Explosiegevaar bij Anderlecht: "Zij worden bevoordeeld"

door
Explosiegevaar bij Anderlecht:

Bij RSC Anderlecht zijn de spelers zonder interland-verplichtingen inmiddels op vakantie vertrokken. De sportieve leiding daarentegen, maakt zich op voor een drukke periode. Maar eerst zal er nog een serieuze evaluatie van het voorbije seizoen gemaakt moeten worden.

Over de progressie die in de voorbije maanden gemaakt werd, mag Paars-Wit tevreden zijn. Tenminste toch wat de resultaten betreft. De recordkampioen wist immers van een 11de plaats in de eindnotering op te klimmen naar de 3de plek en versierde zo ook een Europees ticket. De doelstellingen die voor het seizoen werden gesteld werd zo ook gehaald.

LEES OOK: Anderlecht slikt: zéér straffe onthulling Dreyer

Gouden kans gemist

Maar die doelstellingen waren wel erg voorzichtig, zeker gezien de vele aanwinsten die in de transferzomer werden aangetrokken. Bovendien stond RSCA voor aanvang van de slotspeeldag nog op de leidersplaats. Wie vervolgens 'slechts' als derde eindigt, kan niet anders dan spreken over een gemiste kans.

Zo liet Paars-Wit het liggen om te profiteren van een seizoen zonder Europese verplichtingen én van de steken die de concurrenten lieten vallen. "Ze hadden een gouden kans toen Union instortte en met de komst van Club op de voorlaatste speeldag. Maar dit is wel al het zevende seizoen zonder titel", oordeelde analist Philippe Albert bij La Tribune.

Privileges voor Denen?

Komend seizoen zal RSCA dan ook een nieuwe stap moeten zetten. Dat wil het doen met grotendeels dezelfde kern als in de voorbije maanden. Maar dan wordt het wel zaak om de spelersgroep op één lijn te houden. Want hoewel coach Brian Riemer te boek staat als een goede people manager, zouden er toch bepaalde interne fricties zijn. De uithaal van de vader van Kristian Arnstad was daar een voorbeeldje van.

Afgelopen zondag tegen Antwerp kregen Théo Leoni en Anders Dreyer het dan weer aan de stok na een slecht uitgespeelde aanval. Volgens oud-speler Silvio Proto heeft de frustratie van Leoni echter niet alleen met de bewuste aanval te maken. "De andere spelers zien ook dat de Denen meer krediet krijgen. En dat is niet normaal. Dat kan voor problemen zorgen", wijst de ex-doelman bij La Vestiaire op mogelijk explosiegevaar.

Denkt u dat de Deense spelers bevoordeeld worden?

Meest recent

Godts schittert weer bij Ajax: toptransfer op komst?

Het werd al bij al een goede avond voor de Belgen in de Champions League. Na de zege van Club Brugge ...

30
30
Stankovic treedt in voetsporen vader met wereldgoal

Club Brugge heeft dinsdagavond in Kazachstan de rug gerecht. Na de pijnlijke nederlagen in eigen ...

33
33
FC Barcelona kondigt verrassende transfer Ter Stegen aan

FC Barcelona moet pas woensdagavond aan de bak in de Champions League, want dan wacht hen een ...

24
24
Pocognoli vernederd door Real, Trossard bepalend bij Arsenal

Dinsdagavond in de Champions League viel er opnieuw het nodige spektakel te beleven. Real Madrid ...

20
20
'Anderlecht nog niet af van Ashimeru: probleem duikt op'

Bij Anderlecht is de wintermercato de voorbije dagen helemaal op gang gekomen. Met Cedric Hatenboer ...

113
113
Kompany doet zeer verrassende uitspraak over band met Union

Union mag nog steeds dromen van de play-offs in de Champions League, maar zal daarvoor in zijn ...

37
37
'De Cat kampt met Jashari en Rode Duivel voor toptransfer'

Voor Nathan De Cat was 2025 het jaar van de grote doorbraak. In 2026 moet het 17-jarige supertalent ...

109
109
Leko doet zomeraankoop Club eindelijk ontbolsteren

Er stond dinsdagavond heel wat druk op Club Brugge, maar het heeft zijn opdracht volbracht. Het ...

175
175
'Anderlecht verrast en wil transferslag slaan in Bundesliga'

Anderlecht heeft dinsdag alvast een eerste transferslag van de winter afgerond. Het haalde met ...

328
328
Crisis bij Man City na zeperd in de Champions League

Manchester City is al een tijdje niet meer die wervelende ploeg van weleer. De Engelsen zijn niet ...

111
111
Leko ziet ander Club Brugge: "Dat was nu wél aanwezig"

Ivan Leko haalde na de match opgelucht adem. Club Brugge won overtuigend met 1-4 tegen Kairat Almaty ...

168
168
Kompany ontploft bij Bayern: harde ingreep zorgt voor schok

Bayern zit al weken te sukkelen met de rechtsbackpositie… en net daar ontploft het plots. ...

117
117
'KRC Genk verrast en vindt akkoord met AC Milan'

KRC Genk is druk bezig met herschikken van de eerste én tweede ploeg. De Limburgers gaan ...

577
577
Degryse lyrisch over Bruggeling: "Een grote legende"

Club Brugge heeft de crisis voor even weten weg te slaan. Ze wonnen met 1-4 van Kairat Almaty. ...

582
582
Westerlo laat alweer een smaakmaker vertrekken

Onze redactie kondigde het weken geleden al aan en het is nu ook officieel: Griffin Yow verlaat KVC ...

44
44
Tielemans openhartig over terugkeer naar Anderlecht

Youri Tielemans is bezig aan een zeer sterk seizoen bij Aston Villa. De Rode Duivel is 28 jaar en ...

381
381
Vanaken en Vermant schrijven geschiedenis bij Club Brugge

Club Brugge heeft de rug weten te rechten in de Champions League. Ze wonnen met 1-4 van een ...

179
179
Straf statement Club in Kazachstan: CL-droom springlevend

Club Brugge hield in de late namiddag zijn Europese droom levend in het verre Kazachstan. In Astana ...

213
213
SK Beveren verrast met voormalig toptalent Anderlecht

SK Beveren zet alles op alles om volgend seizoen in de Jupiler Pro League te spelen. De Waaslanders ...

239
239
'KRC Genk schakelt door: twee toptransfers hangende'

Er staat nog wat te gebeuren bij KRC Genk. De club gaat volgens Sasha Tavolieri mogelijk nog twee ...

473
473
Renard slaat toe: Anderlecht verrast met twee deals

RSC Anderlecht voert een keeperswissel door. Mads Kikkenborg trekt naar Molde, Justin Heekeren komt ...

617
617
Club op rozen in Kazachstan, fans delen waarschuwing uit

Club Brugge begon om 16u30 aan zijn Champions League-wedstrijd in Kazachstan tegen Kairat Almaty. De ...

140
140
Beerschot slaat toe met zeer stevige transfer

Beerschot wil komend seizoen dolgraag terug in de Jupiler Pro League spelen. De Kielse Ratten konden ...

131
131
Vrancken jubelt: STVV verwelkomt extra wapen

STVV is bezig aan een droomseizoen. De Kanaries staan zeer knap tweede in de Jupiler Pro League. ...

70
70
Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 22 bekend

Afgelopen weekend deed de Belgische arbitrage alweer heel wat stof opwaaien. Intussen maakte de ...

77
77

Meer sportnieuws