanks het voorlopig uitblijven van ...

73
73
KV Mechelen ontdekt 'nieuwe Raman'

KV Mechelen heeft voorlopig nog maar weinig plezier beleefd aan de play-offs. Het pakte voorlopig ...

71
71
'Rode Duivels opgelet: UEFA gooit EK-kwalificatie overhoop'

De Rode Duivels zitten nu met hun volle aandacht bij het WK van komende zomer. Daarna wacht een ...

177
177
Vanhaezebrouck ziet zorgwekkende trend bij Neerpede-boys

Door de blessures van Nathan De Cat en Mario Stroeykens zal Yari Verschaeren in de komende ...

177
177
Negatieve primeur: DAZN bezorgt fans domper voor bekerfinale

Er was de voorbije maanden al heel wat ophef over de uitzendrechten van het Belgische voetbal. Dat ...

310
310
Beginnen Beveren en Kortrijk met mokerslag in 1A?

Er staat de komende weken nog heel veel op het spel in de Jupiler Pro League, maar de strijd om ...

412
412
TRANSFERUURTJE: 'Vertrekker bij Anderlecht, kleppers kloppen aan bij Club'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

199
199
Frustratie loopt op bij Union: grote paniek door Club?

Union SG deed vorige speeldag een uitstekende zaak door in eigen huis te winnen van Club Brugge. ...

374
374
Beerschot in beroep na ‘dreigende taal’ van Messoudi

Beerschot heeft zich geplaatst voor de Promotion Play-Offs in de Challenger Pro League. De Antwerpse ...

53
53
WK-drama voor Spanje: Yamal hoort snoeihard KDB-verdict

Het WK 2026 in de Verenigde Staten, Mexico en Canada nadert met rasse schreden. Wie nu een blessure ...

184
184
Titelstrijd weer open: belangrijke vaststelling Union

Na de zege van Union tegen Club Brugge vorige zondag werd er nog gretig geopperd dat de weg naar de ...

168
168
'Bayern doet glorietijd herleven: Kompany verwelkomt iconen'

Vincent Kompany wordt dezer dagen op handen gedragen in München. Onze landgenoot veroverde ...

91
91
Deschacht haalt uit: vertrek bij Anderlecht kwam te laat

Anderlecht staat donderdagavond voor een belangrijke partij, want het kan op Stayen de derde plaats ...

202
202
'Marseille zet weer zinnen op JPL-smaakmaker'

De titelstrijd in de Ligue 1 wordt de komende weken nog razend spannend, maar Olympique Marseille ...

63
63
Club Brugge grijpt mis: terugkeer ketst af

Club Brugge zette dit seizoen opnieuw grote stappen met zijn jeugdopleiding, want Club NXT schopte ...

172
172
Ministuntje AA Gent: De Mil koestert één grote hoop

De titelstrijd kreeg woensdagavond weer een verrassende wending. Enkele dagen nadat het nog de ...

215
215

Meer sportnieuws