Explosiegevaar bij Anderlecht: "Zij worden bevoordeeld"

door stemmen
Explosiegevaar bij Anderlecht:

Bij RSC Anderlecht zijn de spelers zonder interland-verplichtingen inmiddels op vakantie vertrokken. De sportieve leiding daarentegen, maakt zich op voor een drukke periode. Maar eerst zal er nog een serieuze evaluatie van het voorbije seizoen gemaakt moeten worden.

Over de progressie die in de voorbije maanden gemaakt werd, mag Paars-Wit tevreden zijn. Tenminste toch wat de resultaten betreft. De recordkampioen wist immers van een 11de plaats in de eindnotering op te klimmen naar de 3de plek en versierde zo ook een Europees ticket. De doelstellingen die voor het seizoen werden gesteld werd zo ook gehaald.

LEES OOK: Bekerstress bij RSCA: cruciale update uit ziekenboeg

Gouden kans gemist

Maar die doelstellingen waren wel erg voorzichtig, zeker gezien de vele aanwinsten die in de transferzomer werden aangetrokken. Bovendien stond RSCA voor aanvang van de slotspeeldag nog op de leidersplaats. Wie vervolgens 'slechts' als derde eindigt, kan niet anders dan spreken over een gemiste kans.

Zo liet Paars-Wit het liggen om te profiteren van een seizoen zonder Europese verplichtingen én van de steken die de concurrenten lieten vallen. "Ze hadden een gouden kans toen Union instortte en met de komst van Club op de voorlaatste speeldag. Maar dit is wel al het zevende seizoen zonder titel", oordeelde analist Philippe Albert bij La Tribune.

Privileges voor Denen?

Komend seizoen zal RSCA dan ook een nieuwe stap moeten zetten. Dat wil het doen met grotendeels dezelfde kern als in de voorbije maanden. Maar dan wordt het wel zaak om de spelersgroep op één lijn te houden. Want hoewel coach Brian Riemer te boek staat als een goede people manager, zouden er toch bepaalde interne fricties zijn. De uithaal van de vader van Kristian Arnstad was daar een voorbeeldje van.

Afgelopen zondag tegen Antwerp kregen Théo Leoni en Anders Dreyer het dan weer aan de stok na een slecht uitgespeelde aanval. Volgens oud-speler Silvio Proto heeft de frustratie van Leoni echter niet alleen met de bewuste aanval te maken. "De andere spelers zien ook dat de Denen meer krediet krijgen. En dat is niet normaal. Dat kan voor problemen zorgen", wijst de ex-doelman bij La Vestiaire op mogelijk explosiegevaar.

Denkt u dat de Deense spelers bevoordeeld worden?

Meest recent

Slimme tip: maak VoetbalNieuws jouw vaste bron op Google

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

109
109
'Union mikt op jackpot: alle records aan diggelen'

Het succes eiste de voorbije jaren telkens zijn tol bij Union, dat steevast een resem sterkhouders ...

17
17
Bekerstress bij RSCA: cruciale update uit ziekenboeg

Donderdag is het D-Day voor RSC Anderlecht, dat zijn seizoen moet zien te redden in de bekerfinale ...

26
26
'Rigaux richting exit: charmeoffensief Club Brugge'

De titelkoorts neemt stilaan toe bij Club Brugge, dat zondag eerste achtervolger Union ontvangt. ...

62
62
'Oosting in vieze papieren: nieuwe T1 voor Antwerp?'

Heel even leek Antwerp zich nog te mengen in de strijd om een Europees ticket, maar na de pijnlijke ...

52
52
Club Brugge vs. parket: Verhaeghe verneemt verdict

Dankzij de vlotte 2-0 zege tegen STVV blijft Club Brugge op titelkoers, maar buiten de lijnen zitten ...

146
146
Opvolging Mignolet: 'Club klopt aan in Premier League'

Club Brugge gaat een bijzonder drukke zomermercato tegemoet en zal vers bloed moeten aantrekken op ...

167
167
"Komende 10 jaar" - Ferdinand dropt spectaculaire Lammens-uitspraak

Manchester United keert volgend seizoen terug in de Champions League en staat op punt om het seizoen ...

129
129
Hartverzakking Garcia: De Bruyne plots afwezig bij Napoli

Binnen exact één maand is het zover: dan trappen Mexico en Zuid-Afrika het ...

120
120
'Tzolis niet te houden: duizelingwekkende transfersom'

Christos Tzolis blijft tijdens de Champions' Play-Offs de knappe prestatie aan mekaar rijgen. Het ...

463
463
Nieuwe beelden duiken op: Coosemans nóg feller door het lint

Colin Coosemans heeft tijdens de zevende speeldag van de Champions' Play-Offs geen al te beste beurt ...

675
675
‘Club Brugge sloopt Bayat met brutale transferzet’

Club Brugge verkent opnieuw de transfermarkt en dat zorgt meteen voor nervositeit bij de ...

400
400
Lardot veroordeelt AA Gent-RSCA: "Schuld van spelers"

Nu de spanning alsmaar toeneemt in de play-offs, komt ook de arbitrage weer onder een vergrootglas ...

207
207
WK in gevaar: sterkhouder Rode Duivels in lappenmand

Vrijdag maakt Rudi Garcia bekend welke 26 namen zijn schifting voor het WK hebben overleefd. Helaas ...

121
121
Radja Nainggolan verrast met héél opvallende uitdaging

Radja Nainggolan is ook op zijn 38ste nog van goudwaarde voor zijn club Patro Eisden Maasmechelen. ...

79
79
'Club Brugge in paniek: Feyenoord all-in voor Rigaux'

Ongeacht de verdere afloop in de titelrace gaat Club Brugge een drukke zomer tegemoet. Zowel op ...

206
206
Anderlecht hakt knoop door: einde seizoen Cvetkovic?

RSC Anderlecht schoot zichzelf nog maar eens in de voet op bezoek bij AA Gent, waar Mihajlo ...

411
411
Verheyen en Van der Elst zorgen voor magisch moment

Club Brugge heeft zaterdagavond opnieuw een krachtig signaal gestuurd in de titelstrijd. Blauw Zwart ...

190
190
Leye baalt stevig: dit ontbrak er bij pover AA Gent

AA Gent blijft pover presteren in de Champions’ Play-Offs. Gewogen en voorlopig veel te licht ...

102
102
Westerlo neemt na twee jaar afscheid van verdediger

Bij KVC Westerlo gaan ze een drukke transferzomer tegemoet. De Kemphanen zullen heel wat jongens ...

35
35
Geloof in Europe play-offs: "Grootste club van België"

Standard maakt zich klaar voor een absolute topaffiche tegen KRC Genk. De Vurige Stede zal nog eens ...

297
297
'Opvolger Rigaux: tweede naam duikt op bij Club Brugge'

De kans wordt met de dag groter dat Dévy Rigaux Club Brugge gaat verlaten na dit seizoen. Bij ...

279
279
Anderlecht slikt: zware schorsing gevraagd voor Cvetkovic

RSC Anderlecht pakte een punt op het veld van AA Gent, maar baalde wel stevig door de rode kaart van ...

429
429
Vandenbempt looft RSCA-pion: "Een heel goeie speler"

Bij RSC Anderlecht loopt veel talent rond, maar er zijn veel te weinig ervaren en dragende krachten ...

436
436
Wie stopt Club Brugge? "Bijna perfect"

Club Brugge maakte alweer indruk tegen STVV. Net als tegen RSC Anderlecht en AA Gent hadden ze ...

295
295
Lierse SK stelt nieuwe hoofdtrainer officieel voor

Lierse SK heeft vandaag zijn nieuwe trainer voorgesteld. De club zocht een opvolger voor de ...

47
47

Meer sportnieuws